PZC JfLp JL,S' - Dauwendaele valt ook onder parkeerschijf Middelburg handelt twee van de drie bezwaren op tijd af PZC Dertigjarige uit sloot gered Afval gaat ondergronds in Goes Nog veel te doen voor werkgroep gehandicapten 13 Gemeente wil bedrijventerrein voor ruim vijf miljoen euro opknappen w woensdag 30 april 2003 Sterke mannen strijden om titel op Vlasmarkt Parkeerplaats Ontheffing Auto botst tegen aanhangwagen Keersluis en -brug gestremd Werkstraf na vechtpartij Taakstraf wegens bedreiging Ingetrokken Herdenking slachtoffers van geweld Arnestein moet aantrekkelijker jnnrNadia Berkelder MIDDELBURG - Industrieter rein Arnestein in Middelburg m0et aantrekkelijker worden. De gemeente heeft plannen om het terrein op te knappen. In to taal is ruim vijf miljoen euro no dig voor groen, wegen en een parkeerplaats voor vrachtwa gens. Om de plannen te kunnen uitvoeren, is een subsidie nodig van het Rijk. Het is niet zo dat Arnestein heel slecht is", zegt gemeente ambtenaar H. Schild. „Het ziet erredelijkgoed uit. Het is moge lijk om het er met relatief kleine ingrepen weer goed uit te laten zien. Arnestein ligt goed, vooral als er straks door het aquaduct ook een ontsluiting is aan de noordkant." B. van Stel van de Middelburgse Bedrijven Club (MBC) vindt dat het terrein wel MIDDELBURG - Wie is de sterkste man van Zeeland? Van daag valt de beslissing tijdens een wedstrijd op de Vlasmarkt in Middelburg. De deelnemers slepen vrachtwagens, trekken touwen tillen boomstammen. De competitie begint om half twee op de Vlasmarkt en de Kromme Weele. De strijd wordt gevoerd tussen twee teams van sportscholen. „Er doen vetera nen mee die jaren niet getraind hebben", zegt organisator R. Souisa. Zelf was hij ruim twin tigjaar geleden de sterkste man van Zuidwest-Nederland. In de Vlasmarkt staat een vrachtauto met oplegger, die sa men achttien ton wegen. Elk team mag proberen om het ge vaarte te verslepen. Verder til len de deelnemers auto's op, sjouwen ze met zandzakken van vijftig kilo, tillen ze boomstam men met een gewicht vanaf tachtig kilo en flippen ze trac torbanden van 160 kilo omver. een facelift kan gebruiken. „Het is in de jaren 70 aangelegd. De wegen zijn smal, de bestrating is achterhaald en de riolering moet worden opgeknapt." Een adviesbureau heeft onder zocht wat er nodig is om van Arnestein een modern bedrij venterrein te maken. Uit dat on derzoek blijkt dat de gemeente 5,2 miljoen euro nodig heeft om het terrein op te knappen. Om dat geld bij elkaar te krijgen, wordt bij het Rijk gevraagd om de helft van dat bedrag te subsi diëren. Er bestaat een speciale regeling voor herstructurering van bedrijventerreinen. Als de subsidie niet wordt toegekend, kunnen alleen de hoogst nood zakelijke werkzaamheden wor den uitgevoerd. „Dan moeten we kijken wat er gefinancierd kan worden met het geld dat de gemeente heeft", zegt Van Stel. Wanneer de nieuwe rijksweg N57 wordt aangelegd, krijgt Ar nestein er een toegangsweg bij De afslag vanaf de N57 komt iets meer in de richting van Nieuw- en Sint Joosland te liggen, ter hoogte van de Ampe- reweg. De wegen op het indu strieterrein zelf moeten daarop worden aangepast. „De achter tuin wordt de voortuin", aldus Schild. Een deel van het geld is dan ook bestemd voor de aan sluiting op de nieuwe rijksweg. De op- en afritten bij het via duct over de Torenweg verdwij nen. De Waldammeweg blijft wel bereikbaar via de Toren- weg, omdat de onderdoorgang blijft bestaan. Op het industrieterrein moet een collectieve parkeerplaats voor vrachtwagens komen. Die staan nu vaak langs de weg ge parkeerd. „Mensen hebben er betrekkelijk weinig last van", zegt Schild. „Maar het ziet er niet zo mooi uit." Verder