PZC Zoutelandse begint handtekeningenactie tegen asielzoekers Met reuma zorgeloos op vakantie ssieleesi A-VIPLOM A S-HEERENHOEK PZC Haaienkraakbeen houdt uw gewrichten in topconditie Mislukte overval op Chinees restaurant Schoonmaakbeurt Justitia en Prudentia Gewonde bij brand in motorboot Helft tweede tranche Bouwfondsaandelen in algemene middelen im- [Reumafonds sportfondsen-borsele Word 3 weken gastgezin! Nederlands kustvissersteam begint WK goed Bloembakken meegenomen Wil ZIJN OP ZOEK NAAR BEZORCERS (M/V) IN bl2 dinsdag 22 april 2003 Miljoen „J, Vragen de nieuwe vakantiegids van het Reumafonds beschrijft hoe Sterk in beweging ZWEMBAD "STELLEPLAS" HEINKENSZAND Kies voor 2, 3 óf 5 keer lessen per week Voorverkoop van 22 t/m 25 april VOL VOL aan de kassa van 09.00-16.30 uur. ZATERDAG 26 APRIL OPEN DAG GRATIS ZWEMMEN Telefoon 0113-562094 Het bezorgen van ons dagblad is een uitdagend ochtendkarwei voor jong en oud. Er staat een goede beloning tegenover. Bel 0118-627974 www.europakinderhulp.nl Voor sterke en soepele gewrichten Voor een sterk immuunsysteem 100% natuurlijk voedingssupplement 2,- KORTING voor 25,95 4,- KORTING voor 45,95 Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Kruiningen: Drogisterij de Esculaap, Hoofdstraat 69 Half miljoen in huisvestingsfonds door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland wil ruim een half miljoen storten in het Landelijk Stimuleringsfonds Volkshuisvesting Nederlandse gemeenten (S VN). Genoemd be drag kan worden geput uit de tweede tranche van de op brengst van de in 1999 verkoch te aandelen Bouwfonds Neder landse Gemeenten. De verkoop van haar 14.800 Bouwfondsaandelen leverde de gemeente Schouwen-Duive land liefst negen miljoen gulden op. Dat geld wordt verdeeld over drie tranches uitgekeerd. De eerste tranche - omgerekend ruim twee milj oen euro - werd in februari 2000 uitgekeerd. De gemeente stortte dat geld in het VLISSINGEN - Een mede werkster van Chinees restau rant Lou Yi Hua in Vlissingen is zondagavond bedreigd met een wapen. Een onbekende man probeerde het restaurant aan de Hogeweg te overvallen. De overval mislukte. De man kwam tussen zeven uur en kwart over zeven de zaak binnen en eiste geld. Hij be dreigde de medwerkster met een wapen. Om wat voor soort wa pen het ging, wil de politie niet zeggen. De medewerkster, die alleen in het restaurant was, begon te gil len. De overvaller rende vervol gens de zaak uit. Buiten stond een andere man met een scooter hem op te wachten. Ze reden weg in de richting van de Presi dent Rooseveltlaan. De politie vraagt getuigen te bellen naar telefoonnummer 0900-8844. genoemd stimuleringsfonds, bedoeld om gelden in te zetten voor kwaliteitsverbetering van de volkshuisvesting. Het stimuleringsfonds beheert gelden die gemeenten specifiek voor dat doel bij de stichting on derbrengen. Uit het eigen fonds bij SVN kunnen gemeenten tegen lage rente leningen afslui ten ten behoeve van woning bouwcorporaties, maatschap pelijke instellingen, onderne mers of particulieren als die een bijdrage leveren aan de ontwik keling van duurzame steden en een vitaal platteland. De tweede tranche van de op brengst van de verkoop van de bouwfondsaandelen is in j anua- ri op de rekening van de ge meente bijgeschreven. Het be treft een bedrag van ruim een miljoen euro. Schouwen-Dui- velands dagelijks gemeentebe stuur stelt de gemeenteraad voor de helft van dat bedrag de in de algemene middelen van de gemeente te storten en de ander