Primeur bij Omloop van Borsele Stal Stouten heeft een superdag Langeveld wil in Kloetinge niet op z'n bek gaan Team USA speelt met supertrio Solinger naar schaatsteam TVM Ferrari verkoopt zijn programma's Radcliffe best betaalde atlete Zege en remise voor Timman Top vrouw enwielrennen komt naar 's-Heerenhoek Van Moorsel publiekstrekker Cricketer Tendulkar lang uitgeschakeld Kogelslingeraar Juha Tiainen (47) overleden I Trio pakt zege in laatste ronde 3-uur teamcross uitslagen LOS ANGELES - Basketballiefhebbers kunnen bij de Olym pische Spelen, volgend jaar zomer in Athene, hun hart opha len. Team USA presenteerde dinsdag drie topspelers uit de NBA die zich beschikbaar hebben gesteld voor de olympische ploeg Het zijn Kobe Bryant (Los Angeles Lakers), Allen Iver- son (Philadelphia 76ers) en Jermaine O'Neal (Indiana Pa cers). Het supertrio voegt zich bij de andere zes NB A-spelers die zich eerder al bij het Team USA aansloten: Duncan, Mc- Grady, Kidd, Allen, Malone en Bibby. De laatste drie spelers worden later dit j aar bekendgemaaktTeam USA moet zich in augustus in Puerto Rico nog kwalificeren voor de Olympische Spelen. Dat komt door de beschamende zesde plaats vorig jaar bij het WK. ANP OLDENZAAL - Yuri Solinger stapt per direct over naar het schaatsteam van TVM. De 23-jarige rijder tekende een con tract voor een jaar. Solinger, specialist op de 1000 en 1500 me ter, wordt bij TVM trainingspartner van olympisch kampioen Gerard van Velde, Beom Nijenhuis en Alexander Oltrop. Hij voegt zich gisteren al bij zijn nieuwe teamgenoten in Olden- zaal. Daar heeft TVM het eerste trainingskamp op weg naar het schaatsjaar 2003-2004 belegd. Solinger, afkomstig van de KNSB-opleidingsploeg, eindigde vorig seizoen op de NK sprint als tiende. ANP RIJSWIJK - Michele Ferrari gaat per internet trainingspro gramma's verkopen. De vijftigjarige Italiaan staat te boek als een omstreden wielerarts, een pupil van Dr. Conconi, de man die wordt beschouwd epo te hebben geïntroduceerd in het wielerpeloton. De prijzen van cursussen van 24 weken varië ren van 480 tot 1200 euro, met zeven dagen geld terug garan tie. Ferrari is de man achter Lance Armstrong. De Ameri kaan, winnaar van de laatste vier Tour de Frances, traint al jaren op schema's van Ferrari. Toch wordt Armstrong in het wervend begeleidend schrijven niet genoemd onder de vele kampioenen die Ferrari begeleidde. Daarop staan wel de na men van Rominger, Bugno, Moser, Berzin en Tonkov. ANP LONDEN - Paula Radcliffe is veruit de beste atlete ter wereld. De 29-jarige Engelse ontvangt 200.000 euro startgeld voor een baanwedstrijd in augustus in Londen. Voor winst en een wereldrecord op de 5000 meter zijn premies van respectieve lijk 20.000 en 50.000 euro in het vooruitzicht gesteld. Het startgeld van 200.000 euro is het hoogste bedrag ooit vooreen atlete. Bij de marathon van Londen, die Radcliffe begin april won in een nieuw wereldrecord, streek ze inclusief premies 1 miljoen euro op. Haar jaarverdiensten worden geschat op 2,5 miljoen euro. SID MALMÖ - Drie maanden na zijn dramatische Corustoernooi verscheen Jan Timman in Malmö weer in de schaakarena. De 51-jarige Amsterdammer opende het Sigemanntoernooi met remise tegen de Zweed Tiger Hillarp. Gisteren voegde hij daar een winstpartij tegen de Deen Curt Hansen aan toe. In de tien kamp in Malmö (de eerste vijf ronden) en Kopenhagen (laatste vier ronden) is