PZC Johan Flik weert uitblinker 3BSD Jan Glimmerveen is constante kampioen ■WMB All Ready vereffent rekening Tennissers Zierikzee maken aansluiting Tennissters Zierikzee boeken tweede winst Duiveland komt sterk terug van achterstand Jarige Bram de Rijke krijgt zijn eigen loop r Tennissers Zierikzee boeken eerste zege tegen De Pettelaer 2 'BA I r; uitslagen dinsdag 22 april 2003 Gelijkspel Meesterplan loopt in de soep door Eugene de Kok ZIERIKZEE - De tennissers van LTC Zierikzee stuurden gistermiddag het tactische plannetje van De Pettelaer 2 in het honderd. Eén van de bedenkers van dat plan was Hans Minnaar, af komstig uit Zierikzee, maar al jaren spelend voor de vereniging uit Den Bosch. Zijn rentree op vertrouwde grond mocht ook niet baten. Zierikzee won met 4-2. Er is wel wat veranderd in de tien jaar dat hij weg is uit Zierikzee, zei Hans Minnaar (33) gisteren. „Het niveau is nu veel hoger. Niet echt in de breedte, maar er zijn hier nu een aantal hele sterke B-spelers." De oud-Zeeuw leek met die opmerking vooral te doelen op Jacco de Looff, Dennis Stevense en Ca- miel Folmer, drie spelers van het team uit Zierikzee. „Vroeger had je alleen Martijn Bijdevaate en ik. Elk jaar speelden we tegen elkaar in de finale van de clubkampioenschappen." Te genwoordig tennist Minnaar nog zo'n drie keer per week bij zijn vereniging De Pettelaer in Den Bosch. „Een club met ongeveer negenhonderd leden en oog voor gezelligheid. Wij zijn daar één van de meer prestatiegerichte teams." De Bosschenaren hadden zich vooraf ingesteld op de kracht van het jeugdige Zierikzee en hadden gekozen voor een tactische aanpak, volgens Minnaar. „Wij hebben onze sterke mensen op de plaatsen drie en vier gezet, omdat we wisten dat Dennis en Jacco op één en twee zouden staan.Aanvankelijk leek voor De Pettelaer 2 alles naar wens te verlopen. Jacco de Looff en Dennis Ste vense wonnen hun partijen gemakke lijk van de zwakkere broeders van De Pettelaer (Hein van Lemt en Wiger Francke), maar dat was ingecalcu leerd. Daarna trokken de Bosschena ren de stand gelijk via overwinningen van Frank van Oerle (7-5 6-4 tegen Ca- miel Folmer) en Hans Minnaar zelf. Hij versloeg Peter Godrie kinderlijk een voudig (6-1 6-0) en stond amper drie kwartier op de baan. „Het spel van mijn tegenstander was vrij eenzijdig, alleen maar service-volley. Daar kon ik mij goed op instellen." Hans Minnaar keerde gisteren terug bij zijn oude club Zierikzee. Met zijn huidige club De Pettelaer 2 leed hij echter een 4-2-nederlaag. foto Marijke Folkertsma Na de enkelspelen stond het dus 2-2. „Precies zoals we van tevoren hadden ingeschat, we hebben ingezet op een 3- 3-gelijkspel. We hoeven nu nog maar één dubbel te winnen", zei Minnaar na zijn gewonnen enkelpartijDennis Ste vense van Zierikzee was minder tevre den met de tussenstand. „We hadden gehoopt op een voorsprong. De tegen standers hebben een tactisch spelletje gespeeld. Wij moeten volgende week ook maar eens kijken of we iets anders kunnen spelen." Stevense kon vanwege een blessure aan de meniscus zelf niet meer uitkomen in het dubbelspel. „Vrijdag maakte ik een verkeerde beweging, waardoor er in mijn knie iets losschoot. Af en toe komt het vast te zitten." Zijn plaats werd in genomen door Marcel Verwei, die het samen met Jacco de Looff opnam