PZC Starterslening niet te snel geven zeker weten Feestvieren in de stromende regen 20% korting 11 Fracties willen vinger aan pols houden bij uitwerking Keukenbrandje in Zierikzee uw feest?? CDA oogst hoongelach over raadsbrieven theater Mondragon Portemonnee uit woning gestolen Banden lek gestoken Mishandeling 25 jaar Glashandel Moerstee zeeuwse almanak Haar waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844 - 1998 SCHOUWEN-DUIVELAND donderdag 1 mei 2003 door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wethouder A. van der Wouden van de Volks huisvesting moet niet te hard van stapel willen lopen met het verstrekken van een zogeheten starterslening aan jonge men sen die een eigen woning willen kopen. Dat signaal geeft WD- fraetievoorzitter A. Verseput af en hij krijgt daarin bijval van de fracties van CDA, SGP en Leef baar Schouwen-Duiveland (LSD). Verseput zegt het 'best goed' te vinden dat de gemeente het wo- ningbezit onder jongeren wil stimuleren, maar wil als fractie graag de vinger aan de pols hou den bij de uitwerking. Hij zegt dit naar aanleiding van een tekstpassage in het raadsvoor stel betreffende de storting van een half miljoen euro in het lan delijke Huisvestingsfonds. De gemeente heeft kort geleden een miljoen euro op haar reke ning gestort gekregen als twee de uitkering uit de verkoop van de aandelen Bouwfonds Neder landse Gemeenten. Eerder al in 2000 kreeg ze een uitkering van twee miljoen euro voor de ver koop van die aandelen. Een der de tranche volgt in 2004. Het geld van die eerste uitkering werd drie jaar geleden ook ge stort in het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse Gemeenten (SVN). Dit landelij ke fonds beheert deze gelden voor de gemeenten. Het betreft geoormerkt geld dat eigendom blijft van elke afzonderlijke ge meente. Het kan op brede wijze besteed worden aan leningen voor volkshuisvestingszaken die een vitaal platteland en ste delijk gebied ten goede komen Zo wil de gemeente onder meer met dit geld leningen verstrek ken aan woningcorporatie Zeeuwland ter compensatie van de vergoeding in verhuiskosten bij de herstructurering van de wijk Malta in Zierikzee Het dagelijks gemeentebestuur vindt de systematiek van het ZIERIKZEE - In een woning aan de Mauritslaan in Zierikzee onstond gisterochtend rond 9.20 uur een keukenbrandje. Tijdens het braden sloeg de vlam in de pan en vervolgens in de afzuigkap. De brandweer werd gealarmeerd om het vuur te blussen. In de keuken ont stond brandschade en de rest van de woning liep rookschade op Een van de bewoners die nog ge tracht had het vuur te doven, moest per ambulance naar het ziekenhuis worden gebracht voor onderzoek in verband met ingeademde rook. Advertentie www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 Stimuleringsfonds zeer aan trekkelijk en stelt de raad daar om voor ook de helft van de tweede uitkering uit de verkoop Bouwfondsaandelen hierin te storten. De raadsfracties kun nen daarmee akkoord gaan. WD, CDA, SGP en LSD willen echter niet dat daarmee meteen groen licht wordt gegeven voor het verstrekken van startersle- ningen aan jonge woningko pers. De WD-er Verseput valt over de zinsnede: 'Wij overwe gen het fonds te gaan gebruiken om het actuele probleem van starters op de koopwoningen- markt het hoofd te bieden'. Wat hem betreft gaat de wethouder daarmee wat te kort door de bocht. Volgens Van der Wouden wordt die starterslening alleen maar als voorbeeld genoemd voor een mogelijke besteding Een broodje smaakt extra lekker als je er veel hagelslag op en naast strooit. Dit paard laat Koninginnedag in Burgh-Haamstede niet aan zich