PZC Dik 120 racers op allysprint Hulst Becht viert vakantie in Peking Verschure en Bogaert hebben kansen 21 id-hockey er van Vlissingen onder de lat bij hoofdklasser Den Bosch uitslagen agenda donderdag 24 april 2003 ïjspoor HH Goeroe Schouwse Boys verliest eerste duel Afrikaan Youda naar Hoek Negen turnsters naar kwalificaties Acht Zeeuwen zwemmen op NK jelofteteam Schouwen wint Gastheer Veelzijdig Basketbal Johan de Punder vrijwel kansloos voor finale NK Wielrennen J Cipto de Man in keeperswalhalla fRmland van Vliet «BOSCH - Als speler vond ,to de Man Ronald Jansen, i bij het zelf zegt, een lui. jij was de beste keeper van de jre|d, maar intimideerde de .«tander op een manier die jèt gezond was." Maar tegen- 0rdig heeft oud-Vlissinger (Man, goalie van hockey- loldblasser Den Bosch, hem „«zitten. „Alleen al om hem Coachte behouden voor Den 'i, wilde ik de play-offs ha- jpto de Man, van z'n vijfde tot veertiende keeper van Vlis- en, maakte afgelopen zo- ïeteenbelangrijke move in zijn ariere. Hij verhuisde van de ider van de hoofdklasse naar _j!op, van de Nijmeegse degra- atUnion naar titelkandidaat ,j Bosch. En dat terwijl De ta, nu 25vorig seizoen nog de t |t gepasseerde keeper van J hoogste klasse van Neder- aiwas. Liefst 106 keer, ge- „„„.d net geen vijf keer per -idstrijd, moest hij vissenDes- 3 jdanks speelde hij zich in de ijlerbij Ronald Jansen. ïMan: „Als team draaiden we rjünion niet goed. We wonnen jartwee wedstrijden, kregen teel goals tegen, hadden daar- iooronderling wrevel en degra- hden. Maar zelf speelde ik iet onaardig. Normaal krijgt jd keeper in de hoofdklasse in tien ballen te verwerken en (•iterdaarvan één in. Maar bij Bwas het zo dat ik vijftig bal- hmoest keren. Daarvan gin- êi er misschien vijf in, maar de sthield ik wel tegen." Mus belde Ronald Jansen, de larismatische oud-keeper van Den Bosch en het Nederlands am. Hij had hem een paar keer eziggezien bij Union en kende Bfflvan de onderlinge ontmoe ten tussen Den Bosch en IfflC, waar De Man ook nog teelde, Eigenlijk zou De Man itseizoen bij het Amsterdamse liirley gaan spelen, maar daar elandde hij al in de voorberei- ing op een zijspoor. „Opeens Cipto de Man, rechts in keepersoutfit: „Bij Den Bosch heb ik mijn draai helemaal gevonden." kreeg ik te horen dat ik niet meer nodig was. Ze wilden een jonge Schot halen als eerste keeper en mij wilden ze niet als tweede keeper. Daarvoor namen ze wel iemand uit de jeugd van Hur ley." De Man had dus eigenlijk geen club ,totJansenzich meld de. „Of ik bij hem voor een plek wilde knokken. Tuürlijk." Bij Den Bosch was De Man niet meteen eerste keus. Logisch, vindt hijzelf. Voor hem stond namelijk de doelman van Jong Oranje en het Nederlands zaal hockeyteam, Mark Jenniskens. „Die jongen is pas negentien, maar heeft heel veel talent. Het is absoluut geen schande om achter hem tweede man te zijn. Maar gaandeweg het seizoen keerden de kansen voor de Zeeuw. Den Bosch, twee j aar ge leden nog landskampioen, stond te laag. Er moest wat ver anderen. „We maakten zelf te weinig kansen af en kregen te veel doelpunten tegen. Ik zeg niet dat dat de schuld van Jen niskens was. Maar nadat hij ge blesseerd raakte aan zijn ham strings, ben ik eerste keus geworden. En nu hij hersteld is, ben ik dat nog." Veel hebben de omzettingen nog niet geholpen. Met