Dick Krijger haalt podium in België Rieno van Oost wil vlammen tegen Kloetinge Donderdag restant Oranje Wit-Oostkapelle topscorer Alfonds Zuidwest 9 Zeeuws futsalkampioen Houtepen maakt zich niet druk om Hoeven 17 De Schelde 2 en Game'78 geven elkaar niets toe Van Hanegem draait rollen nu weer om Annicaert nieuwe spits Hoek Stefan Hage wint in Mill Rolstoeltennisser De Leeuw tweede Spanjaarden in turn toernooi Chris Janssens naar Westerlo uitslagen agenda dinsdag 29 april 2003 Spannende driesetter Tweede lijn Supercars 0 ONOS ^EuaènedeKok VLISSINGEN - Het restant van de wedstrijd tussen Oranje Wit ra Oostkapelle wordt aanstaan de donderdag om 20.00 uur ge- speeld. Afgelopen zaterdag jerd het duel gestaakt na een massale vechtpartij op het veld. De ongeregeldheden braken uit bij een tussenstand van 1-1. De KNVB meldt dat het restant zo snel mogelijk moet worden gespeeld, omdat er anders te veel geschoven moet worden in het wedstrijdprogramma. Het duel vindt plaats onder voorbe houd van de uitspraak van de tuchtcommissie, die zich nog moet buigen over de gevolgen voor beide clubs. Als Oostkapelle schuldig wordt bevonden, kunnen er in het erg ste geval punten in mindering worden gebracht. De Walcherse club zou dan kunnen zakken naar de tiende plaats op de ranglijst, die aan het einde van het seizoen verplicht tot het spe len van een promotie-/degrada- tiewedstrijd. De ongeregeldheden braken za terdag uit na een opstootje tus sen Oranje Wit-speler Gerard van der Veen en Wilfred Schip per van Oostkapelle. Toen zijn broer Ricardo Schipper zich ook mengde in het akkefietje ont stond er een massale knokpartij op het veld in Dordrecht. Scheidsrechter Danny Makke- lie staakte daarop de wedstrijd. Dubbele winst voor teams dnnrWillv van Leeuwen IJZENDIJKE - De gemengde lennisteams van De Schelde 2 uit Vlissingen en Game'78 uit Sint Jansteen deelden in de vierde klasse van de landelijke tompetitie de punten: 4-4. Tïola 2uit IJzendijke boekte een 8-0- jverwinning op De Zoom 4. tHalve Maantje kon het niet redden tegen het vijfde team vanLobbelaer: 2-6. De Schelde 2 en Game'78 hiel den elkaar aardig in evenwicht, in de enkelpartijen bleken de bezoekers het beter te doen dan de thuisploeg. Kim van der Steen had geen kind aan Jeani- neHollestelle en zegevierde met t-16-0. In de andere enkelspe len kwam de zege bij de bezoe kers terecht. Nadine Hillebrand kwam net tekort tegen Mirella van Broeck met 4-6 5-7. Tom Felius en Tom Huis speelden een aantrekkelij ke wedstrijd, die in het voordeel van de Zeeuws-Vlaming uitviel (2-64-6). Koen de Groot gaf zijn partij tegen Robin de Witte uit handen: 5-7 4-6. Zowel in de dubbels als de mixedpartijen werden de pun ten gedeeld, waardoor beide teams vier punten aan de derby overhielden. 'tHalve Maantje uit Goes ging op bezoek bij Lobbelaer 5, maar kon het daar niet redden. Paula Langeler bezorgde de thuis ploeg een punt door Helen van Hartingsveldt met 6-3 6-2 af te troeven en ook Ilona Govaerts verdiende een punt in haar par tij tegen Naomi Hillebrand, die werd afgebroken bij 5-3 door een rugblessure van de tegen standster. Serge Eude haalde het eerste pet voor de Goesenaren bin- VLISSINGEN - Adri van Hane- {em raakte zijn leidende positie inhet Zeeuws topscorersklasse- ment vorige week na lange tijd kwijt