Hulst heeft overschot personeel 0 van'i Hoff PZC Onvrede over parallelweg Bezoekersmanager moet van Hulst een warme deken maken Krachtige Ginkgo Combi verbetert je geheugen en concentratievermogen 12 PH begint weer over omvang Vogels op postzegels IP§ Afscheid Barbé vrijdag 23 mei HELP HET GELUK'H Ze staan met die'rug tegen de muur 'ord 3 weken gastgezin dinsdag 29 april 2003 door Frank van Cooten HULST - Progressief Hulst blijft ervan overtuigd dat Hulst te veel ambtenaren heeft. Frac tielid F. de Vries trekt deze con clusie uit een rapport van con sultancybureau Berenschot. Berenschot onderzocht vorig jaar de omvang van het gemeen telijk apparaat bij 105 Neder landse gemeenten van verschil lende grootte. De gemiddelde omvang bedraagt 5,3 fte (voltijd medewerkers) per duizend in woners. Hulst telt 27.866 inwo ners. Op basis van dit gemiddel de zou de personele formatie van het gemeentelijk apparaat van de Reynaertstad 132,4 fte moeten bedragen. Hulst komt echter uit op 203,5 fte. Volgens De Vries zit Hulst dus te ruim in de jas. Hij kaartte dit eerder aan tijdens de behande ling van de gemeentelijke be groting in de raadscommissie RETRANCHEMENT - In be zoekerscentrum 't Zwin in Re- tranchement wordt vanaf vrij dag een collectie inheemse vogels op Belgische postzegels van André Buzin tentoonge steld. Buzin maakte van 1985 tot he den een serie tekeningen van talloze vogels op postzegelfor maat. De tentoonstelling wordt vrijdag om 14.00 uur officieel geopend. De postzegels zijn tot 3 november dagelijks, behalve maandag, te bezichtigen van 12.00 tot 17.00 uur. In juni, juli en augustus is het centrum van af 10.00 uur geopend. Middelen maar dat kwam hem op een flinke schrobbering te staan van zowel het college als de ondernemingsraad. ,,Het college vond het zelfs nodig naar aanleiding van mijn be toog met een brief nog eens na te trappen." Bij de behandeling van de be groting wees De Vries op een on derzoek van Cap Gemini Ernst Young. Dit bureau conclu deerde dat Hulst kan volstaan met een personele formatie van 194,7 fte. ,Het rapport van Berenschot zit zelfs nog onder de berekening van Cap Gemini. Dus zo gek is mijn conclusie niet. Kijk, de waarheid zal wel ergens in het midden liggen. Iedere gemeente heeft immers zijn eigen kenmer ken. Als je beide rapporten naast elkaar legt zijn 170 amb tenaren zeker voldoende voor Hulst." Gemeentesecretaris C. van der Lijcke kent het rapport van Be renschot niet maar de conclusie van De Vries vindt ze veel te voorbarig en een herhaling van zetten. Ze betreurt het ook dat de ambtenaren hiermee worden geconfronteerd. „De gemeente raad heeft een bepaald ambitie niveau vastgesteld en op basis daarvan is de personele omvang bepaald op 203,5 fte. Ik vind het prematuur daar nu al in te schrappen. Eind dit jaar wordt de stand van zaken bekeken en wordt het functieboek nog eens kritisch tegen het licht gehou den." Volgens Van der Lijcke is de druk op de ambtenaren in ieder geval nu al erg groot. „We heb ben gekozen voor het later in vullen van een aantal vacatures. De gevolgen zijn merkbaar. Het is echt buffelen voor onze amb tenaren." - .- V - ysè-.si - f- r Rijkswaterstaat houdt zich met de aanleg van de parallelweg en het nieuwe fietspad langs de N58 tussen Schoondijke en Oostburg volgens Nieuw West in Sluis niet aan de afspraken. foto PeterNicolai door René van Stee SCHOONDIJKE - De aanleg van de zuidelijke parallelweg en het fietspad langs rijks weg N58 van Schoondijke naar Oostburg gebeurt niet volgens afspraak. Dat zegt fractievoorzitter A. Rosen- daal van de partij Nieuw West in Sluis. Volgens hem is Rijkswaterstaat, dat de werkzaamheden uitvoert, zonder enig overleg met de betrokken partijen afgewe ken van de vastgestelde breed tes. Het zou gaan om een be zuiniging vanwege de budget taire problemen waarmee Rijkswaterstaat momenteel kampt. Roosendaal verklaart dat uit afspraken tussen landbouw organisatie ZLTO en de pro vincie blijkt dat de parallel weg 3,50 