Strak in het pak en stipt volgens schema Sportieve paasdagen voor jongeren 11 Iceland Airport te klein om parachutisten veilig te laten landen Prinses komt ook voetveer dopen in Vlissingen Paardentocht gehandicapten 40 A fli dinsdag 22 april 2003 bolheid van 29 knopen (ruim 53 Bijl Politie deelt 111 boetes uit Hoofdletsel door botsing Verkeerd inhalen beboet Aanhouding voor tasjesroof Woninginbraak in Philippine Arrestatie na gratis drank Nekklachten na botsing VOORDELIG DOOR DE APK KEURING Ui PROFILE CARIANNE mode pzc Geen valschermen op vliegveld jrNEMUIDEN - Zeeland Air- port staat niet toe dat parachu tisten op het vliegveldterrein landen. Volgens de directie is let terrein daarvoor te klein. De kanen liggen te dicht bij een mo gelijke afspringplek. De veilig heid van zowel parachutisten als vliegtuigen zou in gevaar ko- Landen op het veld is niet mo gelijk", stelt directeur P. Geysen van Zeeland Airport. Hij bena drukt dat dit geen onwillige houding is, maar een afwijzing gebaseerd op uitgebreid onder zoek. Volgens hem is veel tij d ge stoken in een oriëntatie bij an dere kleinere vliegvelden waar parachutisten wel op het lucht vaartterrein landen. Geysen: „We hebben met de vel den in Hilversum, Texel en Teu gen gesproken, maar we lopen elke keer op tegen de kleine af standen op ons veld. Zeeland Airport is vier keer zo klein als die andere velden. De uiteinde lijke conclusie moet dus luiden dathet hier niet veilig kan. Parachutisten van het Paracen trum Zeeland, dat is gevestigd opZeeland Airport, springen nu op twee locaties in Middelburg (Amemuiden, Kleverskerke) en op twee in Borsele (Sinoutsker- ke,Lewedorp). Vanwege klach tenvan omwonenden wordt ge zocht naar één nieuwe locatie. Een werkgroep met vertegen woordigers van de gemeenten Middelburg, Goes en Borsele en deprovincie heeft een voorkeur voor het vliegveld als springlo- catie. Ook het Paracentrum Zeeland zou graag dichterbij het vlieg veldmensen laten springen. Het bedrijf moet parachutisten nu met busjes van de springlocaties ophalen en terugbrengen naar bet vliegveld voordat een nieu- wesprong kan worden gemaakt. Springen op of heel dichtbij het vliegveld heeft niet alleen het economische voordeel dat meer vluchten kunnen worden ge maakt en dus meer mensen kun nen springen. Volgens J. B. Rienks van het Paracentrum door Jeffrey Kutterink Zeeland wordt het financieel dan ook aantrekkelijk een an der vliegtuig aan te schaffen, of het huidige vliegtuig aan te pas sen, waardoor de geluidsover last voor omwonenden veel minder wordt. Een groter en stiller vliegtuig is volgens Rienks nu economisch niet inte ressant. Het duurt te lang voor dat het aan een volgende vlucht kan beginnen. De motor zou tussendoor uitgezet moeten worden; dat beperkt de levens duur aanzienlijk. De investe ring kan niet worden terugver diend. Het huidige vliegtuig uit rusten met een stillere motor is een optie, en die wordt serieus bekeken. „Meer activiteiten op het veld zou ook voor ons inte ressant zijn. Dat maakt Zeeland Airport extra aantrekkelijk", zegt Geysen. „Maar het zit er ge woon niet in." De provincie, ge meenten, de vliegvelddirectie en het Paracentrum Zeeland gaan nu op zoek naar een andere springlocatie die de huidige vier kan vervangen, die dicht bij het vliegveld ligt maar de veiligheid van parachutisten en piloten niet in gevaar brengt en die de overlast voor omwonenden be perkt. VLISSINGEN - Prinses Maxi ma brengt binnen een jaar weer ten bezoek aan de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen. Dan heeft ze de eer om het naar baar vernoemde fietsvoetveer te Jopen. Dat kondigde KSG-directeur R Berkvens zaterdagochtend aan oa de doop door Maxima van het marinefregat Evertsen. Berk vens stond ook even stil bij