13 Verboden te vissen Tweede paasdag topdag tunnel Vliegtuigje crasht bij opstijgen Drie jaar cel voor fabricage xtc-pillen in cyberbunker Motorrijders vragen minister lager tarief W esterscheldetunnel Hond flardrijders, sluipverkeer en gebrek aan fietspaden Get more. Get more. T -Mobile' zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN donderdag 24 april 2003 Brasseriemenu Horizon Holland Bunga Tjenke Maori Maluku Groove Maand van de Vrijheid Woonkwaliteit DRVK KERY Markt 51 Middelburg (0118) 886886 Brand Bewegwijzering Beloftes K _i 's-Heer Abtskerke klaagt over verkeer doorRobPaardekam ..HEER ABTSKERKE - De be- ,ï0„ers van 's-Heer Abtskerke linden de verkeersveiligheid in hun dorp niet optimaal. Ze zeg- m dat er veel te hard wordt ge- «den, menen dat het sluipver- teer is toegenomen en missen (ietspaden langs de Kloetingse- negen de museumspoorlijn. De dorpsraad van 's-Heer Abts- kerke heeft eind vorig jaar een mot leefbaarheidsonderzoek gehouden onder de bewoners van twintig jaar en ouder. Maar jiefst 93 procent heeft de moeite genomen de enquête in te vul len. De resultaten zijn positief te Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Japanse wakamesoep en vegetarische quiche of varkenshaasje en - yoghurt-bosvruchtenijs €11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 26 april 11.30-16.30 uur informatie over de Molukken 14.00-16.30 uur Molukse dans en muziek tentoonstelling Giri Asih Kerusuhan Maluku Zeeuws-Molukse gedichten Vrede werkt aanstekelijk verschenen noemen. De verkeersveiligheid is het enige punt waar een meer derheid van de bevolking echt bezorgd over is. Ruim tweederde van de bewo ners weet punten te noemen waar ze het verkeer onveilig vinden. Met name De Kloeting- seweg, de Ploegstraat, de Ger- bernesseweg en de Polderweg worden vaak genoemd. Verder vindt 38 procent van de onder vraagden dat er over het alge meen zeer hard wordt gereden in het dorpVeel mensen hebben ook de indruk dat het sluipver keer door het dorp is toegeno men na de aanleg van de doseer- installatie aan de Verbartelweg in Goes. Harde bewijzen zijn daar overigens niet voor. Het waterschap heeft weliswaar metingen verricht, maar omdat nooit een nulmeting is uitge voerd, valt niet te bepalen of het sluipverkeer is toegenomen. Uit de resultaten van de enquête blijkt dat een groot deel van de bevolking (69 procent) graag een fietspad langs de Kloeting- seweg wil. Ook langs het muse umspoorlijntje zouden veel mensen graag zo'n pad zien ver schijnen. Er blijkt wel grote tevredenheid te bestaan over de woonkwali teit. Ruim tachtig procent spreekt over een dorp met veel saamhorigheid, waar je gemak kelijk contacten kunt leggen. 47 procent van de ondervraagden vindt het 'heel prettig' wonen in 's-Heer Abtskerke. 48 procent spreekt van 'prettig' en slechts vijf procent gaf als ar.1 woord 'het gaat wel'. Opvallend is wel dat 20 procent van de mensen aangeeft ooit uit het dorp weg te willen gaan. 7 procent wil bin nen één of twee jaar verhuizen. De overige 13 procent pas later. Veel ouderen (69 procent) vre zen dat ze wel moeten verhui zen, omdat het dorp niet genoeg voorzieningen kent voor hulp behoevende senioren. Ondanks de tevredenheid over de leefbaarheid zien veel men sen ook gevaren. Vooral de eventuele aanleg van een spoor lijn langs de A58 ziet 79 procent als zeer bedreigend. Ook het doortrekken van de Deltaweg richting de Westerscheldetun- nel zou volgens veel mensen (68 procent) slecht zijn voor 's-Heer Abtskerke. Over de voorzienin- Veel bewoners van 's-Heer Abtskerke willen graag een fietspad langs de Kloetingseweg. foto Willem Mieras gen in het ongeveer vijfhonderd zielen tellende dorp zijn de mensen over het algemeen te vreden. Vooral de rijdende win kel (waarin ook geld opgeno men kan worden), het dorpshuis en de JOP-container worden als zeer belangrijk getypeerd. De resultaten van het onder zoek zijn gisteren overhandigd aan burgemeester J. Gelok van Borsele. De dorpsraad zelf zal ze gebrui ken bij het opstellen van een dorpsplan. De dorpsbewoners krijgen vandaag allemaal een extra editie van de dorpskrant Poelpraat in de bus. Daarin worden de resultaten kort en bondig gepresenteerd. Douwe Eisenga €21,95 kijk ook op wwwdrukkeriimiddelburs. nl de in Woord Beeld Geluid Brasserie KATS - De klacht wordt veel gehoord: Zeeland staat vol met borden. Hier mag je niet picknicken, daar juist weer wel; dit gebied mag je niet betreden en dat stukje water is voor de moterboten. De vraag is of het wat helpt. In Kats op de Zandkreeksluis lijkt het bord 'verboden te vissen' juist een aansporing om de hengel uit te gooien. De redenering moet zijn dat er veel vis zit, anders stond er geen bord. Het kan ook zijn dat de hengelaars allemaal Russisch-sprekende toeristen zijn, die het latijnse alfabet niet kunnen lezen, laat staan een Nederlandse mededeling. Feit is, dat er wei nig wordt gevangen en dat de simmen voortdurend in de war raken. Misschien verdient het aanbeveling om een ander bord te plaatsen: 'verboden naar de boten te kijken'. foto Dirk-Jan Gjeltema door Wout Bareman TERNEUZEN - De Wester- scheldetunnel heeft tijdens het paasweekeinde bijna 55.000 voertuigen verwerkt. Vooral tweede paasdag was een topper. Die dag passeerden precies 18.014 (voornamelijk) perso nenauto's de tolpoortjes. Op Goede Vrijdag werden een klei ne 4000 voertuigen minder ge turfd, op zaterdag en zondag passeerden er iets meer dan 11.000 per etmaal. Uit het aantal contante betalin gen leidt de tunneldirectie af dat het vooral om toeristen ging; het aantal passages van abon nementhouders (met een t-tag) bleef ver bij de contante beta lers achter. Volgens woordvoer der I. de Moor van de tunnelex ploitant werden vrijdags al direct veel meer toeristen dan reguliere gebruikers gesigna leerd. „Dat we zaterdag en zon- dagnet onder de 12.000 voertui gen bleven, komt overeen met het beeld dat we al eerder had den, die eerste week met al dat tunneltoerisme niet meegere kend, natuurlijk. Tweede paas dag was een topdag en ook dat laat zich verklaren. Traditiege trouw gaan op die dag veel men sen op pad, zeker met dat mooie weer. Meer dan 10.000 passan ten betaalden toen contant." Dinsdag keerde het 'normale' beeld terug: zo'n 12.000 gebrui kers, de helft voorzien van een t- tag. Inmiddels beschikken 19.000 abonnementhouders over een echte t-tag, het apparaatje ach ter de voorruit waarmee de tol poortjes snel kunnen worden gepasseerd. Een kleine 10.000 abonnementhouders moeten het voorlopig nog doen met een tijdelijke t-tag (een kaartje met barcode). De Moor verwacht dat W je wél een nieuw abonnement, maar ben je nóg tevreden over je huidige toestel? *es dan voor het T-Mobile SIM Only introductieabonnement. Een abonnement waarbij raora! ingekochte belminuten goedkoper zijn. En dat voordeel kan nu wel oplopen tot Mei een SIM Only abonnement kun je al bellen vanaf 5 eurocent per