Scholen Hulst gemoderniseerd PZC Verzet nekt plan vakantiedorp Den Dullaert heeft programma voor nieuw seizoen rond Hogeschool Brabant Deeltijdopleidingen www.pzc.nl/reizen Gemeente trekt 1,6 miljoen uit voor uitbreiding en vernieuwing Medicijnen verloren mensen die alles verzorgen en regelen moeten dichtbij je zijn. Monuta Ti1 Haerens mensen die alles verzorgen en regelen tfopt granny «II Dorcas Hulp Geef om vrijheid èbsm zaterdag 3 mei 2003 door Frank van Cooten HULST - Vrijwel alle basisscho len in de gemeente Hulst wor den dit jaar aangepast aan de moderne eisen van lesgeven. Zo worden nieuwe lokalen ge bouwd voor bet geven van com- puteronderwijs. Voor de ver nieuwing heeft de gemeente 1,6 miljoen euro uitgetrokken. „Het gebruiken van de aula en de gangen voor computeronder- wijs past natuurli jk prima in het streven om ruimtes multifunc tioneel te gebruiken, maar dat is natuurlijk niet ideaal. Zo'n vijf tien jaar geleden werd bij de bouw van scholen niet stilge staan bij het geven van coputer- onderwijs Dat heeft inmiddels een behoorlijke vlucht geno men. Vandaar dat we behoorlijk wat geld hebben uitgetrokken om lokalen bij te bouwen", zegt wethouder P. Weemaes (Onder wijs). Zo worden de basisscholen No- belhorst en Moerschans in Hulst en de Inghelosenberghe in Sint Jansteen uitgebreid. De Nobel- horst krijgt een nieuw leslokaal en en een berging. Moerschans wordt zelfs uitgebreid met twee extra leslokalen, waarvan een voor computeronderwijs. Bij de basisschool in Sint Jansteen wordt de patio overkoepeld om onder meer in deze ruimte com puterles te geven. Daarnaast wordt het speelplein van de basisschool in Sint Jan steen aangepakt. „Het school bestuur heeft dit terrein inge richt met keien en stenen. Dat was een plan van het schoolbe stuur en niet van de gemeente. Dat is voor kinderen natuurlijk niet prettig om te spelen. Van daar dat is gekozen voor een volledige herinrichting van dit speelplein. Daarnaast wordt een stukje drainage aangelegd omdat het terrein nogal wat last heeft van wateroverlast. Het is dus zeker een verantwoorde in vestering." Brede school Naast het bouwen van extra lo kalen voor het geven van com puteronderwijs is het project Weer samen naar School een ro de draad door de onderwijsver nieuwingen op de Hulster basis scholen Het gaat onder meer om buitenschoolse kinderop vang. Basisschool Heidepoort in Hei kant opent de nieuwe buiten schoolse kinderopvang op 2 juni en geeft hiermee gestalte aan de brede schoolgedachte. De splin ternieuwe brede school in Graauw wordt voor aanvang van het nieuwe schooljaar opge leverd. Volgens wethouder Weemaes zijn ook de basisscholen Sint Jo zef in Nieuw-Namen, St. Ber- nardus in Clinge en De Ark in Hulst druk bezig met het maken van plannen. Basisschool Sint Jozef in Hengstdijk heeft in middels een plan ingeleverd Aan basisschool Nobelhorst in Hulst is een nieuw gedeelte gebouwd. foto Wim Kooyman door Rinus Antonisse VROUWENPOLDER - De bouw van een compact Zeeuws recreatiedorp in Vrouwenpol der is van tafel. Vanwege het ve le verzet ziet directeur H. van Koevcringe van Roompot Re creatie Beheer ervan af. Het nieuwe dorp moest op camping de Zandput komen. Die wordt nu gewoon als kampeerterrein aangepast en uitgebreid. Van Koeveringe betreurt het af ketsen van het proefproject. Hij had met de bouw van het 'va kantiepark nieuwe stijl' een aanzet willen geven voor de noodzakelijke sanering van de Zeeuwse kampeersector. „Ken nelijk is dit onderwerp moeilijk te communiceren. De mensen denken: die plempt daar weer een boel bungalows