PZC Neptunus voor één keer op de fiets Sluis heeft meer te bieden dan vele grotere gemeenten Monuta W Voor een zorgzame begeleiding Epilepsie: soms ben je er even niet bij V 0 Goes www.pzc.nl/email Solo-actie fractie brengt voortbestaan coalitie in gevaar m H. obse bv FAMILIEBERICHTEN Autisme UiTvaattTonèemecmnq Geef om vrijheid b 14 zaterdag 26 april 2003 Begrip Inzicht Eenheid Wietkwekerij op zolder gevonden Familieberich ten zie ook pagina 16 Uitvaartzorg en -verzekeringen Voor een goed begeleid afscheid \i S. M. OVERTOOM 0113 311 444 Nationaal Epilepsie Fonds Word donateur giro 222111 Vragen over epilepsie? 0900-8212411 (€0,10 per minuut) OM NOOIT TE VERGETEN.. edenktekens CDA legt bom onder plan theater door Marcel Modde ZIERIKZEE - Het CDA op Schouwen-Duiveland wil defi nitief een punt zetten achter po gingen om theater Mondragon nieuw leven in te blazen. De fractie voelt meer voor de uit bouw van de huidige culturele activiteiten in de Nieuwe Kerk en theatervoorstellingen in dorpshuizen, zo wordt voorge steld in een brief aan de gemeen teraad. Met dat standpunt brengen de christen-democraten het voort bestaan van de coalitie met VVD, PvdA en Alert in gevaar. Woordvoerders van die partijen reageren getergd op de solo-ac tie van de collegepartij, vooral omdat er tussentijds geen over leg is geweest over de afwijken de mening van het CDA. Ze ne men de kwestie hoog op en roepen de coalitiepartner ter verantwoording. „Dit legt een bom onder het plan voor Mondragon, één van de be langrijkste items voor ons in de onderhandelingen rond de coa litievorming. Wanneer ze daar zo makkelijk van denken te kunnen afstappen, vraag ik me af wat er verder van die kant nog in het vat zit en of wij op die ba sis wel verder willen", aldus C. Schoneman van Alert. PvdA- fractievoorzitter W. Renden is weinig milder en zinspeelt even eens hardop op een breuk met de coalitiegenoot. „Dit is zeker niet ons idee. Het CDA houdt zich niet aan de afspraken die we onderling hebben gemaakt over de manier waarop met dit soort heikele punten naar bui ten wordt getreden. Hier is geen enkel overleg over geweest. Het is niet de eerste keer dat ze plots een afwijkend standpunt inne men en dat wordt knap verve lend. Zeker wanneer dat ge beurt op een cruciaal punt als dit, op een moment dat het haal baarheidsonderzoek nog aan de gang is." Ook A. Verseput van de WD voelt zich als overlegpartner ge passeerd door het CDA. Hij heeft daarentegen wel begrip voor de afwegingen van de christen-democraten. Gezien de slechte economische situatie en de financiële weerslag daar van op de gemeente moet niet koste wat het kost worden vast gehouden aan heropening van een theater op Schouwen-Dui veland, vindt de liberaal. „Maar om nu al bij voorbaat te zeggen van we doen het niet, dat gaat me te ver." CD A-woordvoerder N. de Dan- schutter is zich van geen kwaad bewust. In oktober heeft zijn fractie al soortgelijke plannen geopperd in de commissiever gadering en dit is daar de nadere uitwerking van, geeft hij aan. „Dat we er nu mee komen, houdt verband met allerlei sig nalen die wij krijgen dat een theater Mondragon de gemeen te toch wel eens veel meer zou kunnen gaan kosten dan de be doeling was. Wethouder Van der Wouden (PvdA) had het pas nog in de PZC over een gemeentelij ke investering van 4,5 tot 5 mil joen euro. Terwijl de insteek bij de coalitievorming altijd is ge weest dat een nieuw Mondragon als particulier initiatief de ge meente geen geld zou gaan kos ten. Nu dat wél die kant uit dreigt te gaan, zeggen wij: stop met die voorbereiding en steek je geld en energie ergens anders in." Dat andere is het behoud van de Nieuwe Kerk als monu