PZC 12 Paaseieren zoeken in de speeltuin Cafés barsten haast uit hun voegen met Paaspop -festival Annelot raakte als 15-jarige in coma www.pzc.nl/adverteren PZC Haaienkraakbeen houdt uw gewrichten in topconditie Giro 860 f1 DIVERSE PLAATSEN j Rechtsbuiten of buitenbeentje? (cbf) giro 55 2000 nederlandse stichting voor het Opstallen en veldmeubilair worden overgedragen aan gebruikers s FLEyfjtleisure Gestolen waar in de auto Boete verkoper straatmagazine WIJ ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORGERS (M/V) IN (SCHOUWEN-DUIVELAND) NSGK. Elk kind speelt mee. dinsdag 22 april 2003 Onderhoud Home Run Blues Perfect Twee maanden in coma Terug in de maatschappij Steun de Hersenstichting Nederland Hersenstichting Nederland Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Sislfefi staan mét de ru en de muur 'J JWord 3 weken gastgezin! Bel 0118-627974 www.europakinderhulp.nl Voor sterke en soepele gewrichten Voor een sterk immuunsysteem 100% natuurlijk voedingssupplement 2,- KORTING voor 25,95 4,- KORTING voor 45,95 Goes: Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6; Zierikzee: DA D'Attance Kik, Appelmarkt 24; Burgh-Haamstede: DA Drogisterij Kik, Ring 15; Renesse: DA Drogisterij Renesse, Zoom 7 Gemeente privatiseert buitensport door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het dagelijks ge meentebestuur van Schouwen- Duiveland wil ruim een half miljoen euro uittrekken voor het project Privatisering Bui tensporten. De gemeente wil opstallen en veldmeubilair op buitensportaccommodaties overdragen aan de gebruikers. Het project moet voor begin 2005 afgerond zijn. Het plan voor privatisering van buitensportfaciliteiten dateert uit 2001. Het toenmalig ge meentebestuur liet weten dat wat haat betreft het roer dras tisch om moest voor wat betreft de sportfaciliteiten op het ei land. Ook werd het plan gebo ren kleine sportverenigingen met elkaar te laten fuseren tot grotere, meer levensvatbare clubs. Het laatste plan is na fel protest van de sportverenigingen in de lade verdwenen, maar het eerste staat nog recht overeind. Van uitstel wegens gebrek aan geld en mankracht is geen afstel ge komen. Momenteel wordt op het gemeentehuis gewerkt aan een nadere uitwerking van de noti tie privatisering buitensport. Het is de bedoeling van het college de voorgestane privati sering stap voor stap door te voeren. Per vereniging wordt overlegd wanneer en welke vorm de overdracht plaats kan vinden en of er al dan niet een afkoopsom voor onderhoud ZIERIKZEE - Op de Weg naar de Val in Zierikzee is gistermid dag om kwart over vijf een 22-jarige Goesenaar aangehou den. In zijn auto trof de politie een hoeveelheid goederen aan af komstig van diefstal. Hij is mee genomen naar het bureau en verhoord. aan vast gekoppeld dient te worden. Wil de gemeente de opstallen künnen overdragen, dan mag er geen achterstallig onderhoud aan de opstallen zijn, óf dat onderhoud moet worden afge kocht. Momenteel worden in af wachting van de ontwikkelin gen alleen nog kleine reparaties uitgevoerd. Buro Asset becijferde in 2001 in opdracht van de gemeente dat voor uitvoering van dat achter stallig onderhoud 816.000 euro nodig zijn zou. Een dergelijk be drag kan de gemeente binnen de bestaande middelen niet op hoesten. Uiteindelijk is de teller blijven steken op 551.387 euro. Dat be drag is opgebouwd uit onder meer over tien jaar gekapitali seerde onderhoudskosten aan opstallen en veldmeubilair, een deel van de gelden uit het ge meentelijk gebouwenbeheer systeem Home Run en een deel van het investeringsbudget voor leefbaarheid. De tennisbanen aan de Lange Blokweg bij Zierikzee worden verkocht, maar wat dat precies opbrengt - in een voorzichtige raming wordt uitgegaan van 20.000 euro - staat nog niet vast en is derhalve ook niet meegere kend. Ook met de prijsindexe- ring is nog geen rekening gehou den. Het dagelijks gemeentebestuur stelt de gemeenteraad ruim een half miljoen euro beschikbaar