PZC PZC Thoolse jeugd controleert verkeer Overheidspersoneel op de pedalen Riolen vrij van chloorbleekloog Mosselvissers kunnen weer Waddenzee op b 15 Inzameling knuffels Nieuwbouw De Schutse in SintAnnaland kan doorgaan Drankrijder over de schreef donderdag 24 april 2003 Taxatiedag oude boeken Rommelmarkt agenda op de Zone Vroege vogels Schotsman Enthousiast Concert Heilsleger Concert Lezing over vijvers Gevangenisstraf voor wegpiraat Boete voor wildkampeerders Celstraf voor woninginbraken Inbraken op klaarlichte dag Aantal terrassen uitgebreid Gevolgen flPELLE - Een 25-jarige au tomobilist uit Kapelle is giste ren rond 20.15 uur aangehou den met een slok teveel op. De man reed op de Goesse- straatweg in zijn woonplaats toen de politie hem aanhield. Uiteen ademanalyse bleek dat de man vier maal te veel had ge dronken. De Kapellenaar kreeg een dag vaarding en zijn rijbewijs werd ingenomen. VLISSINGEN - Op zaterdag 17 mei wordt een landelijke inza- nielactie gehouden met als titel: Vrede werkt Aanstekelijk. Aan kinderen en ouders wordt ge vraagd om een knuffel of geld naar een inzamelpunt te bren- gen. De actie is onderdeel van de maand van de vrijheid. De op brengst is bestemd om de bouw van twee vredesparken in Sara jevo enTuzla te verwezenlijken. De landelijke organisatie is de stichting Motherhood. De knuf fels zijn ook bestemd voor de kinderen van Irak. Vanaf vandaag tot 17 mei kun nen knuffels en euro's worden ingeleverd bij de Drukkery op deMarkt in Middelburg. Op 17 mei wordt er een knuffel- markt op de Markt in Middel burgen Goes gehouden. In Vlissingen wordt dan op de hoek van de Walstraat en de Lange Zelke een verzamelpunt ingericht. In Oostburg is voor de wereld winkel op het Raadhuisplein gekozen, in Hulst in de Basis school aan de Tabaksstraat. KLOETINGE - In de consistorie van de Geerteskerk in Kloetinge wordt morgen een taxatie- en inkoopdag van oude en antieke boeken gehouden. De taxaties beginnen om 10.00 uur. GOES - Bij het Gasthuis in Goes wordt dinsdag een oranjerom- melmarkt gegeven. De rommel markt begint om 13.30 uur. STREEKACTIVITEITEN REDACTIE bevelanden/tholen Voorstad 22 Postbus 31 1460 AA goes Tel: (0113) 273000 Fax: (0113) 273030 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'ngrid Huibers Mieke van der Jagt RobPaardekam Steffan ter Maat centrale redactie Oostsou bu rgse weq 10 Postbus 18 4380 AA vlissingen Tel: (0118)484000 Fax: (0118)470102 mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl Email: web@pzc.nl Zorgcentrum komt er toch door Steffan ter Maat SINT - MAARTENSDIJK - Het college van Gedeputeerde Sta ten heeft burgemeester en wet houders van Tholen laten weten dat de nieuwbouw van zorgcen trum De Schutse in Sint Anna- land doorgang kan hebben vol gens de originele bouwplannen. Het bezwaar van De Zeeuwse Molen, de vereniging tot behoud van molens in Zeeland, is onge grond verklaard. De Schutse is gelegen aan de F. M. Boogaardweg 10. Op deze locatie moet ook de nieuwbouw van het zorgcentrum komen. De bewoners hebben daarom een tijdelijk onderkomen in de noodlocatie aan de F.M. Boog aardweg 19. De bewoners zullen hier zo'n anderhalf jaar moeten verblijven tot de nieuwbouw op de oude locatie is voltooid. Naast de nieuwbouwlocatie ligt de windmolen De Vier Winden. De moleneigenaars maakten in eerste instantie bezwaar tegen de nieuwbouw. Nadat werd overeengekomen dat de molen- bezitters een stuk grond van 400 vierkante meter ten behoeve van de terreinindeling rondom de molen konden overnemen van De