PZC ADO moet nog geduld hebben Schot opgenomen in nationale ploeg De wondersloffen van Sjakie Michael Boogerd is klaar voor laatste y oorj aar sklassieker Inge de Bruijn verbaast zichzelf 20 Kuijt en Sneijder debuteren in selectie Nederlands elftal Nieuwe auto kopen? Kijk en vergelijk op www.AutoTrack.nl! (S) AutoTrack.nl -|r M pWPfl* Ajax weigert schikkingen Fiod-onderzoek paardensport Sparta kan schuld aflossen Bestuur tafeltennisbond stapt op Meijer naar Alemannia Aken zaterdag 26 april 2003 Tweebenig Venijnig Mare Overmars maakt rentree door Henri van der Steen ZEIST - Dick Advocaat heeft het te verwachten gebaar ge maakt naar het volk. Hij haalt twee nieuwe spelers èn een oude bekende bij het Nederlands elf tal. Dirk Kuijt en Wesley Sneij der debuteren in de Oranje-se lectie voor de oefenwedstrijd van woensdag in Eindhoven te gen Portugal, Mare Overmars maakt zijn rentree. Heel lang kon Advocaat de roep om wissels in zijn selectie pare ren met een verwijzing naar de uitslagen van Oranje en de mo tivatie dat hij vertrouwen wilde schenken aan een vaste groep. Sinds het debacle in Moldavië moest Advocaat wat doen: hij selecteerde derhalve de talenten Kuijt en Sneijder, die eens aan het grote werk kunnen ruiken, alsmede de 72-voudige interna tional Overmars, die tot voor kort niet goed genoeg meer werd geacht. „Kuijt en Sneijder kunnen nu een paar dagen meedraaien met het Nederlands elftal", ver klaarde Advocaat gisteren. De entree van Kuijt en Sneijder bij Oranje is op zich nogal verba zingwekkend. Kuijt is een spits waarvan Oranje er al bijna te veel heeft. Sneijder maakte nog geen drie maanden geleden zijn debuut bij Ajax. Veel sneller hebben weinig spelers carrière gemaakt. Sneijder is wel een apart geval: 18jaarpasen volmaakt tweebe nig. Vreemd genoeg is hij daar mee zelfs in de top bijna een cu riositeit. Prachtige speler. Nog niet zo volwassen als Van der Vaart, maar aan de bal ook een bezienswaardigheid. Kuijt is al langer in beeld, de 22- jarige spits maakt zijn vijfde seizoen bij FC Utrecht vol. Dit seizoen brak hij door als doel puntenmaker; hij heeft er in de competitie al 17 gemaakt en speelde een vooraanstaande rol in het bekertoernooi, dat FC Utrecht in de finale bracht. Kuijt is een werker, geen mooie speler, maar technisch beter dan hij lijkt. De rentree van Mare Overmars past volledig bij de gedachte dat Advocaat na Moldavië een signaal moest af geven. Tot nu werd Overmars ongeschikt geacht, onvoldoen de in vorm voor selectie. Sinds dien is hij niet beter en zeker niet succesvoller gaan spelen, ineens wordt hij toch weer gese lecteerd. Niet beschikbaar waren See- dorf (knie), Van Bronckhorst (enkel), Stam (hamstring) en doelman Waterreus (lies). Ed win van der Sar en Phillip Cocu keren terug na blessures. De doelman van het Engelse Ful- ham liep vier maanden geleden een kwetsuur op aan zijn voet en speelde deze week voor het eerst weer een paar minuten in het tweede elftal van de Londense club. Barcelona-middenvelder Cocu kampte met een kniebles sure en voegt zich pas dit week einde weer bij de selectie van de Spaanse club. Selectie: Edwin van der Sar (Ful- ham) en Sander Westerveld (Real Sociedad). Verdediging: Frank de Boer (Barcelona), André Ooijer (PSV), Michael Reiziger (Barcelona) en Fernando Ricksen (Glasgow RangersBoudewijn Zenden (Chel sea). Middenveld: Ronald de Boer (Glasgow Rangers), Mark van Bom mel (PSV), Paul Bosvelt (Feyenoord Phillip Cocu (Barcelona), Edgar Davids JuventusAndy van der Meyde (Ajax), Marc Overmars (Bar celona), Wesley Sneijder (Ajax) en Rafael van der Vaart (Ajax). Aanval: Jerrel Hasselbaink (Chelsea), Pierre van Hooijdonk (Feyenoord), Pa trick Kluivert (Barcelona), Dirk Kuijt (FC Utrecht), Roy Makaay (Deportivo la Coruna), Ruud van Ni- stelrooy (Manchester United). Portugal: doel: Ricardo Pereira (Bo- avista), Quim Silva (Braga). Verde diging: Fernando Couto (Lazio), Fernando Meira (VfB Stuttgart), Rui Jorge (Sporting), Beto Severo (Sporting), Rogerio Matias (Guima- raes). Middenveld: Rui Costa (AC Milan), Sergio Conceicao (Inter Mi lan), Luis Figo (Real Madrid), Tiago Mendes (Benfica), Miguel Miranda (Benfica), Deco Souza (Porto), Ma- niche Ribeiro (Porto), Hugo Viana (Newcastle), Luis Loureiro (Gil Vi cente). Aanval: Simao Sabrosa (Benfica), Pauleta Resendes (Bor deaux), Nuno Gomes (Benfica ).GPD Bas Sibum van Emmen (rechts) kan de bal na een voorzet van Arjan van der Laan niet onderscheppen. door Ger Lammerink EMMEN - ADO Den Haag blijft nog even staan waar het staat: op de drempel van de eredivisie. De naderende festiviteiten wer den gisteren waarschijnlijk voor een paar weekjes uitgesteld door de remise bij ach tervolger Emmen: 1-1. ADO Den Haag, dat Emmen thuis nog met 7-1 had verslagen, kwam gisteravond in Drenthe bij de return aanvankelijk niet in het ritme. De Emmense topschutter De Groot zette zijn elftal met competitietreffer nummer 26 na ruim een halfuur op voor sprong: 1-0. Invaller Torma maakte na rust gelijk, in een fase dat het tien tegen tien was. Verberne (ADO) en Broers (Emmen) moesten op last van scheidsrechter Temmink met ieder twee gele kaarten van het veld. Europees voetbal komt steeds dichterbij door Barry van der Hooft VLISSINGEN - John Schot is door bondscoach Wim van Zwam geselecteerd voor het Ne derlands voetbalelftal onder negentien jaar. De selectie werkt van 2 tot en met 6 mei een EK-kwalificatietoernooi af in Hongarije. De Thoolse middenvelder van PSV neemt het met Oranje op tegen Griekenland, Noorwegen en het gastland. De winnaar van de poule plaatst zich voor het EK, dat van 16 tot en met 26 juli in Liechtenstein wordt ge speeld. Nederland begint op 2 mei in Akasztó met de wedstrijd tegen Griekenland en treft twee dagen later Hongarije. Noorwegen is op 6 mei de laatste tegenstander van Oranje. Het Nederlands elftal onder ne gentien jaar plaatste zich vorig jaar oktober in Letland als groepswinnaar voor deze twee de kwalificatieronde voor het EK. John Schot was er toen ook al bij. Hij heeft nu zijn zinnen ge zet op het bereiken van het EK. „Ik heb een paar jaar geleden ook al eens een EK gespeeld. Dat wil ik nog wel een keer mee maken." De Zeeuwse PSV'er speelt offi cieel nog in de Al van de Eind- hovense club, maar maakte dit seizoen al geregeld zijn opwach ting in Jong PSV. De selectie van het Nederlands elf tal onder negentien jaar ziet er als volgt uit: Doel: Boy Waterman (SC Heeren veen) en Willem Jan Thijssen (PSV). Verdediging: Jerrel Wolfgang (SC Heerenveen), Sergio Hellings (An- derlecht), Reinhard Breinburg (Fey enoord), Jaap Davids, Michael Jan sen (beiden Vitesse) en Arnold Kruiswijk (FC Groningen)Midden veld: John Schot (PSV), Daniel de Ridder (Ajax), Stijn Schaars (Vites se), Feme Snoyl (Feyenoord) en Mounir el Hamdaoui (Excelsior). Aanval: Samir el Gaaouri (Fortuna Sittard), Collins John (FC Twente), Sherjill McDonald (Anderlecht), El- dridge Rojer (Vitesse) en Maceo Rig- ters (SC Heerenveen). MKt0ÊSEm*m> s*ÏÜPSi Inge de Bruijn voldeed gisteren aan de WK-limiet op de 50 meter vrije slag in 24,80. doorTim Senden AMSTERDAM - Een verhui zing naar Amsterdam, een an dere trainer en een nieuwe werksituatie. Het leven van drievoudig olympisch zwem- kampioene Inge de Bruijn ver- Advertentie y De autosite voor heel Nederland anderde in 2002 op ingrijpende wijze. Door die veranderingen verdween het stevige funda ment - dat ze voor het leveren van topprestaties nodig had - onder haar voeten en kreeg De Bruijn het gevoel dat ze weer vanaf nul moest beginnen. Het tegendeel bleek waar. De zwemster van TZA maakte tijdens de NK in Amsterdam na een jaar haar rentree in het Ne derlandse water. Het werd een glorieuze comeback. Nadat De Bruijn in de series van de 5 