Kinderen promoten sukkelgangetje Chloorbleekloog uit rioolstelsel gehaald PZC Overheidspersoneel op de pedalen Tweede paasdag topdag tunnel 15 Inzameling van knuffels en geld Actiegroep opgelucht na besluit van Middelburgs college niet mee te werken agenda w donderdag 24 april 2003 jbddelburg - De gemeente Middelburg werkt niet langer „,ee aan het plan om kanotoch ten te houden door de Middel burgse vesten en watergangen, get verzet tegen het idee was te (root. Het college van B en W Jeeft nu besloten om het plan voorlopig niet in procedure te nemen. Sponsoractie Bedenkelijk Schijnveiligheid Gevangenisstraf voor wegpiraat Vlissingse winnaars schoolvoetbal Boete voor wildkampeerders. Twintig fietsen vernield Celstraf voor woninginbraken Inbraken op klaarlichte dag Onplezierig Drie jaar cel voor fabricage xtc-pillen Plan kanoverhuur afgeblazen jgn^Nadia Berkelder VLISSINGEN - Op zaterdag 17 uei wordt een landelijke inza- nelactie gehouden met als titel: Vrede werkt Aanstekelijk. Aan kinderen en ouders wordt ge vraagd om een knuffel of geld naar een inzamelpunt te bren- De actie is onderdeel van de maand van de vrijheid. De op brengst is bestemd om de bouw van twee vredesparken in Sara jevo en Tuzla te verwezenlijken. De landelijke organisatie is de stichting Motherhood. De knuf fels zijn ook bestemd voor de kinderen van Irak. Vanaf vandaag tot 17 mei kun nen knuffels en euro's worden ingeleverd bij de Drukkery op de Markt in Middelburg. Op 17 mei wordt er een knuffelmarkt op de Markt in Middelburg en Goes gehouden. InVlissingen wordt dan op de boek van de Walstraat en de Lange Zelke een verzamelpunt ingericht. In Oostburg is voor de wereldwinkel op het Raadhuis plein gekozen, in Hulst voor de basisschool aan de Tabaks straat. GRIJPSKERKE - De Jeugdraad van de Samen-op-Weggemeen- teuit Grijpskerke heeft tijdens het actieweekeinde voor War Child 980,44 euro opgeleverd. Het Middelburgse bedrijf Acti- wa wilde een steiger bouwen aan de Domburgse watergang bij de Laurens Stommesweg. Bij de steiger moest een huisje ko men waar bezoekers koffie kon den drinken. De kano's zouden vanaf dat punt de vesten en de watergangen in kunnen. Het be drijf wilde kanotochten houden over de Veerse en de Domburgse watergang, de Veerse Kreken en de Middelburgse vesten. De steiger zou als vertrekpunt voor wandel- en skatetochten kun nen dienen. Bij de Laan der Verenigde Naties was een par keerplaats voor vijftien auto's gepland. In januari leidde het kanoplan nog tot enthousiasme bij het college. „We zijn nog steeds en thousiast", zegt wethouder P. Bruinooge. „We vinden het een hartstikke goed idee. Maar we merkten dat er nogal wat weerstand tegen was. Boven dien is het nog niet duidelijk of de financiering wel rond komt. Dan zit je met een aantal onze kerheden en dan is het de vraag of je wel tijd en energie in het plan moet steken." Het plan is niet definitief van tafel, aldus de wethouder. ,,Stel dat ze een op stapplaats in de gemeente Veere vinden en opnieuw vragen of ze door de veste mogen varen. Dan kunnen we dat altijd nog op nieuw bekijken." M. Paauwe, een van de initia tiefnemers is teleurgesteld. „Te meer omdat het college eerst po sitief advies heeft uitgebracht." Hij noemt de ommezwaai 'zeer bedenkelijk'. „Het college heeft zijn oren laten hangen naar een groepje mensen. Er is altijd wel iemand die ergens tegen is.Vol gens hem heeft het financiële aspect geen rol