PZC uctor'88 houdt zicht op ticket nacompetitie »C Stavenisse te wak voor SKNWK Domburg houdt weer de nul Meesterplan loopt flink in de soep 21 Ploeg van trainer De Quelery na duels met degradant nog geen kampioen i wb dinsdag 22 april 2003 Miraculeus Olympia W doet goede zaken Strandvoetballers Kloetinge vierde Judoka Baumann wint in Reuver Terèse van Lare wint in Zelzate Gelijkspel Dubbelspel Cruciaal Spanning wordt Walcheren te veel jpwRon de Waai njSSINGEN - Walcheren zal „geen week geduld moeten op jagen alvorens de kampi- jensvlagin top kan. De zondag- jjerdeklasser won zaterdag- Biddag de inhaalwedstrijd bij iulsterloo (1-2), maar de daar- oor gedegradeerde Zeeuws- jaamse equipe vervulde gis- termiddag op sportpark Bone- jjke wel degelijk haar sportie- ftplicht. In Vlissingen werd het jiidanks dat de voorsprong van 'alcheren met nog twee wed- rijden te gaan zes punten be- raagt op stadsgenoot Vlissin- zal een ploeg zelden zo jeurgesteld zijn geweest als de 'janschappen van Tom de Que- m „Het lijkt wel of we gede- radeerd zijn", typeerde De aelery de stemming na de pun- ndeling tegen Hulsterloo. [alcheren verschafte zichzelf uterdagmiddag een riante uit- angspositie door de inhaal- ledstrijd tegen Hulsterloo met .1 te winnen. De ploeg van ainerPaul de Kort, dat streed lijfsbehoud, gaf Walcheren adeeerste helft prima partijIn •uiterst sportieve ontmoeting am Hulsterloo na een halfuur ipelen via Stefano de Vos dan «kprompt de leiding: 1-0. Vin- rat de Rijke bracht Walcheren ikele minuten voor rust weer ipgelijke hoogte (1-1), waarna [alcheren nadrukkelijk op nek ging naar de broodnodige tie punten. Hulsterloo zat ste ende tang, maar het duurde it enkele minuten in blessure- jd voordat aanvoerder Michel ami de over-winning veilig 1-2. edrogen lie dacht dat het daardoor ge- tgradeerde Hulsterloo er twee later in Vlissingen met de et naar zou gooien, kwam be logen uit. Walcheren kon bij tast, en bij puntverlies van ïssingen tegen Zeeland Sport, titel'binnenhalen. De span- tag droop er echter vanaf bij de luisploeg, die de grootste iceite had om een fatsoenlijke aanval op te zetten. Pas na een klein kwartier gooide Walche ren de schroom ietwat van zich af en kon Vincent de Rijke met een schot voorlangs voor het eerste doelgevaar zorgen. Walcheren kreeg naarmate de wedstrijd vorderde dan wel wat meer grip op de bezoekers, maar Hulsterloo had weinig moeite om overeind te blijven. Vijf mi nuten voor rust was Edward Laarman nog wel dicht bij de openingstreffer, maar de mee opgekomen verdediger kon de bal uit een vrije trap van Michel van Dalen net niet beroeren. Na de hervatting ging Walche ren agressiever van start, zon der daarbij doelrijpe kansen te creëren. Ondertussen sijpelde het bericht door dat concurrent Vlissingen op achterstand stond tegen Zeeland Sport en prompt kreeg Walcheren drie mogelijk heden om de score te openen. Eerst haalde Mario Vermeirssen een inzet van Vincent de Rijke nog van de doellijn. Vervolgens kwam Imke Kuyper een minuut later centimeters tekort om Hulsterloo-keeper Johnny de Bakker te verschalken. Even la ter had Vincent de Rijke zijn vi zier niet op scherp staan, toen hij een voorzet van Sjoerd Reyn- houdt hoog over schoot. Tom de Quelery trachtte Wal cheren nog een positieve impuls te geven door Niels Westerterp en