ment, waar uiteenlopende cul turele activiteiten de afgelopen jaar zo'n tienduizend bezoekers trokken, aldus De Danschutter. Volgens het CDA kan het ge bouw met maximaal 500.000 euro naar behoeven worden aangepast aan dat doel. „Wan neer je toch een stuk kunst en cultuur binnen Schouwen-Dui veland betaalbaar wil houden, probeer dan je bestaande voor zieningen zo optimaal mogelijk te benutten. Wat wij beogen, is een alternatief bieden dat straks naast de uitkomsten van het haalbaarheidsonderzoek kan worden gelegd. Of dat nou nu door een meerderheid binnen de coalitie of vanuit de oppositie wordt gesteund, maakt ons eer lijk gezegd niks uit." De zeegod Neptunus kreeg van twee duikers een fiets aangereikt waarmee hij, samen met dijkgraaf Gosselaar, wethouder Van de Velde en gebiedscommissievoorzitter De Haan het fietspad openfietste. foto Dirk-Jan Gjeltema door Piet Kleemans KERKWERVE - Schouwen-Duiveland is sinds gisteren een nieuw fietspad rijker. Officieel althans, want al vér voor de offici ële ingebruikname werd het Oosterschelde- fietspad langs de dijk tussen Zierikzee en de Schelphoek gebruikt door enthousiaste fietsers. Het 6,5 kilometer nieuwe pad - voor het overgrote deel aangelegd op het buitendijkse talud - is een nieuwe schakel in het 'rijwielrondje' op Schouwen-Duive land. Neptunus fietste het pad samen met voor zitter A. de Haan van de landinrichtings commissie Schouwen-Oost, dijkgraaf W. Gosselaar van waterschap Zeeuwse Ei landen en wethouder G. van de Velde-de Wilde van de gemeente Schouwen-Duive land open. Velen zijn hen reeds voorgegaan, want zelfs over de fundamenten van het fietspad in wording werd in 2002 al gefietst. Dat is geen wonder, vindt wethouder Van de Velde. „Want wat is nou mooier dan vroeg op de fiets te stappen, de nevel boven de Oosterschelde te zien en dan kijken hoe de zon opkomt." Zij verheelde niet dat er over het fietspad heel wat te doen is geweest. Met name de toegankelijkheid voor rolstoelge bruikers liet aanvankelijk te wensen over. „Maar dat is allemaal opgelost en nu is het een optimaal fietspad." Gebiedscommissievoorzitter De Haan beaamde dat laatste. Ook zij is zeer tevreden met het pad zoals dat er nu ligt. Want dat er veel behoeft aan was, is haar niet ontgaan. In 1996 werden in de aanloop naar landin richtingsproject Schouwen-Oost 'dialoog- bijeenkomsten' met bewoners van Schou wen-Duiveland gehouden. „En een van de meest genoemde knelpunten was het ont breken aan fiets-, ruiter-, en wandelpaden. Later leidde dat tot het plan voor de aanleg van het fietspad langs de Oosterschelde- dijk. Een plan dat - stelde De Haan - zeer ho ge prioriteit kreeg. Het sloot ook prima aan bij de plannen van de gemeente Schouwen- Duiveland die de recreatieve mogelijkhe den wilde uitbreiden. „En nu kim je een rondje Schouwen-Duiveland fietsen. door René van Stee SLUIS - Lof voor zijn optreden in het gemeentehuis van Wage- ningen was er nauwelijks. Bur gemeester J. F. (Jaap) Sala werd onder meer chaos op het ge meentehuis en het enorme ziek teverzuim in het ambtelijk ap paraat verweten. De nieuwe burgemeester van Sluis staat daarentegen wel te boek als iemand die zich soepel onder de bevolking mengt. Ook wordt hij buiten de politieke arena geroemd om zijn inle vingsvermogen en betrokken heid. Desondanks was er in de gemeenteraad van Wageningen geen meerderheid te vinden voor zijn herbenoeming. „De chemie was er blijkbaar niet. De verschillen in inzicht over het besturen van een ge meente bleken onoverbrugbaar. In Wageningen - waar Groen- Links de grootste partij is - heerste een andere manier van politiek bedrijven dan ik ge wend was. Als het niet werkt moet je je