11 Kinderen meer dan welkom in zorgcentrum Bodemonderzoek theater Middelburg kost zes ton meer Leerlingen Burcht-Rietheim blij met nieuw speelplein Veere pakt kleine klachten snel aan www.hilltop.nl Lijsttrekker Leefbaar Zeeuws-Vlaanderen schuldig aan omkoping krtrek cardiologen stelt ziekenhuis Walcheren voor probleem Wietkwekerij op zolder gevonden Prachtig Een super PC voor 1195,- zeeuwse almanak WALCHEREN zaterdag 26 april 2003 uniorenteam wint zilver op WK-vissen Antwerpen Risico Medemenselij kheid Stom Ploegrijders Alert Jl Opnieuw tekort aan specialisten jnnijyielita Lanting VLISSINGEN - In ziekenhuis Walcheren in Vlissingen dreigt opnieuw een tekort aan hart- specialisten te ontstaan. De car diologen P. Peereboom en A. van Wylick vertrekken per 1 okto ber. Beide Belgische artsen wer ken sinds de zomer van 2001 in Vlissingen. Cardioloog C. Kla- ienen J. Walpot (nu nog in op leiding) blijven wel actief in het Vlissingse ziekenhuis. Met het vertrek van de twee hartspecialisten raakt de afde ling cardiologie opnieuw vleu gellam. „We moeten zo snel mogelijk op zoek naar nieuwe cardiologen, maar ik moet zeg- dat de huidige arbeids marktsituatie mij niet optimis tisch stemt", zegt directeur J, van den Blink van het zieken huis. „Er is landelijk een tekort aan cardiologen, dus je moet net iemand treffen die hier zin in heeft. We zetten binnenkort een advertentie en dan is het af wachten of we een reactie krij- Ik maak we wel zorgen." Peereboom en Van Wylick zijn met vakantie en niet bereikbaar o MIDDELBURG - Op de zolder van een woning aan de Mean- derhof in Middelburg is gister ochtend een wietkwekerij aan getroffen. De politie kwam de drugs op het spoor naar aanleiding van Machten over stankoverlast. De bewoner van het pand, een 45- Middelburger, is aange houden. De 173 planten en alle appara tuur zijn in beslag genomen. De politie heeft de zaak nog verder in onderzoek. door Ab van derSluis VLISSINGEN - Het WK-junio- renteam kustvissen heeft in En geland beslag gelegd op een tweede plek. Het gastland ging aan de haal met de eerste prijs. Volgens coach Henri Karremans tan de Nederlandse Vereniging tan Sportvissersfederaties (NWS) is het zeker tien tot vijf tien jaar geleden dat een jeugd- leam in de prijzen viel. Aan het WK in Bridlington de- iennegen teams met elk vijf vis sers mee. Behalve een landen- iampioensehap werden ook in dividuele prijzen uitgereikt. Drie van de Nederlandse junio ren belandden bij de eerste tien. JoëlKoppejan uit Veere was met een zesde plek de beste Neder lander. Frank Peene eindigde op een achtste plaats en debutant Marien Flipse werd tiende. .Niet slecht", meende Karre mans. Dedruiven waren met name bij '"ëlKoppejan een beetje zuur, omdat hij donderdag nog eerste stond in het individuele klasse- Wit. Een herkansing zit er voor "omniet meer in, omdat hij te «d wordt voor deelname aan "etkampioenschap voor junio ren. Wilco de Bruijn eindigde op tt 18e plek en Sander van de op een 32ste plaats. Het team bestond dit jaar geheel uit 1 Zeeuwen. In het landen- dassement legde Ierland beslag "Peen derde plek voor Portugal '"Spanje. „Het is een heel goed resultaat", meldde Karremans telefonisch vanuit Engeland, zijn hartstikke tevreden, lal was vooral in het begin het kampioenschap erg r maar dat team zakte de «tepaar dagen door het ijs." olgens de jeugdcoach hebben wngere selectiewedstrijden vruchten afgeworpen. „We weren het team elk jaar naar n hoger niveau te krijgen, '""geren moeten zich over meer ^ctiewedstrijden bewijzen en «komen de beste vanzelf bo- Marijven. We