Opknapbeurt Badhuisstraat begonnen PZC Nieuwe acties dreigen in Europes havens ALLEE EZE WEE TOT 40% KORTING OP DUIZENDEN ARTIKELEN 11 Mishandeling bestraft met werkstraf i Malls' en 'autoboulevard' moeten bedrijventerrein aantrekkelijk maken agenda w dinsdag 29 april 2003 Parkeren Dronken brommerrijder beboet Toekomstplan vogelopvangcentra Kanaalweg afgesloten door kraan Politieke vragen over betonfabriek Middelburgse krijgt boete en rijontzegging voor niet blazen I Barrières Afwachtend J Baskensburg moet op de schop wAhvan der Sluis ÏLISSINGEN - Het bedrijven- lenein Baskensburg in Vlissin- ,en moet weer een aantrekke lijk werk- en winkelgebied torden. Ook moet de bijzondere [«ring van het terrein - aan de loofdwegen van de stad - beter jtnut worden. Dat staat in het jntiverp-plan revitalisering be drijventerrein Baskensburg. De ipknapbeurt neemt enkele ja- 0 in beslag en kost miljoenen. Baskensburg ligt ingeklemd kissen de Nieuwe Vlissingse- ,eg, de President Roosevelt laan en de Sloeweg. Iedereen tent het gebied, aldus advies bureau Seinpost uit Eindhoven, iooral door de aanwezigheid van grote winkels, zoals Albert Heijn, Blokker, It's en Praxis. Naast de foodsector zijn er ook veel autobedrijven te vinden. Het oudste deel van Baskens- g is te vinden pal achter de I0i Krugerstraat met karak teristieke bakstenen bedrijfsge bouwen. Dat gebied heeft vol- het bureau een 'vooroor logse uitstraling'. Aan de Nieuwe Vlissingseweg STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Verenigingsgebouw Amicitia, 14.00 uur: Koersbal en biljart; 5IGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: tersbal, biljart en soos voor ouderen; MJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 gun Ouderensoos met Scrabble, sjoe ls,biljarten; MIDDELBURG - Oostkerkplein 22, 20.00- 21.00uuren 21.00-22.00 uur:Tai Chi voor beginners; ÏLISSINGEN - Sint Jacobskerk, 15.00 .it:Samenzang onder begeleiding van 'et koperensemble Ceacilia, voorafge- jaandoortorenblazen van 14.30 uur; Theo van Doesburgcentrum, 14.00 uur: temoetingsmiddag vijftigplussers; DeOude Stad, 10.00 uur: Peutermorgen 8113.30 uur: Koersbal; h-en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, ta-12.00 uur: Koffiecontactochtend en M.OOuur: Sjoelclub; Paardenstraat, 21.00-22.00 uur: Lam- pionoptochtspeeltuinvereniging De Ou- ieStad; KSTKAPELLE - Hervormd Jeugdge- Miw, 14.00 uur: Soos voor zestigplus sers en koersbal. en de President Rooseveltlaan zijn de grote winkels en auto showrooms te vinden. De Gilde- weg daarentegen kent vrij veel kleine autobedrijven. Naast be drijfsgebouwen zijn er in Bas kensburg verschillende be drijfswoningen. De straten zijn tamelijk smal, waarin de te koop aangeboden auto's het straatbeeld domineren, aldus Seinpost. Het adviesbureau heeft Bas kensburg in vier gebieden ver deeld. Deel 1 heeft betrekking op de omgeving van AH en Blokker aan de Gildeweg ('de grote Mali') en 'de kleine Mali' met onder meer Leen Bakker en C1000. Op beide terreinen kan nog veel verbeterd worden. Seinpost noemt de twee winkel gebieden door hun opvallende ligging het visitekaartje van de gemeente Vlissingen. Eén van de mogelijkheden is de bouw van een geheel nieuw complex met een nieuwe toegang vanaf de President Rooseveltlaan. Beide gebieden moeten ook een nieuwe uitstraling krijgen van af de Nieuwe Vlissingseweg en de Hermesweg-Oost. Dat kan door in de hoogte te bouwen tot een maximum van acht bouwla gen. Met simpele ingrepen kan een bestaand bedrijf een gevel - die wel een architectonische vormgeving moet krijgen - ver vangen. Ook kan de uitstraling van het bedrijventerrein verbeteren door te parkeren