Draaiboeken sars liggen klaar Vrijspraak voor Cor Boonstra Man bekent rol bij fataal ongeval Nisse Dode en gewonden bij ware veldslag in dorpje Kloosterhaar Begint het t>li u ook zo te fcrieMen? Heineken leider in Midden-Europa Schuldvraag bij fout crematie 11 en 12 Proef met hergebruik kunststof Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- Volksgezondheid stuurt instructies naar alle burgemeesters Van Gelder ziet ambtenaren elders als beter Lange file door 1 storing tunnel Feest boeddhisten in aantocht Weer thuis CHRYSLER CRUISER Zeeuwse hulp voor Litouwen door Rolf Bosboom NISSE - Een 38-jarige inwoner van de gemeente Borsele heeft bekend woensdagavond be trokken te zijn geweest bij het dodelijk ongeval nabij Nisse. De politie kon de man donderdag avond laat aanhouden, na een tip van een schadeherstelbedrijf op Walcheren. Bij het ongeluk op de Drieweg werd een fietser van achteren aangereden door een auto. Hij overleed ter plaatse. Aanvanke lijk tastte de politie in het duis- Advertentie PARTNERS ECHTE MAK 0118 - 6- ter over de identiteit van het slachtoffer Pas donderdagmid dag werd duidelijk dat het ging om een negentienjarige inwoner van 's-Gravenpolder. Diens werkgever belde met de politie omdat hij niet op het werk was verschenen en voldeed aan het verspreide signalement De betrokken automobilist was na het ongeval doorgereden. Aan de hand van een verklaring van een getuige en van achter gebleven onderdelen van de auto kon de politie vaststellen dat het moest gaan om een don kere BMW uit de 3-serie. Een schadeherstelbedrijf op Wal cheren meldde donderdag dat een dergelijke wagen met schade aan de voorzijde die och tend was aangeboden voor re paratie. Donderdagavond nam de poli tie het voertuig in beslag voor verder onderzoek. Later op de avond kon de verdachte worden aangehouden. Hij is in verzeke ring gesteld en wordt voorgeleid aan de officier van justitie Advertentie City-cruises HuU Vork» no 50% korting W. I Reizen en Recreatie OA OP VAKANTIE IN JE EIGEN ZATERDAGKRANT Mooie zondag Vooral vanmiddag flinke perioden met zon. Vrij krachtige tot krachtige westen wind en maximaal 16 graden. 246e jaargang no. 105 zaterdag 3 mei 2003 los nummer 1,65 internet: www.pzc.nl Bierbrouwer Heineken heeft zich met de koop van het Oostenrijkse BB AG verze kert van een sterke marktpo sitie in Centraal-Europa. Het bedrijf uit Amsterdam be taalde 1,9 miljard voor onder meer de bekende merken Zipfer, Gösser en Edelweis. De verantwoordelijkheid voor de persoonsverwisseling bij twee crematies in Middelburg lijkt te liggen bij de uitvaart verzorger. Nabestaanden hadden bij het afscheid nemen al aangegeven dat volgens hen de man in de kist niet hun fami lielid was. De betrokken uitvaartverzorger onthoudt zich bij monde van advocaat R. Maat van commentaar. Sea Way Chemical Processing in Vlissingen bouwt een proef fabriek om na te gaan of en hoe kunststofafval kan worden omgevormd tot materiaal waar opnieuw kunststof van kan worden gemaakt. In buitenlandse laboratoria zou al zijn bedacht hoe het kan; nu moet het idee zich in de praktijk bewijzen. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5, economie: 7; radio en televisie: 8 en 9; zeeland: 11,12,13,15 en 17, sport: 19 en 20; reportage: 21, 22, 23, 25 en 27; reizen: W1, W3 en W5; wonen: W9, W10, W11 em W13. van onze redactie binnenland KLOOSTERHAAR - Een dief stal van een fiets met fatale ge volgen. Zo begon de ellende gis teravond in het Overijsselse Kloosterhaar. Er brak vervol gens een complete veldslag uit. Rond half acht werd in het dorp een fiets gestolen door drie mannen. De eigenaar van de fiets, een inwoner van Klooster haar, ging achter de dieven aan en werd door de daders in elkaar geschopt. De man kreeg een hartaanval en liet daarbij het leven. Buren die dit voor hun ogen zagen gebeu ren, raakten buiten zinnen van woede. Ze zetten de achtervol