9 Koninklijk bezoek onthult speeltoestellen Gewelddadige dealers horen tweeënhalf en anderhalf jaar eisen roenteman hoor je niet klagen over wietverkoop Raad wijst motie tegen koffieshop Bellamypark af lok raad Vlissingen tegen volwassen prijzenvanaf 12 jaar Ara Bouw kantoor Rijkswaterstaat begint op 2 mei Treinreiziger aangehouden zeeuwse almanak WALCHEREN vrijdag 25 april 2003 estigingen paar Select ijn failliet Bijlagen Alarmpistool Goed gesprek Drank Plezier Andere merken roepen dat je spotgoedkoop kunt bellen. Maar niet dat je apart moet betalen voor bellen in het buitenland, sms'en en je voice-mail afluisteren. Alleen bij Orange kan dat allemaal gewoon vanuit je beltegoed. Zo weet je altijd waar je aan toe bent. the future's bright, the future's Orange www.orange.nl J euedtarief zwemmen t #01 fFHith Ramakers JJSSINGEN - De voltallige issingse gemeenteraad gaf jeravond het college van Ben tde opdracht jeugd tot en met «tien jaar tegen het jeugdta- |van 3 euro te laten zwem- in het toekomstige ^gewestelijke bad. De Mid- .(burgse en Vlissingse raad jen op dezelfde golflengte, irder gaf de Middelburgse adzijn college de opdracht om it de exploitant opnieuw te Jerhandelen over de tarie- motie van de Vlissingse JdA konden alle raadsleden 'i vinden. Aan het voorstel jd de wens van het CDA ge- tom de prijslijst uit te ijlden met een gezinskaart pt vier personen tegen 12,50 I», «ren tot zestien jaar beta- i momenteel drie euro voor dkaartje voor het zwembad. Swassenen zijn 3,50 euro (fijt. In het tarievenvoorstel 9id uitgegaan van een prijs pp vier euro voor iedereen die lier is dan twaalf jaar. jWalrave-Troost van de PvdA ■erkte op dat de onderne- singsraad van het zwembad i wil dat er een onderzoek ligt naar handhaving van de De vestigingen van fi- :ieel adviesbureau Spaar iect in Middelburg en Axel door de rechtbank failliet irklaard. Iirator mr. R. Nobus hoopt ween deel van het personeel lier werk te kunnen regelen ahet hoofdkantoor van Spaar iect in Etten-Leur. In totaal aren33 mensen in vaste dienst ïwerkten nog eens dertig men- als oproepkracht. prij s van een kaart j e voor j onge- ren tot en met zestien jaar op drie euro. Verder moet ook be keken worden of baby's tot 1 jaar gratis toegang kunnen heb ben. „Dat is nu ook zo geregeld en voor het personeel is dat een belangrijke wens." De GroenLinks-fractie ging een stap verder. Zij wilde kinderen tot 4 jaar gratis laten zwemmen. „Dat voorstel wil ik ontraden", reageerde wethouder Cde Keij - zer. „Dan wordt het prijsschie ten en kunnen we nog wel meer roepen." Het GroenLinks-voor- stel vond geen steun. In navolging van Middelburg gebruikte ook Vlissingen het ar gument dat vooral de groep tus sen twaalf en zestien jaar gesti muleerd moet worden om te bewegen en te sporten. „Dat is weliswaar de groep die van het personeel ook veel aandacht vraagt. Maar toch moeten we proberen de drempel laag te houden", stelde Walrave-Troost vast. Het zag er even naar uit dat het hele agendapunt niet behan deld zou worden. Het CDA maakte er een punt van dat het voorstel niet voorzien was van een aantal bijlagen. „Hoe kun nen we iets goedkeuren, waar van we het fijne niet weten?"zei R. Suurmond. De fractie wilde meer inzicht in de personeels kosten krijgen. „In Middelburg is daarvoor een bedrag van 453.000 euro gereserveerd. Mo gen we dat straks ook nog als ex tra voorstel verwachten?" Wethouder De Keijzer reageer de dat die post Vlissingen hele maal geen geld zal kosten. Het Vlissingse personeel is niet, zo als de Middelburgse werkne mers, in dienst van de gemeente. Het CDA ging met die toevoe ging akkoord. Uitstel zou ook tot vertraging kunnen leiden van de opening. Dat wilde geen raadslid op zijn geweten heb ben. De opening is nu gepland in het begin van het nieuwe schooljaar. Clowns proberen de nieuwe speeltoestellen uit op het schoolplein. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek SEROOSKERKE - De twee honderd kinderen van basis school de Wegwijzer in Seroos- kerke hadden gisteren groot feest. De school en de pleinen aan de voor- en achterkant wer den heropend. Hoogtepunt van de dag was de onthulling van de nieuwe speeltoestellen op het plein. Het plein van de school leek gis teren helemaal blauw gekleurd. De kinderen waren voor de gele genheid gekleed in blauwe re genjassen waarop tekeningen, letters en versierselen waren ge plakt. Ook hadden ze blauwe ballonnen vast die met de offici ële opening werden opgelaten. Eén ventje vond een andere be stemming voor de ballon. Hij had die van hem opengemaakt en vermaakte in een hoek van het schoolplein zijn klasgenoot jes met eenhelium-stemmetje. Twee clowns leidden de ope ningsceremonie in door de nieu we vlag van de school te hijsen. Die vlag symboliseert onder meer de uitbreidingen die de school de afgelopen periode on derging. Daarna werden de speeltoestellen, die waren inge pakt op de manier van de beken de kunstenaar Christo, uitge pakt. „De wethouder heeft op het laatste moment afgebeld", zei Piet Jan Reijnierse, directeur van de school. „Maar gelukkig hebben we nog net op tijd ande re hooggeplaatste personen we ten te vinden die de speeltoe stellen willen openen." Daarop kwamen twee kinderen het schoolplein op gelopen die ver- kleed waren als Willem- Alexander en Maxima. Samen met de clowns knipten zij het lint door dat om één van de speeltoestellen heen zat. Het feest ging gepaard met het zin gen van allerlei liedjes over het nieuwe speelplein en over de nieuwe klimrekken en draaiob- jecten en speeltoestellen. De renovatie van de pleinen is grotendeels gefinancierd uit giften die de school heeft gekre gen tijdens de viering van hon derd jaar christelijk onderwijs in Serooskerke. door Aector Dooms MIDDELBURG - Officier van Justitie H. den Hartog heeft gis teren bij de rechtbank tegen een 21-jarige inwoner van Vlissin gen wegens poging toebrengen zwaar lichamelijk letsel, afper sing, dealen in harddrugs, twee mishandelingen en een heling tweeënhalf jaar geëist. Een 21-jarige medeverdachte uit Vlissingen hoorde wegens poging zware mishandeling en dealen in cocaïne anderhalf jaar cel, waarvan drie maanden voorwaardelijk, tegen zich ei sen. De gewelds- en drugsdelicten speelden zich af in de Vlissingse scene. Zo was het duo was vorig jaar 23 juli betrokken bij een in val in een woning. Met zijn vie ren waren ze de woning binnen gedrongen. Omdat ze veronder stelden dat er j onge meisj es door de bewoner werden vastgehou den. De meisjes hadden de aan dacht getrokken door te schreeuwen en door het maken van wilde gebaren. Nadat de meisjes naar buiten waren ge gaan, opereerde het viertal als een soort rescueteam. Zij zou den de man weieens een lesje le ren. Het slachtoffer werd ge schopt en geslagen. Bierflessen en een asbak werden naar zijn hoofd gegooid en men ging hem met een staaf te lijf. Het duo ba gatelliseerde zijn rol, maar de officier vond genoeg bewijs voor de poging tot zware mishande ling. Een maand later was een van de verdachten betrokken bij een rippartij op een aantal mensen in een woning aan de Bonedij- kestraat. Daarbij had hij een alarmpistool getrokken. Verder achtte de officier bewezen dat de man een jaar had gedeald in harddrugs. Als het aan de offi cier ligt betaalt de Vlissinger 9.000 euro aan de Staat: het be drag dat hij met de drugshandel heeft verdiend. Zijn leeftijdsgenoot heeft zich volgens de officier vorig jaar ook schuldig gemaakt aan het dealen in cocaïne. De man had zich 25 oktober vorig jaar in een snackbar niet kunnen beheer sen toen hij werd lastiggevallen door een vrouw. Hij zei haar al leen een klap op haar oog te heb ben gegeven, maar de officier vond ook het schoppen bewe zen. De rechtbank doet 7 mei uitspraak. MIDDELBURG - De voorberei ding van de bouw van het hoofdkantoor van Rijkswater staat Zeeland aan de Poe- lendaelesingel in Middelburg begint op 2 mei. De Rijksgebouwendienst heeft gisteren de bouwopdracht ver strekt aan HBG Utiliteitsbouw BV (Rotterdam), Alewijnse Delft BV (Breda) en Axlma Con tracting BV (Tilburg). Zij gaan samen de nieuwbouw realise ren. Het kantoor wordt op 1 no vember volgend jaar overgedra gen aan Rijkswaterstaat. Begin 2005 gaan de deuren open voor het personeel, dat nu op vijf ver schillende locaties in Middel burg werkt. De nieuwbouw biedt ruimte aan 450 medewer kers. Het hoofdkantoor 'Poelendaele' wordt 140 meter lang, vijf ver diepingen hoog en komt parallel te staan aan het Kanaal door Walcheren. Het ontwerp is van de Amster damse architect Paul de Ruiter. Het kantoor wordt een van de energiezuinigste van Neder land. Door kou en warmte in de grond op te slaan en in de zo mers en winters te gebruiken voor koeling en verwarming, kan vijftig procent worden be spaard op energie. borEdith Ramakers IL1SSINGEN - Groenteboer fissen uit de Kerkstraat in Ifeingen is jaloers op zijn Burman, die koffieshop Aar- in rant. „Op het aantal klan- II dat er bij hem over de vloer imt. Ik zou extra personeel in tast moeten nemen." Nijssen tal. „Nee, serieuzer. Ik heb Isoluut geen last van Gerard Wen en zijn klanten. Het is ijn handel niet, ik doe in ap- <ls, maar hij handelt op een itle manier." fissen reageert op het laatste liws rond de mogelijke ver ging van koffieshop Aarden de Kerkstraat naar het Bel- j®ypark in Vlissingen. De «ssingse WD fractie tekende ze week aan dat een koffie- "°P op het binnenstedelijk plein slecht is voor het toerisme. Aarden maakte zo'n jaar of vijf geleden bekend dat hij graag zijn koffieshop wil verplaatsen van de Kerkstraat naar Bella- mypark 20. „Hij heeft daar een prachtig pand gekocht, maar het zakt van ellende in elkaar als hij nog langer moet wachten. Hij wil verbouwen, heeft een mooi plan, maar hij krijgt geen toestemming. Is het pand zoals het er nu uitziet een visitekaart je voor toeristen?", vraagt Nijs sen zich af. Voor Nijssen mag Aarden altijd naast hem blijven zitten. „Laat dat duidelijk zijn. Toen hij net begon, stond ik er een beetje vreemd tegenover. Ik heb een goed gesprek met hem gehad. We hebben afspraken gemaakt. Als er iets vervelends zou ge beuren, zou ik rechtstreeks naar hem toestappen en niet achter zijn rug gaan kletsen. Hij zou klachten meteen oplossen. Aar den heeft woord gehouden. Ik heb hem nooit op iets negatiefs betrapt." Volgens Monique, werkneem ster van DHI kopie Sevice/Internetcafé dat schuin tegenover de koffieshop zit, is het buiten geen ongeregeld zootje. „Ik sta weieens buiten om een sigaret te roken. Ik zie veel. Vlissingen hoeft zich niet voor deze zaak en zijn klanten te schamen. Een koffieshop hoort bij Nederland. Waarom zou je een koffieshop in een achteraf- straatje moeten wegstoppen? Volgens mij vinden toeristen het juist leuk dat dit kan in Neder land." In de groentewinkel ontstaat een discussie over de nering van Advertentie de buurman. „Voor mij moeten ze alle koffieshops sluiten", moppert een oudere man. „Ik woon nu in West-Souburg, maar kom oorspronkelijk uit Amster dam. Daar heb ik veel slechte dingen zien gebeuren door drugs. Ik kom speciaal naar de ze groenteman omdat hij goede spullen verkoopt. Maar ik heb last van de jongens op scooter tjes die hier bij de buurman stoppen en weer wegrijden. Een paar keer ben ik bijna aangere den." Zijn vrouw houdt er een andere mening op na. „Ik hou ook niet van softdrugs en alles erom heen, maar ik heb geen last van de klanten van de koffieshop. Ik begrijp niet dat de eigenaar wil verhuizen naar het Bellamy- park. Ik zou als ik drugs zou ko pen, liever niet willen dat ieder een dat ziet. Sommige dingen moet je voor jezelf houden." C. van Cadsand vindt dat de koffieshop ook maar in de Kerk straat moet blijven. „Hier loopt het ten minste niet zo in de ga ten. Daar op het Bellamypark heb je al zoveel horeca. Dan gaan ze van de ene zaak naar de andere. Misschien proberen mensen dan sneller iets uit. Hier zit het goed. Hier hebben weinig mensen last van." Een Vlissinger van28jaar,dieal zo'n jaar of tien blowt, gaat bij de buren binnen. „Er zijn men sen