PZC Spelen op bouwplaats is gevaarlijk PAAUWE Ruim de helft van vast personeel blijft bij Spaar Select Kritiek op keuze raadsgriffier Sluis PZC Kosten multifunctioneel centrum rijzen pan uit Patrouille voor scouts lokale partij wil koffieshop naar stadsrand verplaatsen 2003 13 Helios - een zonnig ontwerp, praktisch en flexibel in gebruik U B E 1 E NI Celstraf voor dealer Draaibrug TUINDAGEN zaterdag 26 april 2003 Eigenaar Gedoogshop JHPm Waterpartijen Raad kiest toch voor Belfort Groede krijgt bruisende markt Geld voor fietspad over de grens Clingenaar pinde met pas bejaarde KVO viert jubileum GOES TUINDAGEN 53^/C, af 3 MEI Voorstel andere plek Checkpoint jnnrRsné Hoonhorst iERNEUZEN - Gemeentebe langen Kanaalzone (GBK) pleit (00r een nieuwe locatie voor koffieshop Checkpoint in Ter- aeuzen. Nu vervangende „jeuwbouw van de koffieshop 1#or de bestuursrechter in Middelburg voorlopig is ge blokkeerd, kunnen verdere problemen het best worden voorkomen door Checkpoint een vestigingsplaats buiten de binnenstad te geven, vindt de GBK-fractie. Verplaatsing van de koffieshop van de huidige plek, midden voor het Scheldetheater, naar een plaats aan de rand van het theaterplein is beter, maar blijft verre van ideaal. Een plek ver buiten het (uitgaans)centrum tan Terneuzen geeft het ge meentebestuur de kans een aan tal zaken voortvarend aan te pakken, verwacht de raadsfrac tie. Zo kan de parkeergarage onder je Westkolkstraat zonder ver traging worden afgebouwd, waarna het Theaterplein tot at tractieve verblijfplaats kan worden omgetoverd. Omdat drugstoeristen het centrum mij den bij het vertrek van Check point, zal het veiligheidsgevoel van binnenstadbewoners stij gen. Ook voor de exploitatie van het Scheldetheater en de horecaza- in de binnenstad is het verhuizen van de koffieshop profijtelijk, meldt Gemeentebe langen met een verwijzing naar sen onderzoeksrapp ort gemeente spint ook nog i financieel garen bij een verkassing van de koffieshop, omdat omwonenden zullen af zien van verdere juridische pro cedures. GBK verwacht dat de eigenaar van Checkpoint, die eerder van gemeente de verzekering heeft gekregen dat hij in de Westkolkstraat een nieuw eta blissement mag bouwen, gene is om mee te werken aan het zoeken naar een andere locatie. Ook de koffieshopeigenaar is er niet bij gebaat dat het nog jaren duurt voor hij een nieuw pand kan openen, stelt de lokale poli tieke partij. Wethouder A. van Waes heeft geen enkele behoefte om Check point te vragen mee te werken aan een nieuwe, alternatieve lo catie. „Ik ben er van overtuigd dat er geen plek in Terneuzen te vinden is die geen weerstand bij omwonenden oproept. Ook el ders zullen dus juridische pro cedures moeten worden doorlo pen alvorens een koffieshop kan worden gebouwd. Bovendien moet voor een nieuwe locatie het bestemmingsplan worden gewijzigd en dat zorgt zeker voor forse extra vertraging." Van Waes houdt vast aan het door de oude gemeente Terneu zen uitgedachte concept. Hij hoopt dat het verhuizingsproces vlotgetrokken kan worden door de vergunningsprocedure die de bestuursrechter heeft gelaakt, opnieuw te voeren. „Gedeputeerde Staten moeten in een brief aangeven welke voorwaarden zij verbinden aan de verklaring van geen bezwaar voor de bouwvergunning van Checkpoint. Vervolgens moeten wij als college de bezwaren van omwonenden horen en toetsen. Als die procedures op de juiste wijze zijn doorlopen, komen we enkele bezwaarmakers onge twijfeld opnieuw tegen bij de rechter. Maar ik hoop dat we door het opnieuw, en deze keer op juiste wijze, doorlopen van de vergunningsprocedures de rechter kunnen overtuigen van de noodzaak om een ge doogshop te vestigen aan de Westkolkstraat. Van Waes durft niet te voorspel len hoe lang het duurt voor de eerste paal voor de nieuwe kof fieshop de grond ingaat. „Wij gaan niet over de agenda en de uitspraken van de rechtbank. Maar ik hoop dat de vertraging kan worden beperkt tot enkele maanden door het zorgvuldig opnieuw doorlopen van de pro cedures." fi muii w-VVar'- foto Camile Schelstraete In Othene wordt volop gegraven. Kinderen spelen graag in de hopen zand en diepe kuilen. door René Hoonhorst TERNEUZEN - Projektbouw Zeeland BV vraagt de inwoners van de Terneuzense wijk Othene om hun kinderen uit