PZC \jax-kenner overleeft bij AA Gent Dammers voeren koude oorlog in Zeeuwse barrage TOP krijgt punten niet cadeau van OJC deert de Poorter stopt en verwacht uittocht van Belgen sl9 uitslagen e issaa zaterdag 26 april 2003 it! i tlo\ Randvoorwaarden Twee Zeeuwse records De Die op NK zwemmen Aangepast Sterretjestoernooi W esterschou wen weer in Burgh J Ter neuzen heeft minieme kans jwFrits Bakker TERNEUZENTwee keer win- ,en en er gloort weer een .«rankje hoop voor de voetbal fan Temeuzen. Paul Telus- 9 rekent alleen nog in winst- punten (zes punten uit twee wedstrijden) en binnen de selec- iie leeft de hoop op een klein „onder. Danny Magito, die aan Je vooravond van de belang- njkste wedstrijd nog ziek op led lag, verwacht: „Als we de (erste slag overleven, is alles nog mogelijk." Erik de Koeijer: Maar het is een flinterdun lansje." folgens de wetten van het voet- balishet hopen tegen beter we- tenin. Terneuzen, dat in heel de lompetitie nog geen twee wed- itrijden achter elkaar kon win- moet er nu ineens drie op 01'rij winnen. En dan nog is iets zeker, want TOP kan (als iet wint van OJC) morgen het tennis al vellen over de enige Zeeuwse hoofdklasser in het indagvoetbal. s punten uit twee wedstrij- jml Wie gelooft daar nou nog in mo'nbelabberdjaar. Danny Magito (verdediger): En toch is er weer wat vertrou wen in de ploeg gekomen. Dat komt ook door Paul Telussa. Hij t ons voor dat we beter zijn de tegenstander. Met Mbuyu was het net andersom, ie vond altijd dat de tegen stander beter was. Het speelt toch iets lekkerder als de trainer erzelf in gelooft." Erik de Koeijer (keeper): „Het zoukunnen, dat het aan de trai nerswissel ligt. Voor mij is er Éts veranderd. Ik kon met Mbuyu goed opschieten en ook met Telussa. Maar voor sommi- gespelers werkt het goed, om- datzeeen nieuwe kans krijgen." Mike But (aanvaller): „Het sys- ieemdat we nu spelen, ligt ons wel beter. Onder Telussa voet- n we meer vooruit dan on eer Mbuyu. Ik heb nog wel ver- rouwen, maar vergeet niet dat zaterdag tegen TOP weer eer.drama was. Geert de Poorter (middenvel- ,.Ik snap het optimisme niet, want er is geen reden voor. Met een andere trainer gaat het een paar weken goed, daarna zakt het weer weg. Dat zag je aan die wedstrijd tegen TOP. Ik geloof niet meer in de kansen, zelfs als we twee keer winnen. TOP wint morgen gewoon van OJC, dat is al beklonken." Hoe kan een selectie met zo veel routine en kwaliteit zo in het verval raken Danny Magito: „De schuld ligt helemaal bij onszelf. We hebben de punten verspeeld tegen de clubs die onderin spelen en ge wonnen van de bovenste clubs. Dan moet er iets goed mis zijn. Ik vind zelf ook dat wij veel be ter kunnen voetballen dan TOP, maar als je thuis met 4-1 wordt weggeveegd, kun je beter je mond houden." Erik de Koeijer: „Het ligt niet aan de kwaliteit, die slechte po sitie. Als je de selectie door loopt, zit er klasse genoeg in. Het komt er alleen maar af en toe uit. Zoals met scoren, dat doen we veel te weinig. Wel lek ker aanvallen, maar blind in het mes van de tegenstander lopen. Dat