PZC Begin ruiming asbest www.pzc.nl/recepten Kunstwerk doelwit van vandalen Ouderenwoningen op fruitverwerkend bedrijf in Biervliet DIVERSE PLAATSEN Kamer van Koophandel stelt commissie in om interne problemen op te lossen >18 (SCHOUWEN-DUIVELAND) Drugsdealer aangehouden in Terneuzen Automobiliste lichtgewond bij eenzijdig ongeval WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN donderdag 24 april 2003 Onenigheid Impasse Tekort aan bestuursleden baart ANBO grote zorgen Drankrijder flink over de schreef Mijn vriend zit elke avond te chatten. Korrelatie. Meer dan u denkt. Oud-rechter moet ruzie sussen door Jeffrey Kutterink MIDDELBURG - Oud-kanton rechter H. Bruin gaat de com missie voorzitten die een oplos sing zoekt voor de knetterende ruzie in het bestuur van de Ka mervan Koophandel. De benoe ming heeft heel wat voeten in de aarde gehad, want de FNV heeft de afgelopen maand tien eerder voorgedragen voorzitters afge wezen. Of de commissie de aan vankelijk gestelde deadline van 1 juni haalt, is de vraag. De FNV wil meewerken, maar blijft kri tisch. De eerste tekenen dat het niet botert tussen de leden van het algemeen bestuur werden in ja nuari vorig jaar zichtbaar. Het bestuur bestaat uit drie groe pen: de werknemers (FNV, CNV, de Unie)MKB Zeeland en de Brabants-Zeeuwse Werkge versvereniging. In het net gekozen algemeen be stuur ontstond onenigheid over de procedure voor het kiezen van een nieuwe voorzitter. De brand leek te zijn geblust, maar sloeg in november om in een uit slaande brand bij het invullen van een vacature in het dage lijks bestuur. De door de vakbonden voorge stelde kandidaat werd door een meerderheid weggestemd. De FNV hield vast aan de kandi daat, maar ook bij de tweede stemming redde die het niet. De FNV stapte daarop kwaad uit het bestuur. Tot de dag van van daag heeft de bond haar werk voor de Kamer opgeschort. Tijdens de bestuursvergadering op 20 maart stelde MKB Zee land voor een commissie in te stellen die 'zonder voorwaarden vooraf gaat bemiddelen om uit de impasse te komen'. Met de lijmpoging moet 'verdere scha de aan de Kamer, personen en geledingen worden voorko men'. De FNV ging akkoord, maar sprak uit het werk voor de Kamer niet te hervatten voordat een oplossing is gevonden. „Het door E-tjgène Verstraeten HOEK - Het gewest Zee landvan de Algemene Ne derlandse Bond voor Ou deren (ANBO) maakt zich grote zorgen over de klei ne bezettingsgraad van sommige afdelingsbestu ren. Ook het gewestbe- stuur kampt met een te kort aan bestuursleden. Voorzitter E. Velthuijsen- Mattijsen van het gewest Zeeland schetste de pro blemen in haar openings woord tijdens de algeme ne ledenvergadering in de Braakman in Hoek. Het is volgens Velthuijsen geen uitzondering dat de be stuursfuncties minimaal bezet zijn, of dat één per soon een hele afdeling draaiende houdt. „Hier door kan de belangenbe hartiging voor de leden wel eens in de knel ko men." Daarnaast zitten bestuursleden van afde lingen vaak ook nog in een seniorenraad, een bon- denberaad, of een ander overlegorgaan. Dat vergt extra inzet voor een klein groepje mensen. „Ook in het gewestbestuur vindt kaalslag plaats", betoog de Velthuijsen. Drie zit tende leden nemen af scheid en voorlopig komt er nog maar één verse kracht voor terug. Het ge west is daarom dringend op zoek naar een penning meester en een secretaris. „We moeten alle zeilen bijzetten om met zón klei ne bezetting de belangen van onze leden te kunnen blijven behartigen", aldus de voorzitter. KAPELLE - Een 25-jarige au tomobilist uit Kapelle is giste ren rond 20J 5 uur aangehou den met een slok te veel op. De man reed op de Goesse- straatweg in zijn woonplaats toen de politie hem aanhield. Uit ademanalyse bleek dat de man vier maal te veel had ge dronken. Hij kreeg een dagvaar ding en zijn rijbewijs werd inge nomen. Wilt u ziclt ah World Partner inzetten room duurzaam partnership^ met ondernemers? Of trilt u graag meer informatie? Neem dan contact op met World Partners (0317) 31 7765. Groenendaalseweg 35 6871 CN Renkum Tel. 31-(0)317-3 1 77 651 Fax 31-(0)317-3181151 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 info@worldpartners.orj www.worldpartners.org Bel of mail eens met Korrelatie. Wij geven informatie, hulp en deskundig advies. Bel: 0900- I 450 doctpm) of mail: vraag@korrelatie.nl Zou hjj een ander hebben? is chantage om een lijmpoging te koppelen aan het hervatten van het werk", zegt J. Breen, re giobestuurder