w XL 13 Vliegtuigje crasht bij opstijgen Niet heel Dishoek tegen asielzoekers Laboratorium bekijkt kansen getijdebassin Gemeenten opnieuw in onderhandeling over zwembadtarieven T- -Mobile1 Get more. ■Mobile1 Get more. Hond Vestiging is volgens Vlissingse raadsfractie slecht voor toerisme Mosselkwekers kunnen vissen in Waddenzee zeeuwse almanak WALCHEREN donderdag 24 april 2003 Bouw kantoor op krappe kavel gaat toch door MAG vraagt minister lager tarief voor tunnel Iets bijzonders Horizon Holland Bunga Tjenke Maori Maluku Groove Maand van de Vrijheid Markt 51 Middelburg (0118) 886886 Bang Hypocriet VVD tegen koffieshop in centrum jpnrRjith Ramakers VLISSINGEN - De raadsfractie tan de VVD in Vlissingen is te- ,en de vestiging van een koffie kop op het Bellamypark. De literalen vinden dat een vesti ng van een koffieshop indruist legen de wens van de gemeente rad om Vlissingen te ontwik- telen als een toeristische stad. JIIDDELBURG - De bouw van een kantoor naast de toegangs weg naar kantorenpark Veld- zigt in Middelburg gaat toch door. Het ontwerp is aangepast. Iweeweken geleden protesteer de de commissie stadsontwik keling nog hevig tegen het bouwplan. De gemeenteraad neemt nu genoegen met de ge kozenoplossing. Het kantoor komt buiten de grenzen die in het bestemmings plan zijn aangegeven. Om toch te kunnen bouwen, moet een planologische procedure wor den gevoerd. De commissie vond dat onaanvaardbaar, de kavel zou te krap zijn voor een kantoor. Maar na een kleine aanpassing in het ontwerp, was een meerderheid van de ge meenteraad toch voor. Hetgebouw wordt een paar me terinde richting van de Schroe- weggeschoven. Daardoor komt het verder van het perceel van de achterburen af te liggen. Het kantoor grenst pal aan de toe gangsweg. In het bestemmings plan staat dat het vijftien meter van de weg af moet komen. Maar volgens de gemeente is de gekromde gevel juist een aan winst voor het aanzicht van het kantorenpark. Het gebouw, met aan beide kanten een bolle ge vel, wordt gebouwd voor ad viesbureau Justion. DEN HAAG - De Motor rijders Actie Groep (MAG) heeft de hulp van minister De Boer van Ver keer en Waterstaat inge roepen om een lager mo tortarief voor de Wester- scheldetunnel te krijgen. Volgens de MAG hebben de motorrijders daar recht op. De MAG is overgegaan tot de actie in de richting van minister De Boer, nadat een protestrit van ruim tweeduizend motorrij ders door de tunnel op de openingsdag 15 maart en een gesprek met de tun neldirectie niets hebben opgeleverd. MAG-be- leidsmedewerker W. Taal is ervan overtuigd dat de tunneldirectie de Tunnel- wet verkeerd uitlegt. Naar de geest van de Tun- nelwet hebben motorrij ders recht op een lager tol tarief dan automobilis ten, schrijft Taal aan Ver keer en Waterstaat. Hij verwijst ook naar be loftes die de NV Wester- scheldetunnel in februari 2000 heeft gedaan in het e'gen informatieblad Tunnelinzicht. „Abonne mentshouders betalen dus minder, en motorrijders ook", citeert de MAG. Taal vraagt minister De Boer of hij de uitleg van de motorrijders over een la ger tarief voor motoren deelt. Hij heeft zijn brief ook naar de vaste Kamer commissie voor Verkeer en Waterstaat gestuurd. Automobilisten en motor- njders zonder abonne ment betalen vier euro voor een enkele reis door e tunnel. Volgens Taal moet dat voor motoren te- eng naar twee euro. afwachting van de re actie van het ministerie 'an Verkeer en Waterstaat ls MAG niet van plan naar de rechter te stap- Pm, aldus Taal. "Hot is nog te vroeg. Als "aj nu een rechtszaak z°uden beginnen, zou de minister dat terecht kun- nen uitleggen als een on- ?