Erik van Rijswijk in te bren gen voor Roelof Siereveld en Sjoerd Reynhoudt. Dat veroor zaakte nog bijna het gewenste resultaat. Een inzet van Wester terp belande in het zijnet, waar na Van Rijswijk in de slotmi nuut zijn ploeg alsnog de titel had kunnen bezorgen. Keeper De Bakker ranselde echter op miraculeuze wijze de inzet van Van Rijswijk van zijn doellijn, waardoor Walcheren het kam pioensfeestje nog met een week uit moest stellen: 0-0. Aanvoerder Michel Carol, twee dagen eerder nog de gevierde man bij Walcheren, kon de te leurstellende puntendeling re latief snel verklaren. „Het gaat de laatste weken toch al heel JorJosvan Belzen tSINGEN - Jong Ambon is zij een 3-2-zege bij Hans- srtse Boys de voornaamste indidaat voor het kampioen- in de vijfde klasse B ge erden. Luctor'88 boekte een l-overwinning op Volharding 'blijft daardoor een belangri j - (kanshebber voor deelname ju de nacompetitie. «ctor'88-Volharding 4-0: De luisploeg speelde met name in eerste helft in een te laag tem- maar leidde halverwege wel et 1-0 door een doelpunt van 'der van den Dries. Na rust tempo omhoog en via eïersvanMarkRaas, Maurice ijskens en Ruud van Leeuwen firn een 4-0-eindstand op het ord. ibur-Kwadendaihme 3-0: w rust kende de thuisploeg slicht overwicht, dat echter ettot doelpunten leidde. In de 'Wie helft kwam Kwaden- we enkele keren gevaarlijk 'zetten, maar dit leidde even- is tot treffers. Na de 1-0 door men Gerritsen in de 70e mi tst liep Robur in de slotfase ®kruitnaar 3-0 via twee tref fan Andy Latusia. Bergen-Lewedorpse Boys DiOndanks kansen voor beide werd er voor rust niet 1. Enkele minuten na de Batting opende Patrick Üjpde Ridder i '«ENISSE - Ondanks een 1 inzet was vierdeklasser 'avenisse zaterdag niet in te stunten. Na een 0-0- É8 "ststand werd het in Stavenis- «i!'toch nog 0-2 voor de Nieu- "kerkse kampioensploeg. eerste helft bracht weinig j,assends. SC Stavenisse ie te heel erg kort en stevig, tal Jeremy Gierman trad op Be «elft van SKNWK veelvuldig ij Jolend op. Bram Smits 4 y® eenzaam storende spits i|r verdedigend was het vooral J1® Marco Dorst die zeer keeperswerk verrichtte. ste kans kreeg SKNWK voor de rust toen Ronald moeizaam en vanmiddag stond er ook nog eens veel spanning op de ploeg. Wij hadden bijna een helft nodig om op gang te ko men. En in een wedstrijd zoals vandaag komt het ook nog eens op veel strijd aan. Datwaserhe- laas alleen na rust", wist Carol. Trainer De Quelery zal zijn ploeg dus nog éénmaal op scherp moeten zetten. „We wa ren er zo dichtbijomdat we wis ten dat Vlissingen verloor. Maar goed, dan volgende week bij Clinge maar minimaal gelijk spelen", klonk het berustend. Hulsterloo-Walcheren 1-2 (1-1). 30. Stefano de Vos 1-0, 40. Vincent de Rijke 1-1, 93. Michel Carol 1-2. P.P.C. van Erk (Wernhout). Aantal toeschouwers: 100. Walcheren: Lars Peters; Fred Com peer, Marco Schroevers, Ediuard Laarman; Roelof Siereveld, Michel van Dalen, Michel Carol, Paul Bun- nik; Sjoerd Reynhoudt (80. Niels Westerterp), Imke Kuyper en Vin cent de Rijke. Walcheren-Hulsterloo 0-0 (0-0). Scheidsrechter: H.C. Verschaeve AardenburgAantal toeschou wers: 150. Walcheren: Lars Peters; Fred Com peer, Marco Schroevers, Edward Laarman; Roelof Siereveld (75. Niels Westerterp), Michel van Da len, Michel Carol, Paul Bunnik; Sjoerd Reynhoudt (83. Erik van