te stellen voor het project privati sering buitensport. Genoemd bedrag is, weet het dagelijks ge meentebestuur, mogelijk echter niet voldoende. Daarom stellen B en W aan de gemeenteraad voor bij de behandeling van het meerjarenperspectief 2004- 2007 te bekijken of extra budget te vinden is. De kwestie komt dinsdag 29 april aan de orde tijdens de ver gadering van de gemeentelijke adviescommissie Samenleving Bestuur. De vergadering wordt gehouden in de Burger zaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. m v i&W ■-> -..v.r.Vw** /\;"f L.c ./V i- b 1 a«sSi* M Alle jonge bezoekers werden voor het nieuwe seizoen verwelkomd in de speeltuin door de paashaas. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De glijbaan is gepoetst, de speeltoestellen nagekeken en het dagverblijf op orde gebracht. De Mr. Breetveltspeeltuin in de Zie- rikzeese wijk Malta, de enige speeltuin in Zierikzee, is weer klaar voor een nieuw speelsei zoen. De paashaas gaf daar voor zaterdag in hoogsteigen persoon de aftrap. Zaterdagmorgen even voor tienen. Langzaam maar zeker zwelt voor het toegangshek van de speeltuin de rij wach tende ouders en kinderen aan. „Mama, ik zie al een paar eie ren liggen", klinkt een opge wonden stemmetje. Sommige kinderen zijn een beetje verle gen vanwege de drukte, ande re nauwelijks nog in toom te houden. Iets over tienen verschijnt de paashaas. Het hek gaat open en de kinderen zwermen uit. Vader, moeders en grootou ders assisteren bij de zoek tocht naar de door de vrijwilli gers van de speeltuin geverfde en verstopte eieren. Driehon derd stuks maarliefst. „Ja, dat is gelukkig gelukt", zegt be stuurslid van de speeltuinver eniging Paula Schoonen. „On danks de vogelpest." Vanaf een bankje op het speel tuinterrein beziet Schoonen het gekrioel. De speeltuin ligt er, stelt zij tevreden vast, net jes bij. „We willen nog wel wat nieuwe speeltoestellen, maar daar moeten we nog wat langer voor sparen. En aller eerst moet er een nieuw dag verblijf komen. Ik ga ervan uit dat dit het laatste seizoen wordt voor het dagverblijf. Dat doet al zo'n dertig jaar dienst en is nu echt hard aan vervanging toe." De belangstelling voor de speeltuin is onverminderd groot. De speeltuinvereniging telt zo'n driehonderd leden en de bezoekers komen niet al leen uit de eigen wijk Malta, maar ook uit buitenwijk Poortambacht. Schoonen: „Een jaar of tien geleden wa ren er nog maar weinig kleine kinderen in Malta. De laatste jaren neemt dat gelukkig weer toe. De wijk is aan het verjon gen." door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Paaspop. Het be gon 's middags met Oh, oh Den Haag en De Zuiderzeeballade, om vervolgens via blues, rock'n roll en hits uit de sixties in de vroege ochtenduren in café De Egelantier te eindigen met hits van Froger en Gordon, gezon gen door zanger en entertainer Mike Taylor. De acht Zierikzee- se cafés die meededen aan Paas pop, zaten overvol. Zanger/entertainer John van Krimpen gooit er s' middags in café 't Sloepje de ene na de an dere Nederlandstalige hit te genaan. Willy Alberti's levens lied over de glimlach van een kind die je doet beseffen dat je leeft, weerklinkt in de pijpenla kroeg. Gevolgd door Druk- werks Je loog tegen mij. De bar deint mee. Verderop in café Old Dutch be zingt Trio Lennerd Hoekman de Zuiderzee en laat het Dorus' hit Twee motten herleven. De vaste gasten van het bruine café neu riën mee en laten ondertussen de speelkaarten rondgaan. Het is er nog rustig. Gezellig druk, maar nog niet overvol. Dat is 's avonds in café 't Visslop heel anders. Pas als er klanten vertrekken, mogen nieuwe naar binnen. Daar klinken blues klanken, het is er rokerig en warm maar niemand klaagt. Bier en blues zorgen er voor een ontspannen sfeer. De Benny Hill bluesband beschikt over een breed repertoire. Fleetwood ZIERIKZEE - Een twintigjari ge man zonder vaste woon- of verblijfplaats is vrijdag op de Gasthuisboomgaard in Zierik zee door de