De Man on der de lat wonnen de Braban ders van Bloemendaal en verloren ze van het Utrechtse Kampong. Met nog drie wed- strij den te gaan staat Den Bosch zesde, de play-offs zijn nauwe lijks meer te bereiken. „We zijn nu afhankelijk van de gratie Gods, op eigen kracht kunnen we niet meer bij de eerste vier komen. Klein Zwitserland en Oranje Zwart zullen punten moeten laten liggen." Den Bosch heeft met HGC (derde), SCHC (negende) en Hurley (elf de) nog wel een relatief makke lijk programma, maar dat zegt volgens De Man ook niet alles. „Het is hele rare competitie: de nummer één kan zo van de num mer twaalf verliezen. Wij won nen bijvoorbeeld ook maar met 1-0 van het inmiddels gedegra deerde Hattem." Trainer Ronald Jansen is inmid dels het slachtoffer geworden van de slechte prestraties. Hij gaf afgelopen week te kennen dat hij aan het eind van het sei zoen bij de Bossche club ver- fotoEd van Alem trekt. Met die aankondiging wilde hij het bestuur voor zijn. Hij had immers al een contract voor volgend jaar getekend, maar daarin had voorzitter Rob Campbell één voorbehoud ge maakt: de play-offs moesten ge haald worden. Jansen wilde daar niet op wachten en hield de eer aan zichzelf. En dat terwijl het slechte presteren volgens De Man niet aan Jansen ligt. „Ik denk dat het dit seizoen meer in de beleving van de spelers zit. We hebben drie Nederlandse, één Belgische en één Zwitserse international in de ploeg, maar we krijgen het niet voor elkaar om de vele kansen af te maken." Voor De Man is het vertrek van Jansen extra jammer. Hij is na melijk de enige oud-keeper die coacht in de hoofdklasse. Den Bosch is volgens de Zeeuw ook de enige club waar keepers echt meetellen. Dankzij Jansen en keeperstrainer Harry Delmee. „Bij Union stonden we gerust een halfuur ballen over te trap pen als de rest van de groep er gens anders mee bezig was, maar dat komt hier niet voor. Bij andere clubs had je een paar ballen om mee te trainen, hier zo'n zeshonderd. Andere clubs hebben geen ballenkanon of hebben hem onder een dikke laag stof in de berging staan, maar bij Den Bosch wordt hij veel gebruikt. Soms komt Jan sen bij ons staan en dan filosofe ren we over het keepen. Over hoe je heel bewust kunt bezig zijn met de bal tegenhouden. Dat je niet altijd op je dierlijke reflex moet afgaan, maar dat je ook nieuwe reflexen moet aan leren. Hij is zelf keeper geweest, hij weet dus ook alles van de psyche van een keeper. Dat heb ben andere coaches niet." Over Delmee is De Man min stens zo enthousiast. „Hij is de man van het new age hockey, een soort hockeygoeroe. Hij gaat toernooien af, analyseert beelden van keepers en stelt zich de vraag: waarom gaat de bal erin? En dat verwerkt hij dan weer in zijn trainingen.De Man is er een betere doelman van geworden. Een rustiger doelman ook. „In de overgangs klasse kon je nog wel eens onbe suisd je doel uit komen, dat schrok de aanvallers wel af. Maar in de hoofdklasse leggen ze de bal dan over je heen. Dan moet je wat anders verzinnen." De Man verwacht overigens niet dat Jansen helemaal voor de club verloren gaat. „Ik denk niet dat hij naar een andere club gaat, Den Bosch is zijn club. Hij zal wel in de begeleiding blijven zitten. Ik kan hem in elk geval altijd bellen als er iets is." En wat doet hij zelf? „Ik blijf zeker bij Den Bosch. Mijn