Verzet nekt plan vakantiedorp Programma dodenherdenking PZC PZC Sportdag haalt jeugd achter pc vandaan Gemeente moet nieuw besluit nemen over parkeerkaart invalide COC Midden-Zeeland nog altijd in problemen Initiatiefnemer camping nieuwe stijl in Vrouwenpolder ziet van idee af Dance-Inn in Tholen Avondvierdaagse Auto in sloot Cel voor hardleerse wegpiraat Boete voor agressie in verkeer Politiecontrole op koopavond Auto belandt in sloot Gewonden bij aanrijding Diefstal uit caravan b 13 zaterdag 3 mei 2003 door Rinus Antonisse VROUWENPOLDER - De bouw van een compact Zeeuws recreatiedorp in Vrouwenpol der is van tafel. Vanwege het vele verzet ziet directeur H. van Koeveringe van Roompot Re creatie Beheer ervan af. Het nieuwe dorp moest op cam ping de Zandput komen. Die wordt nu gewoon als kam peerterrein aangepast en uitge breid. Van Koeveringe betreurt het af ketsen van het proefproject. Hij had met de bouw van het 'va kantiepark nieuwe stijl' een aanzet willen geven voor de noodzakelijke sanering van de Zeeuwse kampeersector. „Ken nelijk is dit onderwerp moeilijk te communiceren. De mensen denken: die plempt daar weer een boel bungalows neer. Dat is natuurlijk niet zo, maar ik kan me die opvatting wel een beetje voorstellen." Volgens Van Koeveringe is er met een vakantiepark in de THOLEN - Jongeren van het WhoZnext/JOTH-team houden vandaag een Dance-Inn in de Meulvliet in Tholen. Om tien uur start het program ma voor de kinderen van tien tot dertien jaar. Zeieren een specta culaire dans en mogen deze om twaalf uur laten zien tijdens een demonstratie. Iedereen die wil kan daarnaar komen kijken. Om twee uur komen de kinderen van veertien tot achttien aan de beurt. Zij kunnen kiezen tussen streetdance en breakdance. Ook hier wordt, om half vier, een de monstratie gegeven. WhoZnext is een landelijke campagne van het Nederlands Instituut voor Sport en Bewe gen, die zich richt op de bevor dering van jeugdparicipatie in sport. De campagne moet er voor zorgen dat jongeren meer invloed krijgen op sportgebied. OVEZANDE - Het bestuur van dorpshuis Trefpunt in Ovezan- de houdt dit dit jaar voor het eerst een avondvierdaagse. Dat gebeurt van dinsdag 13 tot en met vrijdag 16 mei. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden 5,10 en 15 kilome ter per avond. De voorinschrij ving is woensdag 7 mei van 15.00 tot 16.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur in het dorpshuis. De start is dinsdag 13 mei tussen 18.00 en 19.00 vanaf het Tref punt. Deelnemers die alle vier dagen hun route hebben gelo pen, ontvangen een medaille. Van maandag 19 tot en met don derdag 22 mei, wordt in Krui- ningen de avondvierdaagse ge houden, met afstanden van 5 en 10 kilometer. Inschrijving 19 mei vanaf 18.15 uurinDeKarre. ZONNEMAIRE - Op de Kruis weg in Zonnemaire raakte gis termiddag een 73-jarige auto mobilist uit Burgh-Haamstede met zijn voertuig in de sloot. De man reed over de Kruisweg, ver loor de macht over zijn stuur en belandde in de sloot. Hij raakte niet gewond, zijn voertuig werd beschadigd. REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat CENTRALE REDACTIE Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl vorm van een Zeeuws dorp op verschillende fronten winst te behalen. Er is sprake van een te rugloop van de bezetting op kampeerterreinen. De recrean ten vragen om luxueuzere ver blijven. Uitbreiding van cam pings om nieuwe voorzieningen haalbaar te maken ligt moeilijk, vanwege de extra aanslag op ruimte en landschap. Bouw