PZC Dik 120 racers op rallysprint Hulst Becht viert vakantie in Peking Verschure en Bogaert hebben kansen Oud-hockeyer van Vlissingen onder de lat bij hoofdklasser Den Bosch 21 Uitslagen donderdag 24 april 2003 Zijspoor Goeroe lohan de Punder yrijwel kansloos foor finale NK Gastheer Veelzijdig Afrikaan Youda naar Hoek Atletiektoernooi mogelijk in België Negen turnsters naar kwalificaties Acht Zeeuwen zwemmen op NK Cipto de Man in keeperswalhalla Roeland van Vliet 00 BOSCH - Als speler vond ,-jpto de Man Ronald Jansen, 1 hij het zelf zegt, een lui. jij ivas de beste keeper van de Breld, maar intimideerde de «nstander op een manier die siet gezond was." Maar tegen- Toordig heeft oud-Vlissinger [Ie Man, goalie van hockey- Ufdklasser Den Bosch, hem i0O« zitten. „Alleen al om hem jjcoach te behouden voor Den Josch, wilde ik de play-offs ha lm," Opto de Man, van z'n vijfde tot ii veertiende keeper van Vlis- ijjgen, maakte afgelopen zo nreen belangrijke move in zijn arriere. Hij verhuisde van de r van de hoofdklasse naar _„p, van de Nijmeegse degra- Jant Union naar titelkandidaat jen Bosch. En dat terwijl De Jan,nu 25, vorig seizoen nog de leest gepasseerde keeper van hoogste klasse van Neder- «jd was. Liefst 106 keer, ge- addeld net geen vijf keer per tedstrijd, moest hij vissen. Des- ondanks speelde hij zich in de iijkerbij Ronald Jansen. SJeMan: „Als team draaiden we Ij Union niet goed. We wonnen -aar twee wedstrijden, kregen reel goals tegen, hadden daar- iooronderling wrevel en degra- deerden. Maar zelf speelde ik let onaardig. Normaal krijgt O keeper in de hoofdklasse a)'n tien ballen te verwerken en pat er daarvan één in. Maar bij Biswas het zo dat ik vijftig bal- in moest keren. Daarvan gin- permisschien vijf in, maar de Kt hield ik wel tegen." Endus belde Ronald Jansen, de Éarismatische oud-keeper van Bosch en het Nederlands Hij had hem een paar keer lezig gezien bij Union en kende hem van de onderlinge ontmoe- tussen Den Bosch en SCHC, waar De Man ook nog le. Eigenlijk zou De Man ft seizoen bij het Amsterdamse lurley gaan spelen, maar daar Handde hij al in de voorberei- op een zijspoor. „Opeens Cipto de Man, rechts in keepersoutfit: „Bij Den Bosch heb ik mijn draai helemaal gevonden." kreeg ik te horen dat ik niet meer nodig was. Ze wilden een jonge Schot halen als eerste keeper en mij wilden ze niet als tweede keeper. Daarvoor namen ze wel iemand uit de jeugd van Hur ley." De Man had dus eigenlijk geen club, tot Jansen zich meld de. „Of ik bij hem voor een plek wilde knokken. Tuürlijk." Bij Den Bosch was De Man niet meteen eerste keus. Logisch, vindt hijzelf. Voor hem stond namelijk de doelman van Jong Oranje en het Nederlands zaal hockeyteam, Mark Jenniskens. „Die jongen is pas negentien, maar heeft heel veel talent. Het is absoluut geen schande om achter hem tweede man te zijn. Maar gaandeweg het seizoen keerden de kansen voor de Zeeuw. Den Bosch, twee jaar ge leden nog landskampioen, stond te laag. Er moest wat ver anderen. „We maakten zelf te weinig kansen af en kregen te veel doelpunten tegen. Ik zeg niet dat