9 Geen mer voor Smokkelhoek Goese jeugd trapt balletje in vakantie Steun voor plannen rond sporthal Zwake liberté, egalité, mobilité Doseerinstallie Goes valt opnieuw ten prooi aan vandalen RSS Pleidooi voor één parkeerkaart voor alle gehandicapten ieux Attent liekenhuis zet vaart achter bouw kliniek in Zierikzee wm zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN dinsdag 29 april 2003 Activiteiten Taakstraf voor stelen lampen Alleen met Orange bel je in en naar Frankrijk gewoon met je beltegoed. Net zo makkelijk als thuis. the future's bright, the future's Orange www.orange.nl orange Fraaier Druppel Zorgcomplex HOEKf rinorRob Paardekam BIEZELINGE - Het Kapelse gemeentebestuur vindt het niet nodig een milieueffectrap portage (mer) te laten opstellen voor de uitbreiding van bedrij venterrein Smokkelhoek in Biezelinge. De gemeente wil het bedrijven terrein op termijn met zo'n der- tig hectare uitbreiden. Als dat is voltooid, telt het totale ter rein zo'n 95 hectare. Bij derge lijke omvangrijke projecten moet het bevoegd orgaan, in dit geval het dagelijks gemeente bestuur, bepalen of het nood zakelijk is een mer op te stellen. Verplicht is dat pas vanaf 150 hectare. Adviesbureau RBOI heeft voor de gemeente Kapelle een mer- beoordeling gemaakt. Dat is een onderzoek waarin wordt bekeken of een 'echte' mer noodzakelijk is. Volgens RBOI is dat niet het geval, omdat de gevolgen voor het milieu daar voor te klein zijn. Natuurlijk dient de gemeente diverse mi lieuaspecten een rol te laten spelen in de besluitvorming, maar een dure milieueffectrap portage laten opstellen is vol gens RBOI niet nodig. De uitbreiding van Smokkel hoek moet plaatsvinden in oos telijke richting. Dat gebeurt op de driehoek tussen het huidige terrein, de spoorlijn en de Oude Rijksweg. Uit onderzoek bleek onlangs wel dat de uitbreiding leidt tot extra geluidshinder voor de omgeving. Bij enkele woningen zal het lawaai de normen overschrijden. Daar om willen B en W van Kapelle dat de provincie de norm op rekt. Oogspecialisten verlaten Goes tor Al i Pankow ZIERIKZEE - De Stichting Oosterscheldeziekenhuizen wil raart zetten achter de bouw van (tn oogkliniek in Zierikzee. Het slreven is erop gericht de bouw tan de nieuwe kliniek uiterlijk 15 oktober rond te hebben. De volledige inrichting neemt Jaarna nog ruim twee maanden „beslag, zodat de oogkliniek per 1 januari 2004 in gebruik kan worden genomen. zwaartepunt van de oog heelkundige zorg ligt nu nog in Goes terwijl de vestiging van ...voormalige Rode Kruiszie- kenhuis in Zierikzee als depen- Jance wordt gebruikt. Recent onderzoek naar gewenste ver schuiving van activiteiten bin- sen de Stichting Oosterschelde- aekenhuizen heeft geleid tot besluit de oogheelkundige activiteiten in de nabije toe komst hoofdzakelijk in Zierik zee te laten plaatsvinden. 'Binnen de oogheelkunde brei- Jen de poliklinische activiteiten zich steeds verder uit terwijl de klinische behandelingen, die senmeerdaagse opname vergen, steeds minder belangrijk wor den. Goes ontbreekt de ruimte ;voor uitbreiding met een oogheelkundige polikliniek. Derhalve kiest de Stichting Oosterscheldeziekenhuizen roor concentratie in Zierikzee. Het bestuur ziet daarin moge- MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter )I. Meeuwisse heeft gisteren drie mannen uit Tholen, Oud- Vossemeer en Bergen op Zoom roor het stelen van bouwlam- veroordeeld tot elk veertig uur taakstraf. Het negentienjarige trio klom 5 november vorig jaar bij het pro ject Nieuwe Kerk over het hek- iferk en nam vier bouwlampen ran een bouwbedrijf weg. Een rag eerder warenzealeenkijkje rezen nemen, maar hadden toen niets gestolen, farom ze de bouwlampen wil len hebben wisten ze zelf niet, hoewel een van de verdachten «klaarde de bouwlampen ■oor decoratie op zijn kamer te rillen gebruiken. Officier van Jistitie J. Groen kwalificeerde daad als een onnozele dief- talen eiste zestig uur taakstraf. 