Vassili Ivantsjoek de favoriet voor de eindzege. Timman werd eind januari in zijn 19e Corustoernooi in Wijk aan Zee veertiende en laatste met 2,5 punt uit 13 ronden. ANP donderdag 1 mei 2003 door Eugène de Kok •s-HEERENHOEK - Het is een mooi cadeautje voor het vierde lustrum van de Omloop van Borsele, vindt Cees Raas. Zater dag verschijnt de top van het vrouwenwielrennen aan de start in 's-Heerenhoek. Twintig jaar geleden begon de omloop als wedstrijd voor nieuwelin gen. Inmiddels is de koers uitge groeid tot een tweedaags evene ment met nieuwelingen, junio ren en vrouwen. Borsele heeft dit weekeinde een primeur. De Bevelandse koers is de eerste wedstrijd in de nieuwe topcompetitie voor vrouwen. Cees Raas denkt dat de KNWU zijn oog heeft laten vallen op de Borselse omloop vanwege de er varing van de organisatie. „We 's-HEERENHOEK - Grote trekpleister dit jaar bij de Om loop van Borsele is Leontien Zijlaard-Van Moorsel. Zij strijdt met tal van andere top pers om de opvolging van Loes Gunnewijk. Namens Team Farm Frites Har- tol, de ploeg van Van Moorsel, komen ook Mirjam Melchers (winnares Ronde van Oud-Vos- semeer 2003 en Primavera Rosa 2002), Arenda Grimberg (Ne derlands kampioene 2002), Su zanne de Goede (wereldkampi oene vrouwen junioren 2002) en de Japanse wegkampioene Mi- ho Oki. Powerplate-Bik komt met Ka- therine Bates (vorig jaar tweede in de Omloop) en Vera Koedood- er. Loes Gunnewijk zal zaterdag haar titel komen verdedigen in 's-Heerenhoek. Zij fietst voor Ondernemers van Nature. An dere teams van naam zijn het Vlaanderen Ladies Cycling Team (met Debbie Mansveld, de winnares van de Holland Ladies Tour 2002), Team Ton van Bem- melen (de kweekvijver van Farm Frites) en de nationale se lectie. organiseren de Omloop van Borsele al twintig jaar voor nieuwelingen en junioren. Daarnaast hebben we ook al twee keer een klein NK georga niseerd. We hebben inmiddels wel bewezen dat we het kun nen." Onderdeel zijn van de topcom petitie heeft wel wat voordelen volgens Raas. „Alle grote ploe gen hebben zich min of meer verplicht om deel te nemen aan wedstrijden van de topcompeti tie. Daarom kunnen we rekenen op een zeer sterk deelnemers veld." Vorig jaar reden de vrouwen voor het eerst in Borsele. Toen was er nog sprake van een ver zwakt deelnemersveld omdat de koers in hetzelfde weekeinde viel als de Arnstel Gold Race. Loes Gunnewijk van Onderne mers van Nature werd winna res. Dit jaar staan alle bekende namen uit het vrouwenwielren nen aan de start op de Molen dijk. De Nederlandse rensters in Italiaanse dienst (waaronder de Baukje Doedee uit Driewegen) zijn de enige afwezigen. Met de vrouwenkoers voegde de organisatie vorig jaar een nieuw element toe aan de Omloop van Borsele. Toen werd ook besloten om van de koers een tweedaags evenement te maken. De wed strijd blijft immers maar groei en. Komt er volgend jaar mis schien nog een wedstrijd voor amateurs bij? Raas durft het niet te zeggen, maar de aange schoven penningmeester Ludy Oosthoek denkt van niet. „Het amateurwielrennen heeft bij ons niet de prioriteit. Je weet dan nooit hoeveel mensen er aan de start zullen verschijnen. Als het toevallig slecht weer is, staan er misschien twintig ren ners aan de start. Op de manier waarop we het nu organiseren, zijn we verzekerd van het aantal deelnemers." Verder bevalt de huidige opzet van de koers uitstekend volgens Raas. „Je