dat de schuld van Jen niskens was. Maar nadat hij ge blesseerd raakte aan zijn ham strings, ben ik eerste keus geworden. En nu hij hersteld is, ben ik dat nog." Veel hebben de omzettingen nog niet geholpen. Met De Man on der de lat wonnen de Braban ders van Bloemendaal en verloren ze van het Utrechtse Kampong. Met nog drie wed strijden te gaan staat Den Bosch zesde, de play-offs zijn nauwe lijks meer te bereiken. „We zijn nu afhankelijk van de gratie Gods, op eigen kracht kunnen we niet meer bij de eerste vier komen. Klein Zwitserland en Oranje Zwart zullen punten moeten laten liggen." Den Bosch heeft met HGC (derde), SCHC (negende) en Hurley (elf de) nog wel een relatief makke lijk programma, maar dat zegt volgens De Man ook niet alles. „Het is hele rare competitie: de nummer één kan zo van de num mer twaalf verliezen. Wij won nen bijvoorbeeld ook maar met 1-0 van het inmiddels gedegra deerde Hattem." Trainer Ronald Jansen is inmid dels het slachtoffer geworden van de slechte prestraties. Hij gaf afgelopen week te kennen dat hij aan het eind van het sei zoen bij de Bossche club ver foto Ed van Alem trekt. Met die aankondiging wilde hij het bestuur voor zijn. Hij had immers al een contract voor volgend jaar getekend, maar daarin had voorzitter Rob Campbell één voorbehoud ge maakt: de play-offs moesten ge haald worden. Jansen wilde daar niet op wachten en hield de eer aan zichzelf. En dat terwijl het slechte presteren volgens De Man niet aan Jansen ligt. „Ik denk dat het dit seizoen meer in de beleving van de spelers zit. We hebben drie Nederlandse, één Belgische en één Zwitserse international in de ploeg, maar we krijgen het niet voor elkaar om de vele kansen af te maken." Voor De Man is het vertrek van Jansen extra jammer. Hij is na melijk de enige oud-keeper die coacht in de hoofdklasse. Den Bosch is volgens de Zeeuw ook de enige club waar keepers echt meetellen. Dankzij Jansen en keeperstrainer Harry Delmee. „Bij Union stonden we gerust een halfuur ballen over te trap pen als de rest van de groep er gens anders mee bezig was, maar dat komt hier niet voor. Bij andere clubs had je een paar ballen om mee te trainen, hier zo'n zeshonderd. Andere clubs hebben geen ballenkanon of hebben hem onder een dikke laag stof in de berging staan, maar bij Den Bosch wordt hij veel gebruikt. Soms komt Jan sen bij ons staan en dan filosofe ren we over het keepen. Over hoe je heel bewust kunt bezig zijn met de bal tegenhouden. Dat je niet altijd op je dierlijke reflex moet afgaan, maar dat je ook nieuwe reflexen moet aan leren. Hij is zelf keeper geweest, hij weet dus ook alles van de psyche van een keeper. Dat heb ben andere coaches niet." Over Delmee is De Man min stens zo enthousiast. „Hij is de man van het new age hockey, een soort hockeygoeroe. Hij gaat toernooien af, analyseert beelden van keepers en stelt zich de vraag: waarom gaat de bal erin? En dat verwerkt hij dan weer in zijn trainingen." De Man is er een betere doelman van geworden. Een rustiger doelman ook. „In de overgangs klasse kon je nog wel eens onbe suisd je doel uit