PZC SKNWK is klaar voor de sprong Slecht kwartiertje breekt Dreischor op in de vijfde klasse 21 domburg stijgt plaatsje na gelijkspel bij Scho concurrent fectische middag in iansweert Goede beurt Olympia W dinsdag 22 april 2003 Lobben 1 Nieuwerkerkse kampioen wint met 0-2 bij Stavenisse Oefenmeesters Safarin bezorgt Zierikzee zege Elfde plaats C-junioren DFS Wonderbaarlijk herstel Mark Boot Van der Wekken ongenaakbaar Zierikzee voelt zich zeker na 0-0 frnrJan-Jaap Corré jURIKZEE - Wat velen vooraf lidden gevreesd, werd de waar- leid gisteren in Zierikzee. De «dstrijd tussen degradatie kandidaten Zierikzee en Dom- werd een duel waarin de Ugst overheerste. Het resul- gjt was een doelpuntloos ge- jjkspel, met weinig kansen en ju saai spelbeeld. Het posi- jjeve aan alles was dat het «int voor beide ploegen een napje richting lijfsbehoud be kkende. lomburg leek voor Zierikzee ienideale tegenstander te zijn. je Schouwse ploeg scoort dit in uiterst moeilijk, maar üocht gisteren aantreden tegen Domburg, dat dit seizoen nog jaar één wedstrijd het eigen schoon had gehouden, jaar ook tegen Domburg wist ie ploeg van trainer John de [iel niet te scoren. De oefen- jeester begint er moedeloos bh te worden. „We hebben het Ittere van het spel, maar creë- [0toch geen kansen. Dat is al reken zo. Ons doelsaldo zegt ei- k alles. Twintig goals in twintig wedstrijden en van die twintig, scoorden we er zeven in ((thuiswedstrijd tegen Honte- lisse.Blijkbaar ontberen we ge toonde kwaliteit om wedstrij- len te beslissen", baalde De fel. ;a aan Domburg-kant :1 Schipper was meer te spreken over de prestatie van Éjn ploeg. Onze tactiek was gelukt. We zouden Zierik- leehet spel laten maken, omdat iat eigenlijk een counterploeg is. Dat hebben we gedaan zon- ier al te veel kansen weg te ge- ten, Zelf hebben we er een paar en als we er daarvan één adden kunnen maken, was het oed geweest. Dat lukte helaas iet, Toch overheerst de blijd- want het punt dat we nu oorstaan op Grenswachters au nog weieens heel belangrijk lijken", analyseerde Schipper. Ie eerste helft was heel tam en erder dan aftasten kwamen eide ploegen niet. Zierikzee >as daarbij de betere ploeg, IANSWEERT - In een directe mfrontatie met concurrent »gAmbon heeft Hansweerste kvs gistermiddag dure punten Hen liggen. In een spectacu- lir, maar bikkelhard duel mm de thuisploeg niet verder lm 2-3. Hansweert verloor daarmee niet alleen de wed- shijd.maar ook de koppositie in li vijfde klasse B aan de Wal- tee tegenstander. Verschatte Hansweertse jtys de tegenstander? Eerder :izoen vernederde de ploeg Ambon met maar liefst 8- I- Of had de ploeg zichzelf te iel druk opgelegd? Feit is in elk ival dat de thuisploeg binnen ettig minuten op thuisbasis 't ®te Sluusje tegen een 3-0- chterstand aankeek. Dat ge luide in een wedstrijd waarin lusweertse Boys de titel zo Vals zeker kon veiligstellen. J [e Pentury (2x) en Emiel 'isina scoorden. Vlak voor deed Josef den Hollander P terug en halverwege de wede helft maakte Rinze Back een strafschop 2-3. Daar- jór kreeg Nus Taniwel zijn "'eede gele kaart wegens com- 'eataar op de leiding. Doel isten vielen er daarna niet maar er zou nog veel ge uren in de wedstrijd die kei- "dwas. In de 83e minuut ont- er bij het doel van Hans- Jeertse Boys een handgemeen, «begon met een actie van Tim «cobusse die Zico Tuhuleruw "shield. Jacobusse kreeg geel, l.F tweede, en werd van het gestuurd. Hij was niet de - want de broer van de '%houden speler bemoeide ermee. Juan Tuhuleruw ara aanrennen en begon te en te schreeuwen. Ook kreeg rood. Woest verdween Dan het veld en werd gekal- JN door medespelers. Ook j-1 het publiek sloeg de vlam in •'Pan. Mensen liepen het veld en op andere plekken ont- *den kleine vechtpartijtjes. 