9 Zoutelandse begint handtekeningenactie tegen asielzoekers frj Gimbrère Bewoners Kustlicht trekken van leer tegen college Veere Steeds meer prachtige bollen Tandartsen en bouwvakkers op vierde Tattoo Conventie comfort» Zo héé! Mislukte overval op Chinees restaurant Opvallend veel toeristen uit België nemen de tunnel zeeuwse almanak WALCHEREN dinsdag 22 april 2003 Nul op rekest HOEKMAN' Kleurrijke Collectie les Amies Communicatie orange www.orange.nl Achtjarig meisje aangereden nbraak in tacaravan Bij Orange zit je nooit onverwacht zonder beltegoed. Want we sturen je een sms als je beltegoed bijna op is. the future's bright, the future's Orange Levensverhaal m Zonnig Pasen zorgt voor drukte door Ron Maqnée ZOUTELANDE - Een inwoon ster van Zoutelande is een handtekeningenactie begonnen tegen de komst van een noodop vang voor 58 uitgeprocedeerde asielzoekers in Dishoek. Ze vreest overlast doordat de asiel zoekers in Dishoek geïsoleerd zitten en geen enkele vorm van vermaak hebben. Naar eigen zeggen heeft initia tiefneemster E. Wisse uit Zoute lande voor 99 procent succes. ,,Ik ben al een paar straten langs geweest. Tot nu toe heeft ieder een de petitie ondertekend, op één na." Wisse gaat er vanuit dat het verzet tegen de noodopvang zeer wijdverbreid is. De initiatiefneemster vreest voor hinder van de uitgeproce deerde asielzoekers omdat er in de buurt van de opvang niets te doen is. „Er is geen enkele bege leiding voor hen, er rijden geen bussen vanaf de opvang en de dichtstbijzijnde halte in Koude- kerke is ver lopen. Bovendien gaat het hier om mensen die uit geprocedeerd zijn. Ze hebben dus niks meer te verliezen. Er is grote kans dat deze mensen on derduiken in het illegale cir cuit." De komende dagen gaat Wisse verder met haar actie. Ze wil de handtekeningen uiteindelijk aanbieden aan het gemeentebe stuur van Veere. De communi catie met het college verloopt volgens haar heel slecht. „We hebben al een aantal keren vra gen gesteld aan het college, maar krijgen telkens nul op re kest", aldus Wisse. De coördinatie van de geplande noodopvang in Dishoek is in handen van de Stichting Inlia Zeeland. Deze organisatie wil vijftien vakantiewoningen in Dishoek huren. In de woningen kunnen maximaal 58 tot 60 per sonen tegelijk opgevangen wor den. Het gaat voorlopig om een tijdelijke regeling. Het ministe rie heeft toegezegd om uiterlijk eind dit jaar zelf de opvang van uitgeprocedeerde asielzoekers regelen, liet de Veerse wethou der W. van Tatenhove eerder weten. Ondanks dat het om een tijdelij ke oplossing gaat, zet Wisse haar actie door. „Uitgeproce deerde asielzoekers kunnen be ter in de stad worden opgevan gen, waar meer voorzieningen voor die mensen zijn. Advertentie HAWOFTTHm WOSLO EL Arbo goedgekeurd Betaalbaar Vraag proefplaatsing Noordzandstraat 6, Yerseke, (0113) 57 29 07 Advertentie JASJES, BLOUSES, ROKKEN en PANTALONS van 99,95 voor 79,95 BLOUSES,korte mouw van 89,95 voor 69,95 LANGE DELFT 16 MIDDELBURG door Ron Magnée ZOUTELANDE - De vereni-1 ging van eigenaren van bunga- lowpark Het Kustlicht in Zou telande heeft geen goed woord over voor het gemeentebestuur van Veere. Aan de problemen die de vereniging het afgelopen jaar aankaartte, heeft het colle ge nauwelijks iets gedaan. Voorzitter W. Reijnierse van de belangenvereniging trok zater dag tijdens de algemene leden vergadering fel van leer. Een lange lijst van problemen bracht de vereniging het afgelo pen jaren te berde, sprak de voorzitter, maar er is zo goed als niets aan gedaan. Zo is de meer dan dertig jaar oude straatver lichting nodig aan vervanging