trainen ook op het vangen van kleinere «Ben en de techniek wordt ook ::eeas belangrijker." ,°or hun prestatie ontvingen de jigens een zilveren medaille. j eajnerginhun nopjes", al- ms Karremans. voor een reactie. Volgens Van den Blink is hun vertrek een per soonlijke keuze. „Mensen ver trekken nu eenmaal. Kennelijk heeft Walcheren niet gebracht wat ze er van hadden verwacht. Van mij hadden ze niet weg ge hoeven." Van den Blink vertelt dat de cardiologen in Vlissingen te maken hebben met een zeer hoge werkdruk. „Het is een klei ne maatschap en dat maakt je heel kwetsbaar. Van de drie car diologen is er altijd wel iemand afwezig. Dat betekent dat je heel veel bereikbaarheidsdien sten draait. Iemand met een hartinfarct moet nu eenmaal di rect worden geholpen, ook al is het twee uur 's nachts." Van den Blink heeft inmiddels een eerste gesprek gevoerd met het ziekenhuis in Antwerpen over de ontstane situatie. „Als we er niet in slagen om voor ok tober nieuwe cardiologen aan te trekken, zullen we moeten pro beren een oplossing te vinden. Het ziekenhuis in Goes heeft zo zijn eigen problemen en onze huidige samenwerking met het ziekenhuis in Antwerpen ver loopt heel prettig." Van den Blink wil verder niet vooruitlo pen op eventuele oplossingen. „We wachten eerst de reacties op de advertenties af en in juni gaan we verder praten." Het is niet de eerste keer dat het ziekenhuis Walcheren een groot tekort heeft aan cardiologen. Begin 2001 was er ook al sprake van een noodsituatie. Ook toen was er maar één cardioloog in het ziekenhuis. Die problemen zijn in de loop van de zomer van dat jaar opgelost met de komst van Peereboom en Van Wylick. De voorzitter van de Zeeuwse Huisartsen vereniging, P. de Doelder noemt het 'te treurig voor woorden' dat de specialis ten alweer vertrekken. „Het is ontzettend beroerd. De acute hulpverlening is de laatste twee jaar prima in orde, maar voor het overige zit het organisato risch slecht in elkaar. We hebben te maken met ellenlange wacht lijsten en het steeds weer ver schuiven van afspraken met patiënten. Dat wordt maar niet beter. Wat gebeurt er als de car diologen straks vertrokken zijn? "De Doelder hoopt dat de direc tie van het ziekenhuis niet al leen snel nieuwe cardiologen vindt, maar de zaken organisa torisch ook goed op de rails zet want dat is volgens hem hard nodig. Mevrouw P. Maas van pa tiëntenvereniging Hartezorg reageert gelaten op het vertrek. „Ik hoop alleen dat we niet in dezelfde situatie komen als twee jaar geleden. Dat zou heel vervelend zijn, want hartpati ënten maken zich sowieso al veel zorgen en als dit er dan nog weer bij komt is dat niet leuk." De patiëntenvereniging heeft in juni weer overleg met het zie kenhuis. Kinderdagverblijf De Kokkel is tijdelijk ingetrokken bij zorgcentrum Simnia: enkele bewoners genoten gisteren zichtbaar van de jeugd. foto Lex de Meester door Miriam van den Broek DOMBURG - Oud en jong zitten sinds gisteren officieel onder één dak bij zorgcentrum Simnia in Domburg. Kinderdagverblijf de Kokkel van de Stichting Kinderopvang Walcheren heeft in december al zijn intrek genomen in het verzorgingshuis. De feestelijke opening vond gisteren plaats. In de Kokkel is plaats voor negentien kinderen van nul tot vier jaar in de kin derdagverblijf groep. Daarnaast kun nen veertien kinderen in de leeftijd van vier tot dertien jaar er terecht voor de buitenschoolse opvang. „Momenteel hebben we vijftien kinderen in de dag opvang", vertelt directeur M. Boer booms van Kinderopvang Walcheren. „Dat zijn niét uitsluitend kinderen van medewerkers