aan Robbie van de Wijnc- kel.Zondag draaide de spits van IJzendijke met drie doelpunten legen Noormannen de rollen echter weer om. Van de Wijnckel scoorde na mens Breskens slechts één keer en kijkt nu met nog één speel ronde voor de boeg tegen een achterstand van één doelpunt aan. Marcel Lourens bezet met 22treffers de derde plaats. Zeeuws topscorersklassement net er als volgt uit: Udrivan Hanegem IJzendijke27 Melpunten; 2. Robbie van de Wijnc- 'il (Breskens) 26; 3. Marcel Lourens mlandia Middelburg) 22; 4. Pa- WcKoppejan (De Meeuwen), Niek W Sprundel (Aardenburg) en Lun- •e» Vermeer VC Vlissingen) allen 7. Jacco den Hamer (Zaamslag) 8. Arjan Koopmans (Rillandia) ^Patrick Ketting (WHS) beiden 16; Jimmy Pinas (GPC) en Mark 'hierhoud Noormannenbeiden 12. Rieno van Oost (Hoek), Mar- 1MdeHamer NieuwdorpLudwig i'nGremberghe (RIA W.) en Peter Wlemse (Kapelle) allen 14; 16. pis Paardekooper (Goes), Corné vuwerkerk (VCK) en Lex Zwang mmeland) allen 13; 19. Wilco de (Kloetinge), Frank Allaart (Se- voskerke), Vincent de Rijke (Wal keren), Peter van de Linde (Oost- w9i. Ronald Zwager (Duiveland) ®™rtm Kiesenberg (ZSC'62) al- nen door Edward van Loo te verslaan met 7-5 6-0, maar in de laatste enkelpartij zegevierde Lobbelaer met twee keer 6-0. De thuisploeg pakte daarna nog drie punten door te winnen in het mannendubbel en de twee mixedpartijen. 'tHalve Maantje haalde het tweede punt door een zege van Van Straaten/Krapels met 6-2 6-3. MLTC ging in deze klasse op be zoek in Halsteren en verdiende daar zes punten. Thijs Slag boom, Dimitri van Hoof en Sas- kia Oranje wonnen hun enkel partij. MLTC bleef het daarna ook goed doen. Slagboom/Huis in 't Veld won met twee keer 6-3 het mannendubbel en het vrou- wendubbel leverde een punt op door een 6-2 6-0 zege. Marije Delfsma en Sjoerd Huis in 't Veld waren in de tweede mixed met 6-1 6-2 te sterk voor Roks/Hilkhuysen. Tiola 2 deed uitstekende zaken door de thuiswedstrijd tegen de Zoom 2 met 8-0 te winnen. De equipe van captain Sharon de Witte moest vooral in de enkel partijen alle zeilen bijzetten om tot een zege te komen. Ruben Verheul serveerde prima, maar kreeg veel terug van Marcel van den Nieuwenhuyzen, die zijn tweede opslag wat minder ver zorgde. Verheul won een span nende driesetter met 7-6 4-6 en 6-3. Ralf Vervaet deed het prima tegen Arjan van den Nieuwen huyzen. Omdat De Zoom met slechts twee mannen was ko men opdagen, werden het mannendubbel en de eerste mixedpartij in winst voor Tiola omgezet. De Zeeuws-Vlamingen haalden de volle buit binnen dankzij mooie overwinningen van Daisy Boogaard en Anneke Riemens in hun enkelpartijen. Sharon de Witte en Anneke Rie mens troefden Schellinger en Molnar af met 7-6 4-6 en 6-3 en ook de andere partijen vielen in het voordeel van de thuisploeg uit. Tiola 1 kwam met een 5-3-zege terug uit Oud Beijerland. Daar werd het tweede team afge troefd dankzij overwinningen van Tanja van den Dikkenberg en Dominique Asselman in het enkelspel. Jose de Wit en Pa trick Marteyn liepen beiden te gen een nederlaag aan, maar herstelden zich daarna prima. Jose de Wit won samen met Paul Hendrikse de tweede mixedpar tij met 2-6 6-3 en 10-4 in de su pertiebreak. Tanja van den Dik kenberg en Patrick Marteyn maakten het feestje compleet door een 6-4 6-3-zege in de tweede