van compacte recreatie eenheden, bijvoorbeeld in de stijl van een Zeeuws ringdorp, zou een goede oplossing zijn. Het aantal kampeerplaatsen kan daardoor verminderen en er komt meer ruimte voor groen en natuur. Bovendien is zo'n dorp geschikt om het hele jaar door gasten te ontvangen. Dat is goed voor de spreiding van recrean ten en (verkeers)drukte, en dient tegelijk de werkgelegen heid. Van Koeveringe wilde daarom graag meewerken aan een proefproject op de Zandput. Hij geeft aan dat er al jarenlang is gesteggeld over aanpassing van het kampeerterrein, dat deels in de kwetsbare duinrand ligt. „Het was een lijdensweg van overleg en de discussie was erg ingewikkeld geworden." Er werd bezwaar gemaakt tegen een compact dorp door onder meer de dorpsraad Vrouwen polder en de stichting Duinbe houd. Nog langer doormodde ren ziet Van Koeveringe niet meer zitten. Dan maar geen voorbeeldplan op de Zandput. Hij heeft de gemeente Veere toe stemming gevraagd de oude plannen voor het kampeerter rein uit te voeren. Het betekent in elk geval uitbreiding van het aantal plaatsen. „We hebben er nu honderd min der dan onze vergunning toe staat. En er ligt nog een reep die ook mag worden ingevuld. Het ordinaire kamperen, recht toe, recht aan." Van Koeveringe hoopt tegelijk de ontsluiting te kunnen aan passen en in samenwerking met waterschap Zeeuwse Eilanden iets te kunnen doen aan de par keervoorzieningen. Dat moet een verbetering opleveren van de nu bestaande onveilige ver keerssituaties. De plannen voor het vakantiedorp nieuwe stijl zijn bij de gemeente terugge haald. Het idee voor compact recrea tief bouwen is voor Van Koeve ringe niet voorgoed van tafel. Hij wil best meewerken aan een ander voorbeeldplan. Voorwaarde is dan wel dat het tijdig wordt doorgesproken met de mensen in de omgeving en andere belanghebbenden. „Het is een zodanig complex pro bleem, zowel wat inrichting als draagvlak in de samenleving betreft, dat je er veel over moet communiceren. De mensen moeten goed begrijpen waar het precies om gaat." Directeur van Koeveringe hoopt dat het nieu we dagelijks provinciebestuur het er niet bij laat zitten. Hij put hoop uit de opstelling van de pas benoemde gedeputeerde voor natuur en landschap, M. Kra mer. Die ziet wel iets in het uit gangspunt om door omvorming van campings ruimtewinst te boeken, het vakantieseizoen te verlengen en natuur en land schap op te krikken. De jeugd was enthousiast over de sportspektakeldag in Kruiningen. door Steffan ter Maat KRUININGEN - In sporthal de Reimers- waalhal in Kruiningen werd gisteren een zogenoemde sportspektakeldag gehou den. Er kwamen 110 kinderen van ver schillende basisscholen - voornamelijk uit Kruiningen - op af die allerlei sporten konden beoefenen. „De dag valt officieel niet onder de breedtesport, maar de gedachte erachter is ongeveer hetzelfde", vertelt organisa tor Jordan van Langevelde. Hij is twee dejaars Cios-student en houdt de sport dag in het kader van een eindproject van zijn tweede leerjaar. „Het gaat erom dat de jeugd meer moet bewegen en achter de computer vandaan komt en dat proberen we hier vandaag te stimuleren. We laten ze ook met veel verschillende sporten in aanraking ko men, zodat ze van alles iets meekrijgen en er voor iedereen dus wel iets is dat hij of zij leuk vindt", legt Van Langevelde uit. 