kunt wel hele grote stappen maken, maar de conti nuïteit van de koers is het aller belangrijkste. We proberen hier iets structureels op te bouwen. We richten ons op nieuwelingen, junioren en dames omdat daar elders minder belangstelling voor bestaat. In het comité zit ten allemaal wielerliefhebbers, we doen dit puur voor de wieler sport." Klederdracht De liefde voor de sport is groot in 's-Heerenhoek. „Het zit een beetje in de genen", denkt Raas. De eigenaar van een fietsenzaak op de Molendijk begint enthou siast te vertellen over het wiel- erverleden van zijn dorp. „Voor de oorlog werden er hier al koer sen georganiseerd." Als bewijs laat Raas een foto zien uit 1898 waarop renners in klederdracht aan de start staan op de Kui persdijk. „Na de oorlog werden er hier minstens twee koersen per jaar georganiseerd. Wim van Est en Wout Wagtmans heb ben hier toen ook gereden Tij dens die wedstrijden regende het veel te vaak. Zo is uiteinde lijk ook de naam van de Regen- boogkoers ontstaan." Met dat profcriterium maakte 's-Heerenhoek naam in de jaren zeventig en tachtig, maar de koers ging in 1997 ter zie le vanwege geldgebrek en ver minderde belangstelling „Zee land is te dun bevolkt voor prof voetbal en profkoersen", aldus Raas. Het wielercomité was met de Omloop van Borsele inmiddels al een andere weg ingeslagen. Met de wedstrijd voor nieuwe lingen ging het zich meer rich ten op de basis van de sport. In 1992 werden de junioren toege voegd aan het programma en vorig jaar kwamen daar de vrouwen nog bij. Het publiek liet het in de begin jaren wel eens afweten volgens Raas. „In de eerste jaren was het vooral aftasten. De belang stelling was toen bijna nihil Nu verschijnen er zo'n vijfhon derd renners aan de start en is de belangstelling vele malen gro ter." Met de toppers uit het Neder landse vrouwenwielrennen en de honderden nieuwelingen en junioren moet het ook dit week einde weer druk worden in het Bevelandse dorp. „Het is altijd een mooi gezicht om al die renners aan de start te zien staan", aldus een tevreden Raas. „Het gaat steeds meer le ven." Cees Raas: „De wielersport zit in de genen bij de mensen uit 's-Heerenhoek." foto Lex de Meester Maartje Eibers pakte met Juiano de overwinning in de klasse Z2. foto Peter Nicolai NEW DELHI - Cricketer Sachin Tendulkar is vijf maanden uitgeschakeld. Hij onderging dinsdag een operatie aan de lin kerhand in Baltimore in de Ver enigde Staten. Dat heeft de In diase cricketbond gisteren in New Delhi bekendgemaakt. De dertigjarige Indiër wordt be schouwd als de beste batsman in de wereld. Tendulkar liep in 2002 een blessure op aan het bot in de linker ringvinger. Deson danks sloeg hij op het jongste WK in Zuid-Afrika 673 runs bijeen. Met 61,18 runs gemid deld per wedstrijd werd hij op het WK uitgeroepen tot waarde volste speler. Na het WK liet de miljonair zijn blessure in de VS onderzoeken. Tendulkar, In- dia's populairste sportman, debuteerde op zestienjarige leeftijd in het internationale cricket. Hij speelde 105 test- matches en 314 eendaagse wed strijden. RTR HELSINKI - De Finse atleet Juha Tiainen, die tijdens de Olympische Spelen van Los An geles (1984) goud won bij het kogelslingeren, is op 47-jarige leeftijd overleden. Dit heeft de internationale atle- tiekfederatie (IAAF) gisteren bekendgemaakt. Tiainen is de enige Scandinaviër die ooit olympisch goud veroverde op het onderdeel