ging in en belegerden vervol gens een woning waar de drie daders in waren gevlucht Politieagenten probeerden de boel tevergeefs te sussen. Ze alarmeerden hun collega's van omringende korpsen. Alle dienstdoende ME'ers werden opgeroepen. Ook de politie korpsen uit Steenwijk, Meppel, Deventer en Twente werden op getrommeld. Het dorpje werd vervolgens door tachtig agenten van de buitenwereld afge schermd. Het huis werd daarna kort en klein geslagen en er ontstond een chaos op het naastgelegen woonwagenkamp Bij de scher mutselingen die volgden, zijn diverse gewonden gevallen en werden arrestaties verricht. Enkelen zijn naar het zieken huis in Hardenberg vervoerd. De ME'ers sloegen ook in op het toegestroomde publiek, toen dat weigerde gevolg te geven aan de oproep zich te verwijde ren. GPD (Advertentie) naam: voorletters m/v straat: nr postcode: plaats... telefoon. e-mail Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekenmg- 713214 000019 ^3 noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weken voor 16,-. Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin nen zes maanden) fêjl noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,50). per kwartaal met automatische incasso 55,10). per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) Hoor Frouke Houtman DEN HAAG - Hoewel de besmettelijke longziekte sars in Nederland nog niet is opgedoken, bereidt het ministerie van Volksge zondheid zich serieus voor op een eventuele uitbraak. Er is een noodwet in de maak, medici, bur- - gemeesters en vliegtuig maatschappijen zijn ge waarschuwd en de nood- draaiboeken liggen klaar. I- l- MIDDELBURG - De Zeeuwse commissaris van de koningin W. van Gelder denkt dat ambte naren in grotere provincies be ter zijn dan zijn eigen mensen. 7 n Dat zegt Van Gelder in een in terview in het tijdschrift B&G. 3 ,,Een grotere provincie kan zich betere ambtenaren veroorlo- S ven", zegt de commissaris. En als Zeeland al eens een kanjer binnenhaalt, is die ook zo weer I" vertrokken, stelt hij. Provincie- k secretaris L. Verduit is het niet V eens met de beoordeling van de commissaris. Wel erkent hij dat het wel eens eenzaam is aan de top in Zeeland. S pagina 15: weinig kwaliteit ft r TERNEUZEN - Een storing in ft het tol-inningssysteem leidde gisterochtend tot een file van n ruim zes kilometer voor de Wes- terscheldetunnel. I- fl De storing was rond het mid- daguur verholpen, waarna de file snel oploste. Gisteravond was de tunnel tussen acht en l" half negen gestremd in verband i- i met verkeersmaatregelen die n moesten worden getroffen voor onderhoudswerk in één van de s twee tunnelbuizen. Tot vanoch- i* tend acht uur werd het verkeer door één buis geleid. SEOUL - Een man hangt kleurige lampionnen aan een podium bij de Chogye-tempel in Seoul. In Zuid-Korea begonnen gisteren de voorbereidingen voor het feest rond de geboortedag van Boeddha op 8 mei. foto Vincent Thian/AP Dat hebben het ministerie en de Inspectie voor de Volksgezond heid gisteren laten weten. Alle burgemeesters in Neder land ontvingen gisteren een brief waarin staat hoe te hande len als een inwoner het sars virus heeft opgelopen. Infectieziekten vallen onder ge meentelijke verantwoordelijk heid. Als een patiënt anderen kan besmetten en weigert zich vrijwillig te laten onderzoeken of behandelen, kan een burge meester zich beroepen op de In fectieziektewet. De patiënt kan dan desnoods onder dwang worden behandeld. Geïsoleerd Als iemand ervan wordt ver dacht sars (severe acute respi ratory syndrom) te hebben, worden naaste familie en de huisarts geadviseerd mondkap jes te dragen. In Nederland hebben 62 ziekenhuizen de mo gelijkheid om patiënten geïso leerd te behandelen. Momenteel zijn twee concrete maatregelen van kracht. Medisch personeel dat met sars-patiënten heeft ge werkt kan vrijwillig in quaran taine worden geplaatst en een tijdelijk werkverbod krijgen. Verder