Kunstroute Tholen pakt uit PAAUWE Thools college bezorgd over zoetwaterinlaat Plan voor skateroute bij Vlissings Nollebos Werken aan basis Waterfront Tholen b 13 ClOOO bouwt nieuw onderkomen aan Ruiterplaatweg in Kamperland Chloorwater afgevoerd in Sint Maartensdijk Juniorenteam wint zilver op WK-vissen U B E L E NI Rijverbod voor drankrijder Jonge bakkers in de prijzen Crimineel seizoen geopend Afbijtmiddel vernielt motorkap Clingenaar pinde met pas bejaarde zaterdag 26 april 2003 Helios - een zonnig ontwerp, praktisch en flexibel in gebruik Blauwalg KRO/RKK zendt mis vanuit Heinkenszand uit Brommobiel rijdt 70 per uur J GOES - Een 39-jarige automobilist uit de gemeente Goes werd gisternacht aangehouden in de De Graaff straat in Goes. Hij bleek twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol te heb ben gedronken en kreeg daarom een rijverbod van vier uur. VLISSINGEN - Vijf jonge Zeeuwse bakkers zijn tijdens de Nederlandse kampioenschappen jeugdvakwedstrijden bak ken in Wageningen in de prijzen gevallen. Jacob Riemens uit Meliskerke won de tweede prijs bij het allround broodbak ken. Hij werkt bij bakkerij Koppejan in Meliskerke. Zijn col lega Marien Verhage uit Zoutelande ging eveneens met een tweede plek naar huis in de categorie brood- en banketbak ken. Richard Huisman uit Aagtekerke won een tweede prijs allround brood- en banketbakken. Hij werkt bij bakkerij De Vreeze in Oostkapelle. Collega Wim Koppejan uit Meliskerke ging naar huis met de derde prijs assistent bakker. Boris de Bruijn uit Yerseke, werkzaam bij banketbakkerij Van Opdorp in Goes, legde beslag op de derde prijs banketbakken. De deelnemers'werken vier dagen in een erkend leerbedrijf en volgen één dag in de week een opleiding in bi-ood- en/of ban ketbakken aan het ROC Zeeland in Middelburg. ZOUTELANDE - Met de meivakantie lijkt ook op het crimi nele vlak het seizoen aangebroken. Eén van de activiteiten betreft het inbreken in woningen met de bedoeling de auto sleutels te pakken te krijgen en er met de voor de deur staande wagen vandoor te gaan. Donderdag rond het middaguur werd op deze manier aan de Branding in Zoutelande een zwarte Seat Arosa ontvreemdKorte tij d later vond er een soortgelij - ke diefstal plaats na een inbraak in een woning aan de Duno- weg in Oostkapelle. Daar werd een rode Mercedes gestolen na een inbraak. In beide gevallen betrof het Duitse auto's. Rond Pasen raakte een in Kamperland verblijvende Duitse vakan tieganger op een zelfde manier zijn Mercedes kwijt. VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van donder dag op vrijdag afbijtmiddel gegoten op een auto, die gepar keerd stond in de Vlissingse Berlagestraat. De lak van de mo torkap en de kofferbak liep schade op. Ook de antenne en de spiegel moesten het ontgelden. TERNEUZEN - Een 31-jarige inwoner van Clinge, die mis bruik maakte van de bankpas van een bejaarde man, is giste ren in Terneuzen veroordeeld tot 180 uur werkstraf, waarvan 60 uur voorwaardelijk. Het slachtoffer vroeg in december vorig jaar een pinpas aan, maar wist niet hoe hij moest pinnen. De verdachte wist er wel raad mee en pinde in korte tijd 5130 euro. Dat geld ging op aan zijn gokverslaving. Beide mannen zagen elkaar regelmatig in de kantine van de voetbalvereniging. De Clingenaar kwam ook bij de oudere man thuis. Het slachtoffer kon niet lezen en liet hem in goed vertrouwen zijn bankafschriften en pincode zien. De verdachte merkte