0 me ter vrije slag al de WK-limiet had gezwommen, klokte de ge boren Barendrechtse in de fina le 's werelds beste seizoenpres tatie: 24,80. „Deze tijd had ik absoluut niet verwacht", sprak de winnares. „Na zo'n turbulent jaar heb je toch minder inhoud. Ik sta perplex van mezelf." De Bruijn brak vorig jaar met haar Amerikaanse coach Paul Bergen. Ze sloot zich aan bij de Amsterdamse zwemvereniging TZA, waar ze getraind wordt door Fedor Hes en Benno Kui pers. Daarom verhuisde de zwemster, die tijdens haar ver blijf in Nederland meestal neer streek in Barendrecht, ook naar de hoofdstad. Kortom, het was een energievretend jaar waar het zwemmen lang niet altijd bovenaan de agenda stond. „Op deze momenten komt het men tale aspect naar boven. En dat heb ik geleerd bij Bergen. Niet denken aan het randgebeuren; ik sta op het blok, dit is mijn baan, dit is mijn race en ik moet winnen." In het Sloterparkbad voegde ze daad bij woord. Met die indruk wekkende tijd (24,80) achter Je ziet ze overal, alleen je hoort ze zel den. Stille krachten komen voor in elke sport. Ze zijn goud waard voor een ploeg, maar onbekend bij het grote pu bliek. Wellicht de grootste stille kracht die het Nederlandse voetbal heeft voortge bracht, is Berry van Aerle. De snelste postbode van Helmond won de Euro pacup 1 en werd Europees kampioen. Cabaretier Theo Maassen merkte over hem op dat hij elke maand netjes zijn contributie betaalde en soms van de manager een tientje toegestopt kreeg. „Koop er maar iets moois voor. Maar mondje dicht tegen de anderen hè!" Berry van Aerle glimt nog altijd van trots als hij wordt herinnerd aan Marco van Bastens uitspraak dat Oranje in 1988 nooit kampioen was geworden zonder spelers als... Berry van Aerle. Zijn aandoenlijke bescheidenheid is misplaatst, want hij kon heus wel wat: puike voorzetten geven, rennen als een paard en een tegenstander uit de wed strijd spelen. Hij was zich misschien iets te veel bewust van wat hij niet kon. Sjaak Polak is de Berry van Aerle van FC Twente, club in nood. Hij is de eerste om toe te geven dat hij geen topspeler is. „Ik ben een harde werker voor het elftal, die probeert de boel aan te jagen en scherp te houden." Juist daarom valt hij zo in de smaak in Enschede. Sjakie is een jongen van het volk, die zijn ge brek aan talent compenseert met een overdaad aan inzet. Vorig seizoen belandde hij onder John van 't Schip op de bank. Jeroen Heubach werd de vaste linksback en Polak kreeg pas van de volgende trai ner, René Vandereycken, een nieuwe kans als aanvallende linkshalf. Hij voldeed. Niet altijd met evenveel rendement, wel met vuur. Zijn schot in de slotminuten van het duel met Roda JC, waarin Polak voorop ging in de strijd, leidde de 3-3 en de wederopstan ding van FC Twente in na een waarde loze competitiestart. Na afloop werd een ereronde gelopen. Het was een van de mooiste wedstrijden van het sei zoen. Onder de vijf doelpunten die Sjaak Polak deze competitie maakte, waren drie vrije trappen. Geholpen door een paar wondersloffen en een gouden lin ker is hij in staat de bal zijn wil op te leggen. Maar waag het niet hem te ver gelijken met David Beckham („hij legt 'm op je knikker en het is kassa") of Pierre van Hooijdonk: „Hij is een ge weldenaar, dan neemt Sjakie ze toch heel gewoontjes." Sjakie, geboren Jacques Mozes, kent zijn plaats. Hij is van ver gekomen en niet van plan om datgene wat hij heeft bereikt, weer uit handen te geven. In Scheveningen stond hij ooit in de keu ken van het bekende strandpaviljoen Peukie. Met de plaatselijke hoofdklas ser werd hij algeheel landskampioen bij de amateurs, waarna Excelsior hem tussen de potten en pannen vandaan plukte. In Enschede neemt hij het van avond weer op tegen zijn oude club. Een paar jaar geleden, toen hij met Ex celsior de kelder van de eerste divisie verkende, voelde hij zich het niveau