onder een nieuw te bouwen winkelcom plex. Het nieuwe winkelcen trum wordt dan als het ware op getild. De eigenaren van de twee 'Mails' hebben de gemeente al laten weten bereid te zijn mee te willen denken over een totale herontwikkeling. Het zicht op de bedrijven aan de Hermes- weg-oost vanaf de Nieuwe Vlis singseweg kan al een stuk beter worden als het lage groen tussen beide wegen verdwijnt. De President Rooseveltlaan moet de allure krijgen van een echte stadsentree. Op de weg, waar relatief veel (kleine) onge lukken gebeuren door op- en uitritten van bedrijven en ben zinestations, moet ter hoogte van de Kwik Fit een zogeheten ovonde komen, een langgerekte rotonde. De ruimte daarbinnen moet groen worden. De Industrieweg moet heringe richt worden tot een 'autobou levard'. Dat kan door langs de bestaande showrooms een voet pad aan te leggen, een groen strook en vervolgens de rijbaan voor auto's. De gemeente moet in overleg met de autobedrijven proberen de bestaande buiten opslag en het volzetten van de trottoirs met wagens tegen te gaan. Aan de Oude Industrie weg wil Seinpost de oude bak steenarchitectuur zoveel moge lijk handhaven. Buitenopslag moet verboden worden. Het ad viesbureau stelt voor om de na oorlogse huizen aan het begin van de Paul Krugerstraat op de langere termijn te slopen en een nieuwe stadsentree te maken. Het plan voor de opknapbeurt van Baskensburg ligt tot en met 30 mei bij de gemeente Vlissin gen en de bibliotheken ter inza ge. De klinkers keren niet terug in de Badhuisstraat: als de werkzaamheden zijn afgerond, wordt de straat geasfalteerd, foto Lex de Meester door Anita Janse VLISSINGEN - De opknapbeurt van de Vlissingse Badhuisstraat is vorige week begonnen. De weg blijft de komende maan den opengebroken. Er komt een gladde as faltweg die in niets meer doet denken aan het oude, hobbelige wegoppervlak. „Zo'n350 meter wegdek wordt vernieuwd", vertelt projectleider J. Risseeuw van de ge meente Vlissingen. „Het gaat om het weg- deel van de ABN-Amrobank tot het Schel- deplein, want daar lagen nog altijd gewone straatklinkers." De klinkers vormden voor omwonenden een bron van ergernis omdat ze zorgden voor geluidsoverlast. Dat is niet de enige reden dat het traject op de schop gaat. „De Badhuisstraat is een van de belangrijkste wegen die toegang verleent tot het centrum van de stad, er gaat altijd zwaar vrachtverkeer overheen. De weg moest nodig vernieuwd worden", aldus Ris seeuw. De uitvoering maakt het noodzake lijk dat de straat tot eind juli is afgesloten. Tijdens deze periode zal het motorverkeer worden omgeleid. De werkzaamheden bestaan uit het vervan gen van de fundering van de weg, het op nieuw aanleggen van rioleringen en het asfalteren van de straat. Bovendien krijgt de straat meteen andere verlichting, par- keermeters en nieuw groen. MIDDELBURG - Een 23-jarige Vlissinger werd gisteren voor dronken rijden op een brommer conform de eis veroordeeld tot zes maanden rijverbod en 400 euro boete door de Middel burgse politierechter. De man leende 25 mei vorig jaar de bromfiets van een kennis. Dit kwam hem duur te staan. Hij droeg geen helm toen hij tegen de gevel van een woning reed. Hij moest met een schedelbasisfractuur worden afgevoerd naar het ziekenhuis in Rotterdam. Een bloedproef wees 1,46 milligram aan. De officier meende dat verdachte in een dronken opwelling op de bromfiets was gestapt. Door het eenzijdige ongeval ont stond er voor hem een levensbedreigende situatie. Raadsman E. Smit vroeg om een voorwaardelijke rijontzegging, gecom bineerd met een'hogere boete, omdat hij vond dat zijn cliënt door het verkeersongeval ongenadig was