5c politierechter had oog voor let blanco strafblad van het fetal en kwam uit op veertig aur. lijkheden voor verbeteringen en voor een snellere behandeling van een groter aantal patiënten. Het resultaat daarvan moet zijn dat de wachttijd voor oogheel kundige ingrepen fors wordt te ruggebracht. Bovendien biedt concentratie op één locatie meer mogelijkhe den om daar nieuwe ontwikke lingen binnen de oogheelkunde te laten plaatsvinden. Ook de centrale ligging van Zierikzee maakt het volgens clusterma nager A. de Viet mogelijk dat in de toekomst activiteiten die nu nog elders plaatsvinden, er wor den uitgebreid. Om de verschuiving van de oog heelkundige activiteiten naar Zierikzee voor elkaar te krijgen, is een projectorganisatie opge zet. Binnenkort wordt begon nen met het bouwklaar maken van de vleugel voor de onder steunende dienst van de polikli niek oogheelkunde. In de perio de tot het begin op 1 januari 2004 worden de gevolgen voor patiënten en medewerkers ver der in kaart gebracht. De Viet benadrukt dat er voor- De gemeente Goes probeert met het project breedtesport jongeren in bewegingte brengen; met het straatvoetbaltoernooi lukte dat gisteren aardig, foto Willem Mieras door Patrick de Block GOES - Op het grasveld aan het Kla verpad in de Goese wijk Nieuw-West werd gisteren een wijkstraatvoetbal toernooi gehouden. Kinderen uit Goes van twaalf tot en met zestien jaar waren uitgenodigd voor het evenement, dat werd georganiseerd door smwo-wel- zijn. Bestrating waarop kon worden gevoet bald was moeilijk te vinden. Het gras veld, waar twee veldjes van twintig bij veertig waren uitgezetwas een goed al ternatief. Zo'n twintig kinderen, ge huld in tricots van bekende Europese topclubs, gingen daar in teams van vier met elkaar de strijd aan. „We hebben de teams zo ingedeeld dat er steeds twee jongere en twee oudere kinderen bij el kaar zitten", zegt A. Fertoute, coördi nator van smwo-welzijn. De kinderen moesten zich tussen negen en half tien melden op het veld. „Ieder een die een balletj e wil trappen kan zich aanmelden. Je hoeft niet per se met een team in te schrijven", legt Fertoute uit. Per wedstrijd wisselde de samenstel ling van het team, wat wil zeggen dat de deelnemers steeds aan andere mede spelers moesten wennen. Het punten systeem was hetzelfde als bij een echte voetbalcompetitie. Dus drie punten bij winst, één bij gelijkspel en lege handen bij verlies. Verder stond er op het veld een bord met gaten. Van een afstand moesten de kin deren proberen de bal door een van de gaten te schieten, wat extra punten op leverde. Deze punten werden bij de sco re van het voetbaltoernooi geteld, waarna aan het einde van de dag de per soon met de meeste punten tot winnaar werd uitgeroepen. Het toernooi wordt gehouden in het ka der van het project breedtesport. De ge meente wil op deze manier proberen om kinderen meer te laten bewegen. Daar om wordt er vrijdag om tien uur op nieuw een voetbaltoernooi gehouden. Ditmaal op de Grote Markt in Goes. Advertentie door Rolf Bosboom 's-GRAVENPOLDER - Inwo ners van 's-Gravenpolder zien wel wat in de grootscheepse plannen voor het gebied rond sporthal De Zwake. Voorwaar de is wel dat de gemeente Borse- le goed kijkt naar de verkeersaf wikkeling en naar de sociale veiligheid in het gebied. De gemeente werkt aan een 'masterplan' voor 's-Graven polder. Aanleiding zijn de plan nen voor gezamenlijke nieuw bouw van de basisscholen De Linden en De Rank. Het nieuwe gebouw zou ten zuidoosten van de sporthal moeten komen. Het verplaatsen van de scholen heeft geleid tot een reeks nieuwe ideeën. In het huidige voorstel, waarin de gemeenteraad zich kan