Rijswijk), Imke Kuyper en Vincent de Rijke. Nuijten de score namens FC Bergen, dat vervolgens via tref fers van Sezar Yeral en Michael van Hees een verdiende 3-0-ze- ge boekte. Ouwerkerk-Vivoo 2-3: Waar de Zeeuwen enkele goede kansen onbenut lieten, sloeg Vivoo wel tweemaal toe: 0-2. Serge Totté bracht weer wat hoop bij Ou- werkerk door 1-2 te scoren, maar een uitval van de Braban ders bracht de marge weer op twee. In de 83e minuut bracht Wouter van Marie met een fraaie lob de spanning terug, maar het bleef bij 2-3. WVV'67-Dreischor 4-1: Na tien minuten opende Frank van de Helm de score namens Dreischor: 0-1. Vijf minuten la ter viel de gelijkmaker, wat de inleiding was voor een slecht kwartier waarin WW uitliep naar 3-1. Dreischor kreeg nog een paar goede kansen, maar al leen de thuisploeg was na rust nog éénmaal trefzeker: 4-1. Vosmeer-SC Welberg 1-5: Zelfs de mogelijkheid om de voor laatste plaats op de ranglijst te kunnen overdoen aan de tegen stander leek Vosmeer niet meer te kunnen inspireren. Via doel punten van Martin Ewijk, Jo- han Pietjauw en Mark Willegers was de wedstrijd halverwege al beslist. In de tweede helft schoot Vikash Chaturi tweemaal raak met tussendoor een tegentreffer van Corné Geers: 1-5. V A-Tttm Een speler van Walcheren (rechts) verliest een duel om de bal in de wedstrijd tegen Hulsterloo. ai foto Ruben Oreel door Jan-Jaap Corré ZIERIKZEE - Wat velen vooraf vreesden, werd gisteren de waarheid in Zierikzee. De wedstrijd tussen degradatiekandidaten Zierikzee en Domburg werd een duel waar in de angst overheerste. Het resultaat was een doelpuntloos gelijkspel, met weinig kansen en een saai spelbeeld. Het positfieve aan alles was dat het punt voor beide ploe gen een stapje richting lijfsbehoud beteken de. Domburg leek voor Zierikzee een ideale te genstander. De Schouwse ploeg scoorde dit seizoen uiterst moeilijk, maar trad gisteren aan tegen Domburg, dat dit seizoen nog maar één wedstrijd het eigen doel schoon hield. Maar zelfs tegen Domburg scoorde de ploeg van trainer John de Frel niet. „We hadden het betere van het spel, maar creëer den toch geen kansen. Dat is al weken zo. Ons doelsaldo zegt eigenlijk alles. Twintig goals in twintig wedstrijden en van die twintig, scoorden we er zeven in de thuis wedstrijd tegen Hontenisse. Blijkbaar ont beren we gewoon de kwaliteit om wedstrij den te beslissen", baalde De Frel. Domburg-collega Stoffel Schipper was meer te spreken over de prestatie van zijn ploeg. „Onze tactiek was bijna gelukt. We zouden Zierikzee het spel laten maken, om dat dat eigenlijk een counterploeg is. Dat hebben we gedaan zonder al te veel kansen weg te geven. Zelf hebben we er een paar ge had en als we er daarvan één hadden kun nen maken, was het goed geweest. Dat lukte helaas niet. Toch overheerst de blijdschap, want het punt dat we nu voor staan op Grenswachters kan nog weieens heel be langrijkblijken", analyseerde Schipper. De eerste helft was tam en verder dan elkaar aftasten kwamen beide ploegen niet. Zie rikzee was daarbij de betere ploeg, maar dat leidde alleen tot zeven hoekschoppen en één hele grote kans. Spits Perry Lukus dribbel de door de verdediging en stond ineens oog in oog met Domburg-doelman Jacco Leij- dekkers. Deze bleef goed kijken en kwam als winnaar uit dat duel. Domburg kwam in de eerste 