conclusies trekken en plaatsmaken voor een ander", aldus de PvdA'er Sala (54). De vertrouwenscommissie in Sluis die de kandidatuur van Sala stelde, heeft veel vertrou wen in de nieuwe burgervader. Met name de vasthoudendheid die hij toonde in zijn periode als burgemeester van Wageningen, sterkte de commissie in de over tuiging dat hij de juiste man voor Sluis is. Na het mislukken van zijn mis sie in zijn vorige standplaats, ziet Sala niet om in wrok. Waar schijnlijk volgt hij per I juni waarnemend burgemeester E. Brommet op. Naar eigen zeggen begint hij met veel enthousiasme aan dat karwei. Hij roemt de streek om zijn diversiteit, kwaliteit en mo gelijkheden. „De intentie om er in de samengevoegde gemeen ten Sluis-Aardenburg en Oost burg iets moois van te maken is nadrukkelijk aanwezig. De fu sie was mtermate goed voorbe reiden dat geeft vertrouwen de komende jaren is het vooral belangrijk een nog grotere em. hrnd m Sluis te creëren waar door de gemeente de uitdasin' gen kan aangaan waarvoor» de komende jaren wordt steld. En die zijn niet gering Denk bijvoorbeeld aan de di verse grote projecten die op sta- pel staan en het voeren van een gedegen kleine kernenbeleid" verklaart Sala. Voor een burgemeester zijn inde visie van Sala drie hoofdtaken weggelegd. In willekeurig vol» orde zijn dat de rol van burger vader, voorzitter van de raad en het college en de rol van ambas sadeur buiten de gemeentegren zen. Sala geeft de voorkeur aan besturen op hoofdlijnen en het scheppen van heldere kaders Betutteling moet zo veel moge lijk achterwege blijven. De benoeming in een kleinere gemeente dan Wageningen ziet Sala niet als een degradatie. In- woneraantallen hebben volgens hem niets te maken met de uit dagingen waarvoor een ge meente staat. „Sluis biedt in mijn ogen veel meer dan een groot aantal steden of grote ge meenten in de rest van het land, Dat is voor mij het allerbelang rijkste." MIDDELBURG - Op de zolder van een woning aan de Mean derhof in Middelburg is gister ochtend een wietkwekerij aan getroffen. De politie kwam de drugs ophet spoor naar aanleiding van klachten over stankoverlast. De bewoner van het pand, eenli- jarige Middelburger, is aange houden. De 173 planten en alle appara tuur zijn in beslag genomen. De politie heeft de zaak nog verder in onderzoek. ■IBIMIIilB- Ik kan gaan slapen zonder zorgen,. Want slapend kom ik bij U thuis. Alleen bij U ben ik geborgen. Gij doet mij rusten tot de morgen en wonen in een veilig huis. Psalm 43 Verdrietig om haar heengaan, maar dankbaar voor alle liefde en zorg die zij aan ons gegeven heeft, delen wij u mee dat door God is Thuisgehaald onze lieve moeder en oma JORINA CORNELIA DE WILD-VERHULST weduwe van fan Marinus de Wild Kats, 26 juli 1908 Colijnsplaat, 25 april 2003 Onze dank gaat uit naar het personeel van zorgcentrum Cleijenborch in Colijnsplaat. Colijnsplaat: Colijnsplaat: Colijnsplaat: Goes: Malden: Leiden: Jannie de Vos-de Wild Els en Paul Jolanda Jeroen .en Martine Jan en Petra Ans Clarisse-de Wild Piet Clarisse Sandra en Corrado Anne, Jonas, Marnix José en Ram Correspondentieadres: Rozenstraat 5, 4486 CD Colijnsplaat Onze moeder en oma is opgebaard in het Monuta Stiltecentrum, Dr. Maasstraat 4a te Colijnsplaat. Gelegenheid tot afscheid nemen maandag 28 april van 19.00 tot 19.30 uur. De rouwdienst, waarvoor u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden dinsdag 29 april om 14.00 uur in genoemd Stiltecentrum, waarna aansluitend de be grafenis zal plaatshebben op de Algemene Begraaf plaats te Colijnsplaat. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het Stiltecentrum. Indien u door omstandigheden geen rouwbrief heeft ontvangen, wilt u dan deze advertentie als zodanig beschouwen. 