Gemeente wil scholen verkassen zeker weten VSI Kitesurfer blijft aan boei hangen 20% korting Koninginnedag uitbundig en actief Kinderopvang Rilland blijkt fors duurder Plannetje om openbaar onderwijs in Borssele te behouden Mishandeling in Goes Vlissinger aangehouden na bedreiging Portemonnee weg na babbeltruc uw feest?? Uitlaat vol 25 jaar Glashandel Moerstee zeeuwse almanak Haar BEVELANDEN/THOLEN donderdag 1 mei 2003 door Rob Paardekam BORSSELE - De gemeente Bor- sele wil de twee basisscholen in het dorp Borssele verplaatsen. De reformatorische Ds. G.H. Kerstenschool krijgt een nieuw onderkomen achter de kerk van de gereformeerde gemeente. De openbare Franck van Borssele- school kan dan naar het huidige gebouw van de Kerstenschool verhuizen. Deze constructie is nodig om het openbaar onderwijs in de ge meente Borsele in de huidige vorm in stand te houden. De ge middelde schoolgrootte is mo menteel niet genoeg en daarom wil de gemeente de openbare basisschool van Borssele óf die van Nieuwdorp tot nevenvesti gingvan De Reiger in Heinkens- zand maken. Dat kan echter niet zomaar. Een school mag van de rijksoverheid alleen een nevenvestiging wor den als binnen een straal van vijf kilometer geen andere openbare basisschool is geves tigd. Laten de openbare scholen van Borssele en Nieuwdorp nu 4950 meter van elkaar vandaan liggen. „Voor die vijftig meter moeten we daarom een inge wikkelde constructie beden ken", aldus wethouder F. Tollenaar. „Dat is natuurlijk belachelijk." Omdat het gemeentebestuur GOES - In de nacht van dinsdag op woensdag is een 22-jarige vrouw mishandeld in een hore cagelegenheid aan de Grote Ka de in Goes. Zonder enige aanleiding werd ze diverse malen op haar hoofd geslagen en tegen haar benen geschopt door een persoon die ze vaag meende te kennen. De vrouw heeft aangifte gedaan wegens mishandeling. VLISSINGEN - De politie heeft een zeventienjarige Vlissinger aangehouden op verdenking van bedreiging. De jongen had dinsdagavond tijdens een woordenwisseling met een andere zeventienjarige jongen gedreigd met een mes. Hij is aangehouden en het wa pen, een soort knipmes, is in be slaggenomen. VLISSINGEN - Uit een woning indeBloemenlaan in Vlissingen werd gisteren tussen 11.45 en 12.00 uur een portemonnee ge stolen. In de beurs zaten enkele tientallen euro's en papieren. Een onbekende wist via een babbeltruc de woning binnen te komen, later miste de bewoon ster haar portemonnee. niet verwacht dat Den Haag zich coulant zal opstellen, is een plan bedacht om de twee open bare scholen tenminste vij f ki lo meter bij elkaar vandaan te krijgen, in de vorm van de ver huizingen. De Kerstenschool zou op ter mijn waarschijnlijk toch moe ten verhuizen, omdat het huidi ge onderkomen te klein is. Voor de Franck van Borsseleschool is het gebouw wel groot genoeg. Als de verplaatsing een feit is, liggen de openbare scholen van Borssele en Nieuwdorp ver ge noeg van elkaar vandaan, zodat één van de twee een nevenvesti ging van de Reiger kan worden. Welke dat wordt, is overigens nog niet bepaald. Tollenaar benadrukt dat de plannen in een vroeg stadium zitten. De gemeente moet de haalbaarheid van het plan nog onderzoeken. De wethouder schat de kosten op 2 miljoen eu ro. Toch wil de gemeente er alles aan doen op de openbare scho len allemaal open te houden. „We kunnen wel een school slui ten, maar dan moeten de kinde ren naar een ander dorp, zodat die school te klein wordt en moet uitbreiden", aldus Tolle- Hilariteit tijdens de zeskamp in Sint Annaland. door Rob Paardekam BORSSELE - Heb je de hele ochtend je best gedaan om je fiets zo mooi mogelijk te versie ren; valt hij om. Knal!.... alle ballonnen kapot. En ze hingen nog zo mooi op volgorde. Rood, wit en blauw. Het kleine meisje uit Borssele stond er enigszins beteuterd bij te kijken. Toch kon het de pret niet druk ken, want op heel de Bevelan- den en Tholen werd Koningin nedag gisteren uitbundig gevierd. Op enkele plaatsen be gon het al vroeg, zoals in Wol- phaartsdijk. Daar begon de jeugd om zeven uur aan een la waaierig rondje door het dorp. Met toeters, bellen, pannendek- sels en alles wat herrie maakt, werd de bevolking wakker ge