op een gegeven moment dat er nog al veel geld van zijn bankrekening werd afgeschreven en deed begin februari aangifte. De politierechter stelde vast dat de verdachte misbruik had gemaakt van het vertrouwen van de bejaarde. Aan het slachtoffer moet de verdachte het schade bedrag terugbetalen. Supermarkt naar rand van dorp jnnrRnb Paardekam KAMPERLAND - Supermarkt £1000 verhuist naar de rand van Kamperland. Dat zijn het bedrijf en de gemeente Noord- Beveland onlangs overeen ge komen. De nieuwe winkel komt ian de Ruiterplaatweg, tegen over bedrijventerrein het Rip. Be gemeente denkt hiermee te- «emoet te komen aan de wensen 'an de gemeenteraad en omwo nden van de huidige super markt aan Veerweg. Die lieten ia het verleden weten fel tegen uitbreiding op die plaats gekant te zijn. Vooral de geplande par keervakken tussen twee speel veldjes baarden de mensen zor- gen. in augustus blies de gemeente het plan af om vervolgens op zoek te gaan naar een nieuwe lo catie. Daarover zijn het afgelo penhalfjaar moeilijke gesprek ken gevoerd met eigenaar Schuitema Vastgoed BV. Die zag een verhuizing in eerste instan tie helemaal niet zitten, maar zou inmiddels toch te spreken zijn over het thans voorliggende plan. De nieuwe ClOOO komt op het onbebouwde driehoekje tegen over bedrijventerrein het Rip. Het stuk grond, met een grootte van zo'n vijfduizend vierkante meter, zal naast de winkel plaats bieden aan 76 parkeer plaatsen. Dat is een stuk meer dan de vijftien plaatsen die de huidige supermarkt heeft. Voor automobilisten zal de nieuwe winkel alleen bereikbaar zijn via de Ruiterplaatweg, maar fietsers en voetgangers kunnen er ook via de A. van Heestraat komen. De gemeente wil tussen die straat en de ClOOO een nieuw pad aanleggen. Voor herinvulling van de huidi ge locatie van de ClOOO aan de Veerweg denkt de gemeente aan kantoren, detailhandel non food of woningbouw. ,,In ieder geval iets wat niet veel auto's aantrekt", zegt wethouder A. van der Maas (ruimtelijke or dening). Nu ontstaat vaak par keeroverlast bij de supermarkt. Vooral in de zomer, als veel toe risten hun boodschappen bij de ClOOO komen halen. Van der Maas denkt dat de nieuwe su permarkt een aantrekkende werking zal hebben. „Nu zijn er mensen die de ClOOO mijden, vooral in de zomer." De gemeente wil op korte ter mijn een informatieavond be leggen over het plan. Daarna kan het de gebruikelijke proce dures in. Uiteraard moet ook de gemeen teraad van Noord-Beveland nog akkoord gaan. door Steffan ter Maat SINT MAARTENSDIJK hvintigduizend liter met chloor vervuild rioolwater is in Sint- Maartensdijk gisteren gedo seerd via de riolering afgevoerd. De andere tachtigduizend liter vervuild afvalwater wordt be gin volgende week afgevoerd. Uit onderzoek van Het Water schap en de gemeente Tholen bleek dat er geen actief chloor meer in het water zat en dat de ph-waarde neutraal was. Dit betekent dat het chloor- bleekloog dat sinds dinsdag in het water zat, al zodanig is ver dund en afgebroken, dat afvoer via het rioolstelsel geen kwaad kan. De waterzuiveringsinstal latie bij Sint-Maartensdijk zal dan ook geen problemen onder vinden van de lozing. Het chloorbleekloog kwam dinsdag in de riolering terecht nadat er aanpassingswerkzaamheden waren verricht aan de pompin- stallatie van zwembad Haestin- ge. Door nog onbekende oor zaak is de tank gaan lekken waarin het chloorbleekloog lag opgeslagen. door Rolf Bosboom THOLEN - De