27-04-'02 27-04-'03 PA Als tranen een trap konden bouwen en herinneringen een brug dan klommen we naar de hemel en namen we jou mee terug. F ran go is en Ina Grandsaerd Gijs en José Reedijk Margretha, Raymond Bart Gertjan Matthijs Melissa Melanie Milana Geniet het goede ten dage des voorspoeds, maar ten dage des tegenspoeds zie toe! (Cohel) 27 april 1957 27 april 2003 MARIA VAN HOEVE KARIEN NAEIJE ANNERIET NAEIJE NELLEKE NAEIJE Jac en Sara In memoriam 27-04-2002 27-04-2003 Lieve LOE We missen je nog steeds Je moeder: Marcel en Simone Julia, Thomas Sandra en Chiel Joeri, Rick Tanja en Willem JO*1 fiicK sjaakvan de walle gedenksteenstilist |U'}S!|!JSU89JS>(U9p06@OJU! ÜElU-9 de vele bijzondere mogelijkheden ontdekken? nu kennismaken! Wij regelen de uitvaart naar ieders persoonlijke wens Thuisopbaring met gebruik van koeling mogelijk Gratis advies en informatie over alle mogelijkheden en verzekeringen Monuta Uitvaartcentrum Goes, Zuidvlietstraat 37, Telefoon 0113 - 21 63 63 Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar: Tel. 0800 - 023 05 50, Meer informatie? www.monuta.nl Stiltecentrum voor Noord Beveland Dr. Maasstraat 4a, Colijnsplaat VERZORGING Peter Butler Benonistraat 3 4421 DN Kapelle Telefoon 0113 340 381 Voor een pcrsoon/i/fte begeleiding bij uitvaart Voor melding overlijden dag en nacht bereikbaar leven in een wereld die je niet begrijpt Autisme is een ernstige handicap. De NVA maakt zich sterk voor mensen met autisme. Steun daarom de NVA, Bilthoven: giro 479 Nederlandse f 22NK4 Tel. Ó9G0-AUTISME (0900-286 47 0,25 p/min. UITVAARTZORG M. de Bruijne Op Schouwen-Duiveland dag en nacht bereikbaar voor dienstverlening en persoonlijke zorg rondom de uitvaart. Roggenplaat 17 4301 WZ Zierikzee Telefoon 0111 45 07 17 E-mail info@debruijneuitvaartzorg.nl f Internet www.debruijneuitvaartzorg.nl Aangesloten bij de SVU (Stichting Voorzorg Uitvaart) Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Badhuisstraat 37 4381 LN Vlissingen Telefoon 0118 - 413417 - 412772 Rouwcentrum, Van Dishoeckstraat 620 Uw zong irt onze handen voon geheel Walchenen Bouwcentra aan: Buiten hovel aart 1 te Middelburg Industrieweg 20 te Vlissingen Sandenburghiaan 2 te Veere Kantooradres: Oude Rijksweg 54 4339 BO Nieuw en Shit Joosland Tel.: 0118 462205 Tteü 0118 633093 www.hJobse-urtvaarl.nl Email: hjobse@hjobse-uitvaart.nl Tevens beschikken wij over een nazorg-consulente CENTRAAL TELEFOON NUMMER HOOFDKANTOOR: Geldeloozepad 20 4463 AJ Goes tel. 0113 227525 fax 0113 312978 ROUWCENTRA: Geldeloozepad 20 Goes Kitskinderscheweg 1 Kapelle FACILITAIR BEDRIJF: Langeweg 1 's-Gravenpolder 8 - Voor een volledige en y;j: waardige verzorging van uitvaarten op Zuid- en Noord-Beveland - Overal te ontbieden - Dagen nacht bereikbaar - Alle voorzieningen om thuis op te baren - Vraag vrijblijvend ons gratis 11 informatie pakket aan - Met aandacht voor uw persoonlijke wensen flIEIlllOIII BECRAFENISVERZORCING f "3» DE BEVELANDEN Q I.C. Hoekman De Macht van het Kleine 1 op de 150 mensen heeft epilepsie. Soms zijn zij 'er even niet bij'. Er vallen gaten in hun leven. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt deze mensen. Helpt u mee? Er is nog zoveel te doen. Postbus 270 3990 GB Houten www.epilepsie.nl voor goede doei» Uw gedachten over een uniek gedenkteken geven wij vorm. Vraag naar het fotoboek met vele voorbeelden. Zandee de Kuijper Een vertrouwd adres mei een nieuwe naam Goes: Rotonde Ringbaan-West Telefoon (0113) 21655S Middelburg: Arnesteinweg 40 Telefoon (0118) 612579 Nu ook in Zoetermeer! www.grafgedenktekens.nl 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 54