schud. Op de programma's van de Oranjeverenigingen was verder weinig nieuws te vinden. Het was weer zaklopen, stokvis knuppelen, zeskamp en trek- kertrek wat de klok sloeg. Het is nu eenmaal wat de mensen leuk vinden. En wat is er nou eigen lijk ook leuker dan hardlopen met aan elke voet een grote doos, zoals de schoolkinderen in 's-Heerenhoek deden? Het kost te soms wat moeite, maar de meeste kinderen bleven aardig op de been. In Oostdijk moesten de kinde ren naar de 'alternatieve locatie van de alternatieve locatie' om spelletjes te spelen. Normaal vinden de activiteiten plaats op het sportveldje, maar omdat dat net was ingezaaid, zouden ze in de Vreijenpolderstraat worden gehouden. Toen de weergoden niet veel goeds voorspelden, be sloot de organisatie de spelletjes naar binnen te verplaatsen; in een grote opslaghal van uien- handel Arj azonEn zo kwam het dat de Oostdijkse kinderen tus sen de uien stonden te voetbal len en te korfballen. In Rilland vonden de festivitei ten gewoon buiten plaats. In de Hoofdstraat was het de hele middag reuze gezellig. Vooral de trekkertrek was populair. Over een lengte van twintig meter moest een zware tractor vooruit worden getrokken. Niet alleen volwassenen, maar ook kinde ren lieten zich van hun sterkste kant zien. En als het niet lukte, gaf de chauffeur van de trekker gewoon een duwtje op het gas pedaal. Ook de hobbelfietswed- strijd was in trek. Zo moeilijk kan dat niet zijn, dachten de meeste kinderen. Maar eenmaal op de fiets bleek dat vies tegen te vallen. De meeste jongens en meiden moesten vaak de voeten op de grond zetten om te voorkomen dat ze tegen de vlakte gingen. Ook voor de zeskamp op het modderige sportpark van Sint- Annaland hadden de organisa toren moeilijke opdrachten be- Twee vorstinnen in Goes. Advertentie Andere merken roepen dat je spotgoedkoop kunt bellen. Maar niet dat je apart moet betalen voor bellen in het buitenland, sms'en en je voice-mail afluisteren. Alleen bij Orange kan dat allemaal gewoon vanuit je beltegoed. Zo weet je altijd waar je aan toe bent. the future's bright, the future's Orange Lopen op dozen blijkt nog lang niet mee te vallen in 's-Heerenhoek. r Jfe - tfl® r m fc :\Jr- T www.orange.nl Als de plannen doorgaan, wil de gemeente bij de Franck van Borsseleschool wellicht ook wat andere voorzieningen zoals de peuterspeelzaal onderbrengen. De gemeente zal vóór de discus sie rondom de kadernota meer duidelijk verschaffen over de haalbaarheid van het plan. foto's Willem Mieras dacht. Op stelten lopen in de slik blijkt niet mee te vallen En als volwassene op een skippybal; dat is toch ook weer even wen nen. Het maakte de lol er alleen maar groter op. In Goes werden de koninginne dagactiviteiten zeer goed be zocht. Rond de Stenen Brug was weer de hele dag een massa volk op de been. Er was dan ook veel te beleven: een grote vrijmarkt, optredens van straatartiesten en een heus Idols-podium. Tot teleurstelling van vooral de meiden kwamen Jim en Jamai niet opdagen. Natuurlijk kon den mensen zich ook weer met een vlot de veste over trekken 'Betreden op eigen risico' stond er, en dat bleek niet voor niets. Veel mensen liepen natte voeten en een natte broek op. door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Een compleet reddingsteam is gistermiddag uitgerukt om een gestrande ki tesurfer uit de Westerschelde te halen. De man was met de lijnen van zijn vlieger achter een boei voor de Vlissingse boulevard blijven hangen. Hij wist uitein delijk op eigen kracht de kant te bereiken. De man raakte in de problemen toen de wind viel. Zijn vlieger zakte en de lijnen van zijn vlie ger bleven achter een boei han gen. De reddingsbrigade van het strand, een reddingsboot van de KNRM uit Breskens, een ambulance en de politie te water werden opgeroepen om de man te helpen. „Het kan fout aflo pen. Als de lijnen om je benen komen en je kunt je niet op tijd lossnijden, wordt je onderge trokken door de stroming",al dus strandwacht A. Dijkstra. De kitesurfer was, tegen de af spraken in, zonder vergunning het water op gegaan De ge meente Vlissingen heeft afspra ken gemaakt met de vereniging van Vlissingse kitesurfers. Zon der vergunning