PZC Jacobse verspeelt de eiding in zwemloop Sprinttitel Groot, Kosten mist finale Rebel slaat slag in Grand Prix Schroder in toptien WB-finale springen Europees succes hockeyploegen 23 flissings tennisteam met Silvana Bauer onderuit in tweede klasse Wielersucces Middelkamp dinsdag 22 april 2003 Souburg Bridgetitel Lichteveld en Ramondt Gaakeer plaatst zich voor NK judo Krotwaar wint Utrechtse marathon Voetbalsters naar eindronde EK Fabrie recordkampioen snooker Uitdagingen De Schelde laat de winst glippen j«irWillv van Leeuwen GISSINGEN - Het gemengde team van De Schelde heeft in de liveede klasse van de landelijke lenniscompetitie de kans op jinst tegen Badhoevedorp la- liggen. De Vlissingse ploeg id op een 1-3-voorsprong na je enkelpartijen, maar verloor de dubbels en de mixedpartijen. •door werd een 3-5-neder- iaag geleden. jij De Schelde debuteerde Sil- ®a Bauer, die het in haar en- Selpartij tegen Van de Ham niet ,1 te gemakkelijk had. Ze won uiteindelijk wel met 7-6 6-3 en bezorgde haar team het eerste «int. Jeantien van den Dries startte goed tegen Reuter en tonde eerste set met 6-1. Daar- ia moest ze twee keer buigen voor haar opponente: 2-6 5-7. ÏIISSINGEN - De jonge wiel- itnners van Theo Middelkamp iadden gisteren een goede dag. Niek Rentmeester uit Goes won de Ronde van Made en zijn plaatsgenoot Dirk van Dam ein digde als derde. an Dam maakte deel uit van vijf man sterke kopgroep, chttien ronden voor het einde teeg hij gezelschap van Rent- leester, de latere winnaar. Van lamhad zaterdag ook al het po- ium gehaald in het Belgische ieuwkerken-Waas. Achter innaar Eddy van IJzendoorn inishte hij als derde van een opgroep van acht. Emiel Nijsse itHoedekenskerke won de pe- itonsprint en werd negende, isteren deed Ni j sse het nog be- rdoor als tweede te eindigen lOostrozebeke (België) achter iannie Meersman. Ie Goese mountainbiker Ruud entmeester was gisteren in een itionale ATB-wedstrijd in ieuwkuijk achtste overall. Hij as de derde espoir. Dick van feu Berg werd tiende bij de es- loirsen 23e overall. Vincent Kleverlaan en Piet Na gel toonden hun kwaliteiten in hun enkelpartijen tegen Min naar en Hoogenhoud. Klever- land had wel een driesetter nodig om te winnen, maar daar mee kreeg het punt alleen maar extra glans: 4-6 6-1 6-2. Nagel versloeg Hoogenhoud met 6-3 6-4. Hoewel er na de 1-3-tussen- stand kansen waren op meer punten, ging De Schelde toch nog in de fout. Het vrouwen- dubbel met Jeantien van den Dries en Merlyn Atoon greep net naast de winst: 7-6 5-7 6-7. Het mannendubbel Felius/Klever- laan kwam na een slechte eerste set (0-6) nog even terug (6-2), maar verloor de laatste set met 3-6. In de mixedpartijen kwa men ook Bauer/Felius en Atoon/Nagel niet meer tot winst. Souburg deed het goed in de derde klasse. De Walcherse ploeg keerde terug uit Bergen op Zoom met een 6-2-overwinning op De Zoom. Alleen Raymond Barten en Kim Dijkstra liepen tegen een nederlaag aan. Gareth Lau en Lucienne van den Broek deden het uitstekend in hun en kelpartijen. Lau versloeg Van Nassau met 7-5 7-6, Van den Broek excelleerde tegen Jansen met 6-4 6-3. In de dubbel- en mixedpartijen was Souburg eveneens aardig op dreef. De ploeg won zowel het mannen- als het vrouwendubbel. Ook aan de mixedpartijen werden twee punten overgehouden, wat het eindtotaal op zes bracht. De Schelde 2 was in de vierde klasse gemengd de