de buurt te houden van de bouwterreinen in Othene- Zuid. Klimpartijen op steigers en het open breken van elektriciteitskasten hebben al tot gevaarlijke situaties geleid, waarschuwt de projectontwikkelaar. Projektbouw heeft alle inwoners van de wijk Othene, inclusief het gelijknamige buurtschap, een brief gestuurd om hen te wijzen op de risico's van het spelen op bouwterreinen. De schade is tot nu toe beperkt gebleven tot wat kleinere vernielin gen als het ondersteboven gooien van pro fielen en het openbreken van een elektrici- teitskast, licht directeur H. Durink van het tot Projektbouw Zeeland behorende bouw bedrijf Imotec toe. Toch waarschuwt de projectontwikkelaar alvast dat schade van vernielingen op de (ouders van de) veroor zakers wordt verhaald. Durink: „Financieel gaat het tot nu toe nog om kleinigheden, maar er kan natuurlijk grote schade ontstaan door het omvallen van een muur of kortsluiting. Om over de veiligheid maar niet te spreken.In de brief wijst Projektbouw er op dat in de nieuwe wijk druk wordt gewerkt aan de aanleg van waterpartijen en rioleringssleuven. Spelen in die diepe kuilen en hoge zandbergen, die makkelijk verschuiven, kan ongelukken veroorzaken. De directeur van het bouwbe drijf woont zelf aan de Vrijheidslaan en stuurt regelmatig jongeren ('de meesten zullen tussen de twaalf en vijftien jaar zijn') van de bouwterreinen. Maar Durink hoopt dat het effectiever is de ouders op de hoogte te stellen. „Daarom hebben we voor Pasen in Othene huis-aan-huis zo'n vijfhonderd brieven laten bezorgen. Het effect is niet di rect meetbaar, maar het was de afgelopen dagen opvallend rustig." OOSTBURG - De gemeenteraad van Sluis vergadert binnen kort in het Belfort te Sluis. De meerderheid van de raadsleden gingen donderdag niet akkoord met het voorstel van het col lege van burgemeester en wethouders om de herinrichting van de raadszaal te koppelen aan de plannen voor definitieve huisvesting van het ambtelijk apparaat en het dagelijks be stuur. De aanpassingen in het Belfort blijven beperkt tot de aanschaf van een geluidsinstallatie. Voor nieuwe verlichting en meubilair wordt geen geld uitgetrokken. Aanpassingen aan de burgemeesterskamer worden uitgesteld. OOSTBURG - De Markt van Groede wordt heringericht tot een levendig dorpshart waarin verschillende activiteiten een plaats krijgen. De gemeenteraad van Sluis heeft besloten, hiervoor ruim 188.000 euro uit te trekken. Er is gekozen voor een tuinontwerp in Franse stijl. Rond de kerk worden recht hoekige beplantingsvakken aangebracht. De dorpspomp krijgt extra accent met een aparte afscheiding en op verzoek van de dorpsraad wordt in het bestratingsvlak het wapen van Groede aangebracht. Verder wordt een authentieke drenk - kuil teruggebracht. Aan de noord- en oostzijde van de Markt wordt eenrichtingsverkeer ingevoerd. Enkele straten rond het plein worden heringericht. SLUIS - De gemeente Sluis trekt een krediet van een kwart miljoen euro uit voor aansluiting van het kustfietspad der La ge Landen op de internationale kustfietsroute North Sea Cy cle Route en voor het aanbrengen van fietsvoorzieningen in het kustgebied. In het kustfietspad van Breskens naar Adin- kerke wordt samengewerkt met Vlaanderen. Het pad maakt onderdeel uit van een lange afstand-fietsroute van Noorwe gen tot Frankrijk. TERNEUZEN - Een 31-jarige inwoner van Clinge, die mis bruik maakte van de bankpas van een bejaarde man, is giste ren in Terneuzen veroordeeld tot 180 uur werkstrafwaarvan 60 uur voorwaardelijk. Het slachtoffer vroeg in december vo rig jaar een pinpas aan, maar wist niet hoe hij moest pinnen. De verdachte wel: hij pinde in korte tijd 5130 euro. Dat geld ging op aan zijn gokverslaving. De twee kenden elkaar uit de kantine van de voetbalvereniging. Het slachtoffer kon niet le zen en liet de verdachte in goed vertrouwen zijn bankafschrif ten en pincode zien. Toen het slachtoffer merkte dat er nogal veel geld van zijn bankrekening werd afgeschreven, deed hij begin februari aangifte. Aan het slachtoffer moet de verdach te het schadebedrag terugbetalen. HULST - In gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst kwamen gisteravond ruim tweehonderd leden van de kring Hulst van de Katholieke Vrouwen Organisatie (KVO) bijeen. Ze