'dsrechter Koevoets legde wedstrijci ruim acht minuten Mn iedereen in de gelegen- pa te stellen de gemoederen te j® bedaren. In de resterende 5'® bloedde de wedstrijd *J'En dat was in het voordeel _Jong Ambon. De ploeg heeft koppositie in handen van ^jfde klasse B. Er liggen nog •tï?,Zware wedstrijden in het kt Waarbij de ploeg het ..„e gen Ouwerkerk en uit te len moet opnemen. maar dat leidde alleen tot zeven hoekschoppen en één hele grote kans. Spits Perry Lukus drib belde door de verdediging en stond ineens oog in oog met Domburg-doelman Jacco Leij- dekkers. Deze bleef goed kijken en kwam zodoende als winnaar uit dat duel. Domburg kwam in de eerste 45 minuten alleen tot een schotje van Wilco van Eijze- ren dat belandde in de handen van Jaco van der Schee. Ook het tweede bedrijf bracht weinig goeds. De wedstrijd leek zeer rustig naar het einde te lo pen, maar omdat beide ploegen iets meer op de aanval gingen spelen, kregen de ruim honderd toeschouwers toch nog twintig boeiende minuten gezien, met eindelijk wat kansen voor beide doelen. De grootste kans was voor Domburg-aanvoerder Chiel Maranus. Een vrije trap van Ko Brand in de richting van Maranus kwam precies goed uit en de spits probeerde de bal over de uitgelopen Van der Schee te lobben, maar hij schoot de bal tegen de doelman op. Aan de an dere kant kopte Patrick Rogge band een vrije trap van Ben Ver west nog op de lat. Domburg-aanvoerder Maranus was tevreden met de puntende- ling. „Gezien het spel moeten we tevreden zijn. We hebben al les gegeven en dit is een belang rijk punt voor ons. Als wij naast Hontenisse ook Grenswachters achter ons houden, hebben we nog een kans via de nacompeti- tie. We moeten proberen in de derde klasse te blijven, want er zit veel potentie in onze ploeg. We moeten elk jaar kunnen doorgroeien en als de jonge jon gens wat ouder zijn, kunnen we zeker mee in deze klasse. Als we volgend seizoen weer in de der de klasse spelen, moeten we misschien twee ervaren spelers van buitenaf aantrekkenTrai ner Schipper denkt dat dat laat ste moeilijk zal zijn. „Domburg heeft niet echt aantrekkingsk- archt voor spelers. Het zal dus moeilijk zijn om ons te verster ken. Ik ken bijvoorbeeld spelers die liever in Oostkapelle 2 spe len dan in Domburg 1." De Frel is wel hoopvol over ver sterkingen voor zijn elftal. Wij zijn al met een viertal spelers in vergevorderde onderhandelin gen. Spelers die we goed kunnen gebruiken om te bereiken wat we willen en dat is goed, aanval lend voetbal brengen. Rutger Kooman en Matthijs Hage heb ben allebei de jeugdopleiding van RBC doorlopen en zouden een aanwinst zijn. Daarnaast hoop ik voor volgend seizoen Serge Berrevoets (Goes) en Niels Lodewijk (Kloetinge) aan de selectie toe te kunnen voegen Voor dit seizoen lijkt niemand van Zierikzee zich meer erg zor gen te maken. „Wij blijven er honderd procent zeker in", stel de middenvelder Ben Verwest, die met vier doelpunten topsco rer is van de ploeg. Zierikzee - Domburg 0-0. Scheids rechter: C. Osmanovski (Breskens). Gele kaart: Ben Verwest (Zierikzee), Ko Brand en Martijn Minderhoud (Domburg). Aantal Aantal toe schouwers: 120. Zierikzee: Jaco van der Schee; Colin van Oeveren, Martin van der Schee (6. Remco van der Wekken), Barry Hage, Richard van Baaien; Patrick Roggeband, Lee Mol, Perry Lukus, Ben Verwest; Michiel Tamerus (66. Patrick Verkaart), Thomas Vos. f' L* 1 4 Ben Verwest (rechts) springt atletisch naar de bal in de wedstrijd tegen Domburg. foto