PZC PZC Schaken en schelpen in De Blikvanger Schouws Jeugdorkest presenteert eerste cd 11 Post en nieuwe bootcontainer weer op strand Ouwerkerk agenda dinsdag 29 april 2003 Tuinbeeld gestolen Fietsen voor senioren CJV Bruinisse vertoont films voor de jeugd Weekeinden Toekomstplan vogelopvangcentra Kleding van wasrek gestolen Politieke vragen over betonfabriek Taakstraf voor stelen bouwlampen Grensprovincies willen meer samenwerken op cultuurgebied Redders klaar voor het seizoen ijnnrPiet Kleemans OUWERKERK - Ze zijn er, op nat details na, helemaal klaar voor. De leden van de reddings- brigade Zierikzee-Duiveland lebben hun onderkomen op het strandje van Ouwerkerk weer opgebouwd. Sinds het weekein de staat de reddingspost en de nieuwe bootcontainer weer op bet strand. Afgelopen winter was een druk te winter voor de redders van de Zierikzeese reddingsbrigade. Half december werd de oude bootcontainer vervangen door een - grotere - nieuwe. Dat was nodig omdat de eind maart af geleverde nieuwe boot van de reddingsbrigade net een maatje groter was dan de oude. Er is hard gewerkt aan het onderhoud van de nieuwe boot container die nog van een nieu- weverflaag moest worden voor zien. Ook moest er nog een en ZIERIKZEE - Het Comité Fiet sen voor Senioren 50 plus start vanmiddag om 13.15 uur vanaf sportpark Den Hogen Blok aan de Lange Blokweg in Zierikzee een serie fietstochten in het nieuwe seizoen. De tochten zijn niet prestatiege richt. Gezelligheid en verant woord bewegen staan hoog in ;het vaandel. Er rijdt een bezem wagen mee en er is Rode Kruis- begeleiding. Omdat de gemiddelde leeftijd van de vele deelnemers vrij hoog ligt, heeft het comité besloten de lengte van acht ritten in het ko mend seizoen te reduceren tot ongeveer 25 kilometer. Voor de liefhebbers zijn er nog wel twee langere ritten van circa 50 kilo meter. Dat is de tocht naar Brou wershaven en de befaamde boot/fietstocht later in het sei zoen. Wie vanmiddag aan de eerste tocht wil meedoen, dient tijdig aanwezig te zijn bij het startpunt aan Den Hogen Blok. BRUINISSE - De CJV Bruinisse vertoont vanmiddag en van avond twee films voor de jeugd in het eigen gebouw aan de Mo lenstraat in Bruinisse. Op het programma staat om 14.00 uur de film 'Het dappere broodroostertje' en om 19.00 uur de film 'The Princess Di aries'. De middagfilm gaat over Roos ter, Dekie, Lappie, Radio en Stoffie, de huishoudelijke hulp jes van student Rob. Het is een film voor alle leeftijden. De avondvoorstelling in het ge touw aan de Molenstraat is toe gankelijk voor kinderen vanaf acht jaar. 'The Princess Diaries' iseen moderne versie van Asse poester. ~STRËEKACTIVITEITEN REDACTIE schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon Ali Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ander ingebouwd worden en moeten er nog wat andere klus sen worden verricht om voor wat betreft de bootcontainer de puntjes op de i te zetten. Ook dit jaar wordt de reddings post op het Ouwerkerkse strandje weer uitsluitend door vrijwilligers bemand. Het grootste deel wordt geleverd door de eigen brigade. Zij krij gen daarbij versterking van leden van de Goese reddingbri gade. Uitgangspunt voor de reddingsbrigade is dat de post zo vaak en lang mogelijk open gehouden moet worden. Als dat echter door gebrek aan vrijwil ligers onverhoopt niet verant woord is, dan worden de deuren gesloten. De reddingspost is in ieder geval in de weekeinden altijd ge opend. Vrijwilligers die een handje willen komen helpen bij de strandbewaking zijn van harte welkom. De komende we ken wordt de reddingsbrigade ingezet bij diverse evenemen ten. De redders zijn onder meer present bij de Grevelingen Re gatta op 3 en 4 mei en - samen met de strandreddingsbrigade Westerschouwen - het concert van Bief op 13 juni. De redders hebben afgelopen winter de benodigde herha- lingslessen EHBO gevolgd. Het is de bedoeling dat ze eind mei starten met de opleiding voor het toedienen van zuurstof. De jongere leden zijn opgeleid voor het Jeugd EHBO-diploma en een ploeg van de brigade doet binnenkort mee aan het examen voor het marifooncertificaat. Momenteel loopt ook nog de in terne opleiding met de nieuwe boot. De nieuwe boot - een Tor nado 540 speed - is vorig maand afgeleverd en is langer, breder, sneller en beter uitgerust dan de oude boot. Met drie man aan boord haalt het schip, voorzien van een 60 pk Yamaha-buiten boordmotor een snelheid van ongeveer 65 kilometer per uur. De boot is voorzien van alle mo derne snufjes, waaronder een Global Positioning System (GPS). door Piet Kleemans BROUWERSHAVEN - Het Schouwse Jeugdorkest presen teert zijn eerste cd zaterdag 3 mei tijdens een concert in de Ni- colaaskerk in Brouwershaven. De cd is opgenomen in de Nieu we Kerk in Zierikzee. Het pro gramma van de cd-presentatie omvat - net als de cd - het spelen van een mix van geestelijke lie deren en bekende klassieke werken. De redders hebben hun post - het rode gebouwtje - weer opgebouwd. Daarnaast staat de blauwe bootcontainer. foto Mechteld Jansen door Ali Pankow RENESSE - 'Schaken en schel pen' is de titel van de nieuwe wisseltentoonstelling in het ou de blikmuseum De Blikvanger in Renesse. „Misschien een vreemde combinatie", erkent gastvrouw Annemarie Heili gers. Maar ze wil er iets beziens waardigs mee bieden zowel voor mannen als vrouwen en zo mogelijk ook voor kinderen. Heiligers gaat er vanuit dat vooral mannen geïnteresseerd zullen zijn in de bijzondere schaakstukken die Trees van Veldhoven uit Noordwelle heeft gemaakt. Jaren geleden is Van Veldhoven een cursus mallen maken gaan volgen. Nadat ze daarin enige vaardigheid had verworven, is ze zelf beeldjes gaan boetseren. Eerst kleintjes, later wat grotere. Aanvankelijk werkte ze met gips, na verloop van tijd koos ze voor beton. Het schaakspel inspireerde haar zeer voor het maken van beeld jes. Ze heeft inmiddels heel veel verschillende spelen gemaakt. Haar collectie bevat schaak stukken van Chinezen, Japan ners, hondjes, baby's, kabou ters, ridders en figuren uit The Lord, of the Rings. De wisselex positie in De Blikvanger biedt een duidelijke indruk van de brede verzameling. Naast de schaakstukken van Van Veldhoven, zijn er werk stukken van schelpen. Die zijn gemaakt door J. van den Hoek uit Hoek van Holland. Zij brengt de wintermaanden meestal in Portugal door en ver zamelt daar op het strand aller lei schelpen. Haar collectie be vat uit schelpen gemaakte kikkers, hondjes, uilen, var kens, schildpadden, pinguïns en dametjes. Ook maakt ze broches vanuit schelpen. De Blikvanger is geopend elke dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur en elke woensdag van 14.00 tot 17.00 uur. En verder ook zondag 4 mei van 13.00 tot 17.00 uur en tijdens de landelijke fietsdag op zaterdag 10 mei van 10.00 tot 17.00 uur. NIEUWERKERK - Vanaf een oprit bij een woning aan d'Heu- le in Nieuwerkerk is in de nacht van zondag op maandag een tuinbeeld gestolen. Het betreft een stenen beeld van een Ade laar. Het beeld weegt zo'n 80 kilo en is 1.75 meter hoog. De waarde bedraagt enkele honderden euro's. DEN HAAG - Vijf kustvogelopvangcentra, waaronder De Mikke in Middelburg, kunnen mogelijk rekenen op meer steun van de Rijksoverheid. Minister Veerman van Land bouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) is met de centra over gekomen dat zij een gezamenlijk toekomstplan zullen maken. Veerman gaat zich vervolgens beraden op maatregelen om de continuïteit van de vogelopvangcentra te garanderen, heeft hij gisteren de Tweede Kamer gemeld. Op basis van een voor stel uit de Tweede Kamer komt het ministerie van LNV dit jaar al met 45.400 euro over de brug, waarvan de vijf centra elk op grond van een begroting een evenredig deel zullen ont vangen. De financiële positie van de vogelopvang is opnieuw ter discussie gekomen door de olievervuiling begin dit jaar na een lekkage uit het gezonken Noorse autoschip Tricolor. Het Rijk is van plan de gemaakte opvangkosten op de veroorza kers) te verhalen. VLISSINGEN - Vanaf een wasrek bij een flat in de Margrie tenlaan te Vlissingen werden tussen zondagavond en maan dagochtend uur vier kledingstukken weggenomen. De waar de van de kleding bedraagt ruim 100 euro. Niet alle kleding werd ontvreemd. MIDDELBURG - De Statenfractie van GroenLinks beschul digt het dagelijks provinciebestuur van hautain gedrag. Ook heeft het volgens de fractie 'zeer beperkt inzicht in de maat schappelijke verhoudingen in de provincie'. GroenLinks vaart zo uit, omdat Gedeputeerde Staten een milieuvergun ning hebben verleend voor de bouw van een betonfabriek. Aannemingsbedrijf Van Hattum en Blankevoort gaat daarin betonelementen maken voor de Westerschelde Container Ter minal (WCT). GroenLinks vraagt het college van GS waarom het zich niet heeft gehouden aan de belofte van het vorige college dat er 'geen spa de grond in zou gaan' voordat de procedure bij de Raad van State is afgerond. Ook vraagt ze zich af waarom het college willens en wetens de confrontatie zoekt met dege nen die de rechter om een oordeel over de WCT hebben ge