Missers breken Oostkapelle op PZC Nacompetities gaan meteen van start Kapelle grijpt overal naast in tweede klasse Puntje volstaat voor Kruiningen 1 Altena verpest vlak voor tijd afscheid van doelman El Bakkaoui Voetbalsters Oostkapelle spelen gelijk op eigen veld SSV'65 verliest verrassend van degradant WHS mist periodetitel maandag 5 mei 2003 door Eugène de Kok OOSTKAPELLE - Kansen kreeg Oostkapelle zaterdag ge noeg in de wedstrijd tegen Alte na in de eerste klasse C. De spe lers van trainer Karl Vergouwen slaagden er alleen niet in ze te benutten. Altena was de meest effectieve ploeg en won met 0-1. In zijn laatste officiële speelmi nuten voor Oostkapelle moest doelman Mohammed El Bek- kaoui de bal nog één keer uit het net halen. De 36-jarige keeper had in de 89e minuut geen ant woord op een inzet van Altena- aanvaller Alwin Stadhouders. El Bekkaoui, die terugkeert naar zijn oude liefde Vlissingen, wilde er na afloop niet al te lang om treuren. „Met deze jonge ploeg hebben we een goede wed strijd gespeeld. Door een foutje in de verdediging kom je in de laatste minuut op achterstand. Dat is jammer, maar datis sport. Je moet het accepteren." Na negen seizoenen voor Oost kapelle te hebben gespeeld, keert El Bekkaoui terug naar de club waar hij ooit nog als prof speelde. „Daar wil ik mijn carri ère afmaken. In Vlissingen kan ik mijn tas pakken en binnen vijf minuten op het veld staan. Op zaterdag kan ik dan naar mijn kinderen gaan kijken, die ook allebei voetballen. Restant Aanvankelijk leek niets er op te wijzen dat El Bekkaoui in zijn laatste wedstrijd nog een goal tegen zou krijgen. Trainer Ver gouwen had dezelfde ploeg opgesteld als afgelopen donder dag, toen het restant van de ge staakte wedstrijd tegen Oranje Wit werd gespeeld. Routiniers Ricardo Schipper, Ferry Alfons en Edwin Meerman (die in de tweede helft alle drie invielen) begonnen op de bank. Wilfred Schipper zat nog steeds thuis met een lichte hersenschudding. De jonge thuisploeg, met acht spelers onder 23 jaar, begon voortvarend en kreeg een aantal goede kansen Direct na de aftrap was er al een enorme mogelijkheid voor Tur- VLISSINGEN - De voetbalsters van Oostkapelle kwamen za terdag in de laatste thuiswed strijd van het seizoen niet tot scoren tegen TYBB, waardoor de ploeg van trainer Adri Fran ke zo goed als zeker de tweede positie in de eerste klasse verlo ren zag gaan. In de tweede klasse ontsnapte De Meeuwen via een eveneens doelpuntloos gelijkspel tegen RKDEO aan degradatie, terwijl Kloetinge met 1-2 van Berkel verloor. Oostkapelle - TYBB 0-0: Tot te leurstelling van de afscheid ne mende trainer Adri Franke slaagde de overigens wel ver zwakte thuisploeg er niet in de bezoekers echt onder druk te zetten. De Haarlemse formatie pakte prompt een punt. Meeuwen - RKDEO 0-0: Met de wind mee waren de bezoekers voor rust wel iets sterker, maar na de rust had de ploeg uit Zou- telande een overwicht. Echte doelkansen leverde dat nooit op, waardoor de spanning bij de thuisclub, die nog één punt no dig had om veilig te zijn, zich pas na het eindsignaal kon ont laden. Kloetinge - Berkel 1-2: De thuisploeg kwam al na vijf minuten via Esther Kole op voorsprong. Pas halverwege de tweede helft kon het al gepro moveerde Berkel gelijkmaken. Terwijl Kloetinge zich al op maakte voor het afscheid van de speelsters Esther Kole, Ellen Westdorp, Annelies Zwemer en Tina Dujacovic, pakten de be zoekers vlak voor tijd ook nog de volle winst. gut Kizilarslan. Dennis van de Welle onderschepte de allereer ste pass van Altena en speelde de bal naar Kizilarslan De rechtsvoor wipte de bal over doelman Oskam, maar zijn inzet ging voorlangs. Dertien minu ten later overkwam Van de Wel le hetzelfde toen hij alleen voor de keeper kwam na een voorzet van Anton