®hjk drukmiddel." et Rijk is samen met de Provincie aandeelhouder an de NV Westerschelde- tunnel. Koffieshopexploitant G. Aar den diende zo'n vijf jaar geleden het verzoek in om op het plein een zaak te openen. Hij drijft momenteel een koffieshop in de Kerkstraat in Vlissingen en een zaak in Goes. De VVD dient vanavond in de gemeenteraadsvergadering een motie in, waarin zij het college van B en W ontraadt een koffie shop op het Bellamypark toe te staan. Raadslid A. Achterhuis van de WD verwijst daarvoor naar de strategische visie De toeristische stad, die de raad in februari vorig jaar heeft vastge steld. „De raad moet in het kader van de toeristische ont wikkeling de vestiging van een koffieshop afwijzen." Aarden is verbaasd over de hou ding van de WD. „Dit is toch niet zo'n liberaal standpunt", zegt hij. Hij herinnert zich dat 'de Vlissingse raad anderhalf jaar geleden zei dat Vlissingen de oubollige sfeer van zich af moest schudden om meer toeris ten te trekken'. „Dat doel bereik je volgens mij door meer diver siteit op het Bellamypark aan te bieden: kroegen, restaurants, winkeltjes en ook een koffie shop." Sinds een aantal jaren heeft Aarden een bouwplan klaarlig gen voor het pand aan het Bella mypark. Hij zegt er iets bijzon ders van te willen maken. „Een nette open zaak waar Vlissingen trots op kan zijn. Het is van zich zelf al een mooi pand, maar met de dag raakt het door dit getreu zel meer in verval. In Goes opent hij binnenkort een koffieshop. „Die staat aan de Markt, dat is midden in het centrum. Goes is minder be nauwd voor negatieve effecten. In een half jaartje was alles daar geregeld. Ik vind dat Vlissingen daar een voorbeeld aan kan ne- ARNEMUIDEN - Een sportvliegtuig is gistermiddag in een sloot beland toen het wil de opstijgen van het vliegveld Midden-Zeeland De twee inzittenden, een 38-jarige man uit Zoeterwoude en een 54-jarige man uit Pijnacker, bleven ongedeerd. De beide vleugels van het vliegtuig raakten zwaar beschadigd. Het sportvliegtuig vertrok even over half vier uit Arnemuiden om naar Rotterdam te gaan. Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur Japanse wakamesoep en vegetarische quiche of varkenshaasje en yoghurt-bosvruchtenijs 11,50 of 9,00 (vegetarisch menu) zaterdag 26 april 11.30-16.30 uur informatie over de Molukken 14.00-16.30 uur Molukse dans en muziek tentoonstelling Giri Asih Kerusuhan Maluku Zeeuws-Molukse gedichten Vrede werkt aanstekelijk verschenen door Edith Ramakers DISHOEK - „We hebben het over normen en waarden en over verdraagzaamheid, maar slui ten wel onze deuren voor asiel zoekers", zegt Rita Bourez-Veu- lemans uit Dishoek. Ze reageert op de commotie die is ontstaan in haar buurtje over het tijdelijk verblijf van 58 uitgeprocedeer de asielzoekers in twee vakan tiecomplexen. „Dit is het tolerante Nederland. Je zal maar alles verloren heb ben en hier ook weggekeken worden." Ze woont recht tegen over een van de complexen. „Ik heb dus recht van spreken." Fa milie Bourez en twee andere ge zinnen uit de buurt roepen op tot steun aan de medemensen in nood. „Ik heb van de anderen die tegen de komst van deze vluchtelingen zijn een heleboel vooroordelen gehoord. De asiel zoekers zouden niets te doen hebben, niets te verliezen heb ben en daardoor gaan stelen. De Advertentie Douwe Eisenga €21,95 kijk ook op www.drukkeriimiddelburg. nl de Winkel KERY Beeld Geluid Wil je wél een nieuw abonnement, maar ben je nog tevreden over je huidige toestel? Kies dan voor het T-Mobile SIM Only introducfieabonnement. Een abonnement waarbij je voorat ingekochte belminuten goedkoper zijn. En dat voordeel kan nu wel oplopen tót 50%! Met een SIM Only abonnement kun je al bellen vanaf 5 eurocent per minuut. Zo bel je met dezelfde telefoon dus opeens stukken goedkoper! Wil je meer weten over de vele mogelijkheden en voordelen van T-Mobile? Ga dan naar de T-Mobile dealer, kijk op www.t-mobile.nl of bel 0800-7123. huizen zouden minder waard worden. Willen onze buren dan ineens verhuizen?" Deze week is een plaatsgenoot YERSEKE - Mosselkwekers kunnen op dinsdag 6 mei in de Waddenzee aan de slag met het opvissen van vijf miljoen kilo mosselzaad en 12,5 miljoen kilo halfwasmosselen, hoewel de Waddenvereniging bij de Raad van State bezwaar heeft aange tekend. Het vissen mag toch beginnen, omdat de milieuorganisatie heeft afgezien van een verzoek tot schorsing van de visvergun ning. De Waddenvereniging zet direct in op een definitieve uit spraak van de Raad van State. Die zaak dient op 7 mei, volgens H. van Geesbergen van de mos selsector. Een uitspraak laat meestal enkele weken op zich wachten. De visserij, waarvoor vier weken zijn uitgetrokken, is dan zo goed als zeker al