Mosselsector beperkt visdagen Epilepsie: Drugssmokkelaar op leeftijd krijgt 220 uur werkstraf |i Grote brand bij groenvoederdrogerij Hogeschool Brabant Deeltijdopleidingen lUUJÜU GESLOTEN ■p. VERDEELPLAATS lU li www.pzc.nl/regiolink GEEN GROENTJES IN GROEN-v VOORZIENING de Smit soms ben je er even niet bij w 14 Belg beboet voor dronken varen Scooterrijder raakt gewond bij aanrijding Schaarste opvisbaar zaad noopt tot maatregelen Rijverbod na ongeval Impuls voor uw carrière ..M Woongoed Middelburg Vij zoeken in Middelburg Van geven word je rijk ..mensen die alles verzorgen en regelen moeten dichtbij je zijn. MonutaW De Voorzorg zaterdag 3 mei 2003 door Patrick van IJzendoorn AMSTERDAM - De rechtbank in Amsterdam heeft een 62-jari- ge man uit Hengstdijk veroor deeld tot een werkstraf van 220 uur en 46 weken voorwaardelij ke cel wegens de smokkel van 2689 kilo hasj en 61 kilo amfeta mine naar het Verenigd Konink rijk. Dat de straf zo laag uitvalt, komt mede doordat de Zeeuw na zijn arrestatie volop infor matie heeft verschaft over de drugsbende waar hij eind jaren negentig deel van uitmaakte. Leider van die organisatie was een bekende autocoureur. De in Duitsland geboren Hengstdijker bekleedde een be langrijke functie binnen het smokkel netwerk van de cou reur. Hij bedacht smokkelme thoden, zocht chauffeurs en stak zelf minimaal zes keer de Noordzee over. De hasj zat meestal verborgen in blauwe plastic vaatjes in een tankwa gen vol vloeibare zeep en wat inkt, zodat er een donkerblauwe kleur ontstond. Begin 2000 pakte de Zeeuwse politie de vrachtwagenchauf feur op. Aanvankelijk ontkende hij de aantijgingen en reageerde hij op onbeschofte wijze, met name te gen de vrouwelijke rechercheur die de verhoren leidde. Latei- sloeg hij om. Inmiddels was bij hem een ongeneeslijke vorm van keelkanker geconstateerd. Bo vendien zat het hem dwars dat hij gevangen zat, terwijl de baas van de organisatie buiten schot bleef. Justitie zag daardoor kans een deal met hem te slui ten. Advocaat Hij mocht zelf een advocaat uit kiezen die werd betaald door het Openbaar Ministerie. Ook kreeg zijn Oost-Europese vrien din een visum. Tegenover de politie legde hij vervolgens belastende verkla ringen af tegen de coureur en zijn makkers. Mede aan de hand daarvan kreeg de bendeleidei eind 2001 zes jaar cel opgelegd Nu alle processen ook in hoge beroep tegen de bende voort» zijn, kwam de kroongetuige zeli aan de beurt. Officier van justi tie K. Plooy kwam met een mil de eis tegen de zieke verdachte die zelf niet op de zitting aanwe zig was. TERNEUZEN - De Terneuzenst politierechter heeft gistereneet Belgische schipper wegen dronken varen 750 euro boete opgelegd, waarvan 250 eun voorwaardelijk. De man voer op 26 juli vorig jaar op de Westerschelde met zijn schip buiten de vaargeul Nada: herhaaldelijke waarschuwin gen door de waterpol ïtie n Hansweert hem enkele keren via de marifoon had gewaar schuwd, werd hij aangehouden; De schipper had ruim drieën half keer teveel gedronken. Hij kreeg meteen een vaarverboc van zeven uur. SINT PHILIPS LAND - Bij eet aanrijding in Sint Philipslandn gistermiddag een zeventienjari ge scooterrijder uit de gemeente Tholen gewond geraakt. Het ongeval vond rond vijf uw plaats op de kruising van de Wilhelminastraat met de Schoolstraat. De scooterrijder verleende hier geen voorrang aan een voor hem van rechts ko mende 66-jarige automobiliste uit dezelfde gemeente. Bij de aanrijding raakte de scooterrij der gewond aan zijn heup. Hi; werd per ambulance overge bracht naar een ziekenhuis u Roosendaal. door Steffan ter Maat YERSEKE - De Nederlandse mosselvissers gaan hun vloot en visdagen beperken. De mossel- vloot wordt in vier groepen ver deeld en deze groepen moeten gespreid in tijd en plaats gaan vissen. De maatregelen zijn aangekondigd door de Produ centenorganisatie van de Ne derlandse Mosselcultuur in Yerseke, waarbij alle Neder landse mosselvissers zijn aan gesloten. De ingreep is nodig omdat er in 2002 slechts vijf miljoen kilo op visbaar mosselzaad is gevallen en dit ligt voornamelijk in het Molenrak. Daarnaast is er nog twaalfenhalf miljoen kilo half wasmosselen die in 2001 is ge boren. Deze liggen vooral langs de Afsluitdijk en in de Dove- balg. Aangezien de concentratie van de schaarse mosselbestanden zich tot enkele gebieden be perkt, wordt