Zuidwest van de FNV. „Afgesproken is dat geen voorwaarden vooraf worden ge steld." De FNV, BZW en MKB hebben de afgelopen maand namen van voorzitters aangedragen. „Maar die tien voorgedragen voorzitters waren niet onafhan kelijk. Dat is wel de eis", rea geert Breen. „Anders hadden we Johan Stekelenburg wel kun nen vragen. Eindelijk is er nu sprake van een onafhankelijk voorzitter." De commissie die de impasse onder leiding van Bruin pro- TERNEUZEN - De politie heeft gisterochtend een 43-jarige vrouw uit Terneuzen aangehou den in verband met een onder zoek. Zij wordt verdacht van betrokkenheid bij de handel in harddrugs. De aanhouding volgde op huis zoekingen die de politie op don derdag 10 april in Terneuzen deed. Drie woningen werden doorzocht. Bij de huiszoekingen werd een halve kilo cocaïne in beslag genomen. Ook legde de politie beslag op een een aanzienlijk geldbe drag. Daarnaast hield de politie toen drie mannen uit Terneuzen aan. Het betrof een veertigjarige in woner van Terneuzen, een 41- jarige Terneuzenaar en een 56- jarige inwoner van die stad. De oudste van het drietal is inmid dels in vrijheid gesteld, de ande re twee Terneuzenaren zitten nog in voorarrest. Het onderzoek naar de hard drugs wordt voortgezet. De po litie sluit verdere aanhoudingen in verband met deze zaak niet uit. doorRenévan Stee BIERVLIET - Steeds meer ge handicapten, mensen met psy chische klachten en (demente rende) bejaarden bezoeken wekelijks een of meerdere dag delen een zorgboerderij voor een zinvolle dagbesteding. Naar aanleiding van de opmars van deze nieuwe vorm van zorg, heeft Theo van Weijnsbergen uit Biervliet het idee opgevat een woonvorm voor ouderen te in troduceren op zijn fruitverwer- kingsbedrijf aan de Zuidlange- weg tussen Driewegen en Hoofdplaat. „Het is de bedoeling een combi natie te maken tussen een zorg boerderij en een volwaardige voorziening voor zelfstandige functionerende bejaarden die op het platteland willen wonen. In feite gaat het niet om een zorgvoorziening zoals we die nu al kennen, maar eerder om het inspelen op de toenemende ver grijzing en de mogelijkheden die deze ontwikkeling biedt", verklaart Van Weijnsbergen. Het plan wordt ondersteund door Buitenkans, centrum voor ondernemen op het platteland. Evenals Van Weijnsbergen zien zij kansen voor het project dat kansen biedt om op het eigen bedrijf inkomsten te verwerven met nevenactiviteiten. „Zoals bekend staat de landbouwsec tor al geruime tijd onder druk. Om te overleven is het ho» noodzakelijk andere dingen brjtedoenDeimtiatievendiel wil ontwikkelen doeikdusni! puur voor de lol. Er is ook zeker winstbejag aan verh den" legt Van Weijnsbergen J Een concrete invulling van 2ijj plannen heeft Van WeM»' gen nog niet. Hjj denkt aan® met vier of vijf apparW, die ruimte bieden aan maij: maal twintig bejaarden en alle gemakken zijn voorzien Zijn ideaalbeeld is de realisati van een woongemeenscha waar ae bewoners gezamenlii activiteiten ontplooien Weijnsbergen denkt hierbijon' der meer aan groenten en gezamenlijk koken of eten: Ook wil hij zijn gasten opwiji willige basis de mogelijkheid bieden kleine klusjes te doenoi de boerderij. Vooralsnog verkeren de plai nen van Van Weijnsbergen i een pril stadium. Ook beseft hi dat de haalbaarheid van groot aantal factoren afhanki lijk is. „Allereerst is de reaiisj tie van een woningcomplex i de polder bestemmingsplan™ tig gezien een moeilijke zaal Daarnaast moet nog wordenai gewacht hoe de buurt reageei en hoe snel er vergunningeni subsidies worden verleend. D alles neemt echter niet wegd ik voldoende aanleiding zie» verder te gaan met de uit» king van mijn ideeën." IJZENDIJKE - Woensdag middag rond 17.30 uur vond er Op de Mauritsweg in IJ- zendijke heeft zich gisteren een eenzijdig ongeval voor gedaan. Daarbij raakte een twintigjarige automobiliste uit de gemeente Sluis licht gewond. De vrouw reed over de Mau ritsweg, komende uit de rich ting van IJzendijke, toen zij door nog onbekende oorzaak in de berm raakte en botste tegen twee bomen. De vrouw werd met lichte verwondin gen per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis it Terneuzen. Daar werd haar gezondheidstoestand enigi tijd geobserveerd. De auto raakte zwaar be schadigd. Stichting World Partners door Raymond de Frel IJZENDIJKE - In en om de afgebrande schuur aan de Watervlietseweg in IJzendijke is sloopbe drijf Vermeulen uit Breskens gisteren begonnen met het opruimen van asbest. De schuur