tegen Francke en Van Oerle. De Zeeuwen wonnen vrij eenvoudig met 6-1 6-3. Om het meesterplan van De Pettelaer te laten slagen moest Minnaar (samen met Van Lemt) zijn dubbelspel winnen. Het koppel ging voortvarend van start en won de eerste set met 6-0 van Folmer en Godrie. De laatste wilde zich echter niet nog een keer van de baan laten slaan door Minnaar en begon feller en gemotiveerder te spelen. Samen met Folmer won hij de tweede set met 6-3. De Zeeuwen gingen goed door in de derde set, die gelijk op ging tot 5-5. Op die stand braken ze de service van Van Lemt en Camiel Folmer mocht serveren voor de wedstrijd. Folmer maakte geen fouten en een afzwaaier van Minnaar op matchpoint zorgde voor de 7-5- overwinning voor het Zeeuwse koppel. De aanpak was mislukt, gaf Minnaar toe na afloop. „Het is wel teleurstel lend. Als je de eerste set met 6-0 wint, mag je eigenlijk niet meer verliezen. Achteraf was de eerste game in de tweede set cruciaal. Toen werd ik ge broken op mijn service door een aantal stomme fouten." Zierikzee maakte door de overwinning een sprongetje op de ranglijst. Na de tegenvallende 5-1-nederlaag een week eerder was de ploeg in de staart van het klassement terechtgekomen. Door de 4-2-zege van gisteren kwam Zierikzee in elk geval langszij bij De Pettelaer. door Joop van ded Oudenhoven ZIERIKZEE - Het eerste drie banden team van 3BSD behaal de in poule zes van de landelijke competitie een gemakkelijke 6- 2-zege bij De Maasstad. Het tweede team verloor met dezelf de cijfers van Hoogendoorn Schilders. De Maasstad - 3BSD 1 2-6: Jo han Flikweert had het tegen Wuyts weer eens op zijn heupen en speelde een schitterende wedstrijd. In 35 beurten en met 0.909 als moyenne was het pleit beslecht en de winst binnen: 22- 35. Peter van Hou welingen kon ondanks zijn persoonlijke be sognes de concentratie opbren gen tegen Van de Berg en won in 53 beurten (25-30). Jan Eicken- boom moest het in een matige partij afleggen tegen Mathof, 25-19 na 54 beurten. Martin Ca- pelle tenslotte won met 20-25 in 52 beurten van Cuvelier en be haalde daardoor de wedstrijd zege voor zijn ploeg. 3BSD 2 - Hoogendoorn Schil ders 2-6: Alleen Ron Speijer slaagde erin om aan de goede kant van de score te blijven. In zijn partij tegen naamgever Hoogendoorn tekende hij voor een mooie overwinning: 25-9 na 49 beurten. Ton van Beveren bleef in de buurt van Gieskens, maar kwam op het einde adem tekort voor meer dan een close finish: 23-25 na 52 beurten. Sjaak de Visser deed het tegen Van de Bijl niet slecht, maar dat was niet genoeg voor de winst (25-30 na 59 beurten). Jan Suy- kerbuyk verloor van een bijzon der gelukkig spelende Van Spronsen. Twee series, één van 7 en één van 6, begonnen met zwijntjes. Daar kon de thuisspe- ler niet tegen op: 19-30 na 36 beurten. iü x o», Luuk van Eijken van All Ready pakt de rebound in de gewonnen wedstrijd tegen BKC. foto Marijke Folkertsma door Joop van den Oudenhoven NIEUWERKERK - Jan Glim merveen van Biljart vereniging de Poedel greep in café De Mee- baal in Nieuwerkerk de hoofd prijs in het persoonlijk kampi oenschap driebanden derde klasse van het district Schou- wen-Duiveland. John Slootweg van 't Klusje werd tweede en André van der Made van De Graanbeurs derde. Echt spannend werd het niet in De Meebaal tijdens de persoon