Titel Moerse Boys na verlies Patrijzen in derde klasse A l De Frel improviseert in hengstenshow Morres/Hulst nog op twee fronten kansrijk Records en limieten in Antwerps z wemfestijn Schaker Smit blijft Leenhouts voor Vlissingen faalt in de jacht op leider Walcheren Provoost beste Zeeuwse sneldammer Derde plaats Het Ravijn Winstpuntenfestival in Vrouwenpolder dinsdag 22 april 2003 Verkoop door Jos van Belzen VLISSINGEN - Door een 2- 1-zege op Steen en het 4-0- verlies van concurrent Pa trijzen bij RCS werd Moerse Boys gisteren kampioen in de derde klasse A van het zon dagvoetbal. In de strijd om de tweede plaats, die goed is voor deel name aan de nacompetitie, won zowel Zeelandia Mid delburg en Breskens, zodat Patrijzen ineens de hete adem van de achtervolgers in de nek voelt. Zeelandia Mid delburg won met 1-2 van Goes door twee doelpunten van Marcel Lourens en Bres kens bezegelde het lot van Hontenisse met 4-0, onder meer dankzij drie treffers van aanvaller Robbie van de Wijnckel. Onderaan de ranglij st komen nog drie ploegen in aanmer king om Hontenisse te verge zellen richting vierde klasse. Twee van die teams, Zierik- zee en Domburg, kwamen in hun onderlinge treffen niet tot scoren. Grenswachters, de derde kandidaat, verloor met 0-3 bij Dosko en staat nu voorlaatste. Steen - Moerse Boys 1-2: De bezoekers weerstonden de druk en kwamen al na vier minuten aan de leiding via Niek Voermans. Halverwege de tweede helft verdubbelde Barry Gommers de marge in het voordeel van de Braban ders. Aan het begin van de tweede helft kwam Steen via Gino van den Broecke nog terug tot 1-2, maar na ne gentig minuten kon Moerse Boys het kampioenschap vieren. RCS - Patrijzen 4-0: De Oost- Souburgers speelden een van de betere wedstrij den van het seizoen tegen een mat Patrij zen. Na tien minuten leidde dat al tot de openingstreffer van Asraf Elhrouz uit een vrije trap. Ook hierna bleven de beste kansen voor RCS en via doelpunten van Wesstl Vermeulen en Martin JaBi( brak de rust aan met een comfortabele 3-0-voor- sprong. De wedstrijd was daarmee gespeeld, zekerna- dat Michael Cabenda er kort na de hervatting 4-0 van maakte. De thuisploeg k vervolgens nog enkele opge- legde kansen liggen omje score verder uit te bouwen, Goes - Zeelandia Middel burg 1-2: In de eerste hel' had de thuisploeg een over. wicht, maar door slordigheid in de afwerking stond hetbij rust slechts 1-0 door een doelpunt van Serge Bern. voets. De tweede helft ga! een zelfde spelbeeld te zien Twintig minuten voor tijd werd Marcel Lourens ge. vloerd binnen het straf schopgebied, waarna hij zelf1 vanaf de strafschopstip df gelijkmaker binnenschoot' 1 -1Goes was daarna evende kluts kwijt en in de 85e mi- nuut kopte Marcel Lourens de winnende treffer voorde Middelburgers binnen: 1-2. Breskens - Hontenisse 44 Drie goals van topscorer Robbie van de Wijnckel en een treffer van Johnny der Besten velden het vonÉ over Hontenisse, dat na één seizoen op een hoger niveau alweer degradeerde naar de vierde klasse. Zierikzee - Domburg O-0:De angst overheerste aan beide zijden. De grootste kans voor de bezoekers was voor aan voerder Chiel Maranus. Git' een vrije trap van Ko Brand probeerde hij de bal over is uitgelopen doelman Van k Schee te lepelen, maar hij schoot de bal tegen hem op. Aan de andere kant kopte' Patrick Roggeband een vrij; trap van Ben Verwest