mag er niet wor den gesurfd. Als de gemeente een vergunning afgeeft, moeten de surfers zich aan strenge re gels houden. Zo moet er een vei ligheidsfunctionaris aanwezig zijn en moeten de surfers zorgen voor een telefoon en spullen om eerste hulp te kunnen verlenen. De man was niet alleen. Nog drie andere leden van de vereni ging waren gisteren illegaal aan het kitesurfen voor het bad- strand. Dijkstra gaat met de gemeente en de vereniging over leggen of er maatregelen moe- Advertentie www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 ten worden genomen na dit inci dent. Twee jaar geleden zorgde een kitesurfer voor opschud ding toen hij met zijn vlieger tussen twee flats door over de boulevard scheerde. (Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu tuinkruidenbouillon en stamppot veldsla (vegetarisch) of spaghetti bolognesc en citroenkwark 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 3 mei 11.30-16.30 uur Museum- drukkerij demonstratie drukken in de Maand van de Vrijheid zondag 4 mei 13.00-17.00 uur Koopzondag 1 Boeken markt| jjrote eendagsopruiming zo n 10.000 hoeken tegen bodemprijzen kijk ook op de Winkel §l'4TiC< KERY Beeld &Geluid door Rob Paardekam RILLAND - De vestiging van de kinderopvang in Rilland bij ba sisschool de Wiekslag kost de gemeente bijna 70.000 euro meer dan oorspronkelijk was begroot. De totale kosten ko men daarmee op 330.000 euro. De gemeenteraad heeft ont stemd gereageerd. Er zijn twee opties voor het ves tigen van de kinderopvang in Rilland: de protestants-christe lijke basisschool de Wiekslag en openbare basisschool de Rei gersberg. Die laatste optie is het goedkoopst, omdat de school een lokaal vrij heeft. Bij de Wiekslag moet nieuwbouw plaatsvinden. Toch werd voor die school gekozen, omdat de school een gunstigere ligging zou hebben en de peuterspeel zaal er al is gevestigd. Met de op handen zijnde fusie tussen de peuterspeelzaal en de kinderop vang is het logisch om ze nu al bij elkaar te vestigen. De gemeenteraad kon zich wel vinden in deze argumenten en toonde zich eerder bereid ak koord te gaan met de duurste optie. Nu echter blijkt dat de nieuwbouw bij de Wiekslag nog eens 7 00 0 0 euro meer kostheb ben enkele partijen hun twijfels. „De Wiekslag was al 60.000 eu ro duurder", aldus D. Louwrink (PvdA). „Daar komt nu dit be drag nog eens bovenop." De so ciaal-democraten vragen zich samen met andere partijen af of vestiging bij de Reigersberg toch moet worden heroverwo gen, zeker gezien de financiële situatie van de gemeente, die geen al te wilde plannen toelaat. Achterban De fracties plegen de komende dagen overleg met hun achter ban en zullen daarna een defini tief besluit nemen In de com missie welzijn van volgende week dinsdag zal het besluit vallen. Het ziet er overigens naar uit dat een meerderheid, zij het schoorvoetend, akkoord zal gaan met de optie de Wiekslag. GOES - Vandalen hebben dins dagnacht de uitlaat van een per sonenauto in de Tulpstraat in Goes volgespoten met een schuimachtige substantie. De uitlaat werd hierdoor vernield; het schadebedrag is onbekend. (Advertentie) op onze glazen meubelen van ma. 28/4 t/m vrij. 2/5 Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a Kapelle-Biezelinge Met zijn allen in de touwen om de tractor vooruit te trekken. Zijn collega's kennen zijn verhalen. Weten alles van zijn strijd tegen overgewicht Over zijn kuren, zijn dieet jes, zijn crackers met en zonder, zijnplaspillen en zijn shakes. Ze weten ook dat het alle maal weinig zoden aan de dijk zet. Ze zien zijn buikje groeien, tot buik. Af en toe steunen ze hem met woord en daad Be geleiden hem een eindje op zijn barre fietstochten. Tonen hem krantenartikels, waarin gemeld wordt dat zes op de tien Nederlanders te dik zijn en zeggen 'm dan dat 'zijn buikje nog wel meevalt' Wat ze overigens niet verteld heb ben, is dat ze hem hebben on langs hebben aangemeld voor een gezonde sportacti viteit: zwangerschapsgym- nastiek. En voor z'n kale col lega is direct ook maar een haarimplantaatbehandeling geregeld. Dat alles onder het motto: beter haar op je hoofd dan op je buik

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33