mixedwedstrijd. MLTC 2 speelde in Middelburg gelijk tegen Hartel: 4-4. Voor de thuisploeg werden de punten gescoord door Orestis Molopo- dis, Annemarie Ketting en An- niek van de Walle in het enkel spel. Jimmy Pinas van Alfonds Zuidwest 9 is Hubert van de Hemel te snel af in de wedstrijd tegen Smile Services. GOES - De futsallers van Alfonds Zuidwest 9, de kam pioenen van Walcheren, zijn gisteravond in Goes Zeeuws kampioen geworden. Alfonds Zuidwest 9 won op doelsaldo van de Zeeuws- Vlaamse kampioen Smile Services. De laatste wedstrij d gaf de doorslag. Alfonds Zuiwest 9 won met 13-3 van Van der Cingel/Deurloo Sport uit het Schouwse Nieu- werkerk. Bloemisterij Wisse (de Bevelanden) werd der de en Van der Cingel/Deurloo Sport werd vierde. door Henk de Winter ARENDONK - Rallycrosser Dick Krijger heeft in de tweede race voor het Belgisch kampi oenschap rallycross de derde plaats behaald. De inwoner van Wolphaartsdijk, die in een Opel Astra OPC rijdt, was ui terst tevreden met die klasse ring. De wedstrijd op het kleine Arendonkse racecircuit telde ook mee voor het Nederlands kampioenschap. In deze dub bele race kende Krijger met een achtste tijd in de eerste van drie te rijden heats een langza me start in zijn klasse, de Pro- ductioncars (Groep N). Zeven seconden was Krijger langzamer dan de snelste man in die heat, de Noor Guttorm Lindjefjel. In de tweede en derde heat reed Krijger zich met een vierde en tweede tijd, naar de tweede lijn op de startgrid van de A-finale. Lindjefell nam de beste start positie in, met naast hem de Belgische rijder Dave van Beers. Lindjefell nam in de finale vanaf de start de kop met Dave van Beers in zijn kielzog. Sche- veneels kwam buitenom, maar Krijger had een betere racelijn. Hij zette in de tweede bocht Scheveneels buitenspel. Lind jefell werd winnaar, voor Van Beers en Krijger. In het Belgisch kampioen schap staat de Wolphaartsdij- kenaar na twee wedstrijden op een derde plaats, vier punten achter Van Beers en drie pun ten achter regerend Belgisch kampioen Johnny Verkurin- gen. In het Nederlands kampi oenschap heeft Krijger na twee races één punt voorsprong op Van Beers. Bij de Supercars eindigde Ti neke de Poorter uit Terneuzen op de elfde plaats. Ze wist zich in deze klasse, waarin de hoe veelheid pk's een grote rol spe len, goed te handhaven. De Poorter veroverde een plaats in de B-finale, waarin ze met haar Fiat Coupé 16 V Turbo een vierde plaats haalde. Die plaats was goed voor een ne gende plaats in het algemeen klassement. In het NK staat De Poorter op een negende plaats. In het Belgisch kampioen schap staat ze met maar één re sultaat achter haar naam op de elfde plaats. De Zeeuwse derby tussen Kloetinge en Hoek is voor de twee rivalen uit de hoofdklasse van het zater dagvoetbal de laatste wedstrijd van het seizoen. Behalve prestige staat er nauwelijks meer iets op het spel. Voor een aantal spelers is de derby ook de laatste wedstrijd die ze voor hun club spelen. Vier van hen blikken de ko mende dagen vooruit. Vandaag deel 1: Rieno van Oost (Hoek). door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Rieno van Oost (30) gaat komend seizoen bij het Belgische Ursel op een lager ni veau spelen, zodat hij meer tijd aan zijn gezin kan besteden. Het duel met Kloetinge is de laatste