van het zorgcentrum. Er zitten ook veel kinderen bij die gewoon uit Domburg komen. Hoewel we nau welijks reclame hebben gemaakt, zijn er best veel aanmeldingen gekomen. Maar er kunnen nog kinderen bij Het opvangcentrum zit tijdelijk in het pand van Simnia. Het is de bedoeling dat de kleintjes later een nieuw onder komen krijgen bij de aanleunwoningen die naast het zorgcentrum moeten ko men. Het aantal kinderen dat dan kan worden opgevangen, is twee keer zo groot als nu. Dat jong en oud goed samen gaan, was tijdens de officiële opening duidelijk te zien. Enkele bewoners van het zorgcen trum genoten zichtbaar van het kleine grut dat om ze heen drentelde. En aan de ballonnenwedstrijd die de openings handeling afsloot, deden sommige be woners net zo enthousiast mee als de kinderen. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De gemeente raad van Middelburg moet 600.000 euro extra uittrekken voor archeologisch onderzoek bij het nieuw te bouwen theater aan de Zuidsingel. Dat blijkt uit het financiële overzicht van de grote projecten in Middelburg. Tot nu toe is 103 miljoen euro besteed. Het college beloofde de gemeen teraad vorig jaar november elk kwartaal een overzicht te geven van de strategische projecten in de hoofdstad, zoals de ontwik keling van het Stationsgebied, de bouw van een nieuwe schouwburg en de realisering van de nieuwe werk- en woon wijk Mortiere. De totale inves tering in de projecten bedraagt 196 miljoen euro. Zolang de projecten nog niet zijn uitgevoerd, kan de gemeen te te maken krijgen met mee- en tegenvallers. Dat verschilt per project. Voor het nieuwe theater is - als Advertentie - derden niet met geld over de brug komen - nog een risico aanwezig van ruim 1,1 miljoen. De ontwikkeling van het Sta tionsgebied, waaronder de bouw van het stadskantoor en de parkeergarage, kan ook nog een tegenvaller opleveren van een bedrag dat varieert van één tot bijna vijf miljoen euro. Het investeringsrisico in de Magi- straatwijk is teruggebracht van ruim 700.000 naar bijna een half miljoen euro doordat nu meer duidelijkheid is over de bouw van de school. De baatbelasting in de binnenstad, die onderne mers moeten betalen omdat zij profijt hebben van de herinrich ting, staat ook nog in de boeken als risico van bijna 1,1 miljoen euro. Behalve investeringsrisico's moet de gemeente Middelburg nog rekening houden met ex ploitatierisico's. Tegenvallende parkeeropbrengsten leveren 300.000 euro minder op. Ook de verhuur van de vierde toren van het nieuw te bouwen stadskan toor is nog niet zeker. Bij leeg stand kost dat de gemeente 207.000 euro. Middelburg heeft nu nog ruim 5,7 miljoen euro aan eenmalige middelen voor investeringen en 345.000 euro jaarlijkse midde len voor exploitatierisico's. Het college vindt dat genoeg, omdat sommige risico's kunnen mee vallen. De oude speeltoestellen waren verouderd, dus heeft basisschool Burcht-Rietheim in Ritthem nieuwe exemplaren gekregen. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers VLISSINGEN -Alle zestig leer lingen van basischool Burcht- Rietheim in Ritthem waren er gisteren bij om hun nieuwe speeltoestel en het opgeknapte speelplein te openen. Het speelhuisje voldoet aan de moderne veiligheidsvoorschrif ten. De andere was afgekeurd en niet meer van deze tijd. „Mogen we er al op, juf", vraagt Luuk Dybala. De leerling uit groep zeven moet nog even ge duld hebben. Eerst moet er wor den getoost op de nieuwe aan winst. Het oude speelhuisje was verou derd en gevaarlijk voor de kin deren. „Er zat een kraaiennest bovenop en er waren enkele