PZC Schelleman glibbert naar zege Smash en Drive kansrijk voor titel AZVV houdt hoop op lijfsbehoud :20 Degradant Tholense Boys geeft geen presentjes weg uitslagen maandag 28 april 2003 Cadzand aast op periodetitel Scheldesport handhaaft zich in eerste klasse Axelse tweedeklasser wint bij Arnemuiden: 0-2 Offensief i Van de Bunder slaat keihard toe Hamelink wijst Zaamslag de weg doorTon Koomen ZAAMSLAG - Zaamslag 'leeft' nog. In een zenuwslopend duel, dat onder miserabele weersom standigheden werd gespeeld, bleef de Zeeuws-Vlaamse equi pe met 3-2 de baas over het al gedegradeerde Tholense Boys. Met nog één wedstrijd voor de boeg - zaterdag uit tegen kam pioen Rillandia - heeft de ploeg nog kans degradatie te ontlo pen. De 150 trouwe Zaamslag-fans die het barre weer trotseerden rekenden op een gemakkelijke middag voor hun team. Ze kwa men bedrogen uit. Tholense Boys deelde geen presentjes uit. De formatie van trainer Romeo van Aerde deed zijn sportieve plicht. Alleen het eerste kwar tier was duidelijk voor Zaamslag. De ploeg kreeg in de eerste vijftien minuten alle mo gelijkheden op voorsprong te komen. Peter Hamelink, de on betwiste uitblinker met zijn fraaie individuele acties, Jacco den Hamer en Peter Dieleman, kwamen in ideale positie voor Tholense Boys-doelman Erik van Heusen te staan, maar faal den. „In zulke duels waarin de belangen groot zijn, slaan de ze nuwen toe. Een doelpunt had ons rust kunnen brengen, maar je kunt de ballen het doel niet in- praten", stelde Jan Dooms, de assistent van trainer Mare de Kunder nuchter vast. Toen de aanvalsgolven van Zaamslag minder werden, liet Tholense Boys zien dat het team potentieel genoeg heeft volgend seizoen terug te vechten voor een plaats op het niveau waar het thuishoort. Tholense Boys pakte het initiatief en liet de aanhang van de thuisclub sid deren. Het duurde tot in de ne gentiende minuut voordat Tho lense Boys een klap uitdeelde. Michaël de Jong sneed door de Zaamslag-verdediging en loste een schot, dat door keeper Bart Corstanje nog kon worden ge keerd. De terugspringende bal was een prooi voor sterke Jeroen Nieuwkoop, die Corstanje kansloos liet: 0-1. Peter Diele man had hierna de kans Zaamslag terug in de wedstrijd te schieten, maar alleen voor keeper Van Heusen faalde hij hopeloos. De gezichten van de Zaamslag-aanhang fleurden weer zo'n drie minuten voor rust op. Jacco den Hamer, de goal- tjesdief, rondde op dat moment een voorzet op maat van Menno den Dekker af: 1-1. Zaamslag kreeg geen kans om te juichen, want binnen een minuut had Tholense Boys opnieuw de lei ding genomen door Ronnie de Graaf en meteen na de aftrap lag de bal weer in het Tholense Boys-doel. Dit via een treffer van Peter Hamelink: 2-2. In de tweede helft domineerde Zaamslag, dat de zege veilig stelde via Jacco den Hamer. Hij soleerde in de zeventiende minuut door de Tholense Boys defensie en liet Van Heusen kansloos. Zaamslag hield het spannend tot de laatste minuut doordat het verzuimde meer kansen te benutten. Zaamslag-Tholense Boys 3-2 (2-2). 