Angelo Nijskens trainer van Kortrijk Onbevangenheid sterk wapen Ajax Vandaag uitsluitsel over Van der Vaart Milanese pers duwt tegen troon Ancelotti Coach Cuper zit met Internazionale ex-ploeg Valencia dwars Dubbel rood Jos van Eek Dronken Lewis rijdt auto op snelweg in puin woensdag 23 april 2003 Internazionale Dynamo onttroont Omniworld Brochard wint Parijs-Camembert Tweede verlies voor tennissters Real Madrid helpt voetbal Irak Fighting Nor din weer tegen Mora Hartoperatie IOC-voorzitter Rogge Van Hooijdonk in staat van beschuldiging Gedisciplineerde Amsterdammers door bookmakers nog niet op waarde geschat Intuïtief Peperduur door Frits Bakker LOCHRISTIE - Angelo Nijs- kens wordt met ingang van vol gend seizoen hoofdtrainer van KV Kortrijk. Hij heeft een con tract voor twee jaar onderte kend bij de Belgische club, die ooit negentien jaar onafgebro ken in de hoogste klasse heeft gespeeld. „Ik ben heel blij met deze club, omdat het voor mij als trainer de doorbraak in België kan zijn", zei Nijskens, die gisteren de laatste besprekingen voerde en na afloop tot een overeen komst kwam met de West- Vlaamse club. „Ze zijn enorm ambitieus en willen snel weer terug naar een hoger niveau." De Belgische club is de laatste jaren afgedaald naar de derde klasse. Daar is Kortrijk een van de subtoppers achter bekende clubs als Berchem Sport en Eendracht Aalst. De Zeeuws-Vlaming, die sinds het begin van zijn voetbalcar rière in België woont, debu teerde drie jaar geleden bij Hoek. Daar werd hij in januari van dit jaar ontslagen. Na zijn vertrek uit Hoek hield Nijskens zich voornamelijk bezig met het afronden van de Heyzel- cursus. Die opleiding geeft hem het recht coach in het be taald voetbal te worden. „We hebben vorige week nog een driedaagse stage bij Spor ting Lissabon gehad. Het was een geweldige ervaring, de mooiste die we tot nu toe heb ben gehad." Nijskens hoopt de cursus binnenkort met goed gevolg af te sluiten. Het aanbod van KV Kortrijk heeft hem verrast. „Ik ben lang in beeld geweest om jeugdco- ordinator bij Club Brugge te worden. Dat is door de wijzi ging in de top bij Brugge niet doorgegaan. Achteraf ben ik er blij om. Zo'n kans als nu bij Kortrijk krijg ik nooit meer." Seizoen is voorbij voor Barcelona van onze sportredactie BARCELONA - Met een man minder heeft Juventus in extra tijd Barcelona verslagen. Door een treffer van invaller Zalayeta wonnen de Italianen in Nou Camp met 2-1. Dat was vol doende, na het eerdere 1-1-ge- lijkspel op eigen veld. De Spanjaarden hadden in het eerste deel een strafschop ver diend. Kluivert speelde zich vrij na een voorzet van Overmars, vervolgens tikte Thuram de bal met de hand weg. Eén mogelijk heid was er voor Juventus voor de rust. Ook die kwam op naam van een Nederlander. Bonano bracht echter redding. Verder vielen de Italianen lange tijd niet op spraakmakende acties te betrappen. Onverwacht opende Juve na rust de score. Nedved brak in de 53e minuut door en verraste Bo nano met een schuiver. Na iets meer dan tien minuten kwam het herstel al. Thuram kopte net weg voor Kluivert, maar de af vallende bal kwam voor de voe ten van Xavi: 1-1. Ruim tien minuten voor tijd kreeg Juventus een tweede, for se, tegenslag te verwerken. Da vids kreeg zijn tweede gele kaart en kon vertrekken. Met een ex tra verdediger (Tudor) voor een aanvaller (Del Piero) sleepte Ju ve er in minderheid extra tijd uit. Op karakter behaalde de formatie van coach Lippi ver volgens ook nog de zege. Barcelona (Spa) - Juventus (Ita) 1-2 nv(l-l 0-0). 