zijn we te vaak tegengeko men." Mike But: „We hebben jaren lang goed gepresteerd, omdat er eenheid was binnen de groep. Dat is er dit jaar nooit geweest. Er is buiten het voetbal om te veel gebeurd waar de trainer geen vat op had. Mbuyu legde alleverantwoordelijkheidbij de spelers. Dat heeft niet gewerkt en dan is het onmogelijk om te presteren. Ik schat dat we daar door een punt of twaalf hebben laten liggen. De schuld ligt bij de technische staf en bij de groep zelf. Tot vorig jaar werden misstanden altijd gecorrigeerd door Jos en Leo Kayser. Dat soort spelers hebben nu niet meer." Geert de Poorter: „Het is de mentaliteit van deze groep die ons de kop gaat kosten. Ik heb me er dit jaar zo aan lopen erge ren, dat het mijn moeilijkste jaar is geweest sinds ik hoofd klasse speel. Het heeft me veel pijn gedaan dat Mbuyu moest vertrekken. Hij heeft er alles aan gedaan, maar de selectie kon het niet opbrengen op dit niveau. Ze liepen altijd maar te klagen dat er veel te hard werd getraind." Het wordt slikken of stikken morgen, maar hoe loopt het af met Terneuzen als het misgaat. Waar speel jij dan volgend jaar? En wat doet de rest? Geert de Poorter: „Voor mij is dit mijn laatste jaar bij Temeu zen. Ik heb het wel gezien. Wat ik ga doen, weet ik nog niet. Er is wat interesse in België. Met Zei- zate heb ik een gesprek gehad, dat is een mogelijkheid. Ik denk dat er jongens weggaan als Ter neuzen degradeert, zeker al die Belgen. Die willen nog op een beetje niveau blijven spelen." D anny Magito„Ik heb nog geen Terneuzen-aanvaller Mike Bul vecht met zijn club voor een flinterdun kansje om degradatie uit de hoofdklasse te ontlopen. tow Peter van Kouteren GENT-Jan Olde Riekerink was )ls trainer in de opleiding van Jjax jarenlang verwend en werkte in Amsterdam met ta lentrijke spelers. Geïnspireerd foor de Ajax-school stapte hij vorigjaar zomer uit de schaduw. Hij lanceerde zijn ideeën als Hoofdtrainer van de Belgische eersteklasser AA Gent, maar lende met zijn nieuwe ploeg een moeizame competitiestart. Sportief ging hij zelfs even door een dalletje, maar Olde Rieke- rinkbleef op de been. Inmiddels spreekt het elftal zijn voetbal- _:s na de overwinning •pLa Louvière (3-2), waardoor AA Gent met nog vijf wedstrij den voor de boeg het totaal van ie eerste competitiehelft heeft ivertroffen. De Belgische club sprokkelde in de eerste reeks wnfrontaties in de hoogste jlasse niet meer dan 23 punten Jij elkaar, is aan de beterende raid en heeft nu met 47 punten •et achter regerend landskam pioen Genk aansluiting met de subtop. Het internationale jeugdtoer- i°oi (voor spelers onder tien M trekt die dag in Gent veel publiek en kent een mooi deel nemersveld. Zo zijn naast veel Hubs uit de Belgische eerste ®sse onder meer Everton, Ar- *®al, Borussia Mönchenglad- Schalke'04, Lille, PSV en ■travan de partijHet weerzien J® de Amsterdammers doet Olde Riekerink zichtbaar M, De oefenmeester schudt handen, praat links en rechts even bij en deelt handtekenin gen uit. „We hebben ons huis in Amsterdam aangehouden", zegt hij. „Maar