*1 20 Vonnis over Hontenisse geveld HVV'24 dichter bij fatale grens 21 fitel voor Moerse Boys Scheldesport brs onderuit dinsdag 22 april 2003 m Drie treffers Robbie van de Wijnckel brengen winst bij Breskens (4-0) Wen Penalty Terèse van Lare wint in Zelzate AZVV gelijk in oefenpartij Van Acker snelste in coopertest Zaaltoernooi futsal bij DOW Tweede plaats Rammelaere Zevende plaats Ralph Schaalje Team Wales wint j ubileumtoernooi rugbyclub To vaal J Brabants vuurwerk in Steen T ,m Peter van Kouteren SINT-JANSTEEN - Voorzitter JanPleunis overhandigde de te enstander kampioensbloe- p, een knallend vuurwerk iorgde voor de auditieve onder- ileuning. Het Zundertse Moerse Boys werd na talloze vruchtelo- Kpogingen in de nacompetitie looreen 2-1-overwinning in en (egen Steen en verlies van naas- tebelager Patrijzen in de derde Uasse A onbereikbaar. Brabanders vierden de fel beerde titel luidruchtig en uitgelaten. De champagne vloeide rijkelijk op het veld van Steen, dat vorig seizoen na een groot aantal mislukte pogingen bmpioen van de vierde klasse terd en besefte hoe groot de ontlading bij Moerse Boys «estzijn. Een klein deel van de Zeeuws-Vlaamse debutant in ie derde klasse likte zijn won- In. Bat was slechts van korte duur. „Nou is het gebeurd voor ons", (telde Jan Pleunis op een zo goed als gemiste kans op een jiaats in de nacompetitie. Jlaar we hebben een prachtig seizoen gehad. We hebben het het eerste jaar in de deze Passé fantastisch gedaan." -Moerse Boys was een «edstrijd met twee gezichten. leBrabanders waren voor rust eerenmeester en domineerden ze dat zo vaak dit seizoen den. Steen kreeg in die fase oetballes van de beste ploeg uit derde klasse en liep veelal chter een technisch en fysiek lerkere opponent aan. lebezoekers zorgden met een veldbezetting voor veel ng vanaf de flanken en aren met kopsterke spelers le- ERNEUZEN - Scheldesport ad het verlies al ingecalcu- *rd. De Terneuzense basket- kregen in Roosendaal m de ongeslagen kampioen lauw Wit een ongenadig pak 106-68. Voorwaarts leed ideZeeuwse klasse een 87-68- lederlaag tegen Dynamo'70. uw Wit-Scheldesport 106- (57-34): Scheldesport speel- in Roosendaal vreemd ge- een van zijn betere wed- rijden. De uitblinker bij de nieuzenaren was de zestien de Angolees Junior da Con- «ao. De Zeeuws-Vlamingen «den een goede start, maar ttna demonstreerde Blauw iitwaarom de ploeg -met erva- eredivisiespelers- ongesla- p de competitie gaat afslui- n, "^Brabanders liepen voor rust bpuitnaar een voorsprong van r» twintig punten. In de helft probeerde Schel de schade te beperken, verschil bedroeg aan het ad 38 punten. Ui productie van Scheldesport 'ïd verdeeld onder Coen Bau- ras (17), Wladimir Dielemans ï'),Bas Dieleman (12) en Jan- Mlem Spijker (12). Waarts-Dynamo'70 68-87 Ml): De thuisclub was niet in joede doen, dat werd afgestraft '•yDynamo. De ploeg uit Mid- 'f.burg buitte het lengte-over at uit. De verdediging van wwaarts zag er niet goed uit, 'Erdoor de kloof bij de rust al to opgelopen tot tien punten. We tweede helft kregen de Ax- parseensprankje hoop toen ze ®>gltwamen tot vier punten, ,Jar verder liet Dynamo het N komen. ^aderlating voor Voorwaarts ^tuitvallen van spelverde- fiki an J°ziasse met een en~ 'essure. De Axelse topsco- Kwaren Robbert d'Hont met punten en Tim Witte met 16 tot®. vensgevaarlijk bij spelhervat tingen en voorzetten. Dat resul teerde voor rust in twee treffers. Niek Voermans tekende al vroeg in de wedstrijd voor 0-1waarna routinier Barry Gommers hal verwege de eerste helft die mar ge met een droog schot uit een hoekschop de marge verdubbel de: 0-2. De thuisploeg kwam na rust energiek uit de startblokken, gooide alle