PZC Oranjefeest houdt het bijna droog zeker weten 20% korting 11 Kitesurfer blijft achter boei hangen Prinselijk paar doet Oostkapelle aan Middelburgs echtpaar viert diamanten bruiloft in zijn geliefd Oostkapelle Kinderopvang Rilland blijkt fors duurder Vlissinger aangehouden na bedreiging GroenLinks stelt vragen over ombudsman 25 jaar Glashandel Moerstee uw feest?? zeeuwse almanak Haar WALCHEREN donderdag 1 mei 2003 Advertentie) door Melita Lanting MIDDELBURG - Zestig jaar geleden gaven ze elkaar het ja woord: S. Dekker (86) en E. Dekker-Louws (82) uit Mid delburg. Gisteren werd het feest gevierd. Eerst bij hun thuis in verzorgingshuis Eben-Haëzer met een bezoek van burgemees ter Schouwenaar en daarna met een familiefeest in Oostka pelle. Het echtpaar heeft sterke ban den met Oostkapelle. Na hun trouwen in 1943 zijn ze in dit dorp gaan wonen en ondanks dat het echtpaar nu in Middel burg woont, zijn de kerkelijke banden met Oostkapelle tot op de dag van vandaag in stand ge bleven. Ze hebben niet hun hele huwe lijk in Oostkapelle gewoond. Door het water verjaagd, zijn ze eerst naar Domburg en vervol gens naar Krabbendijke ge gaan. „Onze oudste jongen was toen een half jaar. Het was een hele tocht, we hebben er drie da gen over gedaan. We moesten Iwee keer overnachten, dat kan je nu niet meer begrijpen", ver telt meneer Dekker. Walcheren bleef trekken en het echtpaar verhuisde naar Vrou wenpolder en vervolgens terug naar Oostkapelle. Nu wonen ze in Middelburg, al is dat niet van Het echtpaar Dekker harte. „Ik woon liever in Oost kapelle", vertelt mevrouw Dek ker. „Maar het kon niet anders." Door een hersenbloeding werd mevrouw Dekker afhankelijk van verzorging en verhuizen naar een verzorgingshuis was onvermijdelijk. Het duurde tweeënhalf jaar voor er een tweepersoonskamer beschik baar was. Al die tijd reed me neer Dekker vanuit Oostkapelle dagelijks naar zijn vrouw om haar te bezoeken. Hij is blij dat ze nu weer samen wonen. „Je hoort bij elkaar." Het echtpaar leerde elkaar ken- door Nadia Berkelder VLISSINGEN - Een compleet reddingsteam is gistermiddag uitgerukt om een gestrande kitesurfer uit de Westerschelde te halen. De man was met de lij nen van zijn vlieger achter een boei voor de V'lissingse boule vard blijven hangen. Hij wist uiteindelijk op eigen kracht de kant te bereiken. De man raakte in de problemen toen de wind viel. Zijn vlieger zakte en de lijnen van zijn vlie ger bleven achter een boei han gen. De reddingsbrigade van het strand, een reddingsboot van de KNRM uit Breskens, een ambulance en de politie te water werden opgeroepen om de man te helpen. „Het kan fout aflo pen". aldus strandwacht A. Dijkstra. „Als de lijnen om je benen komen, wordt je zo on dergetrokken door de stro ming." De kitesurfer was, tegen de af spraken in, zonder vergunning het water op gegaan. De ge meente Vlissingen heeft afspra ken gemaakt met de vereniging van Vlissingse kitesurfers. Zon der vergun n i ng mag er niet wor den gesurfd. Als de gemeente een vergunning afgeeft, moeten de surfers zich aan strenge re gels houden. Zo moet er een vei ligheidsfunctionaris aanwezig zijn en moeten de surfers zorgen voor een telefoon en spullen om eerste hulp te kunnen verlenen. De man was niet alleen. Nog drie andere leden van de vereni ging waren gisteren illegaal aan het kitesurfen voor het bad- strand. Dijkstra gaat met de gemeente en de vereniging over leggen of er maatregelen geno men moeten worden na dit inci dent. Twee jaar geleden zorgde een kitesurfer voor opschud ding toen hij met zijn vlieger tussen twee flats op de boule vard scheerde. door Rob Paardekam RILLAND - De vestiging van de kinderopvang in Rilland bij ba sisschool de Wiekslag kost de gemeente bijna 70.000 euro meer dan oorspronkelijk was begroot. De totale kosten ko men daarmee op 330.000 euro. De gemeenteraad