Bouw sportpark nog niet in zicht °p leeftiJd kr>Jgt 4 DAGEN 11 220 uur werkstraf Gek van vinyl e?nlÏÏTr!mil" I11 de race voor lekkerste moederdagdiner QZZZ3ZD Gimbrêre STOOM AFBLAZIN! Fout verwisseling bij crematie lag mogelijk bij uitvaartverzorger Planologische procedures nog niet voltooid, discussie over plan nog gaande DrUgSSIllokkelüclF WiiKU Overstekende eend zorgt voor aanrijding BU BRUGMAN Terneuzense schutter blijft in hechtenis zeeuwse almanak Kaas ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 3 mei 2003 door Connv van Gremberghe TERNEUZEN - Het is onwaar schijnlijk dat projectontwikke laar Lafoma bv nog dit jaar kan beginnen met de aanleg van het megasportpark in de Terneu zense wijk Oude Vaart. De ge meente heeft de planologische procedures die nodig zijn om de bouw van het complex mogelijk te maken, nog niet afgerond. Wethouder A. van Waes (Ruim telijke Ordening) gaat ervan uit dat een voorbereidingsbesluit pas op zijn vroegst in juni door de raad genomen kan worden. Los van de planologische proce dures worstelt het dagelijks be stuur van Terneuzen nog steeds met de kosten van het totaal plan. Zo is nog steeds in discus sie of het park uitgerust moet worden met een 25- of een 50- meterbad. Kiest de raad voor de laatste optie, dan vergt dit een extra investering van zo'n 1 mil joen euro bovenop het gereser veerde budget van 20,8 miljoen euro. Ook is niet duidelijk of de nieuwe sporthal zeven meter Advertentie AANBIEDING VAN DE KORTNGEN VAN €20,- TOT €50,- OP DIVERSE SERIES RESTANTEN MANTELS, JACKS PARKA's ALLE PULLOVERS VESTEN 20% KORTING LANGE DELFT 16 MIDDELBURG IJZENDIJKE - Door een over stekende eend zijn drie inzitten den van een auto donderdag avond in het ziekenhuis beland. Het dier stak nabij IJzendijke de rijksweg over, waarop een 49- jarige automobilist uit de ge meente Hulst in de remmen ging. De 51-jarige automobilist uit Rozenburg die achter hem reed, had dat te laat in de gaten en botste achterop de auto van de Hulstenaar. Hij werd met nekklachten over gebracht naar het ziekenhuis in Terneuzen, evenals de 38-jarige vrouw uit cle gemeente Hulst die bij hem in de auto zat. Zij had pijn in het hoofd. De 50-jarige echtgenote van de automobilist uit Rozenburg werd met borst- klachten naar het ziekenhuis veivoerd. De 49-jarige man en de 50-jarige vrouw moesten een nacht ter observatie in het zie kenhuis blijven. Beide auto's werden vernield. hoog moet zijn of twee meter ho ger, waarmee de hal zou vol doen aan de internationale maatstaven. Wethouder A. van Waes: „De detailinvulling is nog onder werp van studie. Aan elke aan vulling of wijziging zijn kosten verbonden en dat moeten we eerst goed doorgronden alvo rens we de raad vragen om defi nitief in te stemmen met de bouw. Het is echter niet zo dat we de bouw zullen opschorten omdat we financieel niet al te best bij kas zitten. De investe ring voor het megasportpark is grotendeels afgedekt in de meerjarenbegroting, er zijn dus gelden voor gereserveerd." Van Waes sluit echter uit dat al in september de spa voor het park de grond ingaat. „Die ter mijn is niet reëel. Als mensen in het kader van de ruimtelijke or deningsprocedures die nog vol gen bezwaar indienen tegen de plannen, dan is dit najaar niet meer haalbaar", aldus Van Waes. Tijdens een informatiebijeen komst met buurtvereniging De Oude Vaart, eind maart, gaven vertegenwoordigers van de ge meente de buurtbewoners - die overigens niet allemaal op de komst van het complex zitten te wachten - te kennen dat medio september met de bouw zou worden begonnen. Volgens Van Waes had men dit niet moeten doen. „Voor de bouw van het complex is een artikel-19-procedure nodig en die vergt onder normale omstandigheden, dus zonder bezwaren - al een maand of negen. September is geen haalbare kaart", aldus Van Waes. Jan Geelhoedt verzamelt sinds de jaren zestig singles en langspeelplaten. Hij verkoopt regelmatig Ip's om weer nieuwe te kunnen kopen. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel TERNEUZEN - Heel even houdt hij zijn mond. De AMI-jukebox bromt een paar tellen en spuwt vervolgens Paul Jones' ode aan blueslegende Sonny Boy Wil liamson de woonkamer in. Terneuzenaar Jan Geelhoedt veert op, roept dat dit 'een waanzinnig mooi plaatje' is en richt zich daarna weer op het gesprek over zijn pas sie: vinyl. De jukebox lust alleen maar Belgische vijf-francstukken en dus kan Eric Bur- don van The Animals even later alleen maar Boom Boom brullen met hulp van het op de eettafel geplaatste geldpotje. Het is één van de ruim drieduizend sin gles uit Geelhoedts collectie. Op het Ter- neuzense postkantoor hebben ze zelfs een apart vakje gemaakt voor alle bestel lingen van de 52-jarige platenfreak. Het formaat van een grammofoonplaat is im mers sinds de komst van de compact disc niet meer zo gangbaar. Op rommelmarkten staan doorgaans net zoveel pick-ups als afgedankt speelgoed en ook stoffige platencollecties worden vaak voor een prikkie verkocht. Geel hoedt struint de markten daarom alle maal af, maar bestelt ook een zwik bij al lerlei, vaak onbekende platenzaakjes. De Verenigde Staten, Australië, Enge land of Japan: je kan het zo gek niet be denken of Jan Geelhoedt weet er wel een prima adresje. Aan de ene kant slaat Geelhoedt dus flink in, maar anderzijds verkoopt hij - onder de naam De Platen- freak - ook weer platen „Geïnteresseer den kunnen op afspraak langskomen, ik heb alles opgesteld in mijn garage. De meeste singles houd ik zelf. maar lang speelplaten doe ik wel weg. Dat doe ik puur om mijn eigen verzameling te be kostigen. Om nieuwe platen te kunnen kopen, om aan mijn verzamel drang te kunnen toegeven", vertelt hij Geelhoedts passie voor platen startte op twaalfjarige leeftijd met Help me Rhon da van de Beach Boys. „The Beach Boys, The Byrds en The Beatles, daarvan kocht ik alles. Ik ben altijd een 'singles-man' geweest. Langspeelplaten kocht ik ook wel, maar in veel mindere mate. Singles moeten een hoogtepunt zijn, in drie mi nuten moet het gebeuren", legt Geel hoedt uit. „En de B-kantjes waren dik wijls net zo goed als de A-kant. In de ja ren 80 veranderde dat. Stond er op één plaat twee keer hetzelfde nummer, maar dan net iets anders. In een mixvorm of in strumentaal." Geelhoedt kocht zo'n vier vijf singles per week en dus nam zijn verzameling al snel grote vormen aan. In bar Snugly aan de Terneuzense Walstraat nam de plaat- jesgek in 1970 de rol van dj op zich. „Ik vond het leuk om te draaien en ontdekte op die manier nog veel meer muziek. Vol gens mij ben ik gestopt in 1976, in ieder geval net voordat de punk opkwam. Hal verwege de jaren 70 was ik het opeens he lemaal zat, ik heb toen een tijd niets meer gekocht. Al dat uitgesponnen werk en gepiel, dat was niets voor mij. Ik hou van kort, strak en snel." De Terneuzenaar was dan ook lyrisch toen de punkmuziek haar intrede deed. „Man, ik kreeg weer zoveel energie! Ik ging weer naar concerten en kocht van alles. Op een gegeven moment was ik in Engeland. Daar bestond de toptien al leen maar uit de meest ongure punk bands. Fantastisch! Kwam ik terug in HULST - Een inwoner van Hulst heeft bij de trekking van de Koninginnedagloterij van de Nederlandse Staatsloterij vijf tigduizend euro gewonnen. Het winnende lot is gekocht bij boekhandel Van Remortel in Hulst. Een paar maanden gele den heeft deze boekhandel ook al een lot verkocht waarop het zelfde geldbedrag is gevallen. De winnaar zal zich naar ver wachting een dezer dagen mel den bij het hoofdkantoor van de Staatsloterij in Den Haag om zijn staatslot te verzilveren. De prijzen zijn netto. door Jeanette Vergouwen HULST - Helemaal vrolijk werd ze ervan, toen ze op school kreeg te horen dat ze één van de negen uitverkorenen was en woensdag 7 mei op het landgoed Heerlijk heid Mariënwaerdt in Beesd mag koken. De twaalfjarige Veerle Dobbelaar uit Hulst is fi nalist in de wedstrijd 'Moeder dagdiner'. De final isten gaan onder leiding van een professionele kok een maaltijd bereiden met verse streekproducten. Het lekkers mag na afloop opgegeten wor- Advertentie FILIAAL HULST" A.S. ZONDAG GEOPEND KEUKENS t BADKAMERS Hulst", Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 Jfoor meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www brugman.nl den door de meegekomen fans. „Samen met mama, mijn zus met vriend en nog een zus ma ken we er een hele dag uit van. We moeten om 14.00 uur begin nen en het diner is om 16.30 uur. Wat