toe, maar weigert de gemeente met nieuwe lantaarns over de brug te komen. Daarnaast zijn de plaatsen voor de afvalcontai ners aftands en worden de bak ken maar weinig gereinigd. Ook de verkeerssituatie rondom Kustlicht II is Reijnierse een doorn in het oog. Er doen zich rondom het vakantiepark tal van onveilige situaties voor. Au to's parkeren bijvoorbeeld op de plek van de bushalte, er wordt in caravans op de openbare weg overnacht en vrachtwagens parkeren op de toeristische par keerplekken. De Kustlichtvereniging is ook ontevreden over het circus dat jaarlijks naar Zoutelande komt. „Op de braakliggende terreinen strijkt tegenwoordig jaarlijks een chaotisch Russisch staats circus neer. Bij bezwaren onzer zijds meldt de gemeente niet te weten wie daarvoor een vergun ning heeft verleend", aldus Reijnierse. Speciale aandacht verdient de drainage van het terrein. „Klachten over wateroverlast zijn, ondanks de toezegging van noodmaatregelen, niet aange pakt", aldus voorzitter Reij nierse. Secretaris H. Klein van de belangenvereniging voegde daaraan toe: „De gemeente wil een paar kolken maken, maar dat blijft lapwerk." Volgens se cretaris Klein leveren de bewo ners van Het Kustlicht voldoen de toeristenbelasting op om de wateroverlast te bestrijden. Ook kapittelde Klein de slechte communicatie van de gemeente Veere. „De gemeente heeft zich voorgenomen om beter te com municeren, maar het lijkt erop alsof het alleen maar slechter wordt." Voorzitter Reijnierse wist aan het einde van zijn speech voor de algemene ledenvergadering toch nog één lichtpuntje te mel den. „Mede door onze inspan ningen en de vele klachten heeft de gemeente het verbod op tuin huisjes ingetrokken. Onder be paalde voorwaarden wordt de bouw van een tuinhuisje toege staan en bestaande huisjes gele gitimeerd." Een positieve ont wikkeling, aldus de voorzitter. Die welgeschapen blonde Hulsterse hoorde het wel va ker. „Zo, jij hebt een bos hout voor je deur, zeg!" Dat heer schap ontving dan óf een bij kans dodelijke blik, een lel, óf, in het ergste geval, een welgeplaatst knietje. Het was warm, ze was luchtig ge kleed en op weg van werk naar huis stapte ze de snack bar binnen bij haar in de straat. Ze bestelde een ijsje en de frietboer, annex buur man, trakteerde haar op een grijns en zei,,Zo hééDas een hele hoop zand voor je deur, hè!" Beduusd over zo veel brutaliteit, van haar buurman nog wel, wierp ze hem een vernietigende blik toe, gooide het ijsje in zijn richting, een grof scheld woord declamerend. Hij keek alsof hij water zag bran den. Ze fietste witheet naar huis en daar zag ze het: een enorme hoop zand voor haar deur. De stratenmaker die haar oprit opnieuw kwam bestraten, was een dagje eer der... bloembollenvelden in Lisse en Hille- gom geweest. Zo'n reis is tegenwoordig overbodig. Dicht bij huis, in het Zeeuwse buiten gebied, zijn steeds meer felgekleurde bollenvelden te bewonderen. Het aan tal hectares dat met bloembollen wordt ingeplant, neemt gestaag toe. Bijvoor beeld in West-Zeeuws-Vlaanderen be gonnen twee groepen boeren in 2000 met bollenprojecten, die mede door Eu ropese, provinciale en gemeentelijke subsidies een succes blijken te zijn. jmdJjdia Berkelder llSSINGEN - Het was soms ,ietalleen in de auto filerijden. dikke rijen trokken de fiet- lis tijdens de paasdagen over jg ffalcherse fietspaden. Tus- iiii de fietsen door, zigzagden deskeeleraars. Toeristen en 'au- Kchtonen' genoten buiten van het mooie weer, maar ook de traditionele paasevenementen teiden goed bezocht. jet was een super-Pasen", jegt C. Schönknecht van de M-WV