minuut, tel je met dezelfde telefoon dus opeens stukken goedkoper! Wil je meer weten ',a de vele mogelijkheden en voordelen van T-Mobile? Ga dan naar de T-Mobile dealer, Nkoowww.i-mobile.nl of bel 0800-7123. ARNEMUIDEN - Een sportvliegtuig is gistermid dag in een sloot beland toen het wilde opstijgen van het vliegveld Midden-Zeeland. De twee inzittenden, een 38-jarige man uit Zoeterwoude en een 54-jarige man uit Pijnacker, bleven ongedeerd. De beide vleu gels van het vliegtuig raakten zwaar beschadigd. Het sportvliegtuig vertrok even over half vier uit Ar- nemuiden om naar Rotterdam te gaan. Nog voordat het kon opstijgen, boog het vliegtuig linksaf. Nadat het eerst de weg overstak, kwam de romp van het toe stel boven de sloot tot stilstand. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. Er stond op het vliegveld wel een straffe zijwind, maar die was vol gens politiewoordvoerder J. van Mourick niet ex treem hard. De luchtvaartpolitie stelt een onderzoek in naar de toedracht. foto Dirk-Jan Gjeltema door Aector Dooms MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren drie mannen uit Den Haag en Breda wegens bezit van een la boratorium in xtc-pillen ver oordeeld tot gevangenisstraffen van drie jaar. Het trio hield zich in de zomer van vorig jaar in een bunker in Kloetinge bezig met de productie van xtc-pillen. In de zogeheten cyberbunker bevond zich een computerbe drijf. Het deel van de bunker waar het lab was gevestigd, werd door een 43-jarige inwo ner van Goes verhuurd. De Goe- senaar werd gisteren door de rechtbank vrijgesproken, om dat hij niet had kunnen vermoe den dat het om de fabricage van synthetische harddrugs ging. Hij wist niet beter of hij had de ruimte verhuurd aan een Haags schildersbedrijf. Het drietal had zich eerder be ziggehouden met de productie van xtc-pillen in Vianen en in Den Haag voorbereidingshan delingen getroffen voor het opstarten van het lab in de cy berbunker van Kloetinge. Zij hadden een eigen inbreng in het productieproces, waarin twee Chinezen de leiding hadden. Een 54-jarige Hagenaar ver richtte hand- en spandiensten, zijn 56-jarige kompaan uit Den Haag zorgde voor de financie ring ende46-jarige inwoner van Breda deed als lasser zijn werk bij het opbouwen van de pro ductielijn. Vast stond dat het vervaardigen van 160 kilo xtc- pillen in de bunker van Kloetin ge was gelukt. De politie stuitte 27 juli vorig jaar toevallig op het xtc-lab toen de cyberbunker uitbrand de. Uit onderzoek bleek dat de Chinezen die zich voor de recht bank in Dordrecht moeten ver antwoorden, behalve in Kloe tinge ook betrokken waren bij xtc-laboratoria in Papen- drecht, Vianen en Dordrecht. Officier van Justitie R. Jeuken had vorige week tegen de drie mannen aanzienlijk hogere cel straffen (zes en viereneenhalf jaar) geëist. Tegen de Goesenaar eiste hij tweeënhalve maand ge vangenisstraf; de straf die hij in voorarrest had uitgezeten. iedere abonnementhouder eind mei over een 'echte' tag kan be schikken. „We vinden deze situ atie uitermate onplezierig. Het kost de gebruikers extra tijd omdat hun kaartje moet worden afgelezen via de tolgaarder. Ter wijl die tag juist bedoeld is om abonnementhouders een snelle tolpassage te garanderen." De tunnelwoordvoerder geeft toe dat het aantal aanvragen voor een tag de verwachtingen verre overschreed. De exploi tant was uitgegaan van zo'n 15.000 'tolkastjes'en bestelde er op voorraad 5000 extra. De Oos tenrijkse leverancier had