de si tuatie van het bedrijf. Sinds de overname van de aandelen door Damen Shipyards is volgens hem veel gebeurd. Hij doelde ondermeer op de koersverande- rógvan de scheepswerf. Behalve het bouwen van luxe jachten bij AmelsSchelde, richt bet bedrijf zich meer en meer op exportopdrachten. Het aantal orders van de marine neemt af, mede door de bezuinigingen bij Defensie. Daardoor is de toe komstvan de bedrijf niet zonder meer zorgeloos, aldus Berkvens. De directeur materieel Konink lijke Marine, schout-bij-nacht B van der Struis, herinnerde de genodigden eraan dat Evertsen scheepsnaam is met een lan ge traditie. Het fregat Evertsen lshet achtste in een rij marine- schepen die zijn vernoemd naar zeventiende-eeuwse zeehel- de gebroeders Johan en Cornelis Evertsen. Volgens Van ®r Struis behoort de huidige Evertsen tot 'de absolute we- ttldtop op het gebied van tech nologie en prestatie'. Het is vol gens de Stealth-technologie gebouwd, waardoor het on winbaar is voor vijandelijke ™arsystemen. ™t schip is in blokken opge bouwd, compleet met appara ten leidingen. De afbouw en ®bedrij f stelling gebeurt op jhssingen-Oost. De Evertsen is meter lang, 18,8 meter breed •nheeft een diepgang van 5 me- Het fregat is uitgerust met de Modernste apparatuur, wordt t0°rtgestuwd door een combi natie van gasturbines en diesel- ®°torën met een maximum- per uur). De afbouwperiode burt nog tot september vol- jj®d jaar, waarna het schip een I?®haart maakt. In maart b npemt de Koninklijke Ma- "o het fregat officieel in ge bruik. Cathérine So-Hae van Ameijden wacht geduldig tot ze haar bloemetje kan aanbieden aan het koninklijk bezoek. door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN - Niemand durft het z-woord natuurlijk in zijn mond te nemen. Want de doop van het vierde luchtver- dedigings- en commandofre gat Evertsen is waar het om draait, zaterdagochtend bij de Koninklijke Schelde Groep in Vlissingen. Alhoewel. De blik ken op de buik van prinses Maxima zijn niet te tellen. Maar niemand kan haar be trappen. „Ze zit nog strak in het pak", klinkt het lacherigna de plechtigheid van de tribune. Maxima merkt weinig van die overdreven aandacht. Ze is dan al weer gevlogen. Drie jaar nadat haar schoon moeder koningin Beatrix het eerste fregat De Zeven Provin ciën doopte, wacht Maxima de schone taak. Nu is aan haar de eer een fles kapot te gooien te gen de romp van het laatste fregat uit een serie van vier die de KSG bouwt voor de Ko ninklijke Marine. Het doopri- tueel doet niemand de wenk brauwen fronsen, het is Maxima waar alle aandacht naar uitgaat. Zodra de helikopter boven de parkeerplaats bij Dok 2 zweeft, schieten fotografen hun eerste plaatjes. „Als er iets gebeurt, moet je het wel heb ben", beaamt er één als de vliegmachine veilig is geland. Horloges wijzen 10.25 uur. Stipt op tijd. De prinses zwaait haar benen naar buiten. Foto grafen sissen: „Sjonge, had ze geen grotere hoed kunnen uit kiezen?" Ze proberen er van een meter of vijftig het beste van te maken. „Maxima", roept een royaltywatcher nog. Maar ze hoeft slechts een paar meter te lopen en gunt de papa razzi van de roddelpers geen blik. „Nu even niet", moet ze hebben gedacht. Commissaris van de koningin Wim van Gel der, de Vlissingse burgemees ter Anneke van Dok (eveneens met grote hoed) en KSG-direc teur René Berkvens ontvangen haar. Hand, glimlach. De prin ses stapt in een hofauto. Weg is ze. „Dat is niks", mopperen drie fotografen bijna tegelij kertijd. Op het gezicht van de voor lichtster van de Rijksvoorlich tingsdienst (RVD) verschijnt een glimlach van oor tot oor. Het loopt gesmeerd. Ze bege leidt het circus naar dok 2. Maxima is intussen op weg naar het hoofdkantoor van de KSG. Daar wachten directeur Kommer Damen van de