politie bekeurd om dat hij daar zonder vergunning straatmagazines stond te ver kopen. De man kreeg een boete van 45 euro en moest zijn krant- jes inleveren. Macs Need your love so kj wordt gevolgd door klassiek® als Sweet home Chicago, Akt got you en Minnie the Moocher In café De Vlinder oude bekend den. Zanger Cees de Feijterbe speelt als vanouds het publiek Crosshead staat samen met de South Side Horns garant voor stevig en swingend werk. In eeó stampvol café De Suikerbiet.' een biert j e bestellen is er eenhe- le onderneming - spelen TheBe- amholes. Voer voor de liefheb bers van Stones, Who en andere grote namen uit de sixties. Uitbater Fred Kramer, één van de drijvende krachten achter Paaspop, houdt verderop aande Nieu we Haven de wacht bij zijn café De Banjaard. Hij is dik te- vreden met het verloop vat Paaspop. „Overal druk, overal gezellig. Helemaal perfect. Ei ik heb ook niemand over ge- luidsoverlast horen klagen,! hebben ook zelf bij verschillen de cafés het geluid gemeten er iedereen heeft zich zover ik weel netjes aan de regels gehouden." De formule van Paaspop - Ie- vende muziek afgestemd op be: karakter van de kroeg - blijkt simpel maar doeltreffend. Veel bezoekers maken er een muzi kale kroegentocht van. Vaste gasten van het ene café verken nen het andere. En mensen dit anders niet zo snel een kroegbe zoeken, zijn nu wel op pad ge gaan. Er is volgens Kramer dan ook geen enkele reden aan de opzei van Paaspop te gaan sleutelen „Maar misschien kunnen weke: volgend jaar nog weer breder trekken. Het begon met zeven cafés. Nu zijn het er acht enmis- schien volgend j aar wel tien, Ook gaan erzegt Kramer, stem men op om te kijken of muziek- podium Brogum mee wil en kar doen met Paaspop. „Tja, je kunt zoveel bedenka Dansschool Kramer kan ook meedoen. Krijg je niet alleende muziek-, maar ook de danslief hebbers over de vloer. Maarwf moeten wel uitkijken, wait Paaspop moet ook weer niet te groot worden. 'Annelot was vreselijk beschadigd: een schedel breuk, bloeduitstortingen in de hersenen, er kwa men ontstekingen bij. We vreesden het ergste.' Dit is het verhaal van Annelot. In december 1997 raakte de toen 15-jarige Annelot in coma na een aanrijding. Haar vader vertelt over de enorme gevolgen. 'Direct na het ongeluk zocht ik informatie. Ik las over een speciale comatherapie in revalidatiecen trum Leijpark te Tilburg en wist Annelot daar te krij gen. Een kleine twee maanden na het ongeluk kwam ze uit coma. Ze moest helemaal opnieuw beginnen, alsof ze opnieuw werd geboren. Vanuit haar eigen kracht heeft ze dit proces doorstaan, letterlijk met vallen en opstaan. We praten als gezin over de tijd voor en na het ongeluk. Het heeft ons veranderd en als gezin hechter gemaakt.' Annelot volgt nu de opleiding Sociaal Pedagogisch Werk, ze loopt stage in een verpleeghuis voor geestelijk en lichamelijk gehandicapten. Ze heeft een vriend, werkt als bijbaantje in een broodjes zaak, en pas heeft ze haar rijbewijs gehaald. In een auto met automaat, want meerdere handelin gen tegelijkertijd zijn moeilijk voor haar. 'We blijven ons zorgen maken, haar extra in de gaten houden. Ze is veranderd: ze is zo lief, ze gelooft iedereen zo makkelijk. En verder is haar korte termijn geheu gen achteruit gegaan en heeft ze concentratiepro blemen. Maar van de groep van zeven patiënten waartoe zij behoorde zijn er twee gestorven. Zij is de enige die terug is in de maatschappij. We heb ben enorm geluk gehad.' Wetenschappelijk onderzoek en revalidatie zijn uiterst belangrijk om de gevolgen van hersenletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang. Word daarom donateur van de Hersen stichting of doe een gift. Iedere bijdrage, groot of klein, is welkom. Ons CBF-keurmerk garandeert een verantwoorde besteding van uw bijdrage. COCDEOOEUN Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 wvkw.hersenstichting.nl Hoe meer je aan een ander geeft, hoe rijker je wordt. Denk je eens in dat je