wordt het groen op het industrieter rein opgeknapt. Het uiteindelij ke doel van de opknapbeurt is dat het vestigingsklimaat wordt verbeterd, zodat er nieuwe be drijven bij komen en voorko men wordt dat bedrijven ver trekken. mtmm Vrachtwagens parkeren nu nog vaak langs de kant van de weg. Daar wordt, als de plannen doorgaan, een parkeerterrein voor aangelegd. foto Ruben Oreel door Nadia Berkelder MIDDELBURG - In de Middel burgse wijk Dauwendaele wordt deze zomer ook een par- keerschijfgebied ingesteld. Eer der werd bekend dat op de sin gels alleen nog met een schijf geparkeerd kan worden. Bewo ners van de zogenaamde blauwe zone kunnen een ontheffing krijgen. In Dauwendaele moeten auto mobilisten op de Segeersingel tussen de Smaragd en de Bui tenruststraat een parkeerschijf hebben. Verder mag er op de parkeerplaatsen in de Edelste- nenbuurt en op de Buitenrust straat niet meer vrij worden geparkeerd. Ook de Seisweg, tussen de Jodengang en de Olmenlaan, en de Jodengang zelf worden parkeerschij f gebie den. De blauwe zone loopt verder over alle singels, met uitzonde ring van het gedeelte van de Seissingel tussen de Noord poort en de Sandberglaan. De maatregel geldt van maandag tot en met zaterdag tussen ne gen uur 's ochtends en vijf uur 's middags. Bewoners kunnen tegen een vergoeding van ruim twaalf euro een ontheffing krij gen bij de gemeente. De maatregelen worden geno men omdat bewoners van de Singels klaagden over wildpar- keerders. Bezoekers van de stad zetten hun auto langdurig net buiten het gebied waar betaald moet worden voor een parkeer plaats. Het gevolg was dat de bewoners zelf hun auto niet meer kwijt konden. Het instel len van parkeerschijf gebieden is een tijdelijke maatregel. Aan het eind van het jaar moet een definitieve oplossing gevonden zijn. Om de parkeerdrukte in de stad tegen te gaan, stelt de gemeente deze zomer twee extra parkeer terreinen open. Het gaat om een terrein aan de Sandberglaan en een terrein op industrieterrein Ramsburg. Die terreinen wor den opengesteld als 80 procent van de plaatsen in de parkeer garages bezet zijn. De blauwe zones worden begin juni ingericht. Op 8 mei wordt in de burgerzaal van het stadhuis een informatieavond gehouden. De gemeente wil met bewoners overleggen over de omvang van het parkeerschijfgebied. Het is nog mogelijk om het gebied uit te breiden of in te krimpen. De bijeenkomst begint om half acht. MIDDELBURG - Een 37-jarige automobilist uit Middelburg is gisterochtend om vijf uur onder invloed van alcohol tegen een aanhangwagen gereden op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg. Na de botsing was de man in eerste instantie naar huis gere den, maar later meldde hij zich alsnog bij het politiebureau Omdat zijn adem naar alcohol rook, werd een blaastest afge nomen. Daaruit bleek dat de Middelburger ruim drie maal te veel had gedronken. De politie nam zijn rijbewijs in en maak te proces-verbaal op. Zowel de auto van de Middelburger als de aanhangwagen liepen schade op. VLISSINGEN - De beroepsscheepvaart en het wegverkeer moeten de komende tijd rekening houden met stremmingen van de Keersluis en de Keersluisbrug in Vlissingen in verband met werkzaamheden. Vanaf maandag 5 mei negen uur 's ochtends tot vrijdag 9 mei negen uur 's ochtends is de grote sluis volledig gestremd voor de scheepvaart. Verder kan de sluis niet bediend worden in de nachten van woensdag 14 op donderdag 15 mei en van don derdag 15 op vrijdag 16 mei. Daarmee is het Kanaal door Wal cheren in die perioden niet beschikbaar voor het scheepvaart verkeer. Het wegverkeer krijgt te maken met nachtelijke stremmingen van de Keersluisbrug van dinsdagavond 6 tot vrijdagmorgen 9 mei mei en van woensdagavond 14 tot vrijdagmorgen 16 mei. De brug staat dan van 's avonds elf uur tot 's morgens zes uur open om eronder te kunnen werken. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter G. Nomes heeft gisteren een 41-jarige inwoner van Vlissingen voor po ging tot zware mishandeling conform de eis veroordeeld tot zestig uur werkstraf. De Vlissinger had 23 februari dit jaar kopstoten uitgedeeld aan een man, nadat ze ruzie hadden ge kregen in een plaatselijk café. Beide mannen hadden veel ge dronken toen ze het met elkaar aan de stok kregen. Daarbij sneuvelde een ruit van het café. Het slachtoffer hield er een gebroken neus en een beschadigd gebitsplaatje aan over. Daarnaast moest zijn arm op dertien plaatsen worden ge hecht. Het slachtoffer had na de vechtpartij zijn aangifte wil len intrekken, omdat de relatie tussen de twee weer goed was. Daarmee werd door de politierechter rekening gehouden in de strafmaat. MIDDELBURG - Een 37-jarige Vlissinger erkende gisteren op de zitting van de Middelburgse politierechter zichzelf dooi drank en drugs niet meer in de hand te hebben. Voor bedrei ging van een cafébaas, het plegen van verzet tegenover de po litie en heling van een taxi werd de Vlissinger veroordeeld tot 120 uur taakstraf. De verdachte hield zich oktober vorig jaar op in de Vlissingse drugsscene toen hem een auto te koop werd aangeboden. Hij betaalde er 600 euro voor, terwijl hij wist dat de auto gestolen was bij een taxibedrijf in Middelburg. Begin februari dit jaar was hij na overmatig drankgebruik in slaap gevallen in een Vlissings café. Toen de eigenaar hem wakker maakte, begon hij meteen te dreigen. De politie rekende de verdachte vervol gens in, waarbij hij zich hevig verzette door in de richting van de agenten te schoppen en te slaan. Officier van Justitie G. Oosterveld eiste 180 uur werkstraf, maar de politierechter vond 120 uur taakstraf voldoende. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gemeente Middelburg heeft vorig jaar in zeventig procent van alle geval len bezwaarschriften op tijd af gehandeld. Dat antwoordt het college van B en W op schrif telijke vragen van de SGP. De fractie had de indruk dat bezwaren niet binnen de wet telijke termijn werden afge daan. De SGP stelde vorige maand vragen over de in haar ogen tra ge afhandeling van bezwaar schriften. Aanleiding daarvoor was een verzoek van de Federa tieve Wijkgemeente Centrum voor een parkeervergunning. Daarop kwam pas na bijna een jaar een beslissing. Bij de gemeente Middelburg kwamen vorig jaar iets meer dan 4500 bezwaarschriften bin nen. De meeste hadden betrek king op belastingen, zoals de gecombineerde aanslag, de par- redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax:(0118)470102 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Eax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl keerbelasting en de beschikking van de taxatie van onroerend goed. Aan 'normale' bezwaar schriften kwamen er 210 bin nen, maar daar zaten ook be zwaren bij van inwoners van de gemeente Vlissingen en Veere over de Wet Voorzieningen Ge handicapten en het Regionaal Indicatie Orgaan. Op grond van een gemeenschappelijke rege ling komen die bij de gemeente Middelburg binnen. Voor bezwaarschriften op het gebied van de belastingen kreeg iedereen een ontvangstbevesti ging, aldus het college. Of dat ook gebeurde voor de andere be zwaren valt niet te achterhalen uit het postregistratiesysteem. Het is mogelijk om dat te onder zoeken, maar dat is een tijdro vende operatie. Het college vindt het veel zinvoller om die tijd en energie te steken in de verbetering van het op tijd be antwoorden en afhandelen van bezwaarschriften. Volgens