53. Nedved0-1, 66.Xavi 1-1,114. Zalayeta 1-2. Scheidsrech ter: Poll (Eng). Rode kaart (2x geel): 78. Davids (Juventus). Gele kaart: Luis Enrique, Gerard, Motta (Bar celona), Zambrotta, Montero, Da vids, Tacchinardi, Buffon (Juventus Aantal toeschouwers: 95.000. Eer ste wedstrijd: 1-1. Juventus naar halve finale. Succescoach Hector Cuper haalde gisteravond met het no dige geluk voor het vijfde op eenvolgende jaar de halve fina les. Cuper zat in de Champions League met Inter opnieuw zijn voormalige club Valencia dwars. Na de 1-0 van twee we ken geleden in San Siro eindig de de return in 2-1. Vanaf de eerste minuut zat er veel tempo en strijd in het duel. Inter deelde de eerste klap uit. Vieri profiteerde in de vierde minuut van een blunder van Ayala: 0-1. Binnen drie minuten was het echter weer 1-1 door Ai- mar. Met veel pijn en moeite bleef de verdediging van Inter daarna overeind. Met een rake kopbal in de 51e minuut bracht Baraja de halve eindstrijd voor de thuisclub heel dichtbijKort daarna werd Juan Sanchez fi naal onderuit gelopen. Scheids rechter Nielsen blunderde door geen strafschop toe te kennen. Valencia bleef jagen op de be vrijdende en verdiende 3-1. Het geluk was met Inter, dat in kee per Toldo de beste man had. Valencia (Spa) - Inter (Ita) 2-1 (1-1). 4. Vieri 0-1, 7. Aimar 1-1, 51. Baraja 2-1. Scheidsrechter: Nielsen (Den). Gele kaart: Baraja, Angulo, Mar- chena (Valencia), Toldo, Vieri, Pas- quale, Di Biagio, Cristiano Zanetti (Inter). Aantal toeschouwers: 55.000. Eerste wedstrijd: 0-1, Inter naar halve finales. ANP APELDOORN - De volleyballers van Piet Zoomers/D hebben VC Omniworld onttroond als nationaal kamnio mannen van Toon Gerbrands haalden voor eigen nuhl' i, Apeldoorn de vierde overwinning op rij in de finale va play-offs en beslisten de best-of-seven reeks met 3-1 tv> f 25-18 24-26 25-15). Met de winst kwam na vijf jaar een ie'H aan de loopbaan van Gerbrands bij Dynamo. Met ziin v'j ioaaa J11 vierde landstitel, de eerste sinds het seizoen 2000-2001 nam hij af. Juventus-middenvelder Edgar Davids (links), die tien minuten voor tijd de rode kaart kreeg, duelleert met Barcelona-verdediger Carlos Puyol. foto Albert Estevez/AP scheid. In zijn laatste seizoen verzekerde hij zich ook van de Top Teams Cup. Hij veroverde met Dynamo'tl twee keer de nationale beker en drie Super Cups. ANP VIMOUTIERS - De semi-klassieke Franse wegwedstrijd? rijs - Camembert is gisteren gewonnen door de Franse wiel" renner Laurent Brochard. De oud-wereldkampioen i winnaar in 2001, ging na een solorit alleen over de eindstreen in Vimoutiers. Brochard had daar veertig seconden voor sprong op de Spanjaard Carlos Torrent. De Fransman Nicolas Vogondy won de sprint om de derde plaats. AFP ESTORIL - Het Nederlands tennisteam heeft gisteren in Es- toril ook de tweede wedstrij d in de voorronde van de Fed Cud verloren. Hongarije zegevierde met 2-1nadat deploeginbei de enkelspelen al te sterk was. Nadat Elise Tamaëlahadver- loren van Melina Czink (4-6 3-6) ging vervolgens Amanda Hopmans ten onder tegen Petra Mandula: 3-6 3-6, Het dub belspel van Tamaëla met Miriam Oremans ti Gubacsi/Kapros leverde wel een zege op: 7-5 6-4. ANP MADRID - Real Madrid gaat Irak helpen bij de wederopbouw van de sport en het voetbal in het bijzonder. De meervoudig Europees kampioen stuurde gisteren de eerste zending hulp goederen naar het door oorlog stukgeslagen land. Real stuur de trainingspakken, voetbalschoenen en shirts naar Bagdad, „De rijke clubs in Europa hebben de morele plicht om de jeugd in Irak te helpen, zodat ze weer kunnen spelen", ver klaarde Real-directeur Jorge Valdano. SID PURMEREND - Nordin Ben Salah krijgt de kans de intercon tinentale titel in het supermiddengewicht van de World Boxing Association (WBA) te heroveren. De Purmerendse profbokser gaat op zaterdag 31 mei in het Duitse Frankfurtan der Oder op herhaling tegen Francisco Antonio Mora. De Ar gentijn onttroonde 'Fighting Nordin' vorige maand als kam pioen, nadat de scheidsrechter het keiharde gevecht in de twaalfde en laatste ronde staakte en Mora met een technische knock-out tot winnaar uitriep. GPD BRUSSEL - Jacques Rogge, voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, heeft een hartoperatie ondergaan. 