19. Jeroen Nieuwkoop 0-1,43. Jacco den Hamer 1-1, 44. Ronnie de Graaf 1-2, 45. Peter Hamelink 2-2, 62. Jacco den Hamer 3-2. Gele kaarten: Anthonie Souliman en Carlo Heij- boer (Tholense B), Peter Hamelink en Joris Rademakers (Zaamslag). Scheidsrechter: Marien de Haan. Aantal toeschouwers: 150. Zaamslag: Bart Corstanje, Hubert van den Hemel, Tonny Tissink, Jaap Pijpelink, Peter Oppeneer, Peter Hamelink (84. Randy Lauret), Men no den Dekker, Jean Dooms, David de Haan (46. Arjan de Koeijer), Pe ter Dieleman (67. Joris Rademakers Jacco den Hamer. Een speler van Zaamslag (rechts) probeert de bal te onderscheppen. foto Peter Nicolai door Rinus Verberkmoes AXEL - „Opletten is op dit natte en gladde parkoers een vereis te", zei Johan Schelleman za terdag bij de aanvang van de tweede manche bij de vetera nen. De Axelaar deed het en pakte de dagzege in de vierde crosswedstrijd in de RES-com- petitie. Schelleman was zaterdag één van de doorzetters. Terwijl de helft van de 120 ingeschreven coureurs na de eerste manche er vanwege de slechte omstandig heden (regen en zware baan) er de brui aan gaf, ging hij door. Veteraan Schelleman reed beide manches en mocht mede daar om het zoet van de overwinning smaken. Achter hem finishte Rudy Walhout (Zandstraat), die zijn Yamaha in de tweede reeks naar de zege stuurde, maar in de eerste net wat punten verspeeld had. Peter van de Ree (Zaamslag) werd in deze groep derde. Hij haalde lopend, zijn kapotte motor voor zich uit du wend, de eindstreep. Bij de licentiehouders kaapte Jurgen van Ham (Sint-Niklaas) opnieuw de zege voor de neus van zijn concurrenten weg. Ti telverdediger Dennis Schelle man (Magrette) werd knap vier de en Pascal de Zeeuw (Heikant) vijfde. Opmerkelijk in deze groep bondsrijders was dat hier meer dan de helft van de ingeschreve nen niet startte. In de categorie 250/500cc waren de meeste uitvallers. Bij de ze ven van de 21 crossers die niet van opgeven wilden weten was Eric Peeters (Tielen), die ook op het spekgladde terrein zijn naaste belagers te snel af was. De man die ogenschijnlijk het minste last had van de blubber, was Maikel van de Goor. Deze klassementleider in de catego rie 125cc was ongenaakbaar en leidde van begin tot eind. Ver voor zijn naaste belager Rohald Vrijelinck (Oostende) zegevier de hij op grootse wijze en verste vigde er zijn koppositie mee. Sander de Braai (Zaamslag) pakte de derde plaats. door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - Smash uit Sint Jansteen en Drive uit Sas van Gent zijn nog volop in race voor het kampioenschap in de hoofd klasse mannen van de dis- trictstenniscompetitie. Beide teams wonnen hun partij. Smash heeft de leiding en heeft één puntmeer dan Drive. Smash zegevierde met 5-1 in de uitwedstrijd tegen Kruiningen. Naaste concurrent Drive speel de in verband met de zware re genval in tenniscentrum de Braakman zijn wedstrijd tegen Kapelle. De equipe uit Sas van Gent was met 6-0 de baas over de bezoekers. Smash moest het tegen Krui ningen doen zonder Alexander Bauwens. Reggy Bun was echter een prima vervanger. Peter Jan Mante speelde zijn enkelpartij tegen Ronald van Remortel. De Smash-speler ging voor de winst en zegevierde met twee maal 3-6. Erwin de Keijzer en Patrick Vervaet speelden een spannende eerste set. Bij 5-5 ging Vervaet door zijn rug. Hij probeerde hierna nog wel de partij uit te spelen. De Keijzer won de eerste