kogelslingeren. De doodsoorzaak is onbekend. DPA J Björn Langeveld door Lucien Roelandt KLOOSTERZANDE - Na ruim dertig jaar nam het bestuur van de Honteruiters het besluit om het Koninginnenconcours, waarmee traditiegetrouw het Zeeuws outdoorseizoen wordt geopend, te verhuizen van Het Laantje naar het terrein van de manege Beau Sejour van de fa milie Mahu aan de Groenendijk. De reacties van de ruiters in acht nemende bleek het een juiste beslissing. Voorzitter Johnny de Hullu: „Al enkele jaren waren er proble men met de gesteldheid van ter rein aan Het Laantje. Er werd zelfs eens door de federatiever tegenwoordiger een dressuur- ring afgekeurd. Het zou van de gekke zijn als je alleen voor de entourage daar zou blijven als je hier over een goed terrein be schikt. Of we in de toekomst hier verder gaan, hangt af van het besluit van het gemeentebe stuur van Hulst." Martine Stouten bleek uitein delijk in de zinderende barrage van de klasse L de snelste. Als eerste starter in de beslissende ronde zette de Brabander Ad van Beek met Paigon met een foutloze rit en een tijd 38.55 de toon. De proef uit Wouw mocht slechts even dromen van een overwinning. Christiaan van de Plasse maakte het fel meeleven de publiek duidelijk dat hij na lang zoeken met Delta Mossel Princess weer een winnaar on der het zadel heeft lopen. De ruiter uit Yerseke stuurde de Burggraaf-dochter in 36.73 foutloos naar de finish. Het bleek echter niet voldoende om de veertienjarige Martine Stou ten van de zege af te houden. De Zeeuwse derby tussen Kloetinge en Hoek is voor de twee rivalen uit de hoofdklasse van het zater dagvoetbal de laatste wedstrijd van het seizoen. Behalve prestige staat er nauwelijks meer iets op het spel. Voor een aantal spelers is de derby ook de laatste wedstrijd die ze voor hun club spelen. Vier van hen blikken de ko mende dagen vooruit. Vandaag deel 3: Björn Langeveld (Hoek). De amazone uit Serooskerke stuurde de super springende Stouten's High Society zonder in de buurt van het hout te ko men als een raket in 35.94 naar de finish. Martine Stouten werd daarmee de succesvolste deel nemer van het 34e Koninginn enconcours van de Honterui ters Want ook in de klasse B bleek er tegen Martine Stouten en Stoutens Katinka geen kruit gewassen. Zus Wilma maakte het succes van de stal compleet door met respectievelijk Stou ten's Shadow en met Stouten's door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Zijn jawoord had hij al gegeven aan Hoek, maar de laatste tijd kreeg Björn Langeveld (24) daar een steeds slechter gevoel bij. Het plezier in het voetballen werd minder en minder en daarom besloot de middenvelder terug te komen op zijn beslissing. Langeveld probeert nu een werkplek te be machtigen op de Holland-Ame- rika Lijn in het Caribisch ge bied, om daar het komende jaar tot zichzelf te komen. Het plan is om eind augustus af Jumper de grote en kleine maat pony's van de klasse M op haar naam te schrijven. In de klasse zwaar onderscheid de zich zowel in Z1 als Z2 een sterke kopgroep. Met de over winning in de klasse Z2 was Maartje Eibers succesvol voor de thuisclub. De amazone uit Ossenisse reed Juiano naar een totaal van 186 punten. Maartje Eibers liet daarmee de gedood verfde favoriet Antoinette Wis- kerke verrassend ver achter zich. Antoinette Wiskerke be wees in de tweede proef dat dit te reizen naar het Caribisch ge bied. „Ik ben er al eens