Kruit. Het was zaterdag niet de dag van Van de Welle. Dat bleek in de tweede helft toen hij nog tweemaal een mooie gelegen heid kreeg om zijn ploeg op voorsprong te zetten. De negen tienjarige spits miste beide ke ren. Een kwartier voor het einde was Oostkapelle opnieuw dicht bij de 1-0 toen een vrije trap van Rick Pattenier rakelings voor langs ging. De bal wilde niet in het net en vlak voor het einde werd de in effectiviteit van Oostkapelle af gestraft toen Altena een van de weinige kansen wel benutte. Spits Alwin Stadhouders kreeg de bal in de rebound in zijn voe ten nadat zijn ploeggenoot Arno Groene veld een vrije trap van Walter de Bok op de lat had ge kopt. De Brabander kwam voor zijn tegenstander Anton Kruit, aarzelde niet en schoot binnen: 0-1. Karl Vergouwen had de late goal niet meer verwacht. „Ik dacht dat we weer afkoersten op het vaste 0-0-scenario tegen Alte na", zei hij na afloop. Ondanks het verlies keek de naar Kloe tinge vertrekkende oefenmees- ter niet ontevreden terug op de laatste wedstrijd. „We hadden zeker het eerste halfuur het bes te van het spel. Daarna zakten we wat in, maar in de tweede helft vond ik ons ook weer iets beter." Door de nederlaag ein digde Oostkapelle met 27 pun ten op de negende plaats. „Onze doelstelling was om minimaal 28 punten te halen. Dat is helaas niet gelukt." Toch zag Vergouwen dit seizoen ook lichtpuntjes. „De grote winst van Oostkapelle is de jeugd. Doordat er op een gege ven moment veel routiniers wegvielen, waren we verplicht om een fase in te bouwen waarin veel jonge gasten speelden. Daardoor zijn veel jongens doorgestroomd die vorig jaar nog in het tweede speelden." Vergouwen gaf zijn opvolger Oostkapelle-spits Dennis van de Welle (rechts) blijft met moeite op de been tegen Altena. foto Ruben Oreel doorWim Broekhoven VLISSINGEN - De strijd om de extra promotieplaatsen in het zaterdagvoetbal is nog lang niet geregeld. Zo zal in de eer ste klasse de afhandeling van de straf zaak rond de uit de hand gelopen wed strijd tussen Oostkapelle en Oranje Wit met argusogen worden gevolgd. Altena bijvoorbeeld kan bij puntenaf trek van Oranje Wit alsnog de derdepe- riodetitel claimen, terwijl Groote Lindt bij puntenaftrek van Oostkapelle nog aan de tiende plaats en daarmee aan de gradatiewedstrijden kan ontsnappen. Verder zal de planning in de vierde klasse A met op dinsdag 13 mei om 19.00 uur de mogelijkheid van een wedstrijd Cad- zand-DFS of Nieuwland-Cadzand bij de uitspelende teams nog wel eens proble men kunnen opleveren Eerste klasse: Op 10 mei speelt Roda Boys tegen GJS, waarna de verliezer een week later Oranje Wit of Altena treft. Op 24 mei volgt dan de wedstrijd tussen de winnaar en Oranje Wit of Altena. De winnaar van de dnekamp speelt dan nog een promotiewedstrijd tegen een num mer twaalf uit de hoofdklasse of een an dere periodekampioen uit de eerste klas se. Tweede klasse: Op 10 mei speelt Arne- muiden thuis tegen Tricht en 's-Heer Arendskerke tegen De Zwerver. Seolto gaat op bezoek bij Woudrichem. Een week later volgen de returns. De drie winnaars gaan naar de volgende ronde, die op op 24 en 29 mei gepland staat, waarbij de winnaar van Arnemuiden- Tricht stuit op Groote Lindt of Oostka pelle en de beide andere winnaars tegen elkaar uitkomen. De winnaars van deze twee wedstrijden treffen elkaar op 31 mei op neutraal terrein om één plaats in de eerste klasse. Derde klasse: GPC Vlissingen-De Alblas, De Meeuwen-Drechtstreek en 's-Gra- vendeel-Veere zijn de drie ontmoetingen die op 10 en 17 mei de drie winnaars van de eerste ronde opleveren. Op 24 en 29 mei volgen de wedstrijden tussen de nummer tien uit de tweede klasse E, Zaamslag, en de winnaar van GPC-De Alblas en die tussen de beide andere win naars van de eerste ronde. Op