ik kom er niet veel meer. Ik heb nog wel gere geld telefonisch contact met mensen bij Ajax." Daar blijft het bij, omdat de functie van hoofdtrainer veel tijd vergt. Olde Riekerink, die bij Ajaxvorig jaar bekersucces sen vierde met de reserves, staat als oefenmeester voor het eerst op eigen benen. Hij woont net buiten Gent in een fraai opge knapte boerderij en heeft zijn stekje in Vlaanderen gevonden. „Ik heb het hier erg naar mijn zin", vertelt hij. „Maar van de typisch Vlaamse cultuur proef ik niet veel. Ik heb een job van 'zeven dagen op zeven' en voor namelijk contact met mensen in de club. De manier waarop we hier met elkaar omgaan is heel prettig." Dat wordt mede gevoed door de invulling van een aantal rand voorwaarden. „Ik heb een grote groep van 28 spelers, die fantas tisch met elkaar zijn omgegaan. De samenwerking met de lei ding is prima en ik heb hier een geweldige medische staf. In de jeugdopleiding lopen uitste kende voetballertjes, er is een heel mooi oefencomplex en er zijn plannen voor een nieuw sta dion." „Ik kan absoluut niet tevreden zijn over dit seizoen", maakt hij aan het eind van het gesprek de balans op. „Dat klinkt mis schien raar, omdat Gent vorig Jan Olde Riekerink: „De spelers snapten wél hoe ik wilde voetballen, maar speelden zonder vertrou wen" foto Camile Schelstraete jaar in de tweede helft van de competitie niet meer dan 23 punten haalde. Als je tevreden bent, moet je met z'n allen het gevoel hebben dat je het maxi male eruit hebt gehaald. Dat is zeker niet het geval. Tevreden heid wordt vaak vertaald in re sultaat. We hebben, net als vorig jaar trouwens, heel veel goals tegen gekregen. Ik vind dat we te vaak niet goed hebben ge speeld en de uitschakeling voor de beker (tegen derdeklasser Turnhout) blijft als een deken over het seizoen liggen." Die deceptie, nog voor de win terstop, was voer voor critici. Olde Riekerink, in Gent vanwe ge zijn aanpak en vakmanschap snel gewaardeerd, kreeg de wind van voren. De ploeg draai de stroef, leek moeite te hebben met de door de trainer gelief koosde speelwijze en belandde in een neerwaartse spiraal. Dat leidde tot speculaties over een mogelijk ontslag. „Ik heb er nooit wakker van gelegen", zegt hijAls ik naar bed ging, dacht ik aan Gent. Als ik opstond, dacht ik aan Gent. Maar tussen door heb ik lekker geslapen hoor." „De spelers hebben wél gesnapt hoe ik wilde voetballen, maar speelden zonder vertrouwen na de competitiestart met acht punten uit zes wedstrijden. Daarna kwam ook nog eens een serie van vijf heel lastige wed strijden, waaruit we maar één punt haalden. Het verwach tingspatroon was hoog. De pers schreef dat de start niet best was. Ga dan maar eens lekker een balletje naar elkaar tikken. Zelf heb ik nooit getwijfeld aan de manier waarop we trainden en voetbalden. Er stond hier vanaf het begin een vrij homo gene groep. Dat heeft ons gered. De jongens vonden de trainin gen leuk. Ik ben hier gaan wer ken zoals ik altijd heb gedaan. Voor mijn oefenstof heb ik be paalde fundamenten. Passen en trappen, maar ook het