neer. Dat is natuurlijk niet zo, maar ik kan me die opvatting wel een beetje voorstellen." Volgens Van Koeveringe is er met een vakantiepark in de vorm van een Zeeuws dorp op verschillende fronten winst te behalen. De bezetting op kam peerterreinen loopt terug. De recreanten vragen om luxueu zere verblijven. Uitbreiding van campings om nieuwe voorzieningen haalbaar te maken ligt moeilijk, vanwege de extra aanslag op ruimte en landschap. Bouw van compacte recreatie eenheden, bijvoorbeeld in de stijl van een Zeeuws ringdorp, zou een goede oplossing zijn. Het aantal kampeerplaatsen kan daardoor verminderen en er komt meer ruimte voor groen en natuur. Bovendien is zo'n dorp geschikt om het hele jaar gasten te ontvangen. Dat is goed voor de spreiding van recreanten en (verkeers)drukte, en dient tege lijk de werkgelegenheid. Van Koeveringe wilde daarom graag meewerken aan een proefproject op de Zandput. Hij geeft aan dat er al jarenlang is gesteggeld over aanpassing van het kampeerterrein, dat deels in de kwetsbare duinrand ligt. „Het was een lijdensweg van overleg en de discussie was erg ingewikkeld geworden." Onder meer de dorpsraad Vrouwen polder en de stichting Duinbe houd maakten bezwaar tegen een compact dorp. Nog langer doormodderen ziet Van Koeveringe niet meer zit ten. Dan maar geen voorbeeld plan op de Zandput. Hij heeft de gemeente Veere toestemming gevraagd de oude plannen voor het kampeerterrein uit te voe ren. Het betekent in elk geval uitbreiding van het aantal plaatsen. „We hebben er nu honderd minder dan onze ver gunning toestaat. En er ligt nog een reep die ook mag worden in gevuld. Het ordinaire kampe ren, recht toe, recht aan." Het idee voor compact recrea tief bouwen is voor Van Koeve ringe niet voorgoed van tafel. Hij wil best meewerken aan een ander voorbeeldplan. door Jeanette Vergouwen HULST - Ondanks concurren tie van grote theaters in Zeeland en Vlaanderen is Den Dullaert in Hulst geslaagd om een pro gramma met bijna veertig uit voeringen samen te stellen. „Je moet zoeken naar mensen die kwalitatief iets te bieden hebben en toch niet te duur zijn. Met de subsidie die wij voor het uitprogramma krijgen, is het een kwestie van zwembandjes aantrekken en watertrappen", zegt Ria Bonthuis, medewerk ster van Den Dullaert. Vanaf maandag wordt bij 33.000 adressen een programmakrant bezorgd. Directeur Iense Hoekstra zegt dat de programmering steeds moeilijker wordt. „De artiesten en voorstellingen worden steeds duurder. Als een artiest wint aan populariteit, verdubbelt de prijs gewoon. De concurrentie is toegenomen, maar het publiek heeft ook minder geld te beste den De mensen geven per avond hetzelfde bedrag uit, maar ze gaan minder vaak weg. Als de portemonnee leeg is, houdt het op." Niet verhoogd Om het publiek een reeks voor stellingen aan te bieden en pro motie te voeren, moet Den Dul laert het doen met 23.600 euro. De toegangsprijzen kunnen bij na niet verhoogd worden, om dat het multifunctioneel cen trum niet de faciliteiten van een theater kan bieden. „Toch bieden we zestien profes sionele uitvoeringen, zes ka mermuziekconcerten, vijf jeug- devenementen, twee lezingen en negen amateursvoorstellin gen aan in 2003-2004." Een groot popconcert zit er niet meer in „Dat durven we niet meer aan. De inkoop is hoog en als de opkomst maar iets tegen valt, is ons hele budget weg", stelt Hoekstra, die blij is met de initiatieven van Graauwrock, Hulst Reynaertstad en Mega- party Heikant. De Baudeloo kamermuziek- reeks drukt op het budget, maa; volgens muziekliefhebbers is d? kwaliteit