Onvrede rond bouw appartementen Hulst Dertigjarig paard uit sloot gered Axel herdenkt doden met een stille tocht CJP YOUR CULT GUIDE Terneuzen maakt zich op voor avondvierdaagse AMNESTY Provincie vindt landingsbaan ultra lichte vliegtuigen in strijd met streekplan Line-dancefeest Jaf ik steun Amnesty International woensdag 30 april 2003 Niet inpasbaar Ii 4,50 per maand International Wat vind jij van film, theater of muziek? Geef je mening op www.cjp.nl/recensie GS blokkeren aanleg ulv-terrein doorRenévan Stee SLUIS - De provincie verleent geen medewerking aan de aan leg van een terrein aan de Klak- baan ten noorden van IJzendij- ke waar ultra lichte vliegtuigen (ulv's) kunnen landen en opstij gen. Het beleid om een dergelij ke voorziening toe te staan, past niet in het Streekplan Zeeland 1997. Daarin staat dat ten aan zien van lawaaisporten een te rughoudend beleid wordt voor gestaan. De Divisie Luchtvaart van de Inspectie Verkeer en Waterstaat in Hoofddorp heeft inmiddels een ontheffing van de Lucht vaartwet verleend. Daarnaast heeft de gemeente Sluis de aan vrager Stichting Light Aero- club West het voordeel van de twijfel gegund en voor twee j aar vrijstelling verleend van de be palingen van het bestemmings plan om in het agrarisch gebied een ulv-terrein aan te leggen. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders in Sluis en de Inspectie Verkeer en Waterstaat meldt Gedeputeerde Staten bezwaar in te dienen te gen het besluit op grond van de bepalingen van het provinciale streekplan en het milieube leidsplan. „Lawaaisporten spelen zich in Zeeland vooral op lokaal niveau af. Verdere concentratie van ac tiviteiten wordt niet voorge staan. Vanwege hinder voor mens en natuur dient verdere groei van activiteiten voorko men te worden. Met het oog op de grote, stille natuurgebieden en de waarde van een rustig platteland voor extensieve re creatie is de aanleg en de inrich ting van een ulv-terrein in Zee land niet inpasbaar", aldus het provinciebestuur. De provincie trad ook al eerder op tegen de voorgenomen aan leg van een ulv-terrein in Brou- door Frank van Cooten HULST - De PvdA in Hulst heeft stevige kritiek op het col lege over de bouw van apparte menten op de plek van de oude Sint Bernardusschool in Clinge. Fractievoorzitter P. Plasschaert schreef op 12 maart een brief aan het college, waarin werd aangedrongen op een hogere bouwhoogte van het complex zodat meer appartementen ge bouwd konden worden tegen een acceptabeler huurprijs. B en W negeerden de brief ech ter en nodigden amper een week later de woningbouwvereniging in Axel en drie projectontwik kelaars uit om met een plan te komen. Dat moet voldoen aan de oorspronkelijke uitgangs punten: niet meer dan zes meter hoog. wershaven. Daar sleepte deze kwestie ruim twaalf jaar voort in de toenmalige gemeente Brouwershaven en de heringe deelte gemeente Schouwen- Duiveland. De inzet van de pro vincie vormde destijds de basis van het in het streekplan neer gelegde beleid. In IJzendijke zou het gaan om een proef van ten hoogste twee jaar, waarbij de gebruikers in een niet aan eengesloten periode van vijfen twintig dagen ten hoogste hon derd vliegbewegingen mogen maken. Plasschaert spreekt van onbe hoorlijk bestuur omdat het col lege heeft nagelaten inhoude lijk op de brief te reageren. Eerst moet het college de moge lijkheden tot hoger bouwen on derzoeken, zodat sprake is van betaalbare huurwoningen. Meer appartementen betekent immers lagere huurprijzen. Ook moeten B en W verantwoording afleggen over de motieven om af te stappen van de bouw van se niorenwoningen op die plek en de gemeenteraad overtuigen van het feit dat er markt is voor duurdere huurwoningen. Op basis van de uitspraak van de raad moet het college een nieuw besluit nemen en op basis daarvan de ontwikkelaars op nieuw uitnodigen. Plasschaert wijst hierbij op Sint Jansteen waar wel een hoger apparte mentencomplex is neergezet. •••'4.v fry - -ft .v fey •ar«f j WOLPHAARTSDIJK - De brandweer moest maandagavond in actie komen voor een