45 minuten alleen tot een schotje van Wilco van Eijzeren, dat in de handen van Jaco van der Schee belandde. Ook het tweede bedrijf bracht weinig goeds. De wedstrijd leek zeer rustig naar het einde te lopen. Beide ploegen gingen echter iets meer op de aanval spelen en kregen einde lijk wat kansen. De grootste kans was voor Domburg-aanvoerder Chiel Maranus. Een vrije trap van Ko Brand in de richting van Maranus kwam precies goed uit en de spits probeerde de bal over de uitgelopen Van der Schee te lobben. Hij schoot de bal echter te gen de doelman op. Aan de andere kant kop te Patrick Roggeband een vrij e trap van Ben Verwest nog op de lat. Domburg-aanvoerder Maranus was tevre den met de puntendeling. „Gezien het spel moeten we tevreden zijn. We hebben alles gegeven en dit is een belangrijk punt voor ons. Als wij Hontenisse of Grenswachters achter ons houden, hebben we nog een kans via de nacompetitie. We moeten proberen in de derde klasse te blijven, want er zit veel potentie in onze ploeg. We moeten elk jaar kunnen doorgroeien en als de jonge jongens wat ouder zijn, kunnen we zeker mee in deze klasse. Als we volgend seizoen weer in de derde klasse spelen, moeten we misschien twee ervaren spelers van buitenaf aantrek ken." Trainer Schipper denkt dat dat laatste moeilijk zal zijn. „Domburg heeft niet echt aantrekkingskracht voor spelers. Het zal dus moeilijk zijn om ons te versterken. Ik ken bijvoorbeeld spelers die liever in Oost- kapelle 2 spelen dan in Domburg 1." Zierikzee - Domburg 0-0. Scheidsrechter: C. Os- manovski (Breskens). Gele kaart: Ben Verwest (Zierikzee), Ko Brand en Martijn Minderhoud (Domburg). Aantal Aantal toeschouwers: 120. Domburg: Jacco Leijdekkers; Micha Bernard, Ko Brand, Ramon Vader (77. Michiel Bernard), Mau rice Bernard; Coen Minderhoud, Roel Willemse, Chiel Maranus, Martijn Minderhoud; Johan van de Berg, Wilco van Eijzeren (66. Bob Maranus). ^Vossi ;en in staat was gesteld tot scoren na fraai voorberei dend werk van Jan-Jaap Pad mos en Christiaan van Vossen. Meer dan een corner leverde het niet op. Na de pauze was er eenzelfde wedstrijdbeeld. Tot de 64e mi nuut. Uit een voorzet van rechts was het Christiaan van Vossen die als laatste het tikje gaf en de 0-1 aantekende. Het werd in de 88e minuut ook nog 0-2, toen Jan-Jaap Padmos de verdediging in het centrum omspeelde en de juiste hoek koos om doelman Marco Dorst te passeren. Vervangend Stave- nisse-coach Rinus van Oeveren na afloop: „We hebben gedaan wat voor ons haalbaar was. Ik ben tevreden met het resultaat, want SKNWK is natuurlijk echt een maatje te groot voor ons." WILHELMINADORP - Als er in de vierde klasse A van het veldkorfbal twee ploegen degraderen, is Olympia W uit Wil- helminadorp er zeer waarschijnlijk één van. Als er aan het eind van de competitie echter maar één ploeg degradeert, be staat er voor de Bevelandse ploeg nog een kans om te ontsnap pen. Olympia W deed voor dat scenario zaterdag goede zaken met de 13-4-overwinning op het bezoekende Vios Numans- dorp. Een bliksemstart leverde na een kwartier al 6-0 op. Een sterk collectief hield daarna de tegenstander op afstand. Mar co de Jonge was met vier doelpunten topscorer. Corina den Toonder was de beste vrouw van het veld. BRUINISSE - De C-jeugd van Kloetinge heeft gisteren net naast de prijzen gegrepen