Marijke Folkertsma door Ko de Ridder STAVENISSE - Als er iets is waar SKNWK voor volgend sei zoen op hoopt, dan is het een in deling in de Zeeuwse derde klasse. Elftalleider Ramon van der Zande: „Omdat deze groep bij elkaar blijft, zien we met spanning uit naar de indeling. Heerlijk puur Zeeuws, als het zou kunnen." Dat was zaterdag de teneur na de met 2-0 gewon nen wedstrijd in Stavenisse. Aanvoerder Leon de Bruine: „Er is geen sprake van een ko men en gaan van spelers. Slechts Erwin Theunisse gaat naar Rcnesse om daar in een la ger elftal te ballen. Ik hoop op een Zeeuwse indeling om dan vooral de rest van de provincie kennis te laten maken met ons spel. Zeiezen wel over SKNWK, maar ze zien ons zelden spelen. Met deze vriendengroep moet het mogelijk zijn in de derde klasse te verrassen. Alleen moe ten we er dan wel voor zorgen dat we niet te veel punten mor sen in wedstrijden die we kun nen winnen maar toch gelijk spelen. Ons scorend vermogen moet omhoog." Assistent-trainer Arie Folmer: „Ik heb nog niet de juiste af spraken gemaakt voor volgend seizoen met trainer Cees Wil- lemse. De achterliggende perio de was voor mij vooral een taak weggelegd om als rasechte Nieuwerkerker het verbale ge deelte van de groep te bewaken en waarnodig bij te sturen. Op treden als herstel trainer en der gelijke. Bij een jonge, grote, groep is dat goed werken. Ik ben er dan ook van overtuigd dat Cees en ik daar vast weer uitko men en ben mij er van bewust dat er maar één kapitein op een schip dient te zijn." „Terugkijkend hebben we een goed seizoen gedraaid. Veel punten, geen schorsingen en geen incidenten. Wél veel gezel ligheid. Als we de ingeslagen lijn kunnen doortrekken dan moeten we iets kunnen toevoe gen aan een hopelijk Zeeuwse derde klasse. Wat betreft de wedstrijd van vandaag zullen Het kampioensteam van SKNWK. we deze maar aanmerken als een slechte oefenwedstrijd na een week hard trainenmaar het zou ook na een feestweek kun nen zijn. Die evaluatie laat ik graag over aan Cees Willemse." Ondanks een goede inzet was SC Stavenisse niet in staat te stunten. Na een 0-0-ruststand werd het toch nog 0-2 voor de Nieuwerkerkse kampioens- ploeg. Beide oefenmeesters wa ren afwezig. Bij SC Stavenisse werd Dick Soomers (wegens ziekte) vervangen door elftallei der Rinus van Oeveren en Cees Willemse (SKNWK) genoot een korte vakantie en daardoor was zijn assistent Arie Folmer de coach van dienst. De eerste helft bracht weinig verrassend. Slechts een enkele keer was SKNWK gevaarlijk door aanvallende acties van Christiaan van Vossen en Jan- Jaap Padmos. SC Stavenisse dekte heel erg kort en stevig, vooral Jeremy Gierman trad op de helft van SKNWK veelvuldig ontregelend op. Bram Smits was de eenzaam storende spits en verdedigend was het vooral doelman Marco Dorst die zeer goed keeperswerk verrichtte. De beste kans kreeg SKNWK kort voor de rust toen Ronald van Vossen in staat was gesteld tot scoren na fraai voorbereid werk van Jan-Jaap Padmos en Christiaan van Vossen. Meer dan een corner leverde het niet op. Na de pauze eenzelfde wed strijdbeeld. De wisselingen bij SC Stavenisse (Matthias Moer land voor Jeremy Gierman) en bij SKNWK (Jacky de Bruine voor Robbert van der Zande en Jurjen Vermeer voor Sytze Stins konden geen kanteling bren gen. In de 64e minuut werd de ban echter gebroken. Uit een voorzet van rechts was het Christiaan van Vossen die als laatste het tikje gaf en de 0-1 aantekende. Volgens SC Stave nisse zou er sprake zijn van bui tenspel. Het werd in de 88e minuut ook nog 0-2, toen Jan-Jaap Padmos de verdediging in het centrum omspeelde en de