vin den, wordt de sporthal min of meer ingepakt, zodat het com plex een wat fraaier aanzien krijgt. Aan de kant van het Klimop plein, op de plaats waar nu de ingang van De Zwake is, komt tegen de hal bebouwing die een nieuw onderkomen biedt voor de bibliotheek en voor één of twee winkels. De ingang van de sporthal wordt verplaatst naar de zuid kant, terwijl de jeugdsoos een plaats aan de oostzijde krijgt. Aan de zuidkant komt ook vol doende parkeerruimte voor zo wel de scholen als voor bezoe kers van de sporthal. Daarmee moeten de parkeerproblemen op het Klimopplein op piek uren, als zowel van De Zwake als van de supermarkt veel ge bruik wordt gemaakt, worden opgelost. Op diverse plaatsen in het plan zijn op de bovenetages appartementen voorzien. Voor de oude locatie van de scholen denkt de gemeente aan woningbouw. De plannen gaan uit van vijf vrijstaande en zes tien twee-onder-één-kaphui- zen. De tennisbanen en de scouting gaan naar het noord oostelijke puntje van het dorp, nabij de Zaaidijk. Tijdens een inspraakavond gis teren in het dorpshuis, kwamen geen grote bezwaren tegen de plannen naar voren. De ge meente kreeg groen licht om de ideeën verder uit te werken. Zorgen zijn er wel over het ver keer en dan vooral de ouders die de schoolgaande kinderen bren- lopig alleen sprake zal zijn van reguliere oogheelkundige zorg in Zierikzee. Meer gespeciali seerde zorg op het gebied van oogheelkunde zal zowel bouw kundig als organisatorisch pas in een latere fase worden inge voegd. door Rob Paardekam GOES - Afgelopen zaterdag is brand gesticht in één van de re- gelkasten van de doseerinstal- latie aan de Verbartelweg in Goes. Daardoor is het apparaat opnieuw buiten werking. Aan de reeks van incidenten rond de doseerinstallatie lijkt geen einde te komen. Waarne mend dijkgraaf A. van der Hoef wordt er zo langzamerhand een beetje moedeloos van. „Elders in het land liggen veel van zulke doseerinstallaties. Daar zijn nauwelijks problemen. Maar wij kampen al vanaf het begin met vandalisme en de ene tech nische storing na de andere." De doseerinstallatie is een jaar geleden aangelegd om het sluip- verkeer uit het Poelbos te we ren. Door middel van een soort piramide die uit de grond komt, worden auto's slechts één voor één doorgelaten. Het aantal au tomobilisten is daardoor sterk gedaald, maar wel hebben het afgelopen jaar behoorlijk wat incidenten plaatsgevonden. Verschillende automobilisten werden gelanceerd en in de zo mer werd het apparaat zelfs be schoten. Nadat in februari een vrouw ge wond raakte toen het apparaat omhoog schoot op het moment dat ze er overheen reed, werd het apparaat aan een grondige inspectie onderworpen. Na wat kleine aanpassingen ging hij vo rige week donderdag weer open. Vrijdag ging het alweer mis: door een technische storing deed de doseerinstallatie het niet. 's Avonds was het euvel verholpen, maar lang werden de automobilisten niet gepest door de installatie. Zaterdag werd één van de regel - kasten in brand gestoken. Voor Van der Hoef is dat de spreek woordelijke druppel. „Ik heb geadviseerd de hoogste staat van paraatheid af te kondigen", zegt hij. „Dit moet een keer af gelopen zijn." Het waterschap heeft aangifte gedaan bij de po litie. Die heeft de zaak in onder zoek. Het waterschap zegt nog niet te weten hoe lang de instal latie deze keer niet kan worden gebruikt. Goesenaar A. van Wijnen, groot tegenstander van de installatie, heeft gisteren met zijn advocaat overlegd. Beide heren zijn tot de conclusie gekomen dat een gang naar de rechter de beste optie is. Daar zal Van Wijnen een defini tieve sluiting van de installatie eisen, omdat deze levensge vaarlijk voor passanten zou zijn. „Alle stukken zijn ver stuurd naar de rechtbank in Middelburg", aldus Van Wijnen. „Ik hoop dat de zaak