zaterdag 31 mei volgt, opnieuw op neutraal terrein, de beslissende wedstrijd voor promotie of handhaving. Vierde klasse: Eerst wordt per klasse be slist welke ploeg klasseperiodekampi oen wordt. De drie winnaars van die strijd gaan dan samen met de verliezer van de wedstrijd tussen de nummers tien van de derde klasse A (ZSC'62) en B (FSV) uitmaken welke twee ploegen pro moveren naar of zich handhaven in de derde klasse. Op 10 mei begint DFS met een thuiswedstrijd tegen Nieuwland en Chrislandia treft Halsteren. Op 13 mei speelt de verliezer van DFS-Nieuwland tegen Cadzand en die van Chrislandia- Halsteren tegen Vrederust, terwijl op 17 mei het afsluitende duel op het pro gramma staat. Op 24, 29 en 31 mei wor den de wedstrijden in de tweede ronde gespeeld. Reserve hoofdklasse: Hoek 2 krijgt als vervangende periodewinnaar van kam pioen AS WH 2 via een strijd met dereser ves van Groote Lindt en VVGZ de kans om zich te plaatsen voor de Amstel-ama- teurbeker. Op 10 mei treedt de ploeg thuis aan tegen WGZ 2, waarna de ver liezer een week later tegen Groote Lindt 2 speelt. Het derde duel is op 24 mei. Reserve eerste klasse A: De Meeuwen 2, Arnemuiden 2 en Rillandia 2 spelen om het klasseperiodekampioenschap. De winnaar speelt tegen de klasseperiode kampioen van de reserve eerste klasse B op 31 mei op neutraal terrein om een plaats in de reserve hoofdklasse. Reserve tweede klasse A en B: Op 10 mei worden gespeeld Serooskerke 2-Kloe- tinge 3 en SKNWK 2-Dinteloord 2 en op 17 mei verliezer Serooskerke2-Kloetin- ge 3 tegen WHS 2 en verliezer SKNWK 2- Dinteloord 2 tegen Wieldrecht 2. Op 24 mei volgt de derde ronde. door Eugène de Kok WILLEMSTAD - SSV'65 maakte tot zaterdag nog kans op de derdeperiodetitel in de eerste klasse C. De Goesenaren hadden dan wel moeten win nen van het al gedegradeerde Kogelvangers. Dat deden ze niet. In Willemstad verloor SSV'65 verrassend met 2-1. Trai ner Adriaan Nieuwenhuij- se beschikte over een compleet elftal. Een fel SSV'65 toonde zich in de eerste helft de betere ploeg. Na een halfuur openden de Goesenaren de score. Een mooie combinatie tussen Pim Bruins en Paul Bom bracht Christiaan Boon alleen voor de doelman. De topscorer was trefzeker en schoot binnen. Na de 1-0 kreeg SSV'65 nog vier goede kansen om de voor sprong uit te breiden. Tegen de verhouding in bracht Edwin Veltman de degradant op slag van rust op gelijke hoogte. Hij benutte net buiten het straf schopgebied een vrije trap. Vijf minuten na rust kreeg SSV'65 opnieuw een tegenval ler te verwerken toen linkshalf Yuri Baart uitviel na een kop duel met een speler van Kogel vangers. Baart moest naar het ziekenhuis en hield vijf hech tingen aan de confrontatie over. Ronnie Hillebrand ver ving de middenvelder. De Goesenaren konden het ni veau van de eerste helft niet meer evenaren en kregen tien minuten voor tijd de genade klap toegediend. De ervaren keeper Ronnie Hillebrand nam te veel risico toen hij Kogel vangers-spits Anne Willem de Rooij uit wilde kappen. De Rooij pikte de bal af van de veertigjarige doelman, die heeft toegezegd nog één sei zoen bij SSV'65 te blijven, en maakte de 2-1. In het restant probeerde SSV'65 met opportunistisch spel nog de gelijkmaker te for ceren. De lange ballen naar vo ren leidden niet meer tot doel punten. Doordat Oranje Wit in Rijsoord geen punten liet lig gen, veroverde de rivaal uit Dordrecht de derdeperiodeti tel. Kogelvangers - SSV'65 2-1 (1-1). 30. Christiaan Boon 0-1, 45 Edwin Veltman 1-1, 80. Anne Willem de Rooi] 2-1 SSV'65: Rudi Blommaert; Ermo Cappon, Maurice van den Hemel, Wim Westenberg, Armando Pro- bert, Pim Bruins (65. Armando Langebeke), Marcel Kole, Yuri Baart (50. Ronnie Hillebrand), Jan Willem Van Dijk (80. Pieter van Liere), Paul Bom, Christiaan Boon. Cees Houtepen nog een tip mee. „Om de gele kaarten en blessu res op te vangen, moet er per li nie zeker een speler bijkomen." Oostkapelle - Altena 0-1 (0-0). 