PZC Geen vergoeding voor schoorstenen naast de deur Bibliotheek is status boekenfabriek voorbij 1 Plan voor skateroute bij Vlissings Nollebos SAS PAAUWE 13 Nieuwsbrief over herinrichting N57 Sen W wijzen bezwaren omwonenden Veerse Poort af Thema-avond jeugbeleid w zaterdag 26 april 2003 Inloopochtend Auto botst met brommer Crimineel seizoen geopend Jonge bakkers in de prijzen Chloorwater afgevoerd Afbijtmiddel vernielt motorkap Onvoldoende Winti-show Volle tas Helios - een zonnig ontwerp, praktisch en flexibel in gebruik M E U B E L E NI GOES J gorAnitaJanse iUSSINGEN - Rijkswater- ,.at Zeeland verspreidt vanaf lende week huis aan huis de J uitgave van 'N57 Suwsbiief geeft informatie 1de herinrichting van Rij ks- jeg 57 De bewoners van ver- schillende kernen en bijbeho rende buitengebieden kunnen de brief op hun deurmat ver wachten. De brief wordt be zorgd in de Arnemuiden, Nieuw- en Sint Joosland, Ga- pinge, Grijpskerke, Brigdam- me, Sint Laurens, Middelburg, Serooskerke en Vrouwenpolder. Het projectbureau N57 wil op deze manier communiceren met belangstellenden en betrokke nen over de aanleg van de weg. In de uitgave van volgende week staat onder meer een luchtfoto waarop is aangegeven hoe de nieuwe rijksweg komt te lopen en waar verbindingen met an dere wegen staan gepland. Vanaf eind mei liggen de ont- werpbestemmingsplannen voor de aanleg van de N57 ter inzage bij de gemeenten Middelburg en Veere: dan begint de inspraak procedure. In elke nieuwsbrief wordt aan dacht besteed aan het verloop van de eventuele procedures in beide gemeenten. De brief ver schijnt drie keer per jaar. Men sen die de nieuwsbrief niet in de bus maar deze wel graag zouden krijgen, kunnen een gratis abonnement nemen. Op het moment wordt ook een website over de N57 gemaakt, die eind mei klaar is: www.rijksweg57.nl. Waterwoning mag toch verhuizen frnrAh van der Sluis MIDDELBURG - Burgemeester „wethouders van Middelburg lèben de bezwaren tegen de „rplaatsing van de waterwo- „ingin de Veerse Poort afgewe- (ieromwonenden van de Goud- (levierhof willen niet dat het irijvende huis achter hun wo- jngkomt te liggen. Zij vinden ';r meer dat hun uitzicht der de waterpartij verloren Het college is van mening jat de nieuwe ligplaats, die wordt ontsloten via de Grote iernstraat, niet in strijd is met :el bestemmingsplan, let oorspronkelijke plan voor- jjgin tien waterwoningen in de aieuwbouwwijk. Al snel werd duidelijk dat dat aantal onhaal- eaarwas. Inmiddels is duidelijk dat het bij eentje blijft. In de top van de tijd veranderde ook sdrijfconstructie van het bij- mdere huis. Die was aanvan- ielijk driehoekig, maar werd «hoekig. Tijdens de bouw Veek namelijk dat het drijvend mogen van de driehoekige instructie onvoldoende woon- smfort garandeerde bij harde find. Zowel de gemeente als de ont- nkkelaar van de woning kwa- sen daarna tot de conclusie dat iewaterwoning als blikvanger iet best tot zijn recht komt als leze vrij komt te liggen van de Kver en de mogelijkheid tot taaien behoudt. Be bewoners van de Goudple- nerhof waren het daarmee niet eens. Zij dienden een bezwaar schrift in. De omwonenden zeg gen voor een voldongen feit te rorden geplaatst door verande- van de drijfconstructie en 10MBURG - PvdA/Groen- inks in de gemeente Veere hou- len woensdag 14 mei vanaf 130 uur een thema -avond over jeugdbeleid in Het Schuttershof •Domburg. B van de Bout, directeur van wlzijnsorganisatie Scoop, houdt