Kunstroute Tholen pakt dit jaar flink uit. De jaarlijkse manifestatie is dit jaar gekoppeld aan een expositie van de jubilerende Zeeuwse Kunstkring. Burge meester W. Nuis verrichtte gistermiddag de officiële opening. De Stichting Kunstkring Tholen houdt de Kunstroute dit jaar voor de zevende keer. Thoolse kunstenaars tonen zowel op woens dag 30 april als op zaterdag 3 mei tussen 11.00 en 18.00 uur hun werk op tal van loca ties in de omgeving van de Markt in Tholen- stad. Daarbij komen alle genres aanbod. Er doen 24 kunstenaars mee. Daarnaast zijn er gedichten te lezen van Thoolse dichters, die zich hebben laten inspireren door monu menten in de gemeente. Ook is er een uitge breid muziekprogramma, met concerten in de Grote of Onze Lieve Vrouwekerk, de hal van het stadhuis, de rooms-katholieke kerk Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart en op de Markt. De expositie van de Zeeuwse Kunstkring, die dit jaar 45 jaar bestaat, is tot en met 3 mei dagelij ksvanafll.00 uur te bezoeken in de Gasthuiskapel in de Kerkstraat. Twintig kunstenaars is gevraagd een koffer als uit gangspunt te nemen voor een kunstwerk, wat uiteenlopende resultaten heeft opgele verd. De tentoonstelling is de komende maanden ook elders in de provincie te zien. Bij de opening van de expositie presenteer de de Thoolse cultuurwethouder M. Velt huis gisteren Tholen in beeldspraak. Het boekwerk komt voort uit het initiatief van de gemeente om in elke kern een kunstwerk in de openbare ruimte te plaatsen. In 1988 is daarmee een begin gemaakt; in 2000 werd de cyclus in Sint-Maartensdijk afgesloten. Het boekje bevat foto's van alle kunstwer ken uit die reeks én van werken die al eerder waren geplaatst. Kunstkenner Nico Out schreef de begeleidende teksten. De Zeeuwse Kunstkring heeft een expositie in de Gasthuiskapel ingericht. foto Willem Mieras THOLEN - De bouwbedrijven Ballast Nedam en Heijmans zijn druk bezig met het realiseren van de basis voor de 94 woningen in de nieuwbouw wijk Waterfront in Tholen. De werkzaamheden bestaan namelijk nog voor een groot deel uit het heien. Enkele weken geleden werd begonnen met de bouw van Waterfront. Er is begonnen met de aanleg van de bouwstraten. De riolering moest worden aangelegd en er gingen al diverse kabels de grond in. De verwachting is dat de eerste fun deringen voor de huizen er eind juni of begin juli kunnen liggen. De nieuwbouwwijk op de landtong tussen de jachthaven van Tholen en het Schelde-Rijnka- naal krijgt diverse soorten woningen. Er komen appartementen, villa's, twee-onder-één-kapwo- ningen, kadewoningen en patriciërswoningen. Het zal ongeveer twee jaar duren voordat alle wo ningen in de wijk zijn gerealiseerd. foto Willem Mieras Advertentie door Ab van der Sluis VLISSINGEN - Het WK-junio- renteam kustvissen heeft in En geland beslag gelegd op een tweede plek. Het gastland ging aan de haal met de eerste prijs. Volgens coach Henri Karremans van de Nederlandse Vereniging van Sportvissersfederaties (NWS) is het zeker tien tot vijf tien jaar geleden dat een jeugd- team in de prijzen viel. Aan het WK in Bridlington de den negen teams met elk vijf vissers mee. Behalve een lan- denkampioenschap werden ook individuele prijzen uitgereikt. Drie van de Nederlandse junio ren belandden bij de eerste tien. Joël Koppej an uit Veere was met een zesde plek de beste Neder lander. Frank Peene eindigde op een achtste plaats en debutant Marien Flipse