bijhou den en verder ontwikkelen van de techniek. Ik denk dat de spe- ^Roeland JUSSINGEN - De dammers «s Rijk (60) en Arjo Kouse raker (31) spelen vandaag hun rste barragepartij om de euwse titel. Volgende week is 'tweede. Beide spelers waren eens de beste van de provin- "e Kijk in 1972, 1973 en 2002, :!!!nmaker iri 1996-Een voor- Wik: vijf vragen, tien ant woorden. spelen allebei bij PWG T<wenpolder, kennen elkaar or en door. Kan de ander jou °9verrassen Jsemaker: „Jawel. Hij heeft oen bepaald openingssys- 3. raaar kan dat voor deze 'J wel iets aanpassen. Dat Pük ook doen. Elke partij is gweer anders." '»Tja, wat is verrassen...? Ik ken zijn partijen goed, ik heb de laatste tien van hem bestu deerd. Ik heb bijvoorbeeld eens op een rijtje gezet hoe hij op be paalde zetten reageert. Maar het is niet zo dat ik nu alles al van hem weet." Tussen de laatste reguliere ron de van het Zeeuws kampioen schap en deze barragepartij za ten zes weken. Hoe bereid je je daarin voor? Kousemaker: „Drie weken gele den heb ik nog met zwart tegen Kees gespeeld. Dat is dezelfde kleur als ik nu heb. Die partij helpt heel goed in de voorberei ding, die analyseer je helemaal. Het hoeft natuurlijk niet zo te zijn dat hij op dezelfde manier opent, maar de kans is wel aan wezig. Toen speelde hij 34-30, ik antwoordde met 20-5. Uitein delijk werd het remise." Rijk: ,Ik heb me niet de hele tijd kunnen voorbereiden op deze partij. Met PWG hebben we ook niet stilgezeten. De competitie duurde wat langer, dus moest ik steeds in nieuwe partijen dui ken." Doen jullie nog aan psychologi sche oorlogsvoering? Kousemaker: „Wel een beetje. Als Kees aan een partij bezig is, ga je extra vaak bij hem op zijn bord kijken. En er worden wat grapjes over en weer gemaakt, maar meer ook niet." Rijk: „Psychologische oorlogs voering vind ik een groot woord. Je plaatst wel hier en daar een opmerking..." Is er binnen PWG inmiddels sprake van een Rijk-kamp en een Kousemaker-kamp? Kousemaker: „Nee hoor. Ik denk dat iedereen het ons beide gunt." Rijk: „De tweekamp leeft wel binnen de club, maar van grote rivaliteit is geen sprake. Van twee kampen dus ook niet." Wat is je tactiek voor de partij van vandaag? Kousemaker: „Ik zal voorzich tig op de winst spelen. In de eer ste partij heeft het nog geen zin om roekeloos te spelen. Dat moet misschien in de tweede partij van 3 mei, na een verlies of een remise. Ik weet wel dat als hij nu van mij wil winnen, hij ook risico's zal moeten nemen." Rijk: „Ik zal proberen voor een verrassing te zorgen. Ik ga een opening neerzetten die hij niet al te zeer verwacht. Het klopt dat ik al wel over de 34-30 heb nagedacht, maar ik denk niet dat ik dat doe. Maar dan nog, al heb ik een goede opening, je weet nooit hoe Arjo erop rea geert. Hij is namelijk veel on dernemender dan ik. Dat kan in mijn nadeel werken." idee hoe de club zal reageren als we eruit vliegen. De vraag is na tuurlijk: wat doen de sponsors. Ik weet zelf nog niet wat ik ga doen en van anderen weet ik het zeker niet." Erik de Koeijer: „Het wordt mijn laatste