PZC Verjaarscadeau na 135 jaar terug Vroeg lintje voor bruggenbouwer TOT 40% KORTING OP DUIZENDEN ARTIKELEN Celstraf geëist voor misbruik stiefdochters Let op het actielabel Geding om landingsplek Sinoutskerke voor Raad van State agenda bil dinsdag 29 april 2003 Bestemming Gsm-mast in 's-Gravenpolder Boete voor Goese drankrijder Vragen over betonfabriek Toekomstplan vogelopvangcentra Bezwarencommissie Kapelle i J Para's eisen toegang tot weiland innrHarmen van der Werf' pEN HAAG - Paracentrum Zeeland wil weer vluchten met parachutisten kunnen maken boven een weiland aan de N'oordhoekweg bij Sinoutsker ke, gemeente Borsele. Verschil lende omwonenden zijn tegen. Ze vinden dat de vliegtuigen niet de paraspringers hun rust verstoren en dat een weiland niet zomaar door parachutisten mag worden gebruikt om te lan den. De rechtbank in Middelburg gaf de omwonenden vorig jaar ok- jtober gelijk en legde de gemeen- 'teBorsele op tegen het parachu tespringen bij Sinoutskerke op je treden. Paracentrum Zee- iland, dat op het vliegveld Zee- [land Airport bij Arnemuiden is igevestigd, vocht de uitspraak gisteren bij de Raad van State in Den Haag aan. Uit principe, en omdat het de locatie bij Sinout skerke terug wil hebben. '„Moet het gebruik van een wei- STREEKACTIVITEITEN GOES - Leger des Heils, 09.00-12.00 uur in 13.00-15.00 uur: Verkoop kleding en meubelen; Grote kerk, 13.30 uur: Caril lonbespeling; Oostwalzijde van het Gast- 'huis 13.30-16.00 uur: Rollator-race; Re validatiecentrum De Lindenhof, 16.45-17.45 uur: bewegen voor Astma 'enCODP-patiënten; KAPELLE - Trinnety, 9.30-11.30 uur: Ccrnputerinloopochtend ouderen; De jVroone, 13.30 uur: Biljarten en kaarten ouderen; 14.00 uur: Welfarewerk; KRABBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 uur: Jongens en meisjesclub voor groep 1,7,en 8; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur: Biljartclub senioren: 113.30-16.30 uur vrouwenclub senioren; Sporthal, 19.30-20.30 uur: Conditietrai ning Omni-Sport Reimerswaal; Ge meentehuis, 19,30 uur: Raadsvergade ring; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00-17.00 uur; Kaarten en biljarten;Hotel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; WOLPHAARTSDIJK - De Griffioen, 19.30-22.00 uur: Line Dance door Coun- tryClub The Southern Riders; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 uur: Rondvaart Oosterschelde; Gymzaal Ericalaan, 09,00-10.00 uur: Conditietrai ning 50-plus. land door parachutespringers door een gemeente worden gere geld?", was de principiële vraag die de advocaat van het para centrum stelde. Hij meende van niet, omdat het om 'zeer beperkt medegebruik' gaat. Een para chutespringer is volgens hem vergelijkbaar met een wande laar die over het land loopt of een sportvisser die aan de sloot kant zit. Paracentrum Zeeland heeft de locatie Sinoutskerke bovendien nodig, als op de drie andere springplekken - bij Zeeland Airport, Kleverskerke en Arne muiden - niet kan worden ge sprongen. Sinoutskerke wordt erg weinig gebruikt, volgens de raadsman van het paracentrum: zeven tot zestien keer per jaar sinds 1999. Veel overlast kun nen de omwonenden dus niet ondervinden. Hun raadsman E. Dijk bestreed dat. Van incidenteel gebruik is naar zijn mening geen sprake. Omwonenden wonen achthon derd meter van de springplek. En, het belangrijkste: het ge bruik van het weiland door pa rachutisten is in strijd met de agrarische bestemming. Uit de vragen van de leden van de Raad van State viel niet op te maken wie zij zullen steunen. Eén van hen vroeg wel hoever de bezwaarmakers van de locatie wonen. En tijdens de zitting kwam naar voren dat de ge meente Borsele ooit heeft voor gesteld het aantal sprongen tot vier a vijf per jaar te beperken. Een omwonende zei wel eens acht sprongen geopperd te heb ben, maar dat het paracentrum de handen liever vrij wilde hou den. De Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart (KNVvL) mengde zich ook in het geschil. Als het paracen trum Zeeland deze zaak ver liest, kan dat volgens de KNVvL grote gevolgen hebben voor de parasport, want andere spring plekken kunnen dan ook in ge vaar komen. Uitspraak binnen zes weken. tiende eeuw kreeg de bokaal in 1868 voor het eerst als verjaardagscadeau. door Patrick de Block GOES - Historisch Museum De Bevelanden heeft er een waardevol object bij. Voorzitter C. Linssen van het museum nam gisteren trots de Blaaubeenbeker in ontvangst. Deze coupe draagt dezelfde naam als de burge meester van Goes