competitiewedstrijd voor de frêle topscorer, die tot nu toe in twee seizoenen Hoek 31 compe titietreffers op zijn naam schreef. Tegen Noord wijk zat Van Oost twee weken geleden nog op de bank, terwijl hij wel fit was. „Maar de trainer (Cees Houte pen) zei, dat hij geen risico wilde nemen met het oog op het duel met Kloetinge en het bekertoer nooi." De spits gaat er daarom vanuit dat hij zaterdag aan de aftrap staat en hoopt op een mooi afscheid. „De wedstrijden tegen Kloetin ge hebben altijd iets speciaals", weet Rieno van Oost. „Vorig jaar werd het bijvoorbeeld 4-4 en er is altijd veel publiek. On der de supporters leeft het ook enorm. Als wij na zaterdag niet meer op de tweede plaats staan en Kloetinge wel, dan zou dat voor hen een enorme teleurstel ling zijn. Maar voor ons natuur lijk ook. Er staat in elk geval nog iets op het spel." De Belg is gezien zijn eigen spel tevreden over deze jaargang en hoopt het seizoen in stijl af te kunnen sluiten. „Een spits wordt altijd afgerekend op het aantal doelpunten dat hij maakt. Ik heb er nu veertien ge maakt, dat hadden er nog meer kunnen zijn. Maar voetbal is en blijft een teamsport en in dat opzicht vind ik dat wij een aar dig seizoen hebben gespeeld. De tweede plaats zou een mooie eindklassering zijn, dus we moeten er alles aan doen om die te behouden. Daarna kunnen HOEK - De 2 9-jarige Belg Anthony Annicaqrt-wordt de nieu we spits van Hoek. Manager Patrick Naudts kwam gisteren tot een definitief akkoord met de speler die onder meer voor Cercle Brugge, Racing Genk, Torhout, Standard Wetteren en Maldegem heeft gespeeld. „Hij is een technische speler, die het van zijn voetballend ver mogen en zijn kopspel moet hebben. Vooral sterk in de combi natie en als kaatser voorin." De Belg is aangetrokken nadat de onderhandelingen met Wil co de Valk waren afgesprongen. Naudts had verder ook de Brabantse spits Arie Eikelenboom van Baronie op het oog. Voor Hoek-spits Arjan Human is Annicaert geen onbekende. De twee aanvallers speelden ooit samen bij Cercle Brugge. Zo viel Annicaert op 10 oktober 1997 in tijdens de zestiende fina le van de Belgische beker tegen Excelsior Moeskroen, toen Human als 18-jarige speler in de basiself stond. Bij Cercle Brugge speelde Annicaert ook samen met topschut ter Josip Weber. VLISSINGEN - Motorcrosser Stefan Hage heeft voor de eer ste keer een wedstrijd bij de 65cc grote wielen gewonnen. Ha ge won in Mill een voorwedstrijd voor het Nederlands kampi oenschap jeugdmotorcross. In de eerste manche was het stuivert j e wisselen voor Hage met de Belg Jens Getteman en de Let Robert Just. Een paar meter voor de streep kwam Hage definitief op kop en eindigde als eerste. In de tweede manche had Hage een mindere start. De crosser uit Borssele begon aan een gestage opmars en finishte als tweede achter Just. Dat resultaat was goed genoeg voor de eerste plek in het totaalklassement. BADHOEVEDORP - Rolstoeltennisser Walter de Leeuw uit Middelburg is op de Wildenhorst Indoor rolstoeltenniskam pioenschappen tweede geworden in de second, de oude A-li- cencies. In de finale speelde De Leeuw tegen Peter den Bliek, die vorig jaar nog met twee keer 6-1 te sterk was. Deze keer verloor De Leeuw nog maar met 1-6,6-3 en 6-1. Na vier games was bij De Leeuw 'de pijp leeg', zoals hij zelf zei. Dit