Schutse en er enkele ge plande bijgebouwtjes niet wor den gebouwd, werd het bezwaar ingetrokken. De Zeeuwse Molen diende ook een bezwaar in en hield ook voet bij stuk. De vereniging is van mening dat de molenomgeving zo goed mogelijk moet worden beschermd, zeker ook omdat het om een rijksmonument gaat. In de huidige omgeving zou de mo len al te weinig wind vangen en met de geplande nieuwbouw zou dit alleen maar slechter worden. De Zeeuwse Molen stelde daarom voor om de bouw aan te passen, of om de bouw op een andere locatie te laten plaatsvinden. Het hoogste punt van de nieuw bouw wordt 11 meter en binnen het bestemmingsplan is 13 me ter toegestaan. Het probleem was wel dat de goothoogte bo ven de maximaal toelaatbare hoogte kwam. Volgens Gedepu teerde Staten kan dit echter wel worden toegestaan omdat het slechts om een 'geringe' afwij king gaat. Verder zijn Gedeputeerde Sta ten ook van mening dat een cul tuurhistorisch monument zoals de molen behouden moet wor den en moet kunnen functione ren. Het college onderstreept dat de zogenaamde molenbe schermingszone er niet beter op wordt, maar dat er bij het ont werp van het nieuwe zorgcen trum zo veel mogelijk rekening is gehouden met deze zone. Het college van Tholen stelde dat er geen sprake van een on evenredige aantasting was en Gedeputeerde Staten deelt deze mening. Daarbij was het voor het dage lijks provinciebestuur van doorslaggevend belang dat de molen niet voor bedrijfsmatige doeleinden wordt gebruikt. Bo vendien kan de molen - ook al zou deze niet meer optimaal ge bruikt kunnen worden - nog wel blijven functioneren. GOES - Sportpunt Zeeland, 13.00-14.35 uur Line Dance door Country Club The Southern Riders; Wijkgebouw Jan Ligthart, 19.00 uur: Technika 10 voor meisjes van 10 t/m 12 jaar; KAPELLE Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 12.00-13.00 uur: Bewegen voor carapatiënten; KORTGENE - De Pompweie, 19.00-20.00 uur: Inloopgesprek voor iedere inwoner van Kortgene; 20.00 uur: Openbare ver- gadering van de dorpsraad; KRUININGEIM Ons Dorpshuis, 13,00-17.00 uur: Biljartcompetitie senio ren; THOLEN - Meulvliet, 20.00 uur: EO Vrouwzijn-avond rond het thema 'Perso nality!' door de Evangelische Omroep; YERSEKE - Dorpshuis De Zaete, 19.30 uur: Informatieavond breedbandinter net op de bedrijventerreinen. KAMPERLAND - De Konink lijke Nederlandse Natuurhisto rische Vereniging houdt zater dag een Vroege-vogelexcursie °P de Schotsman Ruiterplaat Mj Kamperland. Onder leiding van Piet de Keu- aing kunnen mensen bij zons opgang kijken en luisteren naar vogels. De excursie begint om zes uur 's morgens bij het par- keerplaatsje aan de Schotsman- Annet Vroegop laat een automobilist blazen. door Steffan ter Maat THOLEN - De Jongeren Organisatie Tholen (Joth) heeft gistermiddag op ver schillende plekken in Tholen en in Poort vliet het verkeer gecontroleerd. Bestuur ders werden daarbij door de jongeren gewezen op eventuele overtredingen en het belang van de verkeersveiligheid voor de jeugd. Eén van de aandachtspunten van Joth is de verkeersveiligheid van de j ongeren. In dat kader werd de controle gisteren uit gevoerd, in samenwerking met 3VO, de gemeente, Stichting Jeugd- en Jongeren werk en de politie. De eerste controle op de Grindweg in Tholen leverde aan overtredingen niet veel op. Twee 'hardrijders' werden aan gehouden omdat ze respectievelijk 51 en 53 kilometer per uur reden. Zoals afge sproken werden er geen boetes uitge deeld, maar spraken de jongeren de over treders aan op hun gedrag en werd