speelbal van buurman MLTC. De equipe uit Middelburg won de Walcherse derby met 7-1. Audrey Atoon moest bij een stand van 2-6 en 1- 3 met een knieblessure opgeven tegen Kim van der Steen. Het was het eerste en tevens het laatste punt voor De Schelde. Jasmien Mertens versloeg ver volgens Nadine Hillebrand en Thijs Slagboom was met 6-2 6-3 te sterk voor Tom Felius. Dimi- tri van Hoof droeg zijn steentje bij tegen Koen de Groot, die met 6-2 6-1 werd teruggewezen. In het vrouwendubbel kwamen Marije Delfsma en Corine Da- vidse goed terug tegen Kim van der Steen en Nadine Hille brand: na een 1-4-achterstand werd het 7-6 6-4. Thijs Slag boom en Sjoerd Huis in 't Veld gaven Tom Felius en Koen de Groot ook in het mannendubbel weinig kans: 6-2 6-4. In de mixedpartijen maakten Delfs- ma/Huis in 't Veld en David- se/Van Hoof het MLTC-succes compleet. In Goes stonden 't Halve Maan tje en Tiola 2 tegenover elkaar. De Zeeuws-Vlaamse reserves wonnen met 5-3. Jeroen Krapels won de tweede set van Youri Loonstijn (6-4), maar zijn te genstander had de sterkste start en finish: l-6en2-6.Rikkertvan der Wel pakte een punt door Ralf Vervaet met 6-16-3 terug te wijzen, maar Tiola kwam wel op voorsprong na de enkelpartijen van Anneke Riemens en Daisy Boogaard. In de dubbels kwam de thuisploeg weer terug, want Eude/Oranje en Van Straaten- /Van Hartingsveldt pakten twee punten. Eude/Van Hartings veldt startten goed in him mixedpartij tegen Youri Loons tijn en Daisy Boogaard: 6-0 in de eerste set. De Tiola-combinatie trok de partij daarna alsnog naar zich toe met 2-6 en 6-7Ru ben Verheul en Sharon de Witte bezorgden de bezoekers het vijf de punt. Game'78 had het erg moeilijk in zijn eerste thuiswedstrijd tegen Halsteren en verloor met 3-5. Na de winst van Fanny Kool op Susanne Hunter speelde Mirella van Broeck een driesetter van tweeënhalf uur tegen Ingeborg Roks. Van Broeck verloor de eerste set in de tiebreak, maar won ondanks kramp de tweede set met 6-4. In de derde set was haar weerstand gebroken: 3-6. Tom Huis won in drie sets van Martijn van den Berg en Niek de Koster ging onderuit tegen Yoram Hilkhuysen. Game'78 verloor vervolgens ook beide dubbels. De mixedpartij van Fanny Kool en Tom Huis werd gewonnen in een supertiebreak (12-10), waardoor de thuisploeg drie punten aan het duel over hield. Het eerste team van Tiola ver loor met 1-7 van Halfweg 4. De thuisploeg speelde zesmaal een driesetter, maar ging telkens in de slotfase in de fout. De bezoe kers arriveerden veel te laat in IJzendijke, nadat ze in België het spoor bijster waren geraakt, maar bleken toch over een lan gere adem te beschikken. Alleen Isabel Leenhouwers en Patrick Marteyn waren succesvol in hun mixedpartij. Dimitri van Hoof van De Schelde 2 aan het werk in het duel met MLTC. foto Ruben Oreel VLISSINGEN - De heren Lichteveld en Ramondt zijn Zeeuws kampioen bridge bij de open paren geworden. In de laatste zitting in de hoofdklasse zagen de eerste achtervol gers, het echtpaar Van der Laan en de heren Schute en Schreijnemakers, geen kans meer om hun achterstand in te lopen. In de eerste klasse Midden-Noord ging de titel naar het echt paar Van den Hil. Samen met de nummers twee, de heren Bin nendijk en De Kam, promoveren zij naar de hoofdklasse. De eindwinst in de eerste klasse Zuid ging naar het echtpaar Du- sarduyn. Het koppel Laureyns-Arnou vergezelt hen