PZC Parkeerterrein eerbetoon aan politiechef PZC Scholiere voert actie tegen busdienst ALLEE EZE 11 Babijn lanceert in raad Sluis ideeën voor het algemeen belang New Adventure showt nieuwe uniformen op Koniginnedag Toekomstplan vogelopvangcentra Nieuwe school nodigt zwaluwen uit Brand in papiercontainer Politieke vragen over betonfabriek Themamiddag mishandeling ouderen agenda Feest in Terhole Bazaar dinsdag 29 april 2003 LPF vraagt grond voor moestuin rfnor Raymond de Frel OOSTBURG - Hoewel de Lijst Pim Fortuyn Sluis vorig jaar bij de gemeenteraadsverkiezingen als kleinste partij uit de bus rol de, zwijgt LPF'er Francois Ba bijn uit Oostburg - vorig jaar lijsttrekker - niet. In het kader van het 'algemeen belang' op pert in hij de raad van de ge meente Sluis eens in de zoveel tijd de meest uiteenlopende ideeën. Zo lanceerde hij gisteren in een brief aan de gemeenteraad het plan om in de gemeente Sluis een 'tuinwedstrijd' te organise- TERNEUZEN - Showband New Adventure uit Terneuzen showt morgen de nieuwe uni formen. De showband treedt 's ochtends op bij de aubade in Axel, doet 's middags mee bij een show in Terneuzen en 's a-vonds tijdens de taptoe in Zaamslag. Showband New Adventure is begin vorig jaar ontstaan uit showband Axel en showband Irene uit Terneuzen. De vrijwil ligers van de nieuwe band heb ben het afgelopen jaar hard ge werkt om de nieuwe vereniging oppoten te zetten. Zo zijn de beide clubgebouwen in Axel en Terneuzen grondig opgeknapt, zijn diverse nieuwe muziekinstrumenten aange schaft en worden workshops ge houden op scholen en in buurt huizen. Tijdens de optredens op Konin ginnedag brengt New Adventu re de nieuwe show the best balads of time, waarmee de band op 24 mei ook deel neemt aan een wedstrijd van Drum Corps Europe in Sas van Gent. ren. Onder het motto 'Wie heeft de mooiste tuin in de gemeente Sluis?' hoopt Babijn dat het on derhoud van tuinen en daarmee het aanzien van de West- Zeeuws-Vlaamse gemeente ver betertMet hetzelfde doel wil hij rotondes inplanten met laag- blijvende bloemen en planten. „Dat zie je ook veel in Frankrijk en België. Hartstikke leuk!", vindt Babijn. In verband met de verslechte rende economische situatie - „Groente en fruit is momenteel in de winkels heel duur" - vraagt Babi]n de gemeente grond be schikbaar te stellen voor het aanleggen van moestuintjes. Natuurgebied Het Groote Gat nabij Oostburg wordt als het aan de LPF'er ligt gedeeltelijk ingericht als een park dat voor publiek toegankelijk is. Daar voor zijn bomen en struiken no dig, moeten wandelpaden wor den aangelegd en moet worden gedacht aan een educatief tra ject. Alle werkzaamheden dienen te worden gedaan door langdurig werklozen en/of verstandelijk gehandicapte mensen, om zo de kosten te drukken. Babijn ageert in verband met hygiëne en overlast ook tegen het toelaten van huisdieren op het strand in de periode van 1 maart tot en met 30 september. „Daar zullen veel mensen het niet mee eens zijn, maar er zijn ook veel tegenstanders van hon den. Wellicht is er een apart ge deelte van het strand aan te wij zen als hondengebied", aldus Babijn. Mensen die hun hond uitlaten op openbare plaatsen, moeten verplicht een zakje meenemen om uitwerpselen van hun vier voeter direct op te ruimen. „Zo kunnen toeristen en winkelend publiek zich concentreren op de etalages in plaats van het trottoir. Bovendien kunnen kin deren dan onbezorgd gebruik maken van openbare speelter reinen", aldus Babijn. De Oostburger pleit ook voor een jaarlijkse 'Dag van de Poli tiek' op scholen, om zo de af stand tussen jeugd en politiek te verkleinen. „Dejeugdisimmers onze toekomst", weet Babijn. Tenslotte denkt de West- Zeeuws-Vlaming ook aan het voor zijn streek zo belangrijke toerisme. Om de toeristen te en tertainen en de nieuwe gemeen te Sluis op de kaart te zetten, ziet Babijn graag een jaarlijkse fietstocht door alle kernen van Sluis. Eventueel kan daar een prijsvraag aan worden verbon den, zo oppert hij. Het nieuwe politiebureau aan de Rosegracht in Terneuzen is op 17 mei open voor publiek. foto Peter Nicolai door Harold de Puijsseleyr TERNEUZEN - Inwoners van Terneuzen kunnen het nieuwe politiebureau aan de Rose gracht nu nog alleen aan de bui tenkant in zijn volle glorie be wonderen. Medewerkers van een beletteringsbedrijf beves tigden gisteren het politielogo aan de voorgevel, zodat het kan toor voor de buitenwacht nu ook duidelijk herkenbaar is als politiebureau. Het publiek krijgt zaterdag 17 mei van 10.00 uur tot 16.30 uur de gelegenheid het politiebu reau van binnen te