met de maatrege len voorkomen dat er te veel druk op deze gebieden ontstaat. Normaal gesproken vissen alle tachtig mosselvissers gelijktij dig. Er is nu afgesproken dat de vloot in vier groepen van twin tig boten wordt verdeeld Elke groep vist per week één dag in één gebied. „Dit is een historisch diepte punt voor de mossel visserij. Als we willen spreken van een goed jaar, dan moet je toch al zeker TERNEUZEN - Een 29-jarige automobilist uit Antwerpen kreeg donderdagavond een rij verbod opgelegd na het veroor zaken van een aanrijding onder invloed van alcohol. Het ongeval vond plaats op de kruising van de Haarmanweg met de rijksweg 61. De Antwerpenaar verleende geen voorrang aan een 43-jarige automobilist uit de gemeente Temeuzen. zestig tot zeventig miljoen kilo hebben, en eigenlijk nog meer", zegt H. van Geesbergen, secre taris van de Producentenorga nisatie van de Nederlandse Mosselcultuur. Er is geen direct aanwijsbare oorzaak voor de geringe hoe veelheid mosselzaad. Wel kan een zachte winter van invloed zijn. In dat geval zijn er vaak meer 'opvreters' van het mossel zaad. In praktijk blijkt vaak dat er het jaar na een strengere win ter meer mosselzaad is gevallen. Volgens Van Geesbergen kun nen er echter geen directe con clusies aan deze invloeden wor den verbonden. Opvisbaar De Producentenorganisatie van de Nederlandse Mosselcultuur is wel van mening dat de hoe veelheid opvisbaar mosselzaad te beïnvloeden is. In 1993 be paalde de overheid in het des tijds nieuwe beleid voor de vis serij namelijk dat er op de drooggevallen platen niet meer mag worden gevist. Het ver dwijnen van mosselbanken werd namelijk toegeschreven aan de visserij. De redenatie was dat met het sluiten van een aantal gebieden de banken daar wel weer terug zouden komen. De Producentenorganisatie is echter van mening dat de aan wezigheid van banken per jaar kan verschillen en dat dit vooral te maken heeft met stormen die er wel of niet zijn en die de ban ken kunnen wegvagen. „Wij zijn van mening dat je banken kunt uitdunnen en dat daarna de be viste plekken weer dichtgroei en. Zo kun je nieuwe banken behouden en toch ook vissen", vertelt Van Geesbergen „Het beleid van 1993 wordt nu naar tien jaar - na eerdere tus sentijdse evaluaties - opnieuw besproken. We willen proberen in een nieuw beleid weer te rege len dat we op enkele droog ge vallen plaatsen mogen vissen. Het gebied is nu te beperkt. Als we nieuwe gebieden erbij heb ben, is de kans groter op vol doende mosselvisserij en is de druk per mosselgebied ook min der groot." De brandweer schakelde onder meer een ladderwagen in om het vuur onder het dak van het bedrijf te bestrijden. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom KORTGENE - Groenvoederdrogerij Tim merman aan de Kortgcenseweg bij Kortge- ne is gisteravond getroffen door een grote brand. De schade valt volgens de brandweer relatief mee doordat de loods, waarin vee voer en pulp wordt opgeslagen, grotendeels leeg was. De kostbare machines die erin stonden, konden op tijd naar buiten worden gereden. De brandweer werd rond kwart voor negen gealarmeerd en rukte uit met groot materi eel, omdat al snel duidelijk was dat het ging om een grote brand. Het vuur woedde onder het dak. Doordat er brandende stukken naar beneden vielen, werden ook andere de len van de loods in brand gezet. Behalve wagens van Noord-Beveland zette de brandweer ook de ladderwagen van Goes in, om het vuur onder het dak te bestrijden. Rond elf uur was de brand volgens brand weercommandant E. Hol nog niet volledig onder controle, al leek dat op dat moment een kwestie van tijd. Over de oorzaak van de brand durfde Hol gisteravond geen uitspraken te doen. Direc teur M. Timmerman was er echter van over tuigd dat er blikseminslag is geweest. „Er was niemand meer in het gebouw. Een buur man heeft bovendien een harde klap ge hoord." Timmerman was vooral opgelucht dat de machines waren gered. Sommige hadden net een revisiebeurt achter de rug. De brandweer trof bij het blussen van de brand extra veiligheidsmaatregelen, omdat niet uitgesloten was dat er asbest v rij kwam Het dak bevat mogelijk de schadelijke stof. Uit voorzorg werd daarom bijvoorbeeld de wijde omgeving afgezet Het bedrijf is zo'n dertig jaar geledentoen het nog in Goes was gevestigd, ook al eens getroffen door een