voorbijgaan. Natte en kliederige Koninginnedag op Schouwen-Duiveland door Ali Pankow ZIERIKZEE - Feestvierders op Koninginnedag laten zich niet zo snel ontmoedigen. Een stra lend Oranjezonnetje is fijn, maar als de weergoden met re gelmaat heftige regenbuien, donderslagen en zelfs hagelste nen aanvoeren zoals gisteroch- Advertentie Andere merken roepen dat je spotgoedkoop kunt bellen. Maar niet dat je apart moet betalen voor bellen in het buitenland, sms'en en je voice-mail afluisteren. Alleen bij Orange kan dat allemaal gewoon vanuit je beltegoed. Zo weet je altijd waar je aan toe bent. the future's bright, the future's Orange www.orange.nl tend op Schouwen-Duiveland, zetten de meesten toch dapper door. Brouwershaven ligt er rond ne gen uur wat druilerig bijVanuit de nog vrijwel lege feesttent op de Markt klinkt al wel de spran kelende lach van raadslid Pia Berrevoets-Ringelberg van Leefbaar Schouwen-Duive land. Zij vertegenwoordigt in de smalstad het gemeentebestuur straks bij het hijsen van de vlag De collegeleden zijn allen elders in de regio druk bezet. Het rommelt vrolijk in de verte. Dat is (nog) geen onweer, maar drumband Apollo die gevolgd door een bonte optocht met cowboys en indianen door Brouwershaven trekt. Uit één van de woningen aan de Markt sprinten plots drie kinderen naar buiten. Guido (5) is ver kleed als cowboy, zijn neefje Sander (9) is indiaan en zijn zus je Ilse (3) draagt een prinsessen- jurk Dat heeft niet veel met het Wilde Westen te maken, maar daar geeft Ilse niks om. „Oma had deze jurk al gemaakt voor de grote avond van school", zegt ze stralend in haar bordeauxro de creatie. Ze hebben alle drie 'hartstikke veel zin' in Konin ginnedag. Met de optocht lopen ze niet mee „Dat mogen we niet, want dat is veel te ver", ver klaart Sander. „Kom op jongens we gaan spelen", moedigt Guido aan en uitgelaten rennen ze richting feesttent terwijl Astrid (8) als indianenmeisje zich snel bij hen aansluit. Ballonnen Onder een enorme bos gele bal lonnen gaat een lachende man schuil. Hij beweert ze allemaal zelf te hebben opgeblazen. De optocht met rijdende wigwams, lopende kano's en op een grote trekker opvallend veel meer in dianen dan cowboys is inmid dels in het centrum aangeko men. De regen houdt wat in. In Kerkwerve is de Oranjever eniging wat somberder gesteld. In de stromende regen worden daar spijkers geslagen, grote zeepbellen geblazen en ballen door gaten geschoten. De mees te kinderspelletjes gebaseerd op het thema 'muziek' zijn naar de zaal van de kerk verplaatst. Daar worden foto's en teksten over muziek en geluid uit oude kranten geknipt, instrumenten getekend en een vloerpuzzel van een muzikant gelegd. „Als het straks met de zeskamp nou maar droog wordt", verzucht een bestuurslid van de Oranje vereniging. Champagne-ontbijt In Nieuwerkerk is het ondanks de nattigheid groot feest op de Ring Daar nuttigen onder com fortabele partytenten de basis schoolleerlingen een champag ne-ontbijt. De kinderen zitten in groepjes aan lange tafels en krijgen Jip en Janneke-cham- pagne en harde broodjes geser veerd. Ze mogen die broodjes rijkelijk versieren met allerlei kleuren hagelslag en jam en ter garnering staan er spuitbussen slagroom gereed. Al heel snel blijkt hoe lekker je daarmee kunt kliederen en dat daarbij af en toe een glaasje champagne wordt omgegooid lijkt geen en kel probleem. Ook in het dorpshuis in Dreischor wordt gekliederd. Daar kunnen de peuters in groepjes van vijf een schilderij maken met vingerverf Sommi gen doen het zelfs met handen vol en komen tot de wildste ex pressies. Ook dit onderdeel is wegens de weersomstandighe