ontgroeid. Hij wilde hogerop, sprak die ambitie publiekelijk uit en prompt hapte FC Twente toe. Toen ging het snel: hij schoot Twente hoogstpersoon lijk vanaf elf meter Europa in en won de beker. Nu heeft hij een eigen fanclub, die actie voert om Sjakie in Oranje te krijgen. Dat is waarschijnlijk iets te hoog ge grepen, hoewel hij de huidige generatie internationals op inzet ver vooruit is. Een draver tussen de raspaarden, Berry van Aerle is er ook groot door gewor den. Sven Remijnsen foto Jan Anninga/ANP voor RKC. De club won gisteravond de Bra bantse streekderby tegen Willem II met 3-1 en kwam daardoor nog steviger op de vierde plaats van de eredivisieranglijst te staan. RKC leidde gisteren bij rust door een vroege treffer van verdediger Nikiforov. Twintig minuten voor tijd maakte Sektoui gelijk. In de 90e minuut zorgde Putter voor het win nende doelpunt en in de resterende secon den van de blessuretijd werd het zelfs nog 3- 1 door topscorer Hoogendorp. ANP AMSTERDAM - Ajax gaat niet akkoord met de schikk' voorstellen van de aanklager betaald voetbal aan Ibrahimovic en Cristian Chivu. Tegen Ibrahimovic we H schorsing van vij f wedstrij den geëist, Chivu moet volsm aanklager drie duels 'zitten'. De straffen werden gel t grond van de tv-beelden van het duel om de AmstelC 0|) Feyenoord. Ibrahimovic raakte met zijn elleboogheuT van Gérard de Nooijer. Chivu probeerde volgens de aank! Feyenoorder Song te slaan. Arbiter Luinge liet beide in ten onbestraft. Omdat Ajax in beroep gaat, kan Chivu móro gewoon meedoen in het uitduel met AZ. Voor Ibrahi geldt dat niet: de tuchtcommissie willigde het verzoek 1™!]'° aanklager in de Zweed voorlopig te schorsen. ANP DEN HAAG - De fiscale opsporingsdienst Fiodiseenond zoek begonnen naar de tussenhandel in de paardensport (f" langs is huiszoeking gedaan bij de vader van olympisch springkampioen Jeroen Dubbeldam, die in de tussenhand zit. Het onderzoek richt zich op een btw-constructiedieiy ogen van de Fiod niet in orde is. In het kader van het onde/ zoek is ook met leden van de Vereniging van Sportpaarden" handelaren in Nederland (VSN) gesproken over de handel" wijze van Dubbeldam senior. De VSN is op de hoogte vandê Fiod-onderzoek maar zegt niet het idee te hebben dat de hele bedrijfstak op de schop wordt genomen. ANP ROTTERDAM - Eerstedivisieclub Sparta lijkt gered. DeRot- terdamse sportwethouder Janssens kwam donderdagavond tot een akkoord met de sponsorgroep van de eerstedivisie club. De geldschieters zullen de komende drie seizoenen de tekorten op de begroting dekken, de selectie versterkenenhet management uitbreiden. In ruil daarvoor levert de gemeente Rotterdam de club schuldenvrij op door de aandelen van Sparta Stadion BV over te nemen voor een prijs gelijk aan de schuld van de BVO (7 miljoen euro). GPD ZOETERMEER - Het hoofdbestuur van de Nederlandse ta feltennisbond (NTTB) stapt op. De bestuurders trekken hm conclusies uit de financiële en organisatorische chaos binnen de NTTB. De tafeltennisbond sloot het boekjaar 2002 af mei een tekort van 180.000 euro en verkeert financieel in zwaai weer. Het bestuur zegt in een verklaring in een te laat stadium op de hoogte te zijn gebracht van het enorme financiële gat. waardoor ingrijpen niet meer mogelijk was. Daarmee verwijst het bestuur indirect naar het personeel op het bondsbureau in Zoetermeer. Vorig jaarnovemberwerddf achterban op een bondsvergadering niettemin al op dehoogte gebracht van financiële tegenvallers in dat jaar. Toen verze kerde het hoofdbestuur de verontruste leden dat een forst strop van 80.000 euro het enige lijk in de kast was. Eenhalf jaar later blijkt er nog een ton aan euro's bij opgeteld te zijn GPD AKEN - Erik Meijer voetbalt in het nieuwe seizoen voor Ale mannia Aken in de tweede Bundesliga van Duitsland, De33- jarige Nederlandse spitsspeler is nu nog in dienst van