PZC Arnestein Middelburg moet aantrekkelijker N-Beveland halveert aantal vergaderingen met discussie burgers S-HEERENHOEK PZC www.pzc.nl/recepten Astma Fonds AMNESTY Epilepsie: soms ben je er even niet bij Arnemuidenaren naar rechter weekenddiensten WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN 0 Geef lucht, geef leven 0 Ja, ik steun Amnesty International b 18 woensdag 30 april 2003 Huifkarrit Huisartsen: Tandartsen: Apotheken: Dierenartsen: Wijkverpleging: Tholen en St. Philipsland Huisartsen: Tandartsen: Dierenartsen: Oosterschelde Thuiszorg: Kernen Meezingen Lezing Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Nationaal Epilepsie Fonds Word donateur giro 222111 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Vragen over epilepsie? 0900-821 2411 (€0 ,10 per minuut) Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl www.astmafonds.nl International Vrijheid is voor u vanzelfsprekend. In veel te veel landen is diezelfde vrijheid echter helemaal niet zo van zelfsprekend. Nog steeds worden overal ter wereld dagelijks mensenrechten geschonden. Amnesty International doet er al meer dan 40 jaar alles aan om dat tegen te gaan. En met succes. Zo hebben na snelle acties talloze mensen hun vrijheid herkregen en hebben we vele martelingen kunnen voorkomen. Voor ons werk zijn we volledig afhankelijk van u. Er is al veel bereikt. Maar er moet helaas nog veel meer gebeuren. Steun Amnesty. Nü. Want ook vandaag rekenen er mensen op Amnesty die niet tot mor gen kunnen wachten. Actie tegen sprongen van para's door Nadia Berkelder ARNEMUIDEN - Een groep be woners van Arnemuiden wil dat de gemeente Middelburg op treedt tegen het parachute springen in de buurt van het dorp. Parachutespringen is in strijd met het bestemmings plan. De gemeente Middelburg wil de bestemming van vier stukken landbouwgrond wijzi gen, zodat het toch mogelijk blijft om te springen. Bewoners van Sinoutskerke hebben vorig jaar succesvol ge procedeerd tegen het parachu tespringen bij hun dorp. Ook daar werd gesprongen op terrei nen met een landbouwbestem- ming. De rechter was van oor deel dat de gemeente daartegen moest optreden. Afgelopen maandag diende de zaak bij de Raad van State. Als die het oor deel van de rechter volgt, kan dat betekenen dat er helemaal niet meer gesprongen kan wor den vanaf Zeeland Airport. In januari heeft een groep bewo ners uit Arnemuiden al ge- NISSE - De bloemendijken vor men een kleinschalig natuurge bied in Zuid-Beveland. Zater dag bestaat de mogelijkheid om dit landschap per huifkar te be wonderen. Om 13.30 uur vertrekken de huifkarren vanaf het informa tiecentrum van de schaapskud de aan de Nieuw Kamerseweg tussen Heinkenszand en Nisse. De tocht duurt twee uur; van te voren aanmelden is verplicht. vraagd om het bestemmings plan te handhaven. Volgens hen is het gebruik van de spring plaatsen in de omgeving van het dorp illegaal. „Het is een taak van de gemeente om het bestem mingsplan te handhaven", zegt W. Marteijn. „Het paracentrum is in overtreding en de gemeente ziet het al jaren door de vin gers." Marteijn wil, op dezelfde manier als de bewoners van Si noutskerke, een verbod afdwin gen via de rechter. Een spontane handtekeningenactie leverde de steun op van tachtig bewoners van Arnemuiden. Intussen is bekend geworden dat de gemeente het bestem mingsplan tijdelijk wil wijzi gen, zodat het toch mogelijk is om vier percelen als spring plaats te gebruiken. Volgens het college van B en W komt het voortbestaan van het vliegveld in gevaar als er niet meer ge sprongen kan worden. Het pa racentrum zorgt voor een be langrijk deel van de inkomsten van het vliegveld. Marteijn is daar niet van onder de indruk. Zij vindt dat het woongenot van de bewoners van Arnemuiden niet mag worden opgeofferd