nog op de lat. Domburg was na af loop meer tevreden met hei ene punt dan Zierikzee. De nederlaag van concurred Grenswachters werd dooi beide ploegen met gejuicl ontvangen. door Lucien Roelandt HEIKANT - Stephanie de Frel groeide zaterdag in het Hip pisch Centrum Heikant uit tot de verrassende ster van de heng stenshow, die werd gehouden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het KWPN (Ko ninklijk Warmbloed Paarden stamboek Nederland) regio Zeeland. De show werd ernstig gehinderd door de heersende vogelpest. Door maatregelen van het Bel gische ministerie van Gezond heid ontbraken de Belgen in Zeeuws-Vlaanderen met hun hengsten, wat een behoorlijke inkrimping van het program ma tot gevolg had. Bovendien werd de organisatie gecon fronteerd met het feit dat enke le Nederlandse hengstenhou- ders blijk gaven van weinig respect voor hun klanten. Zij ar riveerden veel te laat in Hei kant, waardoor de show pas met twee uur vertraging kon be ginnen. Gelukkig trof de organisatie in het Team Nijhof een onderne ming die de klant nog als koning beschouwt. Als aanvulling op het programma gaf hengsten- houder Henk Nijhof toestem ming om de hengst Quattro aan het publiek te presenteren. De Koewachtse Stephanie de Frel nam de uitdaging aan. Met een flitsende show bracht de veer tienjarige amazone de kwalitei ten van de Qredo de Paulstra- zoon voor het voetlicht. „Wat is dat een fijn paard om te rijden", reageerde Stephanie de Frel, die inmiddels tot de natio nale selectie is doorgedrongen, na de demonstratie. „Het klikte meteen. Hij gaf me het gevoel dat we al jaren samenwerkten, zo fijn liet hij zich bewerken." Met Laurens van Lieren op de fraai bewegende hengst Hexa gon's Rubiquil bewees de Hexa- gon-stal van Leunis van Lieren uit Schore de fokkers dat ze voor goede nakomelingen ook dicht bij huis terecht kunnen. Het sluitstuk werd verzorgd door een ander Zeeuws product, de hengst Polansky van fokker Bert Poppelaars uit Kortgene. De Donnerhall-zoon veroverde tijdens de hengstenkeuring in Den Bosch in 2001 het dekbre- vet en werd tevens uitgeroepen tot de beste hengst van deze jaargang. Met een mooie de monstratie bewees de zwarte hengst dat hij over een uitzon derlijk bewegingmechanisme beschikt. Van der Hoofd zegeviert thuis door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De dres suurruiters vinden de proeven in de middenklasse moeilijk. Op de laatste dressuurwedstrijd van het indoorseizoen in mane ge De Eendracht in Vrouwen polder werd echter ook duide lijk dat wie de basis onder de knie heeft, ook in deze klasse hoog kan scoren. In de klasse M2 bleek uit de ster ke kopgroep dat heel wat ruiters de basis uitstekend beheersen, getuige het aantal combinaties dat met één of zelfs twee winst punten op zak de piste kon ver laten. Sandra van der Hoofd toonde zich met Pretty Woman de beste van deze brede kop groep. De amazone uit Gapinge "stuurde de fraaie zwarte merrie met 177 punten naar de winst en de hoogste dagscore. Elna Rid derbos, evenals Sandra van der Hoofd uitkomend voor de orga niserende ruiterclub Sé-Ros, reed Morro Grande met 173 punten naar de tweede plaats en mocht eveneens twee bonus- punten aan haar totaal toevoe gen. Ook voor Kees Francke met de Fries Ulke, de combinatie die vorige week nog de competitie om de Gouden Ruif won, ging het erelint gepaard met twee