naar de hoofdklasse. In de tweede klasse gingen de Zeeuwse titels naar de heren Cacace en Maat (Midden-Noord) en de dames Pel en Zaman (Zuid)Promotie naar de eerste klasse was er eveneens voor de paren Sonck-Nijsten (Zuid) en Bolluijt-Wartena (Midden- Noord). Uit de derde klasse Midden-Noord promoveerden Fortuin- Van Os en Hultermans-Pankow. Aan de open paren-competitie van het district Zeeland deden dit jaar 84 paren mee. NIEUWDORP - Chantal Gaakeer heeft zich geplaatst voor het Nederlands kampioenschap judo. De vijftienjarige judo ka uit Nieuwdorp, die uitkomt voor sportschool Geelhoed, toonde zich zaterdag de sterkste bij een plaatsingswedstrijd in Almelo. Gaakeer versloeg achtereenvolgens Joyce Valen- tijn, Sandra Maicher en Finche Smelt. Ze kwam uit in de klas se tot zeventig kilogram. VLEUTEN - Luc Krotwaar heeft gisteren de Leidsche-Rijn Marathon bij Utrecht gewonnen. Net als in de marathon van Rotterdam slaagde de Eindhovenaar er niet in de limiet voor de Olympische Spelen te lopen. Krotwaar won onder warme omstandigheden in 2 uur, 13 minuten en 40 seconden, wat wel een parkoersrecord betekende. De Belg Ronny Ligneel, win naar van vorig jaar, finishte op zes minuten achterstand als tweede. Bij de vrouwen zegevierde de Belgische van Marok kaanse afkomst Mounia Aboulahcen in 2.43.07. ANP HEERHUGOWAARD - De Nederlandse voetbalploeg voor speelsters onder negentien jaar heeft zich geplaatst voor het eindtoernooi om de Europese titel. Het team van bondscoach Corné Groenedijk won zaterdag met 4-0 van Slowakije. De treffers kwamen op naam van Marjan Brouwer, Lisanne Ver meulen, Marion Melis en Ilse Witteman. Oranje eindigde in het mini-kwalificatietoernooi op de tweede plaats achter Ita lië. Als een van de drie beste nummers twee mag Nederland deelnemen aan de EK-eindronde in Duitsland. ANP SPIJKENISSE - Raymon Fabrie heeft gisteren voor de vijfde keer in zijn carrière de Nederlandse snookertitel veroverd. Nooit eerder werd een speler zo vaak Nederlands kampioen. De 2 9-j arige Rotterdammer versloeg in de finale de Fries Ger- rit bij de Leij met 5-1. In Spijkenisse opende Fabrie de finale met een break van 71 en won het eerste frame. Tegenstander Bij de Leij kwam nog op 1 -1maar vervolgens stoomde Fabrie door naar 5-1ANP 'Or Sjaak Sinke IOOSENDAAL - Leon Jacobse lit Vlissingen had zich al een feetje rijk gerekend voor de wemloop van Roosendaal. Zijn (laatsgenoot Remy Vasseur was iet vijf overwinningen al zeker ran de eindzege en kon met een [erust hart op trainingskamp in het Franse St. Tropez. te leek de zege voor Jacobse, een paar keer tweede was pvorden, voor het grijpen. Hij ad echter niet op veteraan Rob tan Zanten uit Vlaardingen ge- ttkend. Van Zanten won, Jacob- it werd tweede. Kj het zwemmen pakte Jacobse «als verwacht zijn winst. Na kilometer, afgelegd in 12 ilnuten en 48 seconden, begon ij als leider aan de-tien kilome- fef lopen. Jeroen Verdonk (Ros- lalen) volgde op twee secon- fen. Van Zanten noteerde met 'HO pas de achtste tijd in het Efembad. Al snel maakte de ve- tfaan, die al eens tweede werd 'P het NK cross H40, zijn ach- ptand ongedaan. De Vinar ia1 pakte de leiding en won Mtwee minuten voorsrong op Jacobse. Rob Muster (Oud-Gas- sl) hield Erik Peeman (Som- Msdijk) van het erepodium. 