lijke kampioenschappen. Al thans niet om de bezetting van de eerste plaats. De overige po diumplaatsen gaven wel een le vendige strijd te zien die pas in de laatste minuten werd beslist. Het meest kenmerkend voor het toernooi waren echter de vaak voorkomende inhaalraces en de marathonzittingen van diverse partijen. Tot drie keer toe werd een partij die beslist leek, alsnog door de ander gewonnen. Als voorbeeld dienen de partij tus sen Van der Made en Wim Hage van SIR. De laatste leidde de dans comfortabel met 9-18. Toch beëindigde Van der Made de strijd nog in zijn voordeel: 20-18. Een ander voorbeeld was de partij tussen Glimmerveen en Jan Schouwenburg van De Graanbeurs, waarin Glimmer veen na een 14-18-achterstand alsnog de winst greep: 20-18. Dat er louter liefhebbers aan het werk waren tijdens deze finale, toonde het aantal partijen met 70 of meer beurten aan. Het was of de spelers er geen genoeg van kon krijgen. Partijen van 70, 71 72 (4x) en zelfs 93 beurten voor de benodigde twintig punten konden de pret niet drukken. Uiteindelijk ging de winst naar de meest constante speler: Jan Glimmerveen. Alleen in de zes de ronde liet hij een steekje val len tegen John Slootweg. Maar met twee punten voorsprong en een beter moyenne op zijn naas te belagers kon hij met een ge rust hart aan de finale beginnen. Winst in de laatste ronde op An dré van der Made bekroonde zijn kampioenschap. Slootweg pakte door de nipte winst op Wim van Dijke van OKK (20-19) de tweede plaats. Slootweg noteerde de hoogste partij met 0.625. Bertus Visser van Onder Vrienden tuimelde door zijn nederlaag in de slot- ronde tegen Jan Schouwenburg naar de vierde plaats. door Jan Roovers ZIERIKZEE - De korfballers van All Ready namen zaterdag in de thuiswedstrijd over tuigend revanche voor de 13-9-nederlaag die in de eerste competitiehelft uit tegen BKC in Breskens werd geleden. Op sport park Bannink werd het 16-8. Inzet van het duel in de derde klasse A was de aansluiting maken met de middenmoot. Voor All Ready kwam daarbij dat de ploeg de nare smaak van de uitnederlaag weg wil de spelen. In de beginfase lukte het de thuis ploeg nog niet om de tegenstander de wil op te leggen en kwam er vooral veel tegenstand vandeBKC-vrouwen, maar na 3-3 kreeg All Ready aanvallend plots de geest en werd het achterverdedigen van de bezoekers afge schoten naar een 8-4-voorsprong bij de rust. „We kregen de ruimte om de opbouw te ver zorgen, konden de aanval neerzetten en scoorden ook", zag coach Harm Brandt de opdrachten goed uitgevoerd. De tweede helft werd een verplicht nummer: BKC bleek aanvallend onmachtig, de thuisploeg bleef in alle rust zoeken naar de kansen, be nutte die ook en ging zonder veel tegenstand op weg naar de 16-8-overwinning. „Het liep perfect", vond Brandt. Tegenstander BKC leed de derde nederlaag op rij na de herstart van de competitie. „De ploeg zit niet goed in zijn vel" oordeelde Willem de Zeeuw. De BKC'er nam in deze wedstrijd de coaching over van Marc Kolijn, die om privé-redenen met onmiddellijke ingang is gestopt. Scores All Ready: Jan Willem van Nieuwenhuyze 6, Manon Torensma en Ronald Snoek 3, Estther Snoek 2, Luuk van Eijken en Bram Bolle 1 door Willy van Leeuwen IJZENDIJKE - De tennissers van Zierikzee bewezen zichzelf zaterdag een goede dienst in de