vraagd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Meeuw- isse heeft gisteren drie mannen uit Tholen, Oud-Vossemeer en Bergen op Zoom voor het stelen van bouwlampen veroordeeld tot elk veertig uur taakstraf. Het negentienjarige trio klom 5 november vorig jaar bij het project Nieuwe Kerk over het hekwerk en nam vier bouwlampen van een bouwbedrijf weg. Waarom ze de lampen wilden hebben wisten ze niet, hoewel een van de verdachten verklaarde de lampen voor decoratie op zijn kamer te willen gebruiken. Officier van Justitie J. Groen eiste zestig uur taakstraf. De politierechter had oog voor het blanco strafblad van het drietal en kwam uit op veer tig uur taakstraf. Het Schouws Jeugdorkest is op gericht als vrijwilligersorkest voor een eenmalig kerstconcert in de Nieuwe Kerk in Zierikzee, ter begeleiding van kinderkoor Jeda j aHet optreden van het ge legenheidsorkest was zo'n suc ces dat besloten werd ermee door te gaan. Musicus Marien Stouten nam begin dit jaar de leiding van het orkest op zich. Iedere week wordt gestudeerd in de muziekkamer van de fami lie Stouten. Marien componeert zelf en bewerkt de muziek voor het orkest. Het orkest kent een wisselende bezetting, maar mo menteel zijn present viool, dwarsfluit, klarinet, trompet en trombone. Marien zelf bespeelt het orgel en dirigeert. In drie maanden tijd heeft het jeugdor kest een geheel eigen repertoire van geestelijke liederen en licht klassieke werken opgebouwd. Dat is in de Nieuwe Kerk vast gelegd door JVRecords. Op de cd zijn ook de verschillende in strumenten afzonderlijk te be luisteren in stukken voor viool en orgel, dwarsfluit en orgel en trompet en orgel. Tevens laat Marien Stouten het Kam en van der Meulen-orgel van Zierikzee in alle facetten horen. Op het programma van de cd- presentatie onder meer geeste lijke liederen als 'Ziet in blinde razernij' en 'Als g' in nood geze ten' en bekende klassieke wer ken als 'Suite Gotique' van Boëllmann. Het werk is origi neel een orgelwerk, maar Ma rien heeft het bewerkt voor or kest. De cd is tijdens het concert za terdag 3 mei in de Nieuwe Kerk te koop voor 16 euro. Daarna is de cd te bestellen via de website van Marien Stouten (www.ma- rienstouten.nl) en in de boek handel voor 18,50 euro. i Het concert in de Nieuwe Kerk begint om 20.00 uur. Advertentie 'FRIKZEE - Gemeentehuis, 19.30 uur: Openbare vergadering commissie Sa menleving en Bestuur, onder meer over privatisering sportcomplexen; door Wout Bareman TERNEUZEN - De drie Eure- •gioprovincies Oost- en West- Vlaanderen en Zeeland gaan hun cultuurbeleid meer op el kaar afstemmen. Het is niet uit gesloten dat er uiteindelijk één beleidsvisie wordt opgesteld. De provinciale overheden be zinnen zich op de huidige activi teiten en inventariseren de mogelijkheden om een nieuw, gezamenlijk beleid te ontwik kelen. Secretaris A. van Trigt van de Euregio Scheldemond: „Cultuur is van oudsher een grensoverschrijdende zaak. Zeeland en Vlaanderen hebben elkaar wat dat betreft decennia geleden al gevonden. Het is één van de stevige pijlers van de Eu regio en het contact is heel in tens. Instellingen die al lang met elkaar samenwerken, zijn heel structureel bezig. Vergelijk je dat met bijvoorbeeld de grens overschrijdende samenwerking op het gebied van welzijn, dan staat dat nog in de kinderschoe nen. De vakgroep Cultuur van de Scheldemondraad werkt zelfs met een eigen subsidie- pot." Was de culturele samenwerking aanvankelijk vooral een zaak van de twee Vlaamse provincies en Zeeuws-Vlaanderen, na de ingebruikname van de Wester- scheldetunnel ligt ook Zeeland van boven de Westerschelde open voor nauwere contacten. Van Trigt ziet legio mogelijkhe den om de regio's op cultureel vlak beter te verkopen. „Als je de impact ziet van een festijn als Brugge 2000: dat is reusachtig. Als Oost-Vlaanderen en Zee land moet je daarop inspelen. Zo'n gezamenlijk project als Mijn engel moet nog komen, waaraan de gebroeders De Nooijer meewerkten, is een voorbeeld van hoe het kan. Mede op initiatief van de Eure gio zijn alle culturele instellin gen, culturele ambtenaren van provincies en gemeenten en an dere betrokkenen benaderd met de vraag welke rol zij op cultu reel vlak voor de overheid zien weggelegd. Volgens Van Trigt was de respons enorm en blijkt het enthousiasme om de grens overschrijdende aanpak verder uit te bouwen groot. In septem ber wordt tijdens een symposi um in het Scheldetheater in Ter- neuzen opnieuw een stap in de richting van één beleidsvisie ge zet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29