we gaan maken, weet ik nietVoor alle zekerheid neem ik mijn recepten mee, maar ik denk dat we met zijn allen een speciaal door de kok verzonnen diner zullen maken", vertelt Veerle. Zelf had ze voor de voorronde een mooie menukaart ontwor pen met felle kleuren en leuke plaatjes en in zwarte letters de drie gangen vermeld. Haar keu ze was bijzonder en rijk aan fruit en groente Daarmee heeft ze goed gescoord. „Ik snuffel graag in kookboeken en ik kook ook regelmatig ge rechten. Ik heb gezocht naar dingen die mijn moeder lekker vindt. Als voorgerecht een knis- perig frisse 'lentesymfonie'; een salade met avocado, sla, venkel en radijs. Een runderlende met soya en gember op Chinese sla is de hoofdschotel. Mama en ik zijn dol op biefstuk. En als nage recht Proseccogelei met vlier- bessendrank en zomerfruit. Heerlijk zoet en fruitig." Bij het zien van de plaatjes krijg je al honger en juist de combina tie van fris, pittig en zoet doet vermoeden dat hier een echte kok in spe zit. „Nee hoor, ik word geen kok, ik word liever iets in de richting van de genees kunde", pareert Veerle meteen. Moeder Ingrid is trots op haar dochter en wist helemaal niets van de wedstrijd tot het moment dat bekend werd dat Veerle fi- naliste was. „Ik was stomver baasd. Dit had ik niet verwacht. Ze kokkerelt graag en staat re gelmatig in de keuken, maar dit wordt voor ons allemaal een speciale dag. We zijn echt trots op Veerle." Ook haar klasgenoten van de Sint Willibrordusschool vonden het leuk dat ze naar Beesd mag woensdag. „Op school spreken ze van magere en vette jaren, 2003 is een vet jaar, want we hadden ook al een regionale door Patrick van IJzendoorn HENGSTDIJK - De rechtbank in Amsterdam heeft een 62-jari- ge man uit Hengstdijk veroor deeld tot een werkstraf van 220 uur en 46 weken voorwaardelij ke cel wegens de smokkel van 2689 kilo hasj en 61 kilo amfeta mine naar het Verenigd Konink rijk. Dat de straf zo laag uitvalt, komt mede doordat de Zeeuw na zijn arrestatie volop infor matie heeft verschaft over de drugsbende waar hij eind jaren negentig deel van uitmaakte. Leider van die organisatie was een bekende autocoureur. De in Duitsland geboren Hengstdijker bekleedde een be langrijke functie binnen het smokkelnetwerk van de cou reur. Hij bedacht smokkelme thoden, zocht chauffeurs en stak zelf minimaal zes keer de Noordzee over. De hasj zat meestal verborgen in blauwe plastic vaatjes in een tankwa gen vol vloeibare zeep en wat inkt, zodat er een donkerblauwe kleur ontstond. Begin 2000 pakte de Zeeuwse politie de vrachtwagenchauf feur op. Aanvankelijk ontkende hij de aantijgingen en reageerde hij op onbeschofte wijze, met name te gen de vrouwelijke rechercheur die de verhoren leidde. Later sloeg hij om. Inmiddels was bij hem een ongeneeslijke vorm van keelkanker geconstateerd. Bo vendien zat het hem dwars dat hij gevangen zat, terwijl de baas van de organisatie buiten schot bleef Justitie zag daardoor kans een deal met hem te slui ten. Advocaat Hij mocht zelf een advocaat uit kiezen die werd betaald door het Openbaar Ministerie. Ook kreeg zijn Oost-Europese vrien din een visum. Tegenover de po litie legde hij vervolgens belas tende verklaringen af tegen de coureur en zijn makkers. Mede aan de hand daarvan kreeg de bendeleider eind 2001 zes jaar cel opgelegd. Nu alle processen ook in hoger beroep tegen de bende voorbij zijn, kwam de kroongetuige zelf aan de beurt. Officier van justi tie K. Plooy kwam met een mil de eis tegen de zieke verdachte, die zelf niet op de zitting aanwe zig was. TERNEUZEN - De 22-ja- rige Terneuzenaar, die op Koninginnedag een 29- jarige stadgenoot neer schoot in de Rozenstraat in Terneuzen, blijft de ko mende tien dagen in voor lopige hechtenis. Gisteren werd hij voorge leid aan de officier van justitie in Middelburg. Die besloot dat de man voorlopig nog moet wor den vastgehouden. Daar na wordt opnieuw beke ken of de hechtenis wordt verlengd of dat hij op vrije voeten wordt gesteld in afwachting van de rechts zaak. Het slachtoffer van de schietpartij herstelt in het Universitair Ziekenhuis in Gent langzaam van zijn verwondingen. Volgens de politie ligt de oorzaak van de schietpartij en eerdere confrontaties in de rela