huis in Utrecht is al verkocht en ik ver huis volgende maand naar Den Bosch. Ik heb hier mijn draai he lemaal gevonden." ZIERIKZEE - Het futsalteam van Schouwse Boys heeft de eerste wedstrijd in driekamp om een plek in de hoofdklasse te veroveren verloren. ZVO Mattie van Biene uit Oosterhout was in sporthal Onderdak met 10-6 te sterk. Schouwse Boys begon de wedstrijd nog wel goed en bleef tot aan de rust (4-3-voorsprong) goed bij. Maar na rust liepen de Brabanders snel uit, van 4-3 naar 4-7. En dat gat kon de Schouwse formatie in de slotfase niet meer dichten. Voor de thuisploeg scoorden Lesley Wolters (1-0), Serge Berrevoets (2-0), ErwinNelissen (3-3), Robin van Welt (4-3), John van der Have (5-7) en Barry Hage (6-9). Na dit verlies is Schouwse Boys niet per definitie kansloos voor promotie. Als de ploeg op 2 mei van RFC Old Dutch uit Valkenswaard wint, heeft het nog kans om op basis van het doelsaldo in de driekamp de gang naar de hoofdklasse te ma ken. HOEK - De Afrikaan die volgend seizoen bij Hoek gaat spelen is de 26-jarige Kameroenees Pauclair Youda. De verdedigen de middenvelder speelde vorig jaar bij Maldegem en dit sei zoen bij Denderhoutem. Patrick Naudts streek gisteren de laatste plooien glad voor de transfer van de donkere voetbal ler, die als vervanger voor Björn Langeveld wordt aangetrok ken. Volgens Naudts is Youda een speler met een enorme ac tieradius en een keiharde tackle. „Hij begint altijd achteraan, maar loopt overal waar de bal is." VLISSINGEN - Negen turnsters van Turnschool Zeeland ko men zaterdag in actie in Boxtel tij dens de kwartfinales en hal ve finales in het NWS niveau. Hierbij kan kwalificatie afge dwongen worden voor de bondskampioenschappen van de KNGU. De Zeeuwse turnsters komen in actie bij de Senioren (Wendy de Meulmeester en Jill Mes), Junioren (Mandy Huij- bregts) Jeugd (Lesly Huijzen, Ramona Hibels, Charita Jansen en Kelly du Pon) en Instap (Danique Thielen en Leandra Joos- se. Zondag wordt in Boxtel geturnd op NWS 2 niveau. Daarbij wil Sharona van Peen en bij de junioren doorstroming af dwingen. Bij de Pupillen 2 komt Moniek de Bruine in actie. VLISSINGEN - Aan het NK zwemmen, dat vanaf vandaag in het Amsterdam gehouden wordt, doen acht Zeeuwen mee. ZC Koewacht vaardigt drie zwemmers af. Stephanie Rombout start op de 50 en 100 meter vlinderslag, de 100 en 200 meter vrije slag en de 200 meter wisselslag. Medaillekansen zijn er voor haar op de vlinderslagonderdelen. Niek de Ridder start op de 15 0 0 meter vrij e slag voor jongens j unioren. Zus Carmen grossiert in starts, met maar liefst acht starts heeft zij een druk programma. Ze zal uitkomen op de 100 meter school slag, 100 meter vlinderslag, de 50,100,200,400 en 1500 meter vrije slag en de 400 meter wisselslag. Van De Stormvogel uit Vlissingen komen twee zwemmers aan de start. Marinka Bil zwemt de 400, 800 en 1500 meter vrije slag. Michiel Soolsma doet alleen de 100 meter vrije slag. Voor Scheldestroom uit Breskens zijn wederom Ryan Ver- planke en Ellen van de Velde present op het NK. Verplanke komt op de sprintnummers 50 meter vlinderslag en schoolslag uit. Daarnaast is de 200 meter wisselslag ook een optie. Ellen van de Velde zal enkel starten op de 50 meter schoolslag. Stefan de Die van De Schelde uit Terneuzen sluit de rij. Hij zal aan de start