een inleiding over ont- likkelingen in het jeugdbeleid, de Visser, medewerkster oeleid bij Scoop, gaat in •P de jeugdparticipatie. Pro- fctleider Onderwijs Kansen in Wand, Emile Eshuis, vertelt w de samenhang tussen 1- en onderwij sbeleid. Me pauze vindt een discussie plaats met de inleiders en frac- ïleden van PvdA/GroenLinks wr het thema. De jeugdnota ade gemeente Veere komt ook ade orde. JDDELBURG - Het Leger des als in Middelburg houdt za- ■dag 10 mei een inloopoch- advan9.30 tot 12.30 uur. Eris nder meer verkoop van rom- -tlmarktspullen, koffie, plant- stnpoffertjes. REDACTIE Walcheren jhstsouburgseweg 10 Postbus 18 AA VLISSINGEN Tel: (0118) 484000 hx: (0118) 470102 "oail: redwalch@pzc.nl Abvan derSluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Magnée ®ntrale redactie oostsouburgseweg 10 rostbus 18 AA VLISSINGEN Iel: (0118) 484000 ax: (0118) 470102 tma|l; redactie@pzc.nl 'NTERIMET J^.pzc.nl ma|!; web@pzc.nl dat de waterwoning nu min of meer gelegaliseerd wordt moet worden. Zij vinden dat eerst het bestem mingsplan aangepast had moe ten worden en dat daarna pas de waterwoning gebouwd had mo gen worden. De vier bewoners zeggen dat door de verplaatsing van de wa terwoning naar de noordkant van de vijver het 'gegarandeer de fraaie uitzicht vanuit de wo ningen en tuinen op het open ge bied aan de noordkant' verloren gaatDe waterwoning met loop brug is volgens hen ten opzichte van de omgeving 'kolossaal' en door de toegestane aanbouw van berging en carport wordt het uitzicht onaanvaardbaar aangetast. Zij hebben de gemeente erop ge wezen dat het uitzicht juist één van de redenen was om een huis aan de Goudplevierhof te ko pen. Zij pleitten ervoor de wo ning te handhaven op de huidige plek: aan het Torenvalkpad. B en W wijzen erop dat de 'su pervisor' van de wijk en de ar chitect van de waterwoning vinden dat het bijzondere het beste tot zijn recht komt aan de Grote Sternstraat. Daarnaast is volgens het gemeentebestuur het algemeen belang met de ver huizing het beste gediend en worden geen particuliere belan gen geschaad. Bewoners van de Vlissingse nieuwbouwwijk Lammerenburg kregen onverwacht een warmtekrachtcentrale met hoge schoorstenen naast waarde van hun huizen niet, vindt de gemeente. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Hij dacht een Espace te kopen, maar kreeg een Clio. A. Schütz uit Lammeren burg in Vlissingen vindt dat zijn woning aan de Vliedberg door de komst van de warmtekracht centrale (WKC) in waarde is verminderd. Met zijn buurtge noten W. Kokje en P. van den Wollenberg heeft hij het verzoek bij de gemeente ingediend om schadeloos te worden gesteld. De centrale bederft hun woon genot en zij voelen zich over donderd door de locatiekeuze van de WKC. De Vlissingse ge meenteraad heeft deze week het verzoek afgewezen. D66, de Partij Souburg Ritthem (PSR) en GroenLinks vinden dat de gemeente de bewoners slecht over de WKC had geïn formeerd. „En wie zijn billen brandt, moet op de blaren zit ten", zei P. van Zalen van GroenLinks. „Juridisch mag de gemeente in haar recht staan, maar zij heeft ook een goede naam hoog te houden of op te bouwen", merkte D. Schinkel van de PSR op. De drie Vlissin- gers claimden bedragen van om en nabij de 10.000 euro. Het getouwtrek draait om de WKC die de wijken Paauwen- burg en Lammerenburg van warm water en stroom voorziet. Dat zijn ongeveer 900 wonin gen. Begin 1999 werden kavels voor de nieuwe wijk Lamme