in de periode 1853-1879. R. Lasker-Braunfeld kwam gisteren uit het Belgische Waterloo om de Blaaubeenbeker te overhandigen aan burgemeester D. van der Zaag van Goes. „De beker hoort hier thuis. Ik geef hem met alle plezier terug aan de gemeente waaraan hij toebehoort", zei Lasker. Van der Zaag nam de bokaal, die is ver noemd naar een van zijn illustere voorgan gers, dankbaar in ontvangst. „Ik vind het een heel aardig gebaar van mevrouw Lasker om deze beker uit vrije wil terug te geven. We kunnen dit historische object nu open stellen voor het publiek en zo de geschiede nis van Goes vertellen." Als dank overhan digde hij haar een boek waarin de historie van Goes tot en met 1577 staat vermeld. Van der Zaag gaf op zijn beurt de coupe in bruikleen aan voorzitter Linssen van het Historisch Museum De Bevelanden. Omdat het naar alle waarschijnlijkheid nog tot eind 2004 duurt voordat het museum weer open gaat, werd besloten om de beker voor- Mevrouw R. Lasker-Braunfeld overhandigt de Blaaubeenbeker aan de Goese burgemeester D. van der Zaag; diens collega uit de negen foto Willem Mieras lopig in de vitrine van het stadskantoor te plaatsen. Burgemeester Blaaubeen kreeg de beker in 1868 voor zijn zeventigste verjaardag. Na zijn overlijden in 1879 ging de beker naar een van zijn zoons. Deze nam het object mee naar Antwerpen en gaf het op zijn beurt weer aan zijn zoon. Deze raakte in 1935 goed bevriend met de familie Braunfeld-Friendman, een Joodse familie die uit Polen was gevlucht. Nadat de weduwe van Blaaubeen eind jaren veertig overleed, gaf haar dochter de beker aan de familie Braunfeld. Deze gaf de beker giste ren terug aan de gemeente waar hij 135 jaar geleden voor het eerst cadeau werd gedaan. 's-GRAVENPOLDER - De gemeente Borsele wil meewerken aan de plaatsing van een tweede antennemast voor mobiele telefonie in 's-Gravenpolder. Deze wordt 38 meter hoog. Als locatie heeft zij de sportvelden op het oog, ter hoogte van de Haagdijk. Aanbieders van mobiele telefonie hebben ge vraagd om een tweede gsm-mast, omdat de huidige de kern onvoldoende dekt. Met twee masten moet de kwaliteit van de ontvangst aanzienlijk verbeteren. De gemeente zet de proce dure voor de plaasting van de mast binnenkort in gang. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter heeft giste ren een 30-jarige inwoner van Goes voor het rijden onder in vloed 1000 euro boete, 28 uur taakstraf en tien maanden rij ontzegging, waarvan 225 dagen voorwaardelijk, opgelegd. De Goesenaar veroorzaakte 15 februari dit jaar in zijn woon plaats een ongeval door op de llinkerweghelft in botsing te komen met een tegenligger. Uit de blaastest bleek dat hij vier keer zo veel had gedronken als toegestaan. MIDDELBURG - De Statenfractie van GroenLinks beschul digt het dagelijks provinciebestuur van hautain gedrag. Ook heeft het volgens de fractie 'zeer beperkt inzicht in de maat schappelijke verhoudingen in de provincie'. GroenLinks vaart zo uit, omdat Gedeputeerde Staten een milieuvergun ning hebben verleend voor de bouw van een betonfabriek. Aannemingsbedrijf Van Hattum en Blankevoort gaat daarin betonelementen maken voor de Westerschelde Container Ter minal (WCT). GroenLinks vraagt GS schriftelijk waarom het zich niet heeft gehouden aan de belofte van het vorige college dat er 'geen spa de grond in zou gaan' voordat de procedure bij de Raad van State is afgerond. Ook vraagt ze zich af waarom het colle ge willens en wetens de confrontatie zoekt met degenen die de rechter om een oordeel over de WCT hebben gevraagd. DEN HAAG - Vijf kustvogelopvangcentra, waaronder De Mikke in Middelburg, krijgen mogelijk meer steun van het Rijk. Minister Veerman van Landbouw, Natuurbeheer en Vis serij (LNV) is met de centra overgekomen dat zij een geza menlijk toekomstplan maken. Veerman beraadt zich vervol gens op maatregelen om de continuïteit van de centra te garanderen, heeft hij gisteren de Tweede Kamer gemeld. Op basis van een voorstel uit de Kamer komt het ministerie van LNV dit jaar al met 45.400 euro over de brug. KAPELLE - De gemeente Kapelle krijgt een nieuwe advies commissie voor bezwaar- en beroepschriften. Daarin nemen ook drie gemeenteraadsleden zitting. In januari waren de po litieke partijen het daar nog over oneens. Het CDA ijverde voor een commissie waarin alleen mensen van buiten de raad zitting hebben, maar PvdA en SGP zagen liever een gemengde commissie. Dat laatste in het geworden. De nieuwe club be staat uit twee onafhankelijke leden