tijdens de finale van de Strandvoet- bal Cup 2003 in Bruinisse. De Bevelanders werden vierde achter RKWO uit Veldhoven, Reusel Sport en Unitas uit Go- rinchem. Kloetinge werd tweede in de poule en speelde daarna in de wedstrijd om de derde en vierde plaats tegen Unitas. De ploeg uit Gorinchem won na strafschoppen van Kloetinge, nadat de wedstrijd in 0-0 was geëindigd. Er deden twaalf teams mee uit Zeeland, Noord-Brabant en de regio Dordrecht. Uit Zeeland waren dat Kloetinge, Zeeland Sport, De Noormannen, VCK, DFS en Breskens. Deze ploe gen kwalificeerden zich in januari voor de finaleronde van gisteren. Zeeland Sport werd zesde, De Noormannen achtste en VCK, DFS en Breskens eindigden op de laatste plaatsen. REUVER - Jimmy Baumann van het Goese Capital Sports heeft op tweede paasdag overtuigend het zeventiende Inter nationaal Piet Braken Judotoernooi in Reuver gewonnen. De jeugdige judoka uit Heinkenszand won na een wat stroeve start al zijn partijen in een veld van 25 deelnemers bij de jon gens geboren 1992-1993 tot 34 kilogram. Luc Thoonen van Judovereniging Erised was in de halve fina le niet opgewassen tegen een schouderworp gevolgd door een houdgreep voor de resterende twintig seconden. Van Bokho ven werd in de finale tegen Bauman gediskwalificeerd, omdat hij met zijn hoofd de mat in dook bij het uitvoeren van een uchi-mata. Zijn teamgenoot Tessa van Meerkerk bleef bij de meisjes 1992-1993 tot veertig kilogram, ondanks winst op de latere kampioen Lindy van Deyzen, met lege handen. De vierde plaats was na het verlies om brons haar deel. ZELZATE -Terèse van Lare uit Sluis won de achttien kilome ter lange Lentejogging in Zelzate. Hoewel ze onderweg even de weg kwijt was, liep ze van begin tot eind aan de leiding. De winnende tijd was 1 uur, 16 minuten en 31 seconden. Ze fi nishte met een tiental minuten voorsprong op de eerste con currente. Bij de mannen liep Ronnie Babijn uit Terneuzen lang in derde stelling. In de derde ronde liep hij echter verkeerd. Hij kwam via een omweg weer op het parkoers, maar kwam daarna pas als zesde binnen in 1.09.25.De winst was voor Tom van Dries- sche in 1.03.28. Op de 13,5 kilometer eindigde Tonny Lauret uit Zaamslag als tweede in 54.04. De winst was voor Williarp Taelman in een tijd van 53.08. Georges Goole uit Zuiddorpe eindigde als achtste in 1.02.08. Kurt Vanhaverbeke won voor eigen publiek de 4,5 kilometer. Zijn winnende tijd was 14 mi nuten en 26 seconden. Ben Verwest (rechts) springt atletisch naar de bal in de wedstrijd tegen Domburg. foto Marijke Folkertsma door Eugene de Kok ZIERIKZEE - De tennissers van LTC Zierikzee stuurden gister middag het tactische plannetje van De Pettelaer 2 in het hon derd. Eén van de bedenkers van dat plan was Hans Minnaar, af komstig uit Zierikzee, maar al jaren spelend voor de vereni ging uit Den Bosch. Zijn rentree op vertrouwde grond mocht niet baten. Zierikzee won met 4-2. Er is wel wat veranderd in de tien jaar dat hij weg is uit Zie rikzee, zei Hans Minnaar (33) gisteren. „Het niveau is nu veel hoger. Niet echt in de breedte, maar er zijn hier nu een aantal hele sterke B-spelers." De oud- Zeeuw leek met die opmerking vooral te doelen op Jacco de Looff, Dennis Stevense en Ca- miel Folmer, drie spelers van het team uit Zierikzee. „Vroeger had je alleen Martijn Bijdevaate en