meter breed zou wor den met aan weerszijden tach tig centimeter brede uitloop- stroken van graskeien. Daar naast was overeengekomen het in twee richtingen berijd bare fietspad met een breedte van 3,50 meter aan te leggen „De parallelweg blijkt nu te worden aangelegd zonder uit loopstroken en is dus maar 3,50 meter bx-eed. Het fiets pad is slechts 2,50 meter breed en ligt op anderhalve meter van de parallelweg. In het ka der van Duurzaam Veilig ach ten wij dit onverantwoord. Landbouwvoertuigen worden steeds groter en kunnen op zo'n smalle weg nauwelijks uit de voeten. Ook ligt het te smal le fietspad veel te dicht naast de parallelweg", aldus Rosen - daal. Volgens ambtenaar M. Oosse van het projectbureau Duur zaam Veilig - en daarvoor na mens Rijkswaterstaat betrok ken bij de voorbereiding van de reconsti-uctie van het weg- vak tussen Schoondijke en Oostburg - liggen de zaken iets genuanceerder. Hij verklaart dat Rijkswaterstaat er ten aanzien van polderwegen een andere filosofie op nahoudt dan in de afspraken tussen het ZLTO en de provincie is vast gelegd. Ook zou Rijkswater staat niet in deze afspraken zijn gekend. Oosse ontkent dat de werk zaamheden soberder zijn uitgevoerd in verband met budgettaire problemen bij Rijkswaterstaat. De wijze waarop die dienst de werken uitvoert, is volgens hem wel goedkoper. Hij sluit echter niet uit dat de aanpassing van de weg tussen Oostbui'g en Sluis volgens de wensen van de ZL TO worden uitgevoerd. „Zo ver is nog niet, maar die wen sen komen wel op de agenda van de infrawerkgroep Duur zaam Veilig, die vaststelt wat er moet gebeuren op dit tra ject." door Frank van Cooten HULST - Om het dagtoerisme een impuls te geven is gisteren in Hulst het bezoekersmanage- ment geïnstalleerd. Deze groep mensen gaat er alles aan doen om het leven van de dagtoe rist in de hele gemeente Hulst een stuk aangenamer te ma ken. „We gaan het levendige, gast vrije en historische kaï'akter van onze gemeente benadruk ken", zegt voorzitter Th. Mat- theeuws.Hulst moet gaan aan voelen als een warme deken in de winter." Mattheeuws zit in het bestuur namens de onder-ne mers, secretaris N. van dei- Ploeg namens de VW, penning meester P. Weemaes namens de gemeente en bestuurslid B. Pi- cavet namens de horeca. Een van de eerste prioriteiten van het bestuur is het zoeken naar een bezoekersmanager. Dat moet een duizendpoot wor den die een brug slaat tussen ondernemers en gemeente, die initiatieven van ondernemers onder de aandacht brengt van de gemeente en die onderne mers moet overtuigen van ge meentelijke plannen. Het kantoor van de bezoekers manager komt in het 's Lands huis. Het bestuur noemt de nieuwe functionaris bewust geen centx-ummanager zoals in Terneuzen. „Anders denken de mensen dat het alleen om de binnenstad van Hulst gaat. On ze hele gemeente heeft de toerist veel te bieden. Denk alleen maar aan het land van Saeftinghe", zegt Mattheeuws. Ontwikkelingen De bezoekersmanager is vol gens de voorzitter ook bedoeld om ontwikkelingen en plannen in gang te zetten. „Alle onderne mers moeten achter de manager gaan staan. Ook de grote ke tens", vult Weemaes aan. „Zo moeten ook de grote ketens lid worden van de VW of onderne- mers vei'en igi ng Hulst Rey naertstad." Volgens secretaris Van der Ploeg is het streven ook de verschil lende partijen beter met elkaar te laten samenwerken. „Ieder een is nu met zijn eigen ding be zig. De ondernemers hebben hun eigen plannen en de VW doet weer wat anders. Plannen moeten op elkaar worden afge stemd zodat ze elkaar verster ken. Zo valt heel wat te winnen bij een intensievere samenwer-. king tussen VW en Hulst Rey naertstad." De installatie van het bezoe- kersmanagement is onderdeel van het Toeristisch Ontwikke- lings Plan. Volgens Weemaes zijn of worden meer onderdelen van dit plan uitgevoerd. Zo zijn de fonteinen allemaal in wer king, worden de containers bij de Gentse Pooi-t weggehaald, komt een goede ontsluiting van het BACK-terx-ein naar de bin