komen, dat schrok de aanvallers wel af. Maar in de hoofdklasse leggen ze de bal dan over je heen. Dan moet je wat anders verzinnen." De Man verwacht overigens niet dat Jansen helemaal voor de club verloren gaat. „Ik denk niet dat hij naar een andere club gaat, Den Bosch is zijn club. Hij zal wel in de begeleiding blijven zitten. Ik kan hem in elk geval altijd bellen als er iets is." En wat doet hij zelf? „Ik blijf zeker bij Den Bosch. Mijn huis in Utrecht is al verkocht en ik ver huis volgende maand naar Den Bosch. Ik heb hier mijn draai he lemaal gevonden." loor Rinus Verberkmoes HULST - Het marktplein vol ptgekleurde, met veel recla- ne uitgedoste auto's. Dat ver wis het beeld dat al jarenlang ingeeft dat Hulst een dag in teken van de rallysprint t. Een terugkerend spekta- H dat duizenden bezoekers nar Hulst en zijn polderwegen |kt. „Zaterdag zal dat niet an te zijn", weet Nico Biesheu- "lorganisator van het omstre- it» evenement. lat Nico Biesheuvel blij is dat ijn sportevenement in Hulst Inch doorgaat, behoeft geen uit- De tegenwerking was dit aar groot, maar de tegenstan- te verloren toch. Wat Bies- suvel hierin vooral opviel was jt hij deze keer geen steun ^gvan tal van mensen die ja- slang vaste bezoekers waren de VIP-bus. Mensen die tot 6S® genoegen zelfs een rondje JOES - Biljarter Johan de Pun- •"iitGoes van DOS neemt ko- 'rod weekeinde deel aan het '«lands kampioenschap li- hoofdklasse in Café Boule- p ln Hoogerheide. Voor de wesenaar, als zevende ge- Wst, is met deelname aan het e' ultieme doel al bereikt. plunder vindt het fijne dat :;J Kampioenschap zo dicht bij _*ls- „Ik kan op en neer reizen ■a mijn eigen doen blijven, .het beste voor mij. Ik ben kanshebber, maar dat Kt het spelen alleen maar 'ger. De vorm is goed en het gouwen ook. Ik ga doen 'kkan. Meer zit er niet in." zien de plaatsingslijst valt er L jem ntet veel winst te boe- Lijstaanvoerder Van Dop- n uit IJsselstein heeft een ®e van 19.09 is favoriet. Drift Weede man Nguyen uit '4erelK8t 13,13 (op PaPier) «akbaar V00r de Goese bil- rf rest van het deelne- ;frj zal moeten strijden U ^terende podiumplaats. Partijen over 180 carambo- "egmnen vrijdag om 11.00 «terdag wordt om 10.00 &lgcl De finale is zon- "w 15.00 uur met een helikopter boven het parkoers mee mochten maken. Een vlucht boven de polders in de driehoek Hulst - Nieuw-Na- men - Graauw. In het parkoers is de bekende chicane weer opgenomen, die over de dorsvloer door een boe renschuur loopt. Het is een ex tra handicap om de topsnelheid op een lang recht stuk polder weg in toom te houden. De pol derwegen zijn tijdens de wed strijden afgezet en alleen tussen de proeven door toegankelijk voor de bewoners. HuM. inmiddels al meer dan dertien jaar gastheer van de snelheidsduivels, trekt ook dit jaar ruim 120 deelnemers. Een aantal dat uitkomt in tal van klassementen die meetellen in de diverse kampioenschappen. Kanshebber in één van die groe pen is zonder meer het koppel Theo van de Berg/Etiènne Struijs, rally sprintkampioen 2002 en winnaar van de rally sprint die onlangs aan de Rot terdamse Waalhaven