al moeite die 20.000 te leveren en zag zich voor extra problemen gesteld toen de bestelling opliep tot bijna 30.000. De Moor: „Pro bleem is dat er geen tweede leve rancier te vinden is; het is nogal specialistisch werk." De tunneldirectie overlegt van daag met Rijkswaterstaat en de provincie over een betere be wegwijzering naar de tunnel. In het paasweekeinde meldden zich tientallen toeristen op de veerpleinen van Vlissingen en Breskens in de veronderstelling dat ze nog met de boot mee kon den. Handicap was ook, dat ze on derweg nergens waren gecon fronteerd met duidelijke waar schuwingsborden. door Harmen van der Werf DEN HAAG - De Motorrijders Actie Groep (MAG) heeft de hulp van minister De Boer van Verkeer en Waterstaat ingeroe pen om een lager motortarief voor de Westerscheldetunnel te krijgen. Volgens de MAG heb ben motorrijders daar recht op. De MAG is tot de actie richting minister De Boer overgegaan, nadat een protestrit van ruim tweeduizend motorrijders door de tunnel op de openingsdag op 15 maart en een gesprek met de tunneldirectie niets hebben op geleverd. MAG-beleidsmede- werker W. Taal is ervan over tuigd dat de tunneldirectie de Tunnelwet verkeerd uitlegt. Naar de geest van de Tunnelwet hebben motorrijders recht op een lager toltarief dan automo bilisten, schrijft Taal aan minis ter De Boer. Hij verwijst ook naar beloftes die de NV Wester scheldetunnel februari 2000 heeft gedaan in het eigen infor matieblad Tunnelinzicht. „Abonnementshouders betalen dus minder, en motorrijders ook", citeert de MAG. Taal vraagt minister De Boer of hij de uitleg van de motorrijders over een lager tarief voor moto ren deelt. Hij heeft zijn brief ook naar de Kamercommissie voor Verkeer en Waterstaat gestuurd Automobilisten en motorrijders zonder abonnement betalen momenteel vier euro voor een enkele reis door de tunnel. Vol gens Taal zou dat voor motoren terug moeten naar twee euro. In afwachting van de reactie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat is de MAG niet van plan naar de rechter te stap pen, aldus Taal. „Het is nog te vroeg. Als wij nu een rechtszaak zouden beginnen, zou de minis ter dat terecht kunnen uitleggen als een oneerlijk drukmiddel." Het Rijk is met de provincie aandeelhouder van de NV Wes terscheldetunnel De vierjarige Annabel gaat sinds kort naar de basis school en ze is ondanks haar nog prille leeftijd enorm leer gierig. Laatst had de school een blinde mevrouw uitgeno digd met haar geleidehond. Dat moest ze aan oma vertel len! Vol bewondering ver haalde Annabel over 'die me vrouw die helemaal niets kon zien en haar hond die weet dan de weg en die heet een ge leidehond'. Oma corrigeerde: „Die noe men ze dan een blinde-gelei- dehond." „Neenee", zei An- nebel. „Die hond was niet blind maar die mevrouw, die kon niks zien!" Advertentie Een jaar lang gratis SMS'en? Dat kan als je nu bij een 2-jarig abonnement ook een SMS- buncfel afsluit! Je krijgt dan het tweede jaar van je abonnement je SMS-bundels cadeau. Je kunt ook kiezen voor een 1-jarig abonnement. In dat geval is de SMS-bunde! de laatste 3 maanden van je abonnement gratis. Bij een 2-jarig abonnement hoef je bovendien geen activatiekosten te betalen. Verder berekent T-Mobile je geen kosten als je je nummer wilt meenemen. Wil je meer weten, ga dan naar de T-Mobile dealer, kijk op www.t-mobile.nl voor de actievoorwaarden of bel 0800-7123. i Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33