gespeeld. „Ik denk niet dat de wethouder zicht heeft op onze financiën." Paauwe vindt dat het college had moeten proberen om de twee partijen dichter bij elkaar te brengen. „De belangen zijn niet goed tegen elkaar afgewo gen." Hij heeft zijn hoop nu ge vestigd op de gemeenteraad. G. Weezepoel van de actiegroep Nokano is blij met het nieuws dat het plan van de baan is. „Dat is hartstikke fijn. Dan hebben we toch succes gehad." De groep heeft, nadat de plannen bekend werden, de mening van de be woners van de singels gevraagd. Volgens Weezepoel is tachtig procent tegen het kanoplan. De actiegroep was bang dat de rust en de kwetsbare natuur van de vesten werden verstoord als er kano's gingen varen. Bewoners van de huizen aan de Domburg se watergang waren vooral on gerust over hun veiligheid en geluidsoverlast. STREEKACTIVITEITEN MELISKERKE - Ons Huis, 9.30 uur: Koers- lial; MIDDELBURG - Kerksteeg 5,14.00-15.00 uur:Tai Chi voor vijftigplussers en men sen met chronische aandoeningen, 19.00-20.00 uur: Tai Chi voor beginners Artemis Koudekerkseweg 133, 13.3C 15.30 uur: Training voor vrouwen die te tempen hebben met hevige emoties; Trefpunt, Nassaulaan, 20.00-22.00 uur: Computerclub en wijkinternetpunt; OOST-SOUBURG - Wijkcentrum De Re- genboog, 14.00-16.00 uur: Kaarten ma ten voor kinderen; ÏEERE-Stadhuistoren, 15.00-16.00 uur: Carillonbespeling door stadsbeiaardier 'lees van Eersel; VLISSINGEN - Theo van Doesburgcen- Imm, 14.00 uur: Ontmoetingsmiddag vijftigplussers; De Oude Stad, 9.30 uur: Peutergym van 2,5tot4jaar en 10.30 uur: Peutergym tot 2,5 jaar; le en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 130-12.00 uur: Koffie-contactochtend; Het Bolwerk, 13.00-13.45 uur en 14.00- 14.45uur: Gymnastiek vijftigplussers. Kinderen proberen met kaarten het publiek attent te maken op 30-kilometerzones in de stad. 13 30'_ door Anita Janse MIDDELBURG - Een knalgele school bus op de Markt in Middelburg trekt het oog van terrasjesmensen en winkelend publiek. Wie beter kijkt ziet dat de bus beplakt is met papieren verkeersborden. Kinderen delen flyers en stickers uit aan voorbijgangers. In beeld is de campagne 'Veiligheid moet beter: 30 kilometer'. „Deze actie is overbodig, er staan toch borden langs de weg"merkt een omstan der op. Een ander vindt het hoog tijd dat er meer aandacht komt voor de snel heidslimiet. „Volgens mij letten toeristen beter op de borden dan mensen die hier al jaren wonen." Eind 2002 werd in ver schillende wijken waaronder de binnen stad, Nieuw Middelburg, Stromenwijk, 't Zand en de Breewijk, een 30-kilome- terzone ingesteld. Nog voor 2008 zijn de overige Middelburgse wijken en kernen aan de beurt. De snelheidslimiet wordt echter ook in de wijken waar de zone al is ingesteld, schromelijk overtreden. In praktijk rijdt 7 5 procent van de automobilisten te hard in de zones. Dat blijkt uit metingen die de politie verricht heeft in die wijken. De gemeente hoopt door de campagne het rijgedrag van de inwoners te beïn vloeden. Eerder deze maand gingen me dewerkers van de gemeente met school kinderen de wijken in om automobilisten te attenderen op hun rijstijl. Vandaag trekken zij de aandacht met de kennis test die in de gele bus wordt afgenomen. „Als je 50 rijdt, is je remweg 26 meter. Met een vaart van 3 0 kilometer per uur is dat slechts de helft", verklaart een cam pagnevoerder aan een van de bezoekers aan de bus. Eén omstander trekt van leer