schroom van zich af en kwam kort na rust door een onverwachte tegentreffer van Van den Broecke terug in de wedstrijd (1-2). Daarna stichtte vooral Steen gevaar. De beste kans was voor Serge Merckx, die tot ontredde ring van heel de Steen-aanhang van dichtbij naast schoot. Ook Eddy van den Bosch (net naast), Werner Bisschop (hij kopte na een hoekschop in een scrimma ge op de lat) en Gino van den Broecke (in de rebound nadat een vrije trap van Van den Bosch via de handen van de keeper door de paal was gekeerd) wa ren dicht bij een tweede treffer. Beide ploegen claimden daarna in een boeiende slotfase nog een strafschop. Scheidsrechter Pe ter Maas uit Hoofdplaat, die het spel op de voet volgde, liet zich echter niet gek maken. Steen-MoerseBoys 1-2 (0-2). 4. Niek Voermans 0-1, 22. Barry Gommers 0-2, 51. Gino van den Broecke 1-2. Scheidsrechter: P. Maas (Hoofd plaat). Gele kaart: Marco Ottjes, Ed dy van den Bosch (Steen), Niek Voermans (Moerse Boys). Aantal toeschouwers: 350. Steen: Danny Oppeneer; Michel van den Bosch, Michiel Vink, Eddy van den Bosch; Rudy Govaert; Erik-Jan Naudts (60. Stijn Dobbelaer, 66. Tom Lernhout), Marco Ottjes, Wou ter de Neijs, Gino van den Broecke; Serge Merckx, Wemer Bisschop. Erik Goossen (links) passeert op zijn weg naar de overwinning Rutger Veerman, de koploper op de korte cross, foto Camile Schelstraete Goossen test met zege door Fred Rabout BRESKENS - Erik Goossen liet zich na de midwintermarathon, die begin februari in en rond Apeldoorn werd gelopen, niet zo vaak meer in Zeeland zien. Hij leek voor korte tijd van de aardbol verdwenen, maar op tweede paasdag was hij er ineens weer. In de Kustloop van de Breskens Runners, vlak naast de Veerhaven, dook hij niet op om paaseieren te zoeken, maar om te testen hoe hij er conditioneel voorstaat. Want er wach ten hem toch weer een paar zware opdrach ten. „Op de eerste plaats wil ik er in de halve ma rathon in Terneuzen op 10 mei weer staan. Daarna richt ik mijn pijlen op de marathon van Torhout op 20 juni, want daar wil ik ein delijk een keer onder de 2 uur en 40 minuten lopen. Het zou gezien mijn tijden in de mid winter, normaal toch veel zwaarder dan Torhout, moeten lukken. Vandaag ben ik naar Breskens gekomen omdat het hier op de dijk en het strand toch kracht vraagt. Dat past uitstekend in de opbouw naar de halve en volledige marathon." Willy Faro en Peter Nicolai, de organisato ren, kregen er dus een mooie naam bij op de erelijst. Vorig jaar won Sjaak Luteijn, nu Erik Goossen, die maar met één concurrent wat problemen had: met Eric Cappon. Na het eerste van de drie rondjes miste de Zuid- zandenaar echter de drankpost en moest hij de rol lossen. Goossen draafde in zijn gekende stijl, met pet op en korte pasjes, gewoon voort. Hij be kommerde zich om niemand en liep de 9,5 kilometer in 36 minuten en 36 seconden. Twee minuten sneller dan Luteijn vorig jaar. Eerste vrouw werd Marjo Buzeijn uit Aar denburg. Op de middenafstand, de 6,5 kilo meter, was Rutger Veerman vele maten te groot voor de concurrentie. Joke Coene (Deinze) meldde zich hier als eerste vrouw. Op de 3,7 kilometer liep Jarno van Guyse voor zijn broer Jordy naar de winst en was Maycke Muller de eerste vrouw. Bij de jeugd pakten Wouter Thomaes en Valerie Volle man (750 meter) en Angelo van Nevel en Claire Volleman (1500 meter) de winst. In totaal waren er 65 deelnemers naar Schel- deveste gekomen om het startnummer op te halen. Wrts-Dynamo'70 51-43 Een moeizame zege het Axelse team, waarin ;:ra Geelhoedt en Marieke jMinga werden gemist. Rou- 2* S°nja Geelhoedt blonk roet 25 punten. Marianne "Wierson was met 20 punten 15 aardig op dreef. De Axe- -jro behielden