winstpunten. Tegen de in het Belgische Water land-Oudeman woonachtige Evelien de Kesel met Sion's Shadow bleek in de klasse Ml niemand opgewassen. De sinds kort voor de Biervlietse Haring- ruiters uitkomende amazone kwam met de zevenjarige ruin tot 174 punten. De pas gepro moveerde Janine Commee uit Kapelle legde met Royal Lady en een totaal van 164 punten be slag op de tweede plek en haar eerste winstpunt. „Ik heb in de klasse M veel leuke paarden gezien, die ook fijn vanuit de basis werden gere den", zei jurylid Lieve Goossen uit Koewacht. „Er ging wel eens iets mis, maar daarna pakte men het weer uitstekend op." In de klasse Z1 eisten Valeska Nastaly en Ginette B met 192 punten de winst voor zich op. Door de verkoop van haar paard stond de studente aan de Til- burgse Hogeschool voor Jour nalistiek tijdelijk langs de lijn, maar ze kreeg met de vijftienja rige merrie weer een paard waarmee ze op het hoogste ba sisniveau kan acteren. De 24-ja- rige Vlissingse heeft haar hoop echter gevestigd op Saliene van Poppendamme, een jonge mer rie die ze op dit moment voor ei genaar Dirk Maris uitbrengt. „Ik zat even zonder paard en was blij dat ik met Ginette op het hoogste niveau verder kon rijden. Maar die is al vijftien jaar. Het heeft er alle schijn van dat ik straks met Saliena een goede vervanger heb." Met een tweede plaats en 190 punten trok Marieke Willem- stein met Jive haar goede lijn in Vrouwenpolder door. In de klasse Z2 ontspon zich een strijd tussen de nieuwkomers en de gevestigde orde. Peter Klaas- se kon op een uitstekend debuut terugzien. De ruiter uit Arne- muiden stuurde Night and Day naar 185 punten. Klaasse kwam vier punten tekort om de Krui- ningse Caroline Kodde met Monday van de overwinning af te houden. In de klasse LI ontspon zich een bijzonder spannend duel tussen de voor het organiserende Sé- Ros uitkomende Andrea van Boven met Caprice en Ellen Bo- gers uit Bergen op Zoom met Or- tello. De Zeeuwse amazone slaagde erin die tweestrijd met het kleinst mogelijk verschil (166 om 165 punten) in haar voordeel te beslissen. Johanna Cyvat beloont Near- coldy met een suikerklontje na hun zesde plaats in de Zl-proef. foto Mechteld Jansen door Peter van Kouteren GROOT AMMERS - De volley ballers van Morres/Hulst blij ven op twee fronten in de race. De Zeeuws-Vlaamse ploeg is verzekerd van een plaats in de nacompetitie om een plaats in de tweede divisie en plaatste zich zaterdag-iri Groot Ammers voor de finale om de districtsbe ker. Morres/Hulst won na een 1-0- a'ehterstand met 3-1 (25-27, 25- 20, 25-20, 26-24) van WIK/Uni- vé, dat in de eerste klasse A op de derde plaats is geëindigd. De formatie van Guido de Beule treft in de bekerfinale een oude bekende. Atak'55, dat in de der de divisie achter Morres/Hulst op de derde plaats eindigde, is half mei tegenstander in de eindstrijd. Nadat voorafgaand aan het duel een soort koude oorlog had gewoed, begonnen de Zeeuwen erg gespannen aan het duel met WIK/Univé. De thuisploeg trok, gesteund door een luidruchtige aanhang, fel van leer en profi teerde aanvankelijk van onrust in de Hulster gelederen. „Ik vond het een goede ploeg, met een goede spelverdeler", zei Guido de Beule. „We gaven de winst in de eerste set onnodig weg. We wilden misschien wel te graag. Verschillende spelers lie pen met oogkleppen op en ram den er maar op los. Toen de trainer