den nog snel naar binnen ver-. van geld uit het Stimulerings fonds. „Haal die zin er toch maar uit voordat dit voorstel in de raad komt", adviseert Verse put. De wethouder zegt toe dat te zullen doen. plaatst. Muziekvereniging Cre scendo besluit eveneens het concert niet op de Ring maar in het dorpshuis te geven. Enkele doordouwers laten zich niet door de regen verdringen en houden een estafette over surf planken over de gracht bij de kerk. Uiteraard glijdt er daarbij weieens iemand uit en haalt een nat pak. Jaap van Wezel lacht tevreden. Hij heeft samen met andere vrijwilligers in ander half uur tijd 1500 oliebollen ver kocht ten behoeve van het Her vormd Kerkkoor in Dreischor. In de feesttent in Renesse heerst een uitbundig sfeertje. Fanfare korps Luctor en Emergo bege leidt de optocht muzikaal vanaf het transferium het dorp in. Na tuurlijk zijn er versierde fietsen en het thema 'tekenfilm' krijgt gestalte met een praalwagen van Sneeuwwitje, figuren uit The Flinstones en een Mickey Mouse. Op het Havenplein in Zierikzee staan tal van springkastelen op gesteld. Dat blijkt een goede greep van de organisatie. Heel veel kinderen maken er bijna de gehele dag door uitbundig ge bruik van Verder is er een op treden van majorettenkorps Ministars, een zeskamp, Oud hollandse spelletjes en kinder show met clown Dido. Er zit vaart in het programma. Na Di do volgen direct 'de meiden van jazz- en streetdance' en 'de jon gens van breakdance' van Danscentrum Kramer. Zij krij gen veel support van het talrijke publiek bij hun demonstraties. Verder viert Schouwen-Duive land deze Koninginnedag onder meer met meelzakken slaan, kruiwagen hangen en boom stam werpen. Het gebeurt alle maal tussen de buien door en het schrale zonnetje in de middag- wordt met gejuich ontvangen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De CDA-fractie toont zich verbijsterd dat haar raadsbrieven over het haal baarheidsonderzoek naar een hernieuwd theater Mondragon zoveel commotie teweeg hebben gebracht. Alsof hij van de prins geen kwaad weet, slalomt CDA- woordvoerder N. de Danschut- ter in de commissie Samenle ving en Bestuur dinsdagavond halsstarrig tussen verwijten en hoonapplaus van de publieke tribune door. Uiteindelijk geeft hij toe dat ze beter maar als 'niet geschreven' kunnen worden be schouwd. „Wij hebben als CDA helemaal niet de bedoeling om Mondra gon af te schrijven", benadrukt De Danschutter in alle toonaar den en verbaast zich er hooglijk over dat anderen dat ooit heb ben kunnen denken. Volgens hem heeft zijn fractie met de raadsbrief alleen maar het al ternatief van cultuur in de Nieuwe Kerk en theater in de dorpshuizen willen aandragen ten behoeve van een brede dis cussie. „U schrijft anders dan u praat", pareert C. Schoneman van Alert1 In de eerste brief stelt het CDA zwart op wit geen nieuw leven meer in Mondragon te wil len blazen en uitsluitend initia tieven in de Nieuwe Kerk en de dorpshuizen te zullen steunen Kort voor de commissieverga dering komt daar een tweede brief overheen, waarin het CDA aangeeft een haalbaarheidson derzoek niet te zullen blokke ren. Haaks daarop staat aan het einde van die tweede brief dat het CDA een tweede leven voor Mondragon alleen zal steunen als daarvoor geen beroep op de algemene middelen hoeft te worden gedaan Geen genade Alert! wil beide brieven van ta fel omdat ze indruisen tegen het coalitieakkoord waarin is over eengekomen dat een particulier Uit een woning in de Bloemen- laan in Vlissingen werd gisteren tussen 11.45 en 12.00 uur een portemonnee gestolen, n de beurs zaten enkele tiental len euro's en persoonlijke papie ren Een