Walcheren. „Zater- dag zaten alle accommodaties ip Walcheren en Noord-Beve- Indvol." De weersvoorspelling «delate paasdagen werkten de Jruktein de hand. „Echt opval- U was de toeloop vanuit Bel- jjê. We merken echt effect van Se Westerscheldetunnel." De drukte houdt nog wel even aan, denkt Schönknecht. De weers- roorspelling blijft zomers en in Duitsland is het nog vakantie. [Bovendien nemen mensen met ai mooi weer vaak een paar jijedagen." looral de buitenevenementen jokken veel publiek. Op de feingse autoshow was het gisteren dringen rond de occa sions. De Zeedijk bij Westkapel - le leek wel een camping. Langs het water stonden rijen cara vans en campers opgesteld. Op klapstoeltjes en stretchers ge noten mensen in het zonnetje van het uitzicht. Miniatuur Walcheren trok tijdens de paas dagen vijftien procent meer be zoekers dan vorig jaar. „Mooi weer is goed voor Miniatuur", aldus directeur S. van Rijswijk. „En we hadden activiteiten, zo als eieren zoeken. Daar komen ook altijd extra mensen op af." De binnenattracties hadden het rustig. „Het waren geen topda gen" vertelt EAngelini van het Arsenaal in Vlissingen. „Het weer was te mooi. Alleen zater dag was het paaseidruk." Het Zijdemuseum in Meliskerke heeft dezelfde ervaring. „Als de strandtenten juichen, is het bij ons minder, en andersom. Maar de sfeer was gezellig." De expo sitieruimte bij het Zeeuws Bio logisch Museum in Oostkapelle trok ook geen massa's mensen. „Maar de activiteiten waren al lemaal vol en in het lunchcafé was het heel druk." De horeca draaide overuren. „Het was abnormaal druk", verzucht een medewerker van Frituur 't Vissertje in Vlissin gen. De mensen stonden in de rij voor friet en kibbeling. Ook Vis- kiosk de Zeedijk in Westkapelle had een goed weekeinde. Bij ca fé De Herberg in Middelburg was het vooral vrijdag en zater dag vol, tijdens de paasdagen was het weer wat rustiger. Een medewerker van restaurant 't Groentje in Domburg is tevre den. „Het was een behoorlijk drukke Pasen. De terrassen za ten van 's morgens vroeg tot 's a- vonds vol." KOEWACHT - Louis Davids haalde er zeventig jaar geleden een hit mee. 'Naar de bollen, naar die prachtige bollen, waar je sprakeloos geniet van de kleu ren die je ziet.' Elk voorjaar opnieuw. Nog niet zo heel lang geleden waren er op de Zeeuwse wegen auto's te zien, ge tooid met opvallende bloemslingers op de motorkap. Om er anderen trots de ogen mee uit te steken: wij zijn naar de ge temperaturen van de afgelopen week. „We hadden nog zoveel kou in de grond, dat de bollen eerst moesten op warmen", legt Van Damme uit. Als de tulpen eenmaal tot bloei gekomen zijn, valt er maar korte tijd van te genieten. Ze worden al kort nadien gekopt. De bollenvelden zijn verspreid over de provincie te vinden. Vooral in gebieden waar het mogelijk is het gewas te bere genen met zoet water. Dat is een be langrijke voorwaarde voor een succes volle teelt, aldus Van Damme. door Rinus Antonisse Volgens H. van Damme uit Koewacht, die bij de Zuidelijke Land- en Tuin bouw Organisatie Zeeland de porte feuille tuinbouw in de vollegrond be heert, worden in Zeeland vooral tulpen geteeld. Dat heeft er onder meer mee te maken dat op de doorgaans iets zwaardere gronden tulpen in netten ge produceerd kunnen worden. Ook de gladiolenteelt is in de provincie van be lang. De bollenvelden bloeien dit jaar op de zelfde tijd als normaal, ondanks de ho- 1BNEMULDEN - Op de krui sing Spoorstraat Noordwal in imemuiden werd gistermid- lag om vijf uur een achtjarig meisje aangereden. Het meis- ji is met hoofd- en beenletsel per ambulance overgebracht