Sluis heeft meer te bieden dan vele grotere gemeenten Monuta W Epilepsie: soms ben je er even niet bij 0 Goes Voor een zorgzame begeleiding Juniorenteam wint zilver op WK-vissen Autisme www.pzc.nl/email FAMILIEBERICHTEN UiTVMKTonèememinq H. jjjobse bv .1 Geef om vrijheid zaterdag 26 april 2003 Winti-show Verkoping Investeringen Studio's Familieberichten zie ook pagina 16 Uitvaartzorg en -verzekeringen Voor een goed begeleid afscheid b mii S. M. OVERTOOM Uw zong in onze handen voor geheel Walchenen 0113 311 444 Zuid- en Noord-Beveland i - Met aandacht voor uw persoonlijke wensen DE BEVELANDEN Nationaal Epilepsie Fonds Word donateur giro 222111 Vragen over epilepsie? 0900-8212411 (€0,10 per minuut) OM NOOIT TE VERGETEN.. ;edenktekens door René van Stee SLUIS - Lof voor zijn optreden in het gemeentehuis van Wage- ningen was er nauwelijks. Bur gemeester J. F. (Jaap) Sala werd onder meer chaos op het ge meentehuis en het enorme ziek teverzuim in het ambtelijk ap paraat verweten. De nieuwe burgemeester van Sluis staat daarentegen wel te boek als iemand die zich soepel onder de bevolking mengt. Ook wordt hij buiten de politieke arena geroemd om zijn inle vingsvermogen en betrokken heid. Desondanks was er in de gemeenteraad van Wageningen geen meerderheid te vinden voor zijn herbenoeming. ,,De chemie was er blijkbaar niet. De verschillen in inzicht over het besturen van een ge meente bleken onoverbrugbaar. In Wageningen - waar Groen- Links de grootste partij is - heerste een andere manier van politiek bedrijven dan ik ge wend was. Als het niet werkt moet je je conclusies trekken en plaatsmaken voor een ander", aldus de PvdA'er Sala (54). De vertrouwenscommissie in Sluis die de kandidatuur van Sala stelde, heeft veel vertrouwen in de nieuwe burgervader. Met na me de vasthoudendheid die hij toonde in zijn periode als burge meester van Wageningen, sterk te de commissie in de overtui ging dat hij de juiste man voor Sluis is. Na het mislukken van zijn missie in zijn vorige stand plaats, ziet Sala niet om in wrok. Waarschijnlijk volgt hij per 1 ju ni waarnemend burgemeester E. Brommet op. Naar eigen zeg gen begint hij met veel enthou siasme aan dat karwei. Hij roemt de streek om zijn diversi teit, kwaliteit en mogelijkhe den. ,,De intentie om er in de sa mengevoegde gemeenten Sluis- Aardenburg en Oostburg iets moois van te maken is nadruk kelijk aanwezig. De fusie was uitermate goed voorbereid en dat geeft vertrouwen. In de ko mende jaren is het vooral be langrijk een nog grotere eenheid in Sluis te creëren, waardoord gemeente de uitdagingen h aangaan waarvoor ze de kr mende jaren wordt gesteld E dle Kjnmi0t gering' Denkbii voorbeeld aan de diverse J projecten die op stapel staal,e: het voeren van een gedegen klei ne kernenbeleid", verklaart Sa la. Voor een burgemeesterzijnind visie van Sala drie hoofdtake weggelegd. In willekeurig vol» orde zijn dat de rol van bursa vader, voorzittervanderaade: het college en de rol van ambas sadeur buiten de gemeentegren zen. Sala geeft de voorkeur aa besturen op hoofdlijnen en hf scheppen van heldere kaden Betutteling moet zo veel moge lijk achterwege blijven. De benoeming in een kleiner gemeente dan Wageningen zie Sala niet als een degradatie. In woner aantallen hebben volgen hem niets te maken met de uil dagingen waarvoor een ge meente staat. „Sluis biedt i mijn ogen veel meer dan ee: groot aantal steden of grote ge meenten in de rest van het