hoofdklasse van de districts competitie. Door een 4-2-over- winning in de derby tegen Wes- terschouwen pikte de ploeg aan bij de brede middenmoot. Wes- terschouwen maakt ook deel uit van die grote middengroep. De Schelde werd door een over tuigende 5-1-overwinning op Sluiskil leider. De Vlissingers hebben na drie wedstrijden een punt voorsprong op Smash, dat tegen Drive niet verder kwam dan een 3-3-puntendeling. Ka- pelle staat laatste na de 4-2-ne derlaag tegen Kruiningen. Westerschouwen ontving op de eigen banen buurman Zierikzee en de Schouwse derby leverde maar liefst vier driesetters op, waarin fel maar sportief werd gestreden. Robert Kort kwam net tekort tegen Johan van Urk, die Zierikzee een punt bezorgde dankzij een zege van 4-6 en 6-7. Ook Michel de Vlieger moest zijn punt inleveren bij Robert Praet, die hem versloeg met tweemaal 4-6. Doordat Rene Fondse zegevierde in een drie setter tegen Patrick Meuldijk, en Wim Dettingmeijer een punt scoorde voor de thuisploeg te gen Ike Joziasse stond het na de enkelpartijen 1-3 voor de be zoekers. In de dubbelpartijen kregen de toeschouwers tweemaal een driesetter voorgeschoteld en werden die punten uiteinde lijk gedeeld, zodat Wester schouwen twee en Zierikzee vier punten aan de burenruzie overhielden. door Willy van Leeuwen STAMPERSGAT - Het vrou wenteam van Zierikzee heeft de smaak goed te pakken in de eer ste klasse van de landelijke ten- niscompetitie. Gisteren wonnen ze ook hun tweede competitie wedstrijd met groot verschil. In de uitwedstrijd tegen Stam persgat zegevierden de vrouwen uit Zierikzee met 1-5 en daar door handhaven ze zich in de top van deze klasse. Martine Verschoore maakte korte metten met haar tegen standster Toussa, die naar een kansloze nederlaag (2-6 1-6) werd gespeeld. Ook Bianca den Ouden deed een duit in het zakje van de bezoeksters. Ze pakte de eerste setwinst tegen Braat met 2-6 en moest in de tweede set wat meer games prijsgeven, maar ook de tweede setwinst kwam niet in gevaar: 4-6. Captain Marleen de Vlieger wil de natuurlijk niet onderdoen voor haar teamgenoten en be zorgde haar team ook een punt door haar enkelspel tegen Bar- telen gemakkelijk met l-^ winnen. Alleen Simonepat. lowski kon het niet reddente»» haar tegenstandster Vanki de eerste set was de speelst» van Stampersgat te sterking 2 en ondanks goed' van Pawlowski in de tweedelet ging ook deze setwinst naaijt thuisploeg met 6-4. Zierikzee wilde toch punten aan deze wedstrijdöva. houden en ging in de dubbefe tijen goed door. Het duo Ver- schoore/Pawlowski troefde Toussa/Braat af met 4-6 2-6es ook Marleen de Vlieger en Bi®, ca den Ouden boekten k tweede zege van de dag. Ha Zierikzee-duo won met tw» vingers in de neus met tweemaal 0-6, waardoor Zierikzee vij punten kon bijschrijven. „Het niveau valt mij tot opt den mee, al denk ik wel dat we nu de twee zwakste teamsint ze klasse hebben gehad. Maat twee overwinningen zijn tod een mooie opsteker", aldus Zit- rikzee-captain Marleen de Vil 11 ger na de tweede wedstrijd. door Willy van Leeuwen GOES - De tennissers van Dui veland hebben de Zeeuwse der by in de vierde klasse van de landelijke mannencompetitie tegen De Bongerd in Goes met 4- 2 gewonnen. Emiel Jansen van De Bongerd was een maatje te groot voor Er- win Verbraak en zegevierde ge makkelijk