1 sche media hebben dit gisteren gemeld. Een hartklep functio neerde niet goed meer. De Belg, volgende maand 61 jaar. klaagde de laatste tijd over vermoeidheid. De in België uitga- voerde operatie is zo goed geslaagd dat Rogge deze week alk ziekenhuis mag verlaten. RTR ROTTERDAM - Jos van Eek (39) speelde maandag waar schijnlijk de rampzaligste wed strijd in zijn voetbalcarrière. De trainer van ejerstedivisieclub FC Dordrecht viel in bij het eerste elftal van zondag-derdeklasser HOV vanwege een tekort aan spelers. Van Eek kreeg in het duel met Excelsior (3-3) twee gele én twee rode kaarten. De kaarten waren het gevolg van kritiek en ongeoorloofd taalge bruik aan het adres van arbiter Otto 't Hooft. Daarmee hield de ellende voor Van Eek nog niet op. De ex-prof bezorgde zijn ploeg een 1-0- achterstand door in eigen doel te scoren. Bovendien verander de hij bij een ander Excelsior- doelpunt de bal dusdanig van richting dat HOV-doelman Adriano Pinheiro Frederico een schot van Excelsior via zijn vin gertoppen in het doel zag ver dwijnen. Om de ellende com pleet te maken werd door het gelijkspel de degradatie van HOV een feit. Van Eek: „Wat de mensen niet weten is hoe de scheidsrechter mij vooraf benaderde. Bij de toss stelde ik mij als aanvoerder van HOV keurig voor als 'Jos van Eek'. 'Dé Jos van Eek?' Ja, antwoordde ik. 'Dan heb jij van middag alles tegen!' Tijdens de wedstrijd bleek dat ik geen goed kon doen. Toen ik een minuut voor tijd boos was en de bal een harde stuit gaf en zei 'laten we toch eens gaan voetballen' kreeg ik mijn tweede gele kaart. Toen heb ik de scheidsrechter nog voor imbeciel uitgemaakt. Dat valt niet goed te praten, maar elke straf weiger ik te ac cepteren." GPD ZEIST - De aanklager betaald voetbal heeft Pierre van Hooijd onk in staat van beschuldiging gesteld wegens trappen van dan wel naar een tegenstander tij dens de bekerwedstrijd van Feyenoord tegen Ajax, vorige week. De aanvaller kreeg daarvoor de rode kaart van scheidsrechter Luinge. De zaak is voorgelegd aan de tuchtcommissie. De aan klager vindt dat het voorval zich niet leent voor een schikkings voorstel. De behandeling vindt plaats op 1 mei en wordt monde ling gedaan. In afwachting van de zitting is Van Hooijdonk speelgerechtigd. ANP door André Hooqeboom MILAAN - De bookmakers schatten de kansen van Ajax, vanavond in de kwartfinale van de Champions League, niet erg hoog in. Het grote AC Milan is zwaar favoriet. De club heeft een begroting waar die van Ajax tenminste twee keer in past en vedettes die kunnen bogen' op een enorme staat van dienst. Van Sjevtsjenko tot Inzaghi, Mal- dini, Rivaldo en Rui Costa. Een team van wereldkampioenen en topscorers. Ajax zet daar slechts tulpen in de knop tegenover. Tulpen waarvan nog moet worden af gewacht of ze tot bloei zullen komen. Wesley Sneijder, Ra fael van der Vaart, Steven Pie- naar, Nigel de Jong, zelfs Zla- tan Ibrahimovic. Zij moeten alles nog bewijzen, terwijl de spelers van Milan alles al be wezen hebben. De kracht en ervaring van AC Milan moeten vanavond de doorslag geven en de Italianen verwachten ook niets anders. Toch kreeg de ploeg van Carlo Ancelotti afgelopen weekein de een