set met 7-5 en werd uiteindelijk winnaar toen Vervaet bij 4-3 moest opgeven, waardoor Krui ningen het eerste en naar later bleek het laatste punt in deze wedstrijd binnenhaalde. Jeroen Mante kon het niet redden tegen een prima spelende Richard Bral en verloor met tweemaal 2-6. Hetzelfde overkwam Mi- chiel Visser, die niet was opge wassen tegen invaller Reggy Bun: 2-6 2-6. In de dubbelpar- tijen trok Smash tweemaal aan het langste eind. Zowel het duo Van Remortel/Bun als Bral/Ver- vaet maakte een punt met 5-7 2-6 en 7-5 5-7 en 3-6. Drive speelde zijn wedstrijd door de regenval in sportcen trum de Braakman en dat was voor tegenstander Kapelle blijkbaar niet de beste oplos sing. Kim Langeraert maakte korte metten met Eelco Evers- dijk en liet zijn tegenstander met tweemaal 6-0 kansloos. De wedstrijd tussen Paul Cort- vriendt en Sander van Buren le verde een driesetter op Cort vriendt won de eerste set mei 6-3 en bleef ook mde tweedeset goed bij tot 3-3. SandervanBu ren toonde zijn uitstekende kwaliteiten bij twee lobs van Cortvriendt waarin hij er ook tweemaal in slaagde de bal tus sen zijn benen scherp terug te spelen. Cortvriendt speelde een dropshot, maar ook die werd door Van Buren gehaald en scherp weggespeeld. Helaas toonde Sander van Bu ren zich niet alleen een uitste kende speler maar ook een slechte verliezer door tweemaal zijn racket weg te smijten Cort vriendt klaarde de klus door de derde set ondanks een 1-3-ach- terstand toch nog met 6-4 te winnen. Tony Seen was tech nisch wat sterker dan Jan Pijpe link: 6-4 6-2. Drive maakte het succes compleet door een zege (6-0 6-3) van Frank Hamelink op Mark Clausing en winst in de twee dubbelpartijen. VLISSINGEN - Heinkenszand pakte na de 7-0-winst op Wis- senkerke en het 3-1-verlies van DFS tegen Cadzand de titel in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal. Cadzand is de be langrijkste kandidaat voor de derde periode, omdat Spui thuis met 1-0 van Borssele verloor. DFS-Cadzand 1-3: In een ge- lijkopgaande eerste helft kwa men de bezoekers via Jean Pier re Vercouteren zeven minuten voor rust op voorsprong. Nog voor de pauze kwam DFS via Anco van der Linde ook weer langszij. In de tweede helft had de thuisclub een overwicht, maar een kwartier voor tijd counterde Cadzand via op nieuw Vercouteren naar 1-2, Diezelfde Vercouteren zorgdein de slotfase ook nog voor 1-3. Spui-Borssele 0-1: Martijn de Graaf zorgde na een halfuur voor de 0-1 en wat de thuisclub daarna ook probeerde een ge lijkmaker leverde het niet op. Alex Meij er was er met een schot tegen de paal nog het dichtst bij. TERNEUZEN - De basketbal lers van Scheldesport hebben de competitie in het rayon Zuid af gesloten mef een ruime 102-69- nederlaag togen Agathos. De Terneuzense ploeg handhaafde zich ondanks de nederlaag op 't nippertje in de eerste klasse. Voorwaarts boekte in de Zeeuw se klasse een 77-47-overwin- ning tegen Mevo'80. Agathos-Scheldesport 102-69 (47-29): De Terneuzenaren wer den overrompeld door een ster ke tegenstander. In de beginfase hield Scheldesport nog gelijke tred, maar daarna wist Agathos via snelle fastbreaks de score op te voeren. Na rust streed Schel desport al voor een kansloze zaak. „Het was toen nog een