trappen en bruggen. We moch ten er niet meer op, want hij zakte bijna in elkaar." Deze glanst en ziet er mooi uit. „Hij is wel klein voor mijIk ben door René Hoonhorst MIDDELBURG - Lijsttrekker C. van Corstanje van Leefbaar Zeeuws-Vlaanderen heeft vorig najaar enkele mensen omge kocht om genoeg namen op de ondersteuningslijst voor de ge meenteraadsverkiezingen te krijgen. Maar met de uitreiking van enkele tientallen euro's heeft Van Corstanje de 'demo cratie niet aan het wankelen ge bracht'. Politierechter B. Doorewaard Boekhout volstond daarom met een schuldigverklaring zonder strafoplegging. Van de vier Ter- neuzenaren die geld zouden hebben aangenomen om de on dersteuningslijst te tekenen, staat onvoldoende vast dat ze zich bewust hebben laten om kopen. Ze kregen daarom vrij spraak. Officier van justitie R. Jeuken had zestig dagen werkstraf voor Van Corstanje geëist en 150 euro boete of drie dagen zitten voor de omgekoch- ten. De officier beraadt zich er nog over of hij in beroep gaat. Van Corstanje betoogde dat hij - eerzaam burger en vader van acht kinderen - vorig najaar ge heel te goeder trouw had gehan deld en nooit 'de intentie had mensen in problemen te bren gen'. Zijn dochter zou er voor zorgen dat de nieuwe partij Leefbaar Zeeuws-Vlaanderen voor de verkiezingsinschrijving twintig ondersteuningsverkla ringen had. De dochter werd echter ernstig ziek en op het laatste moment kwam de lijst trekker nog enkele handteke ningen tekort. Hij besloot die bij willekeurige voorbijgangers in het Terneuzense uitgaanscen trum te zoeken. Hij vroeg een aantal jongeren van begin twintig of ze de lijst wilden tekenen. De jongeren werd vijf of tien euro in het vooruitzicht gesteld. Maar dat bedrag was niet voor de onder tekening van de lijst, maar - be halve als uiting van 'medemen selijkheid' - bedoeld als 'gebaar voor de moeite'. De onderteke naars moesten tenslotte hun paspoort thuis ophalen en mee naar het gemeentehuis voor on dertekening van de lijst, be toogde Van Corstanje. Zijn slachtoffers, van wie er drie ter zitting verschenen, lieten weten dat ze nauwelijks wisten waar ze voor tekenden. Eén van hen meldde dat hij nog op het gemeentehuis had gevraagd of hij moeilijkheden zou krijgen met het ondertekenen van de ondersteuningslijst. Toen hem daar was verteld dat hij rustig kon tekenen, dacht hij juist zijn democratische plicht gedaan te hebben. Bovendien zou hij het hem aangeboden geld niet heb ben aangenomen. Een tweede verdachte gaf onomwonden toe dat hij zo naïef was geweest om het 'makkelijk verdiende tien tje' zonder meer aan te pakken. Hij was bereid om de door de of ficier geëiste boete te betalen als straf voor zijn onoplettendheid. Officier Jeuken stelde zich op het standpunt dat de omge kochte jongeren zich misschien niet helemaal bewust waren dat ze strafbaar handelden, maar beter hadden moeten nadenken. Rechter Doorewaard Boekhout vond de officier echter te streng. Hij was het met Jeuken eens dat de mannen zich 'materieel ge zien' hadden laten omkopen, maar oordeelde dat niet vast stond dat ze dat bewust hadden laten gebeuren. Van Corstanje daarentegen had wel degelijk geweten dat hij 'ontzettend stom bezig was geweest', maar nam, dacht de rechter, het risico omdat hij geen andere moge lijkheid zag zijn partij op tijd in te schrijven. Daarmee handelde de lijsttrek ker verkeerd en was hij dus schuldig, maar Doorewaard Boekhout geloofde niet dat Van Corstanje 'criminele intenties' had gehad. „Ik volsta dus met een schuldigverklaring, omdat het opleggen van straf niets toe voegt." door