werd ge houden. Dit duo komt aan de start in een VW Kit car. Nieuw in Hulst is het aan de start komen van tien grote Vol vo's. Enthousiastelingen zetten naar het voorbeeld van de Zweedse Volvo Orginal Cup in Nederland een gelijksoortige competitie op poten. Hulst is de derde wedstrijd in de serie. Ook voor de rijders in een Peugeot 205 is het de derde wedstrijd. De naar verwachting dertien deel nemers in deze serie strijden om de Peugeot 205 Cup 2003. Zaterdag begint de rallysprint om 1101 uur en duurt tot onge veer 18.00 uur. De prijsuitrei king is om 20.00 in het gemeen tehuis van Hulst. door Barry van der Hooft PEKING - NAC-verdediger Jean-Philip Becht (22) vertrok een week geleden naar China om een oefenstage af te wer ken bij een club uit Peking. Hij hoopte in het Verre Oosten een contract af te dwingen, maar het avontuur liep helemaal an ders. Hij onderging urenlange massages, werd door iedereen met grote ogen aangekeken, leerde met stokjes eten, maar voetbalde geen minuut. De coach van de ploeg uit Pe king besloot namelijk één dag voordat Becht arriveerde, dat hij met zijn ploeg op trainings kamp naar Zuid-Korea wilde. De Chinezen vertrokken, maar Becht kreeg geen visum om af te reizen naar Zuid-Korea. En dus vierde hij een weekje va- Terneuzenaar Jean-Philip Becht komt vandaag terug van een voetballoos weekje China. foto Cor Viveen kantie in Peking. Afgelopen zondag trok hij met zijn bege leider naar het vliegveld, om terug te reizen naar Neder land. Zijn ticket kon echter niet worden omgezet en daar door werd Becht gedwongen om nog drie dagen langer te blijven. „Ik slaap iedere dag uit en ga daarna meestal even in de stad kijken", vertelde de Terneuze naar vanaf zijn hotelkamer. „Met de trein of de metro ben ik niet gegaan, want dat werd me wegens de ziekte sars sterk afgeraden. Dus heb ik telkens een taxi gepakt en ik heb veel van de stad gezien." Becht bleek zelf ook een be zienswaardigheid. „Alle men sen hier zijn kleiner dan ik. Op straat werd ik door iedereen met grote ogen nagekeken. De Duitse makelaar die de stage had geregeld, had contact met een Chinees die bij de regering werkt, mister Lee Feng. Ik heb met hem en zijn vrouw in een restaurant gegeten en daar hadden ze alleen stokjes als bestek. Daar kan ik nu dus ook mee eten. En ik heb een fantas tische massage gehad van tweeënhalf uur, dat was ook wel leuk." Voetballen deed hij echter niet, maar de Chinezen willen Becht eind mei nog eens terug laten komen. „Ik dacht dat de transfermarkt afgelopen zon dag sloot, maar dat bleek niet te kloppen. Nu willen ze dat ik nog een keer terugkom, want de start van de competitie blijkt een maand uitgesteld vanwege sars. Maar op dit mo ment weet ik niet wat ik alle maal moet geloven. Ik zie wel wat er allemaal nog gebeurt. En misschien ga ik in mei dan wel weer terug", aldus Becht, die hoopt vandaag in Neder land terug te kunnen keren. door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - Piet Verschure van DOS uit Nieuwerkerk en Jo Bogaert uit Grauw (BV De Kastanje) zijn dit week einde niet kansloos op