wel controle wedstrijd. Alleen in het e Part was er sprake van melig spel. Toen slonk de „ropingtot vier punten (47- roaarin de slotfase herpakte L*gzich. door Fred Rabout BRESKENS - Na een verblijf van één jaar in de derde klasse moet Hontenisse volgend jaar terug naar het niveau waar het vandaan komt. Tegen Breskens werd gisteren het vonnis defini tief voltrokken. Het werd een probleemloze 4-0 voor de Bres- siaanders, die vier jaar terug te gen Hontenisse de titel in de vierde klasse pakten. Toen werd het 6-0 voor Breskens. De gevierde man bij Breskens was Robbie van de Wijnckel. De spits scoorde drie van de vier treffers. Het hadden er trou wens vier moeten zijn, maar zijn penalty werd door Hontenisse- doelman Dandolf Kints gestopt. In de rebound scoorde Johnny den Besten alsnog. Hontenisse wekte in Breskens slechts één helft de indruk er nog in te geloven, maar toen het na de gemiste strafschop van Van de Wijnckel door Den Bes ten tien minuten na de rust 2-0 werd, was ook het laatste grein tje geloof bij de Hontenissena- ren verdwenen. De nummer laatst van de rang lijst moest ook nog één van zijn beste pionnen missen. Danny Pauwels bleef ziek thuis. „Ziek te en blessures hebben ons dit seizoen de das om gedaan. Het is vandaag onze twintigste wed strijd. Ik heb nog niet één wed strijd met hetzelfde team kunnen starten", sprak Honte- nisse-trainer Rudy Rietj ens na afloop. „We hebben een leuke ploeg, maar slechts een selectie van dertien man. Dat is op dit niveau te weinig. Voor rust geloofden we er nog in. Het had net zo ge makkelijk 1-1 kunnen staan halverwege, maar toen het 2-0 werd was het een kwestie van over en sluiten. Ik kon het nog begrijpen ook. Daarom heb ik nog twee B-junioren inge bracht, want Hontenisse moet volgend jaar weer verder." Dat zal dan zonder Rietjens gebeu ren, die naar RIA vertrekt. De eerste helft ging nog gelijk op. Aan Hontenisse-kant knal de Wilco de Zwart buiten bereik van Breskens-doelman Roy den Dunnen tegen de lat. Robbie van de Wijnckel deed hetzelfde aan de andere kant uit een vrij e trap Na twintig minuten was het wel raak. Laatste man Jeroen Maas ging in de fout en Van de Wijnc kel strafte dat genadeloos af (1- 0). Alain Joos kreeg kort voor Hontenisse-speler Alain Joos draait van twee tegenstanders weg in de wedstrijd tegen Breskens. rust nog een dot van een kans op de gelijkmaker, maar liet het af weten. Barry Polderman had Breskens kort na de pauze op 2-0 moeten brengen, maar kopte naast. Toen Peter van Dijk in de 55e minuut Esad Osmanovski in het strafschopgebied vloerde, mocht Van de Wijnckel het van af de stip doen. Hij kreeg de bal niet voorbij doelman Kints, maar Den Besten in de herkan sing wel (2-0). Hontenisse was geklopt en kwam amper nog over de mid dellijn. In de zeventigste minuut liet een sterk spelende Osma- noski Van de Wijnckel de 3-0 aantekenen en in de laatste mi nuut knalde Van de Wijnckel een vrije trap vanaf ruim dertig meter binnen (4-0). Breskens-trainer Rinus Zegers, die overigens voor commentaar op de leiding van het veld werd gestuurd, gelooft nog altijd in de nacompetitie. „Zo lang de mo gelijkheid er is gaan we er voor. Ik heb vandaag weer een solide Breskens gezien, met Osma novski, Nöthen, Den Besten en Van de Wijnckel als uitblinkers. Hontenisse vond ik tegenvallen. Het was hun laatste kans, maar ik heb de bezieling gemist." Dat zijn ploeg na de winterstop wat minder draait, geeft Zegers grif toe. „Ik heb wellicht wat te veel van ze geëist. Ik had in de winterstop een paar weken rust moeten ingelasten, maar ook als trainer leer je ieder jaar weer wat bij." Breskens: Roy den Dunnen, Ro bin Buitendijk, Mario Corthals, Michel