m Nieuwe mrsa-variant wordt overgebracht door huidcontact Twee lichamen verwisseld voor crematie Bolkestein sleept Nederland voor Europese Hof Justitie GRATIS 25 BONUS MILES Wegens verjaardag gesloten. De PZC op Koninginnedag Amerikanen studeren op compensatievoorstel aan Pyongyang Fortuyn bewondert Fortuyn 30 april van 9.00 tot 17.00 uur Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- Overgewicht wordt epidemie Derde Kamer verdeelt welvaart Sneijder hoort bij de grote jongens Schroder wint steun voor plannen 18c 10c Wolkenvelden T^/h/ereh met fiyef 5eroosterte 246e jaargang no. 101 dinsdag 29 april 2003 losnummer 1,10 Verschrikkelijk Strafbaar Schikking Wisselend bewolkt. Maxima rond 18 graden bij een meest vrij krachtige zuidwestenwind. Hl»» HU» UIHH' IIMM HHll Uil» UIIU J internet: www.pzc.nl rafrmmmm Advertentie naam:noteert u mij voor een proefabonnement van 6 weken voor 16,-. voorletters: m/v straat: Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon: e-mail: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan. 8 713214 000002 D noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: c per maand met automatische incasso 20,50). o per kwartaal met automatische incasso 55,10). o per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig) door Hans Gertsen BRUSSEL - Eurocommissaris Frits Bolkestein (Interne Markt) heeft Nederland voor de rechter gedaagd wegens het afscher men van de markt voor beveili gingsdiensten. Volgens Bolkestein krijgen bui tenlandse particuliere beveili gingsdiensten geen eerlijke kans op de Nederlandse markt, omdat de overheid te veel en on nodige eisen aan die bedrijven stelt. Zo moeten buitenlandse bevei ligers die in Nederland diensten willen verlenen vooraf toestem- Advertentie Op woensdag 30 april zijn alle IKEA vestigingen gesloten. 1 mei ben je vanaf 10 uur weer welkom. Ma t/m vr 10-21 uur. Za 9 - 18 uur. www.IKEA.nl 0900 - 235 45 32 (€0.1 0/min.) Advertentie KRANT VOOR Z E ELAND Op Koninginnedag, 30 april, zijn alle PZC-kantoren gesloten. Voor bezorgklachten zijn wij 's ochtends bereikbaar tussen 08.00 uur en 12.00 uur op het (gratis) nummer: 0800-0231231 Directie PZC Voor dringende zaken belt u met ons kantoor in Vlissingen:0118-484000 Helaas voert PTT geen postbestelling uit, zodat postabonnees de PZC een dag later zullen ontvangen. Kijk voor uw dichtstbijzijnde Praxis vestiging in de Gouden Gids of op www.praxis.nl N-Korea stopt met kernwapens Vrede en welvaart moeten eerlijker worden verdeeld; dat is het doel van de Derde Kamer. Het orgaan wil zorgen dat er weer meer aandacht komt voor ontwikkelingssa menwerking. Twee Zeeuwen nemen zitting in de ka mer: Frans van Kollem en Esther Spuesens. door Dick Hofland DEN HAAG - Er is eeii nieuwe bacterie ontdekt, die, vooral ernstige huidinfecties veroor zaakt. Het is een variant van de bekende ziekenhuisbacterie mrsa en wordt overgebracht door huidcontact, het delen van handdoeken of slapen in het zelfde bed. De bacterie is ontdekt in de Ver enigde Staten, maar is nu ook in Nederland opgedoken, zij het in nog zeer beperkte omvang. Tot nu toe zijn infecties vooral voor gekomen in gevangenissen, bij sportteams en onder homosek suele mannen. Van die laatste groep lopen mannen met hiv- besmetting het grootste risico. Het Rijksinstituut voor Volks gezondheid (RIVM) onderzoekt hoe vaak de bacterie in Neder land voorkomt en hoe besmet ting kan worden voorkomen. Het lijkt erop dat een op de tien mensen die zijn besmet met mr- ,sa de nieuwe vorm meedragen. Het gaat om de zogeheten pvl- mrsa bacterie. Mrsa is de in zie kenhuizen gevreesde bacterie waaraan patiënten met een zwakke afweer kunnen overlij den. Deze bacterie heeft een gen overgenomen van een virus en kan daardoor nu een gif aanma ken dat onder meer de huid aan tast, maar ook een vorm van longontsteking kan veroorza ken. Er bestaat wel een genees middel, maar artsen zijn daar zeer terughoudend mee, omdat ze vrezen dat de bacterie daar door snel ongevoelig wordt voor alle gangbare medicijnen. Dat