Starterslening niet te snel geven Alleen spelen is geen bal aan 't Weitje opent nieuw speelseizoen giro 55 2000 NSGK. Elk kind speelt mee. H Middelburgers halen rijbewijs met moeite Wandelen met de boswachter Jongens gepakt bij valse sponsoractie in Goes Schouwse fracties willen vinger aan pols houden bij uitwerking Rondrit voor oude trekkers Vlotte prater steelt portefeuille Ja, ik steun Amnesty international gehandicapte kind 5 donderdag 1 mei 2003 door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - Het slagings percentage voor rij-examens in Middelburg behoort tot de slechtsten van Nederland. Ook Zeeuws-Vlaanderen komt er bekaaid vanaf: Zeeuws-Vla mingen halen doorgaans min der snel hun autorijbewijs dan mensen uit andere delen van het land. Zoveel valt af te leiden uit cij fers van het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR) over de prestaties van kandidaten die opgaan voor het rijexamen. Landelijk ligt het slagingsper centage voor het eerste rijexa men op 46 Het slagingspercen tage in Middelburg ligt met 32 procent lager dan het percenta ge in Terneuzen, terwijl Goes er met 44 procent net boven ligt. Het percentage geslaagden in Middelburg is vergelijkbaar met de cijfers uit de de vier grote steden. Daar slagen eveneens minder dan vier op de tien kan didaten voor de eerste keer voor hun rijexamen. Van de Zeeuws- Vlamingen die voor het eerst op gaan voor het rij bewijs slaagt 42 procent. Het CBR tekent daarbij aan, dat die slagingspercentages niet al leszeggend zijn. De kans om te slagen hangt ook af van de grootte van de rijschool, het aantal lessen, de instructeurs en de lesmethoden. Ook de diversi teit in kandidaten en de lesau- OOSTKAPELLE - Het Zeeuws Biologisch Museum verzorgt vandaag een wandeling met de boswachter door het natuurge bied de Manteling in Oostkapel- le. In de Manteling bevinden zich diverse historische landgoede ren. De boswachter kent de geheimen van het gebied en vertelt daarover. De wande ling begint bij het museum om 14.00 uur. Wie belangstelling heeft voor deze wandeling kan zich aanmelden bij het mu seum. to's (automaat of schakelen) zijn j van invloed op het slagingsper centage, aldus het CBR Het CBR publiceert op zijn web site www.cbr.nlde prestaties van de geregistreerde rijscho len. Die cijfers worden eind ja nuari, half april, half juni en 1 half oktober ververst. Behalve de gemiddelde slaagkans per examenplaats staan op de site ook de prestaties van de indivi- duele rijscholen per regio ver- meld. GOES - De politie heeft gister avond rond acht uur in de Wil lem Dreeslaan in Goes drie der tienjarige jongens uit die plaats betrapt, die onder het mom van een sponsorloop geld ophaal den bij bewoners in Goes- Noord. De jongens zeiden dat ze geld ophaalden voor een sponsor- j loop van voetbalvereniging Ro- bur. De sponsorloop zou volgens hen op 17 mei worden gehou den, maar de club had helemaal geen plannen voor zo'n actie. De jongens liepen tegen de lamp toen ze aanbelden bij een trai ner van Robur. De echtgenote van de trainer deed open, ver trouwde het verhaal niet en deed navraag bij haar man. Toen ze terugkwam, waren de jongens verdwenen. J. Quinten van Robur vond het een kwalijke zaak, die de club in diskrediet kon brengen. „Als wij binnenkort echt zoiets als een sponsorloop willen houden, worden wij op deze manier niet meer serieus genomen." Quin-1 ten lichtte de politie in. Een sur veillancewagen nam een kijkje in de wijk, maar kon de jongens in eerste instantie niet vinden. Later vonden agenten de jon- i gens wel. Het drietal bleek in to-j. taal meer dan twintig euro te j hebben opgehaald. De jongens hebben het geld aan de politie overhandigd en worden door verwezen naar bureau Halt. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Wethouder A. van der Wouden van de Volkshuisvesting moet niet te hard van stapel willen lopen met het verstrekken van een zo geheten starterslening aan jon ge mensen die een eigen woning willen kopen. Dat signaal geeft VVD-fractievoorzitter A. Ver- seput af en hij krijgt daarin bij val van de fracties van CDA, SGP en Leefbaar Schouwen- Duiveland (LSD). Verseput zegt het 'best goed' te vinden dat de gemeente het wo rn ngbezit onder jongeren wil stimuleren, maar wil als raads fractie wel graag de vinger aan de pols houden bij de uitwer king van concrete maatregelen daartoe. Hij zegt dit naar aan leiding van een tekstpassage in het raadsvoorstel betreffende de storting van een half miljoen euro in het landelijke Huisves tingsfonds. De gemeente heeft kort geleden een miljoen euro op haar reke ning gestort gekregen als twee de uitkering uit de verkoop van de aandelen Bouwfonds Neder landse Gemeenten. Eerder al in 2000 kreeg de gemeente een uit kering van twee miljoen euro voor de verkoop van die aande len. Een derde tranche van we- KATS - De Oldtimer Trekkers en Motorenclub Midden-Zee land houdt zaterdag een rondrit met ongeveer 85 oldtimer-trek kers. Vanaf 9 