geweest en het leven en klimaat spreken me enorm aan Ik hoop dat ik daar op een cruiseschip kan gaan werken. Achter de bar of zo, lekker tot rust komen Nor maal gezien zou ik bij Hoek zijn gebleven, maar ik kreeg steeds minder plezier in het voetbal len. En dat vind ik toch nog al tijd het belangrijkste." „Patrick Naudts (de manager) vond het ontzettend klote, om dat ik volgens hem een belang rijke speler ben. Maar dat zal hij tegen iedereen zeggen. De spe lersgroep reageerde natuurlijk slecfits als een incident gezien mocht worden. De amazone uit Kapelle stuurde in de tweede manche Ortello met 199 punten naar de overwinning. Ilse Rooze toonde zich de beste in de klasse Z1De Terneuzense amzone reed Evita naar het uit stekende totaal van 201 punten. De amazone uit de Scheldestad zag daarmee haar erelint verge zeld van twee winstpunten. Met een score van 193 punten toonde de Noord-Bevelandse Heidy de Jonge met Simpley Red zich een sterke tweede prijswinnaar. verrast toen ik het vertelde. La ter vonden de meeste spelers het allemaal prachtig, omdat som mige jongens het zelf ook wel willen, maar niet durven." Over zijn eerste en voorlopig enige seizoen bij Hoek is Björn Langeveld ontevreden. „Voor mezelf is het toch wel een teleur stellend seizoen geweest", be kent hij „Ik heb het gevoel dat ik meer had kunnen brengen. Dat heeft verschillende oorza ken. Zoals het vertrouwen en de verantwoordelijkheden die je van een trainer krijgt. Met Die- derik Hiensch was ik daar bij Kloetinge al veel verder mee." WEMELDINGE - Ondanks een tegenvallend aantal deelnemers was de 3-uurs teamcross van de Mc de Sproeier in Wemeldinge zeer spannend en viel de beslis sing pas in de laatste ronde van de wedstrijd. In die laatste om loop pakte het team Joeri van Liere. Daniel Stout en Ricardo Sinke de overwinning. Het meest constante team tij dens de 3-uurs teamcross was ongetwijfeld team met Mare Wouters, Freddie Roelofs en Andre Jakbosen. Zij reden de meeste ronden aan de leiding, maar verspeelden in de laatste ronde toch nog de leiding. Di rect na de start was het het team met Herman en Marinus Hoek en Frank Rottier die hun snelste man, Marinus Hoek, inbrachten om te proberen zo snel mogelijk voor de verplichte wisseling na vijftien minuten een voorsprong op te bouwen. Tactiek Het team van de latere winnaars koos voor een andere tactiek. Zij brachten de nog onervaren Ri cardo Sinke als eerste in de baan. Sinke kon het tempo van zijn concurrenten niet volgen en belandde, mede door enkele valpartijen al snel op een ronde achterstand. Stout en Van Liere moesten daarna proberen de schade te repareren. Wouters, Roelofs en Jakobsen hadden geen zwakke schakel in hun team en hielden de leiding vele ronden vast. Maar steeds wanneer Joeri van Liere of Da niel Stout in de baan kwamen, liep de voorsprong terug. In de laatste ronde maakte Van Liere de nog resterende achterstand goed. De tweede plaats is volgens Langeveld voor Hoek het maxi maal haalbare dit seizoen. Die plek op de ranglijst moet zater dag tegen Kloetinge echter nog wel worden veiliggesteld. „Dat hebben we aan onszelf te dan ken, we hadden al lang zeker moeten zijn van die tweede plaats Langeveld zegt enorm veel zin te hebben in het duel met zijn oude club. „Het zijn al tijd leuke duels en bij mij leeft het enorm. Ik wil winnen van Kloetinge en daarna de beker pakken. En één ding vind ik be