het gewestelijk kampioenschap bandstoten tweede klasse in Café 't Vaartje in Dongen. Op grond van ervaring en veelzijdigheid moeten ze het een eind kunnen schoppen. Insiders dichten de derde Zeeuwse deel nemer, Bram Sandee uit Nieuw en Sint Joosland, weinig kansen toe. Sandee werd in eigen kring zevende in de rang schikking, maar mag door allerlei ver wikkelingen toch zijn district vertegen woordigen. Sandee maalt er niet om wat men daarvan denkt. Hij heeft al eerder voor positieve verrassingen gezorgd. Jo Bogaert is als derde geplaatst en een serieuze kandidaat voor de titel. Op grond van zijn ervaring is de man uit Grauw sowieso een gevaarlijk outsider. Hij staat dit seizoen voor de derde keer in een gewestelijke eindstrijd en het zou niet de eerste keer zijn dat hij een plaats in een nationale finale verovert. Piet Verschure is, net als Bogaert, een man die ver kan komen. Hij is een veelzi j - dig biljarter en ziet soms oplossingen voor schier onmogelijke problemen. Dat hebben er echter meer. Piet van Steen uit Fijnaart, lijstaanvoerder, staat dit sei zoen al voor de vierde keer in een gewes telijke eindstrijd en bereikte ook al vaker HOEK - De Afrikaan die volgend seizoen bij Hoek gaat spelen is de 26-jarige Kameroenees Pauclair Youda. De verdedigen de middenvelder speelde vorig jaar bij Maldegem en dit sei zoen bij Denderhoutem. Patrick Naudts streek gisteren de laatste plooien glad voor de transfer van de donkere voetbal ler, die als vervanger voor Björn Langeveld wordt aangetrok ken. Volgens Naudts is Youda een speler met een enorme ac tieradius en een keiharde tackle.,Hij begint altij d achteraan, maar loopt overal waar de bal is." Youda woont al enkele jaren in België, maar heeft de Ka- meroense nationaliteit. Johan Ballegeer, volgend jaar trainer bij Hoek: „Ik had bij Maldegem een haat-liefde verhouding met Youda, omdat hij moeilijk te coachen is. Toch wilde hij graag naar de club waar ik trainer word. Hij heeft me de laat ste maanden suf gebeld om te vragen of hij meemocht naar Hoek." HULST - Binnen de Vereniging Zeeland Atletiek wordt de mogelijkheid onderzocht of Indoor Zeeland, dat na 25 edities in Goes geen vervolg meer krijgt, een vervolg kan krijgen in het Belgische Hoboken. Dit gebeurt op aandringen van Ben Boidin, voorzitter van RKHAV. Hij gaf tijdens de jaarlijkse al gemene vergadering van de VZA aan dat hij in Hoboken al eens gepolst had of de accommodatie voor een dag te huren was. Bodoin zelf en Jenny Vrijenhoek van Dynamica gaan nu bekijken in hoeverre het daarwerkelijk mogelijk is. VLISSINGEN - Negen turnsters van Turnschool Zeeland ko men zaterdag in actie in Boxtel tij dens de kwartfinales en hal ve finales in het NWS niveau. Hierbij kan kwalificatie afge dwongen worden voor de bondskampioenschappen van de KNGU. De Zeeuwse turnsters komen in actie bij de Senioren (Wendy de Meulmeester en Jill Mes), Junioren (Mandy Huij- bregts) Jeugd (Lesly Huijzen, Ramona Hibels, Charita Jansen en Kelly du Pon) en Instap (Danique Thielen en Leandra Joos- se. Zondag wordt in Boxtel geturnd op NWS 2 niveau. Daarbij