achter villa de Jufferschans, gevuld met vlas en stro, brandde zondagmiddag volledig uit. Het dak van de opslagplaats bestond uit as- bestplaten, waarvan grote stukken door de hitte wegsprongen. Die kwamen tot tweehonderd me ter ten noorden van de schuur op akkerbouw grond terecht. De opruimwerkzaamheden duren naar verwachting drie a vier dagen, waarna een onafhankelijk bedrijf een controle uitvoert. Van gevaar voor de volksgezondheid is geen spra ke. Vanwege het asbestgevaar waarschuwde de poli tie de inwoners van IJzendij ke zondag met een ge luidswagen, werd bewoners in een straal van vijf honderd meter geadviseerd ramen en deuren ge sloten te houden en werd een deel van de rijksweg N61 afgesloten. De nabluswerkzaamheden duur den tot maandagmiddag. foto Camile Schelstraete www.pleegzorg.nl beert op te lossen, bestaat uit zes mensen: twee uit elke geleding. Opmerkelijk is dat de vak bondsvertegenwoordigers van de FNV zijn. Breen: „Het CNV vertrouwen we niet op dit punt. Die vaart een eigen koers. Dat is al sinds januari vorig jaar zo, toen een nieuw bestuur is aan getreden. Met de Unie onder houden we wel contact." Breen erkent dat de zaak 'uit de hand is gelopen'. „Maar we gaan pro beren uit de impasse te komen, mits geen voorwaarden vooraf worden gesteld." Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren), of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. door Miriam van den Broek Hoe meer je mui een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dat je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven. World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen mei de lokale bevolking wor den opgezet. In India is dat een zijderupsenproject ter ondersteuning van de lokale kostschool. Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun harti nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten. Er is nog zoveel te doen. En het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie. World Partners werkt vanuit een christelijke visie. e ondersteunt bedrijfsprojecten in tweede- en derdewereldlandenmet financiële bijdragenpersoonlijke inzet en gebed van (christen) zakenmensen. VLISSINGEN - Het kunstwerk in de Bloemenlaan in Vlissin- gen, een lichtbak met daarop een Marokkaanse man en een Arabische tekst ernaast, is de laatste tijd doelwit van vanda len. Vier weken geleden liet Le on Riekwel van het Buro Beel dende Kunst Vlissingen het kunstwerk repareren. Nu is er opnieuw een baksteen doorheen gegooid. „Het lijkt wel een heel gerichte actie", zegt Riekwel. „De ande re lichtbakken in deze straat worden niet vernield. Twee jaar geleden werd er wel met stenen naar de kunstwerken gegooid. Nadat we er één verplaatsten, ging het goed. Ik krijg de indruk dat de daders zich op dit kunst werk richten omdat er Arabi sche woorden op staan. Ik vind het vooral erg omdat dit juist een kunstwerk is van alle bewo ners. Zij hebben het zelf uitge kozen." Riekwel gaat van de vernieling aangifte doen bij de politie. Op de vernielde lichtbak staat aan de ene zijde het beeld van een Marokkaanse man met een hoed en een zonnebril. In zijn bril staan een zon en een palm boom afgebeeld. De tekst naast het beeld betekent 'Op een hel dere dag kun je voor altijd zien'. Op de andere kant van de licht bak staat informatie over het kunstwerk en de maker. Een baksteen is helemaal door het kunstwerk heen gegaan. Aan de linkerkant zijn nog net delen van de Arabische spreuk zicht baar. De lichtbak maakt deel uit van het project Las Vegas van Mar tin Riebeek uit Breda en is be doeld als eerbetoon aan een Voorde tweede keer is het kunstwerk aan de Vlissingse Bloemenlaan vernield. foto Ruben Oreel internationale straat en stad. De tien lichtbakken en drie neonwerken zij n in januari 2 0 01 onthuld. De komst ervan moest de herin richting van de Bloemenlaan iets extra's geven. De gemeente vroeg na die herinrichting aan de bewoners of ze ook een kunstwerk wilden. De bewo ners vonden dat goed, maar eis ten dat het geen beeld op een sokkel werd. Een commissie van bewoners, ambtenaren en kunstkenners hebben uiteinde lijk een keuze gemaakt uit vijf tien ontwerpen van verschillen de kunstenaars. Wie zorgt voor een kind als de ouders dat even niet kunnen? Dan is het geweldig dat mensen als u die zorg overnemen Wilt u meer weten over zo'n tijdelijke ouderrol? Kijk dan op www.pleegzorg.nl of bel 0800 - 022 34 32 'émmmËÊÈÊm

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 46