juiste hoek koos om doelman Marco Dorst te passeren. Vervangend coach HULST - Voor de tweede achtereenvolgende week bleek Zie rikzee Al in de hoofdklasse van het A-juniorenvoetbal te sterk voor HVV'24. In Hulst wonnen de mannen van trainer Leen Koster zaterdag met 2-1. Vorig weekend viel de uitslag (5-1) hoger in Zierikzees voor deel uit. Het krachtsverschil tussen de beide teams was nu aanmerkelijk kleiner. „Het was ook een slechtere wedstrijd. Dat kwam mede door de straffe wind en het slechte veld. Het was een rommelig duel", vond Koster. Al in de tweede minuut kopte Wesley Goud zijn ploeg naar een voorsprong. Goud schatte een voorzet van Freek Torensma op de juiste waarde in. Een counter van HW'24 leidde vlak voor rust, mede doordat de omschakeling aan Zierikzeese kant niet goed verliep, tot de gelijkmaker. De laatste tien minuten van de tweede helft waren van door slaggevende betekenis. Binnen een paar minuten kregen twee spelers van de thuisploeg.namelijk een rode kaart. De overtal- situatie werd door Zierikzee goed uitgespeeld. Het was Izgan Safarin die Zierikzee op fraaie wijze met zijn treffer de drie punten bezorgde. Enig smetje aan Zierikzeese kant was dat Patrick Knijnenburg tegen een onnodige gele kaart opliep. Daardoor wacht hem een schorsing. BRUINISSE - De C-junioren van DFS zijn in de finale van de Strandvoetbal Cup gestrand op de elfde plaats. In de poule eindigde DFS op de vijfde plaats en doordat de kruisfinale met 1-2 werd verloren, moest de ploeg om de elfde plaats spe len tegen Breskens. Die partij werd met 2-0 gewonnen. Aan deze eindstrijd, gespeeld aan de voet van de Stormvloedke ring, deden twaalf teams uit Zeeland, Noord-Brabant en de regio Dordrecht mee. Het evenement werd georganiseerd door DFS. Winnaar werd RKWO (Veldhoven), dat in de fina le te sterk was voor Reusel Sport. VLISSINGEN - Mark Boot herstelde zich zaterdag tweemaal op wonderbaarlijke wijze tijdens de eerste clubwedstrijd van MSV De Uitlaat. De jeugdige motorcrosser uit Burgh-Haam- stede reed in de clubklasse met zijn lichte motor in de eerste manche na een val vanaf de laatste posititie toch nog naar de winst. In de tweede manche kwam hij weer in het begin in de problemen, maar rukte opnieuw snel op naar voren om als tweede achter Bart Kuzee te eindigen. Marinus Hoek werd in Vlissingen de grote winnaar in de ko ningsklasse 250/500cc, Rinus van de Ven won de 125cc, bij de 85cc deelden Gilbert de Visser en Boy Stockman de winst, Ricky Joosse won de 65cc en Joris van Strien won alle man ches bij de veteranen. WEMELDINGE - Motorcrosser Erik van der Wekken was gis teren weer in zijn oude doen bij de wedstrijden van de MC de Sproeier in Wemeldinge. De Zierikzeeënaar finishte drie keer met grote voorsprong als winnaar. Er was voor Van der Wek ken geen vuiltje aan de lucht in de klasse 250/500cc. Met groot gemak nestelde hij zich in elke manche vanaf de eerste ronde aan de kop en finishte met grote voorsprong op de rest van het veld. De spanning in de koningsklasse was ver te zoeken, om dat de topdrie niet alleen op de rest van het veld, maar ook ten opzichte van elkaar met grote tussenpozen over de finish kwamen. Mark Boot uit Burgh-Haamstede was ongenaakbaar bij de 85cc. foto Willem Mieras Rinus van Oeveren (SC Stave nisse) na afloop: „We hebben ge daan wat voor ons haalbaar was. Ik ben tevreden met het re sultaat, want SKNWK is na tuurlijk echt een maatje te groot voor ons." SC Stavenisse - SKNWK 0-2 (0-0). 