gestraft. De politie rechter voelde meer voor het standpunt van de officier, die het ongeval en het feit, dat het niet de eerste overtreding was van de man, liet meewegen in de straf. DEN HAAG - Vijf kustvogelopvangcentra, waaronder De Mikke in Middelburg, kunnen mogelijk rekenen op meer steun van de rijksoverheid. Minister Veerman van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) is met de centra overgeko men dat zij een gezamenlijk toekomstplan zullen maken. Veerman gaat zich vervolgens beraden op maatregelen om de continuïteit van de vogelopvangcentra te garanderen, heeft hij gisteren de Tweede Kamer gemeld. Op basis van een voor stel uit de Tweede Kamer komt het ministerie van LNV dit jaar al met 45.400 euro over de brug, waarvan de vijf centra elk op grond van een begroting een evenredig deel zullen ont vangen. De financiële positie van de vogelopvang is opnieuw ter discussie gekomen door de olievervuiling begin dit jaar na een lekkage uit het gezonken Noorse autoschip Tricolor. Het Rijk is van plan de gemaakte opvangkosten op de veroorza ker^) te verhalen. MIDDELBURG - De Kanaalweg in Middelburg is volgende week van negen uur 's ochtends tot vier uur 's middags afge sloten voor het verkeer. Het gaat om het gedeelte tussen de Stationsbrug en het Tinq-tankstation. De afsluiting is nodig omdat er twee putten in de bouwput van de parkeergarage worden geplaatst. MIDDELBURG - De Statenfractie van GroenLinks beschul digt het dagelijks provinciebestuur van hautain gedrag. Ook heeft het volgens de fractie 'zeer beperkt inzicht in de maat schappelijke verhoudingen in de provincie'. GroenLinks vaart zo uit, omdat Gedeputeerde Staten een milieuvergun ning hebben verleend voor de bouw van een betonfabriek. Aannemingsbedrijf Van Hattum en Blankevoort gaat daarin betonelementen maken voor de Westerschelde Container Ter minal (WCT). GroenLinks vraagt het college van GS schriftelijk waarom het zich niet heeft gehouden aan de belofte van het vorige col lege dat er 'geen spa de grond in zou gaan' voordat de procedu re bij de Raad van State is afgerond. Ook vraagt ze zich af waarom het college willens en wetens de confrontatie zoekt met degenen die de rechter om een oordeel over de WCT heb ben gevraagd. Verder wil GroenLinks van GS weten hoe ze denken de 'opnieuw of nog ernstiger verstoorde maatschap pelijk verhoudingen te herstellen'. MIDDELBURG - Politierechter JLMeeuwisse in Middelburg leeft gisteren een 39-jarige 'rauw uit Middelburg voor let weigeren van de alcohol- lest conform de eis veroor- ieeld tot 1250 euro boete en K maanden rijontzegging, narvan 130 dagen voorwaar delijk. I» de uitspraak werd rekening gehouden met bijzondere om standigheden. De Middel burgse was nog niet eerder in aanraking geweest met justi- fe De vrouw heeft volgens raads- ™N, Koole het rijbewijs hard 'odigvoor haar bedrijf. Het rij bewijs was 12 februari dit jaar -igenomen nadat ze bij haar aanhouding in Middelburg de fastest had gefrustreerd, door aaast het mondstuk van het ap paraat te blazen. Vast stond wel tatze had gedronken. Dat werd :°or de raadsman ook niet te- ingesproken. „Ze had die dag iroblemen. Dit is een eenmalig ncident." redactie Walcheren Oostsouburgseweq 10 Postbus 18 «80 AA vlissingen kl: (0118) 484000 ax: (0118) 470102 Email: redwalch@pzc.nl 1b van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie riostsouburgseweg 10 Postbus 18 «80 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 ex: (0118) 470102 ■mail: redactie@pzc.nl internet jwvw.