tegen een campagnevoerder „Die zones zijn een schijnveiligheid. In het verkeer komt het toch op samenwerking aan. Alle wegge bruikers moeten hun verantwoordelijk heid nemen. Tegenwoordig wordt alles foto Lex de Meester veel te snel op de automobilist afgescho ven." Meerdere mensen staan twijfelach tig tegenover de verkeerskwestie. „De 30-kilometerzones zijn zeker niet ver keerd", meent Middelburger Kees Wijker „Maar ik hoop dat je op doorgaande we gen wel een beetje kan blijven doorrij den." Als voorbeeld noemt hij de Laan der Verenigde Naties, waar de maxi mumsnelheid is teruggebracht naar 50 kilometer per uur. „Voor je het weet rijd je daar te hard. Zo gaat het ook als ze overal 30-kilometerzones maken, dan schiet het zijn doel voorbij." Toch zijn de meeste omstanders het er over eens: dertig is een sukkelgangetje, maar wel veiliger. SINT-MAARTENSDIJK - Het fioolstelsel van Sint-Maartens- O'jli werkt sinds gistermorgen Wernaar behoren. Hond tien uur zijn de laatste res- chloorbleekloog uit het riool REDACTIE Walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 18 1380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Pox: (0118) 470102 mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Pon Magnée centrale redactie wstsouburgseweg 10 Postbus 18 1380 AA vlissingen Tel: (0118) 484000 Pax: (0118)470102 P-mail: redactie@pzc.nl 'nternet jww.pzc.ni E-mail; web@pzc.nl gepompt. Daarna zijn de afslui ters verwijderd waarmee het verontreinigde afvalwater werd geïsoleerd. Het vervuilde rioolwater, zo'n 100.000 liter, zit momenteel in containers. Deze staan op het terrein van de gemeentewerk plaats in Sint-Maartensdijk. Werknemers van het water schap hebben daar gisteren en kele metingen verricht en zijn tot de conclusie gekomen dat de PH-waarde van het water nage noeg neutraal is. Dit betekent dat het chloorbleekloog al zo veel is verdund en afgebroken dat het in kleine hoeveelheden, eventueel met wat extra ver dunning, op het rioolstelstel kan worden geloosd. De zuiveringsinstallatie bij Sint-Maartensdijk en de bevol king van het eiland Tholen zou den hier geen hinder van onder vinden. Toch weet de gemeente niet zeker of ze voor deze oplos sing kiest. Andere mogelijkhe den zijn het water afvoeren of ter plaatse laten neutraliseren. In het laatste geval wordt na- triumbisulfiet aan het vervuilde water toegevoegd. Het chloorbleekloog, dat wordt gebruikt om zwembadwater te ontsmetten, lag opgeslagen in een opslagtank achter zwem bad Haestinge. Tijdens aanpas singswerkzaamheden aan de pompinstallatie van het zwem bad begon de tank afgelopen dinsdag door nog onbekende oorzaak te lekken. Daardoor kon drieduizend liter chloor bleekloog, dat voor vijftien pro cent uit actief chloor bestaat, het riool bereiken. Marine-overste Brunia gaf het startschot voor de toertocht. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Zo'n 140 mensen hebben gisteren meegedaan aan de Ronde van Walcheren. De recreatieve fietstocht van negentig ki lometer lang wordt georganiseerd door de Koninklijke Marechaus see en de Marine. De ronde is bedoeld voor fietsers die bij de overheid werken, zoals defensiepersoneel, ambtenaren van de gemeenten Veere, Vlissingen en Middelburg en brandweerlieden. Het doel van de tocht is de Ma rine meer te betrekken bij Walcheren. Tijdens de tocht wordt een snelheid aangehouden van ongeveer vijfentwintig kilometer per uur. „Het is allemaal netjes