bekijken tij dens de provinciale open dag van de politie. Het kantoor be staat uit drie bouwlagen en is opgetrokken uit een staalcon structie met gemetselde gevels. Het totale vloeroppervlak be draagt 1800 vierkante meter. Het politiepersoneel heeft enige tijd geleden al zijn intrek geno men in het nieuwe gebouw. De dienders hebben het parkeer terrein voor de dienstwagens achter het bureau bij wijze van eerbetoon aan de chef van de Zeeuws-Vlaamse politie. Dat is inmiddels omgedoopt in Marten Sideriusplein. Siderius gaat de ze week officieel aan het werk als hoofd beleidssecretariaat bij de regionale politiestaf in Mid delburg. A. de Nood, de chef van de Regionale Eenheid (waartoe onder meer de recherche be hoort), volgt Siderius op als dis trictschef Zeeuws-Vlaanderen. DEN HAAG - Vijf kustvogelopvangcentra, waaronder De Mikke in Middelburg, kunnen mogelijk rekenen op meer steun van de rijksoverheid. Minister Veerman van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) is met de centra overgeko men dat zij een gezamenlijk toekomstplan zullen maken. Veerman gaat zich vervolgens beraden op maatregelen om de continuïteit van de vogelopvangcentra te garanderen, heeft hij gisteren de Tweede Kamer gemeld. Op basis van een voorstel uit de Tweede Kamer komt het mi nisterie van LNV dit jaar al met 45.400 euro over de brug, waarvan de vijf centra elk op grond van een begroting een evenredig deel zullen ontvangen. De financiële positie van de vogelopvang is opnieuw ter dis cussie gekomen door de olievervuiling begin dit jaar na een lekkage uit het gezonken Noorse autoschip Tricolor. Het Rijk is van plan de gemaakte opvangkosten op de veroorzaker(s) te verhalen. GRAAUW - De nieuwe basissschool in Graauw, Ter Doest, is nog niet af, maar heeft al wel een broedplaats voor zwaluwen. Net onder de top van de voorgevel is een zwaluwplank aange bracht. De trekvogels bouwden jarenlang onder de goten van de oude St-Josephschool hun nesten. De sloop van de oude school heeft vorig jaar juli enkele maanden stil gelegen omdat de jonge zwaluwen nog niet waren uitgevlogen. Directeur Dvan Damme hoopt dat de vogels hun traditionele broedomgeving zullen herkennen. „Het zal wel even wennen zijn nu ze een geheel andere stek aantreffen. De kinderen wa ren jaarlijks zeer enthousiast als de vogels hun nesten weer opzochten. Zij konden dan van nabij het reilen en zeilen tij dens het broedproces volgen." SINT JANSTEEN - De brandweer Hulst heeft gisternacht rond kwart voor drie een brand geblust in een papiercontai ner in de Badhuisweg te Sint Jansteen. Toen de politie arri veerde, brandde papier dat voor en tegen de deuren van de container stond. Het vuur was zo hoog, dat ook de overhan gende bomen al vlam hadden gevat. Na het blussen van de buitenbrand zag de brandweer dat ook de afgesloten contai ner rookte. Nadat de containerdeuren geforceerd waren, bleek de gehele inhoud in lichterlaaie te staan. MIDDELBURG - De Statenfractie van GroenLinks beschul digt het dagelijks provinciebestuur van hautain gedrag. Ook heeft het volgens de fractie 'zeer beperkt inzicht in de maat schappelijke verhoudingen in de provincie'. GroenLinks vaart zo uit, omdat Gedeputeerde Staten een milieuvergun ning hebben verleend voor de bouw van een betonfabriek. Aannemingsbedrijf Van Hattum en Blankevoort gaat daarin betonelementen maken voor de Westerschelde Container Ter minal (WCT). GroenLinks vraagt het college van GS schriftelijk waarom het zich niet heeft gehouden aan de belofte van het vorige col lege dat er 'geen spa de grond in zou gaan' voordat de procedu re bij de Raad van State is afgerond. Ook vraagt ze zich af waarom het college willens en wetens de confrontatie zoekt met degenen die de rechter om een oordeel over de WCT heb ben gevraagd. Verder wil GroenLinks van GS weten hoe ze denken de 'opnieuw of nog ernstiger verstoorde maatschap pelijk verhoudingen te herstellen'. SLUISKIL - Na bijeenkomsten op Walcheren en Schouwen- Duiveland kunnen ook Zeeuws- Vlaamse ouderen en hulpverle ners zich laten informeren over de toenemende ouderenmis- handeling en daarmee samen hangende problemen. Maatschappelijk werkster M. Quax, leidster van het Wal- cherse proefproject 'ouderen- mis(be) handeling', houdt woensdag 7 mei een inleiding over ouderenmishandeling en thuiswonende ouderen in 't Meulengat in Sluiskil. De themamiddag begint om 13.30 uur en is op touw gezet door het Provinciaal Overleg- en Samenwerkingsverband Ou- derenorganisaties in Zeeland (POSO) en het provinciaal insti tuut voor zorg, welzijn en cul tuur Scoop. Om de ernst van het onderwerp en de impact van mishandeling op slachtoffers direct te beseffen, krijgen oude ren en professionele belangstel lenden eerst de video 'En dan gaf ik d'r weer een klap' te zien. Daarna gaat Quax in op een aantal vragen. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - Onder het motto Connexxion Discon nected? voerde de negentienja rige Sarah Kling uit Klooster- zande actie voor beter openbaar vervoer in Oost-Zeeuws-Vlaan deren. De scholiere aan het Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) Westerschelde in Terneuzen stoort zich aan de verslechte ring van de dienstregeling, die na de opening van de Wester- scheldetunnel is aangepast. De routes van lijnen zijn veran derd, haltes zijn verplaatst of opgeheven en ook zijn op be paalde trajecten kleinere bus sen ingezet. Een groot gedeelte van de gebruikers van het open baar vervoer is door die wijzi gingen achteruit gegaan, denkt Kling. „Leerlingen komen vaak te laat op school aan omdat de bussen vol zitten. En dan heb ben we het nog niet eens over de studenten die elke dag op en neer naar Goes moeten. Er moet gewoon veel meer geld worden vrijgemaakt voor het openbaar vervoer in Zeeland. Men kan wel peperdure 'kunstzinnige' bushokjes betalen. Dus dan moet er ook geld vrijkomen voor een fatsoenlijke dienstregeling. Nu wachten 's avonds oudere mensen een half uur op de buis om over te kunnen stappen in Terneuzen. Dit is asociaal." De scholiere uit Kloosterzande stelde daarom een klachtenfor mulier op en verspreidde dat op het ROC en het Zeldenrust- Steelantcollege in Terneuzen. Op beide scholen samen vulden vijfenzeventig scholieren het klachtenformulier in. Kling stuurt ze door naar Connexxion in de hoop dat het openbaar ver voersbedrijf maatregelen wil nemen om het busvervoer in Oost-Zeeuws-VlaanÖeren te verbeteren. STREEKACTIVITEITEN Advertentie IPF AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Biljartenen jokeren; 14.00uur: Party dan sen 55+; De Halle, 13.30 uur: Aerobics; 14.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten, biljarten en sjoelen; BIERVLIET - Annelot ter Walle, 10.45 - 11.30 uur: OSB gymnastiek voor oude ren; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaar ten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: Jokeren; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur: Ouderen- zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Biljarten, kaarten en handwerken; HULST - Den Dullaert, 13.30 uur: Bridge; De Lieve, 9.00 uur: Computeren; 9.30 uur: Volksdansen; 10.00 uur: Biljarten da mes; 13.00 uur: Computeren en biljarten; 13.30 uur: Prijskaarten bieden en joke ren; 19.30 uur: Stijldansen; Grote Markt, 19.00 uur: Koninginnenacht festival; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.30 uur: Aerobic; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 18.30 uur: Kantklossen voor de jeugd en tim- merclub voor jongens en meisjes vanaf 8 jaar; 19.30 uur: Houtbewerken; SAS VAN GENT - De Speye, 14.00 uur: SAV koersbal, sjoelen, kaarten en hand vaardigheden; 19.00 uur: Computeren voor beginners; SLUISKIL - Het Meulengat, 13.30 uur: SWOS Kaarten, canasta competitie en biljarten heren; 19.30 uur: Cabaretgroep Bonte Avond Club; ST.JANSTEEN - De Warande, 9.30 en 13.30 uur: Computeren; 9.30 uur: Bloem schikken; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Zangkoor; TERNEUZEN-DeVeste, 10.30 uur: Gym nastiek; 13.30 uur: Handwerken,soos en biljarten; 19.00 uur: Stijl- en lijndansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; 13.30 uur: Biljarten; 't Schelpenhoekje, 14.00 uur: Vrouwen hobbyclub; WESTDORPE - Concordia, 13.00 uur: KBO koersbal; 19.30 uur: Harmonie Ei kels worden Bomen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 9.30 uur: Gym nastiek; 10.30 uur: Zangkoor; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; 14.00 uur: Sjoelen; TERHOLE - Het feestcomité Terhole heeft voor de komende koninginnedagviering diverse activiteiten op touw gezet- De feestdag begint met een rond gang door het dorp van fanfare Excelsior en de schooljeugd met versierde fietsen. Om 14.00 uur begint een fietsgezelschapsrit, gevolgd om 18.30 uur door een wijkenvoetbaltoernooi op het terrein van de plaatselijke voet balclub. OOSTBURG - Vrouwenvereni ging Samen Sterk houdt mor gen op Koninginnedag haar jaarlijkse bazaar in het her vormd kerkcentrum aan het Kerkplein in Oostburg. Van 10.00 tot 16.00 uur zijn er hand werk- en wafelverkopingen, verlotingen en spelletjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35