nenstad en worden de wallen met schijnwerpers uitgelicht. Met deze verlichting is vorige week al een proef gedaan. TERNEUZEN - Burgemeester Ron Barbé van Terneuzen neemt op vrijdag 23 mei in het Schel- detheater officieel afscheid va zijn gemeente. Om 14.30 uur be gint daar een bijzondere raads vergadering die vanaf 16.00 uur wordt gevolgd door een r tie. Barbé (62) was sinds 1989 bur gemeester van Terneuzen. Hij volgde toen Carel Ockeloen op en wordt nu op zijn beurt afge lost door Jan Lonink, eerde: burgemeester van Sas van Gent Zijn bestuurlijke loopbaan be gon Ron Bai-bé in 1970 als wei houder in Terneuzen. In de jarea zeventig was hij ook enige tijd dijkgraaf van het waterschapin de Kanaalzone. In 1982 vertrol de CDA'er naar Middelburg als gedeputeerde, een post diehijin 1989 verliet om als burgemes- ter terug te keren naar Terneu zen. Het personeel van de gemeente - zwaait hem op woensdag 21 mé uit. vervolg FAMILIEBERICHTEN Met droefheid geven wij u kennis, dat na een liefde volle verzorging in "Ter Schelde", onverwacht van ons is heengegaan onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, groot- en overgrootmoeder WILHELMINA DE VISSER weduwe .van Christiaan Izaak de Hulster in de leeftijd varpr91 jaar- Beernem: M. de Meester-de Hulster J. de Meester f Axel: A. de Hulster A. de Hulster-Brakman Breskens: W. Geernaert-de Hulster B. Geernaert Klein- en achterkleinkinderen Breskens. 27 april 2003 Correspondentieadres: Evertsenlaan 25, 4511 XK Breskens. De afscheidssamenkomst, waarna aansluitend de cre matie, waarvoor u wordt uitgenodigd zal plaatsvin den op vrijdag 2 mei om 16.00 uur in crematorium "Terneuzen", Beliamystraat 28c te Terneuzen. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in de ontvangstkamer van het crematorium. Zij die geen rouwkaart hebben ontvangen, gelieven deze aankondiging als zodanig te beschouwen. Bedroefd, maar dankbaar dal hij zolang in goede gezondheid in ons midden mocht zijn, delen wij u mede. dal zacht en kalm van ons is heengegaan onze dierbare vader, groot- en overgrootvader LAURENTIUS DE WINTER weduwnaar van Catharina Remijn op de leeftijd van 98 jaar. Wij zijn dankbaar voor de lieve zorg die hij in "St. Maarten in de Groe" mocht ontvangen. Heinkenszand: Clazien en Adrie Vermue-de Winter Fijnaart: )o en Frans v. d. Weygaert-de Winter 's-Heerenhoek: Jaap en Nel de Winter-Roks Borssele: Piet en Leny de Winter-Vernxue Klein- en achtei kleinkinderen 27 april 2003 Correspondentieadres: Warande 5, 4451 AG Heinkenszand. Vader is opgebaard in het mortuarium naast de R.K. Kerk te Heinkenszand. Gelegenheid tot afscheid van hem te nemen voor de uitvaartdienst van 10.00 uur tot 10.15 uur in het mortuarium. De plechtige uitvaartdienst zal worden gehouden donderdag 1 mei om 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Blasius te Heinkenszand, waarna aanslui tend de begrafenis zal plaatshebben op het R.K. kerkhof aldaar. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Dienstgebouw van de Dorpskerk te Heinkenszand. Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN S. M. OVERTOOM Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417-412772 Rouwcentnim. Van Dishoeckstraat 620 Met droefheid hebben wij kennisgenomen van het overlijden van onze lieve tante IORINA CORNELIA DE WILD-VERHULST - tante Rina - Tholen: Leen en Marja Begthel-Verdurmen Ronnie (in herinnering) Martin en Monique felle, Roel Peter en Edith Esther Stefan en Evelyn Heden nam de Heere uit ons midden weg onze ge liefde zwager en oom JOHAN SCHOUTEN weduwnaar van Johanna Hugense voorheen weduwnaar van Johanna Bijlsma op de leeftijd van 95 jaar. Cath. Louws-Hugense M. Matthijsse-Hugense M. Matthijsse H. Hugense Joz. Hugense M. Dingemanse-Hugense C. Dingemanse Neven en nichten Aagtekerke, 27 april Voor de vele blijken van medeleven en deelneming die wij van u mochten ontvangen na het zo onverwachte overlijden van onze innig geliefde moeder, groot- en overgrootmoeder TANNETJE VERSLUYS-KLEPPE willen wij u hartelijk danken. Het heeft ons zeer goed gedaan. Kinderen, klein- en achterkleinkinderen Goes, april 2003 -klndei-hufp VOOR KINDEREN MET MINDER KANSEN Zitgroep Verena Klassieke meubelen van deze tijd... Zitgroep Verena. Lederen zitgroep met Italiaans zitcomfort. 