jaar, dus ik blijf ge woon. Wat er ook gebeurt. Ik wil hier afbouwen, want het veld ligt zowat tegen mijn achter tuin. Volgend jaar word ik 37, dan ga ik me met mijn gezin be zighouden." Mike But: „Het is typisch Ter neuzen, dat er nog niet met spe lers is gepraat over volgend j aar. Mij maakt het niets uit, ik wacht wel af. En ik hoop vooral dat Te lussa blijft. Van alle trainers die ik heb gehad, is hij de beste door Frits Bakker TERNEUZEN - De Brabantse derby tussen OJC Rosmalen en TOP uit Oss kan morgen beslis sen over het lot van Terneuzen in de hoofdklasse van het zondag voetbal. „We zijn afhankelijk van wat daar gebeurt", beseft Fons Baart, de technische man van Temeuzen, die rekent op een eerlijk gevecht tussen de twee streekrivalen. Terneuzen moet in de eerste plaats zelf de uitwedstrij d tegen UNA in Veldhoven winnen. Fons Baart: „Het zou nog kun nen dat we aan een gelijkspel genoeg hebben om in de race te blijven, maar dan moet TOP ze ker verliezen." Bij winst van TOP in Rosmalen zijn alle kan sen verkeken. Terneuzen heeft op twee wed strijden van het einde vier pun ten achterstand op TOP en moet met die club eerst gelijkkomen of voorbijgaan op de ranglijst. In dat geval rest nog een promo tie-degradatiewedstrijd. De hoop is morgen eerst geves tigd op een vriendendienst van OJC Rosmalen. De Brabanders, die vijfde staan in de ranglijst, hebben kans op een plek in de Amstel Cup als ze bij de eerste zes clubs eindigen. Trainer John Meijs is zeker niet van plan de winst aan TOP cadeau te doen. „We zitten ook in de kwartfinale van de bekercompetitie. Ik wil mijn elftal elke week scherp houden." Haat en nijd bestaat er niet tus sen de clubs die op vijftien kilo meter van elkaar spelen. Maar ten van Vugt, die voor het tweede jaar trainer is bij TOP, is afkomstig van OJC Rosmalen. „De derby's tegen de Bossche clubs zijn beladen, die tegen TOP veel minder", geeft hij toe. „Toch zullen we absoluut niets weggeven." Maarten van Vugt verwacht een wedstrijd op het scherp van de snede. „Wij zullen het morgen moeten doen, want als het op de laatste wedstrijd tegen Schijn- del aankomt, wordt het heel zwaar. Die ploeg speelt nog mee om de titel." De trainer gaat er na de 4-1- winst in Terneuzen vanuit dat het met de vorm wel goed zit. „We hebben na een mooie start een periode heel slecht ge speeld, maar de laatste weken gaat het veel beter. TERNEUZEN - De zeventien jarige Stefan de Die van zwem- club De Schelde uit Terneuzen heeft op de tweede dag van het NK zwemmen in Amsterdam twee Zeeuwse records op zijn naam gezet. De Die ging van start op de 50 meter vrije slag waar hij het veertien jaar oude record over nam van Vlissinger Eelco van Gemert. Stefan de Die tikte op de sprintafstand aan in 25,50 en eindigde daarmee als 33e in het all-in klassement en derde bij dë jaargang 1986. Ook op de 100m rugslag, de specialiteit van Ste fan de Die, pakte hij het Zeeuws record. De Die eindigde met 1.04,08 als derde in zijn leef tijdscategorie en zeventiende in het all-in klassement. Langebaanspecialiste Marinka