lane Dat is voor mij het allerbelang rijkste." VLISSINGEN - Op zaterdag mei is er in het hoofdgebom aan de Adriaan Coortelaan i Vlissingen een traditionele™ ti-show te zien. De groep Afoe-Fensi uit Rotter dam is door de stichting Surar naar Vlissingen gehaald in he kader van het festival Culture Gekleurd. De show begint 01 21.00 uur. THOLEN - In en rond deNedei lands-hervormde kerk in The len wordt vandaag van lO.OOtc 15.30 uur een verkoping/rom melmarkt gehouden. De op brengst is bestemd voor hf jeugdwerk van de kerk. door Ab van derSluis VLISSINGEN - Het WK-junio- renteam kustvissen heeft in En geland beslag gelegd op een tweede plek. Het gastland ging aan de haal met de eerste prijs. Volgens coach Henri Karremans van de Nederlandse Vereniging van Sportvissersfederaties (NWS) is het zeker tien tot vijf tien jaar geleden dat een jeugd- team in de prijzen viel. Aan het WK in Bridlington de den negen teams mee met elk vijf vissers. Behalve een landen- kampioenschap werden ook in dividuele prijzen uitgereikt. Drie van de Nederlandse junio ren belandden bij de eerste tien. Joël Koppej an uit Veere was met een zesde plek de beste Neder lander. Frank Peene eindigde op een achtste plaats en debutant Marien Flipse werd tiende. „Niet slecht", meende Karre mans. De druiven waren met name bij Joël Koppej an een beetje zuur, omdat hij donderdag nog eerste stond in het individuele klasse ment. Een herkansing zit ervoor hem niet meer in, omdat hij te oud wordt voor deelname aan het kampioenschap voor junio ren. Wilco de Bruijn eindigde op een 18e plek en Sander van de Ree op een 32ste plaats. Het team bestond dit jaar geheel uit jonge Zeeuwen. In het landen- klassement legde Ierland beslag op een derde plek voor Portugal en Spanje. „Het is een heel goed resultaat", meldde Karremans telefonisch vanuit Engeland. „We zijn hartstikke tevreden. Portugal was vooral in het begin van het kampioenschap erg goed, maar dat team zakte de laatste paar dagen door het ijs." Volgens de jeugdcoach hebben strengere selectiewedstrijden hun vruchten afgeworpen. „We proberen het team elk jaar naar een hoger niveau te krijgen. Jongeren moeten zich over meer selectiewedstrijden bewijzen en dan komen de beste vanzelf bo vendrijven. We trainen ook meer op het vangen van kleinere vissen en de techniek wordt ook steeds belangrijker." Voor hun prestatie ontvingen de jongens een zilveren medaille. „Ze zijn erg in hun nopjes", al dus Karremans. Asielcentra krij gen andere functie door Inge Heuff ZIERIKZEE - Nog maar een paar maanden en dan zijn de kleinschalige opvangadressen van het Centraal Orgaan op vang Asielzoekers (COA) in Zie- rikzee gesloten. Eind augustus moet de laatste bewoner uit De Driekoningen vertrokken zijn. Het Huis van Nassau is dan al verlaten. Voor beide onderne mingen breekt een nieuw tijd perk aan. Jarenlang werd het beeld rond de Lange Nobelstraat en een stukje van de Driekoningenlaan mede bepaald door groepen asielzoekers. Tegenwoordig zijn ze er veel minder te zien. Met het strengere toelatingsbeleid van de Nederlandse regering lijkt de stroom asielzoekers ingedamd- te zijn. Het resultaat is dat het COA de aanvullende opvanglo- caties (AVO's) die vaak in voor malige hotels en pensions gevestigd zijn, afstoot. De asielzoekers die er nog verblij ven, worden elders onderge bracht. Er staan al kamers leeg in zowel Hotel De Driekoningen als in Huis van Nassau. In beide on dernemingen wordt