grote brand. Nadien is het verhuisd naar Kortgene. Daar is het vooral bekend van de penetrante geur die vrijkomt bij het persen, malen en koelen van het gras. Die is vaak in de wijde omtrek te ruiken. SPD'ers kunnen meer uit hun diploma halen. Voor SPD'ers die meer uit hun diploma willen halen, biedt de HEAO Breda verkorte bachelor opleidingen Accountancy en Bedrijfseconomie aan. U bekwaamt zich niet alleen verder in de accountancy of op financieel-economisch terrein: u vergroot tevens uw carrièreperspectieven! Accountancy Uw studieduur wordt 2 jaar. Bedrijfseconomie Uw studieduur wordt 1 jaar. U bent van harte welkom op onze informatieavond van 12 juni a.s. Start programma 19.00 uur. Meer weten? www.hsbrabant.nl/heao of neem contact op met de studieadviseur 076-5250275. Een brochure? Stuur dan de ingevulde bon naar: Hogeschool Brabant, PR&V deeltijd HEAO Breda, Antwoordnummer 13000,4800 VE Breda (geen postzegel). Faxen kan ook: 076-5250135. Kijk voor meer informatie over alle deeltijdopleidingen op www.hsbrabant.nl Naam* Ad res: PC/Woonplaats:_ Tel. Privé m/v I Postbus 7120. 4330 GC Middelburg. Buitenruststraat 235 WOONGOED MIDDELBURG is op maandag 5 mei (Stromenwijk 't Zand) een Voor het aanleveren van ochtendkranten en als afhaal- en insteekplaats voor de bezorgers heeft de PZC behoefte aan een ruimte die aan de volgende minimumeisen voldoet: \e*~ goede bereikbaarheid voor expeditiewagens overdekt voldoet aan de geldende arbonormen, o.a. stro mend water, toilet- en elektriciteitsvoorzieningen mogelijkheden voor aanpassingen ten behoeve van het afzetten afmeting circa 30 mJ Voor aanbiedingen en/of informatie kunnen kandi daatverhuurders contact opnemen met rayonleider H. Noevers, 06-54267139 of met de binnendienst 0800 - 023 51 11 (gratis). Vooral voor jeugd- en sportcentra, dorps- en buurt huizen, scholen is deze verhuuroptie aantrekkelijk. i§jr Hoe meer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt Denk je eens in dal |e een bijdrage hebl geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet. I11 India is dat een zjjderupsenproject ter ondersteuning van de lokale kostschool. Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten. Er is nog zoveel te doen En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie. World Partners werkt vanuit een christelijke visie. 'Ie ondersteunt bedrijfsprqjecten in luwde- en derdewereldlanden, met financiële bijdragen, persoonlijke inzet en gebed non (christen) zakenmensen Stichting World Partners Will tl zich als World Partner inzeilen voor i duurzaam partnership I met ondernemers? Of wilt u graag meer j informatie Seem dan contact op met World Partners (0317)31 77 65. Groen en daalseweg 35 6871 GN Rcnkum Tel. 31-(0)317-31 77 65 Fax 31(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 info@woridpartners.org www.woridpartners.org Bij een overlijden wilt u niet komen te zitten met het vele regelwerk. Daarom is er, heel dichtbij, een uitvaartspecialist die u kent. Gelukkig maar, want bij een overlijden heeft u al zorgen genoeg. Informeer naar ons totaalpakket voor uitvaartzorg en -verzekeringen en bel gratis 0800 - 0033 of kijk op www.monuta.nl Uitvaartzorg en -verzekenngen We kennen elkaar Uitvaartcentrum: Vlissingen, Monuta De Voorzorg, Industrieweg 20, Tel (0118) 41 27 60 U wilt een kreatieve water- en rotspartij In uw tuin? Dat kan! Wij hebben veel ervaring In der-gelijke ontwerpen. Maar ook voor sier bestrating en pergola's bent u bij ons aan het juiste adres. tuinaanleg en onderhoud Middelburg - Telefoon: (0118) 61 33 81 *r.desmittuinaanleg.nl om vrijheid Hotel ZUIDERDUINen HOTEL DU COMMERCE "MOEDERDAG BRUNCH Zondag 11 mei van 12.00 tot 14.00 uur voorde hele familie smullen van hel Jekkers dat onze goedgemutste keukenbrigade voor u heeft opgesteld. Voor de moeders een leuke attentie 22,- per persoon kinderen tot 12 jaar 0,07 per cm Voor reserveringen en/of aanvragen van informatie: bel 0118-56 18 10 HOTEL ZUIDERDUIN en HOTEL DU COMMERCE De Bucksweg 2.4361 SM Westkapcllc Liskade 14331 HV Middelburg Holel Zuiderduin is een onderdeel van de Fletcher Hotel Groep b v (igP Nationaal Epilepsie Fonds De Macht van het Kleine Word donateur giro 222111 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900-821 2411 (€0,10 per minuut) Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14