helft te investeren in het SVN. Geld storten in het SVN is vol gens de gemeente aantrekkelijk omdat de investering zichzelf terugbetaalt. Het geld gaat in een potje van waaruit tegen een lage rente leningen kunnen worden verstrekt. Aflossing en rente vloeien later weer terug in het fonds waarna het geld volgens het principe van 'revolving fund' (rond draaiend geld) opnieuw kan GOES - Het Goese schildersbedrijf Jan sen verzorgt dezer dagen een 'make-over' voor de dames die al een paar eeuwen een onverdacht cachet geven aan het Stad huis op de Grote Markt in Goes. De make up van Justitia en Prudentia is weliswaar van een prima kwaliteit, maar het blijft niet eeuwig zitten. Ook de omgeving van de deugdzame dames heeft te lijden van uitlaatgassen, wind, regen en ander onge rief. Om hun goede beurt te krijgen, heb ben ze hun spulletjes tijdelijk moeten in leveren: Justitia haar zwaard en haar weegschaal en Prudentia haar spiegeltje. Ook de attributen worden opgepoetst en bijgewerkt. Als schildersbedrijf Jansen klaar is, zullen de dames er weer net zo fris en stralend bijzitten als toen ontwerper en steenhouwer Hendrik Bernhard van Diest hen in de jaren zeventig van de achttiende eeuw opleverde. foto Willem Mieras worden ingezet. „De gelden uit het fonds zijn de smeerolie om het proces van stedelijke ver nieuwing (leefbaarheid, her structurering en milieu) door te laten lopen", motiveert het Schouwen-Duivelandse college haar keuze voor opnieuw geld storten in het SVN. De gemeenteraad moet nog een oordeel over het voorstel van het college vellen. Alvorens het in de gemeenteraad aan de orde komt, wordt het voorstel dins dag 29 april bediscussieerd tij dens de vergadering van de ge meentelijke adviescommissie Samenleving Bestuur. De ver gadering wordt gehouden in de Burgerzaal van het gemeente huis en begint om 19.30 uur. VLISSINGEN - Het Neder landse team, dat deze week in Engeland meedoet aan het we reldkampioenschap kustvissen voor junioren, is goed begon nen. De eerste trainingswed strijd werd gisteren afgesloten met een tweede plek, achter gastland Engeland. Ook indivi dueel scoorde het team, dat vol ledig uit Zeeuwen bestaat, uit stekend. Frank Peene belandde zelfs op de eerste plek. Ook de vier andere jonge kust- vissers deden tijdens de eerste trainingswedstrijd van zich spreken. Sander van de Ree haalde in het individuele klas sement een tweede plaats. Ma rien Flipse werd achtste, Wilco de Bruyne vijftiende en Joël Koppejan eindigde op een 26e plek. De weersomstandigheden tij dens de eerste dag waren goed. Alleen de visvangst viel wat te gen. Peene haalde vijf vissen uit het water en Van de Ree vier. Het ging vooral om meunen en wij tingen. Engeland gaat nu met 19 punten aan de leiding, Nederland volgt met 26 punten goed door Ron Magnée ZOUTELANDE - Een inwoon ster van Zoutelande is een handtekeningenactie begonnen tegen de komst van een noodop vang voor 58 uitgeprocedeerde asielzoekers in Dishoek. Ze vreest overlast doordat de asiel zoekers in Dishoek geïsoleerd zitten en geen enkele vorm van vermaak hebben. Naar eigen zeggen heeft initia tiefneemster EWisse uit Zoute lande voor 99 procent succes. ,Ik ben al een paar straten langs geweest. Tot nu toe heeft ieder een de petitie ondertekend, op één na." Wisse gaat er vanuit dat het verzet tegen de noodopvang zeer wijdverbreid is. De initiatiefneemster vreest voor hinder van de uitgeproce deerde asielzoekers omdat er in de buurt van de opvang niets te doen