's Ochtends konden de kinderen van groep 1 tot en met 4 in de sporthal terecht 's Middags waren de groepen 5 tot en met 8 welkom. De kinderen konden turnen, voetballen, hockeyen, basketballen en er was een ren- vlieg- skippybalcircuit. Hoewel de sportdag dus niet onder de of ficiële breedtesport van de gemeente viel gaf Reimerswaal wel een subsidie voor onder andere de huur van de sporthal. door Patrick de Block GOES - Omdat 4 mei dit jaar op een zondag valt, wordt doden herdenking al vandaag gehou den in Waarde en Yerseke. Belangstellenden worden om 19.40 uur bij het dorpshuis van Waarde verwacht. Daarvan daan vertrekken de aanwezigen om 19.50 uur naar het monu ment in het Parkzicht. Dit alles onder begeleiding van muziek vereniging Vooruit. Om klok slag acht uur worden er twee minuten stilte in acht genomen, gevolgd door het Wilhelmus en de Last Post. Nadat een verte genwoordiger van de gemeente en een van de scholen een toe spraak hebben gehouden volgt de kranslegging door de ge meentevertegenwoordiger, fa milieleden van de gevallenen en kinderen van de basisscholen. In Ycseke begint de dodenher denking om 19.20 uur met een stille tocht vanaf De Haven. Tij dens de tocht stelt de Ridder Boudewijn Groep al een ere wacht op bij het monument aan de Molenlaan. De stoet komt omstreeks 19.45 uur bij het mo nument aan. Om 19.59 uur legt burgemeester A. Verbree na mens het gemeentebestuur een krans, gevolgd door twee minu ten stilte. Het laatste dorp van de gemeen te Reimerswaal dat dit jaar deelneemt aan de dodenherden king is Hans weert. Hier vindt de plechtigheid morgen plaats. Om 18.45 uur gaat Kaj Munk open voor genodigden, zodat zij zich Op het eiland Tholen worden de doden bij de gedenksteen in Tholen herdacht. foto Willem Mieras voor kunnen bereiden op de stil le tocht naar de gedenksteen op de begraafplaats om 19.40 uur. De stoet wordt om 19.55 uur op de begraafplaats verwacht. Na de twee minuten stilte houdt wethouder J. Jansen een korte toespraak. In Kapelle vertrekt de stille tocht om 19.42 uur vanaf het gemeentehuis naar de begraaf plaats. Daar houden burge meester SKramer en de ambas sadeur van Frankrijk A. Ga- zeau-Secret een korte toe spraak nadat de Marseillaise is gespeeld. Het gemeentehuis van Hein- kenszand is vanaf 19.00 uur ge opend voor belangstellenden. Daarna vertrekt de stille tocht om 19.40 uur vanaf het gemeen tehuis naar de plaquette achter de Rabobank. Dat gebeurt on der begeleiding van muziekver eniging Con Amore. Op Noord-Beveland vindt de herdenking in Colijnsplaat plaats. Om 19.40 uur is daar in de Nederlandse Hervormde kerk voor kinderen, genodigden en belangstellenden een korte herdenking. Daarna is het om 19.55 uur verzamelen bij het monument. Na de twee minuten stilte volgt er een kranslegging. In de gemeente Goes nemen vier van de acht plaatsen deel aan de herdenking In Goes zelf kun- TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter G. van Unnik heeft gisteren een 33-jarige inwoner van IJzendijke voor een aantal verkeersdelicten conform de eis veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf, waarvan een maand voorwaarde lijk, een jaar rijontzegging en 850 euro boete. De IJzendijke- naar was 7 juni vorig jaar in zijn woonplaats doorgereden na een ongeval. Getuigen hadden hem zien wegrijden De man werd vervolgens aangehouden.Uit de blaastest bleek dat hij te veel had gedronken Ook bleek dat hij niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. Een maand later werd hij weer be trapt bij het rijden zonder rijbewijs. De man rijdt al sinds 1998 zonder geldige papieren. TERNEUZEN-DeTerneuzensepolitierechter, G. van Unnik, veroordeelde gisteren een 27-jarige