heeft ont stemd gereageerd. Er zijn twee opties voor het ves tigen van de kinderopvang in Rilland: de protestants-christe lijke basisschool de Wiekslag en openbare basisschool de Rei gersberg Die laatste optie is het goedkoopst, omdat de school een lokaal vrij heeft. Bij de Wiekslag moet nieuwbouw plaatsvinden. Toch werd voor die school gekozen, omdat de school een gunstigere ligging zou hebben en de peuterspeel zaal er al is gevestigd. VLISSINGEN - De politie heeft een zeventienjarige Vlissinger aangehouden op verdenking van bedreiging. De jongen had dinsdagavond tijdens een woordenwisseling met een andere zeventienjarige jongen gedreigd met een mes. Hij is aangehouden en het wa pen, een soort knipmes, is in be slag genomen. De twee zijn be kenden van elkaar, de oorzaak van de ruzie is niet bekend. VLISSINGEN - De fracties van GroenLinks in Middelburg en Vlissingen willen weten welke rol hun gemeenten hebben ge had in het afscheid van de Zeeuwse ombudsman. Die maakte bekend zijn werk te sta ken omdat gemeenten hem niet serieus nemen. De fracties wil len weten hoe er in hun gemeen ten met de klachten is omge gaan die de ombudsman heeft behandeld De partijen hebben de kwestie op de agenda gezet van de commissies algemeen be stuur van komende maand. De gemeenteraad kon zich wel vinden in deze argumenten en toonde zich eerder bereid ak koord te gaan met de duurste optie. Nu echter blijkt dat de nieuwbouw bij de Wiekslag nog eens 70 000 euro meer kost, vra gen enkele partijen zich af of vestiging bij de Reigersberg toch moet worden heroverwo gen. De fracties plegen de komende dagen overleg met hun achter ban en zullen daarna een defini tief besluit nemen. Het ziet er overigens naar uit dat een meer derheid toch akkoord zal gaan met de optie de Wiekslag Advertentie dc Winkel DRVK in Woort! Brasserie KERY Beeld Geluid A Markt 51 Middelburg W (0118) 886886 Advertentie op onze glazen meubelen van ma. 28/4 t/m vrij. 2/5 Glashandel Moerstee 0113-341688 Nw. Kerkstraat 10a Kapelle-Biezelinge foto Lex de Meester nen in augustus 1938, op Ko ninginnedag. „Ik kende haar wel, maarzij mij nog niet", lacht meneer Dekker. „Ik heb haar 's avonds naar huis gebracht en ik mocht terugkomen van haar vader. Dat was goed." Advertentie www.rederii-diikhuizen.nl 0118-419367 Zijn collega's kennen zijn verhalen Weten alles van zijn strijd tegen overgewicht. Over zijn kuren, zijn dieet jes, zijn crackers met en zonder, zijn plaspillen en zijn shakes. Ze iveten ook dat het alle maal weinig zoden aan de dijk zet. Ze zien zijn buikje groeien, tot buik. Af en toe steunen ze hem met woord en daad. Begeleiden hem een eindje op zijn barre fietstoch ten. Tonen hem krantenarti kels, waarin gemeld wordt dat zes op de tien Nederlan ders te dik zijn en zeggen 'm dan dat 'zijn buikje nog wel meevalt'. Wat ze overigens niet verteld hebben, is dat ze hem hebben onlangs hebben aangemeld voor een gezonde sportactiviteit: zwanger- schapsgymnastiek. En voor z'n kale collega is direct ook maar een haarimplantaatbe- handeling geregeld. Dat al les onder het motto: beter haar op je hoofd dan op je buik. Rinus Souisa sjouwt zandzakken voor zijn veteranenteam. door Nadia Berkelder ven. Ze steekt koningin Bèatrix een hart onder de riem. „Het is een geweldige vrouw, maar ze heeft een moeilijk jaar achter de rug. Ik wens haar veel wijs heid en sterkte toe." Na het Wilhelmus en twee keer een driewerf hoera, krijgen de mooist verklede kinderen een prijs. De straatprijs voor de best versierde straat gaat naar De Groene Specht, waar het de avond voor Koninginnedag al circus was. Jongens met rode wangen en oranje neuzen scheuren over de finish van de Truusje-Trap-ra- ce in Westkapelle. Alicia en Maureen hebben hun rondje er al opzitten. „We hebben er drie minuten en drie seconden over gedaan", hijgen ze. Of dat