goed. Hoekstra: „AL er honderd mensen komen luis- teren, springen we eruit, maa: dat getal halen we bijna nooit Dit jaar is de reeks erg aantrek kelijk met de duo's Van Veen& Van Veen als opener, het Orion Ensemble met een Spaanse dag en Argentijnse nachten als slui ter en pianiste Eliane Rodrigues als extra trekpleister." Het programma in DenDullaeii is afwisselend en biedt zigeu- nermuziek met het Rosenberg Trio, een groot discofeest, Mar griet Eshuis Unplugged, eer Country Westernavond, eer. Brelavond, 't Kliekske, de solo Lorca's bruid met live flamen- comuziek en Hollands caba ret met Parfum tussen spruit jes. In de slotmaanden van het sei zoen (april en mei) komt Kmjn in Bij de knijnen af met Ierseer Schotse folk, verzucht eer stand-up uit Gent Help de Bel gen komen en verzorgt eer Klezmerband een slotavond op 29 mei. De jeugd kan genieter van een sprookjesmusical, Pi- nokkio, Frans de Schepperen Tante Patent van Annie M.G Schmidt. Het amateurcircuit ontbreekt ook niet: toneel, harmoniecon cert, The Young Ones, Van Bij Ons en het buutfestival. VOGELWAARDE - Op de Pro- vincialeweg in Vogelwaarde zijn gistermiddag medicijnen verloren. Het gaat om bloeddrukverla- gende middelen in een hoeveel heid die was bestemd voor drie maanden. Het aantal doosjes is onbekend; ook is onbekend of de medicijnen gevaar opleveren. Het gaat om Norvasc (50 mg) en Acetylscarction (80 mg). Even tuele vinders wordt verzocht de medicijnen af te geven bij Apo theek Hulst. In plaats van kaarten. Het gemis zal altijd blijven, de lege plek het doet zo'n pijn, maar in gedachten zal zij altijd bij ons blijven. Onze dankbaarheid gaat uit naar u die uw medeleven hebt betoond door uw aanwezigheid, kaarten en brieven na het overlijden en bij de begrafenis van onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma NEELTJE GEENSEN-RIEMENS Pit is ons tot grote steun en troost geweest. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Terneuzen. mei 2003 Voor uw belangstelling en deelneming ons betoond na het overlijden van onze lieve ma en oma ALICE BLONDEEL-DE BRUIJCKERE betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. Een bijzonder woord van dank willen wij richten aan het personeel van "De Stelle" voor hun liefde volle zorgen. Vooral dank aan Pastor R. Koops, het parochiekoor, voor de mooie uitvaartdiens. Tevens gaat onze dank uit naar de begrafenisonder neming Monuta Haerens te Oostburg, voor de fijne begeleiding voorafgaande aan de begrafenisplechtig heid en de nette wijze waarop deze heeft plaats ge vonden. Kinderen en kleinkinderen Aardenburg, mei 2003 Dankbetuiging Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk te be danken voor de belangstelling en medeleven aan ons be toond na het overlijden van onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder en oma GERMAINE MARIA DE MEY-DE BLOCK willen wij u langs deze weg onze welgemeende dank be tuigen. Uw steun heeft ons gesterkt om dit verlies te dragen. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Westdorpe. mei 2003 Dankbetuiging Gewoon door een kaart, brief, telefoon of er simpelweg te zijn na het overlijden van mijn lieve man, onze zorg zame vader, schoonvader en opa ROGER DUMOLE1JN Hiervoor betuigen wij u onze oprechte dank. Door de vele reacties is het ons onmogelijk iedereen per soonlijk te bedanken. Het is voor ons een grote troost te weten dat hij bij zove- len een goede herinnering heeft nagelaten Een bijzonder woord van dank aan alle medewerkers van ziekenhuis "De Honte" en zorgcentrum "De Blide", yoor de goede zorgen aan hem