zijn ploeg met succes tot rust had gemaand, kon Morres/Hulst terugvallen op ingeslepen patronen. Dat re sulteerde in de tweede en derde set tot twee zeges. De Beule: „We hebben niet echt goed gespeeld, maar wel professioneel genoeg om zonder problemen de wed strijd uit te spelen." Na die 2-1-voorsprong namen de Zeeuws-Vlamingen ook in het vierde bedrijf het initiatief. Met een goede opslag werd de angel uit de Zuid-Hollandse aanval gehaald, waardoor een ruime kloof werd geslagen. Toch werd bijna nog een ruime marge (8-16) verspeeld. WIK/Univé profiteerde van een mindere service en pass aan Zeeuwse zij de en knokte zich terug in de wedstrijd. De thuisploeg stond zelfs bij 24-23 op setpunt, maar slaagde er niet in om die voor sprong te verzilveren. Morres/Hulst neemt het in de nacompetitie om een plaats in de tweede divisie op tegen der dedivisionist Woerden en het in de tweede divisie op de tiende plaats geëindigde Spivo. De driekamp begint op 3 mei met de ontmoeting Spivo-Woerden. Morres/Hulst reist op 7 mei af naar Woerden en sluit de na competitie op 10 mei af met een thuiswedstrijd tegen Spivo. door Daaf Kasse 's-GRAVENPOLDER - Geheel volgens verwachting is Bennie Provoost zaterdag in 's-Graven- polder Zeeuws sneldamkampi- oen bij de junioren geworden. De speler uit Aagtekerke won ai Zijn partijen. Provoost haalde twee keer zo veel punten als de nummer twee, Jolien de Graag uit Goes. Op de derde plaats eindigde Ri- anka Rentmeester uit 's-Gra- venpolder. Martij n Rentmeester sleepte een week na zijn titel in de eerste klasse zijn tweede hoofdprijs in de wacht. Hij was bij de aspi ranten veel te sterk voor de con currentie en liet Irene Sterren burg en Leonie de Graag ver achter zich. Heel spannend was het toernooi bij de pupillen, waar Roland de Rijke en Paulan van Nes een barrage moesten spelen om de eerste plaats. De uit Oostkapel- le afkomstige De Rijke won overtuigend met 6-0. In de jongste leeftijdscategorie, de welpen, was Danny Wattel uit Oostkapelle een klasse apart. Evenals Bennie Provoost bij de junioren won hij al zijn partijen. Tweede werd Thijs Wisse, derde Sara van de Schraaf. In 's-Gravenpolder werd zater dag ook het traditionele Paas- damtoernooi van de PZDB ge houden, waaraan door zes teams van vier spelers werd meegedaan. Het toernooi werd gewonnen door Jan van de We- teringh, Cor Boot, Jan de Jonge en Jaap Verstraate. VOULIAGMENI - De waterpo- losters van Lumio Het Ravijn zijn bij het toernooi om de LEN Trophy als derde geëindigd. De ploeg uit Nijverdal verloor zondag bij de Final Four in Griekenland voor de tweede keer. Na Skif Moskou bleek nu de organiserende vereniging door Jeroen Dellebeke ANTWERPEN - De Zeeuwse delegatie heeft het goed gedaan bij de twaalfde uitgave van de Internationale Jeugd Zwemfeesten in Antwerpen. Tien Zeeuwse jaargangrecords sneuvelden, er werden vijf limieten gezwom men voor de nationale juniorenkampioen schappen in Drachten en bovendien werd er een vracht aan medailles mee naar huis genomen. De teams van De Stormvogel Vlissingen, On derdak Zierikzee, Zeelandia Reimerswaal, De Schelde Terneuzen, De Bruinvis Sas van Gent, De Otters Axel, Scheldestroom Breskens en ZC Koewacht waren samen goed voor 35 medail les. Het succesvolst was Manon Minneboo van De Stormvogel. Zij won drie keer goud: op de 50 meter rugslag en de 50 en 100 meter vrije