is. „Er is geen enkele bege leiding voor hen, er rijden geen bussen vanaf de opvang en de dichtstbijzijnde halte in Koude- kerke is ver lopen. Bovendien gaat het hier om mensen die uit geprocedeerd zijn. Ze hebben dus niks meer te verliezen. Er is grote kans dat deze mensen on derduiken in het illegale cir cuit." De komende dagen gaat Wisse verder met haar actie. Ze wil de handtekeningen uiteindelijk aanbieden aan het gemeentebe stuur van Veere. De communi catie met het college verloopt volgens haar heel slecht. „We hebben al een aantal keren vra gen gesteld aan het college, maar krijgen telkens nul op het rekest", aldus Wisse. De coördinatie van de geplande noodopvang in Dishoek is in handen van de Stichting Inlia Zeeland. Deze organisatie wil vijftien vakantiewoningen in Dishoek huren. In de woningen kunnen maximaal 58 tot 60 per sonen tegelij k worden opgevan gen. Het gaat voorlopig om een tij de- lijke regeling. Het ministerie heeft toegezegd om uiterlijk eind dit jaar zelf de opvang van uitgeprocedeerde asielzoeke[ regelen, liet de Veerse wethou' der W. van Tatenhove eerie weten. Ondanks dat het om eentijdelij. ke oplossing gaat, zet Wis haar actie door. „Uitgeput deerde asielzoekers kunnend ter in de stad worden opgevaj. gen, waar meer voorziening voor die mensen zijn." MIDDELBURG - Een inzitten de van een rubber motorbooti zaterdag aan het eind van d middag gewond geraakt ton zijn vaartuig in Middelt» vlam vatte. De oorzaak van de brand i waarschijnlijk kortsluiting i een kachel. Bij de brand raait één van de inzittenden gewond Hij liep vermoedelijk tweede graads brandwonden aan hai den en gezicht op. Het slachtol f er is met de ambulance naarhe ziekenhuis vervoerd. In de boot, die lag aangemea bij de Meestoof in Middelburg bevond zich een gezin uitBelgii De brand ontstond toen een 1 volts-kachel plotseling vlai vatte. De eigenaar wist debrai grotendeels zelf te blussen. 1 de brand liep de boot zwar schade aan één zijde op, maa zonk niet. De brandweer hoefde nauw lijks meer te blussen. GOES - Zondag tussen tweern 's ochtends en twee uur 's mie dags zijn drie stenen plants bakken van de muur van et restaurant in Goes getrokïei vernield en meegenomen. Twee plantenbakken werft een eind verderop vernield ti ruggevonden. Als je reuma hebt is een zorgeloze vakantie vaak moeilijk of lijkt helemaal niet mogelijk. Toch zijn er vele mogelijkheden. Het Reumafonds organiseert namelijk al sinds 1958 betaalbare, aangepaste vakanties in binnen- en buitenland voor mensen met reuma. Met aangepaste voorzie ningen, speciaal vervoer naar het vakantie-adres, rolstoeltoeganke lijke hotels en zorg op maat. Allemaal zaken die nodig zijn als u een onbezorgde vakantie wilt hebben. Door de inzet van vele vrijwilligers tijdens de reis en steun van het Reumafonds is het mogelijk deze aangepaste reizen aan te bieden tegen prijzen die vergelijkbaar zijn met gewone vakanties. Waarwilt u naartoe? Wilt u naar een zonnige bestem ming, houdt u van prachtige na tuur of begeeft u zich liever in het gedruis van een grote stad? De nieuwe Reuma-vakantiegids 2003 biedt u een gevarieerd pakket reizen in binnen- en buitenland. Zo zijn er busreizen naar bestem mingen in o.a. Nederland, België, Duitsland en Tsjechië en vliegrei zen naar Portugal en Spanje. In Nederland en Frankrijk hebben we ook bestemmingen waar u met eigen vervoer naar toe kunt reizen. De reizen onderscheiden zich van reguliere vakantiereizen door het aangepaste reistempo, de