00s de Vos (Rotterdam) was te sterk voor Kobus Botman (Mid- jtlburg) bij de mannen H50. »dy Brussé uit Rotterdam be taalde de zesde overwinning in Wzwemloopcircuit. Na een ki lometer zwemmen in 13.07 had ze een kleine voorsprong opge bouwd op Irene van der Laan (Roelofarendsveen). Die ver dween tijdens het lopen uit beeld. Nicole van Hees (Den Haag) maakte een flink stuk van haar achterstand goed en na derde Brussé tot op een minuut, maar haar recordzege kwam nooit in gevaar. Op de 500 meterzwemmenstap- te Maart je van Keulen uit Vlis singen als eerste na 6 minuten en 11 seconden uit het water, der tien seconden later gevolgd door Ineke Goossens (Tilburg). Van Keulen bleef de snelste bij de vrouwen in 28.19. Birgitte Lavrijssen (Kapelle), een zwem ster van twaalf jaar, pakte knap de tweede plaats voor Ineke Goossens en Katja Botman (Middelburg). Van Keulen ein digde net voor Lavrijssen als derde in het circuit. Bij de mannen pakte de Neder lands crosskampioen bij de junioren, Gerbert van den Big- gelaar (Oud-Gastel), de overall zege op de 500 meter zwemmen en 5 kilometer lopen. Daardoor kwam hij in de eindrangschik king op gelijke hoogte met zijn plaatsgenoot Rob Musters. Monique Lindenberg (Yerseke) meost op de 250 meter zwem men en 2,5 kilometer lopen slechts één jongen, Jesper van Arkel (Drunen), en een duo voor zich dulden. Robin Botman (Middelburg) was bij de jongens de beste Zeeuw. '•jjjonze sportredactie MtieNNE - Chantal Groot letft f'anse zaterdag tijdens de Open zwemkampioenschap- ^>n St. Etienne goud gewon- 'tn°P de 50 meter vlinderslag. •Amsterdamse won in 27,16 tonden. Ze versloeg de Wit- ussische Alena Potsjanka met "honderdste van een secon- 'n u me^er vrije slag greep r^bel Kosten naast de finale. VWemster uit Breskens werd ~meinhaar halve finale in een jLv® 25,91 seconden. Omdat e derde niet-Frangaise was, Jj®ze °P grond van de regle- n niet in aanmerking voor een plaats in de eindstrijd. In de series had Kosten een tijd van 26,04 gezwommen. Pieter van den Hoogenband stond naast het podium op de 50 meter vrije slag. De Algerijn Sa- lim lies won de race in 22,55. Van den Hoogenband kwam tot 22,70. Op de 100 meter vlinder slag kwam Joris Keizer als vier de uit het water. De Fransman Frank Esposito won de race in 52,93. Keizer noteerde 54,08. Sander Ganzevles won in de halve finale van de 50 meter rugslag zijn serie in 26,7 5 secon den. In de andere halve finale waren twee zwemmers van bui ten Frankrijk rapper: de Span jaard Ortega en de Roemeen Florea. ANP John Tijssens is aan stoot in de finale van de Zundertse Grand Prix. foto Johan Wouters door Karei Pleunis ZUNDERT - De torenhoge favoriet verliet Zundert met een gedeelde derde plaats, de hoogste serie en de kortste partij van het toernooi. De vijfde en laatste Grand Prix in de aanloop naar het NK driebanden werd zaterdag gewonnen door een speler die nog steeds te boek staat als een rebel, een Pietje Bell die zich over het algemeen wat minder aantrekt van de gangbare etiquette in de doorgaans keurige driebandenwereld. Niet Raimond Burgman dus, maar John Tijssens won de finale van de Grand Prix in Zundert. In een vlotte en aantrekkelijke partij klopte hij Arie Weijenburg met 50-45 in dertig beurten. Daardoor kreeg de Til- burger, tot voor kort in dienst van het Goese Ockenburgh, na afloop de microfoon in handen gedrukt. Waar Dick Jaspers vorig jaar nog meende uit te moeten halen naar de media voor een vermeend gebrek aan be langstelling