verlopen", zegt organisator Patrick de Oude over de 23-ste editie van de Ronde van Walcheren. „Er waren geen valpartijen en het was lekker weer. Er stond bijna geen wind." MIDDELBURG - Een achttienj arige inwoner van Meliskerke is gisteren in Middelburg voor een aantal ernstige verkeersde licten veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan de helft voorwaardelijk, een rij ontzegging van drie j aar en negen maanden, 240 uur werkstraf, 28 uur leerstraf alcoholdelin- quentie en 845 euro boete. De rechtbank achtte bewezen dat de j onge wegpiraat onder invloed van alcohol een ernstig ver keersongeval (29 mei vorig jaar in Veere) heeft veroorzaakt en die dag zonder rijbewijs en zonder verzekering had gereden. Ook heeft hij 11 januari dit jaar in Vlissingen dronken een au to bestuurd. Verder heeft hij levensgevaarlijke risico's geno men door met hoge snelheid te rijden om zodoende aan de aandacht van de politie proberen te ontsnappen. VLISSINGEN - Veel kinderen van de Oost-Souburgse en Vlissingse basisscholen deden gisteren weer mee aan het j aar- lijkse schoolvoetbaltoernooi. Het was een extra voorronde, die nodig was omdat een groot aantal Vlissingse scholen zich had aangemeld. Uiteindelijk trok het jongenselftal van de Theo Thijssensschool/Paauwenburgschool aan het langste eind. Het team gaat door naar de Zeeuwse finales die op 14 mei worden gehouden. Bij de jongens zeventallen (groep 7 en 8) plaatste de Vlissingse Ravensteinschool zich. Bij de meis jeszeventallen ging Het Vlot II (afdeling Grote Markt) door. VEERE - Twee Franse toeristen en een Duitser zijn dinsdag avond bekeurd voor illegale recreatieZij hadden hun camper opgesteld aan de Kanaalweg Westzijde in Veere. Ook op de Veersedam zijn twee eigenaren van campers op de bon geslin gerd voor wildkamperen. De nationaliteit van deze mensen is onbekend. VEERE - Twintig fietsen en een reclamebord zijn vernield op een camping in de gemeente Veere. Dat is gebeurd tussen dins dag 21.00 uur en woensdag 8.00 uur. De fietsen zaten met een ketting aan elkaar vast. De banden zijn lek gestoken en kop lampen en achterlichten zijn vernield. De schade bedraagt een paar honderd euro. MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren een 35-jarige inwoner van Vlissingen voor een aantal wo ninginbraken veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf plus drie maanden voorwaardelijk met toezicht van het ZCAD. De Vlissinger heeft de woninginbraken in Vlissingen en Oost-Souburg, gepleegd in oktober vorig jaar en maart dit jaar, bekend. Aan slachtoffers moet hij 1056 euro schadever goeding betalen. BURGH-HAAMSTEDE - Bij een inbraak aan de Lijsterbes- weg in Burgh-Haamstede zijn dinsdag sieraden gestolen. De diefstal gebeurde vermoedelijk tussen één en twee uur 's mid dags. De waarde van de spullen was gisteren nog onbekend. Rond hetzelfde tijdstip werd er eveneens ingebroken in va kantiewoning in die straat en een bedrijf aan de Roterij in Burgh-Haamstede door Wout Bareman TERNEUZEN - De Wpster- scheldetunnel heeft tijdens het paasweekeinde bijna 55.000 voertuigen verwerkt. Vooral tweede paasdag was een topper. Die dag passeerden precies 18.014 (voornamelijk) perso nenauto's de tolpoortjes. Op Goede Vrijdag werden een klei ne 4000 voertuigen minder ge turfd, op zaterdag en zondag passeerden er iets meer dan 11.000 per etmaal. Uit het aantal contante betalin gen leidt de tunneldirectie af dat