snel genoeg is, weten ze niet. Anna bel van de Oranjevereniging is druk bezig om iedereen van een oranje neus te voorzien. „An ders mogen ze niet starten." Beetje stil Vergeleken met Oostkapelle, waar het hele dorp oranje is ge kleurd, is Westkapelle wel een beetje stil, tot teleurstelling van de oranjevereniging. „In Oostkapelle hebben ze een hele leuke vereniging en het hele dorp doet mee. De vlaggen ko men hier niet naar buiten, hoe wel er toch elk jaar een beetje meer gevlagd wordt." De Bel gische clown Michael zet intus sen de feesttent in Zoutelande op zijn kop. De kinderen klap pen in hun handen en stampen met hun voeten. Als Michaël en zijn assistente Anna een hele lading snoepjes tevoorschijn tovert, wordt de tent bijna af gebroken. Een stel zware jongens laat de spieren rollen bij de strijd om de titel 'sterkste man van Zee land' op de Vlasmarkt in Mid delburg. Als opwarmertje tillen ze moeiteloos een boom stam van zestig kilo boven hun hoofd. Als het serieus wordt en serieus zwaar, wordt het moei lijker. „Kom op", schreeuwt het publiek, terwijl spierbonk Peter 105 kilo op zijn borst legt. Het is te veel, de boomstam landt in de kussens. Twee meis jes slaan hun handen voor de ogen. Ze durven niet te kijken hoe Mark 125 kilo de baas wordt. Zijn hoofd wordt rood, Willem-Alexander en Maxima deden na Deventer ook nog even Oostkapelle aan. VLISSINGEN - De regen stort met bakken naar beneden als op de Walcherse dorpen de klokken luiden voor het begin van de viering van Koningin nedag. De leden van de Oranje verenigingen houden hun hart vast, maar afgezien van een kleine bui blijft het de hele dag droog. De Oranjefeestdag is ge vierd met traditionele kinder spelen, playbackshows, rom melmarkten en een wedstrijd tussen zware jongens. In Sint Laurens houdt de Oran jevereniging rekening met een rampscenario. Bij regen wordt uitgeweken naar de Van Cit- tershoff. De lawaaioptocht valt volledig in het water, maar als de kinderspelen beginnen, gaat het zachter regenen. Toch zijn de spelletjes aangepast. De grap van het tonnetje steken is normaal gesproken dat de deelnemers een bak water over hun hoofd krijgen als ze de ring onder een emmer aan hun lans weten te rijgen. Een meisje rijdt met een vaartje van de helling. Ze steekt raak, maar blijft droog. „Het is al nat ge noeg", vindt een moeder. Een zakje chips gaat er altijd wel in. de aderen in zijn nek zwellen gevaarlijk, maar het lukt. De veteranenploeg van organisa tor Rinus Souisa sleept, dank zij een valpartij van de tegen stander, de overwinning bij het zandzaksjorren in de wacht. Maxima Het kapsel van Maxima door staat de optocht in Oostkapel le. Samen met Willem-Alexan der maakt ze een rondrit in een open auto door het dorp. In een charmant gestreept broekpak wuift ze de uitgelopen bevol king toe. Omstanders fluiste ren dat ze speciaal voor haar reis naar Zeeland haar snor heeft afgeschoren. Achter het koninklijk bezoek rijdt een cir cusoptocht, ondersteund door muziek van brassband Cres cendo. Kinderen zijn verkleed als clowns, wilde dieren en leeuwentemmers. Een groepje autonomen vormt, zonder suc ces, het circus bevrijdingsleger. Op het voetbalveld spreekt burgemeester A. de Bruijn het koninklijk paar toe. „Ik vind het leuk dat Willem-Alexander en Maxima de tijd hebben ge vonden om even vanuit Deven ter naar Oostkapelle te komen. Daar zijn we trots opDe bur gemeester feliciteert prinses Juliana en Pieter van Vollenho- foto's Ruben Oreel Andere merken roepen dat je spotgoedkoop kunt bellen. Maar niet dat je apart moet betalen voor bellen in het buitenland, sms'en en je voice-mail afluisteren. Alleen bij Orange kan dat allemaal gewoon vanuit je beltegoed. Zo weet je altijd waar je aan toe bent. the future's bright, the future's Orange www.orange.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11