man uit Hoofdplaat tot 400 euro boete en het betalen van 609 euro schadevergoeding wegens agressie jegens een mede-weggebruiker De Hoofd- platenaar maakte zich 28 april vorig jaar kwaad op een Duit se automobilist, die zich in het verkeer ten opzichte van hem zou hebben misdragen. De man zette een wilde achtervolging in en wist de Duitser in Nieuwvliet klem te rijden. Hij wilde de Duitser aanspreken op zijn gedrag, maar ging veel te ver. Zo deelde hij klappen uit en beschadigde hij de auto. Ook de bril van het slachtoffer moest het ontgelden. ZIERIKZEE - De politie heeft donderdag tijdens koopavond in het centrum van Zierikzee een extra controle gehouden op overlastsituaties. Twee mensen werden op de bon geslingerd wegens drankgebruik op de openbare weg. Verder werden er bekeuringen uitgeschreven voor het niet dragen van een helm, het onverzekerd rijden op een scooter en het niet kun nen tonen van een geldig bromfietscertificaat. ZONNEMAIRE - Op de Kruisweg in Zonnemaire raakte vrij dag om tien voor drie een 73-jarige automobilist uit Burgh- Haamstede met zijn voertuig in de sloot.De man reed over de Kruisweg in de richting van Zonnemaire, verloor de macht over zijn stuur en belandde in de sloot. Hij raakte niet ge wond, zijn voertuig werd beschadigd. AAGTEKERKE - Een 23-jarige Middelburgse bromfietseren een negenjarig meisje uit Zeeland (Brabant) zijn gistermor gen gewond geraakt bij een aanrijding op de Pekelingseweg m Aagtekerke. De bromfietser reed over het fietspad van de Pekelingseweg in de richting van Domburg. Het meisje kwam hem tegemoet Zij maakte deel uit van een groepje van vijf fietsers. De twee kwamen met elkaar in botsing en liepen lich te kneuzingen en armletsel op. Het is niet bekend of zij naar een ziekenhuis zijn overgebracht. DOMBURG - Uit de voortent van een caravan op een camping aan de Schelpweg in Domburg werden in de nacht van don derdag op vrijdag een camera, een zonnebril en cd's gestolen. De waarde van de gestolen goederen bedraagt enkele honder den euro's. foto Willem Mieras Verder zorgde Van Langevelde voor vrij willigers voor de begeleiding Het enthousiasme bij de jeugd was groot. „Ik vind het leuk dat er allemaal ver schillende sporten zijn en het is niet zo saai als op school", zegt de tienjarige Wouter Veerhoek als hij net is uitgevoet- bald. Sophie de Jonge (12) is het hele maal met Wouter eens: „Hier mag je ten minste zelf weten wat je doet. Het hoc keyen vond ik het leukst. Ik had dat nog nooit eerder gedaan en hier kon dat wel nen belangstellenden om 19.15 uur de Grote Kerk in. Burge meester D. van der Zaag houdt daar een korte toespraak. Daar na volgt een wandeling richting het monument bij het stadhuis. Daar is de plechtigheid en wordt naderhand het volkslied gezongen. In Kloetinge kunnen belang stellenden zich melden bij ver enigingsgebouw Amicitia. Om 19.41 uur houdt wethouder C. Linssen daar een toespraak. Vervolgens vertrekt de stoet richting het monument op de begraafplaats, waar de plech tigheid plaatsvindt. In 's-Heer Hendrikskinderen verzamelen genodigden, leer lingen en belangstellenden in de Samen op Weg-kerk. Daar houdt wethouder M 't Hart een toespraak Rond 19.50 uur volgt het vertrek richting het monu ment. Daar worden de kransen gelegd en worden twee minuten stilte in acht genomen. Genodigden, belangstellenden en leerlingen van 's-Heer Arendskerke kunnen zich mel den in zorgcentrum Poelwijck. Hier houdt wethouder D. van Ewijk een korte toespraak. Ver volgens vertrekt de stoet