de Algemene wet Be stuursrecht moet binnen tien weken na ontvangst van het be zwaarschrift een beslissing zijn genomen. De termijn kan wor den opgeschort als bijvoorbeeld de indiener een foutje heeft ge maakt. Hij of zij krijgt dan de tijd dat verzuim te herstellen. Daarnaast kan de gemeente de beslissing met ten hoogste vier weken verdagen. Verder uitstel is ook mogelijk als de indiener daarmee akkoord gaat. Uit het overzicht van het college blijkt in 23 van de 193 gevallen een beslissing met vier weken werd uitgesteld. Tweeëntwintig keer werd de schrijver van het bezwaarschrift gevraagd of er uitgesteld mocht worden. In een aantal gevallen werd het be zwaar ingetrokken. De gemiddelde behandelduur van bezwaarschriften bedroeg vorig jaar elf weken. Om snel heid te kunnen brengen in de afhandeling heeft het college inmiddels besloten het secreta riaat van de commissie be zwaarschriften te versterken. Ook overwegen B en W de ver gaderfrequentie van de com missie te verhogen naar één maal in de twee weken. Het commissiesecretariaat heeft ook de taak gekregen goed te letten op een goede en snelle af handeling van bezwaarschrif ten. WOLPHAARTSDIJK - De brandweer moest maandagavond in actie komen voor een paard dat aan de Noorddijk in Wolphaarts- dijk in een sloot terecht was gekomen. Het dertig jaar oude dier was, al rollend in de wei, in het water beland doordat de omhei ning hem niet kon houden. De brandweer gebruikte brandslan gen als hijsband en met een tractor van een agrariër lukte het om het paard op de kant te trekken. Daar werd het schoongemaakt en warmgewreven met stro. Voor zover bekend heeft het geen na delige gevolgen ondervonden van diens uitglijder. foto Erik Schwartz door Rolf Bosboom GOES - Goes krijgt mogelijk ondergrondse afvalcontainers. De gemeente denkt momenteel voorzichtig na over het houden van een experiment in het cen trum, met de Oostwal in elk ge val als een van de locaties. In het kader van het Masterplan Binnenstad, de plannen voor grootscheepse vernieuwing van het centrum, werkt de gemeente ook aan een nette inrichting van de openbare ruimte. Daarvoor is een Kwaliteitshandboek sa mengesteld, dat binnenkort de inspraak ingaat. Het boek bevat allerlei regels voor hoe de win kelstraten en -puien er uit moe ten zien. Bij een nette binnenstad hoort geen afval op straat. Vanuit de gemeenteraad is er daarom on langs bij het college van burge meester en wethouders op aangedrongen om ook het on dergronds opslaan van afval te overwegen. Wethouder C. Lins- sen zegt dat die aansporing op zich niet nodig was. „Ikwaseral in overleg met mijn collega Van 't Westeinde van milieu mee be zig, want het ondergronds op slaan van afval is toch de toe komst." Goes wil er, als het doorgaat, voorzichtig mee beginnen. „We denken aan een proef op één of twee locaties, waarvan de Oost- wal (ter hoogte van Aldi) er een is." Het grote probleem is dat Goes een dergelijk experiment niet in zijn eentje kan onderne men, omdat de ondergrondse opslag heel nieuwe technieken vergt, waarop de huidige reini gingsdienst niet is ingericht. „We zoeken daarom samenwer king, zodat we er in eerste in- stantie niet zelf in hoeven te in vesteren", zegt Linssen. De partner die voor de hand ligt, is Vlissingen. Die gemeente past de methode al op grote schaal toe. Bewoners kunnen met een chipcard bij de ondergrondse containers, waar ze hun afval zakken dumpen. Er zijn aparte bakken voor gft- en restafval. Bijkomend voordeel van de methode is dat de gemeente de inzameling flexibeler kan orga niseren. Zij is immers niet meer afhankelijk van bewoners die hun afval buiten moeten zet ten. door Ab van der Sluis VLISSINGEN - De Stichting