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Aector Doorns MIDDELBURG - Voor het uit delen van een kopstoot en een mishandeling in de relatiesfeer is gisteren in Middelburg een 36-jarige inwoner van die stad veroordeeld tot tachtig uur werkstraf. Een ruzie over de verdeling van de spullen tussen verdachte en zijn ex, met wie hij twaalf jaar had samengewoond, escaleerde 2 oktober vorig jaar. De spanning liep hoog op toen zijn ex en haar vriend de ver dachte kwamen opzoeken op zijn werk. Toen de vriend hem, volgens de verdachte, met een zelfingenomen lach had aange keken, sloeg de vlam in de pan. De Middelburger deelde tijdens de schermutselingen een kop stoot uit aan zijn rivaal en sloeg zijn ex in haar gezicht. De ver dachte beaamde de kopstoot en de klappen, maar zei zelf ook te zijn aangepakt. De aanleiding was voor offi cier van justitie J. Groen vol strekt onbegrijpelijk. „Dit ge weld is buitensporig en onno dig." De officier zag de kop stoot als een poging tot het toe brengen van zwaar lichamelijk letsel (het slachtoffer had een barst in zijn neusbeen). Ook vond hij de mishandeling van de vrouw bewezen. Hij eiste zes weken voorwaardelijke gevan genisstraf en tachtig uur taak straf. Raadsvrouw S. Köller pleitte voor een voorwaardelijke straf. „Waar er twee vechten, hebben er twee schuld", zei ze. De politierechter concludeer de dat de Middelburger opge fokt was toen hij zijn ex en haar vriend achterna was ge gaan. Ze achtte twee mishande lingen bewezen en nam in de uitspraak mee dat de man tot gisteren een blanco strafblad had. door Wout Bareman TERNEUZEN - Opnieuw drei gen er acties in de Europese ha vens. De Europese Commissie heeft alle wijzigingsvoorstellen Advertentie m m van het Europees Parlement voor het plan het werk in de ha vens te liberaliseren van tafel geveegd. Met name in België, waar havenarbeiders fel be toogden tegen aantasting van hun positie, heeft dat geleid tot boze reacties. Vorig najaar en eind januari leidden de liberaliseringsvoor- stellen tot stakingsacties in vrij wel alle Europese havens. Zo'n 15.000 havenwerkers gingen de straat op. In Terneuzen en Vlis singen blokkeerden 500 haven arbeiders de poorten van de NV Haven van Vlissingen en van de vestigingen van Verbrugge Ter minals. Het leek erop dat het parlement kans zou zien de liberaliserings plannen af te zwakken. De Eu ropese Commissie wijst de voor gestelde aanpassingen echter van de hand. „In plaats van af handeling door de rederijen zelf toe te staan wanneer dit maar mogelijk is, werpt men zoveel mogelijk barrières op", consta teerde de commissie eind vorige week. Waar de commissie vond dat de rederijen zelf mochten uitmaken wie hun schepen laadde of loste, bleek het parle ment enkel te willen praten over het inzetten van de eigen scheepsbemanning en dan nog onder strikte voorwaarden. Dat was ook één van de eisen van de vakbonden, die vrezen voor de veiligheid in de havens indien de reders iederen kunnen char teren voor het laad- en loswerk. De internationale vakbonden wachten nu af welk standpunt de ministers van Transport van de vijftien EU-landen innemen. Nog voor de zomer moeten die een akkoord bereiken met zowel het parlement als de commissie. Nederlandse vakbondskringen nemen een afwachtende hou ding aan. De actiebereidheid in met name wereldhaven Rotter dam blijkt niet erg groot. FNV Bondgenoten zoekt intus sen medestanders voor een spe ciale havenwet, die de positie van de Nederlandse havenar beiders veilig moet stellen. Het havenschap Zeeland Seaports en de directie van de NV Haven en Verbrugge Terminals onder steunen het initiatief; het Ha venbedrijf Rotterdam voelt er weinig voor en vindt dat de ha venarbeiders al voldoende wor den beschermd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11