voor het driebanden, liet Tijs sens een heel ander geluid horen. „Doe de glazen nog maar eens vol Het was tekenend voor de wijze waarop Tijssens het biljarten beleeft. Hoewel hij professional is, beschouwt hij het spelletje nog steeds als een hobby waarvan hij zijn werk heeft kunnen maken. Niettemin zijn ook bij Tijssens, die nog nooit een finale van een Grand Prix had gespeeld, de wilde ha ren aan het verdwijnen. De Europees kam pioen van 1995 verklaarde dat hij het laat ste jaar meer voor zijn sport leeft. „Ik hou van feesten. Dat deed ik vroeger voor, tij dens en na een toernooi. Nu alleen nog er voor en erna. Ik ben hier vrijdagavond eens niet blijven hangen en gewoon naar huis ge reden. Dat merk je de andere dag. Vroeger was het lang leve de lol. Ik zag wel waar het schip strandde." Waarom die omslag? Tijssens: „Er liggen meer uitdagingen op mijn pad. Ik krijg veel wildcards, speel binnenkort in Roosendaal en ga naar Dubai. Ik word beter van heel veel wedstrijden spelen. Dagelijks urenlang rond een biljart lopen en honderd keer het zelfde stoorbeeld oefenen, da's niets voor mij." Het is nog maar de vraag of hij ooit in de buurt van de biljartmachines Jaspers, in Zundert afwezig vanwege rugproblemen maar wel eindwinnaar van het Grand Prix- circuit, enBlomdahl zal geraken. „Die twee vormen de absolute top, al is Dick geen bil jarter waar je nou met veel plezier naar kijkt, omdat hij bijna computergestuurd speelt. Ik bevind me nu in een groep van spe lers die wel eens van Dick kunnen winnen, maar dan moet ik een heel goede dag heb ben. Jaspers speelt 1.7, 1.8 gemiddeld. De groep daarachter speelt dat slechts inciden teel." Tot die groep behoort ook Arie Weijenburg, van onze sportredactie LAS VEGAS - Gerco Schroder is als tiende geëindigd in de fi nale van de wereldbeker voor springruiters in Las Vegas. Zon-, dag finishte hij met zijn paard Eurocommerce Genève als ne gende op het derde en laatste onderdeel, een springconcours over twee ronden. De Duitser Marcus Ehning won de 25e we reldbekerfinale. De 24-jarige Schroder presteer de wisselvallig op de laatste dag. Hij begon met acht straf- punten in de eerste rondgang, maar sprong de tweede fout loos. De springruiter uit Tub- bergen moest zijn negende plaats delen met drie amazones: de Zweedse Malin Baryard, de Duitse Meredith Michaels- Beerbaum en de Amerikaanse Margie Engle. De jongste van de drie broers Schroder belandde na drie proeven met zeventien straf- punten op de tiende plaats in het eindklassement. De twee ande re Nederlandse springruiters in Las Vegas kwamen zondag niet meer in actie. Eric van der Vleu ten en Jan Tops trokken hun paarden terug na teleurstellen de resultaten op de eerste twee onderdelen: het jachtspringen en de springwedstrijd. Schroder koos voor de finale de twaalfjarige vosruin Eurocom merce Genève. Hij is het meest vertrouwd met dit paard, een 'lief en ongecompliceerd dier' volgens de Tubberger. Hij begon op donderdag goed met een ze vende plaats in het jachtsprin gen. Vrijdag volgde een minder passend vervolg in het spring concours met barrage. Schroder en maakte een fout op één hin dernis. Dat kostte de Neder landse combinatie een plekje in de beslissingsronde. Marcus Ehning was in Las Ve gas veruit de meeste constante springruiter. Op zijn paard An- ka werd hij zesde in het jacht springen, derde in de barrage en