voor een bedrijf dat zijn klanten voor het grootste deel van bui ten de provincie haalt. Volgens de groep bewoners lig gen de vier terreinen die het col lege wil aanwijzen te dicht bij het dorp. De omwonenden van het vliegveld hebben vooral last van het rondcirkelen van de vliegtuigen. „Het is altijd in een rustig weekeinde als je lekker buiten zit." Verder maken ze zich zorgen over hun veiligheid. „Als er een keer een scherm niet open gaat, ligt er een dode para chutist in mijn tuin", aldus Marteijn. Vrachtwagens parkeren nu nog vaak langs de kant van de weg; daar wordt, als de plannen doorgaan, een parkeerterrein voor aangelegd. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Industrieterrein Ar nestein in Middelburg moet aantrekkelijker worden. De gemeente heeft plannen om het terrein op te knappen. In totaal is ruim vijf miljoen euro nodig voor groen, wegen en een parkeerplaats voor vrachtwagens. Daar voor is subsidie nodig van het Rijk. „Het is niet zo dat Arnestein heel slecht is", zegt gemeenteambtenaar H. Schild. „Het ziet er redelijk goed uit. Het is mogelijk om het er met relatief kleine ingrepen weer goed uit te laten zien. Arnestein ligt goed, vooral als er straks door het aquaduct ook een ontsluiting is aan de noordkant." Een adviesbureau heeft onderzocht wat er nodig is om van Arnestein een modern be drijventerrein te maken. Uit dat onderzoek blijkt dat de gemeente 5,2 miljoen euro no dig heeft om het terrein op te knappen. Om woensdag 30 april (koningin nedag) 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Heinkenszand e. o. di. 17.30 uur - do. 08.30 uur:C. T. Miermans, Clara's pad 38, Heinkenszand, tel. (0113) 561677. Noord- en Zuid-Beveland: P. F. M. Gerrit sen, Nassaulaan 151, Goes, tel. 06- 53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wittel. (0113) 220034. Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: B. J. Boer, tel. (0113) 313050. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: M. P. C. Karelse, 's-H. H. Kinderen- dijk 118, Goes, tel. (0113) 220656. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur 9 30-10 uur. Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel.10113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113)229003. Verloskundige Maatschap Goes, di. 20.00- wo. 20.00 uur: M. de Winter, tel. 0113 224099. Bij geen gehoor via alarm centrale Vlissingen, 0118 414444. Voor geheel Tholen: dat geld bij elkaar te krijgen, wordt bij het Rijk gevraagd om de helft van dat bedrag te subsidiëren. Op het industrieterrein moet een collectieve parkeerplaats voor vrachtwagens komen. Die staan nu vaak langs de weg geparkeerd. „Mensen hebben er weinig last van", zegt Schild. „Maar het ziet er niet zo mooi uit." Verder wordt het groen opgeknapt. Het doel van de opknapbeurt is dat het vestigingskli maat wordt verbeterd. Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Voor geheel Tholen woe. 08.00- 24.00 uur: S. de Groot, Noordsingel 97, Bergen op Zoom, tel. 0164-235849; Spreekuur van 17.00-17.30 uur. Tholen: W. Brons, tel. (0166) 612596. Spreekuurop Kalfsdamseweg 2te Poort vliet. Tholen op Botermark 10. Tholen en St. Philipsland: Tel. (0113) 249111. door Rob Paardekam WISSENKERKE - De gemeente Noord-Beveland brengt het aantal opiniërende raadsverga deringen terug van twaalf naar zes. Om de inspraak voor bur gers die daarbij verloren gaat te compenseren wordt in de regu liere raadsvergadering het spreekrecht ingevoerd. Dit blijkt uit een notitie waarin de nieuwe bestuursstructuur van de gemeente wordt beschre ven. De notitie is opgesteld door de burgemeester, de gemeente secretaris, de raadsgriffier en raadslid A. Oudshoorn. Het terugbrengen van het aan tal opiniërende raadsvergade ringen betekent niet dat ze geen succes zijn. Er