werd tiende. „Niet slecht", meende Karre mans. De druiven waren met name bij Joël Koppejan een beetje zuur, omdat hij donder dag nog eerste stond in het indi viduele klassement. Een her kansing zit er voor hem niet meer in. omdat hij te oud wordt voor deelname aan het kampi oenschap voor junioren. Wilco de Bruijn eindigde op een 18e plek en Sander van de Ree op een 32ste plaats. Het team be stond dit jaar geheel uit jonge Zeeuwen. In het landenklasse- ment legde Ierland beslag op een derde plek voor Portugal en Spanje. „Het is een heel goed re sultaat", meldde Karremans te lefonisch vanuit Engeland. „We zijn hartstikke tevreden. Portu gal was vooral in het begin van het kampioenschap erg goed, maar dat team zakte de laatste paar dagen door het ijs." Volgens de jeugdcoach hebben strengere selectiewedstrijden hun vruchten afgeworpen. „We proberen het team elk jaar naar een hoger niveau te krijgen. Jongeren moeten zich over meer selectiewedstrijden bewijzen en dan komen de beste vanzelf bo vendrijven. We trainen ook meer op de techniek en het van gen van kleinere vissen." Voor hun prestatie ontvingen de jongens een zilveren medaille. „Ze zijn erg in hun nopjes", al dus Karremans. Helios, dat is Grieks voor zon. De Spaanse meubeldesigners van Carré hebben die naam gegeven aan een uiterst intelligent meubelsysteem. Het combineert boekenkast, televisie- of geluids meubel en opbergruimte. Dat gebeurt op een zó doorzichtige en verrassend geconstrueerde manier, dat de ruimte zelf licht en doorzichtig blijft. Het is universele schoonheid. Het is praktisch. Het is flexibel. Past zich aan de ruimte aan. Dat kan de woonkamer zijn, de studeerkamer, of zelfs de slaapkamer. De Helios rust op de grond en houdt zijn evenwicht aan het plafond. Vrijstaand. Soms ook steunend op een muur. Wie de allure van deze mediterrane afkomst wat nader wil bekijken moet naar Sas Paauwe gaan! Marconistraat 15B Goes, 01 13 - 226962 doorSteffan ter Maat SINT-MAARTENSDIJK - Het college van burgemeester en wethouders van Tholen zal nog maals haar zorg over de zoetwa terinlaat bij het Waterschap Zeeuwse Eilanden kenbaar ma ken. Daarbij moet het water schap op het hart worden ge takt dat de volksgezondheid ran de Thoolse burgers ten allen tijde voorop moet staan. De zorg over de inlaat van zoet water vanuit het Volkerak- Zoommeerop het Thoolse op pervlaktewater werd deze week tijdens de raadsvergadering nog weer eens uitgesproken door de factievoorzitter van de PvdA, I van der Linde. Het college werd deze zorg ook al eerder me egedeeld in een brief van de Statenfractie van de PvdA. fan der Linde wees tijdens de wgadering opnieuw op het ri sico van de giftige blauwalg die wt de zoetwaterinlaat vanuit Volkerak-Zoommeer kan meekomen. Het dagelijks be stuur van het waterschap deelt deze zorg en wilde de inlaat daarom zelfs met minimaal een jaar uitstellen. Het algemeen bestuur - dat uiteindelijk moest beslissen - vond dat het zoetwa terplan met voldoende controle wel uitgevoerd kan worden. De zoetwaterinlaat is belang rijk voor de Thoolse boeren om dat hiermee in de zomer het land kan worden beregend. Van der Linde wees er op dat in het be stuur van het waterschap, dat de beslissingsbevoegdheid heeft, veel boeren zitten. „Die beslissing is genomen in het ka der van sectoraal belang. Ik vraag me af of er hierbij niet wordt voorbij gegaan aan de volksgezondheid. En als het col lege zo bezorgd is, zoals ze