was de laatste wedstrijd van het indoorseizoen. Walter de Leeuw maakt zich nu op voor de Orlen Polish Open in juni en de French Open in juli. GRONINGEN - De Spaanse turnploeg is toegevoegd aan het deelnemersveld van het achtlandentoemooi in Groningen. De turnsters vervangen China, dat wegens blessures heeft af gezegd. Behalve Nederland en Spanje komt ook de top van Australië, Roemenië, Oekraïne, Frankrijk, Groot-Brittannië en Canada aan de start. Het evenement is op 3 en 4 mei. ANP TILBURG - Verdediger Chris Janssens vertrekt aan het einde van het seizoen van Willem II naar het Belgische Westerlo. De 33-jarige speler tekent bij de Belgische club een contract voor twee seizoenen met een optie voor nog een jaar. Janssens: „Volgend jaar ga ik de trainerscursus in België vol gen. Na mijn actieve loopbaan word ik bij Westerlo in de tech nische staf opgenomen. Op deze leeftijd is het belangrijk dat ik aan mijn verdere toekomst ga werken." ANP foto Willem Mieras In het bekertoernooi won Domburg ZV De Walcherse ploeg eindigde voor Max Korting, de bekerwinnaar van Zeeuws-Vlaanderen. Imha Computers (de Bevelanden) haalde de derde plek, Van Oeveren Reizen/WIK de vier de. door Frits Bakker HOEK - De KNVB heeft de knoop doorgehakt over de uit eindelijke speeldatum ian het bekerduel Hoek-Hoeven^ Beide clubs kwamen er onderling niet uit. De twee cupfighters, die zijn doorgedrongen tot de kwartfi nale, staan zodoende vanavond op het veld van Hoek tegenover elkaar. De wedstrijd begint om 20.00 uur. De twee clubs kwamen onder ling niet tot een datum. Vice- voorzitter Guido van Schaik van Hoek: „Wij wilden op dins dagavond spelen, Hoeven liever op woensdag of donderdag. En dat kwam ons weer niet goed uit. Voor woensdag zijn er te veel festiviteiten in Hoek en donderdag zit te dicht op de wedstrijd van zaterdag tegen Kloetinge." De KNVB houdt nu vast aan de datum die al eerder was opge legd. Dat betekent dat zondag vierdeklasser Hoeven niet over het sterkste elftal kan beschik ken. Trainer Richard van Oosterhout mist twee spelers uit de as: Guil- laume Buys en Aniel Neal. Toch reist hij met vertrouwen naar Hoek. „Het is nooit eerder voor gekomen dat Hoeven zo ver is geraakt in de beker. Dat geeft een extra stimulans." Hoek moet het doen zonder Gunther de Meijer, die een schorsing te wachten staat na een rode kaart tegen Noordwijk. Bridge Koninginnedrive, bridgeclub Bridge- kring'68 uit Burgh-Haamstede. 1Mw Udo-Hr du Buf 65.75% 2. Hm Lantin- ga-Scheffers 62.74% 3. Hrn Hietbrink-Hul- termans 62.30%. Futsai Goes. Zeeuws Kampioenschap. 1. Alfonds Zuidwest 9,2. Smile Services, 3. Bloemiste rij Wisse, 4. Van der Cingel/Deurloo Sport. Zeeuwse beker. 1Domburg ZV, 2. Max Kor ting, 3. Imha Computers, 4. Van Oeveren rei- zen/WIK. Klasse L: 1Janneke de Hoop, Duko, 173. Pony's klasse M1: 1. Amber van de Parel, L'Arouche (Z-Bev.) 168. Klasse L2: 1. Cyn thia Buiter, Claever, 160. Klasse L1:1. Melis- sa Wooldridge, Stefy (Schouwse R.) 156. Sportprijsvragen we ons helemaal op de beker richten, want ik ga ervanuit dat we van Hoeven winnen." In de verhalen dat het tussen hem en collega-aanvaller Arjan Human niet zo zou boteren, zit volgens Van Oost wel een kern van waarheid. „Arjan is inder daad niet mijn beste vriend. Wij hebben bijvoorbeeld een heel andere opvatting