kwestie van de wedstrijd uit spelen. Meer zat er niet in voor ons", zei speler-trainer Martin van Ham na afloop. Maurits van Aalst kon zich nog meten met het aanvalsgeweld van de Brabanders. De center van Scheldesport scoorde 29 punten. Koen Bauwens (13), Danny Hermsen (10) en Wladi- mir Dielemans (10) zorgden voor de overige punten. „Het doel was handhaving en dat hebben we bereikt", stelde Van Ham, die als coach de verant woording van het team op zich nam. De jonge selectie blijft vol gend jaar intact. Wel vinden de spelers dat er een trainer moet komen. „Ik heb begrepen dat het bestuur bezig is met een trai ner", aldus Van Ham. Mevo'80-Voorwaarts 47-77 (22-35): Voorwaarts beschikte in Zierikzee slechts over vijf spelers, maar ook zonder wis sels bleken de Axelaars een maatje te groot voor Mevo. Na een voorzichtige start kwamen de Axelaars beter in hun ritme. In verdedigend opzicht onder scheidden zich Hielke Nolet en Stéfan de Clerck. Aanvallend was Mischa van Waesberghe sterk op dreef. De guard was vaak het eindstation van goed uitgevoerde fastbreaks. Ook viel Van Waesberghe op met het scoren van zes driepunters. Robbert d'Hont tekende voor vier driepunters. In de tweede helft liep Voor waarts uit naar een groter ver schil. De ploeg brak het tempo bij de tegenstander door de bal rond te spelen om vervolgens via snelle balwisselingen de gena deklap aan de Zierikzeese ploeg uit te delen. Van Waesberghe was de absolute topscorer met 35 punten, d'Hont was goed voor 26 punten. door Eugène de Kok ARNEMUIDEN - AZVV deed zaterdag wat het moest doen. De Axelse formatie, die strijdt voor lijfsbehoud in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal, won bij Arnemuiden: 0-2. Omdat ook de naaste concurrenten Zaamslag (3-2-winst tegen Tholense Boys) en Terneuzense Boys (0-0 tegen Noad'67) pun ten pakten, valt de beslissing pas op de slotdag van de compe titie FC Dauwendaele en Tholense Boys zijn al gedegradeerd uit de tweede klasse. Terneuzense Boys (27 punten uit 21 duels), Zaamslag (24 uit 21) en AZVV (24 uit 21) moeten volgende week uitmaken wie als tiende eindigt. Degene die dat lot treft, is veroordeeld tot het spelen van promotie-/degradatiewedstrij- den, de nacompetitie dus. „Er stond vandaag een ploeg met heel weinig zelfvertrouwen op het veld", zei een teleurge stelde Wim Davidse zaterdag na afloop van de wedstrijd. De trainer van Arnemuiden had vooraf tegen zijn spelers gezegd dat ze moesten strijden voor een laatste mogelijkheid op de titel. Eenmaal op het veld viel daar weinig van terug te zien. „AZVV was hier verzwakt naar toe ge komen. Daarom hadden we zelf veel meer moeten voetballen, maar er werd zonder al te veel overleg gespeeld." Het gebrek aan communicatie was in het begin vooral te zien in de achterste linie van de rood-gelen. Opgejaagd door de fel spelende AZW'ers liepen de verdedigers van Arnemuiden elkaar geregeld in de weg. Tot doelpunten voor het elftal uit Axel leidde het niet, al kwam Gerben Steyaert akelig dicht in de buurt toen hij alleen op doel man Lennard Meulmeester af ging. Arnemuiden kon in de eer ste helft ook op aanvallend ge bied geen vuist maken. Tot het middenveld verliep de opbouw naar wens (mede door de goed