renburg te koop aangeboden. Het zou een milieuvriendelijke wijk worden. De drie huiseige naren waren geïnteresseerd in de koop en bezochten informa tieavonden van de gemeente. De drie bewoners verwijzen naar de toezegging van een gemeen teambtenaar die tijdens een bij eenkomst beweerde dat de WKC in de Van Raaltestraat in Paau- wenburg zou komen. „Op basis van die toezegging heb ik een optie genomen op een kavel", zegt Schütz. Voor die optie moesten de Vlis- singers een bedrag van circa 500 euro betalen. Op 1 juli 1999 was de optietermijn verstreken en waren ze formeel eigenaar. Een dag later hoorden ze dat de WKC op een steenworp afstand van hun woningen zou komen. „Als we toen nog van de koop hadden afgezien, zouden we een grote boete moeten betalen", zegt Schütz. Het ging om circa 20.000 euro. De nieuwe eigenaren kregen bij de gemeente te horen dat ze een beroep op planschade konden doen. De grootste centrale van Zeeland werd vervolgens ge bouwd. De WKC is 21 meter lang, 8 meter breed en 4 meter hoog en heeft twee schoorstenen van 15 meter. Schütz: „Het is een veel groter gebouw gewor den dan we hadden kunnen voorzien. En simpel gesteld krijgen we de uitstoot van die zeshonderd woningen over ons heen. Zou dat wel gezond zijn?" Ze deden een verzoek tot plan schadevergoeding. Een onaf hankelijk bureau moest beoor delen of de aantasting van hun woon- en leefklimaat aan vaardbaar is. Bureau Klaassen Anita Janse OOST-SOUBURG - De biblio theek van Oost-Souburg vierde gisteren haar 25-jarig bestaan. Met oud-Hollandse spelen als het tonnenspel en hamert jesspel kreeg dit feest een nostalgisch tintje. Hoewel het leesgedrag van de Souburgers in de loop van de tijd flink is veranderd, heeft de biblotheek nog niet aan populariteit ingeboet. Het is een drukte van belang in de bibliotheek. Na de toespraak van burgemeester A. Van Dok van Weele stromen Souburgers binnen om een graantje mee te pikken van de feestelijkheden. Medewerksters van de biblio theek delen hapjes en drankjes uit. Een van die medewerksters is Bea Bravenboer. Al sinds de oprichting op 25 april 1978 is zij actief voor de bibliotheek. „Als we vroeger de deuren openden, kwamen de mensen met drom men tegelijk binnen. Na een paar uur stonden er haast geen boeken meer." Dat is tegen woordig wel anders, geeft Bra venboer aan. „Toen waren we een boekenfabriek, nu hebben we meer een functie als infor matiepunt en ontmoetings plek." Ook directeur Kees Hamann meent dat de functie van de bi bliotheek in de loop der jaren sterk is veranderd. „Mensen le zen minder vaak een boek. Ze brengen veel meer tij d door ach ter de computer, waar ze ook i - /v hun deur, maar dat vermindert de foto Ruben Oreel BV uit Boekei en het taxatie- en adviesbureau Minderhoud uit Westkapelle hebben het onder zoek uitgevoerd. Klaassen advi seerde om niet tot vergoeding over te gaan, omdat er geen waardevermindering van het onroerend goed is geconsta teerd. Een meerderheid van de raad nam deze week het advies over. SEROOSKERKE (S) - Bij een aanrijding ter hoogte van Serooskerke (S) is donderdagmiddag een vijftienjarige in woonster van Zierikzee lichtgewond geraakt. Het meisje zat achterop de brommer van een zestienjarige plaatsgenote. Aangekomen bij het verkeerslicht op het kruispunt van de Rijksweg en de Delingsdijk reed zij door het rode licht de weg over. Een naderende 49-jarige Duitse automobilist kon de brommer niet ontwijken. De vijftienjarige