komen op de 100 en 200 meter rugslag, de 50,100 en 200 meter vrije slag en de 200 meter wisselslag. lorRinus Verberkmoes l'LST - Het marktplein vol itgekleurde, niet veel recla- uitgedoste auto's. Dat ver wis het beeld dat al jarenlang «geeft dat Hulst een dag in !t teken van de rallysprint aat. Een terugkerend spekta- dat duizenden bezoekers aar Hulst en zijn polderwegen fe „Zaterdag zal dat niet an te zijn", weet Nico Biesheu- ilorganisator van het omstre- mevenement. at Nico Biesheuvel blij is dat P sportevenement in Hulst tedoorgaat, behoeft geen uit- De tegenwerking was dit ar groot, maar de tegenstan- ■3 verloren toch. Wat Bies- welhierin vooral opviel was hij deze keer geen steun ®gvan tal van mensen die ja- salang vaste bezoekers waren «de VIP-bus. Mensen die tot ^genoegen zelfs een rondje SOES De selectie van «ouwsebeloftes onder 23 jaar gisteren met 2-1 in Goes de selectie van Goes onder 'aar' Twee doelpunten van •emaire-speler Rutger ."'""an zorgden voor voldoen- üinarge. begon beter aan de wed- m)denkwam na twintig minu- f,°P voorsprong door een P®t van Qwen Tran. Daar- -pakte de Schouwse selectie 'er op en scoorde in de 2 8e i, j®' Kooman kreeg een bal et middenveld, dribbelde ^entwee verdedigers door en ;®ot binnen: 1-1. veel later scoorde de spits kMfr"r-HCBilius (Goes). :21fcf°^ers;35- 'Hier P tl6: Leon Weeda (4(>. ylt, 0UIv); Colin van Oeveren, Km." p Winter-, Lex Zwang, Sta ac™os; Frank Kristallijn, ICeor ee™P00rte. Danny le Corn el (46- Benjamin Ver- *Koo'man'uf lamerusRuU ifflüj Dominique van met een helikopter boven het parkoers mee mochten maken. Een vlucht boven de polders in de driehoek Hulst - Nieuw-Na- men - Graauw. In het parkoers is de bekende chicane weer opgenomen, die over de dorsvloer door een boe renschuur loopt. Het is een ex tra handicap om de topsnelheid op een lang recht stuk polder weg in toom te houden. De pol derwegen zijn tijdens de wed strijden afgezet en alleen tussen de proeven door toegankelijk voor de bewoners. Hulst, inmiddels al meer dan dertien jaar gastheer van de snelheidsduivels, trekt ook dit jaar ruim 120 deelnemers. Een aantal dat uitkomt in tal van klassementen die meetellen in de diverse kampioenschappen. Kanshebber in één van die groe pen is zonder meer het koppel Theo van de Berg/Etiènne Struijs, rallysprintkampioen 2002 en winnaar van de rally sprint die onlangs aan de Rot terdamse Waalhaven werd ge houden. Dit duo komt aan de start in een VW Kit car. Nieuw in Hulst is het aan de start konjen van tien grote Vol vo's. Enthousiastelingen zetten naar het voorbeeld van de Zweedse Volvo Orginal Cup in Nederland een gelijksoortige competitie op poten. Hulst is de derde wedstrijd in de serie. Ook voor de rijders in een Peugeot 205 is het de derde wedstrijd. De naar verwachting dertien deel nemers in deze serie strijden om de Peugeot 205 Cup 2003. Zaterdag begint de rallysprint om 11.01 uur en duurt tot onge veer 18.00 uur. De prijsuitrei king is om 20.00 in het gemeen tehuis van Hulst. door Barry van der Hooft PEKING - NAC-verdediger Jean-Philip Becht (22) vertrok een week geleden naar China om een oefenstage af te wer ken bij een club uit Peking. Hij hoopte in het Verre Oosten een contract af te dwingen, maar het avontuur liep helemaal an ders. Hij onderging urenlange massages, werd door iedereen