Cocquyt, Sven Verploeg (75. Niels Mookhoek), Arno Zwegers, Serge Nöthen, Esad Osmanovski, Johnny den Bes ten (80. Jan van Opdorp), Barry Polderman (75. Serge de Ruijs- ZELZATE -Terèse van Lare uit Sluis won de achttien kilome ter lange Lentejogging in Zelzate. Hoewel ze onderweg even de weg kwijt was, liep ze van begin tot eind aan de leiding. De winnende tijd was 1 uur, 16 minuten en 31 seconden. Ze fi nishte met een tiental minuten voorsprong op de eerste con currente. Bij de mannen liep Ronnie Babijn uit Terneuzen lang in derde stelling. In de derde ronde liep hij echter verkeerd. Hij kwam via een omweg weer op het parkoers, maar kwam daarna pas als zesde binnen in 1.09.25. De winst was voor Tom van Dries- sche in 1.03.28 was. Op de 13,5 kilometer eindigde Tonny Lauret uit Zaamslag als tweede in 54.04. De winst was voor William Taelman in een tijd van 53.08. Georges Goole uit Zuiddorpe eindigde als achtste in 1.02.08. Kurt Vanhaverbeke won voor eigen publiek de 4,5 kilometer. Zijn winnende tijd was 14 minuten en 26 seconden. Caro De- hulsters uit Hulst finishte als zevende in 17.20. TERNEUZEN - AZW heeft in een vriendschappelijke wed strijd met 0-0 gelijkgespeeld tegen Serooskerke. In veldspel ontliepen de twee ploegen elkaar niet veel. De Axelaars waren wel wat gevaarlijker, maar kwamen niet tot scoren, omdat er te slordig met de kansen werd omgesprongen. De wedstrijd Terneuzense Boys-Spui ging niet door wegens personele pro blemen bij Spui. HULST - Ronnie van Acker won in Hulst de voorjaarscooper- test. De veteraan uit Nieuw-Namen liep in twaalf minuten naar een afstand van 3470 meter. Het was vooral een aardig duel met Eddy Schwegler, die uitkwam op 3422 meter. Bij de vrouwen liep Sandra de Block naar een afstand van 3320 meter. Ruim driehonderd meter meer dan de jeugdige Aniek Aper. De jeugd krijgt in Hulst traditiegetrouw een hal ve coopertest (zes minuten) voorgeschoteld. Bij de meisjes kwam Anne van der Meer met 1531 meter het verst. Jeffry de Brouwer was met 1615 meter de snelste was bij de jongens. In totaal kwamen 77 deelnemers hun conditie testen op het kunststof van de Piet Vonckbaan. TERNEUZEN - De futsalvereniging DOW houdt zaterdag 26 april het j aarlij kse toernooi in sporthal't Zwaantj e in Terneu zen. Aan dat toernooi, dat onder regie van William de Pundert en onder arbitrale leiding van Gerard de Schepper en Etiënne Kersbulck wordt gespeeld, wordt door acht teams meege daan. In poule A komen SLC Chemicals, SNP, LHC en EU PSC uit. In poule B zijn Cerestar, Samenraapsel, Amines en W DOW ingedeeld. De aftrap is om 10.00 uur. Voor de beste doelman en sportiefste ploeg is er een extra prijs. DEINZE - Carla Rammelaere van judoclub Breskens/Eede heeft in een sterk bezet judotoernooi in Deinze een tweede plaats behaald. De Zeeuws-Vlaamse judoka, die uitkwam in de categorie tot 63 kilogram, won drie wedstrijden op rij. Marloes Verstegen, Heidie Vlerinck en Sofie Teefinkx werden op weg naar de finale verslagen. In de eindstrijd verloor Ram melaere met klein verschil van haar eeuwige rivale Katrien Ongena. foto Camile Schelstraete scher), Robbie van de Wijnckel. Hontenisse: Randolf Kints, Je roen van Bunder, Jeroen Maas, Luc Vermeerssen, Dave de Booij, Wilco de Zwart, Peter van Dijk, Gyon Asselman, Ralph de Frel (70. Jeroen Verschuren), Alain Joos, Michel van Bunder (75. Ton de Rijk). Breskens-Hontenisse 4-0 (1-0). 