wil Sharona van Peenen bij de junioren doorstroming af dwingen. Bij de Pupillen 2 komt Moniek de Bruine in actie. VLISSINGEN-Aan het NK zwemmen, dat vanaf vandaag in het Amsterdam gehouden wordt, doen acht Zeeuwen mee. ZC Koewacht vaardigt drie zwemmers af. Stephanie Rombout start op de 50 en 100 meter vlinderslag, de 100 en 200 meter vrije slag en de 200 meter wisselslag. Medaillekansen zijn er voor haar op de vlinderslagonderdelen. Niek de Ridder start op de 15 0 0 meter vrij e slag voor j ongens j unioren. Zus Carmen grossiert in starts, met maar liefst acht starts heeft zij een druk programma. Ze zal uitkomen op de 100 meter school slag, 100 meter vlinderslag, de 50,100,200,400 en 1500 meter vrije slag en de 400 meter wisselslag. Van De Stormvogel uit Vlissingen komen twee zwemmers aan de start. Marinka Bil zwemt de 400, 800 en 1500 meter vrije slag. Michiel Soolsma doet alleen de 100 meter vrije slag. Voor Scheldestroom uit Breskens zijn wederom Ryan Ver- planke en Ellen van de Velde present op het NK. Verplanke komt op de sprintnummers 5 0 meter vlinderslag en schoolslag uit. Daarnaast is de 200 meter wisselslag ook een optie. Ellen van de Velde zal enkel starten op de 50 meter schoolslag. Stefan de Die van De Schelde uit Terneuzen sluit de rijHij zal aan de start komen op de 100 en 200 meter rugslag, de 50,100 en 200 meter vrije slag en de 200 meter wisselslag. Standen teamcompetitie Zeeuws-Vlaam- se Biljartbond. Driebanden. B1-klasse: 1 Den Ouden Arend 1 (St.-Jansteen) 20-85,2. De Kastanje 1 (Kloosterzandel 20-84, 3. 't Bierwinkeltje (Terneuzen) 19-78,4. BV Rey- naert 1 (Hulst) 19-74, 5. SBC 2 (Sluiskil) 19-61, 6. SBC 1 20-60, 7. BV Reynaert 2 18-55, 8. BV Dow 1 (Terneuzen) 19-42. B2-klasse: 1. TMW 1 (Sluis) 15-60, 2. Den Ouden Arend 215-57,3. Den Ouden Arend 3 14-54, 4. SBC 3 12-51, 5. ENZK (Philippine) 15-51, 6. CBC 1 (Clinge) 15-51, 7. WBC (Walsoorden) 14-47,8. De Kastanje 215-44, 9. BV Reynaert 3.13-38. Libre. C1-klasse: 1. De Kastanje 3 17-75, 2. Hof van Eede 1 (Eede) 17-72,3. BV Reynaert 4 16-62, 4. HBC/De Troubadour 2 (Clinge) 16-56, 5. HBC/De Troubadour 1 17-50, 6. Hof van Eede 2 16-43, 7. BW (Terneuzen) 15-43. C2-klasse: 1. De Kastanje 5 21-90 (kampi oen), 2. BV Dow 2 21-87, 3. SBC 4 20-82, 4. BV Groede 21-72, 5. TMW 2 19-70, 6. De Kastanje 4 19-63, 7. ABC (Breskens) 20-55, 8. KOT (Axel) 21-48. C3-klasse: 1. DOS (Hoek) 20-90,2. De Kastanje 620-90,3. JBH (Hulst) 19-82,4. NASA/Ed Horemans (Axel) 20-74,5. BV Dow 3 19-65,6. Hof van Eede 3 20-58, 7. CBC 2 20-50, 8. Concordia vrou wen (Terneuzen)20-44. Halve finales beker ZDF, heenwedstrijden. Winnaarsronde: Yip Plaza 1-Arrows 1 8-5, Hart van Middelburg 1-DTP/EPA1 7-6. Ver liezersronde: Desperadós-Yip Plaza 311-2, Game On-Basken 1 8-5. ZDF-competitie. Derde klasse: Hartvan Middelburg 3-Zierik- zee 210-3, Mutsen-Veerhuis 11-12, DTP/E- PA 2-Duke 7-6, Zierikzee 1 -Midcity 2 10-3, Hartvan Middelburg 4-High Five 2 8-5, VT- VN-DOF 5-8. Stand aan kop: Veerhuis 1 205-42, Zierikzee 1 183-64, DTP/EPA 2 154-93, Wicked 152-95, Midcity 2 141-119, DOF 126-134, Duke 