eer der zei, dan zou ze hiermee ook naar het provinciaal bestuur kunnen gaan, maar dat is niet gedaan", lichtte de fractievoor zitter het standpunt toe. Verantwoordelijk wethouder L. van Doorn gaf toe dat er spra ke is van sectoraal belang, maar dat dat nu ook eenmaal de ma nier is waarop het bestuur van het waterschap in elkaar steekt. „Daarnaast vind ik dat we er ook op mogen vertrouwen dat het waterschap haar verant woordelijkheid kent en dat ze niet zomaar de volksgezond heid in de waagschaal stelt", zei Van Doorn. Andere raadsleden deelden wel de zorg van het PvdA, maar deelden ook de mening van Van Doorn dat er enig vertrouwen in het waterschap moest zijn. Uit eindelijk stelde A. Piet van de ChristenUnie voor om de zorg nog een keer kenbaar te maken, maar geen verdere actie te on dernemen. De wethouder ver klaarde zich hiertoe bereid en daar nam Van der Linde uitein delijk genoegen mee. HEINKENSZAND - De eucha ristieviering van morgen in de H. Blasiuskerk in Heinkens zand wordt rechtstreeks uitge zonden door KRO/RKK-radio. Voorganger is pastor H. Buijs- sen, terwijl het parochieel man nenkoor Sint Caecilia een ge heel Gregoriaanse mis zingt. De uitzending is vanaf 11.02 uur op Radio 747 AM, voorheen Radio 5. redactie bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 1460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax:(0113)273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Hgrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam Steffan ter Maat centrale redactie dostsouburgseweq 10 Postbus 18 4380 AA VLISSINGEN Jel: (0118) 484000 fax: (0118) 470102 E-mail: redactie@pzc.nl interinet jwvw.pzc.nl ■--mail: web@pzc.nl door Melita Lanting VLISSINGEN - Vljssingen moet zich profileren als sportie ve stad. Dat zegt J. Goedvolk van de Stichting Groene Routes Vlissingen. De stichting wil het sportieve karakter verbeteren door een ruim twee kilometer lange skatebaan aan te leggen in recreatiepark Westduin, bij het Nollebos. De toekomstige skatebaan loopt voor een deel over be staande fietspaden. Volgens Goedvolk worden die fietspa den nauwelijks gebruikt en kunnen ze met simpele aanpas singen geschikt gemaakt wor den voor skaters en rolstoelers. Daarnaast moeten doodlopen de fietspaden met elkaar wor den verbonden en moet er een fietspad langs de Van Woelde- renlaan komen. Volgens Goedvolk is een skater oute belangrijk voor Vlissingen. „We hebben in Vlissingen alleen strand en het winkelgebied. We moeten ook voorzieningen heb ben als het weer minder ge schikt is voor strandbezoek. Een mooie skateroute zal zeker extra toeristen trekken." Goedvolk pleit ook voor het ver beteren van de fietspaden en wegen in de gemeente. ,Het zij n nu natuurlij k allemaal klinkers. Veel fietspaden zijn gelegd met stoeptegels en ik wil niet negatief zijn, maar die lig gen niet altijd even recht. Het is nogal hobbelig en dat is voor de beginnende skater een ramp." Goedvolk heeft het plan inmid dels naar het college van burge meester en wethouders, de fractievoorzitters en de raads- griffier gestuurd. „Ik moet nu afwachten wat de reactie is, maar ik hoop dat ik snel wat hoor." KAPELLE - De politie betrapte gisterochtend rond half zes op de Noordweg in Kapelle een brommobiel die veel te hard reed. De 48-jarige bestuurder liet 70 kilometer per uur noteren, ter wijl 45 toegestaan is. Hij kreeg dan ook een bekeu ring.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 53