de infecties meer voorkomen bij homoseksuele mannen komt vermoedelijk doordat zij ge middeld vaker intiem lichame lijk contact hebben. GPD Dat heeft de Amerikaanse mi nister van Buitenlandse Zaken Collin Powell gisteren gezegd. De Noord-Koreanen zouden er iets aanzienlijks' voor terug willen, maar Powell zei niet wat. „De Noord-Koreanen gaven een aantal zaken die zij uitvoeren toe en zeiden dat daar nu verder over kan worden gediscussi eerd", aldus Powell. Hij voegde er aan toe dat de Amerikanen het voorstel 'met onze vrienden en bondgenoten' bestuderen. Eerder zei een Chinese over heidsfunctionaris dat het Xoord-Koreaanse bewind in Pyongyang bereid is tot com promissen als de Amerikanen hun vijandige houding zouden laten varen. Dat zou moeten worden vastgelegd in een niet- aanvalsverdrag tussen beide landen. Maar volgens de Chine se functionaris zouden de VS dat niet willen. Tijdens de bijeenkomst tussen China, Noord-Korea en de VS die vorige week in Peking plaatshad, gaf Noord-Korea verder aan te willen stoppen met het testen en exporteren van ballistische raketten. Het stalinistische regime zou volgens de Chinese zegsman ook door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Justitie in Middelburg onderzoekt de verwisseling van de licha men van twee overledenen in Middelburg. Bij de crematie merkte de familie zaterdag bij het afscheid dat de opge baarde niet hun op 92-jarige leeftijd overleden vader uit Koudekerke was. Die was donderdag 24 april al gecre meerd: bij de uitvaartplech tigheid voor een 73-jarige in woner van Veere, die tweede paasdag overleed. De Veerse overledene is gis termiddag alsnog gecre meerd in aanwezigheid van zijn familie. De betrokken families willen niet reageren in afwachting van het onder zoek dat politie en justitie zijn begonnen. Directeur 1- den Besten van uitvaarton derneming Janneke den Besten uit Middelburg, die volgens de gemeente Middel burg beide uitvaarten ver zorgde, zei gisteren van niets te weten. Be gemeente Middelburg is beheerder van het crematori um aan de Westelijke Oude Havendijk. Burgemeester K. Schouwénaar heeft beide betrokken families gisteren zijn verontschuldigingen ongeboden. Hij noemt de persoonsverwisseling 'ver schrikkelijk' en zegt blij te zijn dat justitie een onder zoek heeft ingesteld. „An ders had de gemeente daar om gevraagd. Dat is goed voor de onpartijdigheid." Schouwénaar betreurt het dat hij pas gisteren op de hoogte raakte van de verwis seling. „Het was beter als ik zaterdag in kennis was ge steld. We hadden het niet meer kunnen goedmaken, maar dat was naar de fami lies toe beter geweest." Vol gens Schouwénaar wil de ge meente afhankelijk van de uitkomst van het onderzoek de procedures in het crema torium aanscherpen. Het justitieel onderzoek richt zich in hoofdzaak op de verificatieplicht die de be heerder van een crematori um heeft wanneer uitvaart ondernemingen overledenen ter crematie aanbieden. Vol gens de Wet op de Lijkbezor ging moet de beheerder zich ervan vergewissen dat de re gistratie op het stoffelijk overschot of de kist en de do cumenten overeenkomen. Bij twijfel moet een confrontatie met twee nabestaanden ze kerheid brengen. „Blijft dat achterwege, dan is dat een strafbaar feit", legt politie woordvoerder Jan van Mou- rick uit. De politiewoord voerder is uit de laatste tien jaar geen ander geval van verwisseling van de licha men van overledenen be kend. Volgens woordvoerder van justitie Esther Boot zal het onderzoek ongeveer één tot twee maanden in beslag ne men. »anonze redactie buitenland WASHINGTON - Noord- Korea heeft vorige week tijdens gesprekken met de Verenigde Staten aange boden 'uiteindelijk te stoppen' met zijn nucleai re programma. bereid zijn weer wapeninspec teurs toe te laten. De Noord-Koreaanse delegatie meldde dat het de Amerikanen een 'nieuw stoutmoedig plan' had gepresenteerd. Wat dat plan inhield, zei zij niet. De Noord- Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun suggereerde dat Py ongyang economische en