124-136, Hart van Middelburg 4 114-146, VTVN 108-139, High Five 2 102-145. Vierde klasse: Les Amies 1-Jong Arrows 8-5, Veerhuis 2-Butterfly 7-6, No Mercy- -Les Amies 211-2, Once Again-Yip Plaza 5 8-5, Sjiek/EPA 4-Wissenkerke 6-7, Pitbul- lers-Basken 2 8-5. Stand aan kop: No Mercy 208-39, Veerhuis 2 163-71, Once Again 154-93, Les Amies 1 149-98, Wissenkerke 148-99, Jong Arrows 143-104, Butterfly 124-123, Pitbullers 111-136, Sjiek/EPA 4 103-131,Basken275-172. Sportprijsvragen in zijn carrière een nationale finale. Mis schien is degene met het beste concentra tievermogen wel de grootste kanshebber. De accommodatie in Dongen Vaart doet de naam van biljarten als cafésport eer aan. Sfeervol, drukbezocht en luidruch tig. Wie, naast voldoende biljartcapaci- teit, daar goed mee uit de voeten kan, is favoriet. De partijen gaan over 7 5 caram boles en beginnen vrijdag om 10.00 uur. Zaterdag wordt vanaf 12.00 uur en zon dag vanaf 11.00 uur vervolgd. De finale is omstreeks 15.30 uur. Lucky Day: 1 -7-8-10-19-23-26-35-36-37-41 - 42-44-48-50-62-63-66-75-80. (onder voorbe houd) Houston. Amerikaans gravelkampioen- schap mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Agassi (VSt/1) - Krajan (Kro) 6-2 6-0, Spadea (VSt/5) - Brasington (VSt) 6-3 6-3, Horna (Per) - Gambill (VSt/6) 6-2 6-4, Martin (VSt) - Lee (ZKo/8) 6-3 6-4, Saretta (Bra) - Mamiit (VSt) 6-3 6-1, Goldstein (VSt) - Enqvist (Zwe) 6-1 7-6, Fish (VSt) - Roitman (Arg) 6-3 6-3, Mello(Bra)-Sa(Bra)7-6 6-0, Meiigeni B ra- Gimelstob (VSt) 6-2 6-4. Napels. Challenger mannen, 25.000 euro. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - So- derling (Zwe) 6-4 7-6. Bangalore (India). Challenger mannen, 25.000 euro. Eerste ronde: Hemmes (Ned) - Settergren (Zwe) 6-4 7-6, Wessels (Ned) - Luzzi (Ita) 6-4 6-2. Barcelona. Mannen, 1 miljoen euro. Tweede ronde: Hrbaty (Slw) - Coria (Arg) 4-3 opgave Coria, Davidenko (Rus) - Nalbandi- an (Arg/6) 6-3 7-6, Moya (Spa/2) - Vionea (Roe) 7-6 6-3, Kuerten Bra/7- Mantilla (Spa) 7-6 6-3, Acasuso (Arg) - Mathieu (Fra) 6-2 6-2. Volleybal Bedrijfsvolleybal Hulst. Vrouwen. Eerste klasse: Cerestar-Ferket en de Maat 1-2, WC Rhodos-Verhulst 2-1, Van Waterschoot-Zaman Sport 2-1, Voor-^ waarts-Vroome 3-0. Eindstand: 1. Zaman Sport 28-57; 2. Van Waterschoot 28-55; 3. Vroome 28-52; 4. Cerestar 28-51; 5. Voor waarts 28-44; 6. Ferket en de Maat 28-34; 7. Verhulst 28-29; 8. WC Rhodos 28-13. Der de klasse: De Sterre-De Bruijn 3-0. Eind stand: 1. Wentzler Pauwels 30-65; 2. SC Morres 3 30-57; 3. Tence 30-52; 4. De Sterre 30-43; 5. 't Hoeksken 30-32; 6. De Bruijn 30-12. Mannen. Eerste klasse: Brandax-Stunt- markt 11 -2, Kole Luctor 1 -Matthijs 0-3, Par ty Max/Smash 2000-BVH Rhodos 3-0, CVC Doolaege-BVH Avesta 0-3. Eindstand: 1. Stuntmarkt 1 28-71; 2. Party Max/Smash 2000 28-54; 3. BVH Avesta 28-54; 4. BVH Rhodos 28-44; 5. Kole Luctor 28-42; 6. Brandax 28-27; 7. CVC Doolaege 28-21; 8. Matthijs 28-21. Bevobo-competitie Terneuzen. Eerste klasse A: Jacobs/Tuin-Dees Sport 1-2 (20-25 26-24 31-33), Zaman Sport-Delta 3-0 (25-20 25-23 25-20), Dow-Broomchemie 2-2 (17-25 25-14 25-2 