die alcohol drinken en men sen die blowen. Ik heb een blo wer nog nooit stomme dingen zien doen. Iemand die dronken Groenteboer Nijssen: „Ik verkoop appels, Aarden verkoopt wiet. We doen het allebei op een nette ma nier." foto Ruben Oreel is wel. Ikzelf zou er helemaal geen problemen mee hebben om wiet te kopen op het Bellamy park. Het voordeel van een mooie open zaak is dat er alleen maar mensen komen die niets te verbergen hebben." E. Quite uit Vlissingen passeert de koffieshop. „Het gaat er toch niet om wat de toeristen willen", zegt hij. Hij is verbaasd en boos over het voorstel van de WD. „Vlissingen moet de geest in de stad terugbrengen. Als dat nog kan. Wat is er mis met een mooie koffieshop op het Bellamypark? Je moet een eigen gezicht heb ben. Dan woon je er met plezier en komen ook de toeristen wel. Laten we het daar eens over hebben." door Edith Ramakers VLISSINGEN - De motie van de WD-fractie om de vestiging van een koffieshop op het Bella mypark in Vlissingen onmoge lijk te maken, heeft het gister avond niet gehaald. Met zestien stemmen tegen en tien voor werd het voorstel verworpen. WD-raadslid A. Achterhuis reageerde teleurgesteld. „Gedogen is iets anders dan promoten", zei Achterhuis. „Iets wat je gedoogt moet je niet GOES - Een zestienjarige Vlis singer is gisteren rond 14.15 uur op het station in Middelburg aangehouden. De jongen stapte in Goes de trein in met een vals vervoersbe- wijs. Toen de conducteur hem hierop aansprak, bedreigde hij de conducteur. Tegen de Vlissin ger werd proces-verbaal opge maakt. in de etalage zetten. Dit strookt niet met het idee om van Vlissin gen een toeristische stad te ma ken." Uitbater G. Aarden van koffie shop Aarden wil zijn koffieshop verplaatsen van de Kerkstraat naar het Bellamypark. Van de toenmalige burgemeester J. van der Doef heeft hij de toezegging gekregen dat de gemeente niet tegen zou werken. Daarna be sloot het college toch om geen medewerking te verlenen. Aar den trok aan de bel en wees op de belofte. Hij werd door de be roepscommissie in het gelijk ge steld. Voor de RPCU, Partij Souburg Ritthem (zonder G. Eckhardt die voor de motie was), woog die toezegging van de voormalige burgemeester zwaar. „We zijn niet vóór koffieshops, ook niet op het Bellamypark, maar je moet je wel aan je afspraak hou den", zei C. Kapaan van de RPCU. De PvdA, GroenLinks, D66 en SP stemden tegen de motie. Een minderheid, de Lokale Partij Vlissingen en het CDA, ging mee met de WD. Was het hoogtevrees of triomf over de zojuist verworven vrijheid? De ara die uit zijn kooi in Goes was ontsnapt en een strategische positie in een hoge boom had verwor ven, liet zich met geen moge lijkheid naar beneden lok ken. De brandweer moest consta teren dat de grote papegaai onbereikbaar hoog zat. Daarop werd een in de buurt wonende boomverzorger op getrommeld. Die is gewend halsbrekende toeren tussen tak en blad uit te halen. Hij was bereid naar de ara te klimmen. Nu zijn ara's uitgerust met scherpe nagels en niet te ver geten met een vervaarlijke snavel. De boomverzorger wilde de vogel wel gaan ha len, maar zou de ara wel mee willen? De eigenaar van het beest liet het dier altijd op een honkbalknuppel zitten om het zonder wederzijdse kwetsuren te kunnen vervoe ren. Met de gedachte in het achterhoofd dat hij de knup pel eventueel op een andere manier zou kunnen gebrui ken als de ara lastig zou wor den, begon de boomverzorger aan zijn klimtocht. Een steeds talrijker wordend publiek volgde ademloos zijn verrichtingen. Toen de klim mer bij de vogel was aan geland, nam de ara wel willend plaats op de knuppel en liet zich alsof het de ge woonste zaak van de wereld was, naar beneden brengen. Luid applaus was beider deel. „Oef", sprak de boomverzor ger. "Oef", sprak de ara. Advertentie Nu is hèt moment van de nieuwste collecties! Inspirerend en motiverend. Merken, w.o. enkele nieuwkomers, die u 'én in Zonnemaire zult aantreffen. zeker weten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9