Bil van De Stormvogel uit Vlis- singen behaalde een 25e plaats bij de vrouwen op de 400m vrije slag. In haar jaargang 1987 le verde dat een vierde plaats op. De vijftienjarige Carmen de Ridder uit Zuiddorpe (ZC Koe wacht) ging van start op de 5 Om vrije slag en werd met 29,64 elf de in haar leeftijdscategorie en 55e in het totaalklassement. Op de 40 Om vrij e slag was de Ridder de snelste Zeeuwse en tikte aan in 45 30 7dat bij de vij ftienj ari- gen een achtste plaats beteken de en achttiende all-in. foto Camile Schelstraete Iers het heel leuk hebben gevon den dat daar aandacht aan werd besteed. De individuele kwali teit is in de loop van het seizoen toegenomen, waardoor het sa menspel beter is geworden." „Ik heb nooit aan mijn visie ge twijfeld. Maar wel aan de rek die in de leiding zat"bekent hij „Als je vijf keer verliest en ook nog eens uit de beker wordt ge stoten, moet je je zorgen maken. Het is nu makkelijk praten, maar ik heb vanaf het begin met de voorzitter een geweldige re latie gehad. Hij heeft hier in het spelershome ten overstaan van heel de groep de technische staf een hart onder de riem gestoken en de spelersgroep gecompli menteerd met hun spel in de tweede helft tegen Lokeren. Dat is voor mij één van de mooiste momenten van het seizoen ge weest." Met die steun in de rug en een kleine tactische wijziging kreeg de N ederlander zijnploegop het juiste spoor. AA Gent voetbalt veel meer dan in het begin van de competitie modern en her kenbaar naar de hand van de trainer. „Ik heb me wel aange past", kijkt hij terug. „Ik heb flink wat gas teruggenomen op de training, om het plezier te be houden. Je moet bovendien rea listisch zijn en oog hebben voor de ploeg waartegen je speelt. Ik kom bij Ajax uit een cultuur, waarin bijna altijd van balbezit werd uitgegaan. Hier hebben in het verleden meer verdedigende accenten gelegen. Je kunt na tuurlijk niet zeggen: ik ben Jan Olde Riekerink, ik kom van Ajax en vanaf nu spelen we zo als Ajax." Met een contractver lening van twee jaar op zak richt hij zich op de toekomst van de Buffalo's. „Volgend seizoen wil ik de lat op elk gebied weer wat hoger leggen", blikt hij vooruit. „Iedereen groeit met de uitda ging die wordt aangeboden. Daar moet je als trainer dus voor zorgen. We starten al op een veel hoger niveau. Over mentaliteit heb ik hier niks te klagen, hoewel ik vind dat ie dereen wat meer van het Jan Wouters-typetje moet hebben. Voetbaltechnisch en tactisch moeten we beter worden. Ik vind dat de creativiteit omhoog moet. Ik heb laatst eens gelezen dat een ploeg - heel simplistisch gesteld - uit bal-afpakkers, bal gevers en ballerina's bestaat. Die laatste categorie is bij ons onderbezet. Daar zijn we nog naar op zoek." Epe. NK 10.000 meter: Mannen: 1Van Dam me 28.53,60,2. Raymaekers 29.28,03,3. Van Hest 29.47,63,4. Heeren 30.00,315. Stitzin- ger 30.07,01. Vrouwen: 1, Van der Sluijs 34.44,71, 2. Boonstra 34,50,34, 3. Ter Horst 35.42,65,4. Verstraten 36.29,39,5. Heusink- veld 37.32,14. Sheffield. WK snooker. Eerste ronde (best- of-19 frames): White (Eng) - Wattana (Tha) 10-6, Stevens (Wal) - Small (Sch) 10-3, Fu (HKo)-O'Sullivan (Eng/2) 10-6, Drago Mal- Swail (Nle) 10-8, Hunter (Eng) - Carter (Eng) 10-5, Williams (Wal) - Pettman (Eng) 10-2. Sportprijsvragen Toto. 3-1-1 -1 -2-3-1-11 -2-2-3-2. 