in mei nog kan worden behandeld." De Goesenaar en zijn advocaat denken erg sterk te staan. Advertentie DE ALLERLAATSTE KONINGINNEDAGLOTEN! J - Koninginnedagloterij hBHHHHHH gen of halen. Er wordt gedacht aan een extra ontsluitingsweg op de Langeweg, achterlangs de sporthal. Die wordt bestemd voor langzaam verkeer, maar wellicht ook voor auto's, zij het dan in één richting. Een ander knelpunt is het nieu we parkeerterrein bij de sport hal. Dat gaat ten koste van het groen in de omgeving. Boven dien ligt het terrein dusdanig in geklemd tussen de nieuwe scho len en de hal, dat er nauwelijks sociale controle mogelijk is, zo dat de kans groot is dat er op nieuw een hangplek voor jonge ren ontstaat. Burgemeester J. Gelok zegde toe dat met de aangedragen za ken nadrukkelijk rekening wordt gehouden tijdens de vol gende stappen. Ook wordt gekeken in hoeverre het haalbaar is om aan de Lan geweg, naast de supermarkt, een woonzorgcomplex te bou wen. Het vermoeden bestaat dat zoiets op die plek te kostbaar en te massaal wordt, maar de ge meenteraad wil dat nog eens goed uitgezocht hebben. Ook andere locaties in de kern wor den bekeken. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De Partij voor Zeeland wil dat er één Zeeuwse parkeerkaart komt voor gehan dicapten. W. Hirdes, lid van de provinciale welzijnscommissie voor de Par tij voor Zeeland (PvZ), heeft daar schriftelijke vragen over gesteld. De fractie heeft gecon stateerd dat er in veel gemeen ten verschillende soorten parkeerkaarten voor gehandi capten zijn. Dat is niet alleen voor invaliden, maar ook voor hun medeburgers onduidelijk en verwarrend, aldus de PvZ. Gemeenten zijn sinds anderhalf jaar zelf verantwoordelijk voor het beleid voor invalidenpar keerplaatsen. Daardoor zijn grote verschillen ontstaan. Sommige gemeenten rekenen parkeergeld op speciale invali- denplaatsen, anderen niet. Bo vendien mogen houders van een invalidenparkeerkaart van sommige gemeenten gratis par keren op 'gewone' parkeer plaatsen en moet op andere plaatsen de parkeermeter wel worden gevuld. Vlissingen en Veere bijvoorbeeld vragen geld voor invalidenparkeerplaatsen, Schouwen-Duiveland niet. De PvZ noemt het in schriftelij ke vragen aan Gedeputeerde Staten 'niet meer van deze tijd' dat er in één provincie verschil lende regels zijn voor invaliden parkeerplaatsen. Volgens het commissielid Hirdes is dat slecht voor het imago van de provincie en de gemeenten. De fractie wil dat het dagelijks provinciebestuur alles in het werk stelt om op zo kort moge lijke termijn te komen tot één Zeeuwse gehandicaptenpar- keerkaart. De PvZ gaat er van uit dat de regeling tot stand komt in overleg met alle ge meenten en de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten. Advertentie Noordzandstraai 6 Yerseke tel. (0113) 57 29 07 fax (0113) 57 38 73 Advertentie OOSTWAL 1 - GOES - 0113-228895 KOOKMAGAZIJN Natalie uit Goes is een zelfbe wuste jongedame die vrij en onverveerd de wereld tege moet treedt. Tot in Zuid-Afri ka toe, waar ze in het kader van een studentenuitwisse ling kortgeleden naar afreis de. De voorbereidselen van haar studiereis vulden haar laatste dagen in het Zeeuwse van ochtend tot avond. Dus moeder, blij nog even wat voor haar kind te kunnen doen, voldeed graag aan Na- talies verzoek nog even een verjaardagskaart te halen. Heel attent van haar dochter, vond ze, om tussen de bedrij ven door de sociale kalender niet te vergeten. Hoe attent precies, merkte moeder lang nadat Natalie bepakt en bezakt was afge reisd. En wel op moeders ver jaardag. Daar kwam de kaart, die ze zo zorgvuldig had uitgezocht. 'Ik weet dat je verjaardag niet hetzelfde zal zijn omdat ik er niet bij ben', stond erop. Ze had 'm nog zelf betaald ,ook^~

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23