langrijk: ik wil niet op m'n bek gaan in Kloetinge." Autosport Oranjerit A-klasse: l.H. Kruik(Rockanje);2. A. Wouters (Oost-Souburg); 3 A. de Mui jnck (Vlissingen) B-klasse- 1. J. leendertse ('s- Gravenpolder); 2 M.H, Eversdijk (Kapelle); 3. R. van Stee (Yerseke) C-klasse 1A Wou ters jr. (Vlissingen); 2. B. v.d. Ent (Vlissingen 3. H. Fokke (Lewedorp). Fietsklasse: 1. A. Manz ('s-Heer Abtskerke), 2. G. Steenhard ('s-Heer Abtskerke), 3. E. Eversdijk (Koude- kerke). Basketbal New York. NBA play-offs. Eastern Conference (best-of-7(: New Jersey Nets - Milwaukee Bucks 89-82 (stand. 3-2), Indiana Pacers - Boston Celtics 93-88 na ver lenging (stand; 2-3). Western Conference (best-of-7): San Anto nio Spurs - Phoenix Suns 94-82 (stand: 3-2), Minnesota Timberwolves LA Lakers 90 120 (stand: 2-3) Biljarten Sheffield. WK snooker. Kwartfinales (best-of-25): Williams (Wal/2) Hendry (Sch/5) 13-7, Doherty (ler/5) - Higgins (Sch/4) 13-8. Darts Competitie ZDF Eredivisie: Trefpunt 1-Red Lions 1 3-10, Arrows 1 Desperado's 7-6, Phantoms-DTP/EPA 1 8-5. Grando Tnple Players-Trefpunt 2 8-5. Kantaria-Hart van Middelburg 1 2-11 Eerste divisie. Hart van Middelburg 2-Basken 1 5-8, Scumbags-Yip Plaza 41 -12, T ramzicht-Oldies 6-7, Yip Plaza 1-Game On 12-1, Yip Plaza 2-Gompy 2 12-1, Walk Inn-Flightsotnes 7-6. Tweede divisie Yip Plaza 3-De Zwaan 3-10, Midcity 1 -Cabby 210-3, La Pampa-Beer United 11 -2, Cabby 1- Bouncers 1-12, EMM-Bravour6-7, Red Lions 2-High Five 1 11-2. Derde divisie: High Five 2-Hart van Middelburg 3 9-4, Zierikzee 2 Mutsen 8-5, Veerhuis 1-DTP/EPA 2 8-5, Du ke-Zierikzee 1 2-11, Midcity 2-Wicked 3-10, Hart van Middelburg 4-VTVN 6-7. Vierde di visie: Wissenkerke-EPA/Gompy 12-1, Oldti mers-Les Amies 1 0-13, Jong Arrows-Veer- huis 2 4-9, Butterfly-No Mercy 7-6, Les Amies 2-Once Again 6-7, Sjiek/EPA4-Pitbul Iers 6-7, Yip Plaza 5-Basken 2 10-3. IJshockey Helsinki. WK A-landen Groep A: Slowakije Duitsland 3-1 (0-12-01 0), Japan Oekraïne 1-5 (0-2 0-2 1-1) Eind stand 1 Slowakije 3-6 (22-5), 2. Duitsland 3 4 (9-8), 3 Oekraïne 3-2 (9-13). 4 Japan 3-0(6- 20) Groep D: Tsjechië - Finland 2-1 (0-1 1-0 1-01 Eindstand: l Tsjechië 3-6 (15-4), 2 Fin land 3-4 (18-3). 3. Oostenrijk 3-2 (8-15), 4 Slovenië 3 0 (4-23). Motorcross Wemeldinge 3-uurs teamcross Mc de Sproeier: TTeam 10: Joeri van Liere, Daniel Stout, Ricardo Sinke; 2. team 3: Mare Wou ters, Freddie Roelofs, Andre Jakobsen; 3. team 8: Martin Weststrate, Pieter Dieleman, Johnny Gijssel, 4. team 9: Rene Moerland, Jan W. Cornelissen, Vogelaar; 5. team 1: Jacco de Korte, Andre Jakobsen, Coen Stroo Jeugd Eerste manche: 1 Steven Ovaa (85cc 2 Mariano van Eekelen. 3 Danielle van Kempen (85cc), 4 Ricky Joosse (65cc). 5. Maikel Bazen (65cc). 6 Joeri van Stee (85cc>, 7. Gino Nagtegaal (65cc), 8. Angelo van Zuy lekom (65cc), 9. Arthur van Stel (65cc). Tweede manche 1 Ovaa, 2. Van Kempen. 3. Van Eekelen, 4 Joosse, 5 Bazen, 6. Nagte gaal, 7. Van Stee. 8. Van Zuylekom, 9. Van Stel. Sportprijsvragen Lucky Day 3086: 2 4-5-9-14-19-22-24-29-33- 34-38-40-48-49-50-51 -52-56-70 (onder voorbehoud). Tennis München. Mannen. 380.000 euro. Tweede ronde: Schalken (Ned/3) - Arthurs (Aus) 7-6 6-3, Kafelnikov (Rus/5) - Waske (Dui) 7-54-6 6-3, Stepanek (Tsj) - Srichaphan (Tha/2) 6-3 6-2, Nieminen (Fin/8) - Lisnard (Fra) 6-3 6-0 New Delhi. Mannen, challenger T weede ronde: Van Lottum (Ned/1- Parmar (GBr) 6-3 7-6. Valencia. Mannen. 