1 Lucky Day. 1-4-11-13-14-16-18-22-29-33-38-43-53-55- 62-65-68-72-76-77. (ondervoorbehoud) Tennis Barcelona. Mannen, 1 miljoen euro. Kwart finales: Ferrero (Spa/1) - Kuerten (Bra/7) 6-4 6-4, Moya (Spa/2) - Davidenko (Rus) 6-3 6-4, Calleri (Arg/16)-Robredo(Spa/12)6-7 6-4 6- 4, Safin (Rus/4) - Gaudio (Arg/10) 6-44-6 7-5. Houston. Mannen, 375.000 euro. Tweede ronde: Agassi VSt/1- Labadze (Geo) 6-0 6- 2, Roddick (VSt/2) - Goldstein (VSt) 7-5 6-4, Meligeni (Bra) - Spadea (VSt/5) 4-6 7-6 6-3, Blake (VSt/3) - Savolt (Hon) 6-2 7-6, Mutis (Fra) - Saretta (Bra) 6-2 6-0, Fish (VSt) - Horna (Per) 6-2 6-4, Mello (Bra) - Martin (VSt) 7-6 6- 1, Melzer (Oos) - Carlsen (Den) 5-7 6-3 6-4. Estoril. Fed Cup, voorronde: Nederland - Groot Brittannië 1-1. Hopmans - O'Donog- hue 6-4 6-7 6-0, Oremans - Keothavong 4-6 3-6. Eredivisie. RKC Waalwijk-Willem II3-1 (1-0). 5. Nikiforov 1-0, 74. Sektioui 1-1, 90. Putter 2-1, 90. Hoogertdorp 3-1. Scheidsrechter: Haverkort. Toe schouwers: 6300. Gele kaart: Van den Berg, Hoogendorp (RKC). Stand aan kop: PSV 28-73, Ajax 28- 65, Feyenoord 28-64, RKC 29-46, NEC 28-43. Eerste divisie. Emmen - ADO Den Haag 1-1 (1-0). 36. De Groot 1-0, 73. Torma 1-1. Scheidsrechter Temmink. Rode kaart: 72. Broers (Emmen, 2x geel), 60. Verberne (ADO Den Haag, 2x geel). Gele kaart: Junqueira (Em men), Cales, Bodde (ADO Den Haag Aantal toeschouwers: 5500. Helmond Sport - Stormvogels/Tel star 3-0 (2-0). 14. Kantelberg 1-0,40. Kantelberg 2-0, 52. Van Dinteren 3- 0. Scheidsrechter: Olde Olthof. Gele kaart: Croissant (Stormvogels). Aantal toeschouwers: 1775. TOP Oss - Heracles Almelo 2-2 (0-2). 22. Jansen 0-1, 29. Platvoet 0-2, 47. Dijkhuizen 1-2 strafschop62. Dijk huizen 2-2. Scheidsrechter: Van Dongen. Rode kaart: 46. Reekers (Heracles) 2x geel. Gele kaart: Seijkens, Brunswijk (TOP Oss), Bui- kema, Jansen, Rose (Heracles). Aantal toeschouwers: 1495. Cambuur Leeuwarden - Sparta 1-1 (1-1). 6. Bischop 1-0, 36. Hosé 1-1. Scheidsrechter: Luinge. Gele kaart: Abma (Cambuur), Hosé (Sparta). Aantal toeschouwers: 3421. VVV - FC Den Bosch 2-2 (0-1). 16. Beekmans 0-1, 52. Meeuwis 1-1, 54. Jansen 1-2,66. Jacobs2-2. Scheids rechter: Van Sichem. Rode kaart: 88. Leijsten (VVV) 2x geel. Gele kaart: Meeuwis, Grootaert (VVV). Aantal toeschouwers: 1763. Haarlem-FC Dordrecht 1-1 (0-0). 58. Supusepa 1-0 (strafschop), 79. Van Zundert 1-1. Scheidsrechter: Wie- demeijer. Gele kaart: El Khalifi (FC Dordrecht). Aantal toeschouwers: 1478. BV Veendam - FC Eindhoven 2-1 (1-0). 10. Pander 1-0, 46. Weerman 2-0, 89. Jusic 2-1. Scheidsrechter: Schenkels. Gele kaart: Zimmerman (Veendam), Jongbloets (Eindho ven). Aantal toeschouwers: 3210. Go Ahead Eagles - Fortuna Sittard 2-2 (1-1). 