paard dat aan de Noorddijk in Wolphaarts- dijk in een sloot terecht was gekomen. Het dertig jaar oude dier was, al rollend in de wei, in het water beland doordat de omhei ning hem niet kon houden. De brandweer gebruikte brandslan gen als hijsband en met een tractor van een agrariër lukte het om het paard op de kant te trekken. Daar werd het schoongemaakt en warmgewreven met stro. Voor zover bekend heeft het dier geen nadelige gevolgen ondervonden van zijn uitglijder. foto Erik Schwartz door Wout Bareman AXEL - Het Herdenkingscomi té 4 en 5 mei in Axel heeft een omvangrijk programma samen gesteld voor de herdenking, zondagavond. De plechtighe den beginnen om 18.00 uur met een samenkomst in cultureel centrum De Halle. Om 18.45 uur vertrekt men naar de Poolse Begraafplaats voor een korte herdenking, gevolgd door een officiële ontvangst van de genodigden in het stadhuis. Van daaruit vertrekt om 19.45 uur een stille tocht naar het Pools monument in de Zee straat waarom 20.00 uur de ge vallenen worden herdacht. Aansluitend is in de Nederland se Hervormde kerk een herden kingsbijeenkomst, waaraan medewerking wordt verleend door organist Jan de Feijter en het dameskoor Cantilene uit Axel. Namens de gemeente Ter neuzen voert loco-burgemew ter A. van Waes het woord Kinderen van de basisscholen dragen gedichten voor. Aan de herdenking bij het Pools monu ment wordt ook meegewerkt door muziekvereniging EMM uit Koewacht, de Nationale Re serve (Natres) en Scouting Axel Op Bevrijdingsdag verzorgen Drumfanfare Hosanna Showband Jong Axel en Show' band New Adventure vanaf acht uur 's avonds een taptoe op het plein voor het stadhuis. Van 5 tot en met 9 mei is in het stad huis een tentoonstelling over de Tweede Wereldoorlog te zien De plaatselijke middenstand houdt die week een puzzeltocht langs etalages, waarin bankbil jetten uit de hele wereld liggen Deelnemers moeten het land van herkomst raden. lanen en dreven te leiden, krijgt 'Bram de Meijer' veel medewer king van de politie en het Rode Kruis. Parkoersbegeleiders van de vereniging helpen de politie het verkeer te regelen op minder drukke oversteekplaatsen. De laatste avond worden de wan delaars traditioneel begeleid door zes muziekgezelschappen. Inschrijven kan maandag 19 mei bij 't Zwaantje. Om lange wachttijden te voorkomen, kunnen wandelaars zich vanaf maandag 5 mei tussen 19.00 en 20.00 uur ook inschrijven bij voorzitter N. Bijl, Staringstraat 5, 4532 GD, Terneuzen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - De grootste avondvierdaagse van Zuid- West-Nederland staat weer voor de deur in Terneuzen. Vorig jaar liepen ruim 2500 mensen mee. Van maandag 19 tot en met donderdag 22 mei houdt avond vierdaagsevereniging Bram de Meijer voor de 28-ste keer de vierdaagse wandeltocht door en om Terneuzen. Wandelaars kunnen kiezen voor de vijf of tien kilometer. Om de drukte te verdelen, gaan de par koersen direct bij de start aan sporthal 't Zwaantje uiteen. De wandelaars kunnen elke avond om 18.00 uur vertrekken en die nen voor 21.00 uur terug te zijn bij de sporthal. De vijf-kilometerlopers ver trekken de laatste avond vanaf 18.30 uur. Minder geoefende lo pers en mensen met weinig tijd kunnen op één van de vier dagen een zomeravondwandeling ma ken. Om het massale aantal wande laars veilig over wegen, paden, TERNEUZEN - De Friendly Cowboys houden zaterdag 10 mei een country-linedancefeest in buurthuis 't Schelpenhoekje aan de Terneuzense Dokweg. De line-dancers vieren het vijfjarig bestaan van de vereniging. Country René Guylline treedt tijdens de feestavond op. We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. ik machtig Amnesty International EU anders, nl. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer l i il l iL_lIlI Naam/voorletters Lj m v Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening *Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl Support our fight for human rights Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. NO. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 50