hield aan de bot sing schaafwonden en een pijnlijke heup over. ZOUTELANDE - Met de meivakantie lijkt ook op het crimi nele vlak het seizoen aangebroken. Eén van de activiteiten betreft het inbreken in woningen met de bedoeling de auto sleutels te pakken te krijgen en er met de voor de deur staande wagen vandoor te gaan. Donderdag rond het middaguur werd op deze manier aan de Branding in Zoutelande een zwarte Seat Arosa ontvreemd. Korte tijd later vond er een soortgelij ke diefstal plaats na een inbraak in een woning aan de Duno- weg in Oostkapelle. Daar werd een rode Mercedes gestolen na een inbraak. In beide gevallen betrof het Duitse auto's. Rond Pasen raakte een in Kamperland verblijvende Duitse vakan tieganger zijn Mercedes kwijt nadat in de woning was bin nengedrongen om aan de autosleuteltjes te komen. VLISSINGEN - Vijf jonge Zeeuwse bakkers hebben tijdens de Nederlandse kampioenschappen jeugdvakwedstrijden bakken in Wageningen goede resultaten geboekt. Alle deelne mers vielen in de prijzen. Jacob Riemens uit Meliskerke won de tweede prijs bij het allround broodbakken. Hij werkt bij bakkerij Koppejan in Meliskerke. Zijn collega Marien Verha- ge uit Zoutelande ging eveneens met een tweede plek naar huis in de categorie brood- en banketbakken. Richard Huis man uit Aagtekerke won een tweede prijs allround brood- en banketbakken. Hij werkt bij bakkerij De Vreeze in Oostka pelle. Collega Wim Koppejan uit Meliskerke ging naar huis met de derde prijs assistent bakker. Boris de Bruijn uit Yerse- ke, werkzaam bij banketbakkerij Van Opdorp in Goes, legde beslag op de derde prijs banketbakken. De deelnemers wer ken vier dagen in een erkend leerbedrijf en volgen één dag in de week een opleiding in brood- en/of banketbakken aan het ROC Zeeland in Middelburg. SINT MAARTENSDIJK - Twintigduizend liter vervuild ri oolwater is in Sint-Maartensdijk gisteren gedoseerd via de riolering afgevoerd. De andere tachtigduizend liter vervuild afvalwater wordt begin volgende week afgevoerd. Het water was vervuild met chloorbleekloog uit zwembad Haestinge. Uit onderzoek van het waterschap en de gemeente Tholen bleek dat er geen actief chloor meer in het water zat en dat de ph-waarde neutraal was. Dit betekent dat het chloor bleekloog al zodanig is verdund dat afvoer via het riool geen kwaad kan. VLISSINGEN - Onbekenden hebben in de nacht van donder dag op vrijdag afbijtmiddel gegoten op een auto, die gepar keerd stond in de Vlissingse Berlagestraat. De lak liep schade op. Ook de antenne en de spiegel moesten het ontgelden. Het schadebedrag is onbekend. Van Zalen van GroenLinks pro beerde zijn collega-raadsleden nog op andere gedachten te brengen: „Iedereen - college en raadsleden - heeft vanaf het be gin gezegd dat het een ramme lende procedure is geweest en dat wij als gemeente een dikke onvoldoende verdienen. Wet houder De Haas heeft telkens zijn afkeuring over de handel wijze uitgesproken." Hij vond dan ook dat de raad het advies niet over hoefde te nemen. „Ze ker omdat uit de rapporten blijkt dat het woongenot is ver minderd. "De drie bewoners van Lammerenburg kunnen tegen dit besluit in beroep gaan bij de beroepscommissie van de ge meente Vlissingen. door Melita Lanting VLISSINGEN - Vlissingen moet zich profileren als sportie ve stad. Dat zegt J. Goedvolk van de Stichting Groene Routes Vlissingen. De stichting wil het sportieve karakter verbeteren door een ruim twee kilometer