over voetbal. Maar dat zijn slechts randver schijnselen. Ikhoop dat daar za terdag niets van te merken is, zodat we nog één keer lekker kunnen vlammen. Want ik wil met de tweede plaats én de be ker afscheid nemen van Hoek." Bruinisse. Dressuur RV De Grevelingen. Paarden klasse Z2: 1. Mario van Eenige, Joplin (Grevelingen) 173; 2. Erika Janssen, Hexagon's Parmando (Z-Bev.) 172; 3. Jenni fer Nederveen, Quikly (Schouwse R.) 163. Klasse Z1: 1. Corina Verbocht, Taxi Buron Onixsia (Halsteren) 181; 2. Janneke de Hoop, Sikke JM (Grevelingen) 180; 3. Moni que Molengraaf, Soliver (Rockanje) 176. Klasse M2: 1. Carola Paauwe, Realety (Z- Bev.) 157. Klasse M1:1. Suzanne Reineman, Pannoesjo (Eendrachtr.) 156. Klasse L: 1. Janneke de Hoop, Duko, 165. Pony's klasse Ml: 1. Nicole Bevelander, Nankwo Ie Sursaut (Oranjer.) 161Klasse L2: 1. Synthia Buiter, Claever (Grevelingen) 151. Klasse L1: Jessica Sol, Maxima (Greve lingen) 145. Tweede proef paarden klasse Z2: 1. Erika Janssen, Hexagon's Parmando, 187; 2. Ma rio van Eenige, Joplin, 181; 3. Ingrid Langel, Kingston (Grevelingen) 172. Klasse Z1: 1. Corina Verbocht, Taxi Buron Onixsia, 189; 2. Monique Molengraaf, Soliver, 178; 3. Jan neke de Hoop, Sikke JM, 176. Klasse M2:1. Carola Paauwe, Realety, 151. Klasse M1:1. Laura van Schelt, Proudly Presented, 160. Lucky Day. 7-10-13-14-21-25-38-47-50-51- 54-57-60-62-63-64-66-68-76-78. (onder voorbehoud) Tennis Burgh-Haamstede. Sterretjestoernooi. VE. Meisjes t/m 12 jaar: Michelle Bijkerk (TCW)- Liesbeth Boot (TCW) 1-71-6. Meisjes t/m 16: Bernadette Bijkerk (TCW)-Marleen d. En gelsman (TCW) 3-4 5-2, Iris Vroegop (TCW)- Linsey Schrier (TCW) 4-3 6-1. ME. Jongens t/m 10: Sjoerd Olree (Bru-ten)-Domenique v.d Berge (Bru-ten) 1-7 0-8. Jongens t/m 12: Devlin v.d Vlist (Bru-ten)-Tonco Padmos (Bru-ten) 11-0 7-1, Richard v.d Berg (TCW)- Elroy v.d Vlist (Bru-ten) 3-1 5-2. Jongens t/m 14: Michel Maaskant (Bru-ten)-Sander Ver- seput (TCW) 9-17-0, Jeffrey Bongers (TCW)- Sander Verseput (TCW) 3-2 3-3. Jongens t/m 16: Nathan Olree (Bru-ten)-Rowdy vd. Vlist (Bru-ten) 0-9 2-6. MD. Jongens t/m 16: Mats Willemse/Nathan Olree-Michel Maas- kant/Rowdy vd Vlist 2-5 2-5. VD. Meisjes t/m 16: Michelle Bijkerk/Stephanie Ouwens- Liesbeth Boot/Simone Jorissen 4-64-5, Ber nadette Bijkerk/Iris Vroegop-Marleen den Engelsman/Linsey Schrier 5-2 6-3 _dinsdag_ Amsteldistrictsbeker. (20.00 uur). Voetbal Hoek-Hoeven Voetbal Schouwen-Duiveland. Jeugd. A-junioren:ZierikzeeAl -Oranje Wit A1 0-1. B-junioren: Mevo B2-Hansweertse Boys B1 2-14, Krabbendijke 81-Mevo B11-4, Aarden burg B1 -ZierikzeeBI 1-0.C-junioren:Zierik- zee Cl - Axel Cl 0-5. D-pupillen: Mevo D2- Walcheren D2 0-2, Mevo Dl-Robur D1 1-6, Hansweertse Boys D1-Mevo D1 0-8, Zierik- zee D1 - Meto Dl 2-4, Walcheren D3 - Zierik- zee D2 3-2. E-pupillen: DFS E2-Mevo E3 M 4- 2, Mevo E3 M-Bruse Boys El 0-19, Mevo E2 DFS E1 0-14, Renesse El-Mevo E2 6-1SKN- WK E2-Mevo E1 2-1Mevo E1-Bruse Boys E3 5-1, Zierikzee E1 - SKNWK E1 7-2, DFS E1 Zierikzee E2 11 -0. F-pupillen: Bruse Boys F3 Mevo F3 8-4, Mevo F2-Colijnsplaatse Boys F2 7-0, Renesse Fl-Mevo F1 0-2, Mevo F1- Bruse Boys F2 2-1 (Mevo F1 kampioen), Zie rikzee F2 - DFS F213-0, Zierikzee F3 - ZSC'62 F2 20-0. G-voetbal: MevoG2-SSVG11-6. - - m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 31