het vooral om toeristen ging; het aantal passages van abon nementhouders (met een t-tag) bleef ver bij de contante beta lers achter. Volgens woordvoer der I. de Moor van de tunnelex ploitant werden vrijdags al direct veel meer toeristen dan reguliere gebruikers gesigna leerd. „Dat we zaterdag en zon dag net onder de 12.000 voertui gen bleven, komt overeen met het beeld dat we al eerder had den, die eerste week met al dat tunneltoerisme niet meegere kend, natuurlijk. Tweede paas dag was een topdag en ook dat laat zich verklaren. Traditiege trouw gaan op die dag veel men sen op pad, zeker met dat mooie weer. Meer dan 10.000 passan ten betaalden toen contant." Dinsdag keerde het 'normale' beeld terug: zo'n 12.000 gebrui kers, de helft voorzien van een t- tag. Inmiddels beschikken 19.000 abonnementhouders over een echte t-tag, het apparaatje ach ter de voorruit waarmee de tol poortjes snel kunnen worden gepasseerd. Een kleine 10.000 abonnementhouders moeten het voorlopig nog doen met een tijdelijke t-tag (een kaartje met barcode). De Moor verwacht dat iedere abonnementhouder eind mei over een 'echte' tag kan be schikken. „We vinden deze situ atie uitermate onplezierig. Het kost de gebruikers extra tijd omdat hun kaartje moet worden afgelezen via de tolgaarder. Ter wij 1 die tag juist bedoeld is om abonnementhouders een snelle tolpassage te garanderen." De tunnelwoordvoerder geeft toe dat het aantal aanvragen voor een tag de verwachtingen verre overschreed. De exploi tant was uitgegaan van zo'n 15.000 'tolkastjes'en bestelde er op voorraad 5000 extra. De Oos tenrijkse leverancier had al mpeite die 20.000 te leveren en zag zich voor extra problemen gesteld toen de bestelling opliep tot bijna 30.000. De Moor: „Pro bleem is dat er geen tweede leve rancier te vinden is; het is nogal specialistisch werk. De tunneldirectie overlegt van daag met Rijkswaterstaat en de provincie over een betere be wegwijzering naar de tunnel. In het paasweekeinde meldden zich tientallen toeristen op de veerpleinen van Vlissingen en Breskens in de veronderstelling dat ze nog met de boot mee kon den. Handicap was ook, dat ze on derweg nergens waren gecon fronteerd met duidelijke waar schuwingsborden MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren drie mannen uit Den Haag en Breda wegens bezit van een la boratorium in xtc-pillen ver oordeeld tot gevangenisstraffen van drie jaar. Het trio hield zich in de zomer van vorig jaar in een bunker in Kloetinge bezig met de productie van xtc-pillen. In de zogeheten cyberbunker bevond zich een computerbe drijf. Het deel van de bunker waar het lab was gevestigd, werd door een 43-jarige inwo ner van Goes verhuurd. De Goesenaar werd gisteren door de rechtbank vrijgespro ken, omdat hij ervan uit ging dat hij de ruimte had verhuurd aan een schildersbedrijf uit Den Haag. De 54-jarige Hagenaar ver richtte hand- en spandiensten, zijn 56-jarige kompaan uit Den Haag zorgde voor de financie ring en de 4 6 -j arige inwoner van Breda deed als lasser zijn werk bij het opbouwen van de pro ductielijn. Vast stond dat het vervaardigen van 160 kilo xtc- pillen in de bunker van Kloetin ge was gelukt. De politie stuitte 27 juli vorig jaar toevallig op het xtc-lab toen de cyberbunker uitbrand de. Officier van Justitie R. Jeu ken had vorige week tegen de drie mannen zes en viereneen half jaar cekstraf geëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15