ik. Elk j aar speelden we tegen elkaar in de finale van de club kampioenschappen." Tegen woordig tennist Minnaar nog zo'n drie keer per week bij zijn vereniging De Pettelaer in Den Bosch. „Een club met ongeveer negenhonderd leden en oog voor gezelligheid. Wij zijn daar één van de meer prestatiegerichte teams." De Bosschenaren hadden zich vooraf ingesteld op de kracht van het jeugdige Zierikzee en hadden gekozen voor een tacti sche aanpak, volgens Minnaar. „Wij hebben onze sterke men sen op de plaatsen drie en vier gezet, omdat we wisten dat Dennis en Jacco op één en twee zouden staan." Aanvankelijk leek voor De Pettelaer 2 alles naar wens te verlopen. Jacco de Looff en Dennis Stevense won nen hun partijen gemakkelijk van de zwakkere broeders van De Pettelaer (Hein van Lemt en Wiger Francke), maar dat was ingecalculeerd. Daarna trokken de Bosschenaren de stand gelijk via overwinningen van Frank van Oerle (7-5 6-4 tegen Camiel Folmer) en Hans Minnaar zelf. Hij versloeg Peter Godrie kin derlijk eenvoudig (6-1 6-0) en stond amper drie kwartier op de baan. „Het spel van mijn tegen stander was vrij eenzijdig, al leen maar service-volley. Daar kon ik mij goed op instellen." Na de enkelspelen stond het dus 2-2. „Precies zoals we van tevo ren hadden ingeschat, we heb ben ingezet op een 3-3-gelijk- spel. We hoeven nu nog maar één dubbel te winnen", zei Minnaar na zijn gewonnen enkelpartij. Dennis Stevense van Zierikzee was minder tevreden met de tussenstand. „We hadden ge hoopt op een voorsprong. De te genstanders hebben een tac tisch spelletje gespeeld. Wij moeten volgende week ook maar eens kijken of we iets an ders kunnen spelen." Stevense kon vanwege een bles sure aan de meniscus zelf niet meer uitkomen in het dubbel spel. „Vrijdag maakte ik een verkeerde beweging, waardoor er in mijn knie iets losschoot. Af en toe komt het vast te zitten." Zijn plaats werd ingenomen door Marcel Verwei, die het sa men met Jacco de Looff opnam tegen Francke en Van Oerle. De Zeeuwen wonnen vrij eenvou dig met 6-1 6-3. Om het meesterplan van De Pet telaer te laten slagen, moest Minnaar (samen met Van Lemt) zijn dubbelspel winnen. Het koppel ging voortvarend van start en won de eerste set met 6- 0 van Folmer en Godrie. De laatste wilde zich echter niet nog een keer van de baan laten slaan door Minnaar en begon feller en gemotiveerder te spe len. Samen met Folmer won hij de tweede set met 6-3. De Zeeu wen gingen goed door in de der de set, die gelijk op ging tot 5-5. Op die stand braken ze de servi ce van Van Lemt en Camiel Fol mer mocht serveren voor dë wedstrijd. Folmer maakte geen fouten en een afzwaaier vap Minnaar op matchpoint zorgde voor de 7-5-overwinning voor het Zeeuwse koppel. De aanpak was mislukt, gaf Minnaar toe na afloop. „Het is wel teleurstellend. Als je de eerr ste set met 6-0 wint, mag je ei genlijk niet meer verliezen. Achteraf was de eerste game in de tweede set cruciaal. Toen werd ik gebroken op mijn servi ce door een aantal stomme fou ten." Zierikzee maakte door de over winning een sprongetje op de ranglijst. Na de tegenvallende 5-1-nederlaag een week eerder was de ploeg in de staart van het klassement terechtgekomen. Door de 4-2-zege van gisteren kwam Zierikzee in elk geval langszij bij De Pettelaer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21