gegeven. M. R. I. Dumoleijn-Kerckhaert kinderen en kleinkinderen Terneuzen, 3 mei 2003 Dankbetuiging Voor uw medeleven en belangstelling welke wij mochten ontvangen na het overlijden en bij de begrafenis van onze zus, schoonzus en tante CORNELIA DE KRAKER weduwe van )an Christiaan de Bree betuigen wij onze oprechte dank. E. de Braal-de Kraker C. de Kraker-de Feijter J. Cornelissen-de Kraker Terneuzen, 3 mei 2003 Hierbij wil ik familie, vrienden en bekenden hartelijk danken voor de onvergetelijke dag ter gelegenheid van mijn 85-ste verjaardag. D. van Doezelaar Irisstraat 30 4542 EE Hoek Kamer 105 Op 5 mei (Bevrijdingsdag) zullen de volgende huisartsenpraktijken gesloten zijn; R. v. Berkel, Koewacht W. ter Burg, Kloosterzande Huisartsenpraktijk het Bolwerk: M. Eversdijk J. Lips V. Voorbrood F. Helmers, Kloosterzande M. v. Kalmthout, Kloosterzande C. v.d. Mee, Hulst J. Roks, Clinge B. Schutte, St. Jansteen Voor spoedgevallen kunt u contact opnemen met de Huisartsenpost de Honte. Telefoonnummer 0115-643000. Bij een overlijden wilt u niet komen te zitten met het vele regelwerk, Daarom is er, heel dichtbij, een uitvaartspecialist die u kent. Gelukkig maar, want bij een overlijden heeft u al zorgen genoeg. Informeer naar ons totaalpakket voor uitvaartzorg en -verzekeringen en bel gratis 0800 - 0033 of kijk op www.monuta.nl Uitvaartzorg en -verzekeringen We kennen elkaar Uitvaartcentrum: Oostburg, Monuta Haerens, Zuidzandsestraat 60. Tel: (0117) 45 23 09 Notaris Mr. B.J.J. Beltman Executoriale verkoop Woonhuis te Terneuzen Mr. B.J.J. Beltman, notaris te Hulst is voornemens om op donderdag 8 mei 2003 om 15.00 uur in café Du Commerce, Markt 2 te 4531 EP Terneuzen krach tens artikel 3:268 van het Burgerlijk Wetboek in het openbaar te verkopen: de eigendom van het woonhuis met aanbe- horen en tuin, staande en gelegen aan Oude Vaart 150 te 4537 CC Terneuzen, ka dastraal bekend gemeente Terneuzen sectie E nummer 3743, groot één are dertig centi are. Wijze van veiling: Inzet - bij opbod - en afslag - bij afmijning - worden na elkaar in één zitting gehouden. Betaling: De kosten en overdrachtsbelasting dienen binnen 8 da gen na de gunning te worden voldaan; en de koopsom dient binnen 6 weken na de gunning te worden voldaan. De opstallen zijn voor risico van koper vanaf de gun ning. Veilingvoorwaarden: Op de veiling zijn van toepassing de Algemene Voor waarden voor Executieveilingen 1993, voorzover daarvan bij het proces-verbaal van veiling niet wordt afgeweken. De voorwaarden liggen vanaf heden ter in zage ten kantore van genoemde notaris Gegadigden dienen zich op de veiling te legitimeren en een verklaring van een bankrelatie te overleggen be treffende hun financiële gegoedheid. Tot 14 dagen voor de openbare verkoop kan een onderhands bod worden uitgebracht bij een aan de no taris gerichte brief. Aan eventuele onjuistheden en/of onvolledigheden in deze advertentie kunnen geen rechten worden ont leend. Nadere inlichtingen te verkrijgen bij; Notariskantoor Mr. B.J.J. Beltman, dhr. N.A.M. Roelandt, Grote Markt 1-3, 4561 EA Hulst, Postbus 5, 4560 AA Hulst. Tel: 0114-312821 - Faxnummer: 0114-316759 Internet: www.notarisbeltman.nl Alleen speten is geen bal aan Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woon huizen In aoo3 het Europees laar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? giro 55 2000 Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het gehandicapte kind NSGK. Elk kind speelt mee. adoptagranny.nl of 0228 592824 IINEDULAND 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 66