om 19.50 uur naar het monument bij de Samen op Weg-kerk. Daar volgt de plechtigheid. Op het eiland Tholen wordt do denherdenking in de gelijkna mige stad herdacht. Om 19.15 uur stelt de dodenwacht zich op bij de gedenksteen. Belangstellenden kunnen vanaf 19.45 uur de plechtigheid bij- door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Binnen zes weken moet het Middelburgse college van B en W een nieuwe beslissing nemen over de gehan- dicaptenparkeerkaart van Ge rard van der Gaag. Dat heeft de rechtbank gisteren beslist. Van der Gaag was bij de rechtbank in beroep gegaan om dat de gemeente weigerde hem een parkeerkaart te verstrek ken. Verder bepaalde de rechtbank dat Van der Gaag opnieuw moet worden gekeurd door een onaf hankelijke arts. Rolstoel De 37-jarige Middelburger zit sinds 1997 in een rolstoel. Hij vroeg eind 2001 een gehandi- captenparkeerkaart aan De keuringsarts adviseerde de ge meente om die niet te verstrek ken. Van der Gaag ging in be roep en moest opnieuw worden gekeurd. Deze arts, van de GGD, verwisselde de man met iemand anders. Ook deze keer weigerde de gemeente de man een parkeerkaart. Beide artsen hebben de man niet lichamelijk onderzocht. De man had echter van de gemeente wel aanpassin gen in zijn huis gekregen omdat hij gehandicapt is. De hele procedure heeft bijna anderhalf jaar in beslag geno men. Tussen het advies van de tweede arts en de beslissing van het college alleen al zaten vier maanden Al die tijd heeft Van der Gaag geen gehandicapten- parkeerkaart gehad. B. Ver- meirssen, de advocaat van de man, had de rechter daarom ge vraagd om snel een beslissing te nemen. Dat verzoek is met deze uitspraak gehonoreerd. door Rolf Bosboom GOES - De bestuurscrisis bij homobelangenvereniging COC" Midden-Zeeland is nog niet achter de rug. Weliswaar is de organisatie erin geslaagd een kandidaat te vinden voor het voorzitterschap, maar inmiddels heeft de secretaris zijn functie moeten neerleg gen. Het COC sloeg in maart alarm, omdat het kampt met een ge brek aan bestuursleden. De hui dige voorzitter, A. Bakhuizen, stopt ermee. Ook secretaris P. de Koning en penningmeester W Imanse stelden hun functies ter beschikking. Zij waren alleen bereid terug te keren in het be stuur als er een nieuwe voorzit ter werd gevonden. Opheffing Daarvoor leek geen belangstel ling te bestaan, waarmee het voortbestaan van de organisatie op de tocht kwam te staan. Als er woensdag 7 mei geen voorzit ter was gevonden, zou opheffing onvermijdelijk zijn. Voor die datum is een extra ledenverga dering belegd. Naar aanleiding van publiciteit over de bestuursperikelen meldden zich echter diverse mensen met interesse voor het voorzitterschap. Uiteindelijk heeft C. van Kampen zich defi nitief kandidaat gesteld. Daar mee leken de problemen opge lost, ware het niet dat secretaris De Koning in verband met ziek te zijn functie nu heeft moeten neerleggen. Voor hem moet nu ook een opvolger worden ge zocht. Doembeeld Huidig voorzitter Bakhuizen verwacht niet dat de leden van wege de nu ontstane vacature volgende week zullen kiezen voor opheffing. „Dit komt zo onverwacht, dat het heel moeilijk is om dat doembeeld vast te houden. Het ligt niet in de lijn der ver wachting nu al een opheffings vergadering te houden. Daar moeten we meer tijd voor ne men." COC Midden-Zeeland is actief in de hele provincie, met uitzon dering van Tholen en Sint. Phi- lipsland, die onder de afdeling Bergen op Zoom vallen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 51