vierden het 75-jarig bestaan van de vrouwenbond. Het feestelijk programma werd ingevuld met optredens van re gionale artiesten. Op het podium verschenen Axelerando, een orkest van verstandelijk gehandicapten, het dameskoor Con Gracia en de zingende timmerman Piet van Puyvelde. De af deling Westdorpe van het KV O kwam zelf met een voordracht op de planken. Het programma werd met een komische noot aan elkaar gepraat door Sankie Koster. Advertentie Helios, dat is Grieks voor zon. De Spaanse meubeldesigners van Carré hebben die naam gegeven aan een uiterst intelligent meubelsysteem. Het combineert boekenkast, televisie- of geluids meubel en opbergruimte. Dat gebeurt op een zó doorzichtige en verrassend geconstrueerde manier, dat de ruimte zelf licht en doorzichtig blijft. Het is universele schoonheid. Het is praktisch. Het is flexibel. Past zich aan de ruimte aan. Dat kan de woonkamer zijn, de studeerkamer, of zelfs de slaapkamer. De Helios rust op de grond en houdt zijn evenwicht aan het plafond. Vrijstaand. Soms ook steunend op een muur. Wie de allure van deze mediterrane afkomst wat nader wil bekijken moet naar Sas Paauwe gaanl Marconistraat 15B Goes, 01 1 3 - 226962 door Frank Gijsel OOSTBURG - De gemeente raad van Sluis ging donderdag met de nodige tegenzin akkoord met een extra krediet van 418.000 euro voor de bouw van het multifunctioneel centrum in Sluis. Dit centrum pakt duurder uit dan was voorzien. Door het ver vallen van bezuinigingen en de meerkosten van archeologisch onderzoek is een extra bijdrage nodig. Daarnaast is er onzeker heid over het verkrijgen van subsidies. De totale investering bedraagt nu bijna zes miljoen euro. De raadsleden toonden zich be zorgd over de toekomst van het centrum. Gevreesd wordt dat de lasten, ook voor verenigingen, hoog zullen oplopen. Met name wethouder L. Wille gaf aan erg bezorgd te zijn. „Ik hou mijn hart vast. We zijn scheeps en we moeten noodgedwongfen verder varen." R. den Dekker (WD/ Gemeentebelangen) vroeg zich af of er in de voorbereiding van dit project wel voldoende voor onderzoek is verricht. Ook hij veesde voor te hoge kosten voor de gebruikers. C. Bolijn-Hertz- berger (D&T) was evenmin blij met het voorstel. Ze had het ge voel dat het project er nog snel voor de fusie was doorgeduwd. Ook zij gaf aan geen ander keu ze te zien dan de trein te laten doorrijden. „Het is triest. Dit had niet moeten gebeuren. Er lagen skeletten in de grond, maar ik ben bang dat er nog meer lijken in de kast liggen." A. Rosendaal Nieuw West) drong aan op een exploitatie overzicht. Wethouder Wille gaf in een lang betoog zijn grote bezorgdheid aan. „De lasten zijn nu wel in beeld, maar ruimte voor extra investeringen zijn er niet.Wille wil voortaan de raad regelmatig op de hoogte houden van de voortgang. door Harold de Puysseleijr AXEL - Achttien medewerkers van de failliete vestigingen van Spaar Select Middelburg en Spaar Select Axel houden vast werk. Curator R. Nobus is dat overeen gekomen met de hoofd vestiging van Spaar Select in Breda. De twee Zeeuwse filialen van Spaar Select werkten op fran chisebasis als zelfstandige on dernemingen op het gebied van financiële beleggingen. Dalen de omzetten, onder meer als gevolg van tegenvallende resul taten op de effectenbeurzen, de den beide vestigingen de das om. Bij de twee bedrijven samen waren 33 mensen in vaste dienst. Daarnaast werkten er nog eens dertig oproepkrachten 'op contractbasis. „Dat waren voornamelijk studenten die in de avonduren de financiële pro ducten van Spaar Select aan de man brachten", aldus Nobus. De hoofddirectie van Spaar Se lect doet volgens Nobus ook een aantal van deze oproepkrach ten een nieuw aanbod. Daar naast neemt het hoofdkantoor een aantal activa van de failliete Zeeuwse vestigingen over, zoals computers, de kantoorinventa ris en een deel van het klanten bestand. De vijftien vaste medewerkers die geen aanbieding krijgen voor een nieuw dienstverband zijn nu nog niet werkloos omdat een opzegtermijn van vier we ken geldt. Daarna moeten ze op zoek naar een nieuwe baan. door René van Stee OOSTBURG - Paul Claeys uit Aardenburg is donderdag tij dens de raadsvergadering geko- ten als raadsgriffier van de ge meente Sluis. Claeys kreeg niet let volledige vertrouwen. Vier van de zeventien aanwezige raadsleden stemden tegen zijn lenoeming. Met name PvdA'er J. Wielakker ageerde fel tegen de aanstelling die na een tweede sollicitatie ronde tot stand is gekomen. Hij sprak van een politieke benoe ming die de huidige raadsleden uit de voormalige gemeente Sluis-Aardenburg hebben doorgedrukt. Volgens Wielak- ker zijn hiermee eerdere af spraken geschonden na het mislukken van de eerste sollici tatieprocedure. Behalve dat de toenmalige vertrouwenscom missie er niet in slaagde tot een ®duidige voordracht te ko men, lekten destijds de namen tan de twee kandidaten uit. Hiertoe behoorde ook de naam t'an Claeys. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax: (0115) 645742 Email: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E mail: redhcilst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 4380AAVLISSINGEN Tel: (0118) 484000 Fax:10118) 470102 Email: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl Email: web@pzc.nl ,Ik verwacht dat sommige men sen straks te biecht moeten gaan. Er was afgesproken dat ze allebei niet meer mochten mee doen aan de tweede ronde. Hier van was iedereen op de hoogte, inclusief de voorzitter van beide selectiecommissies (burge meester E. Brommet - red)", verklaarde een verbolgen Wiel akker. Hij kreeg steun van C. Bolijn (Dorpsbelangen Toerisme). Volgens W. Gijsel (WD-Ge- meentebelangen) is in de proce dure naar niets meer en minder gekeken dan de geschiktheid en de kwaliteiten van de kandida ten. Volgens hem stond het ook iedereen vrij om te solliciteren. Die stelling werd bevestigd door burgemeester Brommet. „Er is weliswaar gezegd dat de sollici tatie van Claeys niet op prijs werd gesteld, maar verbieden konden we het hem niet", aldus Brommet. Gijsel sprak de vrees uit dat de uitlatingen van Wiel akker onherstelbare schade hebben aangericht. „Ook u moet straks verder met de nieu we griffier. Ik denk dat excuses in zijn richting op zijn plaats zijn", vond Gijsel. Ook L. Flik- weert (CDA) betreurde de uitla tingen van Wielakker. SAS VAN GENT - Met een grensspel, waarbij ook de leiding werd ingezet als tikkers, sprokkelden zo'n 138 scouts gisteravond in Sas van Gent de eerste punten bij elkaar voor de Zeeuws Vlaamse Patrouille kampioenschappen (ZePaKa).Tot en met zondag strijden jongens en meisjes van acht scoutinggroepen, in de leeftijd van 11 tot en met 15 j aarom een ticket voor de landelij ke scouting- wedstrijden. De deelnemers hebben hun kampe ment opgeslagen bij het scoutingterrein op het Sasse Kanaaleiland. De plaatselijke Lodewijk scoutinggroep geeft daarmee haar zeventigste verjaardag extra cachet. Na het grensspel scho ven de deelnemers rond het kampvuur. Vandaag en morgen krijgen de kinderen nog de nodige op drachten. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Een 30-jarige inwoner van Draaibrug hield gisteren op de zitting van de Terneuzense politierechter bij hoog en laag vol dat hij vorig jaar geen gram hennep had ver kocht. „Er is bij mij in 2002 geen wiet aangetroffen. Ik heb het hele jaar niets verkocht. Alleen rook ik zelf weieens een stickie." Dertien klanten, die zeiden in zijn woning softdrugs te hebben gekocht, spraken dit tegen. De man bleek bovendien vijf keer eerder veroordeeld voor handel in soft- en harddrugs. „U had uw huis als een winkeltje inge richt. De politie heeft de klanten uit het pand zien komen en ze vervolgens aangehouden met de wiet"stelde officier van justitie Zondervan vast. Het drugspand is deze week ontruimd. ,Dat is gebeurd, omdat ik huur achterstand had. Ik ben uit me zelf weggegaan", reageerde de verdachte. Politierechter G. van Unnik leg de de verdachte vier maanden gevangenisstraf, plus twee maanden voorwaardelijk op. De verdachte riep tegen de uit spraak in hoger beroep te gaan. Meer dan 120 exposanten laten u kennis maken met het goede buitenleven en geven u inspiratie voor uw eigen huis en tuin... Advertentie IERSE FOLKAVOND Afe ZATERDAG VANAF 19 UUR TOEGANGSPRIJS: 7 OPENINGSTIJDEN: Van donderdag 1 mei t.e.m. zondag 4 mei, telkens van 10u tot 18u TOEGANGSPRIJS: Volwassenen: 7 Euro - Tot 12 jaar gratis PARKING: Achter het domein M0ERBEKE-WAAS: Ligt tussen Antwerpen en Gent - Afrit LOKEREN E17

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 69