voorbij De Waddenvereniging vroeg de Raad van State vorig jaar wel de visvergunning op te schorten, omdat voedselgebrek zou kun nen ontstaan voor watervogels, met name eidereenden. De vis sers wonnen, maar konden door de procedure pas eind mei aan het werk. De visserij is dit jaar met 17,5 miljoen kilo veel be perkter dan vorig voorjaar, toen 37,5 miljoen kilo mocht worden opgevist. De producentenorganisatie mosselcultuur had, aldus Van Geesbergen, eerder met vissen willen beginnen in de Wadden zee dan 6 mei, maar is daarvan teruggekomen. Reden is dat mosselkwekers in de oostelijke Oosterschelde bang zijn dat af stervende schuimalgen op nieuw op hun percelen terecht komen. Vijf jaar geleden werkte Aarden mee aan de verhuizing van zijn koffieshop van de Kerkstraat 5 naar nummer 8 in Vlissingen. „Onder andere om plaats te ma ken voor de nieuwe bibliotheek 't Spui." Hij zou daar tijdelijk zijn zaak voortzetten. Van de toenmalige burgemees ter J. van der Doef had hij de toezegging op zak dat de ge meente de verhuizing naar zijn pand op het Bellamypark 20 zou steunen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - Rijkswater staat en de gemeente Vlissingen zijn tot de conclusie gekomen dat een duiktoren en zwembas sin in de Westerschelde moge lijk is. Een waterloopkundig la boratorium zal onderzoeken of dat oordeel juist is. „Over onge veer twee weken hebben we meer informatie over de kosten van het onderzoek en de techni sche uitvoerbaarheid", zegt P. van Horssen van de gemeente Vlissingen. Een van de dingen die onder zocht moet worden is het effect van de omgeving op het getij- bassin. „Het is toch een stevige bak van zo'n 18 bij 24 meter die we in het water neer willen leg gen. We zijn van het idee uitge gaan dat het bad de vorm krijgt van een klaverblad en de rand wordt zo'n vier meter hoog." Het bassin wordt gemaakt met zo'n 30 overtollige elementen, die afkomstig zijn van de Wes- terscheldetunnel. Zij zijn al in Vlissingen en staan bij de duik toren op het droge opgesteld bij de Hellingbaan in Vlissingen op het Scheldeterrein. Met de ele menten moet het enige getijbas sin in stromend water in Neder land gemaakt worden. De tunnelelementen moeten de muur vormen voor het bassin. De gemeente besloot enige tijd geleden de duiktoren van het badstrand weg te halen uit vei ligheidsoverwegingen. Bij eb stond er amper water onder de duiktoren. De gemeente zou als verantwoordelijke instantie aansprakelijk zijn voor de ge volgen van een verkeerde duik. De werkgroep Behoud Duikto ren werd in allerijl opgericht en ontwikkelde een reddingsplan met behulp van de overtollige elementen van de Westerschel- detunnel. Daarna zijn de ge meente, Rijkswaterstaat en Wa terschap Zeeuwse Eilanden met elkaar in overleg gegaan. Nog voordat het kon opstijgen, boog het vliegtuig linksaf. Nadat het eerst de weg overstak, kwam de romp van het toestel boven de sloot tot stilstand. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend. Er stond op het vliegveld wel een straffe zijwind, maar die was volgens politiewoordvoerder J. van Mourick niet extreem hard. De luchtvaartpolitie stelt een onderzoek in naar de toedracht. foto Dirk-Jan Gjeltema door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Jongeren tot en met zestien jaar moeten tegen het jeugdtarief kunnen blijven zwemmen in het nieuwe stads gewestelijke zwembad. De ge meenteraad van Middelburg heeft wethouder A. de Vries de opdracht gegeven opnieuw met de exploitant te onderhandelen over de tarieven. Nu betalen jongeren tot en met zestien jaar drie euro voor een kaartje voor het zwembad. Vol wassenen zijn 3,50 euro kwijt. Als het nieuwe zwembad open is, geldt voor iedereen die ouder is dan twaalf jaar hetzelfde ta rief van vier euro. Ook voor ba by's moet worden betaald. In Vlissingen is het zwembad voor kinderen jonger dan een jaar nu nog gratis. Voor de PvdA-frac- tie was het geschuif met de leef tijdsgrenzen reden voor actie. „Ik heb gekeken op welke ma nier er nog winst voor de bezoe kers te halen was, zonder dat het te zwaar op de exploitatie zou drukken", zegt raadslid N. de Bont. „De groep tussen twaalf en zes tien is nu