een bijdrage hebt geleverd aan de kansen van kinderen op een normaal leven. World Partners maakt dat mogelijk door projecten te realiseren die samen met de lokale bevolking wor den opgezet. In India is dat een zijderupsenproject ter ondersteuning van de lokale kostschool. Met de winst helpen we de mensen in de regio aan de eerste levensbehoeften. We hebben uw steun hard nodig bij het opzetten van nog veel meer projecten, lir is nog zoveel te doen. Kn het mooie is: je krijgt er als mens ook nog wat voor terug. Dat noemen ze bij World Partners nou een win/win situatie. World Partners werkt vanuit een christelijke visie. Ze ondersteunI bedrijfsprojecten in tweede- en derdewereldlanden, met financiële bijdragen, persoonlijke inzet en gebed van christenzakenmensen Will u zich ah World Partner inzetten voort duurzaam partnership met ondernemers? Of wilt u graag meer informatie? Seem dan contact op met World Partners (0317) 31 77 65. Groenendaalseweg 35 6871 CN Renkum Tel. 31-(0)317-31 77 65 Fax 31-(0)317-31 81 15 Postbank 2393646 ABN-AMRO 409547352 info@worldpartners.org www.worIdpartners.org Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. KRANT VOOR ZEELAND •"WW JL Amsterdam www.nsgk.nl gehandicapte kind Een zwembad in uw eigen tuin. Dal is pas édil genieten volgens Elcxilcisttrc. Zwemmen dobberen, spatleïen, ontspannen... genieten. IJ kunt kiezen uil talloze formaten. Zelf bouwen of die mensen van Elexi liun werk laten doen. Het is betaalbaar! En liet kan snel. draag vertellen wc aak meer over onze bubbelbaden en massage baden. Het toppunt van genieten... De Koterij 4 Burgh-Haamstede 0111 652300 k ÉIGEN Soepel blijven bewegen is belangrijk. Niet alleen als we jong zijn. Maar ook als we ouder worden. Het klinkt misschien wat vreemd, maar haaien kunnen een goede bij drage leveren aan bet behoud van soepele gewrichten. Het kraakbeen van deze ver vaarlijke roofdieren bevat namelijk een hoge concentratie ondersteunende stoffen die helpen om de conditie van de gewrichten te behouden. In Nederland is het pure baai- enkraakbeenpoeder verkrijgbaar in de vorm van capsules. Uw gewrichten zijn ingenieuze hefboomsyste- een goede bijdrage aan het behoud van een soe- men die het mogelijk maken dat u kunt blijven pel en vitaal bewegingsapparaat. Arthelan®, is lopen, rennen, bukken en klimmen. Toen u nog dan ook een goed hulpmiddel voor mensen die jong was, ging dat allemaal nog vanzelf. Soms zich ook op oudere leeftijd vrij en onbelemmerd haalde u zelfs de meest ingewikkelde hoog- willen blijven bewegen, standjes uit zonder er één moment bij na te den ken. Boven de 50 jaar kan dat veranderen. Er zijn mensen die hun gewrichten soepel en vitaal willen houden. Het tot pulver gemalen kraak been van haaien kan daarbij helpen. Schokdempers Haaienkraakbeen helpt om de botmassa van de gewrichten soepel te houden. Deze taaie sub stantie is rijk aan bepaalde stoffen, die een ver zorgende invloed hebben op het kraakbeen dat als een soort van schokdemper tussen uw gewrichten zit. Dat betekent dat Arthelan® zowel het bot als het kraakbeen van uw gewrichten in c^een goede conditie helpt te houden. En dit levert Bewegingsvrijheid Haaienkraakbeen is momenteel met name in Amerika populair. Daar is de trend om tot bij het klimmen der jaren fit en vitaal te blijven. Het behoud van soepele gewrichten speelt daarbij een grote rol. Met behulp van Arthelan® kan ook iedereen in Nederland volop profiteren van de gunstige invloed die haaienkraakbeen op de gewrichten heeft. Geadviseerd wordt om tijdig met het gebruik van haaienkraakbeen van start te gaan! Arthelan" is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adres sen. Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 of kijk op internet www.arthelan.nl Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een 60 capsules verpakking Arthelan van op een 120 capsules verpakking Arthelan van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34