tionele sfeer Maar vol gens ingewijden spelen ook drugs een rol. Het on derzoek van de politie loopt nog. Nederland, alleen maar van die Luv-toe- standen. Er was een muzikale revolutie in de wereld gaande, maar hier stond al les nog stil. Ja, je had het KRO-radiopro- gramma Dr. Punkenstein. Dat was wel aardig." Te gepolijst Geelhoedts voorkeur mag duidelijk zijn, maar dat wil niet zeggen dat hij andere stijlen schuwt „Ik heb Ilse Delange bij voorbeeld op Pinkpop gezien. Daarvan kreeg ik tranen in mijn ogen, zo mooi. Weer iets heel anders: ik ben nog op zoek naar een single van BZN. Uit hun begin periode. Ik ben de titel kwijt, maar als ik het hoor weet ik het weer. Fantastisch nummer. De muziek die ze toen maakten, staat in geen verhouding tot him latere werk." Ook hedendaagse bands als The Strokes, Coldplay en The Dandy Warhols heeft Geelhoedt op vinyl. „Nee, ik veraf schuw de cd niet, maar een plaat heeft gewoon 'het geluid'. Een cd klinkt vaak te gepolijst, het mist warmte. Kijk, Nir vana vind ik een geweldige band, maar het is een wereld van verschil of ik ze op cd of plaat hoor!" door Jacques Cats MIDDELBURG - De fout van de persoonsverwisseling bij een crematie in Middelburg lijkt te liggen bij de uitvaartverzorger. Nabestaanden hadden bij het afscheid nemen al hun ernstige twijfels uitgesproken over de identiteit van de persoon in de kist. De uitvaartverzorger zou die signaleringen hebben afge daan met de opmerking: „Men sen veranderen als ze dood zijn." De betrokken uitvaartverzorger J. den Besten wenst zich bij monde van advocaat R. Maat van commentaar te onthouden. Een kleindochter van de op 73- jarige leeftijd overleden W. Wie gel uit Veere vertelt hoe ze sa men met andere familieleden tijdens de afscheidsbijeen komst die aan de herdenkings dienst voorafging, bij de nog ge opende kist staande, vaststelde: dit is opa niet! Overstuur „Iedereen was helemaal over stuur. Opa was wel erg veranderd tijdens zijn ziekte. Maar zoals hij er daar bij lag, was toch weer heel anders We konden van de schrik niet nadenken en gingen er natuur lijk ook niet van uit dat daar een andere man zou kunnen lig gen." Ook na de herdenkingsdienst bleef er een vreemd gevoel han gen „Diep van binnen snapten we het niet", kijkt de kleindoch ter terug. „De man in de kist leek niet eens op onze opa." Twee dagen later werd het be kend: er was een fout gemaakt, kreeg de familie te horen. Er wa ren twee kisten verwisseld. De opa van de meisjes lag nog in het mortuarium. In zijn plaats was een andere persoon gecremeerd. De kleindochter: „Er ging van alles door ons heen. We hadden een herdenkingsdienst gehou den bij een onbekende. Alle te keningen, gedichtjes en bloe men zijn met een andere opa meegegaan." Boosheid overheerst. „Mensen maken fouten, maar zoiets ver schrikkelijks mag gewoon nooit gebeuren." Uiteindelijk kon vijf dagen later de crematie alsnog doorgaan en kon opnieuw af scheid worden genomen, nu van de echte opa. De kleindochter prijst zich gelukkig alsnog af scheid te hebben kunnen ne men. De nabestaanden van de 92-jarige W.Kluijfhout uit Kou- dekerke, de man met wie haar opa werd verwisseld, werd die mogelijkheid ontnomen. pagina 12: uitgelicht Advertentie www.hilltop.nl Hilltop A8tL PC met: Athlon-2500+, 512Mb, 120Gb harddisk, 128Mb GeforceFX 5200, DVD- rewriter, DVD speler, Firewire- TV- Kaart, 2.1 speakerset en WindowsXP 1195/~ Veerle Dobbelaar uit Hulst is een van de negen finalisten van de wedstrijd 'Moederdagdiner' en gaat woensdag met de andere acht onder leiding van een kok een menu bereiden. foto Wim Kooyman voorleeskampioene in onze klas." Samen met zes meisjes en twee jongens uit verschillende plaatsen in Nederland mag Veeide woensdag de koksmuts opzetten. Samen maken ze het moederdagdiner 2003 en één ding weet Veerle zeker. „Het wordt lekker." In gezelschap van haar bijna vierjarige dochtertje Anouk ging een Vlissingse dezer da gen boodschappen doen. In de kaaswinkel aangeko men keek het meisje op van de vele variëteiten. Wat is dat met dat groene?", wilde ze weten Dat is jonge", legde haar moeder uit. Waarop Anoukje conclu deerde: „Dan is dat met dat rode zeker een meisje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 63