met 6-3 6-1. Ook Pa trick Katsman bezorgde zijn team een punt door zijn enkel partij tegen René van Dijke te winnen na een spannende drie setter. Katsman won de eerste set met 6-2, maar zag Van Dijke langszij komen. Van Dijke won de tweede set met 3-6 waardoor een derde set de beslissing moest brengen. Patrick Katsman liet zich nu niet meer verrassen en pakte de derde setwinst met 6-3 BI Toch kwam Duivelandnadeo keipartijen op gelijke hoog Hans Jan Goedegebure, 5-sp Ier, gaf Peter Noordijke(6|id ich nakijken met 1-6 3-6 en ookPe- ter Vrij kwam tegen Patrick» t'< der Heijden niet in de men. De Duiveland-spelerni met 1-6 0-6 de baas over Non te dijke. Ook in de dubbelpartijen tonton de Duiveland zich de sterksl ploeg. Het duo Jansen/Van Heijden was niet tegen Van Dijke/Vrij enzagnÉ i 4-6 1-6 een punt naar de beu kers verdwijnen. OokKatsE ft /Noordijke zagen de zegenau goede eerste set, die meti werd verloren, aan hun n #1 voorbijgaan. De tweede werd door Verbraak/Goedf bure gewonnen met 1-6, waa door Duiveland de overwin#! op zak mocht steken. B Nieuwerkerk. Persoonlijk Kampioenschap driebanden derde klasse, district Schou- wen-Duiveland. Eindstand: 1. Jan Glimmer veen (De Poedel) 7 gespeeld - 12 punten, 0.393 moyenne, hoogste partij 0.571, hoog ste serie 4; 2. John Slootweg ('t Klusje) 7-10, 0.313, 0.625, 3; 3. André van der Made (De Graanbeurs) 7-8, 0.336, 0.512, 3; 4. Bertus Visser (Onder Vrienden) 7-8,0.291,0.487,5; 5. Jan Schouwenburg (De Graanbeurs) 7-7, 0.377,0.606,4; 6. Wim Hage (SIR) 7-5,0.331, 0.487, 4; 7. Wim van Dijke (OKK) 7-4, 0.275, 0.312, 3; 8. Marcel Capelle (Even Buiten) 0.233, 0.298, 4. Vlissingen. Clubwedstrijd MSV De Uitlaat. 250/500cc Ie manche: 1. Marinus Hoek, 2. Maurits Wouters, 3. Freddie Roelofs, 4. An dre Joakobsen, 5. Ronald Melse. 2e man che: 1. Hoek, 2. Wouters, 3. Roelofs, 4 Jan Willem Cornelisse, 5. Melse. 125cc 1e man che: 1. Joeri van Liere, 2. Rinus van derVen, 3. Twan van Liere, 4. Nicky Huiszoon, 5. Henk Buys. 2e manche: 1. v.d. Ven, 2. T. van Liere, 3. J. van Liere, 4. Buys, 5. Johnny Gijs- sel. 85cc 1e manche: 1Gilbert de Visser, 2. Boy Stockman, 3. Jeffrey van Kempen, 4. Johnny van Eekelen, 5. Danielle van Kem pen. 2e manche: 1. Stockman, 2. De Visser, 3. J. van Kempen, 4. Van Eekelen, 5. D. van Kempen. 65cc 1e manche: 1. Ricky Joosse, 2. Luuk Dybazla, 3. Maikel Bazen, 4. Gino Nagtegaal, 5. BenjaminTorbijn. 2emanche: 1. Joosse, 2. Dybala, 3. Bazen, 4. Torbijn, 5. Nagtegaal. Open clubklasse 1e manche: 1. Mark Boot (85cc), 2. Bart Kuzee (125cc), 3. Jos Colijn (250cc),4. Frank Rottier (250cc), 5. Kees Anemaat 125cc). 2e manche: 1Kuzee, 2. Boot, 3. Colijn, 4. Rottier, 5. J. W. den En gelsman. Veteranen 1e manche: 1. Joris van Strien, 2. Ron Bos, 3. Ad Geldof, 4, Ben Verschoor, 5. Andre Nuyens. 2e manche: 1. Van Strien, 2. Bos, 3. Geldof, 4. Nuyens, 5. Peter Boone. Wemeldinge. 250/500cc Ie manche: 1 .Erik van der Wekken, 2.Thomas Adriaansen, 3. Marco Overweel, 4. Marinus Hoek, 5. Andre Jakobsen. 2e manche: 1. v.d. Wekken, 2. Overweel, 3. Adriaansen, 4. Hoek, 5. Gert Huisman. 3e manche: 1. v.d. Wekken, 2. Adriaansen, 3. Overweel, 4. Hoek, 5. Freddie Roelofs. 125cc 1e manche: 1. Nicky Huis- zoon, 2. Twan van liere, 3. Johnny Gijssel, 4. Rinus v.d. Ven, 5. Jacco Sonke. 