met grote ogen aangekeken, leerde met stokjes eten, maar voetbalde geen minuut. De coach van de ploeg uit Pe king besloot namelijk één dag voordat Becht arriveerde, dat hij met zijn ploeg op trainings kamp naar Zuid-Korea wilde. De Chinezen vertrokken, maar Becht kreeg geen visum om af te reizen naar Zuid-Korea. En dus vierde hij een weekje va- Terneuzenaar Jean-Philip Becht komt vandaag terug van een voetballoos weekje China. foto Cor Viveen kantie in Peking. Afgelopen zondag trok hij met zijn bege leider naar het vliegveld, om terug te reizen naar Neder land. Zijn ticket kon echter niet worden omgezet en daar door werd Becht gedwongen om nog drie dagen langer te blijven. „Ik slaap iedere dag uit en ga daarna meestal even in de stad kijken", vertelde de Terneuze- naar vanaf zijn hotelkamer. „Met de trein of de metro ben ik niet gegaan, want dat werd me wegens de ziekte sars sterk afgeraden. Dus heb ik telkens een taxi gepakt en ik heb veel van de stad gezien." Becht bleek zelf ook een be zienswaardigheid. „Alle men sen hier zijn kleiner dan ik. Op straat werd ik door iedereen met grote ogen nagekeken. De Duitse makelaar die de stage had geregeld, had contact met een Chinees die bij de regering werkt, mister Lee Feng. Ik heb met hem en zijn vrouw in een restaurant gegeten en daar hadden ze alleen stokjes als bestek. Daar kan ik nu dus ook mee eten. En ik heb een fantas tische massage gehad van tweeënhalf uur, dat was ook wel leuk." Voetballen deed hij echter niet, maar de Chinezen willen Becht eind mei nog eens terug laten komen. „Ik dacht dat de transfermarkt afgelopen zon dag sloot, maar dat bleek niet te kloppen. Nu willen ze dat ik nog een keer terugkom, want de start van de competitie blijkt een maand uitgesteld vanwege sars. Maar op dit mo ment weet ik niet wat ik alle maal moet geloven. Ik zie wel wat er allemaal nog gebeurt. En misschien ga ik in mei dan wel weer terug", aldus Becht, die hoopt vandaag in Neder land terug te kunnen keren. °P aangeven van Barry npoorte. In de tweede helft I"ominique van Doorn a>, no§ eeh goede kans, knuste. -Schouwse selectie 1-2 (1-2). 2S- Rut9er Koo- Iteii5; Kut.9eJ Kooman 1-2. door Joop van den Oudenhoven VLISSINGEN - Piet Verschure van DOS uit Nieuwerkerk en Jo Bogaert uit Grauw (BV De Kastanje) zijn dit week einde niet kansloos op het gewestelijk kampioenschap bandstoten tweede klasse in Café 't Vaartje in Dongen. Op grond van ervaring en veelzijdigheid moeten ze het een eind kunnen schoppen. Insiders dichten de derde Zeeuwse deel nemer, Bram Sandee uit Nieuw en Sint Joosland, weinig kansen toe. Sandee werd in eigen kring zevende in de rang schikking, maar mag door allerlei ver wikkelingen toch zijn district vertegen woordigen. Sandee maalt er niet om wat men daarvan denkt. Hij heeft al eerder voor positieve verrassingen gezorgd. Jo Bogaert is als derde geplaatst en een serieuze kandidaat voor de titel. Op grond van zijn ervaring is de man uit Grauw sowieso een gevaarlijk outsider. Hij staat dit seizoen voor de derde keer in een gewestelijke eindstrijd en het zou niet de eerste keer zijn dat hij een plaats in een nationale finale verovert. Piet Verschure is, net als Bogaert, een man die ver kan komen. Hij is een veelzij dig biljarter en ziet soms oplossingen voor schier onmogelijke problemen. Dat hebben