uur verzamelen de deelnemers zich op de Jonk vrouw Annahoeve aan de Huis- dij k/Katseveerweg bij Kats. Om tien uur valt het startschot. De rondrit gaat via de polderwegen richting Kortgene, Geersdijk, Kamperland, Schotsman, Veer- sedam, richting Veere naar Mid delburg en via Kleverskerke, Van Cittersweg, Pietweg naar het eindpunt op de Van Strien- weg. De totale rit is 63 kilometer lang. derom een miljoen euro volgt in 2004. Het geld van die eerste uitkering werd drie jaar geleden ook ge stort in het Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse Gemeenten (SVN). Dit landelij ke fonds beheert deze gelden voor de gemeenten. Het betreft geoormerkt geld dat eigendom blijft van elke afzonderlijke ge meente. Het kan op brede wijze besteed worden aan leningen voor volkshuisvestingszaken die een vitaal platteland en ste delijk gebied ten goede komen. Zo wil de gemeente Schouwen- Duiveland met dit geld leningen verstrekken aan woningcorpo ratie Zeeuwland ter compensa tie van de vergoeding in verhuiskosten bij de herstruc turering van de wijk Malta in Zierikzee. Andere voorbeelden zijn bijdragen in de senioren wooncomplexen die in Scha- rendijke en Renesse moeten ver rijzen. Het dagelijks gemeentebestuur vindt de systematiek van het Stimuleringsfonds zeer aan trekkelijk en stelt de raad daar om voor ook de helft van de tweede uitkering uit de verkoop Bouwfondsaandelen hierin te storten. De raadsfracties kun nen daarmee akkoord gaan WD, CDA, SGP en LSD willen echter niet dat daarmee meteen groen licht wordt gegeven voor het verstrekken van startersle- ningen aan jonge woningko pers. De WD 'er Verseput valt in dit verband over de zinsnede: 'Wij overwegen het fonds te VLISSINGEN - Een onbekende man heeft een Vlissingse giste ren rond twaalf uur beroofd van haar portemonnee met daarin tientallen euro's en persoonlijke papieren. Met een smoesje wist de man de bewoonster ertoe te bewegen hem binnen te laten in haar woning aan de Bloemen- laan. Toen de vrouw wat later weer alleen was, miste ze haar portemonnee. gaan gebruiken om het actuele probleem van starters op de koopwoningenmarkt het hoofd te bieden'. Wat hem betreft gaat de wethouder daarmee wat te kort door de bocht. Van der Wouden zelf vindt van niet. Vol gens hem wordt die startersle ning alleen maar als voorbeeld genoemd voor een mogelij ke be steding van geld uit het Stimu leringsfonds. „Haal die zin er toch maar uit voordat dit voor stel in de raad komt", adviseert Verseput. De wethouder zegt toe dat te zullen doen. Milan uit Biggekerke op de kabelbaan. door Melita Lanting BIGGEKERKE - Speeltuin 't Weitje in Big gekerke is gisteren weer opengegaan na een winterstop. Traditiegetrouw opent de speeltuin de hekken op Koninginnedag. De speeltuin is deze winter opgeknapt en ligt er weer fris geschilderd bij. Luuk en Tim uit Arnhem maken gelijk dankbaar gebruik van de opening. De ban denschommel wordt tot het uiterste getest en kern de goedkeuring van de jongens weg dragen. „Het is hier leuk", vat Luuk bondig samen. „We wisten niet dat de speeltuin vandaag voor het eerst open is, we zijn hier op vakantie. We zitten in een huurhuisje en vanavond gaan we naar Middelburg, naar Blof. Mijn vader is heel veel Blef-fan." De jongens hebben geen tijd om verder te praten, want de kabelbaan trekt. De kabel baan is ook favoriet bij Milan. Hij woont naast de speeltuin en is een trouwe bezoe ker. „We gaan hier altijd 's avonds spelen als het mooi weer is. Dan komen mijn vriendjes hier ook naar toe." Het bestuur van de speeltuin heeft de win termaanden benut om de glijbaan een gron- foto Lex de Meester dige opknapbeurt te geven. Alle houtwerk is vernieuwd en de veertig jaar oude glijbaan voldoet weer aan alle veiligheidseisen. Nieuw is de evenwichtsbalk, verder is alles bij het oude gebleven. Kinderwippen, schommels en een draaimolen voor de kleintjes, de groten vermaken zich met on der meer met de kabelbaan, loopton en ban denschommel. De speeltuin is een van de grootste openbare speeltuinen op Walcheren en is dagelijks open tussen half negen 's ochtends en half acht 's avonds. In juli en augustus nog een uurtje langer. We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar ik machtig Amnesty International 4,50 per maand anders, nl. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer I I I I I I I I I I I Naam/voorletters Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening m v Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nü. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten. Sporten, spelen, vakantie. Kinderen met een handicap willen niets liever dan gewoon meedoen. Daarom zorgen we dat speelplaatsen worden aangepast, maar ook schoolklassen, computers, werkplekken en woonhuizen. In 2003 - het Europees Jaar van mensen met een handicap - willen we nog méér klaarspelen. Doet u mee? Amsterdam www.nsgk.nl nederlandse stichting voor het 2 VtKS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 12