spelende John Crucq en Corné van Belzen), maar daarna stokte het vaak. De spitsen werden in het woud van AZW-verdedi- gers niet bereikt. Topscorer Jac- ky de Smit was de eerste 45 mi nuten vrijwel onzichtbaar. Nog geen minuut na het begin van de tweede helft kwam AZ VV op voorsprong. Na een door Een fel duel om de bal bij de wedstrijd tussen AZVV (gestreept shirt) en Arnemuiden. foto Lex de Meester És geschoten bal op het kletsnatte middenveld kwam spits Jaap den Doelder alleen voor Meul meester. Den Doelder aarzelde niet en schoot de bal met rechts binnen. De goal luidde het begin in van een offensief van de num mer twee van de ranglijst. Ver dediger Jaco Moerdijk werd ge wisseld voor aanvaller Marinus Baas die direct een enorme kans kreeg op de gelijkmaker, maar op een paar meter van het doel miste. Nog in dezelfde minuut was er nog een grote mogelijkheid toen Jacky de Smit een vrije trap in het strafschopgebied mocht ne men (na een fout van keeper Niels Meeusen). De Smit had zijn dag niet en de bal belandde in het muurtje van AZVV. Nau welijks bekomen moest doel man Meeusen weer aan de bak en redde knap op een goede in zet van Cor Schroevers. AZVV stond in de tweede periode bij na continu met elf man op eigen helft, maar de enorme druk van de rood-gelen leidde niet tot doelpunten. Vlak voor tijd be nutten invallers Corné Langen- dam en Veli Eryuruk de ruimte achterin bij Arnemuiden. Ery- uruk bepaalde de eindstand koelbloedig op 0-2. „Arnemuiden is voetballend een heel goede ploeg, maar sco ren is hun grootste probleem", zei AZW-trainer Jaap Goos- sen. „We hebben daar op inge speeld door de ruimtes klein te maken en hebben geprobeerd de vleugels zoveel mogelijk af te schermen met als bedoeling hun spel te ontregelen. Door de extra spits bij Arnemuiden werd de druk in de eindfase erg groot. We hebben wel benauwde momen ten gehad." Ook Wim Davidse erkende dat het maken van doelpunten moeilijk is voor Arnemuiden, maar had zaterdag meer proble men gezien. „Het voorberei dend voetbal om tot scoren te komen was vandaag ook niet in orde. Het hele positiespel was niet goed genoeg." Door de winst van Rillandia en het eigen verlies kan Arnemui den zich nu volledig gaan rich ten op de nacompetitie. „Wij gingen voor het kampioen schap, maar hebben dat tegen ploegen uit het rechterrijtje ver speeld." AZW is door de winst van concurrent Zaamslag en het gelijkspel van Terneuzens Boys nog niets wijzer geworden. De wedstrijd tegen Noad '67 zal volgende week uitsluitsel moe ten brengen over het lot van de tweedeklasser uit Axel. Arnemuiden-AZVV 0-2 (0-0). 46. Jaap den Doelder 0-1, 92. Veli Ery uruk 0-2. Gele kaart: Corné van Bel zen (Arnemuiden), Jacco Koekoek en Benny Bontinck (AZVV). Scheidsrechter: W. Peynenburg (Boxtel). Aantal toeschouwers: 100. Arnemuiden: Lennard Meulmees ter; Walter Crucq, Cor jan Marijs, Ja- co Moerdijk (53. Marinus Baas), Pe ter Bil (75. Mario de Nooyer); Corné van Belzen, John Crucq, Jos Poort vliet, Cor Schroevers (64. Raymond de Nooyer); Jacky de Smit en Leon van Belzen. AZVV: Niels Meeusen; Jurgen de Reu, Peter Wieland, Freddie Bak ker, Ferry van de Vreeke; Jacco Koe koek (66. Wouter Kruisifikx), Ger ben Steyaert, Leon Goossen, Rory Curran; Jaap den Doelder (82. Cor né Langendoen) en Benny Bontinck (75. Veli Eryuruk) Biljarten Terneuzen. Zeeuws-Vlaams kampioen schap bandstoten (handicap). 