gevoelige tik op de vin gers door een thuisnederlaag tegen het bescheiden Empoli (0-1). Het toonde aan, dat zelfs een ploeg vol vedettes niet per se een sterk team vormt. De rossoneri zijn ook fysiek aan geslagen op driekwart van het seizoen. De waslijst aan bles sures lijkt een verzwakking. Daarin liggen nu net de kansen van Ajax. Tegenover al die er varing zal Ronald Koeman een gedegen ploeg neerzetten, die zich disciplinair kan schikken naar de opdrachten van de trainer. Dat gebeurde eerder tegen Arsenal, Roma, Valencia en, twee weken geleden nog, tegen datzelfde AC Milan. Ajax speelde niet groots, maar geconcentreerd en taakbe- wust. Creëerde weinig, maar gaf ook weinig weg. Dat maakt de wedstrijd van vanavond op voorhand zo fas cinerend. Ajax mag opnieuw niets weggeven, want een ach terstand tegen een Italiaanse ploeg kan fataal zijn, maar moet ook zelf initiatief nemen om tot scoren te komen. Dat lukte in de tweede reeks van Europese campagne steeds. Via Ibrahimovic (bij Valencia), De Jong (bij Arsenal) en Van der Meyde (bij Roma). Het is juist die onbevangen heid waarmee de grote tegen standers van Ajax zo'n moeite hebben. Het is niet normaal dat een jonge aankomende ploeg zo brutaal speelt. Niet voor niets verraste Andy van der Meyde de gelouterde Roma- verdediging, met een intuïtief moment. Geen wonder dat gis teren een Italiaanse journalist vroeg of Van der Meyde het verschil zal maken. Maar te veel aandacht voor de vleugel spits zou de rest tekort doen. Ajax heeft momentenvoetbal lers, die uit het niets een actie kunnen maken. Sneijder is er ook zo één. Omdat hij zowel met het linker- als het rechter been een opening kan creëren. Van der Vaart - als hij speelt en daar gaat wel iedereen van uit kan dat ook, net als Pienaar. Bovendien heeft Ajax alles te winnen, waarbij AC Milan al les te verliezen heeft. De Italia nen móeten de halve finale ha len, anders is Milaan te klein voor deze peperdure ploeg die al kansloos is voor de titel. Ook als Ajax uitgeschakeld wordt, kunnen de Amsterdammers te- rugkijken op een goede Euro pese campagne. Pas als de tweede plaats in Nederland wordt verspeeld, is er sprake van echte teleurstelling. Dan is ook het seizoen plotsklaps echt verloren. GPD Twee Ajax-supporters houden aan de vooravond van het duel tussen AC Milan en Ajax een balletje hoog voor het San Siro stadion. foto Olaf Kraak van onze sportredactie MILAAN - Of Rafael van der Vaart van avond tegen AC Milan kan spelen, wordt pas vandaag besloten. Gisteravond kon Ronald Koeman nog geen uitsluitsel geven over de toestand van zijn sterspeler. Als Van der Vaart niet kan spelen, zit hij ook niet op de bank en moet hij de wed strijd vanaf de tribune volgen. „Als hij kan invallen, kan hij ook beginnen", zei Koe man. De trainer sprak spierballentaai, gisteren op de persconferentie. Vol overtuiging zei Koeman dat Ajax echt niet kansloos is. Daarbij rekent de trainer op een hoofdrol voor Van der Meyde. „Ik geloof dat we hem in de thuiswedstrijd erg hebben gemist. Ik hoop dat hij het verschil kan maken." Maxwell en Galasek starten zeker niet. Voor hen spelen Sneijder en Yakubu. Gis teravond trainden drie spelers apart. Ook Hatem Trabelsi voegde zich even bij de ge blesseerden, om zich vervolgens weer te melden bij Koeman. Vermoedelijke opstelling: Lobont; Trabelsi, Chivu, Pasanen, O'Brien; Pienaar, Yakubu, Sneijder; Van der Vaart; Ibrahimovic en Van der Meyde. GPD door Peter van Duyl MILAAN - De uitgestrekte pracht van Milanello, het trai ningscomplex van AC Milan, ademt louter vrede en rust. Maar onder die serene opper vlakte borrelt het. In de compe titie heeft Milan het uitzicht op