inmiddels gedacht aan renovatie. Voor ei genaresse I. Vaes-Schouwen- burg van Hotel De Driekonin gen is de toekomst redelijk dui delijk: beneden, waar nu de re creatiezaal is, wil zij opnieuw een bar bouwen met een poolta fel erbij. Boven worden de zes tien kamers stuk voor stuk op geknapt. Momenteel zijn er nog 24 van de maximaal 35 bedden bezet. Voorlopig zal De Drieko ningen zijn hotelstatus niet kunnen terugkrijgen. De eisen zijn de afgelopen jaren ver scherpt, terwijl het gebouw door intensief gebruik werd uit gewoond. Om de benodigde ster te kunnen verkrijgen, zal er fors geïnvesteerd moeten worden. Eigenaresse I. Vaes-Schouwen- burg: „Ik wil boven een soort sleep-in maken waar voor wei nig geld geslapen kan worden. Dan kunnen we op termijn de boel verder opknappen." In het Huis van Nassau is al in gespeeld op de veranderende si tuatie. Twee jaar geleden is er geïnvesteerd in een nieuwe keu ken en de naam is inmiddels ver anderd in Eetcafé-Biljart Huis van Nassau. Aan de vier biljart tafels die aangeschaft zijn, wordt elke avond druk ge speeld. „Asielzoekers zijn nooit in het cafégedeelte toegelaten", zegt J. Schouwenburg. „Dat is voor de gasten." Samen met zijn vrouw runt hij al bijna veertig jaar het Huis van Nassau. Eerst als hotel-restaurant en sinds bijna tien jaar voor het COA. „De combinatie hotel en AVO werkte niet. Al hadden de hotel gasten geen contact met de asielzoekers, toch wilden de gasten hier niet verblijven. Toen zijn we helemaal voor het COA gaan draaien." Er kunnen maximaal 60 asiel zoekers ondergebracht worden, er zijn er nu nog 36 over. Schou wenburg overweegt om van alle kamers studio's te maken voor lange termijn verhuur. Daar is in Zierikzee meer behoefte aan dan aan hotelkamers, denkt hij. In de recreatiezaal van De Driekoningen worden een bar en een pooltafel geplaatst, als eerste fase van Met de asielzoekers hebben bei de uitbaters weinig contact ge maakt. Zelfs met Amalia, een Armeense vrouw die al vanaf de eerste dag in Huis van Nassau zit. Als je haar uitnodigt, moet je de rest ook uitnodigen en een band opbouwen is niet te doen, vinden ze. Vaes-Schouwenburg: de opknapbeurt. foto Dirk-Jan Gjeltema „Daar zijn agogen van het COA voor, wij zorgen voor het onder dak." i— CUV -W' i Ik kan gaan slapen zonder zorgen, r Want slapend kom ik bij U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen. Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis. Psalm 4 3 Verdrietig om haar heengaan, maar dankbaar voor alle liefde en zorg die zij aan ons gegeven heeft, delen wij u mee dat door God is Thuisgehaald onze lieve moeder en oma fORINA CORNELIA DE WILD-VERHULST weduwe van (an Marinus de Wild Kats, 26 juli 1908 Colijnsplaat, 25 april 2003 Onze dank gaat uit naar het personeel van zorgcentrum "Cleijenborch in Colijnsplaat. Colijnsplaat: Jannie de Vos-de Wild Colijnsplaat: Els en Paul joianda Jeroen en Martine Colijnsplaat: Jan en Petra Goes: Ans Clarisse-de Wild Piet Clarisse Malden: Sandra en Corrado Anne, Jonas, Marnix Leiden: José en Ram Correspondentieadres: Rozenstraat 5, 4486 CD Colijnsplaat Onze moeder en oma is opgebaard in het Monuta Stiltecentrum, Dr. Maasstraat 4a te Colijnsplaat. Gelegenheid tot afscheid nemen maandag 28 april van 19.00 tot 19.30 uur. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden dinsdag 29 aprii om 14.00 uur in genoemd Stiltecentrum, waarna aansluitend de be grafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraaf plaats te Colijnsplaat. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Stiltecentrum. Indien u door omstandigheden geen rouwbrief heeft ontvangen, wilt u dan deze advertentie als zodanig beschouwen. 27-04-'02 27-04-'03 PA Als tranen een trap konden bouwen en herinneringen een brug dan klommen we naar de hemel en namen we jou mee terug. Frangois en Ina Grandsaerd Gijs en José Reedijk Margretha, Raymond Bart Gertjan Matthijs Melissa Melanie Milana Geniet het goede ten dage des voorspoeds, maar ten dage des tegenspoeds zie toe! Cohel) 27 april 1957 27 april 2003 MARIA VAN HOEVE KARIEN NAEIJE ANNERIET NAEIJE NELLEKE NAEIJE Jac en Sara 27-04-2002 In memoriam Lieve LOE We missen je nog steeds 27-04-2003 Je moeder: Marcel en Simone Julia, Thomas Sandra en Chiel Joeri, Rick Tanja en Willem BW sjaak van de walle gedenksteenstilist |U'}S!iusu8ats>|U8p86@0}U! neiu-8 21 b de vele bijzondere mogelijkheden ontdekken? nu kennismaken! Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Monuta Uitvaartcentrum Goes, Zuidvlietstraat 37, Telefoon 0113 - 21 63 63 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar: Tel. 0800 - 023 05 50, Meer informatie? www.monuta.nl Stiltecentrum voor Noord Beveland Dr. Maasstraat 4a, Colijnsplaat [VERZORGING Peter Butler Benonistraat 3 4421 DN Kapelle Telefoon 0113 340 381 Voor een c./ihoi>ï//ie begeleiding bij uitvaart Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar leven in een wereld die je niet begrijpt Autisme is een ernstige handicap. De NVA maakt zich sterk voor mensen met autisme. Steun daarom de NVA, Bilthoven: giro 479 Tel. 0900-AUTISME (090Ö-288 47 63) 0,25 p/mirt. www.autisme-nva.nl Nederlandse j Vereniging vo< Autisme UITVAARTZORG M. de Bruijne Op Schouwen-Duiveland dag en nacht bereikbaar voor dienstverlening en persoonlijke zorg rondom de uitvaart. Roggenplaat 17 4301 WZ Zierikzee Telefoon 0111 45 07 17 E mail info@debruijneuitvaartzorg.nl Internet www.debruijneuitvaartzorg.nl I Aangesloten bij de SVU (Stichting Voorzorg Uitvaart) Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Badhuisstraat 37 - 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum. Van Dishoeckstraat 620 Bouwcentra aan: Buitenbovetaan 1 te Middelburg Industrieweg 20 te Vlissingen Sandenburghlaan 2 te Veere 1 Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BO Nieuw en Sint Joosiand Tel.: 0118 462205 Tel.: 0118 633093 www.hjob8a-uitvaart.nl Email: hjobse@bjobse-ultvaart.nl Tevens beschikken wij over een hazo nsulente v' ■vS' CENTRAAL TELEFOON NUMMER HOOFDKANTOOR: Geldeloozepad 20 4463 AJ Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kitskinderscheweg 1 Kapelle FACILITAIR BEDRIJF: Langeweg 1 's-Gravenpolder - Voor een volledige en waardige verzorging van uitvaarten op - Overal te ontbieden - Dagen nacht bereikbaar - Alle voorzieningen om thuis op te baren - Vraag vrijblijvend ons gratis informatie pakket aan B E C R A F E N I S V E R Z O R C I N G j.C. Hoekman i De Macht van het Kleine 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl VOOR GOEDE DOELEN Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij vorm. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Zandee <fe Kuijper Eert vertrouwd adres met een nieuwe naam Goes: Rotonde Ringbaan-West Telefoon (0113) 2165S5 Middelburg: Arnesteinweg 40 Telefoon (0118) 612579 Nu ook in Zoetermeer! www.grafgedenktekens.nl 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 60