Da- men Shipyards Groep en vice- admiraal Cees van Duyven- dijk, bevelhebber der Zee strijdkrachten, de koninklijke hoogheid op. In het dok verricht personeel van de Schelde de laatste voor bereidingen. Genodigden zoe ken een plek op de tribunes. De meesten zullen de plechtigheid moeten volgen via één van de foto's Ruben Oreel platte plasmaschermen. Want achter het bordes is slechts plaats voor de belangrijkste genodigden. En hun kinderen, die speciaal meekomen om Maxima te zien. De pers is streng een plek in de hoek gewezen. „Daar en niet anders. Nee, dat kan echt niet", beveelt de RVD-dame een ei genwijze plaatjesschieter. Een stoel, trap en oude kast worden geronseld om Maxima toch be ter te kunnen zien. Prinses Maxima en KSG-directeur R. Berkvens. Wederom stipt volgens schema rijdt een koninklijke Volvo om 11.00 uur dok 2 in. Maxima krijgt een bloemetje van Ca thérine So-Hae van Ameijden, de negen j aar oude dochter van de directeur scheepsnieuw- bouw van de KSG. Samen met KSG-directeur Berkvens stapt de prinses op het bordes. „Ik doop u Evertsen en wens u en uw bemanning een behouden vaart." Mocht Maxima het spontaan vergeten zijn, geen ramp. De spreuk staat nog eens keurig in grote letters op de ka theder geschreven. De fles klettert in één keer tegen de scheepsromp uit elkaar. De marinierskapel speelt het Wil helmus. Berkvens: „Ik nodig u uit om het schip van de laatste beletselen te bevrijden." Strijdvaardig pakt Maxima een bijl en hakt een kabel door, waardoor de trossen losschie ten. Sleepboten trekken de Evertsen het dok uit. Sober vaart het fregat weg. Geen muziek, geen getoeter, geen gejoel. Wél een zwaaiende Maxima. door Frank Gijsel SLUIS - Een dertigtal jongeren van achttien jaar en ouder uit de Zwinstreek beleefden tijdens de paasdagen drie avontuurlijke dagen. Teamwerk en competitie speelden de hoofdrol, afgewis seld met ludieke momenten. De grootste uitdaging bestond er in om er samen een verrijkend weekend van te maken. De eerste grensoverschrijdende samenwerking tussen de Belgi sche jeugdraden van Knokke- Heist en Damme en de Stichting Welzij n West-Zeeuws-Vlaande ren was ondanks het tegenval lende aantal deelnamers een succes. Al vanaf het begin op vrijdagavond bleek dat de wil er was om er een gezellige boel van te maken. In Sluis werd 's avonds begonnen met een laser- game, boogschietles en water fietsen. Vooral tijdens het boog schieten in het clubgebouw van schuttersgilde Willem Teil bleek al dat de jeugd er iets aardigs van wilde maken. Samen iets doen en samen een oplossing zoeken voor een probleem voer de de boventoon. Na de activiteiten in Sluis ver plaatste het gezelschap zich naar een tentenkamp in Lo in België. Op zaterdag en zondag KUITAART - Op verzoek van de bewoners heeft de politie zondag tussen 16.50 en 22.10 uur een snelheidcontrole gehou den op de Hulsterweg in Kuitaart. In totaal werd van 860 voertuigen de snelheid gemeten en reden 111 bestuurders harder dan vijftig kilometer per uur. De hoogst gemeten snel heid bedroeg 87 kilometer. EEDE - Een 21-jarige automobilist uit de gemeente Sluis is in de nacht van vrij dag op zaterdag gewond geraakt bij een een zijdig ongeval. De man reed over de Oude Eedeweg in Eede en verloor door nog onbekende oorzaak de macht over het stuur. Hij botste te gen een boom. Met een hoofdwond en pijn in de borststreek is de man opgenomen in het ziekenhuis. SLUISKIL - De politie heeft zaterdagmiddag rond vijf uur op de N252 in Sluiskil een twintigjarige Belgische automobilist bekeurd voor het inhalen over een ononderbroken streep en voor het niet dragen van de autogordelHet kostte de automo bilist 115 euro. TERNEUZEN - Een 33-jarigfe man uit Axel is gistermiddag omstreeks half vier op de Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen aangehouden. De man had even daarvoor, rond drie uur, op de Scheldebou- levard in Terneuzen de handtas van een 62-jarige vrouw weg gegrist. De vrouw kreeg haar spulletjes terug en de man is voor verhoor meegenomen naar het bureau. PHILIPPINE - Bij een inbraak in een woning aan de Burge meester Van Hoekstraat te Philippine is zondag tussen half tien 's ochtends en kwart over drie 's middags een portemon nee buitgemaakt. In de portemonnee zaten enkele tientallen euro's en diverse passen. De toegang tot de woning werd ge forceerd. VLISSINGEN - Twee Vlissingers zijn zondagavond aange houden wegens openbare dronkenschap. De beide mannen, 38 en 54 jaar oud, waren rond het middernachtelijk uur op het Arsenaalplein in hun woonplaats uit een horecagelegenheid gezet omdat ze de barrekening niet konden betalen. Buiten gingen de mannen zo tekeer, dat de politie er aan te pas moest komen. NISSE - Een 35-jarige vrouw uit Heinkenszand heeft zater dagmiddag nekklachten overgehouden aan een kop-staart- botsing in Nisse. Rond twee uur reed een 76-jarige automobiliste uit de ge meente Borsele op de Rondepolderdijk in op de stilstaande auto van de vrouw uit Heinkenszand. De bejaarde bestuur ster zag de auto te laat. Ter plaatse is de vrouw uit Heinkens zand door ambulancepersoneel onderzocht. WESTDORPE - De stichting Paarden Zonder Grenzen houdt dit jaar weer een open dag en een toertocht met paard en wa gen voor mensen met een licha melijke, verstandelijke of psy chische handicap of beperking. De activiteit vindt plaats op zondag 22 juni op het terrein van manege Baecke in Westdqr- pe. De stichting wil deze toer tocht met paarden en aanspan ningen laten uitgroeien tot een jaarlijks evenement. Naast de toertocht met rijtuigen worden op het terrein van de manege allerlei activiteiten voor jong en oud georganiseerd. Het bestuur is nog bezig met het definitieve programma. Advertentie APK KEURING VOOR SLECHTS |fl. 88,15) i Voor een onafhankelijke APK Keuring van uw aufo bent u bij Profile Tyrecenter aan het juiste adres. Bij Profile Tyrecenter kunt u altijd geheel vrijblijvend uw auto laten controleren Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw onderhoudsbeurten. I -i! PASSIE TOT IN IEDER DETAIL is' -III KOLE - LUCTOR Geldig lol één week na plaatsing Hulst, Ind. Hoge Weg, Afrikaweg 4 Oostburg, Ind. Stampershoek, Transportweg 9 Terneuren, Ind. Hughersluys, Hughersluys 2 Tel: 0114-31 40 80 Tel: 0117-45 23 77 Tel: 0115-61 39 81j| Advertentie Deelnemers aan de grensoverschrijdende sportdagen krijgen les bij boogschuttersvereniging Willem Teil. foto Camile Schelstraete werd er in kano's gevaren, een BMX-parcours afgelegd, een stadsspel in Vlamertinge ge speeld en oude volksspelen af gewerkt. Na drie dagen kwa men de deelnemers met een voldaan gevoel aan te Knokke. Het team uit Knokke had de eer ste prijs in de wacht gesleept, de Rakkers uit Oostburg eindigden als tweede. Stefaan Lagrou van de jeugdraad Knokke en Joyce Kramer van de Stichting Wel zijn waren zeer te spreken over de eerste grensoverschrijdende samenwerking. Dat de deelna me tegenviel heeft volgens Lag rou diverse redenen. „Dit is niet volgens de verwachtingen. Het kan zijn dat een driedaagse toch te lang is. Daarnaast vroegen we om opgave tijdens de zoge noemde blokperiode in België. Studenten zitten dan volop in de examens. We moeten ons bezin nen hoe we verder gaan, maar vast staat wel dat dit evenement perspectieven biedt voor de toe komst. CLAUDIA STRATER JOYE FUN BETTY BARCLAY GIL BRET MAURA by Claudia Straler ARA GERRY WEBER CS SPORT HEIDEMANN MONARI OUI BEAU! LECOMTE en andere... Markt 10 - 4501 CJ Oostburg Zondags geopend van 14.00-18.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39