zijn simpelweg niet genoeg zware onderwerpen om maandelijks zo'n vergade ring te houden. Zes keer per j aar is volgens de opstellers van de notitie meer dan genoeg. De opi niërende raadsvergaderingen, waarin de discussie met de be woners centraal staat, moeten voortaan op locatie worden ge houden. Het afgelopen jaren gebeurde dat al enkele keren. Bijvoorbeeld in de Vismijn in Colijnsplaat en het bejaarden huis van Wissenkerke. Een vergadering op locatie zou veel meer publiek trekken dan een bijeenkomst op het gemeen tehuis. Het is de bedoeling dat elke kern, mits er een aardig on derwerp te bespreken valt, één keer per jaar wordt bezocht. Daarnaast gaat het college door met haar bezoeken aan de ker nen, waarbij de bewoners hun ei over allerlei zaken kwijt kun nen. De opiniërende raad was de eni ge vergadering waarin burgers konden inspreken. Nu het aan tal wordt gehalveerd, zou dat een verlies van de invloed van burgers betekenen. Daarom wordt het spreekrecht weer on derdeel van de 'gewone' raads vergadering. Voorafgaand daaraan kunnen burgers vijf minuten inspreken, ook over za ken die niet op de agenda staan. Een andere verandering betreft de aanwezigheid van wethou ders bij de raadsvergadering Ze zijn voortaan alleen nog wel kom op uitnodiging van de raad en dan alleen om dringende vra gen te beantwoorden. Een uit gebreide discussie tussen raad en wethouder, zeg maar het ou de systeem, is niet meer aan de orde. Het dualisme stelt dat de discussie juist tussen raadsle den onderling moet plaatsvin den. Met de wijzigingenhopendeop- stellers van de notitie het dua lisme een nieuwe impuls te ge ven. Noord-Beveland is sowieso een gemeente die al vanaf het begin vaart zet achter de duali- sering. Als een van de eersten had ze een raadsgriffier en te vens werden de commissiever gaderingen in 2002 afgeschaft Ook maakt de raad elk jaar een raadsprogramma dat door het college moet worden uitge voerd. B en W dienen drie keer per jaar verantwoording af te leggen over de voortgang. Ook de begrotingsraad ziet er voortaan anders uit. De ge meenteraad maakt een eigen programmabegroting, waar over de raadsleden onderling discussiëren. De vaak ellenlan ge algemene beschouwingen, zoals we die voorheen kenden! komen hiermee te vervallen. In het nieuwe systeem worden raadsleden gestimuleerd beeld materiaal te gebruiken bij de discussie. Zo worden de bijeen komsten alleen maar leuker voor het publiek. ELLEWOUTSDIJK - Onder leiding van A. van den Driesen C. Verkley is er zondag vanaf 14.30 uur een meezingmiddagin 't kerkje van Ellesdiek. GOES - Heemkundige kring de Bevelanden houdt zaterdag vanafl9.30 uur in het Buijs Bal lot College in Goes een lezing over varend maritiem erfgoed. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals; vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet; www.deieukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. KRANT VOOR ZEELAND De Macht van het Kleine Benauwd VOOR GOEDE DOELEN We hopen op een bijdrage van 4,50 per maand, maar u kunt al lid worden vanaf 10,00 per jaar. ik machtig Amnesty international 4,50 per maand anders, nl. per maand/jaar* af te schrijven van mijn rekeningnummer i II l iiL_ I iI Naam/voorletters m v I Straat Postcode/woonplaats Telefoonnummer Geboortedatum Datum Handtekening *Doorhalen wat niet van toepassing is. Wij willen u graag informeren over de besteding van uw giften. Als u hier geen prijs op stelt, kunt u dit aangeven via onderstaand adres of telefoonnummer. Stuur deze bon in een envelop naar: Amnesty International, Antwoordnummer 10840,1000 RA Amsterdam, (postzegel mag, hoeft niet). Of bel (020) 626 44 36 of kijk op www.amnesty.nl Support our fight for human rights iltVwWKf tt ftt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36