89. Alwin Stadhouders 0-1. Scheids rechter: R. van de Werff (Drunen). Gele kaart: Dennis van de Welle (Oostkapelle), Bert van der Pijl (Al tena). Aantal toeschouwers125. Oostkapelle: Mohammed El Bek kaoui; Joël Pattenier, Matthijs Lug- tenburg, Roel Latulieru, Rick Patte nier; Iiajo Barth (57. Edwin Meer man), Arjen Pattenier, Mark van Oord. (49. Ricardo Schipper); Turgut Kizilarslan (49. Ferry Alfons), Den nis van de Welle, Anton Kruit. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - Door de ei gen 3-1-nederlaag tegen Ril landia en de 4-0-zege van AZVV op Noad'67 eindigde Zaamslag zaterdag op de tiende plaats in de tweede klasse. 's-Heer Arendskerke legde verrassend beslag op de derde periode; zelf werd met 1-0 van Dinteloord ge wonnen en Seolto ging met 6-4 onderuit tegen Terneu- zenseBoys. Dankzij de 2-1-nederlaag van Kapelle tegen FC Dau- wendaele nam datzelfde Se olto wel op doelsaldo de pe- riodetitel van kampioen Ril landia over. Dat ging ten kos te van Kapelle. Rillandia-Zaamslag 3-1: De kampioen kwam na twintig minuten op voorsprong via Martijn van Elzakker. Peter Hamelink maakte even voor rust gelijk voor Zaamslag. Pas een kwartier voor tijd sloeg Rillandia definitief toe. Hakim Didi maakte 2-1 en Mehmet Dolma zeven minu ten later 3-1. AZVV-Noad'67 4-0: De thuisploeg greep zijn laatste kans en vermeed, in tegen stelling tot Zaamslag, de na- competitie. Leon Goossen scoorde twee keer, waarvan eenmaal uit een strafschop. Ook Jacco Koekkoek en Veli Eryürük waren trefzeker. Terneuzense Boys - Seolto 6-4: Het was een knotsgekke wedstrijd, waarin de thuis club tot tweemaal toe een achterstand van twee doel punten goedmaakte. Na een kwartier was het al 0-2 via Corné van Tilborgh en Ar nold Mol. Terneuzense Boys kwam nog voor rust op gelij ke hoogte dankzij Robert Rijnberg en Evert Jan van Opdorp, maar in de slotmi nuten van de eerste helft brachten Robin Maat en Pie ter de Wit Seolto weer op een marge van twee: 2-4. Meteen na rust zorgde Tim Louwies- se met twee treffers voor 4-4 Ruud Hoogesteger en Jeroen van de Broeke bezorgden de Boys zelfs de volle winst. 's-Heer Arendskerke - Din teloord 1-0: Halverwege del gelijkopgaande eerste helft kwam de thuisclub na een vlotte combinatie tussen Walter de Kok en Frank Goe- degebure via Marco Goede-j gebure op voorsprong. Na rust was 's-Heer Arendsker ke een klasse beter dan de be zoekers, maar omdat de ploeg verzuimde het over-! wicht ook in doelpunten uif te drukken, bleef het tot het einde spannend. FC Dauwendaele - Kapelle 2-1: Na een evenwichtige eerste helft nam Kapelle hal verwege de tweede helft,j waarin het met de wind in de rug ook een overwicht cre- eerde, via Jon Herselman dej leiding. Kapelle leek op weg naar de nacompetitie, maar twee minuten later trapte René de N ooy er een vrij e trap tegen de paal en kon Marcel Leonhart in de rebound ge lijkmaken. Weer twee minu ten later schoot Jordy van Bunderen een nieuwe vrije trap langs de muur en de laat reagerende doelman Kole. Verrassend genoeg kon Ka pelle vervolgens niet meer op gelijke hoogte komen met de degradant. Tholense Boys - Arnemuiden 1-6: Ronnie de Graaf brak na een halfuur de score open: 1- 0. Een nodeloze rode kaart voor verdediger Arie Draaije drie minuten later brak de thuisclub op, want via Leon en Corné van Belzen werd het in de laatste vijf minuten voor rust 1-2. Pas tien minu ten voor tijd besliste Arne muiden via Remy Meerman het duel definitief. In de res terende minuten stootten de bezoekers nog door naar 1-6 via doelpunten van Arjan Reijnhoudt, Corné van Bel zen en Johnny Crucq. doorWim Broekhoven VLISSINGEN - ZSC'62 won zaterdag op de laatste speeldag weliswaar met 2-1 van GPC Vlissingen, maar omdat Krui ningen een punt pakte tegen Apollo'69, eindigde de Seharen- dijkse formatie toch op de tien de plaats in de derde klasse A. De Meeuwen veroverde via een 2-0-zege op VCK de derde pe riode. Yerseke, dat Nieuwdorp met 2-1 versloeg, kwam in de eindrangschikking drie doel punten tekort op GPC. Daar door namen de Vlissingers de periodetitel over van kampioen Nieuwdorp. De Meeuwen - VCK 2-0: Vooral na rust was De Meeuwen ster ker. Dankzij treffers van Rogier Sinke in de 62e minuut en Jan Pieter de Vries in de 85e minuut VLISSINGEN - Geen periode titel voor WHS en degradatie voor Duiveland, dat was zater dag de balans na de laatste speeldag in de derde klasse B. 's-Gravendeel - WHS 5-1: Bij WHS, dat minimaal een punt moest halen om Drechtstreek voor te blijven, overheerste na afloop een gevoel van teleur stelling. Ook al omdat De Alblas tegen Drechtstreek niet de spor tieve plicht vervulde en met 9-1 verloor. Daardoor liep WHS de nacompetitie mis. Tegen 's-Gra- vendeel kwam WHS door twee persoonlijke fouten op 2-0. Na dat Matthijs Bruynzeel en Pa trick Ketting twee kansen onbe nut hadden gelaten, scoorde Ketting daarna wel de 2-1Zelfs na de 3-1, die op slag van rust viel, bleef WHS in de eigen kan sen geloven. In de tweede helft nam de ploeg uit Sint Annaland steeds meer risico's en kreeg het via Bruynzeel en Ketting nog kansen, maar in de slotfase liep WHS tegen twee counters op van 's-Gravendeel. Zwaluwe - Bruse Boys 1-1: De bezoekers haalden een brood nodig punt dankzij een treffer van Leon Bal Koos Beversluis maakte in de tweede helft gelijk. Duiveland - Sliedrecht 0-3: Wim Koppelaar, Peter Vleugel en Sjoerd van de Waal velden het vonnis over Duiveland. ging de winst in de derby v diend naar de thuisploeg, j ZSC'62 - GPC Vlissingen *1 Jord Vermeer zorgde halvers* ge de eerste helft voor 0-1, bezoekers bleken ook na n beter, maar het was de thuisd die scoorde. Jan Willem Don* man strafte na twaalf minui een verdedigingsfout af (l-l)e twee minuten later countd ZSC zich via Niels van dc Mo* zei zelfs naar cle winst. Kruiningen - Apollo'69 lj Halverwege de eerste kwam Kruiningen op voor sprong door een fout van doi man Bleumink, die een hoek schop van Ewout Dek in ei doel sloeg. Vooral Adriaan de Plasse verzuimde vervolj die voorsprong nog voor n verder uit te bouwen. Dethu ploeg slaagde er in een erg m veuze tweede helft na de geli maker van Jean Paul Harthoi in de zeventigste minuut wel het ene belangrijke punt vast houden. Serooskerke - Veere 1-2: In gelijkopgaande eerste helft v ren de beste kansen voor thuisploeg, maar zelfs vanaf meter kwam Jeroen Geense een halfuur niet tot scoren. 1 minuten voor rust werd prompt 0-1 door Theo van tenhove. Vijf minuten na deh vatting strafte Joachim Coi lisse een verdedigingsfout waardoor het 0-2 werd. Pas blessuretijd kon Willem Schoe uit een voorzet van roen de Reus tegen scoren 1 de thuisclub. Yerseke - Nieuwdorp 2-1: thuisclub begon flitsend enn twee treffers in het eerste kw van de wedstrijd leek eenpe( detitel binnen handbereik chel de Rooy tekende uit voorzet van Bart van S vemnck na twaalf minuten v< 1-0 en Padden van de Waterj een vlotte aanval met Alec de Water en Jos de Koever v( 2-0. Het eerst onzichtb Nieuwdorp kwam daarna g terug en in de blessuretijd' de eerste helft kon Rudi van Sluis voor de aansluitingst fer zorgen De kampioen hat rust het beste van het spel.n een gelijkmaker leverde dat op. I Bevelanders - MZVC 2-0: twee treffers van Robin van Moere, uit een strafschop in veertigste en een solo in detal tigste minuut, nam de gedeg deerde thuisclub toch met wij afscheid van de derde klasse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 18