1. Alois van de Bunder, Hof van Eede, 12 punten, alge meen moyenne 2.01, hoogste serie 18. 2. Adri Buyze, CBC, 11-2.07-10, 3. Eddy Aerts, HBC/DeTroubadour, 11-2.77-18,4. Frank de Rijk, CBC, 6-2.74-13,5. Jan den Hamer, Dow, 5-1.37-10, 6. Patrick van Gaever, JBH, 4- 1.07-10,7. Jos Vermeulen, TMW, 4-0,80-5,8. Peter Ceulemans, ABC 3-1.33-10. Hulst. Rayoncompetitie. Klasse A: Eind stand: Pabo 9-27, Chevy's 9-20, 't An ker/Schelfhout 9-16, 't Jagershuis 9-16, Kosova 9-15, Rabobank 9-15, Casteels- /Meerpaal 9-13, De Smet 9-6, Donckers 9-3, Neckermann/Stuntmarkt 9-1Klasse B: IZV/IBS-ADM/Lazarus, De Reizende Man-IZV/IBS 2 4-6, De Reizende Man-Den Dullaert 0-5. Eindstand: ADM/Lazarus 9-22, Max Korting 9-20, Première/Zaman 9-20, IZV/IBS 9-16, De Kronkel 9-13, Morres 3 9-12, ING Bank 9-11, IZV/IBS 2 9-9, De Rei zende Man 9-7, Den Dullaert 9-0. drikse-Gerard Hirdes 5-7 0-6, Van Beta- /Hendrikse-de Jonge/van de Bulck7-56-2, Van Bakegem/Fagg-de Smet-Hirdes 4-6 3-6): overige uitslag: Tennisse-MLTCO-6. Standen: Hoofdklasse: Smash 4-17, Drive 4-16, de Schelde 4-15, Zierikzee 4-9, Sluiskil 4-9, Kruiningen 4-8, Westerschou- wen 4-8, Kapelle 4-6. Eerste klas 2: SJEF 4-23, Game'78 4-12, Domburg 4-12, Yerse- ke4-12, Animo 4-8, de Boskreek 3-7, Zierik zee 2 3-6, DOS 4-1Eerste klas 3: J.van Bei eren 4-16, de Schelde 2 4-15, Vogelvlucht 3-15, De Bongerd 4-9, ASOC 4-9, Bruten 3-9,Souburg 3-6, DOS 2 3-2. Hoofdklss!5 SJEF 4-16, MLTC 4-16, Tiola 4-13,de Schelde 4-12, Sluis 4-10, 't Halve Maantje 3-10, T ennisse 4-7, Animo 4-6, Volieybat yp./ Axel. Vierde RES-cross. 85 cc: 1. Erik Kootte (Sommelsdijk), 2. Mark Boot (Burgh-Haam- stede), 3. Boy Stockman (Terneuzen), 4. Di- mitri Dekker (Zandstraat), 5. Tim Benjamins (Clinge), 7. Nick Molders (Hulst), 11. Niek Henderiks (Heikant). 125 cc: 1Maikel van de Goor (Vlissingen), 2. Rohald Vrijelinck (Oostende), 3. Sander de Braai (Zaamslag), 4. Kevin de Beer (Axel), 5. Jeroen van Rijs- selberghe (Aaigem), 9. Wesley Vaal (Kloos- terzande), 10. Django Vaal (Axel), 13. Mare Mieras (Axel), 15. Elroy Vaal (Kloosterzande 16. Carina van Heese (Koewacht), 17. Wes ley Borrizee (Koewacht). 250/500 cc: 1. Eric Peeters (Tielen), 2. Christoph van den Enden (Wickelen), 3. Jos Kesters (Opglabbeek), 4. Bart Schildermans (Opoeteren), 5. Peter de Booy (Walsoorden), 6. Coen van Hoeve (Zaamslag), 11. Peer Verplanke (Koewacht), 12. Robin Ploegaert (Sluiskil), 21. Jan de Feijter (Terneuzen). Veteranen: 1. Johan Schelleman (Axel), 2. Rudy Walhout (Zand straat), 3. Peter van de Ree (Zaamslag), 4. Norbert Neyt (Wachtebeke), 5. Dave Schuil- werve ('s-Heer Hendrikskinderen), 9. Rinus Dekker (Zandstraat), 12. Peter Vaal (Axel), 15. Freddy Willemsen (Hoofdplaat), 16. Ron Doppegieter (Hoofdplaat), 17. Hans Kolijn (Terneuzen). Licentiehouders: 1. Jurgen van Ham (St.