3-1-2 zitsbank als model 2999,- Salontafel Saigon, 75x125 cm, als model 859,- WONINGINRICHTING Molendijk 15 - HOEK - Tel. 0115 - 4412 35 Ambiance 1/xifdaty tót 20.00 ecu/t. 'Punéexetc vóóx de deux. Bel 0118-627974 Aftw.europakinderhulp.nl Megadosering Ginkgo biloba voor meer geestelijke energie Veel mensen ontdekken Ginkgo biloba. Dit kruid verbetert namelijk je geheugen en concentratie vermogen en bevordert bovendien je reactiesnelheid. Het extract van de Japanse Tempelboom zorgt voor meer geestelijke energie bij jongeren en helpt ouderen om bij de tijd te blijvenMet de intro ductie van Ginkgo CombP breekt een nieuw tijdperk aan. Elke tablet bevat immers een hoge dose ring van 150 mg zuivere Ginkgo biloba extract. Vijf jaar geleden had amper nog iemand van Ginkgo Dit zorgt onder andere voor een goede toevoer van biloba gehoord. Tegenwoordig zijn er verschillende zuurstof en glucose naar het hoofd. En dit zijn de voedingssupplementen verkrijgbaar die dit bladex- broodnodige ingrediënten voor meer geestelijke tract van de Japanse Tempelboom bevatten. Veel energie, mensen ontdekken namelijk, dat Ginkgo biloba ook daadwerkelijk een vitaliserende invloed op de Geestelijke veerkracht geestelijke functies heeft. En dat is een uitkomst in Ginkgo biloba verbetert het geheugen en concentra- onze moderne maatschappij, waar allerlei nieuwe tievermogen. Bovendien bevordert dit kruidenextract technologische ontwikkelingen zich in een razend de reactiesnelheid. Dit helpt scholieren en studenten tempo elkaar opvolgen. Het is dan ook opvallend, om leerstof goed op te nemen. Maar ook beroepsbe- dat de oudste boom ter wereld ons in het huidige oefenaars die vooral intellectuele arbeid verrichten, computertijdperk de helpende hand toesteekt. kunnen dankzij Ginkgo biloba de geest helder hou den. Voor ouderen is de Japanse Tempelboom ook Goede doorbloeding van grote waarde. Het zorgt voor meer vitaliteit en De Ginkgo biloba groeit al bijna twee miljoen jaar op een goede geestelijke veerkracht. Bovendien helpt aarde. Na de Ijstijd stierf de boom vrijwel overal uit. het ze om 'bij de tijd' te blijven. Ginkgo Combi® Alleen aan de oevers van de rivier de Yangtze in bevat de hoge dosering van 150 mg extract per tablet. China werden nog een aantal exemplaren aangetrof- Verder zijn aan deze tabletten vitamine B-complex, fen. Japanse monniken haalden deze bomen naar vitamine C, magnesium, taurine, glutamine, zink en hun land om de omgeving van de tempels op te fleu- tyrosine toegevoegd. Deze ingrediënten zorgen voor ren. Dankzij deze actie kunnen wij nu nog volop pro- meer geestelijke energie en houden de geest helder fiteren van de goede invloed van Ginkgo biloba op bij spanning en inspanning. onze geestelijke vermogens. De bladeren bevatten Ginkgo Combiis o.a. verkrijgbaar bij onderstaande een bijzondere groep van bioflavonoïden die met adressen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 c^name de doorbloeding van het hoofd bevorderen, of kijk op internet www.ginkgocombi.nl Verbetert het geheugen en concentratievermogen Bevat een zeer krachtige dosering van het Ginkgo Biloba extract Met o.a. vitamine B-complex, vitamine C, magnesium, taurine, glucosamine, zink en tyrosine rine, ine .Tegen inlevering van deze bon ontvangt u q^5 Tl,- KORTING op een 30 tabletten verpakking Ginkgo Combi van voor 10,95 2,- KORTING op een 60 tabletten verpakking Ginkgo Combi van voor 18,50 Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - S Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 1 1 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Sas van Cent: Drogisterij Kaai, Westkade 77-78

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36