onbekende wist via een babbeltruc de woning binnen te komen, later miste de bewoon ster haar portemonnee. ZIERIKZEE - Van een bestel bus die geparkeerd stond aan de De Jongestraat in Zierikzee werden in de nacht van dinsdag op woensdag alle vier de banden lek gestoken met een scherp voorwerp. Het schadebedrag is nog onbekend. GOES - In de nacht van dinsdag op woensdag is een 22-jarige vrouw mishandeld in een hore cagelegenheid aan de Grote Ka de in Goes. Zonder enige aanleiding werd ze meerdere malen op haar hoofd geslagen en tegen haar benen geschopt door een per soon die ze vaag meende te ken nen De vrouw heeft aangifte gedaan wegens mishandeling. initiatief voor de herleving van dit theater ruimte zou krijgen van het gemeentebestuur. De Danschutter verwerpt het ver wijt dat zijn fractie tegen dat akkoord zou handelen. Echter ook bij coalitiegenoten PvdA en WD vinden de CDA-bneven geen genade.„Eerst schrijft u niks meer met Mondragon te willen, dan mag het weer wel, maar dan mag het niks kosten", stelt PvdA-woordvoerster B. van de Sande-Troost WD-er D Meulblok spreekt over een frustrerende move van het CDA, waardoor het hele the aterproject schade op kan lopen. Hij verwijt de christen democraten een tweedeling in cultuur te maken. Volgens Meulblok voldoen de dorpshui zen in feite niet aan professio neel theateraanbod Hij krijgt daarin bijval van Alert! en van cultuurwethouder A. van der Wouden die dat recent nog te horen heeft gekregen van de Zeeuwse Theater Stichting. Als ook H. de Vries van Groen- Links haar mening over de brie ven wil geven, tracht commis sievoorzitter R. van de Wekken (CDA) haar dat plots te beletten omdat alleen de brief van het college over het haalbaarheids onderzoek ter discussie zou staan Nadat P. Berrevoets- Ringelberg (LSD) de voorzitter daarover terechtwijst, krijgt De Vries alsnog het woord. Bij haar zijn de CDA-brieven als een 'een bom' ingeslagen.Uiteindelijk worden de brieven van tafel ge veegd. Van der Wouden is tevre den met de toezegging van het CDA dat hij de discussie over een haalbaarheidsonderzoek (circa 280.000 euro) ten behoeve van Mondragon zonder blokka de of voorbehoud zal voeren. Het debat zal binnen vier a zes weken op de agenda staan Advertentie tuinkruidenbouillon en stamppot veldsla (vegetarisch) of spaghetti bolognese en citroenkwark 11,50 of €9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 3 mei 11.30-16.30 uur Museum drukkerij demonstratie drukken in de Maand van de Vrijheid zondag 4 mei 13.00-17.00 uur vanaf 11.00 uur |Boekenmarkt grote eendagsopruiming zo n 10.000 boeken tegen bodemprijzen kijk ook op Advertentie op onze glazen meubelen van ma. 28/4 t/m vrij. 2/5 Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a Kapelle-Biezelinge Zijn collega's kennen zijn verhalen. Weten alles van zijn strijd tegen overgewicht. Over zijn kuren, zijn dieetjes, zijn crackers met en zonder, zijn plaspillen en zijn shakes. Ze weten ook dal het alle maal weinig zoden aan de dijk zet. Ze zien zijn buikje groeien, tot buik. Af en toe steunen ze hem met woord en daad. Begeleiden hem een eindje op zijn barre fietstoch ten Tonen hem krantenarti kels, waarin gemeld wordt dat zes op de tien Nederlan ders te dik zijn en zeggen 'm dan dat 'zijn buikje nog wel meevalt'. Wat ze overigens niet verteld hebben, is dat ze hem hebben onlangs hebben aangemeld voor een gezonde sportacti viteit: zwangerschapsgym- nastiek. En voorz'n kale col lega is direct ook maar een haarimplantaatbehandeling geregeld. Dat alles onder het motto: beter haar op je hoofd dan op je buik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35