2e manche: 1. Huiszoon, 2. Joeri van Liere, 3. Twan van Liere, 4. Johnny Gijssel, 5. Rene Moerland. 3e manche: 1. Huiszoon, 2. J. van Liere, 3. Gijssel, 4. T. van Liere, 5. Sonke. 85cc 1e pij manche: 1Mark Boot, 2. Gilbert de Viarj Stefan Hage, 4. Jeffrey van Kempen,SI kei Willekens. 2e manche: 1. Boot, 2. 3. De Visser, 4. J. van Kempen, 5.Willeie 3e manche: 1Boot, 2. Hage, 3. DeV' Johnny van Eekelen, 5. Willekens. manche: 1. Maikel Bazen, 2. BoydeW (J Luuk Dybala, 4. Ricky Joosse, 5.Ginof>sr gaal. 2e manche: 1. Dybala, 2. Bazy Joosse, 4. De Looff, 5. Nagtegaal. 3e* che: 1. Dybala, 2. De Looff, 3. Joosse,tl zen, 5. Nagtegaal. Districtscompetitie. Mannen, hoofdi Sluiskil-de Schelde 1-5. GedetailleeiiS Zegers-Jurjen Mooibroek 0-6 0-6,Cs Dobbelei r-Sake Sm it 4-6 6-4 6-4, Halt |g thijssen-Rogiervan Housselt 2-62-6,S^ co de Braai-Aart Jan de Looff 2-62-6,Pé ters/Dobbeleir-Mooibroek/Hendrikse 1 11 1-6,Zegers/de Braai-Van Housselt/delo j] 4-64-6. j Westerschouwen-Zierikzee 2-4. GaPei leerd: Robert Kort-Johan van Urk4-66- Wim Dettingmeijer-lke Joziasse 6-41- l 7-6, Michel de Vlieger-Robert Praetf j 4-6, Patrick Meuldijk-Rene FondseHI- 4-6, Dettingmeijer/de Vlieger-Fondse* ziasse 6-2 4-6 6-2, Geleijnse/Schooneni -Van Urk/Praet 5-7 6-34-6. Smash-Drive 3-3. Gedetailleerd: Ronalds Remortel-PaulCortvriendt6-26-2,Alaii der Bauwens-Sacha Saey 3-6 6-3J Patrick Vervaet-Kim Langeraert 1-60-SJ chard Bral-Tony Seen 5-7 6-4 6-7, B» wens/B ral-Saey/Hamelink 6-2 6-2,* mortelA/ervaet-Langeraert/Seen 4-6 F 6-3. Kapelle-Kruiningen 2-4. Gedeta Eversdijk-Wim de Keijzer 3-6 6-23-6.» der van Buren-Peter Jan Mante 3-én 6-4, Marlon Wisse-Jeroen Mante 6-4H Jan Pijeplink Michael Visser 6-71-6,™ se/Pijpelink-Visser/Mante 3-6 2-6,6® dijk/Van Buren-Keijzer/Mante 3-6 h Stand: de Schelde 3-13, Smash 3-12.DJ 3-10, Sluiskil 3-9, Westerschol* Kruiningen 3-7, Zierikzee 3-7, Kapelleï Eerste klasse 2: Game'78-D0S 6-0,* mo-SJEF 1-5, Yerseke-ZierikzeeU» Boskreek-Domburg 2-4. Stand: SJEFT Domburg 3-12, Game'78 3-12,ViI5® 3-10, Animo 3-7, de Boskreek3-7,W® 2 3-6, DOS 3-1. Eerste klasse 3: Jat Beieren-DOS 2 5-1, Souburg-ASOCk Vogelvlucht-De Bongerd 5-1, de 2-Bruten 6-0. Stand: Vogelvlucht3-»» Schelde 2 3-14, J.van Beieren 3-H»J* 3-9, ASOC 3-8, de Bongerd 3-7, SM" 3-6, DOS 2 3-2. door Sjaak Sinke MIDDELBURG - Het was wel even schrikken zaterdagmid dag voor Bram de Rijke. Vijftig atleten, allen voorzien van startnummer 70, kwamen hem van huis halen om mee te doen aan de 'Bram de Rijke zeventig jaar loop'. Een aantal leden van Dynamica had deze loop geor ganiseerd ter ere van de zeven tigste verjaardag van De Rijke. De zeventiger doet vrijwel elke week nog aan een wedstrijd of prestatieloop mee en traint daarnaast nog drie keer op de baan. De Rijke begon rond 1972 pas met hardlopen, nadat hem ter ontspanning een no had aangeraden. Daarvoor)11 hij zich door keihard wei opgewerkt van krullenjong® tot bedrijfsleider in de M Zijn eerst hobby was verzamelen en fotOL Toen Hans Bostelaar hemo* haalde mee te doen me^e.u. nog echte Massaloop in 0°s pelle kreeg het hardloop1^ hem voorgoed te mooiste herinnering heej1 i Rijke aan zijn eenmaligêp, marathon in Maassluis, aflegde in 3 uur en 29 nun „Een prachtig evenenien leen de koude douche na3 was niet aan mij besteed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 36