Werkgroep Gehandicapten Walcheren heeft nog veel werk te doen. Gemeenten 'vergeten' nog wel eens invalidenparkeer plaatsen vlakbij (winkelvoor zieningen aan te leggen. Ook wordt de stichting te laat bij plannen betrokken. Dat staat in het jaarverslag over 2002. De Stichting Werkgroep Ge handicapten Walcheren is bij voorbeeld niet echt blij met de aanleg van een plateaulift bij de renovatie van het stadhuis. Voorzitter F. Prins had liever een helling gehad. „Men vertel de ons dat een hellingbaan ar chitectonisch gezien niet fraai is." De stichting heeft bij colle gawerkgroepen in Amsterdam geraadpleegd hoe zij denken over plateauliften. Zij zijn niet bijster tevreden. „Plateauliften zijn niet 'hufterproof'. Er is 's nachts om vier uur altijd wel iemand met een borreltje te veel op, die met de lift omhoog wilt. Of ze steken er stokken tussen. Daar komt nog bij dat je als ge handicapte in een plateaulift al tijd een beetje te kijk zit. Boven dien is een lift stuk duurder en dat vinden we zonde van het geld." De stichting heeft het afgelopen jaar ook overlegd met de ge meente Middelburg over de bouw van de nieuwe schouw burg aan de Zuidsingel en het stadskantoor in het Stationsge bied. „Over de schouwburg zijn we niet ontevreden", aldus Prins. „We hadden goede mede werking van de architect, die met ons wilde meedenken. Voor gehandicaptenparkeerplaatsen wordt gezorgd en er komen ook keurige liften in. Ook in de zaal zelf is voldoende rekening ge houden met gehandicapten. Er komen losse rijen stoelen die weggehaald kunnen worden, zodat mensen van wie de part ner niet in een rolstoel zit toch naast elkaar kunnen zitten." Het stadskantoor zou aanvan kelijk een helling krijgen die niet voldeed aan het Bouwbe sluit. Door tussenkomst van de werkgroep werd het probleem opgelost. „Tot onze voldoe ning", meldt Prins. „Alle pu blieksfuncties spelen zich af op de eerste verdieping. Aanvan kelijk wilde men een helling- baan aanleggen van vijftig ol zestig meter lang. Probeer maar eens iemand over zo 'n afstand te duwen als je bijvoorbeeld op leeftijd bent. Dat is te veel ge vraagd." Er komt nu een ruimte lift. Bovendien komt er par keergelegenheid voor busjes van het gecombineerd vervoer. Prins wijst erop dat de werk groep niet alleen voor gehandi capten werkt, maar ook vooi chronisch zieken en ouderen „Er komen steeds meer mensen die gebruik moeten maken van hulpmiddelen." De voorzitter vindt dat overheden en particu liere ondernemers elk jaar een 'stukje beter' omgaan met men sen die bijvoorbeeld in een rol stoel zitten of gebruik moeten maken van een rollator. „We worden niet tegen gewerkt maar er wordt vaak niet genoeg nagedacht." MIDDELBURG - Stichting WIL gedenkt op zaterdag 3 mei in Middelburg slachtoffers van seksueel, lichamelijk en geeste lijk geweld met een studiedag en een witte-ballonnenactie vooi kinderslachtoffers van mis bruik en geweld. De Middelburgse stichting is een vrijwilligersverband voor hulp aan psychisch gehandi capte vrouwen. De actie grijpt de Dodenherdenking op 4 mei aan om de slachtoffers van bur gerlijk geweld onder de aan dacht te brengen. De stichting biedt tijdens de romelmarkt op de Vismarkt in Middelburg van af 11.OOuur witte ballonnen aan het publiek aan. Dat kan de bal lonnen vastmaken aan auto fiets, deur of balkon als herin nering aan kinderen die hel slachtoffer zijn van mishande ling en als waarschuwing tegen misbruik, is het idee erachter. In de Stadsschouwburg in Mid delburg is van 13.30 tot 16.3C uur voorlichting over de thema's 'Omgaan met verdriet' en 'Hel aanleren van geluk' met mede werking van een psychologe en een fysiotherapeute.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13