er een foldertje van 3VO uitgedeeld. Ook werd een aantal bestuurders staande gehou den zonder dat er sprake was van over tredingen. Na de controle op de Grindweg werd de Ten Ankerweg gecontroleerd. Een van de zes Joth-leden die daarbij aanwezig was, was de veertienjarige Annet Vroegop uit Stavenisse. Gehuld in een hesje van de politie en met een pet op van een van de aanwezige agenten mocht ze de straat oplopen en een auto naar de kant dirige ren. De bestuurder - die geen overtreding be ging - reageert positief als hij van Annet hoort waarom hij werd staande gehou den. ,,Ik vond het wel spannend om zo maar de weg op te gaan en om iemand naar de kant te wijzen. De mensen reage ren positief en ik denk dat het ook wel zin heeft", vertelt Annet. „Door deze actie denken bestuurders toch even na over de veiligheid, iets wat ze waarschijnlijk an ders niet hadden gedaan." Jeugdzorgspecialist van de politie C. Reitsma was bij de controle aanwezig en ook enthousiast over het initiatief: „Ik vind het leuk dat de jeugd zo betrokken is. Misschien steekt de bestuurder iets van de actie op en ik hoop dat de jeugd door zo'n actie op een gegeven moment ook bij zichzelf te rade gaat. Daarom mag van mij een dergelijk initiatief ook foto Willem Mieras worden genomen als het bijvoorbeeld gaat om vandalisme." Dat de jeugd zichzelf nog iets kon leren bewees Joth-lid Hermen Geluk (16) uit Sint Philipsland. Hij kreeg de smaak van het staande houden gedurende de mid dag steeds beter te pakken. Zo hield hij een scooterrijder staande die 44 kilome ter per uur reed op de Ten Ankerweg, waar deze maar 30 kilometer mocht. Na dat Hermen de scooterrijder hierop aan sprak bekende hij later echter dat hijzelf een brommer reed die opgevoerd is en 80 kilometer per uur kan. „Dat zou ik er op deze weg misschien niet mee gereden hebben, hoor", verdedigde Hermen zich.,Maar misschien moet ik er toch maar eens over nadenken dat dat ei genlijk niet kan en misschien moet ik ook maar iets aan de brommer doen..." ZIERIKZEE - Het stafmuziek korps van het Leger des Heils komt naar Zeeland voor drie openluchtconcerten. De 31 muzikanten onder leiding van de Engelse kapelmeester Howard Evans treden zaterdag 26 april om half één aan in de muziektent op het Havenplein in Zierikzee. Aansluitend be gint om drie uur het optreden op de Markt in Goes, gevolgd door een uitvoering om zeven uur 's avonds in het Heilsgebouw aan de Ravelijn in Goes. De volgen de dag geven de muzikanten hun medewerking aan de heili gingssamenkomsten (aanvang 10.00 uur) in beide plaatsen. Het bezoek aan Zeeland wordt zon dag afgesloten met een concert in de Goese Manhuistuin, dat om 12.30 uur begint. YERSEKE - Het christelijk mannenkoor Zeeland geeft morgen een concert in de geref o- meerde kerk van Yerseke. Het is de eerste keer dat het koor, dat onder leiding staat van Peter Wildeman, Yerseke aandoet. Het concert begint om 19.30 uur. '~-iV'' t s •-/ i 1 wr -- '1 "V- ,'wV gV-V i- K-K Sc Marine-overste Brunia gaf het startschot voor de toertocht. KAPELLE - In het verenigings gebouw van aquariumvereni ging De Vuurneon vindt morgen een lezing plaats. Dhr. Van de Klooster spreekt tijdens de le zing over de vorming van vi j vers en over de dieren die erin thuis horen. De lezing begint om 20.00 uur. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Zo'n 140 mensen hebben gisteren meegedaan aan de Ronde van Walcheren. De recreatieve fietstocht van negentig ki lometer lang wordt georganiseerd door de Koninklijke Marechaus see en de Marine. De ronde is bedoeld voor fietsers die bij de overheid werken, zoals MIDDELBURG - Een achttienjarige inwoner van Meliskerke is gisteren in Middelburg voor een aantal ernstige verkeersde licten veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, een rij ontzegging van drie j aar en negen maanden, 240 uur werkstraf, 28 uur leerstraf alcoholdelin- quentie en 845 euro boete. De rechtbank achtte bewezen dat de jonge wegpiraat onder invloed van alcohol een ernstig ver keersongeval (op 29 mei vorig jaar in Veere) heeft veroorzaakt en die dag zonder rijbewijs en zonder verzekering had gere den. Ook heeft hij op 11 januari dit jaar in Vlissingen dronken een auto bestuurd. Verder heeft hij levensgevaarlijke risico's genomen door met hoge snelheid te rijden om zodoende aan de aandacht van de politie proberen te ontsnappen. Dat lukte hem niet. Uit een rapport van de reclassering, kort voor het verkeersin- cident in Vlissingen was gebleken dat de kans op herhaling groot was, omdat hij de ernst van zijn gedragingen niet inzag. VEERE - Twee Franse toeristen en een Duitser zijn dinsdag avond bekeurd voor illegale recreatie. Zij hadden hun camper opgesteld aan de Kanaalweg Westzijde in Veere. Ook op de Veersedam zijn twee eigenaren van campers op de bon geslin gerd voor wildkamperen. De nationaliteit van deze mensen is onbekend. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Vlissingen voor een aantal wo ninginbraken veroordeeld tot anderhalfjaar gevangenisstraf plus drie maanden voorwaardelijk met toezicht van het ZCAD. De Vlissinger heeft de woninginbraken in Vlissingen en Oost-Souburg, gepleegd in oktober vorig jaar en maart dit jaar, bekend. Aan slachtoffers moet hij 1056 euro schadever goeding betalen. De man is al jaren verslaafd aan harddrugs en gaat op het dievenpad om in zijn verslaving te kunnen voorzien. BURGH-HAAMSTEDE - Bij een inbraak aan de Lijsterbes- weg in Burgh-Haamstede zijn dinsdag sieraden gestolen. De diefstal gebeurde vermoedelijk tussen één en twee uur 's mid dags. De waarde van de spullen was gisteren nog onbekend. Rond hetzelfde tijdstip werd er eveneens ingebroken in va kantiewoning in die straat en een bedrijf aan de Roterij in Burgh-Haamstede. De politie gaat er vanuit dat de daders op zoek waren naar geld, omdat in beide laatstgenoemde gevallen andere waar devolle goederen ongemoeid werden gelaten en er niets werd weggenomen. ZIERIKZEE - Zierikzee heeft er een terras bij en daarmee is een lang gekoesterde wens van restaurateur H. Landman van restaurant Spijslokaal De Beuze in vervulling gegaan. Land man ijvert al geruime tijd voor een eigen terras, maar kreeg daar tot voor kort geen toestemming voor. Recentelijk heeft de restauranthouder overeenstemming bereikt met de ge meente Schouwen-Duiveland. Om het terras recht tegenover het restaurant mogelijk te maken is de invalidenparkeer plaats iets opgeschoven. Op het nieuwe terras is plaats voor vijftig gasten. weet de gemeente niet zeker of ze voor deze oplossing kiest. An dere mogelijkheden zijn het wa ter afvoeren of ter plaatse laten neutraliseren. In het laatste ge val wordt natriumbisulfiet aan het vervuilde water toegevoegd. Het chloorbleekloog, dat wordt gebruikt om zwembadwater te ontsmetten, lag opgeslagen in een opslagtank achter zwembad Haestinge in Sint- Maartensdijk. Tijdens aanpas singswerkzaamheden aan de pompinstallatie van het zwem bad begon de tank afgelopen dinsdag door nog onbekende oorzaak te lekken. Daardoor kon drieduizend liter chloor bleekloog