er echter meer. Piet van Steen uit Fijnaart, lijstaanvoerder, staat dit sei zoen al voor de vierde keer in een gewes telijke eindstrijd en bereikte ook al vaker in zijn carrière een nationale finale. Mis schien is degene met het beste concentra tievermogen wel de grootste kanshebber. De accommodatie in Dongen Vaart doet de naam van biljarten als cafésport eer aan. Sfeervol, drukbezocht en luidruch tig. Wie, naast voldoende biljartcapaci- teit, daar goed mee uit de voeten kan, is favoriet. De partijen gaan over 7 5 caram boles en beginnen vrijdag om 10.00 uur. Zaterdag wordt vanaf 12.00 uur en zon dag vanaf 11.00 uur vervolgd. De finale is omstreeks 15.30 uur. New York. NBA play-offs, best-of-seven. Eastern Conference, eerste ronde: New Jer sey Nets - Milwaukee Bucks 85-88. Stand: 1 - 1. Western Conference, eerste ronde: Min nesota Timberwolves - Los Angeles Lakers 119-91. Stand: 1-1. Halve finales beker ZDF, heenwedstrijden. Winnaarsronde: Yip Plaza 1-Arrows 1 8-5, Hartvan Middelburg 1-DTP/EPA1 7-6. Ver liezersronde: Desperadós-Yip Plaza 311—2, GameOn-Basken 1 8-5. ZDF-competitie. Derde klasse: Hartvan Middelburg 3—Zierik- zee210-3, Mutsen-Veerhuis 11-12, DTP/E- PA 2-Duke 7-6, Zierikzee 1Midcity 2 10-3, Hartvan Middelburg4-High Five28-5, VT- VN-DOF 5-8. Stand: Veerhuis 1 205-42, Zie rikzee 1 183-64, DTP/EPA 2 154-93, Wicked 152-95, Midcity 2 141-119, DOF 126-134, Duke 124-136, Hart van Middelburg 4 114-146, VTVN 108-139, High Five 2 102-145, Zierikzee 2 98-149, Hart van Mid delburg 3 96-164, Mutsen 35—212. Vierde klasse: Les Amies 1 -Jong Arrows 8-5, Veer huis 2-Butterfly 7-6, No Mercy-Les Amies 2 II-2, Once Again-Yip Plaza 5 8-5, Sjiek/E- PA 4-Wissenkerke 6-7, Pitbullers-Basken 2 8-5. Stand: No Mercy 208-39, Veerhuis 2 163-71, Once Again 154-93, Les Amies 1 149-98, Wissenkerke 148-99, Jong Arrows 143-104, Butterfly 124-123, Pitbullers III-136, Sjiek/EPA 4 103-131, Basken 2 75-172, Oldtimers 66-168, Yip Plaza 5 42-62, Les Amies 2 39-65, EPA/Gompy 3 35-199. Lucky Day: 1 -7-8-10-19-23-26-35-36-37-41 - 42-44-48-50-62-63-66-75-80. (onder voorbe houd) (Per) - Gambill (VSt/6) 6-2 6-4, Martin (VSt) - Lee (ZKo/8) 6-3 6-4, Saretta (Bra) - Mamiit (VSt) 6-3 6-1, Goldstein (VSt) - Enqvist (Zwe) 6-1 7-6, Fish (VSt) - Roitman (Arg) 6-3 6-3, Mello(Bra)-Sa (Bra) 7-6 6-0, Meligeni (Bra) - Gimelstob (VSt) 6-2 6-4. Napels. Challenger mannen, 25.000 euro. Eerste ronde: Van Scheppingen (Ned) - So- deriing (Zwe) 6-47-6. Bangalore (India). Challenger mannen, 25.000 euro. Eerste ronde: Hemmes (Ned) - Settergren (Zwe) 6-4 7-6, Wessels (Ned) - Luzzi (Ita) 6-4 6-2. Barcelona. Mannen, 1 miljoen euro. Tweede ronde: Hrbaty (Slw) - Coria (Arg) 4-3 opgave Coria, Davidenko (Rus) - Nalbandi- an (Arg/6) 6-3 7-6, Moya (Spa/2) - Vionea (Roe) 7-6 6-3, Kuerten (Bra/7) - Mantilla (Spa) 7-6 6-3, Acasuso (Arg) - Mathieu (Fra) 6-2 6-2. Fifa-wereldranglijst: 1. Brazilië 849 punten, 2. Spanje 785, 3. Frankrijk 782, 4. Duitsland 755 (5), 5. Nederland 752 (6), 6. Argentinië 750 (4), 7. Engeland 742, 8. Turkije 728, 9. Mexico 724,10. Verenigde Staten 719. Vriendschappelijk. Goes -23 - Schouwse be loftes 1-2 (1-2). liMIMMBHi Houston. Amerikaans gravelkampioen- schap mannen, 375.000 euro. Eerste ronde: Agassi (VSt/1- Krajan (Kro) 6-2 6-0, Spadea (VSt/5) - Brasington (VSt) 6-3 6-3, Horna GOES - Biljarter Johan de Pun der uit Goes van DOS neemt ko mend weekeinde deel aan het Nederlands kampioenschap li- bre hoofdklasse in Café Boule vard in Hoogerheide. Voor de Goesenaar, als zevende ge plaatst, is met deelname aan het NK het ultieme doel al bereikt. De Punder vindt het fijne dat het kampioenschap zo dicht bij huis is. „Ik kan op en neer reizen en in mijn eigen doen blijven. Dat is het beste voor mij. De vorm is goed en het zelfvertrou wen ook. Ik ga doen wat ik kan. Meer zit er niet in." Gezien de plaatsingslijst valt er voor hem niet veel winst te boe ken. Lijstaanvoerder Van Dop peren uit IJsselstein is met een moyenne van 19.09 favoriet. De rest van het deelnemersveld zal moeten strijden om de resteren de podiumplaatsen. De partijen over 180 carambo les beginnen vrijdag om 11.00 uur. Zaterdag wordt om 10.00 uur vervolgd. De finale is zon dag om 15.00 uur. Hoei, Waalse Pijl. Mannen: 1. Astarloa (Spa) 199,5 km in 4.39.17 (42,860 km/u), 2. Aitor Osa (Spa) 0.16, 3. Sjefer (Kaz) 0.56, 4. Unai Etxebarria (Ven) 1.00, 5. Kolobnev (Rus) 1.06,6. Mason (Ita) 1.08,7. Moreni (Ita) 1.13, 8. Castresana (Spa) 1.15, 9. Moreau (Fra) 1.19, 10. Mazzoleni (Ita), 11. Di Luca (Ita) 1.34, 12. Boogerd 1.36, 24. Vandenbroucke (Bel) 1.51,31. Ullrich (Dui) 2.01,43. Lotz 2.16, 51. Freire (Spa) 2.29,75. De Groot 11.17. Vrouwen: 1Cooke (GBr) 97,5 km in 2.40.52 (36,366 km/u), 2. Paimer-Komar (Can) 0.04, 3. Wood (Aus) 0.09,4. Pucinskaite (Lit) 0.11, 5. Gollan (Aus), 6. Br a ndli (Zwi) 0.21,7. Ne- ben (VSt), 8. Luperini (Ita) 0.23, 9. Melchers (Ned) 0.24,10. Worrack(Dui), 39. Ghita Belt man 3.03, 43. Visser 3.09, 45. Doedee 3.13, 46. Bosman 3.14. Stand wereldbeker: 1. Co oke 157 punten, 2. Carrigan (Aus) 140, 3. Melchers 124,4. Schleicher(Dui) 120, 5. Za- birova (Rus) 94, 37. Bosman 10, 40. Ghita Beltman 7,48. Visser 3. Wolfsburg. Ronde van Nedersaksen. Eerste etappe, eerste deel, tijdrit: 1. Rich (Dui) 13,2 km in 15.21, 2. Belohvosciks (Let) 0.29, 3. Schmidt (Dui) 0.39,4. Liese (Dui) 0.50,5. La- demann (Dui) 1.04, 6. Hondo (Dui). Eerste etappe, tweede deel. Wolfsburg - Goslar: 1. Wilhelms (Dui) 102,2 km in 2.35.05, 2. Hon do, 3. Pollack (Dui), 4. Ruskys (Rus), 5. Dean (NZe), 6. Baumann (Dui), 10. Dekkers (Ned). Algemeen klassement: 1. Rich 2.50.22, 2. Belohvosciks 0.30, 3. Schmidt 0.40, 4. Liese 0.51,5. Hondo 1.01,6. Lademann 1.02. Savannah. Georgia Tour. Proloog: 1O'Neill (Aus) 4,2 km in 4.58, 2. Horner (VSt) 0.04, 3. Henderson (NZe), 79. Den Bakker (Ned) 0.27, 87. Traksel 0.29, 94. Wielinga 0.30,99. Veneberg0.31,101. Pronk, 108. Engels 0.32, 116. Van Groen 0.35, 117. Ten Dam, 119. Murk, 123. Van Rijn 0.36,126. Peetoom 0.38, 130. Mol 0.41. IJshockey New York. NHL play-offs, best-of-seven. Eastern Conference, kwartfinale: Philadel phia Flyers-Toronto Maple Leafs6-1. Phila delphia wint serie 4-3. Western Conference, kwartfinale: Vancouver Canucks - St. Louis Blues 4-1Vancouver wint serie 4-3. Colora do Avalanche - Minnesota Wild 2-3. Minne sota wint serie 4-3. donderdag. ■9 Biljarten Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 6. 3BSD-Sporthuis Ruisch. Locatie: Huis van Nassau, Zierik zee. Aanvang: 19.30 uur. Driebanden toernooi Colijnsplaat 405, 4e ronde. Locatie: Café Juliana, Colijns plaat. Aanvang: 19.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 47