—Niklaas), 2. Stijn Cauwen- bergh (Langdorp), 3. Tim Goethals (Zomer- gem), 4. Dennis Schelleman (Axel), 5. Pascal de Zeeuw (Heikant). Districtscompetitie: Mannen: Hoofdklasse: Kruiningen-Smash 1-5 (Peter Jan Mante- -Ronald van Remortel 3-6 3-6, Erwin de Keijzer-Patrick Vervaet 7-5 4-3 opgave, Je roen Mante-Richard Bral 2-6 2-6, Michiel Visser-Reggy Bun 2-6 2-6, Mante/de Keij zer—Van Remortel/Bun 5-7 2-6, Mante/de Visser-Bral/Vervaet 7-5 5-7 3-6); Drive-Ka- pelle6-0 (Kim Langeraert-Eelco Eversdijk 6- 0 6-0, Paul Cortvriendt-Sander van Buren 6- 3 3-6 6-4, Tony Seen-Jan Pijpelink 6-4 6-2, Frank Hamelink-Mark Clausing 6-0 6-3, Lan- geraert/Hamelink-Eversdijk/van Buren 6-4 6-2, Cortvriendt/Seen-Clausing/Pijpelink 6-3 6-3), Zierikzee-Sluiskil 2-0 afgebroken (Van Urk/Fondse-Pieters/Dobbeleir6-33-6 7-5, Joziassen/van Schaik-Zegers/de Braai 4-6 6-3 6-2 vervolg 9 mei), De Schelde-Westerschouwen 2-0 afgebro ken. Eerste klasse 2: Domburg-Yerseke 0-2 afgebroken, SJEF-Game'78 6-0, DOS-Ani- mo 0-1 afgebroken, Eerste klasse 3: De Bon gerd-de Schelde 2-1 afgebroken, ASOC-Jac. Van Beieren 1-5, DOS 2-Sou- burg afgelast, Hoofdklasse 35+: Animo-S- JEF 1-5 (Herman Filippo-Geert Rootsaert 3-6 3-6, Maarten van der Staal-Eric de Rijc- ke 4-6 2-6, Jos Heyman-Daniel Verooone 4-6 1-6, Eugene Lauret-Cor Baas 1-6 2-6, Van der Staal/Heyman-Rootsaert/de Rijcke 0-6 5-7, Filippo/Lauret-Veroone/Baas 4-6 6-4 6-0), De Schelde-Tiola 3-3 (Sam van Bakegem-Rudi de Smet 2-6 6-7, Bas van Belzen-Harry de Jonge 6-1 7-5, Eugene Fa- gg-Wernervande Bulck6-1 6-1, Wim Hen- Hulst. Bedrijfscompetitie. Mannen: BVH Avesta-Stuntmarkt 1 0-2 (7-15, 3-151 Vrouwen: Van Waterschoot-Ferket en de Maat 2-1 (11-15,15-12 en 25-19). Sas van Gent, toernooi Savok. Poule A: I Garage Bode, 2 Avesta Polarit, 3 Stoffels Cleaning, 4 Savok vrouwen 2,5 Samenraap sel. Poule B: 1 Visser en Smit, 2 La Marmite- /IJVC, 3 C-Line, 4 Fabricom, 5 Stoffels Clea- ning. Poule C: 1 Cerestar, 2 Vlug en Lenig,3 Savok/Johan de Block, 4 De Sterre, 5Moeta zien. Poule D: 1 Tevore, 2 Gilderakkers, 3 C1000 Ven K Hoek, 4't Kliekske, 5 Trampad. TERNEUZEN - Bij het ingaan van de slotronden was biljarter Alois van de Bunder al zeker van de derde podiumplaats in de Zeeuws-Vlaams titelstrijd bandstoten (handicap) die gis teren in Terneuzen de f inale be leefde. Bij de huldiging door wedstrijdleider Koen Pöpsel werd hij uiteindelijk als eerste opgeroepen. Hij werd met voor sprong kampioen. Op de streep worden de Pr'F® verdeeld. Adri Buyze en Eddy Aerts werden met die waarheid weer eens geconfronteerd. Na een vlekkeloze start voerde ge noemd koppel van de Clin$je verenigingen CBC en HBC/De Troubadour na vijf van de zeven ronden ongeslagen het gezel schap aan. Van de Bunder ha inmiddels al een keer averij op gelopen. 'Clinge boven Ie™."! dat moment geen gedurtoe prognose. Alleen oud-Concoi diaspeler Rudi Wiemes was daar op dat moment nog niet zo zekervan. „Er kan nog van al es gebeuren", zei hij. Ruk" ,tw^ uur later zouden het profetisc woorden blijken te zijn, met me- dewerking van Aerts en Buyz overigens. De deceptie voor Clingse biljarters werd m ronae zes ingeluid door Jan den mer (hij bezorgde Aerts de ee ste nederlaag) en door de latere kampioen Van de Bundei. J versloeg Buyze. Nadat Alois v de Bunder in zijn slotnummer won van Patrick van Gaever»* hij tot zijn grote vreugde da partij Buyze-Aerts in rem, eindigde. Zo werd Alois van Bunder kampioen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 40