net de groep die we aan het bewegen en sporten willen krijgen", vindt De Borat. Het verschil van vijftig eurocent lijkt gering, maar het werkt ook door in de prijs van een tienba- denkaart. Bovendien kan de prijs voor een gezin snel oplo pen. „Als je voor een baby nor maal moet betalen en je hebt nog twee ukkepukken, dan tikt dat aan.Het CDA in Vlissingen had om die reden gevraagd om een gezinskaart van twaalf euro vijftig. De gemeenteraad van Vlissingen vergadert vanavond over het zwembad. Wethouder De Vries heeft in middels contact gehad met Op- tisport, de exploitant van het zwembad. „Ze vinden het wel bespreekbaar", zegt hij. Deze week volgt officieel overleg tus sen Optisport, De Vries en zijn Vlissingse collega C. de Keijzer. Dan zal ook de mogelijkheid van een gezinskaart worden be sproken. De Vries vindt wel dat de even tuele tariefswijzigingen niet tot een hogere gemeentelijke subsi die mogen leiden. Het nieuwe stadsgewestelijke zwembad op het bedrijventer rein Vrijburg gaat na de zomer vakantie open. Het sportfond- senbad in Vlissingen wordt dan gesloten. Het zwembad in Mid delburg is anderhalf jaar gele den al gesloten. Het zwembad verwacht 427.000 bezoekers per jaar. een handtekeningenactie be gonnen tegen de komst van de asielzoekers. Deze lijst wordt vandaag aangeboden aan wet houder W. van Tatenhove van de gemeente Veere. Het is de wens van de gemeenten Veere, Vlis singen, Middelburg en Goes om in de twee gebouwtjes in Dis hoek de tij delijke opvang te ver wezenlijken. Het gaat om uitge- procedeerden die terug moeten naar hun land van herkomst, maar die om uiteenlopende re denen, vaak juridisch van aard, nog niet terug kunnenGemeen ten willen hen huisvesten omdat ze anders op straat zouden staan. Stichting Inlia uit Goes coördineert de opvang met steun van de gemeenten. „Ik vind het gedrag van de gemeen te Veere wel laakbaar", merkt Bourez op. Ze vindt dat Veere haar verantwoordelijkheid had moeten nemen en moeten uit leggen dat het om tijdelijk on derdak gaat en dat er begelei ding komt. „We hebben het uit de krant moeten lezen. Dat wekt argwaan op, alsof de gemeente iets te verbergen had." Het argument dat de circa veer tig ondertekenaars van de handtekeningenactie gebrui ken dat het beter voor de nieuw komers zelf zou zijn als ze in Middelburg of Vlissingen zou den wonen, gelooft ze niet. „Dat vind ik hypocriet, want diege nen die tegen zijn, denken niet echt aan het gevoel van deze me demens. Ik vrees dat het alle maal eigenbelang is. Onbekend maakt onbemind. Ik hoor ineens dat toeristen, die hier alti j d in de vakantiecomplexen hebben ge zeten, geen overlast zouden be zorgen. De Chinese studenten die hier in de buurt verblijven, ook al niet. Daar is ook anders overgesproken." Ze haalt een asielzoekerscen trum in het noorden van het land, in Kollum, aan. De bevol king protesteerde fel tegen de komst van de asielzoekers. „Maar nu mogen ze van diezelf de Kollummers niet meer ver trekken, omdat de vluchtelin gen zo aardig zijn." Een jaar lang gratis SMS'en? Dat kan ais je nu bij een 2-jarig abonnement ook een SMS- bundel afsluit! Je krijgt dan het tweede jaar van je abonnement je SMS-bundels cadeau. Je kunt ook kiezen voor een 1-jarig abonnement. In dat geval is de SMS-bundel de laatste 3 maanden van je abonnement gratis. Bij een 2-jarig abonnement hoef je bovendien geen activatiekosten te betalen. Verder berekent T-Mobile je geen kosten als je je nummer wilt meenemen. Wil je meer weten, ga dan naar de T-Mobile dealer, kijk op www.t-mobile.nl voor de actievoorwaarden of bel 0800-7123. De vierjarige Annabel gaat sinds kort naar de basis school en ze is ondanks haar nog prille leeftijd enorm leer gierig. Laatst had de school een blinde mevrouw uitgenodigd met haar geleidehond. Dat moest ze aan oma vertellen! Vol bewondering verhaalde Annabel over 'die mevrouw die helemaal niets kon zien en haar hond die weet dan de weg en die heet een geleide hond'. Oma corrigeerde: „Die noemen ze dan een blin- de-geleidehond." „Neenee", zei Annebel. „Die hond was niet blind maar die mevrouw, die kon niks zien!" Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13