lange skatebaan aan te leggen in recreatiepark Westduin, bij het Nollebos. De toekomstige skatebaan loopt voor een deel over be staande fietspaden. Volgens Goedvolk worden die fietspa den nauwelijks gebruikt en kunnen ze met simpele aanpas singen geschikt gemaakt wor den voor skaters en rolstoelers. Daarnaast moeten doodlopen de fietspaden met elkaar wor den verbonden en moet er een fietspad langs de Van Woelde- renlaan komen. Volgens Goedvolk is een skater oute belangrijk voor Vlissingen. „We hebben in Vlissingen alleen strand en het winkelgebied. We moeten ook voorzieningen heb ben als het weer minder ge schikt is voor strandbezoek. Een mooie skateroute zal zeker extra toeristen trekken." Goed volk pleit ook voor het verbete ren van de fietspaden en wegen inde gemeente. „Het zijn nu na tuurlijk allemaal klinkers. Veel fietspaden zijn gelegd met stoeptegels en ik wil niet nega tief zijn, maar die liggen niet altijd even recht. Het is nogal hobbelig en dat is voor de begin nende skater een ramp." Goedvolk heeft het plan inmid dels naar het college van burge meester en wethouders, de fractievoorzitters en de raads- griffier gestuurd. „Ik moet nu afwachten wat de reactie is, maar ik hoop dat ik snel wat hoor." VLISSINGEN - Op zaterdag 3 mei is er in het hoofdgebouw aan de Adriaan Coortelaan in Vlissingen een traditionele win ti-show te zien. De groep Afoe-Fensi uit Rotter dam is door de stichting Surant naar Vlissingen gehaald in het kader van het festival Cultureel Gekleurd. De show begint om 21.00 uur. Advertentie De Oost-Souburgse bibliotheek vierde haar verjaardag gisteren met lekkernijen voor de bezoekers en oud-Hollandse spelletjes voor de liefhebbers. foto Ruben Oreel hun informatie vandaan halen. Toch is de bibliotheek geen overbodige luxe, legt Hamann uit. „Het is belangrijk dat wij orde scheppen in het ruime aan bod van informatie. Een biblio theek moet een plaats zijn waar mensen met hun vragen terecht kunnen." Het is volgens Ha mann van belang dat een lokale bibliotheek meerdere plaatse lijke verenigingen huisvest zo dat de burgers alles onder een dak kunnen vinden. Jolanda van der Jagt snuffelt tussen de boeken, terwijl haar kinderen zich vermaken bij de spelletjes. „Ik lees nog heel vaak boeken.Wijzend op haar bood- schamjentas zegt ze: ..Die gaat straks vol mee naar huis." Jo landa is een echte lezer en haar dochtertje is eveneens een boe- kenfreak. „Wij komen hier echt voor de boeken, laden de tas vol en zijn weer weg. Toch kan ik me voorstellen dat er mensen zijn die hier op hun gemakje de krant gaan lezen. Het is toch ook een gezellige plaats waar je dorpsgenoten ontmoet." Helios, dat is Grieks voor zon. De Spaanse meubeldesigners van Carré hebben die naam gegeven aan een uiterst intelligent meubelsysteem. Het combineert boekenkast, televisie- of geluids meubel en opbergruimte. Dat gebeurt op een zó doorzichtige en verrassend geconstrueerde manier, dat de ruimte zelf licht en doorzichtig blijft. Het is universele schoonheid. Het is praktisch. Het is flexibel. Past zich aan de ruimte aan. Dat kan de woonkamer zijn, de studeerkamer, of zelfs de slaapkamer. De Helios rust op de grond en houdt zijn evenwicht aan het plafond. Vrijstaand. Soms ook steunend op een muur. Wie de allure van deze mediterrane afkomst wat nader wil bekijken moet naar Sas Paauwe gaanl Marconistraat 15B Goes, 0113 - 226962

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13