Miriam van den Broek DOMBURG - De gemeénte Vee re maakt korte metten met over hangende takken, losse stoepte gels en kuilen in het wegdek. Komende dinsdag opent de ge meente een speciaal telefoon nummer waarop inwoners deze ergernissen kunnen melden. Dezelfde dag nog komt iemand van de gemeente kijken of het euvel direct kan worden verhol pen of dat er een aannemer aan te pas moet komen. „De burger klaagt vaak dat 'de gemeente nooit iets doet'. Ze melden de problemen wel, maar merken niets van de afhande ling", vertelt wethouder L. Wis se. „Het probleem waar wij eerst mee kampten, was dat de medewerkers van de centrale balie in het gemeentehuis moei lijk aan de hand van een tele foontje konden beoordelen hoe ernstig iets was. Ook was het lastig in te schatten naar welke afdeling de melding moest." Vanaf dinsdag kan iedereen het servicenummer 0118-555447 bellen. De telefoniste geeft de melding door aan één van de twee rayonhoofden van de afde ling openbare werken, die zo snel mogelijk ter plaatse gaat kijken. Als blijkt dat het pro bleem eenvoudig kan worden verholpen, schakelt het rayon hoofd de zogenoemde ploegrij ders in. Zij komen - als het even kan dezelfde dag nog - de kuilen wegwerken, de takken snoeien of andere mankementen verhel pen. 'De bewoner die de melding maakte, krijgt een kaartje in de bus waarop staat dat de ge meente is komen kijken. Ook wordt vermeld wanneer het probleem onder handen wordt genomen en waarom het even tueel niet direct kan worden op gelost. „Door de klachten op deze ma nier voortvarend aan te pakken, willen we de maatschappelijke betrokkenheid van zowel de in woners als de medewerkers van de gemeente vergroten", zegt Wisse. De gemeente hoopt dat de inwo ners sneller de telefoon oppak ken als ze merken dat het pro bleem direct wordt aangepakt. Wisse denkt dat ook de mede werkers van de afdeling beheer en onderhoud alerter worden op dit soort problemen. „Als ze on derweg zien dat een verkeers bord is omgetrokken of dat er een paal scheef staat omdat er een auto op gebotst is, kunnen zij het zelf verhelpen of doorge ven." Het telefoonnummer van de ser- vicedienst staat in de gemeente- gids en komt op de auto's van de gemeente te staan. „We willen graag dat dit nummer bij de mensen net zo bekend wordt als de alarmnummers", aldus de wethouder. in drie tellen aan de andere kant. Maar voor die kleintjes is die hangbrug en glijbaan wel erg leuk", vindt Luuk. De school is gefuseerd met ba sisschool Burcht-Rietheim in Oost-Souburg. Door de samen werking kan de school in Rit them blijven bestaan. Met Souburg komt de Burcht Rietheim aan totaal 310 leerlingen. De christelijke school werkt volgens het Jena- plan. Te Middelburg is een gezin verblijd met de komst van een prachtige dochter. Daar hoort ook een prachtige naam bij, meenden de ou ders. Ten stadhuize ver schoot de ambtenaar van de afdeling burgerzaken er bij na van: Genaya Moïme klinkt toch anders dan Truusje. Op het kantoor waar de va der zich betaald vermaakt, mochten ze gisteren delen in de vreugde. De aanblik van de traditionele traktatie wekte alomverbazingUit al le royaal met muisjes be strooide beschuiten bleek reeds een klein hapje te zijn genomen. Niemand geloofde het ver haal van een omstander dat de inkeping er door de bak ker in was gemaakt om de be schuiten gemakkelijk uit de rol te kunnen peuteren. Iedereen hield het erop dat Genaya Moïma haar leeftijd al ver vooruit is en er per soonlijk de tandjes in had ge zet. Daar zullen we nog meer van horen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11