8. Marbus 1-0, 43. Ham ming 1-1,50. Van Barneveld 1-2, 67. Kooijman 2-2. Scheidsrechter: Langkamp. Gele kaart: P. Janssen (Fortuna Sittard). Aantal toeschou wers: 2650. FC Volendam - MVV 0-0. Scheids rechter Van Beek. Gele kaart: Faria (Volendam), Balei (MVV). Aantal toeschouwers: 2146. Stand aan kop. ADO Den Haag 29- 73, Emmen 29-62, Volendam 29-55, Heracles 29-53, Helmond Sp 29-51, Den Bosch 29-50. Ronzone. Ronde van Trentino. Tweede etappe, Moena - Ronzone: 1. Simoni (Ita) 166 km in 4.42.19,2. Garzelli (Ita) 0.09,3. Val- javec (Slv) 0.16, 4. Bertagnolli (Ita) 0.47, 5. Lanfranchi (Ita) 1.19,6. Gasparre (Ita). Algemeen klassement: 1. Simoni 9.40.03,2. Garzelli 0.09,3. Valj'avec 0.24,4. Bertagnolli 1.18,5. Gasparre 1.50, 6. Lanfranchi. Göttingen. Ronde van Nedersaksen. Derde etappe, Osterode - Göttingen: 1Ruskys (Lit 176 km in 4.12.59, 2. Hondo (Dui), 3. Korff (Dui),4. Michaelsen (Den),5. Andresen (Den 6. Aug (Est), 21. Giling, 35. Eltink, 73. Scheuneman, 81. Weening, 102. Dekkers 26.39. Algemeen klassement: 1. Rich (Dui) 12.17.40,2. HondoO.13,3.Scholz(Dui)0.25, 4. Schweda (Dui) 0.37,5. Schmidt (Dui) 0.41, 6. Schumacher (Dui) 0.42, 7. Weening 0.43, 15. Scheuneman 1.39,22. Eltink 2.00,65. Gi ling 11.52, 102. Dekkers 39.33. Amsterdam. NK. Mannen, 50 m vrij: 1Kenk- huis (AZ&PZ) 22,14, 2. Damen (Dordrecht) 23,05, 3. Veens (PSV) en Holst (DWK) 23,29, 5. Martens (PSV) 23.70.100 m rug: 1. Ganze- vles (DWK) 56,48,2. Zwering (PSV) 56,77,3. Zastrow (PSV) 57,88, 4. Keetman (DWK) 57,95, 5. Tamminga (DWK) 59,75. 200 m school: 1. Van Valkengoed (DWK) 2.13,43 NR, 2. Van de Hoek (Dordrecht) 2.18,48,3. De Wildt (PSV) 2.18,98, 4. Stekeienburg (Dor drecht) 2.25,85, 5. Uit den Bogaard (DWK) 2.27,06. 400 m vrij: 1Van den Hoogenband (PSV) 3.51,67, 2. Feiten (Aqua-Novia'94) 3.55,93, 3. Van Aggele (AZ&PC) 3.58,99, 4. Van der Weijden (Dordrecht) 4.09,50,5. Van de Merwe (DES) 4.13,90. Estafette (4x100 m vrij): 1. DWK 3.34,22, 2. Arke De Dinkel 3.37,55,3. De Dolfijn 3.38,12. Vrouwen, 50 m vrij: 1. De Bruijn (TZA) 24,80, 2. Veldhuis (De Whee) 25,38, 3. Groot (AZ &PC) 25,72,4. Kosten (AZ&PC) 25,93,5. Va- len (AZ&PC) 26,11.100 m rug: 1. Schreuder (PSV) 1.03,23, 2. Schinkel (De Whee) 1.04,06,3. Luiken (PSV) 1.04,514. Van Scha- ik (LZ 1886) 1.05,04, 5. Koster (Hoogeveen) 1.05,30. 200 m school: 1. Ten Brink (Rutac) 2.37,14, 2. Bosma (PSV) 2.37,25, 3. Nijhuis (OZ&PC) 2.43,55, 4. Kevelham (De Whee) 2.43,66, 5. Koert (Dordrecht) 2.48.09.400 m vrij: 1, Van derWeijden (Dordrecht) 4.26,28, 2. Kraaijeveld (Dordrecht) 4.29,86,3. Ronda (DZ&PC) 4.35,09, 4. Belderbos (AZ&PC) 4.36,22, 5. Scheper (Hoogeveen) 4.36,33. Estafette (4x100 m vrij): 1. De Whee 3.54.53, 2. DWK 3.55,86, 3. AZ&PC 3.57,28. BURGH-HAAMSTEDE - Bij tennisclub Westerschouwen in Burgh-Haamstede is van zon dag tot en met vrijdag weer het jaarlijkse Sterretjestoernooi voor de jeugd van 10 tot 16 jaar oud. Er doen 38 tennissers mee. De deelnemers zijn ingedeeld in verschillende poules van leef tijdsgenoten. Zondag begint het toernooi om 14.00 uur. Op de an dere dagen zijn de wedstrijden verspreid over de dag. In totaal zijner 75 duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 63