het riool bereiken. De gevolgen voor het eiland Tholen hadden nog veel groter kunnen zijn als het riolerings water niet tijdig was opgevan gen. In dat geval had het afvalwater de waterzuiverings installatie net buiten Sint- Maartensdijk kunnen bereiken. Ongezuiverd rioolwater zou dan in het oppervlaktewater te recht zijn gekomen, waardoor de hele polder vervuild zou zijn. door Patrick de Block SINT-MAARTENSDIJK - Het rioolstelsel van Sint-Maartens dijk werkt sinds gisterimorgen weer naar behoren. Rond tien uur zijn de laatste resten chloor bleekloog uit het riool gepompt. Daarna zijn de afsluiters ver wijderd waarmee het verontrei nigde afvalwater werd geïso leerd. Het vervuilde rioolwater, zo'n 100.000 liter, zit momenteel in containers. Deze staan op het terrein van de gemeentewerk plaats in Sint-Maartensdijk. Werknemers van het water schap hebben daar gisteren en kele metingen verricht en zijn tot de conclusie gekomen dat de l'H-waarde van het water nage noeg neutraal is. Dit betekent dat het chloorbleekloog al zo veel is verdund en afgebroken dat het in kleine hoeveelheden, eventueel met wat extra ver dunning, op het rioolstelstel kan worden geloosd. De zuive ringsinstallatie bij Sint-Maar tensdijk en de bevolking van het eiland Tholen zouden hier geen hinder van ondervinden. Toch foto Ruben Oreel defensiepersoneel, ambtenaren van de gemeenten Veere, Vlissingen en Middelburg en brandweerlieden. Het doel van de tocht is de ma rine meer te betrekken bij Walcheren. Tijdens de tocht wordt een snelheid aangehouden van ongeveer vijfentwintig kilometer per uur. „Het is allemaal netjes verlopen", zegt organisator Patrick de Oude over de 23ste editie van de Ronde van Walcheren. „Er waren geen valpartijen en het was lekker weer. Er stond bijna geen wind." door Harmen van der Werf YERSEKE - Mosselkwekers kunnen op dinsdag 6 mei in de Waddenzee aan de slag met het opvissen van vijf miljoen kilo mosselzaad en 12,5 miljoen kilo halfwasmosselen. Dit ondanks dat de Waddenvereniging bij de Raad van State bezwaar heeft aangetekend. Het vissen mag toch beginnen, omdat de milieuorganisatie heeft afgezien van een verzoek tot schorsing van de visvergun ning. De Waddenvereniging zet direct in op een definitieve uit spraak van de Raad van State. Die zaak dient op 7 mei, volgens H. van Geesbergen van de mos selsector. Een uitspraak laat meestal enkele weken op zich wachten. De visserij, waarvoor vier weken zijn uitgetrokken, is dan zo goed als zeker al voorbij De Waddenvereniging vroeg de Raad van State vorig jaar wel de visvergunning op te schorten, omdat voedselgebrek zou kun nen ontstaan voor watervogels, met name eidereenden. De vis sers wonnen, maar konden door de procedure pas eind mei aan het werk. De visserij is dit jaar met 17,5 miljoen kilo veel be perkter dan vorig voorjaar, toen 37,5 miljoen kilo mocht worden opgevist. De producentenorganisatie mosselcultuur had, aldus Van Geesbergen, eerder met vissen willen beginnen in de Wadden zee dan 6 mei, maar is daarvan teruggekomen. Reden is dat mosselkwekers in het oostelijk Oosterschelde bang zijn dat af stervende schuimalgen op nieuw op hun percelen terecht komen. Als het even kan, bren gen zij hun mosselen van die percelen naar andere, westelij ker gelegen gronden in de Oos terschelde. Twee jaar geleden was er ook een schuimalgen- plaag. Veel mosselen raakten er mee bedekt en stierven. Dat willen de nu eerder gewaar schuwde mosselkwekers dit jaar voorkomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35