20. Robbie van de Wijnckel 1-0, 55. Johnny den Besten 2-0, 70. Robbie van de Wijnckel 3-0, 90. Robbie van de Wijnckel 4-0. Scheidsrechter: Pe ter van Geel Nieuw Vossemaar). Gele kaart: Rinus Zegers (Breskens, wegens commentaar). Aantal toe schouwers: 200. door Peter van Kouteren i ETTEN-LEUR - Voor HVV'24 wordt het zondag op eigen veld tegen Noad erop of eronder. De Zeeuws-Vlamingen verloren gisteren in de tweede klasse E met 5-2 van Unitas'30 en zagen Noad en SC Gastel opnieuw een punt dichterbij komen. Met nog twee wedstrijden voor de boeg staat de Hulster forma tie nog altijd op de achtste plaats, maar de ploeg voelt na de vijfde opeenvolgende nederlaag de hete adem van de concurren ten in de nek. HW'24 hield tegen Unitas'30 een kwartier stand, maar werd daarna voor rust naar een ogen schijnlijk kansloze 4-0-achter- stand gespeeld. De Brabanders stichtten vooral over hun sterke rechterkant gevaar. Patrick Schalk mikte halverwege de eerste helft bij een snel uitge voerde uitval via de binnenkant van de paal raak: 1-0. Acht mi nuten voor rust liep HVV op nieuw in het mes van een vlijm scherpe counter. Nadat een overtreding op Johnny Lensen niet was bestraft, schoot Robert Oomen de bal voor de tweede keer achter doelman De Keijzer: 2-0. In de extra tijd van de eerste helft sloeg de thuisploeg nog eens twee keer doeltreffend toe. Suad Yakut tekende uit een hoekschop voor 3-0, waarna Pa trick Schalk opnieuw na een uitval doeltreffend afrondde: 4- 0. Na de hervatting tapte HW'24 uit een ander vaatje. De forma tie van Eddy van der Hooft knokte zich door twee doelpun ten van Tristan van Acker bin nen acht minuten onverwacht terug in de wedstrijd: 4-2. Daar na was het één en al HW'24 wat de klok sloeg. De Zeeuws-Vla mingen kregen nog enkele klei ne mogelijkheden, maar waren ongelukkig in de afwerking. Bo vendien riepen de geel-blauwen tevergeefs om een penalty, toen een goede actie van Johnny Lensen met de hand werd gestuit. Eddy van der Hooft: „Als we een strafschop hadden gekregen, dan had ik het nog niet geweten." Patrick Schalk bepaalde in blessuretijd met zijn derde treffer de eindstand op 5-2. Unitas'30-HW'24 5-2. 22. Patrick Schalk 1-0, 38. Robert Oomen 2-0, 45. Suad Yakut 3-0, 45. Patrick Schalk 4-0, 48. Tristan van Acker 4- 1, 53. Tristan van Acker 4-2, 92. Pa trick Schalk 5-2. Scheidsrechter: J. van Gils'(Breda). Aantal toeschou wers: 100. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Norbert Baart, Davy Kerstens (55. Jeroen Claessens), Danny Vlassen- rood, Hans Goethals (55. Evert van Damme); Kana, Kieran O'Shea, Di- mitri Verlinde, Hans van Damme (40 Davy van de Berg); Tristan van Ac ker, Johnny Lensen. MOORSLEDE - De wielrenner Ralph Schaalje uit Axel is giste ren als zevende geëindigd in een beloftenwedstrijd over 115 km in het Belgische Moorslede. De 18-jarige coureur van Wie- lerteam Waasland finishte op dertig seconden van winnaar Kevin van Raamsdonk in een achtervolgende groep van ne gen renners. Zaterdag reed de junior een ver gelijkbare koers in Torhout. Daar eindigde hij als twintigste door de sprint van het peloton te winnen. GOES - Het rugbyteam van Tondu RFC uit Wales is winnaar geworden van het jubileum- toernooi van de Goese rugby club Tovaal. Tovaal zelf werd in de finale met 33-28 verslagen. Een dag later won Tovaal wel de wedstrijd tegen Presidents' XV met 10-3. Tovaal en Tondu RFC bereikten de finale vrij eenvoudig. Tondu RFC had de voormalige interna- tional Williams thuisgelaten, maar had toch nog een sterk team. De snelle Welshmen open den al na vijf minuten de score. Marijn Riemens maakte kort daarna de gelijkmaker. Via een gelijke stand bij de rust (14-14) liep het team uit Wales daarna uit naar een ruime voor sprong van 33-14. Tovaal kwam er tien minuten lang amper aan te pas. Door een opleving van vooral Jacco Korstanje werd het in de slotfase toch nog even spannend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 41