375.000 euro. Derde ronde: Saretta (Bral -Cermak (Tsj) 7-6 6-4, Dupuis (Fra) - Vicente (Spa) 7-6 1 -6 6-0. Massu (Chl) - Sanchez (Spa/8) 6-4 6-3. Burg-Haamstede Sterretjestoernooi. Me t/m 14- Iris Vroegop-Marleen den En gelsman 3-33-2 Me t/m 16: Liesbeth Boot Linsey Schrier 5-2 4-2, Liesbeth Boot-Iris Vroegop 1-5 2-4. Je t/m 10- Domenique v.d. Berge-Ben van Uden 11-0 7-1Je t/m 12: Jeffrey Bongers-Quintus Jansen 7-0 8-1 Je t/m 12. Tommy Vroegop-Devlin v.d. Vlist 5-4 2-5, Richard v.d. Berg-Arne Holm 0-8 2-5, Jeffrey Bonger-Dyon Pontier 8-0 8-0, Elroy v.d. Vlist-Arne Holm 2-6 0-7. Je t/m 14: Rowdy v d. Vlist-Tijs Marcus 5-2 5-3, Rowdy v.d. Vlist-Michel Maaskant 3-1 4-0 Md t/m 16: Eline Boot/Liesbeth Boot- Melissa Schrier/Simone Jorissen 0-9 2-6, Eline Boot/Marleen den Engelsman-Melissa Schrier/Linsey Schrier 5-3 3-5. Jd t/m 12: Dyon Pontier/Devlin v.d Vlist-Elroy v.d. Vlist/Domenique v.d. Berge 1-6 2-6 Voetbal EK kwalificatie Groep T Israel-Cyprus 2-0, Malta-Slovenië 13 Stand Frankrijk 5-15, Slovenië4-9, Isra el 4-7, Cyprus 5-4, Malta 6 0. Groep 4: Letland San Marino 3-0 (2-01.10. Prohorenkovs 1-0,21. Bleidelis 2 0, 75. Pro- horenkovs 3-0. Scheidsrechter Byrne (Ier). Aantal toeschouwers: 7500 Stand: Letland 4-10, Polen 4-7, Hongarije 4-5, Zweden 3-5, San Marino 5-0. Groep 8: Andorra-Estland 0-2 (0-1). 27. Zel- inski 0-1, 75 Zelinski 0-2 Scheidsrechter: Aydin (Tur). Aantal toeschouwers: 500 Stand: Bulgarije 4-10, Kroatië 4-7, België 4- 6, Estland 4-5, Andorra 4-0. Groep 10: Georgië-Rusland 1-0 (1-0). 11 Asatiani 1-0. Scheidsrechter: Wack (Dui). Aantal toeschouwers: 11.000. Stand: Zwit serland 4-8, Rusland 4-6, Albanië 4-5, Ier land 4-4, Georgië 4-4. Vriendschappelijke interlands Tasjkent. Oezbekistan Wit-Rusland 1-2 (1-1). 15. SjoeneikoO-1,41 Sjisjenov 1-1,55. Koetoezov 1-2. Rode kaart 76 Romasjenko (WRu). Aantal toeschouwers 4000. Solna. Zweden - Kroatië 1 2 (1-1). 6 Olie0-1. 33. Ibrahimovic 1-1, 58. Zivkovic 1-2. Aantal toeschouwers: 15.000. Scheidsrechten Van Egmond (Ned). Helsinki. Finland IJsland 3-0 (0-0). 55. Lit- manen 1-0, 57. Forssell 2-0, 79. Johansson 3-0 Aantal toeschouwers 4005. Sofia Bulgarije - Albanië 2-0 (2-0). 3. Berba- tov 1-0, 34 Berbatov 2-0 Aantal toeschou wers: 10.000 Kaunas. Litouwen - Roemenië 0-1 (0-0). 63 Bratu 0 1 Aantal toeschouwers: 4000 Zilina. Slowakije - Griekenland 2-2(1-1). 13 Tsartas0-1 (strafschop), 14. Nemeth 1-1,77. Houtos 1-2, 87. Nemeth 2-2. Bijzonderheid: 90. Basinas (Gri) mist strafschop. Kopenhagen. Denemarken - Oekraïne 1-0 (1-0). 37 Gravesen 1-0 Aantal toeschou wers- 14 500 Vaduz. Liechtenstein Saudi-Arabië 1-0 (1-0). 22 Burgmeier 1-0 Aantal toeschou wers: 1200. Teplice. Tsjechië - Turkije 4-0 (4-0) 2. Rosic- ky 1-0.21. Koller 2-0,27. Smicer 3-0,38. Ba ros 4-0. Aantal toeschouwers 14.000. Dublin Ierland - Noorwegen 1-0 (1-0). 17 Duff 1-0. Aantal toeschouwers. 32.643. Brussel België-Polen3-1 (1-0).27.Sonck1 0, 55 Buffel 2-0, 81 Krzynowek 2-1, 85. Soetaers 3-1. Aantal toeschouwers: 35.000. Wielrennen Ronde van Romandië Eerste etappe, Geneve-Fleurier. 1. Bertoletti (Ita) 186 km in 4 47.41, 2 Glomser (Oos) 1.09, 3. Mazzoleni (Ita), 4 Belli (Ita), 5. Can cellara (Zwi), 6. Sastre (Spa) Algemeen klassement' 1 Bertoletti 4.52 12, 2. Cancellara 1.01,3. Moos (Zwi) 1.03,4. Du- faux (Zwi) 1.04,5. Pereiro(Spa) 1.05,6. Mar tinez (Spa) 1.06.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37