19-21). Stand: Dees Sport 11-29 (kampioen), Dow 12-27, Broomche- mie 12-25, Zaman Sport 12-19, Jacobs/Tuin 11-10, Delta 11-8, BN/De Stem 11-3 (degra datie). Eerste klasse B: 8N/De Stem 2-Wim de Waal 2-1, DBFD/Scheldesport-De Hoop 1-2, NHI Terneuzen-Echo Audio 3-0. Stand: NHI Ter neuzen 12-29 (kampioen en promotie), DB- FD/Scheldesport 12-23, BN/De Stem 2 11- 21, Wim de Waal 11-19, Echo Audio 12-13, De Pooter 11-12, De Hoop 11-4 (degradatie). Tweede klasse A: Garage Vervaet-Dow 2 1- 2, TeVoRe-URS 0-3, Delta 2-PSOVZ 1-2. Stand: PSOVZ 11-23, Dow 2 11-21, Delta 2 11-19, URS11 -18, TeVoRe 11-6, Garage Ver- vaet 12-16, IVIO 11-3 (degradatie). Tweede klasse B: Dow 3-Dees Sport 2 3-0, Bianca- /Scheldesport2-NHI Terneuzen 2 2-1, Visser Smit Hanab-Gemeente 2-1Stand: Rabo bank 12-31 (kampioen en promotie), Ge meente 12-23, Dees Sport 2 12-18, Visser Smit Hanab 11-17, Dow 3 11-16, Bianca- /Scheldesport 2 11-9, NHI Terneuzen 211-9. Derde klasse A: Zeeland Seaports-Henno Cysouw 1-2, El. van Fraeijenhove-PSOVZ 3 3-0. Stand: El. Van Fraeijenhove 11-25 (kam pioen en promotie), Henno Cysouw 11-21, V &K/C1000 Hoek 11-17, Zeeland Seaports 12- 16, IVIO 211-14, BN/De Stem 411-13, PSOVZ 3 11-13. Derde klasse B: V&K/C1000 Hoek2-Hydro IS Partner 3-0, BN/De Stem 3-PSOVZ 2 1-2. Stand: PSOVZ 212-28 (kampioen en promo tie), V&K/C1000 Hoek 211-21, BN/De Stem 3 11-20, Hydro IS Partner 11-13, Gemeente 2 11-1. Wielrennen Hoei. Waalse Pijl. Mannen: 1. Astarloa (Spa) 199,5 km in 4.39.17 (42,860 km/u), 2. Aitor Osa (Spa) 0.16, 3. Sjefer (Kaz) 0.56, 4. Unai Etxebarria (Ven) 1.00, 5. Kolobnev (Rus) 1.06,6. Mason (Ita) 1.08,7. Moreni (Ita) 1.13, 8. Castresana (Spa) 1,15, 9. Moreau (Fra) 1.19, 10. Mazzoleni (Ita), 11. Di Luca (Ita) 1.34, 12. Boogerd 1.36, 24. Vandenbroucke (Bel) 1.51,31. Ullrich (Dui) 2.01,43. Lotz 2.16, 51. Freire (Spa) 2.29,75. De Groot 11.17. Vrouwen: 1. Cooke (GBr) 97,5 km in 2.40.52 (36,366 km/u), 2. Paimer-Komar (Can) 0.04, 3. Wood (Aus) 0.09,4. Pucinskaite (Lit) 0.11, 5. Gollan (Aus), 6. Bra ndli (Zwi) 0.21,7. Ne- ben (VSt), 8. Luperini (Ita) 0.23, 9. Melchers (Ned) 0.24,10. Worrack(Dui), 39. Ghita Belt man 3.03, 43. Visser 3.09, 45. Doedee 3.13, 46. Bosman 3.14.Wolfsburg. Ronde van Ne- dersaksen. Eerste etappe, eerste deel, tijd rit: 1Rich (Dui) 13,2 km in 15.21,2. Belohvo- sciks (Let) 0.29,3. Schmidt (Dui) 0.39,4. Lie- se (Dui) 0,50,5. Lademann (Dui) 1.04,6. Hon do (Dui). Eerste etappe, tweede deel. Wolfs burg - Goslar: 1. Wilhelms (Dui) 102,2 km in 2.35.05,2. Hondo, 3. Pollack (Dui), 4. Ruskys (Rus), 5. Dean (NZe), 6. Baumann (Dui), 10. Dekkers (Ned). Algemeen klassement: 1. Rich 2.50.22, 2. Belohvosciks 0.30,3. Schmidt 0.40,4. Liese 0.51,5. Hondo 1.01,6. Lademann 1.02. Savannah. GeorgiaTour. Proloog: 1. O'Neill (Aus) 4,2 km in 4.58,2. Horner (VSt) 0.04,3. Henderson (NZe), 79. Den Bakker (Ned) 0.27,87. Traksel 0.29, 94. Wielinga 0.30,99. Veneberg0.31,101. Pronk, 108. Engels 0.32, 116. Van Groen 0.35, 117. Ten Dam, 119. Murk, 123. Van Rijn 0.36,126. Peetoom 0.38, 130. Mol 0.41.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 57