Ham burger S V. Deze club wil hem geen nieuw contract aanbieder zolang geen Europese kwalificatie vaststaat. ANP V.. foto Ed Oudenaarden/ANP haar naam, is De Bruijn zeker ti- telfavoriet op de komende WK. Het voelde vreemd, sprak ze, om na zo'n lange pauze een wed strijd af te werken. „Ik stond op het blok en dacht: „hoegaatzo'n 50 meter ook alweer?" Je merkt het in de details: het was niet echt flitsendAls j e een jaar lang geen wedstrijd hebt gedaan, voel je je toch wel onzeker." Dit weekeinde kan ze haar vorm verder aanscherpen als ze start op de 100 meter vrije slag en 50 meter vlinderslag. Op die af standen, plus 50 meter vrije slag, wil ze ook uitkomen tij dens de WK. Met de Nederlandse titel op zak hoopt De Bruijn wel dat ze een dikke streep onder een turbu lente periode kan zetten: „Ik heb me er goed doorheen ge worsteld." ANP door Ad Pertijs LUIK - Michael Boogerd be reidde zich de afgelopen dagen in en rond zijn woonplaats Es sen voor op Luik-Bastenaken- Luik. „Waarom zou ik in de Ar dennen gaan trainen. Ik ken er de weg inmiddels wel", zegt hij over zijn favoriete wereldbe kerwedstrijd. Luik-Bastena ken-Luik is morgen de vijfde en laatste topklassieker van het voorjaar. Boogerd toonde zijn topvorm eerder in de Ronde van Vlaan deren en Amstel Gold Race. „Ik hoop dat ik die nog een week vast kan houden", zei hij na af loop van de Goldrace. Hij dacht terug aan de week voor de Ron de van Vlaanderen. Toen stak hij in een blakende vorm tijdens de E3-Prijs en de door hem ge wonnen Brabantse Pijl. „Vlak voor de Ronde van Vlaanderen kreeg ik echter last van mijn keel." In de finale van 'Vlaanderen' wreekte die kwaal zich. De kop man van Rabobank heeft de week voor Luik-Bastenaken- Luik probleemloos overleefd. Niets staat een volgende aanval op de gedroomde zege in Luik dan ook in de weg. „Vooraf maak ik me niet druk over de vraag hoe ik het moet aanpak ken. In de koers wel. Dan zit je toch constant te denken hoe je moet reageren op de ontwikke lingen in de koers", aldus Boo gerd. De tijd dat hij zelf op kousen voeten weg kon sluipen is al langvoorbij. „Ze zullen me geen meter ruimte geven, weet ik nu al.Hij is niet de enige. Ons kent ons in Luik-Bastenaken-Luik. De meest logische aanvalsplek blijft daarom La Redoute, de meeste venijnige helling in het parkoers op 25 kilometer van de meet. „Eerder zou je ook kun nen aanvallen, maar dan moe ten er wel een paar anderen met je mee willen rijden", denkt Boogerd. Hij gaat er vanuit in de finale de enige Rabobank-renner te zijn. Zijn ploegleider Adri van Hou- welingen houdt daar eveneens rekening mee. Levi Leipheimer leek aardig op weg een tweede kopman te zijn voor LBL, maar na de Ronde van Baskenland kende de Amerikaan een min dere periode, waar hij niet sne, van herstelde. Van Houwelingen: „Dat baarde Leipheimer zorgen. In Luik- Bastenaken-Luik is het af wachten hoe lang hij mee kan Ik ga er daarom vanuit dat Mi chael het na de Redoute zei moet doen. Voor de rest van hei ploeg is het zaak Michael tot dij beklimming zo goed mogelijl bij te staan." Fassa Bortolo (de ploeg vai Bartoli en Basso) en Saeco ID Luca, Astarloa en Sacchi) ziji de ploegen waarvan verwast wordt dat ze controle van di wedstrijden opgedrongen krij gen. Van Houwelingen: „In di breedte zijn het de sterksteploe gen. Toch vraag ik me af of he ploegenspel van invloed zalziji op de finale van Luik-Bastena ken-Luik. Ik kan me daan® slechts één voorbeeld herinne ren: Farazijn die in 1™ kopwerk deed voor Vanden broucke. Vorig jaar waren 1 ploeggenoten Bettini en Garzei li ook de sterkste renners uit» koers." Peter van Petegem vertrek'11 Luik als leider van de wereldte ker. De kopman van Lotto-Do mo eindigde vorig jaar in detop tien van La Doyenne. Luik-Bastenaken (95 Bastenaken-AniflMff^ anp - bron: Société rftA,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 64