de titel verloren, toen het elftal indruk maakte in Europa stond de kalender nog op 2002. De roemruchte Italiaanse topclub heeft slechts behoefte aan één ding: een zege op Ajax, die een plek bij de beste vier van de Champions League zou garan deren. De Milanese pers duwt al driftig tegen de troon van Carlo Ance lotti, de trainer die sinds de zo mer van 2001 de scepter zwaait bij AC Milan. Dé tactische be gaafdheid van de oefenmeester wordt breed ter discussie ge steld, bovendien maken journa listen melding van een aantal binnenbrandjes in de boezem van de club. Zo zouden de spe lers boos zijn op Ancelotti, om dat ze aan de vooravond van de return tegen Ajax langer dan normaal in trainingskamp ver blijven. Als Milan vanavond wordt uitgeschakeld, verzeke ren persvertegenwoordigers, zit er volgend jaar iemand anders op de bank in San Siro. Ogenschijnlijk is Ancelotti on aangedaan onder dit alles, maar de oud-speler heeft wel degelijk reden zich zorgen te maken. Mi lan plaatste zich vorige week weliswaar voor de bekerfinale, maar van de laatste tien wed strijden voor de competitie en Champions League werden er slechts twee gewonnen. En de thuisnederlaag van zaterdag te gen het nietige Empoli (0-1) heeft het er voor Ancelotti niet beter op gemaakt. „We hebben", verklaarde de trainer, „nogal wat problemen gehad met geblesseerde spelers. Bovendien, die twee gewonnen wedstrijden waren wel tegen In- ter en Juventus, twee van de beste ploegen van Europa. Te gen sterke ploegen hebben we nog nooit gefaald." Aan die woorden houdt heel Mi lan zich vast, want in Italië geldt Ajax als een grote club. Al in de tweede ronde maakten de Am sterdammers indruk tegen AS Roma, na de eerste kwartfinale werd het jeugdige Ajax in de Italiaanse kranten luid beju beld. „Ajaxis een ploeg die goed op balbezit kan spelen. Wij zul len agressief en georganiseerd moeten zijn om Ajax niet in zijn spel te laten komen", zei Ance lotti gisteren. Veel meer woorden maakte de oud-ploeggenoot van Rijkaard, Gullit en Van Basten niet wil aan zijn tegenstander. Ancelotti zei zich niet verdiept te hebben in de personele problemen waarmee Ajax al weken kampt. Of Van der Vaart speelt? Het in teresseert de trainer niet. „Het gaat niet om spelers, maaromde tactiek van Ajax. Daar moeten we ons op voorbereiden. Als Van der Vaart niet meedoet, staat er op zijn plaats ongetwijfeld ie mand anders." In de jacht op de eerste Cham pions League-halve finale sinds 1995 wordt ook AC Milan ge plaagd door persoonlijk leed- De blessures van AdreaPirloen Clarence Seedorf waren be kend, daar kwam afgelo; weekeinde ook Serginho bij. Een vierde middenvelder, Gennaro Gattuso, is geschorst, het meespelen van Paolo Maldi- ni (gebroken neus) nog niet he lemaal zeker. GPD LOS ANGELES - Negenvoudig olympisch kampioen Carl wis heeft maandag in LosAnge les zijn snelle Maserati op snelweg in puin gereden. voormalig topatleet zat dro ken achter het stuur, a'('us politie. Lewis, die bij het ong val ongedeerd bleef, is aan8 houden. De 41-jarige 'King Carl die goud won op viere„ Spelen (1984, 1988, 1 1996), kwam vorige week oo negatief in het nieuws. H 8 zaghebbende An^nctrated tijdschrift Sports Mus (SI) noemde Lewis in een P zienbarend dopingverha sprinter zou op weg L Jrie Spelen van Seoul in J keer betrapt zijn op het g van verboden, prestatie derende middelen. l Lewis won in Seoul 013 goud op de 100 meter kwalificatie van de gedmg^ Canadees Ben Johnsoa sitieve controles zijn v A vertrouwelijke docum SI kreeg van Wade E 1991 tot 2000 directeurva antidopingbureauvan rikaanse olympiscn (USOC).AFP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 42