en drie gemeenteraadsle den. De voorzitter van de bezwaarcommissie is altijd een on afhankelijk lid. De nieuwe commissie zal zich buigen over bezwaren tegen besluiten van de raad of het college. Na een openbare hoorzitting, waarin beide partijen zich kunnen ver weren, zal ze advies uitbrengen aan de gemeenteraad. t* KAMPERLAND - Een vroege koninklijke onderscheiding op Noord-Beveland. Aan de voor wond van de traditionele lint- jesregen werd I. de Regt uit Kamperland gisteren al be- redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 273000 Pax: (0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Bolf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt BobPaardekam Steffan ter Maat centrale redactie Oostsou burgse weg 10 Postbus 18 4380AAVLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax: (0118)470102 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet jyww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Katja Logtenberg STAVENISSE - Voor misbruik van zijn drie stiefdochters (des tijds 14,17 en 20 jaar oud) is gis teren bij het Haagse gerechtshof een gevangenisstraf van ander half jaar waarvan een half jaar voorwaardelijk geëist tegen een 47-jarige man uit Stavenisse. De man was in hoger beroep ge gaan, omdat volgens hem het merendeel van de aantijgingen van de meisjes niet waar is. In 1994 deed de oudste dochter al eens aangifte tegen de verdach te omdat hij zijn vingers niet thuis zou hebben kunnen hou den. Zij schreef naderhand een brief waarin stond dat hij haar niet had misbruikt. „Dat moest ik van mijn moeder", zei ze gis teren. De oudste dochter zegt dat de man haar heeft verkracht, toen ze een weekje met hem mee was gegaan in zijn vrachtwagen. De man gaf gisteren toe dat hij het meisje had betast, maar ontken de dat hij haar had verkracht. Later zouden de man en het meisje zelfs een verhouding hebben gehad. Ook de twee andere dochters deden aangifte tegen hun stief vader. In j uli 2 0 01 zou de man de destijds 17-jarige dochter heb ben betast, toen zij met de man in zijn vrachtwagen een tripje maakte door Duitsland. In ja nuari 1995 zou hij het 14-jarige meisje een half uur lang over haar borsten hebben gestreeld toen ze bij hem en haar moeder in bed lag. Volgens de verdachte^ en zijn vriendin liegen de meisjes. De oudste dochter zou haar jonge re zusjes hebben opgestookt te gen hem. Ze zouden er nooit aan hebben kunnen wennen dat hij strenge regels hanteerde in huis. Hof aanklager J. Wittop Koning was er van overtuigd dat de slachtoffers de waarheid had den gesproken. Hij achtte in te genstelling tot de rechtbank in eerste instantie ook de ver krachting van de oudste dochter bewezenmaar zag te weinig be lwijs in de 'Duitse kwestie'. De rechtbank gaf de man vorig jaar een celstraf van een jaar, waar van vier maanden voorwaarde lijk. Uitspraak over twee weken. De zojuist tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau benoemde I. de Regt brengt samen met zijn echtgenote een toost uit. foto Willem Mieras door Rolf Bosboom noemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde tijdens een bij eenkomst in zijn woonplaats, waar hij uitgebreid in het zon netje werd gezet door de diverse organisaties waarvoor hij zich al vele jaren inzet. De Regt is zelfstandig onderne mer. Hij drijft samen met zijn vrouw een zuivelhandeleen rij - dende winkel in combinatie met een postagentschap en een slij terij. Binnen de overkoepelende organisatie voor de ambulante handel vervult hij al tientallen jaren bestuurlijke functies. Daarnaast speelt hij een voor name rol in de Ondernemersver eniging Kamperland, waarvan hij sinds 1977 voorzitter is. De leden van OVK verrast hij keer op keer met verfrissende ideeën. In 1994 nam De Regt het initia tief voor de oprichting van de Gezamenlijke Ondernemers vereniging op Noord-Beveland. Geprezen wordt verder zijn werk voor de VW, waarvan hij sinds 1974 bestuurslid is. Medio jaren negentig fungeerde hij als bruggenbouwer tussen de af zonderlijke WV's in de toenma lige gemeenten Kortgene en Wissenkerke. Onder zijn leiding ontstond één professionele or ganisatie voor Noord-Beve land, die vorig jaar de handen ineensloeg met de Kust-VW Walcheren. De Regt vindt ook nog tijd voor bestuurswerk bij de lokale afde ling van het CDA, de partij waarvoor hij in de jaren zeven tig raadslid was. Hij is ook bestuurslid van de Stichting Emelisse, die met streekeigen producten bieren brouwt. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25