slag. Zeeuwse jaargangrecords waren er voor Kaj Scholt (17) op de 50 en 100 meter rugslag, Da- nique van Peenen (11) op de 200 meter vrije slag, Robert van de Linden (13) op de 50 en 100 meter rugslag, Stephanie Rombout (15) op de 50 meter vlinderslag, Manon Minneboo (10) op de 50 meter rugslag en vrije slag, Monique de Haard (11) op de 200 meter wisselslag en Lo renzo van Poele (12) op de 200 meter school slag. Daarnaast zwommen drie Zeeuwse deelne mers limieten voor het Nederlands kampioen schap: Robert van de Linden van De Schelde op de 100 meter rugslag en vrije slag, zijn club genote Shanyra van Bambost op de 200 meter wisselslag en de Vlissinger Yaïr Klazen op de 100 en 200 meter vrije slag. In het verenigingsklassement was De Storm vogel de beste Nederlandse zwemploeg op de zevende plaats. De wedstrijd werd gewonnen door de Antwerpse zwemclub AZSC. Vouliagmeni NC te sterk: 5-3. De periodestanden waren 2-0, 2-2,1-0 en 0-1. Alleen wanneer Het Ravijn met twee doelpunten verschil van Vouliagmeni zou winnen, was de formatie alsnog verzekerd van de eindzege. De Griekse vrouwen lieten het niet zover komen. ANP door Roeland Alders VLISSINGEN - Mark Smits uit Roosendaal heeft zaterdag het traditionele Open Zeeuws snel schaakkampioenschap gewon nen. Met slechts anderhalve verliespunt bleef hij Oostburger Koen Leenhouts een half puntje voor. Mare Dogge, ook uit Roo sendaal, legde op respectabele achterstand beslag op de derde plaats. Het open toernooi, dat altijd voor de paasdagen gehouden wordt, heeft wel eens betere tij den gekend. Ondanks de minde re deelname waren er zaterdag nog voldoende sterke spelers over in het door schaakvereni ging Vlissingen georganiseerde toernooi. Mark Smits, die speelt voor De Pion uit Roosendaal, ging flit send van start, zodat de toon di rect was gezet. Topfavoriet Koen Leenhouts, een belangrij ke kracht voor het eerste team van Het Witte Paard uit Sas van Gent, had een wat stroef begin. Daardoor kon Smits anderhalve punt uitlopen op de Zeeuws- Vlaming. Titelverdediger Charles Kuij- per kon bij lange na niet tippen aan zijn prestatie van vorig jaar toen hij overtuigend eerste werd. Kuipers behaalde slechts negenenhalve punt, waarmee hij niet verder kwam dan een plaats in de middenmoot. Halverwege kwam het tot de on derlinge confrontatie tussen Smits en Leenhouts. De HWP- speler maakte het toernooi weer spannend door te winnen, waardoor hij zijn achterstand terugbracht tot een half punt. Smits was echter niet aangesla gen door de nederlaag en ste vende op een terechte toernooi- Koen Leenhouts is aan zet in Vlissingen. foto Mechteld Jansen zege af. Koen Leenhouts moest genoegen nemen met de tweede plaats en Roosendaler Mare Dogge eindigde met tweeënhal ve punt minder dan de Oostbur ger als derde. Leenhouts pakte de prijs voor beste speler onder twintig jaar. Erik van Nassau van schaakklub Souburg was met overmacht de beste in de leeftijdscategorie tot en met zestien jaar. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Na de 2-1-zege van zaterdag bij Hulsterloo kwam Walcheren, koploper in de vierde klasse A van het zon dagvoetbal, gisteren tegen de zelfde ploeg niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Vlis singen had de strijd om het kam pioenschap opnieuw spannend kunnen maken, maar verloor op eigen veld met 0-2 van Zeeland Sport. Daardoor heeft Walcheren nog één punt nodig uit de laatste twee duels om zich volgende sei zoen derdeklasser te mogen noemen. Wie behalve Renesse en Hulsterloo volgend seizoen in de vijfde klasse uitkomt, staat nog niet vast. Axel verloor met 0-3 bij Aardenburg en is nu tien de met evenveel verliespunten als Zeeland Sport. Ook RIA W (1-1 tegen IJzendijke) is nog niet zeker van lijfsbehoud. Clinge (1-1 bij De Noormannen) is zo goed als veilig. Hulsterloo-Walcheren 1-2: Na een halfuur bracht Stefano de Vos Hulsterloo aan de leiding. Tien minuten later werd het ge lijk via Vincent de Rijke en drie minuten in blessuretijd bracht Michel Carol Walcheren op de rand van de titel: 1-2. Walcheren-Hulsterloo 0-0: Ver lamd door de zenuwen kwam de thuisploeg nooit in zijn spel, waardoor het geplande kampi oensfeest met minimaal een week werd uitgesteld. Vlissingen - Zeeland Sport 0-2: Bij enkele spelers van de thuis ploeg leek de hoop op het kam pioenschap al te zijn verdwe nen, want ze speelden gelaten en plichtmatig. Desondanks kwam Vlissingen voor de rust verdedi gend niet in de problemen tegen een onmachtig Zeeland Sport. Ngefu Sambi kreeg twee moge lijkheden om de score te openen, maar miste scherpte. In de twee de helft zocht de thuisploeg meer de aanval. Desondanks sloegen de bezoekers in de ze ventigste minuut toe. Ondanks het vlagsignaal van de grens rechter mocht Richard de Wit doorgaan en de 0-1 binnen schieten. De thuisploeg ging op zoek naar de gelijkmaker, maar via een uitval besliste Davy van Geersdaele het duel vijf minu ten voor het einde: 0-2. Aardenburg - Axel 3-0:Des strijd begon met een hal vertraging omdat de inval der van Axel vergeten was tenues mee te nemen. Del ploeg had vrijwel de hele»' strijd een overwicht. Via tol van Remco Dhont en Niet' Sprundel leidde dat tol ruststand van 2-0. Toen Aj Quaak er in de tweede helft van maakte, was de wedst gespeeld. De score had nogs der kunnen oplopen, t tweemaal eindigde de baloj kruising na inzetten van Ma van Vooren en Jurgen Hooreweghe. Noormannen - Clinge 1-1 een hard en moeilijk besp baar veld waren er nauw kansen voor rust. In detwe helft zochten beide ploegen ker de aanval, wat na eenh tier resulteerde in de openii treffer van Frank Maranus een hoekschop van Peter Alphen: 1-0. Tien minuten' het einde bracht Peter Drffi de bezoekers weer op gel hoogte. In de slotfase te beide teams nog een goedek maar ze lieten deze onbenul RIA W - IJzendijke 1-lj rust overheerste de thuisp maar omdat diverse goede sen niet werden benut blee 0-0. In de 55e minuut sd Ludwig van Grembergbe ploeg alsnog op voorsprojl 0. Na deze treffer namende zoekers het initiatief in ban waarbij ze RIA W op eigent terugdrongen. Tien nu» voor tijd bracht invaller Dobbelaar IJzendijke lang 1-1. Kort voor het laatste! signaal liet Adrie van Hand een goede kans liggen om» dijke de winst te bezorg® Renesse - Oostburg 0-2: Na kwartier bleek scheidsrec Rodermond door een bi® niet meer in staat de weds verder te leiden. In het pu bevond zich toeschouw® Vormer uit Zwijndrecht,® plaatse vakantie vierde en reid werd gevonden alss® rechter op te treden. Beidep gen waren aan elkaar ge«ai maar Oostburg trok aan kortste eind trok via twee punten van Jurgen voor en één na rust. Kou tijd miste Vincent buure nog een mooie kans Renesse.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20