mogen bloeddonoren die kort geleden in een van de sars- gebieden zijn geweest in de vier weken na hun terugkomst geen bloed geven. „Een typisch voorbeeld van: je weet maar nooit", zegt een woordvoerder van Volksge zondheid. Zolang sars in Nederland niet is vastgesteld hoeven er volgens Volksgezondheid verder geen maatregelen te worden geno men. Zo is het in quarantaine plaatsen van twee Chinese stu denten die net uit hun vader land terugkwamen, zoals een hogeschool in Leeuwarden wil de, onnodig. „Een onbegrijpe lijke maatregel", aldus Volksge zondheid. Het weren of apart zetten van groepen mensen uit besmette gebieden zou alleen maar tot onrust bij de bevolking leiden en discriminatie in de hand werken. Vliegtuig Reizigers die terugkomen uit besmette gebieden krijgen van af volgende week standaard in het vliegtuig te horen hoe ze sars kunnen herkennen en wat ze moeten doen als ze ziek worden. GPD voor het OM in voorkennisza ken. Hoewel justitie de zaken prestigieus aanpakt, blijven veroordelingen vaak achterwe ge of worden in hoger beroep onderuit gehaald wegens ge brek aan bewijs. Ook in deze oordeelde de rechter dat er geen rechtstreeks bewijs is dat de ex- topman van Philips voorkennis had toen hij op 8 maart 2000 op dracht gaf aandelen Endemol te kopen en ze na de bekendma king van de overname door Té- lefonica met grote winst door verkocht. Dat Endemol toen nog maar met twee partijen praatte over een overname was in een kleine groep bekend, aldus de recht bank. Boonstra zou deze infor matie van iedereen uit deze groep hebben kunnen krijgen, en niet uitsluitend van zijn part ner Sylvia Tóth. De rechtbank ging mee in de re denering van de officier van jus titie dat de timing van Boon stra's transactie opmerkelijk was. Maar de omvang van de aankoop en het soort aandelen sloten volgens de rechtbank aan bij de beleggingsportefeuille van Boonstra. Ook is het aanne melijk dat Boonstra speculeer de op een overname van Ende mol; begin 2000 werd daar in de media veel over gesproken. Dat Boonstra zijn order bij zijn Belgische bank plaatste terwijl hij daar nooit eerder actief had gehandeld, past volgens de rechtbank in het plan van Boon stra om daar actiever te gaan beleggen. Voor de rechtbank staat ook vast dat Boonstra wel verzocht om discretie, maar niet zelf om een coderekening vroeg. GPD pagina 4: gegraai verbijstert commentaar door Miranda Megens AMSTERDAM - Cor Boonstra is gisteren door de rechtbank vrijgesproken van handel met voorkennis in aandelen Ende mol. Voor het niet melden van trans acties in aandelen Ahold werd hij veroordeeld tot een boete van 135.000 euro. Tegen Boon stra was 240 uur dienstverle ning, zes maanden voorwaarde lijk en een boete van 180.000 euro geëist. Ook zou hij de winst op de transactie Endemol van 250.000 euro moeten terugbeta len. Meteen na de uitspraak bel de raadsman J. Italianer naar Boonstra. Die liet weten dat hij 'te spreken was over de uit spraak Endemol'. Over het vonnis in de zaak Ahold gaat Italianer nog overleggen met Boonstra. De uitspraak van de rechtbank betekent de zoveelste tegenslag SAN DIEGO - Marinepersoneel juicht als het vliegdekschip USS Abraham Lincoln aanmeert in de mi litaire haven van San Diego, nadat het tien maanden dienst heeft gedaan tijdens de oorlog in Irak. Tweeduizend luchtvaartmedewerkers konden hier van boord; de rest vaart verder naar de thuisbasis Everett in de staat Washington, foto Mike Blake/RTR pagina 5: weer troefkaarten gepakt v.a. €20.995,- Nu extra hoge inruil voor uw vorige auto! CHRYSLER JEEP HOP GOES 0113-250858 Een jaar spullen verza melen, bijna 48 uur in een vrachtwagen over aftandse wegen hobbe len en uren wachten bij de grens. Voor het ze vende achtereenvolgen de jaar vertrok een club je Zeeuwen met een gro te lading hulpgoederen naar Litouwen. „En noe héén O A we." tl I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1