belan geloze medewerking van vrijwilli gers en de toegankelijkheid van het vervoer en de accommodaties voor rolstoelgebruikers. Een eigen vakantiecentrum Het Reumafonds heeft ook een eigen vakantiecentrum Groot Stokkert op de Veluwe. Het ligt midden tussen bossen en heide velden en heeft een hotel, bunga lows en appartementen. U vindt daar speciale voorzieningen als rolstoelservice, verharde wandel paden, algemene dagelijkse hulp en een extra verwarmd zwembad met badrolstoelen en een helling- baan. Meer informatie Wilt u meer informatie over de vakanties van het Reumafonds, neemt u dan contact op met onze afdeling reizen, 020-5896464. Voor informatie over Groot Stokkert kunt u bellen met 038-4472400. Of kijk op www.reumafonds.nl DUIKEN MET PERSLUCHT EN AQUAFIT Zwembad "Stelleplas" Stelleweg 3, Heinkenszand Naast de ruime vergoeding zijn er diverse extra's zoals: vakantiegeld startpremie aanbrengpremie voor abonnees en bezorgers gratis regenpak gratis krant Interesse? Neem contact op met de afdeling Binnendienst Distributie, telefoon 0800-0235111 (tijdens kantooruren) of kijk op internet: www.deleukstebijbaan.nl De minimumleeftijd is 15 jaar. SVWm* KRANT VOOR ZEELAND 1 «11 Soepel blijven bewegen is belangrijk. Niet alleen als we jong zijn. Maar ook als we ouder worden. Het klinkt misschien wat vreemd, maar haaien kunnen een goede bij- ~t drage leveren aan het behoud van soepele gewrichten. Het kraakbeen van deze ver vaarlijke roofdieren bevat namelijk een hoge concentratie ondersteunende stoffen die helpen om de conditie van de gewrichten te behouden. In Nederland is het pure haai- enkraakbeenpoeder verkrijgbaar in de vorm van capsules. Uw gewrichten zijn ingenieuze hefboomsyste- een goede bijdrage aan het behoud van een soe- men die het mogelijk maken dat u kunt blijven pel en vitaal bewegingsapparaat. Arthelan®, is lopen, rennen, bukken en klimmen. Toen u nog dan ook een goed hulpmiddel voor mensen die jong was, ging dat allemaal nog vanzelf. Soms zich ook op oudere leeftijd vrij en onbelemmerd haalde u zelfs de meest ingewikkelde hoog- willen blijven bewegen standjes uit zonder er één moment bij na te den ken. Boven de 50 jaar kan dat veranderen. Er zijn mensen die hun gewrichten soepel en vitaal willen houden. Het tot pulver gemalen kraak been van haaien kan daarbij helpen. Schokdempers Haaienkraakbeen helpt om de botmassa van de gewrichten soepel te houden. Deze taaie sub stantie is rijk aan bepaalde stoffen, die een ver- Bewegingsvrijheid Haaienkraakbeen is momenteel met name in Amerika populair. Daar is de trend om tot bij het klimmen der jaren fit en vitaal te blijven. Het behoud van soepele gewrichten speelt daarbij een grote rol. Met behulp van Arthelan® kan ook iedereen in Nederland volop profiteren van de gunstige invloed die haaienkraakbeen op de gewrichten heeft. Geadviseerd wordt om tijdig zorgende invloed hebben op het kraakbeen dat met het gebruik van haaienkraakbeen van startte als een soort van schokdemper tussen uw gewrichten zit. Dat betekent dat Arthelan® zowel het bot als het kraakbeen van uw gewrichten in c^een goede conditie helpt te houden. En dit levert 00 internet www.arthelan.nl gaan! Arthelan" is o.a. verkrijgbaar bij onderstaande adres- Bel voor meer informatie 013 - 528 49 76 of kijk sen. Tegen inlevering van deze bon ontvangt u op een 60 capsules verpakking Arthelan van op een 120 capsules- verpakking Arthelan van Goes:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 30