poli tieke beloningen wil. De Amerikaanse onderminister van Buitenlandse Zaken John Wolf richt zijn blik inmiddels op Iran. Dat land is volgens hem een grotere bedreiging dan Noord-Korea. Dat zei Wolf gis teren in Genève waar de VN een herziening van het kernwapen verdrag voorbereiden. RTR/AP Het aantal Nederlanders met overgewicht neemt verontrus tend toe, constateert de Gezondheidsraad in een gisteren ver schenen advies. Mensen moeten dringend meer gaan bewegen en minder eten, anders rijzen de kosten voor de gezondheid straks de pan uit. Even leek het erop dat de Duitse bondskanselier Schroder op zou stappen. Linkse rebellen binnen zijn partij dreigden zijn economische hervor mingsprogramma te will- len dwarsbomen. Schro der kreeg uiteindelijk toch de steun van de rood-groene coalitie. De achttienjarige Wesley Sneijder speelde pas twaalf wedstrijden in de eredivisie en kwam slechts één keer uit voor Jong Oranje. Maar toch ziet Dick Advocaat nu al een rol voor hem wegge legd bij het grote Oranje. Zelf kan de Aja- cied het nog nau- "3 Q welijks geloven. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 7; radio en televisie: 8; zeeland: 9, 11, 13 en 15; sport: 17 en 18; buitengebied: 19,21 en 22. HANNOVER - De rechtbank wil een einde maken aan het ming hebben van de Nederland se autoriteiten, zelfs voor tijde lijke klussen. Bovendien moeten de bedrijfsleiders een persoonlijke vergunning heb ben en moeten de bedrijven al hun personeelsleden een speci aal legitimatiebewijs geven dat moet worden aangevraagd bij de Nederlandse autoriteiten. De bedrijven moeten voor al deze vergunningen een vergoeding betalen. De Nederlandse autoriteiten houden volgens Bolkestein geen rekening met voorschriften waaraan buitenlandse beveili gingsbedrijven in eigen land al moeten voldoen. Bovendien er kent Nederland de beroepskwa lificaties die in het buitenland zijn verkregen niet. Dat bete kent dat beveiligingspersoneel dat diensten verleent op Neder lands grondgebied over Neder landse kwalificaties moet be schikken. Volgens de Europese Commissie werkt Nederland met al deze eisen 'een onge rechtvaardigde beperking van de vrije dienstverlening' in de hand. De eisen zouden boven dien strijdig zijn met artikel 49 van het EU-Verdrag en met richtlijnen over de erkenning van beroepsopleidingen. Bolkestein verzocht Nederland in oktober 2 001 in een met reden omkleed advies om de situatie recht te zetten. Omdat Neder land tot op heden niet heeft ge reageerd, stapt de Commissie nu naar het Europese Hof van Jus titie in Luxemburg. De Permanente Vertegenwoor diging van Nederland bij de EU leek gisteren overvallen door de stap van Bolkestein. GPD Advertentie proces over de treinramp bij Es- chede. De drie hoofdverdachten vanhet ongeluk kunnen volgens de rechters geen ernstige fouten worden aangerekend. De man nen waren aangeklaagd wegens dood door schuld. Ze zouden de wielen van de trein niet genoeg hebben getest. Als de drie echter elk 10.000 euro in de staatskas storten, is de zaak geschikt.DPA AMSTERDAM - Marten Fortuyn (1) is onder de indruk van de gelijkenis van het wassenbeeld van zijn broer Pim. In wassenbeeldenmuseum Madame Tussaud's in Amsterdam is gisteren het beeld van Fortuyn onthuld door Hans Wiegel. De komende dagen worden overal in het land herdenkingen gehouden in verband met de moord op de politicus, 6 mei precies een jaar geleden. Zo is er vanaf vandaag tot eind oktober in Madame Tus saud's de tentoonstelling 'Pim - Ik zeg wat ik denk' te zien, met niet eerder gepubliceerde jeugdfoto's en ge luidsfragmenten. Op 6 mei wordt in het Hilversumse Mediapark om zes over zes 's avonds op de plek waar Fortuyn is vermoord een herdenking gehouden. Onder anderen oud-LPF-Kamerlid Smolders legt een krans. Professor Smalhout, columniste Pamela Hemelrijk en LPF-lid Spijker zijn uitgenodigd om te spreken. Op de zelfde dag wordt in de Keukenhof een nieuwe, witte tulp vernoemd naar Fortuyn. foto Evert Elzinga/ANP f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1