64. Christiaan van Vossen 0-1, 88. Jan-Jaap Padmos 0-2. Scheidsrech ter: R.S. Kenson (Kloetinge). Gele kaart: Johan Eerland en Peter de Rijke (SC Stavenisse). Aantal toe schouwers: 70. SKNWK: Leon Quik, Maarten Pad mos, Johan Padmos, Erwin The unisse, Leon de Bruin, Mark den Haan, Jan-Jaap Padmos, Robbert van der Zande (46. Jacky de Bruine) Ronald van Vossen (72. Martin Huis man), Sytze Stins (46. Jurjen Ver meer). door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dreischor en Ouwerkerk verloren gisteren allebei in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. Dreischor verloor met 4-1 bij WVV'67; Ouwerkerk kwam voor de elfde keer op rij niet tot winst. Ditmaal was Vivoo met 2-3 te sterk. Dankzij een tumultueuze 3-2-zege bij Hansweertse Boys is Jong Ambon de voor naamste kandidaat voor het kampioenschap geworden. Luctor'88 blijft via een 4-0- overwinning op Volharding een belangrijke kanshebber voor deelname aan de na- competitie. Robur-Kwadendamme 3-0: Voor rust kende de thuis ploeg een licht overwicht dat echter niet tot doelpunten leidde. In de tweede helft kwam Kwadendamme enke le keren gevaarlijk opzetten, maar dit leidde evenmin tot treffers. Na de 1-0 door Jeroen Gerrit sen in de zeventigste minuut liep Robur in de slotfase uit naar 3-0 via tweemaal Andy Latusia. FC Bergen-Lewedorpse Boys 3-0: Ondanks kansen voor beide ploegen werd er voor rust niet gescoord. En kele minuten na de hervat ting opende Patrick Nuijten de score namens FC Bergen, dat vervolgens via treffers van Sezar Yeral en Michael van Hees verder uitliep naar een verdiende 3-0-zege. WVV'67-Dreischor 4-1: Na tien minuten opende Frank van de Helm de score namens de Zeeuwen: 0-1. Vijf minu ten later viel de gelijkmaker, wat de inleiding was voor een slecht kwartier van Dreischor waarin WW uit liep naar 3-1. Dreischor kreeg nog de nodige goede kansen, maar wist deze niet te benutten. De thuisploeg was na rust nog éénmaal tref zeker waardoor de wedstrijd in 4-1 eindigde. Ouwerkerk-Vivoo 2-3: Waar de Zeeuwen enkele goede kansen onbenut lieten, sloeg Vivoo wel tweemaal toe: 0-2. Serge Totté bracht weer wat hoop bij Ouwerkerk door 1-2 te scoren, maar een uitval van de Brabanders bracht de marge weer op twee. In de 83e minuut bracht Wouter van Marie met een fraaie lob de spanning terug, maar het bleef bij 2-3. Luctor'88-Volharding 4-0: De thuisploeg speelde met name in de eerste helft in een te laag tempo, maar leidde halverwege wel met 1-0 door een doelpunt van Pieter van den Dries. Na rust ging het tempo wat omhoog en treffers van Mark Raas, Maurice Hijskens en Ruud van Leeuwen brachten een duidelijke 4-0-eindstand op het bord. Vosmeer-SC Welberg 1-5: Zelfs de mogelijkheid om de voorlaatste plaats op de ranglijst over te doen aan de tegenstander, leek Vosmeer niet meer te kunnen inspire ren. Via doelpunten van Mar tin Ewijk, Johan Pietjauw en Mark Willegers was de wed strijd halverwege al beslist. In de tweede helft schoot Vi- kash Chaturi tweemaal raak met tussendoor een tegen treffer van Corné Geers: 1-5. deed voor dat scenario zaterdag goede zaken met de 13-4-over- winning op het bezoekende Vios Numansdorp. Een bliksemstart leverde na een kwartier al 6-0 op. Een sterk collectief hield daarna de te genstander op afstand. Marco de Jonge was met vier doelpun ten topscorer. Corina den Toon der was de beste vrouw van het veld. WILHELMINADORP - Als er in de vierde klasse A van het veld- korfbal twee ploegen degrade ren, is Olympia W uit Wilhelmi- nadorp er zeer waarschijnlijk één van. Als er aan het eind van de com petitie echter maar één ploeg degradeert, bestaat er voor de Bevelandse ploeg nog een kans om te ontsnappen. Olympia W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 35