nar het ziekenhuis in Vlissin- p. iet ongeval ontstond doordat si 22-jarige automobilist uit e gemeente Veere, die in !e Spoorstraat in de richting an Schuttershof reed, op het mispunt verzuimde het meisje p haar fiets voorrang te verle en. OUTELANDE - Onbekenden ebben vrijdagavond tegen ze- 31 uur in een stacaravan in outelande ingebroken. Er erden enkele honderden eu- l's, waardepapieren, commu- Éatieapparatuur, kleding, sie- jèn.foto-, video- en beeldap- pratuur, cd's en een bril wegge- Somen. De schade is onbekend. (LlSSINGEN - Een mede- «rkster van Chinees restau- rant Lou Yi Hua in Vlissingen is '""dagavond bedreigd met een ppen. Een onbekende man probeerde het restaurant aan de logeweg te overvallen. De herval mislukte. Imah kwam tussen zeven uur P kwart over zeven de zaak itaen en eiste geld. Hij be dreigde de medewerkster met een wapen. De medewerkster, die alleen in het restaurant was, begon te gillen. De overvaller rende vervolgens de zaak uit. Buiten stond een andere man met een scooter hem op te wach ten. Ze reden weg in de richting van de President Rooseveltlaan. De politie vraagt getuigen te bellen naar telefoonnummer 0900-8844. door Ron Magnée MIDDELBURG - Van heinde en verre kwamen zondag de fans van lichaamsverfraaiing naar Middelburg voor de vierde edi tie van de Tattoo Conventie. De grote tatoeagebeurs werd op en kele locaties rondom het Schut tershof in Middelburg gehou den. Het is die zondagmiddag al een gezellige bedoening in de grote zaal van het Schuttershof. Te- nerife, Australië, Israël en Nieuw-Zeeland: uit de hele we reld zijn artiesten naar Middel burg gekomen voor de beurs. Her en der laten geïnteresseer den meteen een tatoeage zetten, wat overal een ander geluid op levert. Bij de Nederlandse ar tiesten weerklinken de fijne naalden, alsof je bij de tandarts bent. Even verderop zijn Nieuw-Zeelandse en Australi sche tatoeagekunstenaars ac tief. Zij slaan de afbeelding als het ware de huid in, zodat het lijkt alsof een stel bouwvakkers aan het timmeren is. Eén van de grootste publieks trekkers van het festival is Iso- bel. Zij heeft een plekje in het Guinness book of records be machtigd als meest getatoeëer de vrouw. „Ik houd enorm van tatoeages, het is gewoon een verslaving. Je neemt er één en je wilt gelijk meer", zegt de Engel se dame, die haar leeftijd angst vallig geheim houdt. Haar fraaiste afbeelding vindt ze een stel tijgers op haar buik. Maar ook haar jongste aanwinst, een tatoeage van de Japanse artiest Horihiro, mag er wezen: twee subtiele Japanse tekens op haar hand. Lachend: „De ene bete kent vriendschap en de andere... zou ik niet weten." Binnenkort wil ze er weer één laten zetten. Het wordt een fijne band rond haar nek, één van de weinige plekjes waar nog getatoeëerd kan worden. In een hoek is de Nieuw-Zee- landse artiest Te Rangi Tu bezig. Ooit tatoeëerde hij de arm van Robbie Williams. „Ach, dat is al De bejaarde Isobel haalde het Guiness Book of Records met de meeste tatoeages. De volgende tatoeage wordt een ring om haar hals. foto Ruben Oreel weer vijf jaar geleden. En het was eigenlijk net zoals bij ieder ander", vertelt de Nieuw-Zee- lander. Hij heeft een speciale aanpak: Te Rangi Tu luistert naar het levensverhaal van zijn klanten en maakt vervolgens een tattoo. Dat is ook wat Wilco Koster uit Middelburg, die ter plekke een tattoo door de Nieuw-Zeelander laat zetten, zo aanspreekt. „Je weet nooit wat het wordt. Al anderhalf j aar kijk ik uit naar deze tatoeage. Voor mij is dit dus wel een bij zonder moment." Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9