eerste in de springwedstrijd. De Brazilaan Rodrigo Pessoa ein digde als tweede in de eind stand, de Zweedse Malin Ba ryard werd derde. ANP/DPA die dankzij een knappe tweede wedstrijd helft favoriet Raimond Burgman in de halve finales uit het toernooi knikkerde. De drie- bander uit Oss kwam in de eindstrijd tegen Tijssens twee keer op ruime achterstand: 17-10 en zelfs 48-36. Met een serie van zeven trok hij eerst de stand gelijk naar 17-17 en met een serie van negen keerde hij terug tot 48-45. Tijssens maakte het vervolgens uit, waarop Weijenburg in de nabeurt de acquit- stoot niet kon verzilveren. Daardoor verloor hij, nadat hij eerder in zijn loopbaan zeven finales op rij won, voor de derde achtereenvolgende keer een Grand Prix-finale. „Als dat maar geen veeg voor teken is voor wat nog komt", lachte Weijen burg. Met Tijssens, die een algemeen toernooi- moyenne van 1.429 liet optekenen, kreeg Zundert een opmerkelijke winnaar en met Louis Havermans ook een verrassende hal- vefinalist, die tegen de latere winnaar heel dicht bij een sensatie was. Op 48 van de 50 punten bleef hij hangen. Havermans: „Ik heb nooit getwijfeld aan mezelf, ik weet wat ik kan. Maar er is de voorbije maanden na tuurlijk wel een hoop op me afgekomen." Daarmee doelde hij op de tot nu toe vergeef se zoektocht naar een nieuwe hoofdsponsor voor zijn eredivisieteam. De driebander zelf verzekerde zich door zij n goede prestaties in eigen huis wel van een startbewijs voor het Nederlands kampioenschap, dat pas in fe bruari 2004 in Veghel wordt gespeeld. door Marc van Veen ROTTERDAM - De Nederland se hockeyclubs hebben de strijd om de Europacup II beheerst. In Spanje won Amsterdam giste ren bij de mannen, in Rotterdam prolongeerde de plaatselijke club voor eigen publiek de tri omf van een jaar geleden. Am sterdam versloeg in de eind strijd de Duitsers van Club an der Alster met 4-2, Rotterdam verpletterde bij de vrouwen de Russische finalist Sintez Dzer- jinskmet 5-2. Bij Amsterdam was Mathews de grote man in de finale. De Brit scoorde drie keer voor de ploeg van Jim Irvine. Amsterdam startte goed tegen An der Alster. Na twee gemiste straf corners knalde Mathews de bal hoog in het doel. Vervolgens onder scheidde doelman Klaas Vee ring zich voor Amsterdam. Hij stopte een strafbal van Tihl. Toch viel even later de 1-1. Op nieuw mocht An der Alster, dat in 2000 en 2002 de Europese be ker bij de landskampioenen veroverde, aanleggen van de strafbalstip. Veering had bij die poging van Sahmel geen weer woord. Door een benutte straf bal (Mathews) van Amsterdam ging de lijstaanvoerder van de Nederlandse competitie toch met een voorsprong de rust in. Na de rust liep Amsterdam via Mathews, die topscorer van het toernooi werd, en Brennink- meijer uit naar 4-1. Vervolgens misten de Duitsers voor de tweede keer een strafbal. In Rotterdam prolongeerde de thusiclub de Europese beker die vorig jaar ten koste van Leices- ter werd veroverd. De Russin nen van Sintez Dzerjinsk boden nauwelijks echte tegenstand. In de eerste helft nam Rotterdam al een rustgevende voorsprong van 3-0. Karlijn Petri, Eliane Schreuder en Fleur van de Kieft zorgden voor de doelpunten. De Russische ploeg deed in de tweede helft nog wel wat terug, maar Fatima Moreira de Melo voorkwam met twee treffers dat het duel spannend werd. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23